بورسیه تحصیلی سوئد و بررسی شرایط آن

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است. سعی بر آن شده تا بتوانیم به تمامی نکات و ابهامات پیرامون بورسیه تحصیلی سوئد به صورت ساده و خلاصه بپردازیم. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل در سوئد از طریق بورسیه تحصیلی برای متقاضیان پیش می آید از جمله اینکه شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئد چگونه است؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سوئد از طریق بورسیه تحصیلی چیست؟

در این نوشتار به این سوالات پاسخ داده شده است. کشور سوئد جزء آن دسته از کشورهای اروپایی است که سطح علمی دانشگاه های آن قابل توجه دانشجویان دنیا است و بسیاری از  معیارهای مورد نظر را برای اینکه فرد بخواهد کشور سوئد را برای تحصیل و اقامت در نظر بگیرد دارا است. سوئد، کشوری است با سطح رفاه بالا، مردمی آرام و قانونمند، شرایط اقتصادی و امنیت اجتماعی مناسب و همچنین دانشگاه هایی با سطح علمی بالا. پیشنهاد میکنیم قبل از هر اقدامی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی سوئد ابتدا با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره مند گردید.

 • بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط عمومی آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی سوئد و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی سوئد و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی سوئد و هزینه های زندگی
بورسیه تحصیلی سوئد بورس تحصیلی سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط عمومی آن

تا پاییز سال ۲۰۱۲ تمامی دانشگاه های سوئد برای دانشجویان داخلی و خارجی رایگان بوده است و این خود یکی از امتیازات دانشگاه های این کشور محسوب می شد اما پس از این تاریخ طبق قانون جدیدی شرایط رایگان بودن دانشگاه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برداشته شد که شامل دانشجویان ایرانی نیز می گردد. اما در خصوص بورس تحصیلی کشور سوئد باید بگوییم این شرایط تقریباً علاوه بر هزینه تحصیل مخارج زندگی را هم تامین می کند. بطور کلی دریافت بورس تحصیلی از دانشگاه های سوئد شامل دو مرحله قبل و بعد از اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور صورت می گیرد.

سوئد کشوری سلطنتی واقع در شمال اروپا و عضوی از کشورهای منطقه نوردیک به پایتختی استکهلم می باشد. این کشور با نروژ از غرب، فنلاند از شرق و دانمارک از جنوب غربی مرز مشترک دارد. سوئد بزرگترین کشور شمال اروپا محسوب می شود. جمعیت سوئد 10.233.505 نفر و مساحت آن 450.295 کیلومتر مربع می باشد. واحد پول سوئد کرون سوئد و زبان رسمی آن سوئدی است. اخذ بورسیه تحصیلی عموماً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است که در ادامه به شرایط اخذ آن خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی بورسیه تحصیلی سوئد بورس تحصیلی سوئد

شرایط عمومی بورسیه تحصیلی سوئد

فایل تصویری شماره یک موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

video بورس تحصیلی سوئد

فایل صوتی شماره یک موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

audio بورس تحصیلی سوئد

فایل تصویری شماره دو موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

video بورس تحصیلی سوئد

فایل صوتی شماره دو موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

audio بورس تحصیلی سوئد

فایل تصویری شماره سه موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

video بورس تحصیلی سوئد

فایل صوتی شماره سه موسسه ملک پور در باب بورسیه تحصیلی سوئد

audio بورس تحصیلی سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن

سازمان دولتی (SI (Swedish Institute هرساله تعدادی بورس تحصیلی را برای دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند اعلام می کند که این تعداد در سال های مختلف با هم متفاوت بوده است. به دلیل شرایط دریافت این بورس تحصیلی و رقابت در این راستا اغلب دانشجویان از این بورس صرفنظر کرده و در شرایط عادی به تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد می پردازند. به جرات می توان گفت دریافت بورس قبل از اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد برای دانشجویان ایرانی غیر ممکن است. در حال حاضر این نوع بورس شامل دانشجویان کشورهای خاصی می شود که در گروه کشورهای کم درآمد و یا دچار بحران اقتصادی و یا جنگ هستند.

پس بهترین کار این است که دانشجویان عزیز در ابتدا پذیرش دانشجویی خود را برای یکی از دانشگاه های سوئد دریافت کنند و پس از ورود به دانشگاه و شروع دوره تحصیل خود در مرحله بعد اقدام به درخواست بورس مخصوص آن دانشگاه و یا دانشگاه های دیگر کنند که لازمه موفقیت در این روش نیز داشتن شرایط تحصیلی و رزومه عالی از سوی دانشجو می باشد. به صورت کلی دو نوع بورسیه در سوئد وجود دارد: بورسیه دولتی و دانشگاهی.  لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناض حرام است.  بورسیه دولتی سوئد یا بورسیه سازمان های دولتی بورسیه ای است که برای جذب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور سوئد راه اندازی شده است.

هدف از ایجاد این بورسیه ها امکان تحصیل رایگان و بدون هزینه برای افراد مستعد می باشد. اخذ این بورسیه نیازمند داشتن شرایط تحصیلی و علمی قوی و خاصی می باشد. همچنین بسیاری از دانشگاه های کشور سوئد بنا بر صلاحدید خود بورسیه هایی را با شرایط خاصی  برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است تا بتواند دانشجویانی با سطح علمی بالا را جذب نماید.

 • بورسیه دولتی سازمان دولتی (SI (Swedish Institute

  این بورسیه ویژه دانشجویان غیر اروپایی بوده و شامل هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو می شود. این بورسیه تا 10.000 کرون سوئد در ماه را برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. همچنین هزینه های سفر دانشجو نیز توسط دانشگاه تامین خواهد شد. مهلت درخواست این بورسیه ماه فوریه و اعلام نتیجه درخواست ماه آوریل می باشد. به منظور دریافت این بورسیه ابتدا می بایست در سایت universityadmissions ثبت نام نمایید و سپس مراحل اخذ بورسیه تحصیلی سوئد را دنبال نمایید.

  از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی سوئد داشتن سوپروایزر، سطح علمی بالا، مقالات ISI و نمره زبان بالا می باشد. لازم به ذکر است که طبق اعلام وبسایت رسمی تحصیل در سوئد، بورسیه دولتی سوئد به اتباع ایرانی تعلق نمی گیرد.

 • بورسیه های دانشگاهی
  • بورسیه دانشگاه فناوری بلکینگ (75 تا 100 درصد هزینه ها)
  • بورسیه دانشگاه فناوری کالمرز (75 تا 100 درصد هزینه ها)
  • بورسیه دانشگاه دالارنا (10 تا 50 درصد هزینه ها)
  • بورسیه دانشگاه هالمشتات (اعلام نشده)
  • بورسیه دانشگاه یونشوپینگ (30 درصد هزینه ها)
  • بورسیه دانشگاه کارلستاد (25 تا 100 درصد هزینه ها)
  • بورسیه موسسه کارولینسکا (اعلام نشده)
  • بورسیه دانشگاه کریستین اشتاد (100 درصد هزینه تحصیل)
  • بورسیه موسسه فناوری سلطنتی KTH (اعلام نشده)
  • بورسیه دانشگاه لینچوپینگ (25 تا 75 درصد هزینه ها)

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی

همانطور که اشاره شد، اخذ بورسه تحصیلی در مقطع کارشناسی در کشور سوئد امکان پذیر نیست ولی بررسی تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور خالی از لطف نمی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در سوئد نیازمند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم بوده و به دو زبان سوئدی و انگلیسی صورت می پذیرد. حداقل مدرک زبان مود نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد، آیلتس 6 می باشد. ابن دوره 3 ساله بوده و نیازمند گذراندن 180 واحد درسی است.

ترم های تحصیلی در مقطع کارشناسی در ماه های ژانویه و سپتامبر می باشد. دانشجو در این دوره مجاز به 20 ساعت کار حین تحصیل در طول خواهد بود. در بخش های بعدی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا آورده می شود. از جمله دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در سوئد می توان به مالمو، لوند، اومئو و لیشوپینگ اشاره نمود.

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع کارشناسی ارشد می بایست از شرایط اخذ آن آگاه باشند. در حال حاضر بیش از 900 فرصت بورسیه در این مقطع برای دانشجویان خارجی وجود دارد. دوره های کارشناسی ارشد در سوئد 2 ساله بوده و نیازمند گذراندن 60 تا 120 واحد درسی بسته به نوع دوره کارشناسی ارشد (یک ساله یا دوساله) می باشد.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در سوئد به دو صورت نظری و تحقیقاتی امکان پذیر بوده و نیازمند ارائه پایان نامه جهت فارغ التحصیلی می باشد. از جمله نیازمندی های اخذ بورسیه در این مقطع می توان به داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی، مدرک زبان آیلتس 7 به بالا و سطح علمی بالا می باشد.

بورسیه تحصیلی سوئد در مقطع دکترا

مهمترین و اصلی ترین بورسیه اعطایی کشور سوئد برای دانشجویان مقطع دکترا می باشد. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به شرایطی از جمله داشتن سوپروایزر، مقالات علمی معتبر، مدرک زبان آیلتس 7 به بالا به همراه رزومه تحصیلی قوی، رزومه تحقیقاتی و همچنین مدرک تحصیلی فوق لیسانس می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد 4 ساله بوده و نیازمند گذراندن 240 واحد درسی است.  

دانشجو در 2 سال اول تحصیل در سوئد  ملزم به تحصیل بوده و پس از آن امکان کار دانشجویی و پروزه ای را حین تحصیل خواهد داشت.  این کار بصورت قرارداد مدت دار دارای بیمه و حقوق معین شده می باشد. دانشجویان این دوره در صورت فارغ التحصیلی امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار را آسان تر از باقی مقاطع خواهد داشت. متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در سوئد می توانند  فرم زیر را پر نموده و از شرایط خود برای درخواست بورسیه تحیصلی سوئد مطلع شوند.

فرم درخواست ارزیابی بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی سوئد و دانشگاه های بین المللی آن

به منظور تحیصل در سوئد، آشنایی با دانشگاه های این کشور به همراه رتبه جهانی آنها ضروری به نظر می رسد. هر ساله سازمان های جهانی به معرفی برترین دانشگاه های هر کشور به همراه رتبه جهانی آنها می پردازند که در ذیل بصورت جدول تقدیم حضورتان شده است:

شهر رنکینگ جهانی رنکینگ داخلی عنوان دانشگاه
استکهلم 40 1 موسسه کارولینسکی
آپسالا 87 2 دانشگاه آپسالا
لاند 98 3 دانشگاه لند
استکهلم 153 4 دانشگاه استکهلم
استکهلم 187 5 دانشگاه سلطنتی علم و فناوری KTH
گوتنبورگ 250-201 6 دانشگاه فن‌آوری چارلمس
گوتنبورگ 250-201 7 دانشگاه گوتنبورگ
آپسالا 300-251 8 دانشگاه سوئدی کشاورزی
اوما 350-301 9 دانشگاه اوما
لینکوپینگ 400-351 10 دانشگاه لینکوپینگ

 

اوربرو 500-401 11 دانشگاه اوربرو

دانشگاه سلطنتی سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد و مدارک مورد نیاز

بی شک تحصیل در سوئد و اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور نیازمند داشتن و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد که می بایست صحیح و ترجمه شده باشند. ارسال مدارک می بایست به صورت آنلاین صورت پذیرد و فرم ها دقیق و کامل تکمیل شوند. مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی سوئد به شرح زیر می باشد:

 • نامه انگیزشی
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه دو نامه مبنی بر سوابق کاری
 • اثبات دانش و سابقه کار در زمینه مدیریت و رهبری
 • کپی پاسپورت معتبر

بورسیه تحصیلی سوئد و ویزای آن

پس از موفقیت در اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی سوئد، می بایست مدارک مورد نیاز را برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد فراهم آورده و به همراه نامه پذیرش به سفرات سوئد تحویل داد. دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در سوئد می بایست برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. 

 • شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد
  • تمام وقت  بودن دوره تحصیل در کالج
  • داشتن نامه پذیرش از دانشگاه
  • اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی
  • پاسپورت دارای حداقل شش ماه اعتبار
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانشجویی سوئد
  • کپی پاسپورت متقاضی
  • داشتن اجازه اقامت در کشور سوئد
  • کپی از بیمه درمانی
  • نامه ای اثبات توانایی پرداخت مالیات از بانک
  • عکس پاسپورتی
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

بورسیه تحصیلی سوئد و هزینه های زندگی

به منظور تحصیل در سوئد به روش بورسیه تحصیلی می بایست از هزینه های زندگی در این کشور آگاه بود. همچنین انتظار نداشته باشید که با داشتن شغل نیمه وقت بتوانید تمامی هزینه های رندگی در سوئد را پوشش دهید.. لازم به ذکر است که هزینه زندگی بستگی به سبک زندگی فرد و شهر محل سکونت متغیر خواهد بود. طبق برآورد اداره مهاجرت سوئد، میانگین هزینه مورد نیاز برای زندگی در هر ماه 8.190 کرون سوئد می باشد. در ادامه هزینه های زندگی در سوئد برای شما عزیزان در ادامه آورده شده است.

قیمت ها به کرون سوئد فهرست هزینه ها
100.00 غذا در رستوران ارزان قیمت
21.77 یک قرص نان آرد سفید
27.20 تخم مرغ 12 عدد
7909.80 اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
5479.15 اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر
59505.80 قیمت هر متر آپارتمان درمرکز شهر
34952.71 قیمت هر متر آپارتمان خارج از مرکز شهر
22800.39 متوسط درامد ماهانه پس از مالیات
هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد
بورسیه تحصیلی سوئد و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی سوئد و شرایط اخذ آن دارای نکات مهمی بود که در این مقاله به آنها پرداخته شد. تحصیل در سوئد همواره جزو موارد مورد علاقه و مورد تقاضای بسیاری از متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی قرار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه تحصیل رایگان در سوئد از سال 2012 از حالت رایگان درآمد، تعداد درخواست ها برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئد افزایش بسیاری داشته است. لذا پیشنهاد می کنیم پیش از هرگونه اقدامی در این زمینه با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی سوئد آن را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در زمانی کوتاه دریافت نمایید.

law بورس تحصیلی سوئد
14 پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 1. امید گفته:

  با سلام و عرض ادب بنده کارشناس پرستاری با معدل ۱۶.۸۸ از دانشگاه سراسری تبریز هستم و سطح زبان متوسط رو به بالا دارم میخواستم از شرایط اخذ ویزای کاری کشور سوئد و تحصیل حین کار و هزینه و مراحل اخذ ویزا اطلاعات کسب کنم…لطفا راهنمایی کنین…با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 2. Maia گفته:

  سلام من یوسفی ۱۷ساله یکی ازمهاجران افغانی درایران هستم میخواستم بدونم ایا میشه یه بورسیه تحصیلی خوب برام جور کنید من معدلم ۲۰هستش وکلاس نهم هستم ان شاءالله که ب امید خدا بعد ازاینم معدلم ۲۰خواهد بود امیدم ب شماوخداست کمکم کنید من میخوام رشته تجربی بخش پزشکی بخونم ولی بودجه کافی ندارینم ‌.خیلی ممنون ان شاءالله ک بورسیع گرفتم اسنم خواهم گفت

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . اما اگر معدلتان بالا است با ما جهت بررسی پرونده تماس بگیرید . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام و خسته نباشید .من و دوستم دختری ۲۲ ساله هستیم و هم من هم دوستم الان مشغول تحصیل هستیم و من نیت دارم معدل کل رو ب ۱۵ برسونم ولی فعلا ۱۴ هستش رشته ای که میخونم فناوری اطلاعات هست یک سال هم سابقه ی کار در مورد رشته خودم دارم ولی دوستم رشته اش پرستاری هست و اونم سابقه کار داره و با معدل ۱۶ میخوام بدونم امکانش هس بتونیم برای سال آینده ینی ۲۰۱۹ بورسیه تحصیلی بگیریم از طرفی گفتیم اگر بشه شرایط اوکی باشه تا سال دیگه زبان هم ب صورت فشرده کار کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید چون خیلی استرس دارم ک ببینم میشه یا ن

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   گرفتن بورسیه نیازمند داشتن یکسری شرایط خاص میباشد لذا برای راهنمایی دقیق خواهشمندیم با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  باسلام کارشناسی ارشد عمران آب و سازه هیدرولیک هستم معدل ۱۶.۴۷ و کارشناسی عمران سدوشبکه معدل ۱۳.۶۱و کاردانی ریاضی معدل ۱۲.۴۳ هستم یک مقاله کنفرانسی دارم و درحال نوشتن مقاله ISIهستم قصد رفتن برای گرفتن نمره آیلتس را دارم ۶نرم افزار مرتبط و غیر مرتبط بلد هستم سابقه تدریس در آموزشگاه عمران را دارم نزدیک ۲سال بیمه میخواستم ببینم امکان گرفتن بورس دکترای در کشورهای مثل اتریش سویس سوئد نیوزلند هست یا خیر؟نمره پایان نامه م هم ۱۸بدون مقاله هست

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   بورس تحصیلی دارای شرایط خاصی است که نیازمند بررسی دقیق شرایط و مدارک شما دارد
   برای راهنمایی دقیق با دفاتر ما تماس حاصل بفرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.