بورس تحصیلی در قبرس

بورس تحصیلی در قبرس در هنگام مهاجرت به قبرس 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ بورس تحصیلی در قبرس و یا مهاجرت تحصیلی به قبرس و یا اخذ ویزای تحصیلی قبرس از مواردی هستند که دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال آن هستند . بورس تحصیلی در قبرس و همچنین تحصیل در قبرس یکی از راه های مهاجرت به قبرس و در نهایت اخذ اقامت قبرس 2018 شناخته میگردد . بهتر است برای اخذ بورس تحصیلی در قبرس تمامی راه های آن را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید .

یکی از موارد حائز اهمیت جهت تحصیل در قبرس و دانشگاههای خارج از کشور دریافت بورس تحصیلی از دانشگاههای آن کشور هاست  ، چرا که تامین هزینه ها می تواند قدم بزرگی در راستای پیشرفت های تحصیلی باشد .دانشگاه های قبرس بنا به شرایطی که در زیر آورده خواهد شد از این  مسئله مستثنی نیستد و به دلیل  داشتن فاصله ی کم با ایران از جمله کشورهای مطرح در زمینه ی مهاجرت به قبرس و تحصیل در قبرس است  و دریافت بورس تحصیلی در قبرس می توان به مزایای آن کشور بیافزاید. دانشجویانی که در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در قبرس موفق به اخذ پذیرش می شوند، می توانند ابتدای هر ترم درخواست بورس تحصیلی در قبرس نمایند و شروع کلیه ی ترم ها ابتدای بهمن و شهریور می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ بورس تحصیلی در قبرس عبارتند از :

۱٫فرم درخواست بورس تحصیلی در قبرس که کامل گردیده و امضا و شده باشد.

۲٫دوقطعه عکس

۳٫کپی پاسپورت

۴٫برای دانشجویان مقطع لیسانس،ارائه ی مدرک دیپلم

۵٫برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس ارائه ی مدرک اصلی لیسانس به انضمام ریز نمرات و یا هر گونه مدرک معتبر دیگر که ترجمه ی انگلیسی شده و ممهور گشته.

جهت اخذ بورس تحصیلی در قبرس دانشجو می بایست ابتدا درخواست پذیرش خود را از مقطع تحصیلی مورد نظر بنا به شرایط سنی ارسال نماید پس از آن می بایست مدارک تحصیلی و هویتی خود را که در بالا آورده شده برای دانشگاه مورد نظر خود در قبرس ارسال نماید.

پس از دریافت برگه پذیرش خود از دانشگاه های قبرس می تواند شخص متقاضی فرم بورس تحصیل در قبرس را پر نموده و ارسال نماید.

در روند اخذ بورس تحصیلی در قبرس در صورت مورد پذیرش قرار گرفتن درخواست بورس تحصیلی در قبرس، میزان حساب بانکی متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی متغیر خواهد بود اگر متقاضی دریافت بورس تحصیل در قبرس موفق به دریافت بورسیه ی میزان ۱۰۰% هزینه ی تحصیل در قبرس گردد شخص متقاضی نیازی به داشتن حساب بانکی نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد امکان درخواست بورس تحصیلی در قبرس برای مقاطع مختلف و همین طور در رشته های متفاوت به جز رشته های پزشکی امکان پذیر است و میزان شهریه برای دانشجو یان پزشکی ۱۰ هزار دلار برای هر ترم می تواند بین ۲۵% تا ۵۰% هزینه ها متغیر باشد در این بین برخی امتیازات و شرایط مانند تحصیل در رشته ی داروسازی ، دارندگان معدل بالا و فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان می تواند سبب شود که شخص متقاضی از حداقل ۵۰% بورس تحصیلی در قبرس بهره مند گردد.علاوه بر آنچه گفته شد شرایط دیگری نیز برای دریافت بورس تحصیلی در قبرس بهره مند گردندآن هم به این صورت است که دانشجو تنها با گذراندن اولین ترم از تحصیل به دست آوردن معدلی به میزان حداقل ۳ نمره از ۴ نمره در صورتی که استاد دانشجو را به عنوان دستیاری تایید نمایند دانشجو می تواند به عنوان دستیار استاد دانشگاه به طور پاره وقت مشغول شده و از ۵۰% تخفیف شهریه ی دانشگاه بهره مند شده و ۴۵۰ لیر معادل با ۹۰۰ هزار تومان در ماه حقوق دریافت نماید. در صورتی که دانشجو در مقطع دکتری بتواند به عنوان دستیار استاد فعال شود میتواند در صورت فعالیت به طور تمام وقت از ۱۰۰ درصد تخفیف شهریه دانشگاه و ۹۰۰ لیر معادل ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به طور ماهیانه بهره مند گردد.

مرجع اعطا کننده ی بورس تحصیلی در قبرس هیئت ارزیابی بورس دانشجو یان در دانشگاه می باشد که سهم قطعی در حدود ۲۵% تا ۵۰% را اخذ می نماید.

در هر ترم تحصیلی دو متقاضی از کشورهای مختلف می توانند از بورس تحصیلی در قبرس به طور ۱۰۰% بهره مند گردندو سایرین از ۵۰% بورس تحصیلی در قبرس ، حال اگر شخص متقاضی بورس تحصیلی در قبرس که از ۵۰% تخفیف شهریه بهره مند شده موفق به اخذ نمره ی ۸ گردد می تواند از ۵۰ % تخفیف به تخفیف قبلی نیز بهره مند گردد و در کل هزینه ای برای تحصیل پرداخت نماید.

برای اخذ بورس تحصیلی در قبرس بهتر است قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به قبرس از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس و یا اخذ ویزای تحصیلی قبرس برای تحصیل در قبرس ویدیو موجود در این بخش را که فقط دقایقی زمان را خواهد گرفت به صورت رایگان مشاهده نمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب بورس تحصیلی در قبرس و یا تحصیل در قبرس را کسب نمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 پاسخ
 1. behaminkarimi گفته:

  ب
  سلام .اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بسیار سخت است بهتر هست حتما تحقیقات بیشتری داشته باشید

  پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام ببخشید من امسال دوازدهمی هستم معدل سال یازدهمم 19/88میباشد برای بورسیه قبرس یا هر جای دیگری برای رشته داروسازی باید چکار کنم؟متشکر میشم اگر زودتر به من پاسخ دهید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ