بورس تحصیلی لیتوانی

بورس تحصیلی در لیتوانی چگونه است ؟ بورس تحصیلی لیتوانی به چه کسانی تعلق می گیرد ؟ شرایط اخذ بورس تحصیلی لیتوانی چیست ؟ بورس تحصیلی لیتوانی به کدام مقاطع تحصیلی تعلق می گیرد ؟ آیا بورس تحصیلی در لیتوانی وجود دارد ؟ آیا امکان دریافت اخذ بورس تحصیلی از لیتوانی وجود دارد ؟ مدارک مورد نیاز اخذ بورس تحصیلی لیتوانی چیست ؟ برای اینکه با بورس تحصیلی لیتوانی و شرایط و مدارک مورد نیاز این بورس آشنا شوید با ما در مقاله زیر همراه باشید .

هیچ فردی نمی تواند به کتاب ها و دانش به تنهایی تکیه کند به همین دلیل قبل از تصمیم به تحصیل در هر کشوری باید در مورد هزینه های تحصیل هم فکر کرد . راههای مختلف برای تامین هزینه های تحصیلی در لیتوانی وجود دارد . کمک هزینه تحصیلی توسط موسسه آموزش عالی لیتوانی و اسکالرشیپ برنامه های بین المللی وجود دارد . هر مرکز آموزش عالی هم ممکن است افرادی را که شرایط مورد نظر آنها را داشته باشند بورسیه کند . دانشجویان علاقمند باید برای آن موسسات اقدام کنند تا ببینند که آیا امکان بورس وجود دارد یا خیر . این مفاله متعلق به موسسه ملک پور است .

هرساله حدود ۱۵٫۶ بیلیون یورو برای اسکالرشیپ فقط در اروپا وجود دارد . اما کدام اسکالرشیپ برای شما مناسب است ؟ اسکالرشیپ ها کاملا بسته به شرایط هر شخص است و ممکن است که بورس تحصیلی که به شما تعلق می گیرد با بورس تحصیلی صمیمی ترین دوستتان متفاوت باشد ، به همین دلیل است که شما باید تمامی موارد را بررسی کنید . مهمترین دلیل برای گرفتن بورس تحصیلی ساپورت مالی است . بورس تحصیلی کامل جامع ترین نوع بورس تحصیلی است . این بورسیه هزینه های تحصیلی و زندگی را شامل می شود و البته گرفتن این بورس سخت است . بورسیهای دیگری هم وجود دارد که همه چیز را پوشش نمی دهند اما حداقل یک قسمت از مخارج را در طول تحصیل می دهد .

بورس های متفاوتی در لیتوانی وجود دارد .اسکالرشیپ توسط موسسه آموزش عالی و برنامه های بورسیه بین المللی داده می شود . . هر مرکز آموزش عالی هم ممکن است افرادی را که شرایط مورد نظر آنها را داشته باشند بورسیه کند .برنامه های اسکالرشیپ دولتی برای دانشجویان دوره های عالی ، اساتید ، محققان مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی خارجی داده می شود . به دانشجویان دوره های عالی ، اساتید ، محققان مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی خارجی برای اخذ بورس تحصیلی ایالتی خوش آمد گفته می شود . این بورسها برای ساپورت کل دوره تحصیل نیست هر چند که  به طور معمول مدرک یک رشته دانشگاهی و یا کارشناسی ارشد پیوسته در طول مدتی که بورس تحصیلی داده می شود کسب نمی شود . این مقاله متعلق به موسسه ملک پور است .

 

 

 

بر اساس کشور محل سکونت چهار نوع اسکالرشیپ دولتی وجود دارد :

 

کشورهای واجد شرایط :

 

ارمنستان ، اتریش ، بلاروس ، بلژیک (فلاندر ) ، بلژیک ( والون )، بلغارستان ، چین ، کرواسی ، جمهوری چک ،دانمارک ، استونی ، فندلاند ، فرانسه ، کرجستان ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، هند ، اسرائیل ، ایتالیا ، ژاپن ، قزاقستان ، لاتویا ، مکزیک ، مولدووا ،مغولستان ، مونته نگرو ، فیلیپین ، لهستان ، رومانی ، روسیه ، صربستان ، اسلواکی ،اسلونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ،ترکیه ،اوکرانین ، انگلیس ، آمریکا و ازبکستان

 

 

 

 

 

 

بورس تحصیلی دولتی لیتوانی برای دوره های فرهنگ و زبان تابستان ۲۰۱۶

بورس تحصیلی دولتی لیتوانی برای دوره های کوتاه مدت که شامل مطالعات لیتوانی ( بالتیک ) هم می شود  و تحقیقات به دانشجویان دوره های عالی ، اساتید  ، محققان مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی داده می شود که از این کشورها باشند :

بلاروس ، بلژک ( والون ) ، چین ، جمهوری چک ، دانمارک ،استونی ، فرانسه ، آلمان ، مجارستان ،اسرائیا ، ایتالیا ، ژاپن ، لاتویا ،مکزیک ، لهستان ، اسلواکی ، سوئیس وترکیه

 

 

بورس تحصیلی دولتی لیتوانی برای دوره های کوتاه مدت مطالعات لیتوانی ( بالتیک ) و تحقیقات به دانشجویان دوره های عالی ، اساتید ، محققان مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی داده می شود که از این کشورها باشند :

ارمنستان ، اتریش ، بلاروس ، بلژیک (فلاندر ) ،بلغارستان ، کرواسی ، فندلاند ، گرجستان ، یونان ، ایسلند ، هند ، قزاقستان ، مولداوی ، مغولستان ، مونته نگرو ، فیلیپین ، رومانی ، روسیه ، صربستان ، اسلونی ، اسپانیا ، سوئد ، اکراین ،انگلیس ، آمریکا و ازبکستان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بورس تحصیلی دولتی لیتوانی برای دوره های کوتاه مدت که شامل مطالعات لیتوانی ( بالتیک ) هم می شود  و تحقیقات در سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۶

جمهوری بلاروس ، جمهوری  گرجستان ، جمهوری مولداوا ، جمهوری اکراین ، جمهوری ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، جمهموری قزاقستان ، جمهوری ازبکستان ، جمهوری خلق چین و تمامی افراد خارجی  لیتوانیایی بورس تحصیلی برای دوره های فوق لیسانس تمام وقت
شهروندان جمهوری لیتوانی که در طول سه سال گذشته خارج از کشور زندگی کرده باشند و کسانی که شهروندی لیتوانی را از دست داده باشند به عنوان لیتوانیایی خارج از کشور تلقی می شوند . یک فرد خارجی به شرطی خارجی لیتوانی تبار تلقی می شود که حداقل پدر یا مادر یا پدربزگ یا مادر بزرگ او لیتوانیایی باشد یا بوده باشد و او خود را لیتوانیایی بداند . بورس تحصیلی دولتی لیتوانی برای لیتوانیایی های خارج از کشور و تمام افراد خارجی لیتوانیایی

 

شرایط اخذ بورس تحصیلی :

۱ – فرد باید دانشجوی ( نه در سال آخر )دوره های عالی ، استاد  یا محقق  مراکز تحقیقاتی و آموزش عالی  خارجی باشد .

۲ – فرد باید مدرک پذیرش از مرکز تحقیقاتی و آموزش عالی در لیتوانی را داشته باشد . ( به جز متقاضلان دوره زبان و فرهنگ در تابستان )

NB1 : متقاضیان بورس تحصیلی در نامه پذیرششان باید نام درس و تعداد واحدها آمده باشد .

NB2 : متقاضیان بورس تحصیلی تحقیقاتی در نامه پذیرششان باید رشته مورد نظر تحقیقات آمده باشد .

۳- متقاضیان بورس تحصیلی باید حداقل ۲۵ واحد درسی ECTS را در هر ترم بگذرانند . ( به جز دانشجویان مطالعات لیتوانی ( بالتیک )

۴ – متقاضیان بورس تحصیلی مطالعات لیتوانی ( بالتیک )  باید حداقل ۳۰ واحد درسی ECTS را در هر ترم بگذرانند و همچنین باید بقیه ملزومات رشته مطالعات لیتوانیایی ( بالتیک ) را داشته باشند .

۵ –بورس تحصیلی دولتی لیتوانی نمی تواند با بورسهای دیگر همراه شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.