بورسیه تحصیلی در یونان

امروزه دانشجویان فراوانی هستند که رویای تحصیل در یک کشور اروپایی ارزان مانند یونان با امکاناتی نظیر اخذ بورسیه تحصیلی را در سر دارند و اگر شما متقاضیان گرامی نیز تمایل به تحصیل در یونان دارید و همچنین خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در یونان هستید می توانید با کسب اطلاعاتی دقیق و جامع در زمینه بورسیه تحصیلی در یونان ،اقسام بورسیه های تحصیلی در یونان، مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی در یونان برای مهاجرت تحصیلی به یونان اقدام نمایید البته باید این را در نظر داشته باشید که به دلیل کثرت افراد سودجو و ناآگاه در این زمینه حتما به شما عزیزان توصیه می نماییم با مشاوران خبره در زمینه مهاجرت تحصیلی به یونان و بورسیه تحصیلی در یونان مشورت نمایید و سپس اقدام به مهاجرت تحصیلی نمایید،شما متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در یونان ممکن است با سوالات متداولی در زمینه بورسیه تحصیلی در یونان مواجه شوید که ما در این مقاله سعی میکنیم با استفاده از قوانین حقوق بین الملل خصوصی و نظریات وکلای خبره مهاجرت تحصیلی به یونان سوالات شما عزیزان را پاسخگو باشیم سوالاتی نظیر چرا تحصیل در کشور یونان ؟ آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی یونان برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد ؟ برای اخذ بورسیه تحصیلی یونان چه مدارکی لازم می باشد ؟ انواع بورسیه های دولتی یونان کدامند؟ آیا امکان کار نیز در حین استفاده از بورسیه تحصیلی یونان برای دانشجویان خارجی وجود دارد ؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در یونان چیست؟ چگونه میتوان بورسیه تحصیلی در یونان را اخذ کرد ؟ بورسیه تحصیلی یونان شامل چه کسانی می گردد؟ برای اخذ بورسیه تحصیلی یونان متقاضی اخذ بورسیه باید دارای چه شرایطی باشد تا با درخواست دریافت بورسیه تحصیلی وی موافقت گردد؟ جهت اخذ بورسیه تحصیلی یونان چه افرادی در اولویت هستند؟
موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار آن با برخورداری از مشاوران بین المللی زبده در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی در یونان آماده ارائه مشاوره تخصصی و رایگان در خصوص بورسیه تحصیلی در یونان به شما عزیزان می باشند.
( مهاجرت تحصیلی به یونان، تحصیل در یونان، انواع بورسیه های تحصیلی در یونان، بورسیه دولتی در یونان، مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در یونان، کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه زندگی در یونان، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در یونان)
چرا تحصیل در یونان؟
ممکن است این سوال در ذهن دانشجویان شکل بگیرید که چرا کشور یونان زادگاه دانشگاه و تمدن غرب می باشد؟ این کشور زیبای مدیترانه ای مفتخر است که یکی از قدیمی ترین فرهنگ زندگی بر روی زمین و ارائه هزاران سال ازتاریخ و توسعه می باشد، کشور یونان در نزدیکی تقاطع اروپا و آسیا واقع شده و به دروازه ورود به اتحادیه اروپا از لحاظ جفرافیایی در جنوب شرقی اروپا محور می باشد، مفاهیمی چون فردگرایی،آزادی،دموکراسی و دولت تمام ریشه های خود را در متفکران بزرگ یونان باستان که هنوز هم آن ایده ها به طور گسترده ای در جوامع امروزی و مورد بحث های امروز مانند سقراط،ارسطو و افلاطون و بسیاری دیگر می باشد،دانشمندان یونان پیشرفت های بزرگی در فلسفه، طب،ریاضیات و نجوم داشته اند،در حال حاضر دلایلی چون جفرافیای غنی متنوع،یک سنت باستانی طولانی و یک جامعه مدرن و اقتصاد شلوغ تنها برخی از دلایلی است که یونان را به عنوان کشوری شگفت انگیز برای تحصیل تبدیل کرده است .

قبل از ورود به مبحث بورسیه تحصیلی در یونان ابتدا می بایست اطلاعاتی در مورد آموزش عالی در یونان به دست آورید، آموزش عالی در کشور یونان متشکل از دو بخش تحصیلات عالی دانشگاهی(University Sector) و بخش فن آوری و موسسات فنی (Technological Sector) می باشد، که در حال حاضر یونان دارای ۲۴ دانشگاه معتبر و ۱۶ موسسه فنی معتبر می باشد که در ذیل به بررسی این دو بخش می پردازیم.
تحصیلات عالی دانشگاهی(University Sector) : بخش دانشگاه با هدف ایجاد،تولید و توسعه علم و فن آوری و دستیابی به سطح علمی بالا شکل گرفته است، در دانشگاه های یونان موضوعات و رشته های مختلفی ارائه میگردد مانند:
 مردم شناسی
 باستان شناسی
 اقتصاد ، مدیریت(کسب و کار)
 تاریخ کلاسیک
 ارتباطات(رسانه های جمعی)
 علوم کامپیوتر
 مهندسی
 زبان های خارجی( ترکیه،زبان های غیره مدرن آسیا)
 موسیقی و هنر
 حقوق
 علوم بهداشت و درمان(دندانپزشکی،پزشکی،پرستاری،داروسازی)
 فلسفه
 علوم سیاسی
 علوم پایه (زیست شناسی،شیمی،فیزیک،ریاضیات)
 علوم اجتماعی(جامعه شناسی،روانشناسی)
 تربیت بدنی
 الهیات و مذهب(دین)
آموزش عالی بخش فن آوری (Technological Sector) : آموزش عالی بخش فن آوری با هدف توسعه تحقیقات علمی و تکنولوژی ایجاد شده است ، این موسسات نسبت به دانشگاه ها کاربردی تر می باشد، موسسه فن آوری آموزشی(Technologiko Ekpaidedeftiko Idryma) یا ( TEI) و دانشکده آموزشی و فنی آموزش و پرورش (ASPETE) فن آوری بخش نهاد ها به آموزش با کیفیت بالاتر و همچنین به شخصیت کابردی علم و فن آوری و هنر تاکید میکند ، در مقایسه با تحصیلات عالیه دانشگاهی، موسسات فن آوری (TEL) واقعا کابردی تر و عملی تر می باشند در حالی که تعداد کافی از دروس نظری برای داشنجویان در نظر گرفته می شود. TEIS ها در مجموع ۹۵ تخصص را پوشش می دهند که در ذیل برخی از این زمینه ها ذکر میگردد:
 در زمینه های گرافیکی و مطالعات هنری
 مدیریت و اقتصاد
 سلامت و رفاه مشاغل
 برنامه های کاربردی فن آوری
 موادغذایی و تغذیه تکنولوژی
 تکنولوژی زراعت
 تکنولوژی موسیقی
موضوعات پیشنهادی TEI
 مهندس الکترونیک
 مهندسی پزشکی
 انفورماتیک
 معماری دریایی
 مهندسی عمران و نقشه برداری و مهندسی ژئوانفورماتیک
 بازاریابی
 کاردرمانی
 پرستاری
 تکنولوژی غذایی
 فیزیوتراپی
 طراحی گرافیک
 گرافیک هنر فناوری
 مهندسی اتوماسیون
 مهندسی برق
 مهندسی الکترونیک
 مهندسی مکانیک
 کهندسی عمران
 مدیریت و کسب و کار
تحصیل در مقطع لیسانس در اکثریت رشته ها ۴ سال به طول می انجامد در مقطع لیسانس در برخی از رشته ها مانند دندانپزشکی،مهندسی،جنگلداری،داروسازی،کشاورزی در کنار برخی از دوره ها ۵ سال زمان خواهد برد و رشته ی پزشکی مدت ۶ سال زمان خواهد برد، تحصیل برای افراد مقیم اتحادیه اروپا در دانشگاه ها و کالج های دولتی رایگان بوده اما برای داشنجویان خارج از اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت هزینه دانشگاه ها و کالج ها می باشند اما گاهی اقات با توجه به شرایطی که دراند می توانند از بورسیه های تحصیلی در یونان استفاده نمایند.

بورسیه های تحصیلی در یونان

یونان دارای یک سنت بسیار طولانی از آموزش و پرورش است که با وجود شرایط بد اقتصادی همچنان به حفظ سیستم بورس تحصیلی است که از طریق نهاد IKY یا بورس بنیاد دولت اداره می شود ، تمام بورسیه های تحصیلی یونان و اتحادیه اروپا به طور متمرکز از طریق این سازمان IKY هماهنگ می شود، بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد،تقریبا تمام بورس های تحصیلی بین المللی می تواند برای تحصیل در یونان استفاده می شود، همچنین برخی از بورس های تحصیلی خصوصی در یونان وجود دارد،یونان به عنوان یک کشور کوچک،کمک هزینه تحصیلی با این حال به تعداد نسبتا کمی به متقاضیان اعطا می کند.

وضیعت کلی بورسیه در یونان از نظر هزینه تحصیلی

بورس بنیاد IKY در سال ۱۹۵۲ با هماهنگی تمام بورس های تحصیلی و یا توسط دولت یونان تاسیس شده است.که ابتدا متقاضیان می بایست فرم های واحد برای درخواست بورسیه تحصیلی را کامل نماید که پس از آن مورد ارزیابی قرار میگیرد و ممکن است یک بورسیه تحصیلی مناسب با شرایط فرد اعطا گردد ، دولت یونان براساس قوانین خود به دانشگاه ها و دیگر موسسات آموزش عالی اجازه می دهد که بر اساس شایستگی و لیاقت علمی به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی پرداخت نمایند این اعطای کمک هزینه تحصیلی توسط قوانین داخلی خود دانشگاه یا موسسات اعمال میگردد و ممکن است که بدون هیچ نرم افزاری براساس نمرات به دست آمده تعلق میگیرد.
نوع کمک هزینه تحصیلی و اعطای نهاد
بورس های تحصیلی دولت یا بورس بنیاد IKY در ارزش آنها متفاوت است ، مقرری ماهیانه معمولی بین ۴۵۰ الی ۶۰۰ یورو می باشد، هزینه های درمان پزشکی که معمولا به همه دانشجویان ثبت نام شده ارائه میگردد ، افرادی که در آزمون ورودی نمره بالا اخذ کنند برای سال اول دریافت کمک هزینه تحصیلی به صورت خودکار ۱۵۰۰ یورو به آنها اعطا میشودو اگر خانواده آنها کم درآمد باشد ۳۰۰یورو اضافی به آنها تعلق میگیرد.
برخی از بورسیه های تحصیلی یونانی در رشته ی زبان و فرهنگ یونانی تعلق میگیرد، از طریق بنیاد فرهنگ یونان،دانشگاه آتن و نسالونیکی برنامه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی که در رشته زبان و فرهنگ است، در نظر گرفته است .
بورس های تحصیلی محلی برای دانشجویان خارجی
برنامه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی یونان از کشورهای در حال توسعه ماهیانه ۶۰۰ یورو دستمزد ماهیانه ، غذای رایگان و مواد آموزشی رایگان فراهم می کند، این نوع بورسیه و سرویس همچنین ۱۰۰۰ یورو در ورود و خروج برای هزینه های سفر و معافیت از شهریه برای دوره های زبان یونانی و برخی از برنامه های کارشناسی ارشد ارائه می شود ، دانشجویان خارجی می توانند برای این یورسیه از طریق سفارت یونان در کشور خود اعمال می شود.
اگر شما دانشجویان به دنبالی راهی برای دریافت اطلاعات تکمیلی در باب چگونگی اخذ بورسیه تحصیل در یونان هستید می توانید به وب سایت سازمانی کشور یونان یا وب سایت سفارت این کشور مراجعه نمایید و همچنین می توانید با موسسه حقوقی ملکپور و دفاتر همکار این موسسه تماس حاصل کرده و از وکلای زبده بین المللی مهاجرت تحصیلی به یونان و بورسیه هایی تحصیلی کشور یونان به صورت رایگان از اطلاعات مورد نظر بهره مند شوید و صورت تمایل با تعیین وقت مشاوره ی حضوری با وکلای و مشاورین حقوقی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملکپور بهترین راه مهاجرت برای خود را برگزینید.

 

امید جلالی فراهانی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ