بورس تحصیلی در سنگاپور

اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور ، یکی از بهترین راه های مهاجرت به سنگاپور می باشد.  اخذ ببورس تحصیلی در سنگاپور همواره از دغدغه های متقاضیان تحصیل در سنگاپور می باشد. آگاهی از شرایط اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور و مزایای آن از مهمترین سوالات و ابهامات متقاضیان اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور می باشد. چنانچه شما نیز سوالاتی مشابه در این زمینه داشته و به دنبال کسب اطلاعات دقیق در این زمینه می باشید، پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را با عنوان «اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور» مطالعه فرمایید. همچنین چنانچه با مطالعه مقاله حاضر، هرگونه ابهام و سوالی برای شما عزیزان در رابطه با اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور باقی بود، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کرده و اطلاعات مورد نظر خود را از مشاورین مجرب موسسه دریافت نمایید.
بورس تحصیلی در سنگاپوربا عنوان «سینگا»  ، Singapore International Graduate Award(singa) تسهیلات و امتیازاتی است که به دانشجویان ممتاز در حال تحصیل یا فارغ التحصیل از مقطع ارشد که با انگیزه و اشتیاق به تحقیق، (research ) متقاضی ادامه تحصیل در مقطع دکترا در رشته های فنی-مهندسی و تکنولوژی می باشند، اعطا می شود که به بورسیه دوره دکترای مذکور اصطلاحا «A*STAR GRADUATE SCHOLARSHIP» اطلاق می شود. این دوره با همکاری دانشگاه ملی سنگاپور((NUS  ، دانشگاه مدیریت سنگاپور SMU)) ، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور (SUTD) ، دانگشاه فناوری نیانگ ( (NTU و آکادمی A*STAR ایجاد گردید. طرح مذکور از مهمترین اهداف دولت سنگاپور می باشد و به گفته تخست وزیر این کشور ، سنگاپور این هدف را در نظر دارد تا با ایجاد تسهیلات استثنایی برای متقاضیان، بهترین نیروی جوان و متخصص را از ۵ قاره جذب این کشور کند.

متقاضیان اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور باید در زمان درخواست باید مقطع کارشناسی ارشد خود را به پایان رسانده باشد، چه مدرک نهایی آن را از مرجع آموزشی دریافت کرده باشند و چه دریافت نکرده باشند. متقاضیانی که موضوع پایان نامه آنها به ثبت رسیده باشد اما همچنان مقطع ارشد را تمام نکرده و مدرک دریافت ننموده باشند، صرفا می توانند درخواست بورسیه خود را در دفتر اداری موسسه فارغ التحصیلان دانشگاه ملی سنگاپور(NGS) به ثبت برسانند اما بدیهی است تا اتمام و گذراندن این مقطع ،حق استفاده از این بورسیه را نخواهند داشت.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب بورس تحصیلی در سنگاپور

audio بورس تحصیلی در سنگاپور

هزینه هایی که SINGA پوشش می دهد به قرار زیر است:

– تمام شهریه دانشگاهی

– پرداخت هر ماه ۲۰۰۰ دلار سنگاپور که به طور سالیانه ۲۴۰۰۰ دلار سنگاپور خواهد شد که می تواند به ۲۵۰۰ دلار در ماه و ۳۰۰۰۰ دلار در سال بعد از گذراندن امتحانات افزایش یابد.

-پرداخت کمک هزینه ۱۰۰۰ دلار سنگاپور برای فقط یک بار

-پرداخت ۱۵۰۰ دلار سنگاپور برای هزینه هواپیما فقط یک بار

اعطای بورس تحصیلی در سنگاپور به صورت مقرری و دستمزد ماهیانه بوده که تا ۴ سال به فرد پرداخت می شود. حتی اگر فرد بتواند زودتر از مدت ۴ سال فارغ التحصیل شود ، مقرری مذکور قطع نخواهد شد و تا اتمام مدت ۴ سال اعطا خواهد شد.

در باب مهاجرت به سنگاپور، لازم به ذکر است که کسانی در اولویت هستند که اشتیاق خود به پژوهش در رشته های فنی و مهندسی را بتوانند اثبات کنند. از ابزار اثبات کننده امر مذکور، داشتن توصیه نامه از طرف مراکز آموزشی معتبر و یا از طرف اشخاص حقیقی برجسته در رشته های مذکور می باشد. همچنین اگرچه دارا بودن مدارکی چون TOEFL  یا IELTS و یا GRE جزء شروط اخذ بورسیه قلمداد نشده اما بدیهی است کسی موفق تر خواهد بود که از سطح زبان انگلیسی بالاتری برخوردار باشد زیرا از یک سو اهمیت ارائه تحقیق ، به طور ضمنی این معنی را در بر دارد که فرد دارای قدرت و تسلط به زبان انگلیسی باشد و از سوی دیگر تساهل موجود باعث افزایش تقاضا و ایجاد جو رقابتی در بین مهاجران شده است. حتی گفته می شود که اشخاصی که معدل کارشناسی آنها کمتر از ۱۶ است ، به مراتب شانس ضعیف تری از بقیه در اخذ بورسیه خواهند داشت ، اگرچه راهکار هایی در این زمینه وجود دارد.

باید دانست داشتن اقامت در سنگاپور و اخذ اقامت دایم و عدم داشتن تابعیت به معنی آن نیست که فرد جزء دانشجویان خارجی قلمداد شود بلکه عبارت دانشجویان خارجی به عنوان یکی از شرایط لازم برای اخذ بورسیه، خود دارای تعریفی مخصوص به خود می باشد و  و عبارت دانشجوی خارجی به طور سلبی از ۳ ویژگی، تعریف می شود: ۱) عدم داشتن تابعیت سنگاپور  ۲) عدم اقامت دایمی در سنگاپور   ۳) عدم وجود سابقه تحصیلی در سنگاپور

در واقع  singa برای دانشجویانی است که برای اولین بار مشغول به تحصیل در سنگاپور می شوند و قبلا در دانشگاه های NUS و NTU و  دیگر دانشگاه های سنگاپور دوره لیسانس یا فوق لیسانس را نگذرانده باشند پس تحصیل در سنگاپور مقاطع پایین تر یعنی قبل از ورود به دانشگاهها، مشمول محدودیت های مذکور نبوده و چنین افرادی همچنان امکان استفاده از بورسیه singa    را دارا  می باشند. کشور سنگاپور در نظر دارد هر سال به  ۲۴۰ نفر این بورسیه را اعطا کند که با توجه به وابسته بودن امر به بودجه کشور و مسایل اقتصادی ،این رقم می تواند متغیر باشد.

برای آگاهی بیشتر از قواعد به روز در مورد اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور می توانید به سایت A* STAR  و یا به سایت های معتبر آکادمیک سنگاپور مراجعه نمایید. همچنین شما عزیزان برای اخذ اطلاعات کامل و دقیق و برای آگاهی از جزییات بیشتر در مورد اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور، می توانید با وکلا و مشاورین بین المللی موسسه حقوقی ملک پور، به عنوان با سابقه ترین موسسه در زمینه مهاجرت ، تماس حاصل کرده و سوالات و ابهامات خود را در مورد امور مهاجرتی و حقوقی با ایشان در میان بگذارید. موسسه حقوقی ملک پور ، با ارائه اطلاعات جامع و مانع در نظر دارد  از دغدغه های شما عزیزان به وسیله تصحیح هرگونه اطلاعات غلط و پراکنده بکاهد. علاوه بر این برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد اخذ بورس تحصیلی در سنگاپور می توانید به سایر مقالات موجود به سایت های موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرمایید.

 

نگارنده: سالار پیوسته

6 پاسخ
 1. maasomeh گفته:

  با سلام
  من دانش آموخته رشته پژوهش هنر هستم
  معدل کارشناسی ارشد من 18.50
  معدل کارشناسیم هم 18.06 در رشته گرافیک
  و کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو در دانشگاه غیرانتفاعی گذروندم
  مهارت زبان انگلیسیم خیلی خوبه و برای مصاحبه مشکل ندارم و دوره پری تافل رو میگذرونم
  دستاوردهای پژوهشی هم: یک مقاله منتشر شده در کنفرانس علمی پژوهش داخلی ISC دارم و یک مقاله پذیرفته شده در کنفرانس مشابه داخلی با امتیاز ISC و یک مقاله آماده ارسال به ژورنال علمی پژوهشی داخلی.
  اگر برای رشته طراحی تولیدات دیجیتالی دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور اقدام کنم آیا شانسی برای اخذ بورسیه سینگا دارم؟

  پاسخ
 2. احمد گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور
  بنده احمد موسوی فارق التحصیل موسیقی رشته ساز جهانی در مقطع کاردانی با معدل ۱۶.۳۲ از کنسرواتوار تهران هستم.
  گیتار فلامنکو میزنم و به این سبک موسیقی خیلی علاقه دارم.
  ۳۰ سالم هست و ۱۴ سال که تو زمینه موسیقی فعالیت میکنم و سابقه حدود ۱۱ سال تدریس به صورت خصوصی و در آموزشگاههای موسیقی در سه سبک گیتار پاپ،کلاسیک و فلامنکو رو دارم.
  کنسرت های زیادی در سبک فلامنکو و حتی به صورت تلفیقی با موسیقی سنتی داشتم که آخرین کنسرتم به سرپرستی بنده در برج میلاد تهران برگزار شد.
  میخواستم ببینم امکانش هست از دانشگاههای کشور سنگاپور و یا کشورایی مثل استرلیا،کانادا،اتریش یا آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟
  و اینکه شانسم برا کدوم کشور بیشتره؟
  البته به کنسرواتوار روتردام در هلند ویا مدرسه فلامنکو
  “Jaleo flamencoschule”در آلمان ایمیل زدم اما جواب درستی بهم ندادن.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید در اروپا برای تحصیل اقدام نمایید اما برای اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. احمد گفته:

  لام آقای دکتر ملک پور
  بنده احمد موسوی فارق التحصیل موسیقی رشته ساز جهانی در مقطع کاردانی با معدل ۱۶.۳۲ از کنسرواتوار تهران هستم.
  گیتار فلامنکو میزنم و به این سبک موسیقی خیلی علاقه دارم.
  ۳۰ سالم هست و ۱۴ سال که تو زمینه موسیقی فعالیت میکنم و سابقه حدود ۱۱ سال تدریس به صورت خصوصی و در آموزشگاههای موسیقی در سه سبک گیتار پاپ،کلاسیک و فلامنکو رو دارم.
  کنسرت های زیادی در سبک فلامنکو و حتی به صورت تلفیقی با موسیقی سنتی داشتم که آخرین کنسرتم به سرپرستی بنده در برج میلاد تهران برگزار شد.
  میخواستم ببینم امکانش هست از دانشگاههای کشور سنگاپور و یا کشورایی مثل استرلیا،کانادا،اتریش یا آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟
  و اینکه شانسم برا کدوم کشور بیشتره؟
  البته به کنسرواتوار روتردام در هلند ویا مدرسه فلامنکو
  “Jaleo flamencoschule”در آلمان ایمیل زدم اما جواب درستی بهم ندادن.
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.