بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ ۲۰۱۸ ، شرایط تحصیل در نروژ با بورسیه تحصیلی نروژ ۲۰۱۸ را به شرح خدمت شما عزیزان بیان نمودیم ، موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به بررسی شرایط دریافت بورسیه تحصیلی نروژ پس از اخذ پذیرش تحصیلی نروژ و مهاجرت به نروژ و تحصیل در نروژ می پردازد و اطلاعات مورد نیاز شما در مورد بورسیه تحصیلی نروژ را بیان می نماید.

نروژ به دلیل سطح آموزشی بالا یکی از کشورهای بسیار مطلوب برای تحصیل می باشد به همین دلیل افراد بسیاری متقاضی تحصیل در نروژ هستند اشخاصی که کشور نروژ را برای تحصیلات خود انتخاب می نمایند می توانند از بورسیه تحصیلی نروژ برای ادامه تحصیلات خود استفاده نمایند که با اخذ بورسیه تحصیلی نروژ می توانند هزینه های تحصیل و تا حدودی هزینه های زندگی خود را نیز تامین نمایند. برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ اشخاص باید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را دارا باشند تا امکان اخذ آن را نیز داشته باشند. در این مقاله تمامی موارد اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را برای شما عزیزان شرح خواهیم داشت و همچنین به سوالات متعدد شما در مورد بورسیه تحصیلی نروژ پاسخ می دهیم.

آیا خواهان اخذ بورسیه تحصیلی نروژ می باشید؟ چه شرایطی برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ وجود دارد ؟ چه مدارکی برای اخذ بورسیه تحصیلی نروژ مورد نیاز خواهد بود؟

نروژ یک مقصد بسیار محبوب به دلیل آموزش و پرورش با کیفیت بالا برای دانشجویان بین المللی می باشد.  به طور کلی، دانشگاه های دولتی نروژ و کالج دانشگاه ایالتی بدون شهریه و رایگان می باشند  چرا که دولت نروژ هزینه های تحصیل را به دانشگاهها و کالج های دولتی می پردازد این شرایط شامل  موسسات و دانشگاههای خصوصی نمی شود . زندگی در نروژ شهرت گران بودن دارد به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در نروژ علاقمند به دریافت بورسیه تحصیلی نروژ هستند .

آموزش عالی نروژی شامل هشت دانشگاه، نه نهادهای دانشگاهی و تخصصی، ۲۰ کالج دانشگاه ایالتی، دو دانشکده های ملی هنر و ۱۶ کالج خصوصی می باشد در تمام این کالجها و دانشکده ها کلیه مقاطع تحصیلی ارائه می شود .

 انواع بورسیه تحصیلی نروژ :

۱: مدرسه کسب و کار نروژ :

این  بورسیه برای تحصیل در کارشناسی ارشد ۱ ساله است .  این بورسیه با عنوان بنیاد Wilhelmsen شناخته می شود این کمک هزینه تحصیل برای فارغ التحصیلان رشته علوم ,فناوری ,مهندسی و ریاضیات است .

۲:   کمک های مالی ترمی :

این کمک هزینه به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مقاطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نروژ اقدام می نمایند. همچنین این کمک هزینه برای مدت یک تا سه ماه در هر ترم تحصیلی می باشد و این کمک هزینه شامل مسکن ,حمل و نقل و پول توجیبی نیز می شود .

۳ : اراسموس:

برنامه اراسموس امکانات بورسیه ای را به دانش آموزانی ارائه می دهد  که از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا باشند . این بورس این امکان را به متقاضیان می دهد که برای کسب تجربه و اطلاعات برای ۳ تا ۱۲ ماه در کشور دیگرتحصیل کنند .

۴: اراسموس موندوس:

بودجه بورسیه اراسموس موندوس توسط اتحادیه اروپا تامین می شود ، همچنین به طور انحصاری برای دانش آموزانی که از اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا  از مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده اند  تعلق خواهد گرفت.  این بورس برنامه مشترکی  بین دانشگاه های اروپایی و موسسات تحت تایید اراسموس موندوس است .

این بورسیه به دو گروه عمده از کشورها تعلق می گیرد :

بورسیه   رده A  : اتباع کشور های ایالات سوئیس ، ایسلند ، نروژ و لیختن اشتاین.

بورسیه   رده B:  اتباع از اتحادیه اروپا کشورهای عضو شنگن ، یا از سوئیس، ایسلند، نروژ و یا لیختن اشتاین.

۵: بورس های تحصیلی ISS:

بورس تحصیلی ISS  کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان برخی از کشورها ارائه می دهد . رقابت برای این بورسیه بالا است و بودجه محدود ، به طوری که اغلب این بورس تحصیلی به صورت جزئی است و تنها حدود ۵۰ بورس به طور کامل اعطا می شود. بورسهای تحصیلی ISS تنها در ترم تابستان ارائه می شود  .

درخواست برای این کمک هزینه تحصیلی باید در زمان مورد نظرصورت گیرد زمان درخواست این بورسیه اول فوریه است ..

دانشگاه اسلو کمک هزینه تحصیلی به متقاضیان برخی از کشورها که فارغ التحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی هستند  در طی مدرسه تابستانی ارائه می دهد ..

دانشجویان بین المللی از آسیا، اقیانوسیه، آفریقا، امریکا مرکزی و جنوبی، امریکا، قفقاز و بالکان، اتحاد جماهیر شوروی سابق، اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، ایالات متحده، و کانادا است.

ارزش بورسیه تحصیلی نروژ  :

به هر دانشجوی نروژی یا غیر نروژی که شرایط اخذ بورس را دارد ۴۰ درصد از بورسیه به عنوان کمک هزینه و ۶۰ درصد به عنوان وام پرداخت می شود که دانشجو بعد از اتمام دوره و برگشت به کشور بومی خود و یا اقامت در نروژ یا کشور دیگر باید  بپردازد .

مدت زمان بورسیه:  به طور معمول در مقطع کارشناسی مدت زمانی که این کمک هزینه پرداخت می شود ۴ سال می باشد . در انتها خاطر نشان می شود هیچکدام از انواع بورسیه در نروژ به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد.

کمک هزینه تحصیلی سهمیه بندی شده نروژی:

دولت نروژ کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه در جنوب و کشورهای مرکزی و شرق اروپا و آسیای مرکزی، آسیا تحت سهمیه خاصی فراهم کرده است. هدف اصلی از این طرح سهمیه بندی  برای کمک به ظرفیت سازی از طریق آموزش به دانشجویان کشورهای در حال توسعه می باشد.

طرح سهمیه به طور معمول شامل دوره کارشناسی ارشد و دکتری و مدارک حرفه ای خاص دوره های کارشناسی است. اخذ بورسیه تحصیلی نروژ معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

واجد شرایط بودن دریافت بورسیه تحصیلی نروژ:

۱:   بایستی فرد متقاضی دارای یک درجه دانشگاهی در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست داشته باشد.

۲:  معدل کارشناسی (معدل کل) فرد متقاضی حداقل ۷۵٪ از حداکثر باشد.

۳: اثبات مهارت در زبان انگلیسی توسط یک مدرک معتبر.

۴: فرد متقاضی یک مقاله مرتبط ISI به زبان انگلیسی ارائه دهد

۵:  ارسال رزومه به زبان انگلیسی از فرد متقاضی

شرایط بورسیه تحصیلی شدن نروژ یکی از کارهای بسیار دشوار است و شخصی که برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی اقدام میکند علاوه بر دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری عالی بایستی دارای صبر زیادی باشد. در صورت اخذ برخی از فاند و بورسیه تحصیلی این امکان برای شما وجود دارد که هزینه زندگی در نروژ نیز پوشش دهد.

ارزش بورسیه تحصیلی نروژ:

این بورسیه  شامل کمک هزینه تحصیلی تمام وقت و یا کمک هزینه های تحصیلی پاره وقت که به صورت کمک هزینه ماهانه است ، هزینه های محل سکونت ، مسافرت و هزینه های بیمه دانش آموزان است. مقدار کمک هزینه تحصیلی با توجه به سطح مطالعات ، مدت زمان مطالعات و ملیت محقق به  متقاضی تعلق خواهد گرفت.

دوره های اراسموس موندوس در مقطع کارشناسی ارشد برنامه  فرصت مطالعاتی  با کیفیت بالا ارائه می دهد که  توسط یک کنسرسیوم متشکل از حداقل سه موسسه آموزش عالی اروپا می باشد. این بورسیه  بین یک تا دو سال به متقاضی تعلق خواهد گرفت.

بورسیه اراسموس موندوس در رابطه با رشته های  مهندسی  و دریایی و مدیریت است و این دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود .

در نهایت و در مورد اخذ بورسیه تحصیلی نروژ باید گفت که اشخاصی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می نمایند امکان بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ خواهند داشت اما برای دریافت بورسیه تحصیلی نروژ باید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نروژ را دارا باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی نروژ را دریافت نمایید. نکته مهمی که لازم به ذکر است این است که بورسیه تحصیلی نروژ ممکن است تنها بخشی از هزینه های فرد را تامین نماید و فرد متقاضی باید مابقی هزینه های خود در حین تحصیل در نروژ خود را نیز تامین نماید.

موسسه حقوقی ملک پور در امر بورسیه تحصیلی نروژ اطلاعاتی را بیان نمود اگر قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی نروژ را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

12 پاسخ
 1. respina گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من ترم ۳ کارشناسی مهندسی محیط زیست از دانشگاه علوم تحقیقات تهران با معدل ۱۸.۲۶ هستم میخواستم بپرسم امکان شرایط بورس تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد دارم ؟!

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب شما درصورتی که حداقل IELTS 7 اخذ نمایید و معدل بالای 19 داشته باشید میتوانید از شرایط بورسیه در ضمن تحصیل استفاده نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. مهسا برهانی گفته:

  با سلام و احترام

  اینجانب دانشجوی مقطع دکتری شیلات در دانشگاه تربیت مدرس تهران هستم (سایر مقاطع تحصیلی را هم در دانشگاه صنعتی اصفهان گذرانده ام و از نظر شرایط تحصیلی هم به عنوان دانشجوی رتبه اول مقطع کارشناسی ارشد و هم چنین دارای رتبه های تک رقمی کنکور ارشد و دکتری هم هستم). برای فرصت مطالعاتی شش ماهه با استادی از دانشگاه علوم زیستی نروژ به عنوان استاد مشاور همکاری خواهم کرد و به مدت شش ماه برای کسب تجارب علمی به اسلو خواهم آمد. از نظر سابقه کاری بیش از 4 سال در زمینه مرتبط مشغول بوده ام، از لحاظ تسلط به زبان انگلیسی هم در سطح ادونس هستم و طی مکاتبات با استاد مشاورم ایشون سطح زبان من را مناسب ارزیابی کرده اند اما در صدد گرفتن مدرک آیلتس هم هستم. در زمینه مهاجرت و پیدا کردن شغل در نروژ من را راهنمایی بفرمایید، آیا امکان فراهم کردن شرایط مناسب برای کار در این فرصت برای من وجود داره تا پس از اتمام دوره دکتری به کار مشغول شوم؟ ممنون از شما.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب درصورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشید و به زبان این کشور و یا انگلیسی مسلط باشید میتوانید این امر را انجام دهید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. Esmaeil گفته:

  دکتر بزرگوار من اسماعیل پاداشی 26 ساله از مازندران قائمشهر و مدرک کارشناسی معمار از دانشگاه غیرانتفاهی با معدل 16/51 و در حال گذراندن دوره آیلتس هستم مقصد اصلی ویزای تحصیلی برا ارشد معماری در نروژ هست بدلیل فیری بودن به خاطر موضوع مالی خودم و عقاید شخصی با نروژ اما یکی از همکاراتون که از طرف شما تماس گرفت بامن گفت سه سال اخیر موقع ویزا ریجکت میکنن یادمه که شما فرمودید نشدنی نیست..! اما اگر راهی نیست ویزای کار کانادا با شرایط من چطوره قصه مالیش چقدره.من خیلی مایلم در لایو فردا شب منو اد کنید.دکتر امشب به تایم ایران لایو انرژی مثبتتونو دیدم دکتر جان خودتون فرمودید به بچه هایی که وضع مالی خوبی ندارند کمک میکنید.خواهش من اینه که من به معنای واقعی وضع مالی خوبی ندارم.من تا زمان ۹۷/۱۰/۳۰ اگر خدا بخواد مدارکم کاملا اوکی میشه در واقع انتظار من بخاطر گرفتن مدرک آیلتس هست بنابرلین خواهش میکنم دوتر جان عاجزانه کمکم کنید
  شماره تلفنم:
  09114454007 همه پیام رسانها غیر از تلگرام این شمارست مثل واتساپ اسکایپ فیس بوک توئیت ایمو .
  09014994929این ش تلگراممه
  آیدی اصلی اینستاگرام:
  padashi-architecture
  دکتر جان من ۱۲سال شعر می نویسم لطفا به یک هنرمند که جز خدا و بزرگوارانی چون شما را ندارد کمکم کنید.
  .الله نگهدارتان کمکم کنید.یاحق

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب . سپاس از شما . میتوانید با شماره 021.49196000 با دفتر وین تماس حاصل فرمایید و با خود جناب اقای ملک پور صحبت بفرمایید.

   پاسخ
 4. Esmaeil گفته:

  سلام و عرض ارادت به جناب دکتر ملکپور و باعث افتخار است که از خطه مازندران به این جایگاه رفیع با متانت طبع و پشتکار رسیده اید چرا که بنده هم در مازندران هستم.
  بنده دارای مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه غیرانتفاهی با معدل ۱۶/۵۰ و در حال گذراندن دوره آیلتس و گرفتن مدرک پیش دانشگاهی چرا که در شاخه ی فنی و حرفه ای بودم،بطور کلی عرض کنم با این شرایط ویزای سخت نروژ چگونه می توان این کار را به دست شما بسپارم.چگونه می توانم در اسکایپ.ایمو.واتساپ.توییت.اینستا یا تلگرام با شما تماس داشتم من به مشاوره شما نیاز مندم
  جناب ملکپور بنده حقیر نه برای شهرت نه برای جایگاه و نه برای پول در این راه قدم نمی گذارم هدف من در یک کلام هر حرکت انسان اگر برای رضای الله باشد و برای کشف رمز خلاق گام بردارد و نگاهش رسیدن کمال در راه الله باشد و نفخ صوری برای اصلاح خود در درجه اول و بعد بشر برای ارزش معیار انسانیت جدای از رنگ و پوست و نژاد و مذهبو دینو سیاست یعنی انسانیت باشد دیگر جهان به سمت جاهلیت پست مدرنیته با این دیدگاه قدم نمی گذاشت.
  به امید یکی شدن و باهم بودن در سرتاسر کره و خواهروبرادر گماشتن و نامیدن عمقی نه صوتی..
  بنده منتظر جواب شما می مانم
  ارادتمند همیشگیتان.پاداشی
  همیشه با انرژی مثبت پایدار باشید و سربلند
  الله نگهدارنان.یاحق

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و سپاس از لطف بی دریغ شما. سن و مدرک زبان شما برای اخذ ویزا از این کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی رزومه و اخذ اطلاعات و اگاهی از شرایط این کشور یا کشورهای متناسب با رزومه خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. حسنی گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  شرایط دریافت بورس نروژ برای مقطع ارشد در رشته حقوق بین الملل یا تجارت بین الملل چطور هست؟
  چون در این مقاله به رشته مهندسی و زیست فقط اشاره شده بود
  نروژ برای حقوق شرایطی نداره جهت بورس؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید
  من انقدر موسسات مختلف رفتم خسته شدم واقعا
  هیچکدومم یک پاسخ درست و صریح ندادند

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 6. saeed گفته:

  با سلام و احترام
  اینجانب دانشجوی دکتری مدیریت بازاریابی هستم ۳۸ سال سن دارم مجرد و در حال گرفتن مدرک زبان هستم البته مدرک زبان دارم اما آیلتس نیست و برنامه ریزی کردم برای اردیبهشت و خرداد که این مدرک رو اخذ کنم البته قبلا جزییات کارم رو با جزییات بیشتر ارسال کردم خدمتتون و قرار اخر اسفند قرار مشاوره با جنابعالی دارم اما دو سوال داشتم از جنابعالی اول اینکه تمام دانشگاه ها چه در کانادا وچه در اروپا مدرک gre یا gmatرو جز مدارک پذیرش زده اما بعضی از افرادی که رفتند به جز امریکا که حتما می خواهد این مدرک رو ارایه ندادند و تونستن پذیرش بگیرن و شامل بخشودگی شده اند حالا سوال من اینجاست که در چه صورتی این بخشودگی اتفاق می افته یا اینکه باید حتما در مورد گرفتن مدرک gre , gmat برنامه ریزی کنم و سوال دوم اینکه اگر بتوانم یک پاسپورت اوکراینی بگیرم ایا در بهبود شرایط برای گرفتن پذیرش کمک خواهد کرد با توجه به اینکه بعنوان مثال در نروژ در مقاله بالا ذکر فرموده اید که برای مردم کشورهای اتحادیه اروپا بورسیه خاصی (اراسموس) وجود دارد ایا داشتن پاسپورت کشور اوکراین سبب میشه که بتوانم از این بورس استفاده کنم یا حتی برای گرفتن ویزای کار
  با تجدید احترام

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. با توجه به داشتن وقت مشاوره تخصصی در این زمینه پیشنهاد میکنیم اطلاعات لازم را در زمان مورد نظر جویا شوید تا بتوانیم به طور جامع و تخصصی تر شرایط را مطرح نماییم. از صبر و بردباری شما سپاسگزاریم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.