بورس تحصیلی در مکزیک

شرایط اخذ بورس تحصیلی در مکزیک چگونه است؟ آیا در مورد بورس تحصیلی در مکزیک اطلاعاتی دارید؟ چه افرادی واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی در مکزیک می باشند؟ آیا با تحصیل در مکزیک می توان از بورس تحصیلی در مکزیک بهره مند شد؟

موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور)  در این مقاله برآن شده تا به بررسی شرایط بورس تحصیلی در مکزیک ( آمریکای شمالی) بپردازد.

اگر در اندیشه مهاجرت تحصیلی به آمریکای شمالی هستید مهاجرت به مکزیک می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای افراد باشد همچنین با تحصیل در مکزیک می توانید از بورس تحصیلی در مکزیک بهره مند شوید و هزینه های تحصیل خود را به حداقل برسانید. با اخذ بورس تحصیلی در مکزیک می توانید از تمامی امکانات تحصیلی و آموزشی در مکزیک برخوردار شوید. افراد متقاضی اخذ بورس تحصیلی در مکزیک باید شرایطی را دارا باشند تا بتوانند از بورس تحصیلی در مکزیک استفاده نمایند. ما در این مقاله به بررسی شرایط بورس تحصیلی در مکزیک می پردازیم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

مکزیک همانند برخی کشورها از موقعیت تحصیلی مناسبی برخوردار می باشد و دانشجویان با اخذ بورس تحصیلی در مکزیک این امکان را دارند که با هزینه مناسب و اندک به تحصیلات خود ادامه دهند. همچنین اگر قصد تحصیل رایگان در کشورهای دیگر را دارید مکزیک می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل با هزینه اندک محسوب شود. همه ساله افراد بسیاری از نقاط دور و نزدیک برای تحصیل به مکزیک مهاجرت می کنند و از تمامی امکانات آموزشی در مکزیک بهره مند می شوند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که مدارک دانشگاههای مکزیک از اعتبار بسیار خوبی برخوردار است و دانشجویان با اخذ مدارک تحصیلی خود در صورت تمایل می توانند در کشورهای دیگر به تحصیلات خود ادامه دهند.  نکته دیگر این است که دانشجویان در حین تحصیل در مکزیک می توانند وارد بازار کار شوند و پس از تحصیل وارد بازار کار فول تایم شوند تا بتوانند از این طریق به اقامت و تابعیت مکزیک دست یابند.

تحصیل در مکزیک

همانطور که بیان شد مکزیک از شرایط تحصیل بسیار مناسبی برخوردار می باشد و فرد متقاضی تحصیل در مکزیک می تواند در هر ۳ مقطع به تحصیل بپردازد و از بورس تحصیلی در  مکزیک بهره مند شود.

تحصیل در مقطع لیسانس در مکزیک در حدود ۴ سال و تحصیل در مقطع فوق لیسانس در مکزیک در حدود ۲ سال و تحصیل در مقطع دکترا در مکزیک در حدود ۳ تا ۵ سال به طول می انجامد.

شرایط دریافت بورس تحصیلی در مکزیک

چنانچه قصد تحصیل در مکزیک را دارید و همچنین قصد اخذ بورس تحصیلی در مکزیک را دارید بهتر است بدانید که امکان دریافت بورس تحصیلی در مکزیک در تمامی مقاطع برای افراد فراهم است اما میزان اخذ بورس در تمامی مقاطع متفاوت است.

سطح بورس تحصیلی در مکزیک

سطح بورس تحصیلی در مکزیک از قرار زیر است:

۱: دوره های تخصصی و ویژه

۲: فوق لیسانس و دکترا که کامل پوشش خواهد داده شد.

۳: دوره لیسانس و فوق لیسانس که دارای پوشش کوتاه مدت می باشد.

۴: اخذ بورس برای تحقیقات کوتاه مدت.

شرایط متقاضیان برای اخذ بورس تحصیلی در مکزیک

۱: متقاضی اخذ بورس تحصیلی در مکزیک در زمان درخواست بورس باید در خارج از مکزیک باشد.

۲: متقاضی بورس تحصیلی در مکزیک امکان استفاده از بورس را در ماههای نوامبر و دسامبر نخواهد داشت مگر در موارد خاص.

۳: بورس تحصیلی در مکزیک قابلیت انتقال به سالهای بعد را نخواهد داشت.

مدت زمان استفاده از بورس تحصیلی در مکزیک

مدت زمان استفاده از بورس تحصیلی در مکزیک متفاوت است و زمان استفاده هر مقطع از بورس تحصیلی در مکزیک به شرح زیر است:

۱: دوره های تخصصی و ویژه: مدت استفاده ۱ سال

۲: دوره فوق لیسانس: مدت استفاده ۲ سال

۳: دوره دکترا: مدت استفاده ۳ سال

۴: دوره های تخصص پزشکی: مدت استفاده ۳ سال

۵: دوره لیسانس و فوق لیسانس در صورت مهمان بودن: مدت استفاده ۳ ماه و یا یک ترم می باشد.

۶: دوره های تحقیقاتی و یا فوق دکترا: مدت استفاده ۱۲ ماه می باشد.

مواردی که با اخذ بورس تحصیلی در مکزیک پوشش داده خواهند شد

۱: پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل

۲: پرداخت بیمه درمانی

۳: پرداخت هزینه مبدا تا دانشگاه مقصد

۴: پرداخت کمک هزینه  زندگی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مکزیک و اخذ بورس تحصیلی در مکزیک

بهتر است بدانید که برای تحصیل در مکزیک مدارکی مورد نیاز می باشد که این مدارک با توجه به رشته تحصیلی افراد و همچنین نوع دانشگاه و مقطعی که فرد در آن تحصیل می نماید متفاوت می باشد اما مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مکزیک به صورت زیر است:

۱: پاسپورت فرد متقاضی تحصیل در مکزیک

۲: دو قطعه عکس از فرد متقاضی تحصیل در مکزیک

۳: اصل دیپلم و پیش دانشگاهی فرد متقاضی و ریزنمرات آنها

۴: نامه تمکن مالی فرد متقاضی تحصیل در مکزیک

۵: اخذ ویزای دانشجویی فرد متقاضی تحصیل در مکزیک

هزینه تحصیل در مکزیک

هزینه تحصیل در مکزیک متفاوت است و بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه فرد متقاضی دارد اما به طور کلی هزینه تحصیل در مکزیک در موسسات برتر در حدود ۵۰۰۰ دلار برای هر سال می باشد اما هزینه تحصیل در دانشگاههای دولتی به مراتب کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی می باشد و این هزینه در حدود ۳۵۰ تا ۸۵۰ دلار برای هر سال می باشد.  در اینجا بهتر است بدانید که هزینه تحصیل در دانشگاههای خصوصی به مراتب بیشتر خواهد بود و  برای یک سال در حدود ۱۶۰۰ تا ۱۶۴۰۰ دلار می باشد.

در کل بهتر است بدانید که اگر قصد مهاجرت به مکزیک را دارید می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی به مکزیک اقدام نمایید و از بهترین امکانات آموزشی در مکزیک برخوردار شوید همچنین با توجه به اینکه تحصیل در مکزیک هزینه هایی را برای افراد متقاضی خواهد داشت می توانید با اخذ بورس تحصیلی در مکزیک این هزینه ها را به حداقل برسانید اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که اخذ بورس تحصیلی در مکزیک به راحتی امکان پذیر نیست و فرد متقاضی اخذ بورس تحصیلی در مکزیک باید شرایطی را دارا باشد تا بتواند از بورس تحصیلی استفاده نماید که در این مقاله به تمامی شرایط پرداخته شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بورس تحصیلی در مکزیک می توانید از وکیل مهاجرت به مکزیک و یا مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) بهره مند شوید همچنین این امکان را دارید که با مراجعه به سایت موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) اطلاعات لازم را کسب نمایید.

 

 

نگارنده: نگار ولی یاری اسکندری

2 پاسخ
 1. سینا گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده دارای
  فوق دیپلم تاسیسات با معدل 14/32 از موسسه غیرانتفاعی
  لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 14/75 از دانشگاه آزاد اسلامی
  IELTS: 6 آکادمیک
  مدارک:
  بازرسی جوش VT: انجمن جوش ایران
  نرم افزار Abaqus ( سازمان فنی وحرفه ای)
  یکسال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی

  آیا با شرایطی که عرض کردم امکان اخذ بورسیه تحصیلی(کناسیت)در مقطع فوق لیسانس رو دارم؟؟؟
  ممنون♥

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب معدل شما پایین است . و شانس بالایی ندارد برای بورسیه.جهت سایر اطلاعات جزیی تر پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.