بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند

بورسیه تحصیلی فنلاند و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند 2018 برای دانشجویان ایرانی  ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند برای چه کسانی میباشد ، امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند جهت کدام رشته های تحصیلی است، در این مقاله تلاش بر این می باشد که شما را با شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ، نحوه دریافت بورسیه در فنلاند ،هزینه وشرایط زندگی در فنلاند، چگونگی اخذ پذیرش رایگان در فنلاند ، شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند ، مهاجرت به فنلاند ،دانشگاه های رایگان  فنلاند  بیشتر آشناسازیم .همچنین اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند و کشورهای دیگر در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد، برای اخذ اطلاعات بیشتر نیز می توانید با مشاورین ارشد دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و راهنمایی جامع وکاملی را از مشاورین در خصوص کشور فنلاند دریافت نمایید.

video بورسیه تحصیلی فنلاند
video بورسیه تحصیلی فنلاند
video بورسیه تحصیلی فنلاند
video بورسیه تحصیلی فنلاند
video بورسیه تحصیلی فنلاند

کشور فنلاند از زیباترین و رویایی ترین  کشورهای اسکاندیناوی و پنجمین کشور پهناور اروپایی می باشد که از سمت غرب با کشور سوئد و از سمت شرق با روسیه همسایه می باشد. همچنین تحصیلات عالیه نقش به سزایی در موقعیت جهانی جامعه فنلاند و همچنین موقعیت کاری فنلاند را دارا می باشد .

برای تحصیل در کشور فنلاند به آن علت که هزینه تحصیل نمی پردازید شرایط فوق العاده ای خواهد داشت . اما طبق شرایط جدید  می بایست هزینه های تحصیل را خودتان کاور نمایید . برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا از پاییز سال ۲۰۱۷ میلادی هزینه تحصیل افزایش خواهد یافت . اما این امکان وجود دارد که بخواهید از بورس های دانشجویان خارجی بهره مند گردید . در حال حاضر امکان اخذ بورسیه در مقطع دکتری راحت تر خواهد بود . با توجه به تحصیل رایگان در فنلاند همان گونه که هزینه های جاری زندگی پا بر جا می باشد . برای این مهم اجازه کار برای دانشجویان در فنلاند امکان پذیر است ولیکن باید خاطر نشان کرد کاریابی در فنلاند راحت نخواهد بود مخصوصا اگر زبان فنلاندی و یا سوئدی را تسلط نداشته باشید . از این رو اساس را بر کاریابی نگذارید .

  :CIMO بورسیه

این نوع بورسیه تحصیلی در فنلاند برای دانشجویان خارجی که به زبان انگلیسی در مقطع دکتری تحصیل می نمایند و یا تحقیق در فنلاند  تعلق خواهد گرفت . نام دقیق این نوع بورسیه center for international mobility می باشد . این نوع بورسیه در مقطع دکتری در تمامی رشته های دانشگاهی ارائه می شود . این نوع بورسیه تحصیلی برای مقاطع پست دکتری و فوق لیسانس و لیسانس برای دانشجویان خارجی که در زبان انگلیسی در کشور فنلاند تحصیل می نمایند نمی باشد .

در این نوع بورس دانش آموزان زبان فنلاندی استثناء می باشند چون شامل حال بورس دیگری خواهند بود و از انواع دیگر استفاده خواهند نمود . این نوع بورس برای افرادی که در دوره های ابتدایی و پیشرفته زبان فنلاندی نیز می باشند هم نخواهد شد .

برنامه های تحصیلی بورس CIMO :

*برای اعضاء CIMO

*استخر بورسیه CIMO

*بورسیه برای اقلیت روسیه

*بورس برای دوره کارشناسی ارشد زبان فنلاندی

*بورسیه برای افرادی که مقطع دکتری را به زبان فنلاندی تحصیل می نمایند

این نوع بورسیه به طور کامل نمی باشد و شامل همه هزینه های جاریه دانشجو نخواهد بود . این نوع بورسیه در تمام مدت تحصیل مقطع دکتری فنلاند نمی باشد و تا زمانی به فرد تعلق می گیرد که از پروژه های تحصیلی خود به در آمد برسد . به نوعی برای شروع اولیه کورس تحصیلی می باشد . این نوع بورسیه را تمام افرادی که پذیرش دانشگاه را در مقطع دکتری دارند امکان پذیر می باشد . در صورتی که مدت زمان تحصیلی دانشجو طول بکشد امکان بیشتر شدن زمان معمول این بورس می باشد . مدت زمان این نوع بورسیه در حدود  ۳ ماه الی یک سال تحصیلی می باشد . برای افرای که از این نوع بورسیه تحصیلی استفاده می نمایند در صورت اتمام مدت زمان اعطای بورسیه می توانند انواع دیگر بورسیه را درخواست نمایند .

بورسیه برای دوره های advance level در کشور های خارجی برای افرادی که به  زبان فنلاندی تحصیل می نمایند تعلق می گیرد . و در این نوع بورسیه داوطلبان  قابل توجه ای وجود دارد که در ابتدا باید فردی بیگانه ( غیر از تابعیت فنلاند باشد ) را داشته باشد و در خارج فنلاند مشغول به تحصیل به زبان فنلاندی باشد .

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند و کشورهای دیگر در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد، برای اخذ اطلاعات بیشتر نیز می توانید با مشاورین ارشد دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پوردر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و راهنمایی جامع وکاملی را از مشاورین در خصوص کشور فنلاند دریافت نمایید.

 

بورس cimo  و مالیات:

این نوع بورسیه تحصیلی در فنلاند معاف از مالیات می باشد . و علت آن به این خاطر است که مبلغ پرداختی این نوع بورسیه از سقف مبلغ مالیاتی فنلاند کمتر خواهد بود . در صورتی که به اضافه این نوع بورسیه ، نوعی دیگر از بورس را کسب نمایید و یا از طریق شغلی کسب درآمد می نمایید و در مجموع درآمدهای در حد سقف مالیاتی باشد شامل حال مالیات فنلاند خواهید شد . برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره مالیاتی فنلاند به آدرس www.vero.fi مراجعه نمایید .

 

 

در مقطع های لیسانس و فوق لیسانس  شروع سال تحصیلی در دو ترم بهار و پاییز می باشد و معمولا دو ددلاین برای درخواست پذیرش از ۱۰تا۱۵ ژانویه و از ۱۵مارچ تا ۵ اپریل وجود دارد که دانشگاه ها در بیشتر رشته های تحصیلی در ترم پاییز دانشجو را می پذیرند و به علت شرایط خاص تعدادی از رشته ها فقط جداگانه در ترم بهار نیز ارائه می گردند و دانشجو نیز می پذیرند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب بورس دکترا کشاورزی در فنلاند

audio بورسیه تحصیلی فنلاند

 

هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند می تواند بسیار متفاوت باشد و این موضوع بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی متقاضی دارد . برای اشخاصی که به زبان فنلاندی و یا سوئدی آشنایی دارند حداقل  در حدود ۱۵۰۰ یورو می باشد ولیکن برای اشخاصی که به زبان انگلیسی بخواهند تحصیل نمایند هزینه تحصیل بالا رفته است ، هر چند هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه و رشته از ۸ هزار یورو تا ۱۶ هزار یورو متفاوت می باشد .

 

چقدر پول نیاز دارید؟

ما توصیه می کنیم بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو برای هزینه زندگی در فنلاند راداشته باشید. و این موضوع که چه مقدار پول باید به همراه داشته باشید امری می باشد که توسط مسئولین امرمهاجرت در فنلاند تعیین می شود و عموما ۵۶۰ یورو در ماه و در سال ۶۷۲۰ یورو در سال مورد نیاز می باشد .همچنین علاوه بر این  در نظر داشته باشید که شما می بایست آمادگی پوشش هزینه سفرو بیمه خود را نیز داشته باشید.

برای مثال  به صورت جزئی در خصوص هزینه ها در زیر می توان به آن ها اشاره نمود:

هزینه اجاره منزل برای یک شخص در ماه بین ۲۵۰ الی ۴۰۰ یورو می باشد که باز هم بسته به نوع منطقه و مشترک و یا غیر مشترک بودن اتاق ها  متفاوت می باشد.هزینه خوابگاه نیز عموما از بین ۱۶۰ یورو تا ۳۵۰ یورو می باشد.

بسیاری از دانشجویان در بازار آزاد  تمایل دارند تا  نسبت به اجاره منزل اقدام نمایند ولیکن به دلیل آشنایی نداشتن دانشجو به شرایط و در بدو ورود به کشور فنلاند این امر را سخت و دشوار می کند .

مقدار شهریه برای مقطع فوق لیسانس و لیسانس برای دانشجویان غیر اروپایی از پاییز ۲۰۱۷ ارائه می شود که ممکن است گزینه ی جدید بورس تحصیلی هم در آن زمان ارائه شود . در حال حاضر بورسیه هافقط برای مقطع دکتراو موجود می باشد. phd

اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند و کشورهای دیگر در تخصص موسسه حقوقی ملک پور میباشد، برای اخذ اطلاعات بیشتر نیز می توانید با مشاورین ارشد دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پوردر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و راهنمایی جامع وکاملی را از مشاورین در خصوص کشور فنلاند دریافت نمایید.

 

مراحل صدور ویزای فنلاند

درباره این مسئله که شهروندان کدام یک از کشورها برای ورود به محدوده شنگن نیاز  به روادید دارند ، متفقا توسط کشورهای عضو معاهده شنگن تصمیم گیری صورت گرفته است. کلیه شهروندان ایرانی برای سفر به محدوده شنگن به روادید نیاز دارند.اتباع خارجی مقیم ایران نیز برای درخواست روادید شنگن بایستی اجازه اقامت یا کار معتبر به سفارت ارائه دهند.بدیهی است دارندگان اقامت معتبر از هر یک از کشورهای عضوشنگن ، می توانند حداکثر تا ۹۰ روز متوالی در هر یک از کشور های عضو معاهده شنگن بمانند و دارندگان روادید تنها در طول مدت اعتبار اقامت خود می توانند در سایر کشورهای عضو شنگن تردد و اقامت نمایند.

اقامت دانشجویی در ابتدا تا سک یال برای دانشجو اعتبار دارد و مبلغ ۶۷۲۰ یورو را می بایست بتواند در حساب خود به عنوان تمکن نشان دهد . خاطر نشان می گرددویزای یکساله دانشجویی قابل تمدید می باشد و تمدید ویزا بسته به تمکن مالی فرد برای یکسال تحصیل آینده  خود در فنلاند را دارد.

 

آیا متقاضی برای تحویل مدارک برای صدور روادید ، نیاز به گرفتن وقت قبلی دارد؟

متقاضی برای تحویل درخواست خود بایستی  از قبل تلفنی وقت مصاحبه گرفته باشد.برای درخواست وقت مصاحبه روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۵:۳۰با شماره تلفن بخش کنسولی ۲۳۵۱۲۲۵۰ (۹۸۲۱+) تماس حاصل نمایید.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند:

در ایران درخواست ویزای رامی توان در سفارت فنلاند در تهران نمود و مدارک مورد نیاز در ذیل ذکر می گردد:

-فرم درخواست روادید شنگن

-گذرنامه معتبر که حداقل سه ماه بعد از سفر نیز اعتبار داشته باشد و گذرنامه های قبلی در صورت وجود.(گذرنامه حداقل دو صفحه باید خالی داشته باشد  و توسط صاحب آن امضا شده باشد.)

-فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه

-عکس زمینه سفید  (۴۷ میلی متر ارتفاع و ۳۶ میلی متر عرض که طول صورت باید ۳۲الی ۳۶ میلی متر باشد و تصویر فرو به طور مستقیم باشد و حداکثر ۶ ماه قبل گرفته شده باشد)

-ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی

-اتباع خارجی ساکن در ایران باید کارت اقامت در ایران یا اجازه کار خود را ترجمه نمایند.

-تعهدنامه  غیرمالی –محضری  والدین (تنظیم شده در دفتر اسناد رسمی)

۲۱۰*۲۹۷میلی متر   همچنین کپی مدارک  مورد نیاز می باشد (در سایز کاغذ استاندارد)

توجه داشته باشید که سفارت مجاز می باشد هرگونه استاد بیشتری که در اینجا ذکر نشده است را نیز نیاز داشته باشد.

 

موسسه حقوقی ملک پور  با دارا بودن کادری مجرب  و وکلای حاذق در امر مهاجرت و به عنوان بزرگ ترین  و معتبرترین موسسه حقوقی خاورمیانه در خصوص مشاوره ی مهاجرت از طریق بورسیه و تحصیل به کشور فنلاند شما را یاری خواهد نمود. چنانچه مطالب فوق  در زمینه بورسیه کشور فنلاند مکفی نبود، می توانید با دفاتر همکار  موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  تماس حاصل نمایید، همچنین برای اخذ اطلاعانت بیشتر نیز می توانید به  وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نمایید.

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   با توجه به اینکه شخص در این مقطع رزومه تحصیلی خاصی ندارد، معمولا در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی اعطا نمی شود.

   پاسخ
 1. هانیه گفته:

  سلام.ببخشید من یه مطلب خوندم که نوشته بود برای تحصیل در فنلاند به جز رشته پزشکی بقیه رشته ها رایگان هست و فقط باید هزینه زندگیتونو بدین و آیلتس داشته باشید.میخواستم بدونم شرایط عوض شده و شهریه دار شدن دانشگاههاش؟؟ من میخواستم برای مقطع ارشد در فنلاند اقدام کنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ