بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه تحصیلی در مجارستان در سال 2018 و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان را بطور دقیق برای شما در این مقاله آورده ایم .در این مقاله که توسط وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان تهیه و گردآوری گردیده در صورت داشتن سوالات بیشتر در مورد بورس تحصیلی مجارستان می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد مهاجرت به مجارستان و تحصیل در مجارستان و اخذ بورسیه تحصیلی مجارستان و امور مهاجرتی خود با مشاورین ما بهره مند گردید .

آیا به دنبال بورسیه تحصیلی با شرایط ایده ال هستید؟

آیا درباره بورسیه تحصیلی در مجارستان اطلاعاتی دارید؟

بورسیه تحصیلی در مجارستان چه امتیازاتی را برای شما فراهم می اورد؟

چه کسانی کاندیدای مناسبی جهت بورسیه تحصیلی مجارستان هستند؟

شرایط بورسیه تحصیلی در مجارستان چیست؟

تحصیل در مجارستان به معنی تحصیل در اروپاست. مجارستان بیش از یک دهه است که به اتحادیه اروپا پیوسته و همینطور یکی از کشور های عضو شینگن نیز هست. در مقوله ی آموزش عالی، دستاورد مهم و با ارزش اروپائیان این بود که بتوانند سیستم آموزشی هماهنگ و منسجمی را در سرتاسر اروپا تضمین کنند. در نتیجه این ابتکار و مجموعه نشست هایی تحت عنوان Bologna Process، تصمیم به ایجاد منطقه تحصیلات عالی گرفته شدکه مجارستان هم یکی از اعضای آن است. کسانی که تصمیم به ادامه تحصیل در مجارستان را دارند می توانند از این سطح از کیفیت آموزش بهره مند شوند و جزئی از شبکه جهانی اروپائی شوند.

به همین دلیل مدارک دانشگاهی این کشور دارای ارزش جهانی ست و در تمام کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی معتبر است.

چگونگی بورسیه تحصیلی در مجارستان:

برنامه بورس تحصیلی (The Stipendium Hungaricum Scholarship) در سال ۲۰۱۳ توسط دولت مجارستان به اجرا درآمد که هدف آن افزایش میزان دانشجویان خارجی در مجارستان و همینطور تشویق موسسات آموزش عالی مجارستان به بالا بردن کیفیت برنامه های آموزشی برای جذب دانشجویان خارجی بود. این برنامه تابحال با ۴۱ کشور توافقات دو جانبه برای پذیرش دانشجو برقرار کرده .

-دانشجویان کشور هایی که میتوانند برای دریافت این بورسیه به صورت تحصیل تمام وقت درخواست دهند عبارتند از :

Algeria, Angola, Argentina, Azerbaijan, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Cambodia, China (including the Hudec scholarships), Colombia, Ecuador, Egypt, Ethiopia, Georgia, Ghana, India, Indonesia, Iran, Iraq, Japan, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Korea, Kosovo, Kurdistan Regional Government/Iraq, Laos, Lebanon, Macedonia, Mexico, Moldova, Mongolia, Morocco, Myanmar, Namibia, Nigeria, Pakistan, Palestine, The Philippines, Russia, Serbia, Syria*, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Ukraine**, Uruguay, Vietnam, Yemen

 

-همینطور دانشجویان کشورهای زیر میتوانند به طور پاره وقت (Part time) از این بورس بهره مند شوند:

Belarus, Cambodia, China (only Hudec applicants), Georgia, India, Iran, Japan, Korea, Laos, Lebanon, Mexico, Mongolia, Myanmar, Turkey, Vietnam

یکی دیگر از بورس هایی که در کشور مجارستان مورد توجه می باشداعطای بورس تحصیلی از طرف کالج اویسینا به دانشجویان ممتاز می باشد .

دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج بین المللی اویسینا پس از طی کردن مراحل پذیرش و ثبت نام دانشجویی می توانند با ارائه درخواست کتبی می تواننداز شرایط بورس تحصیلی در کالج استفاده نمایند . افرادی هم که دارای مقام المپیادی باشند یا سوابق علمی و تحقیقاتی داشته باشند یا دارای توصیه نامه های آموزشی ورزشی و اخلاقی باشند این افراد در اولویت قرار دارند و می توانند از این بورس استفاده نمایند . این بورس از طریق کمک های مالی در اختیار دانشجویان قرار گرفته می شود. افرادی که به دلیل مشکلات مالی شرایط تحصیلی دشواری دارند می توانند این بورس را درخواست نمایند. این نوع بورس ارائه شده توسط شورای عالی کالج اویسینابه صورت موردی تصمیم گیری می شود و به دانشجو ابلاغ می شود .

 

بورسیه چه مواردی را در بر میگیرد :

.آموزش معاف از شهریه

.حقوق ماهیانه به شرح زیر:

 • برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد ماهیانه ۱۳۰ یورو به مدت از ۱۲ ماه تا پایان

تحصیل

 • برای دانشجویان دکتری ماهیانه ۳۲۵ یورو از ۱۲ ماه تاپایان مدت تحصیل

.محل اقامت : اقامت در خوابگاه یا کمک هزینه اجاره ی واحد مسکونی

.بیمه خدمات درمانی

 

نحوه انتخاب کاندیداها:

۱- تبعه ی یکی از کشورهای ذکر شده در لیست باشد

۲-وضعیت تحصیلی مطلوب

۳-داشتن مهارتهای زبان انگلیسی (کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند)

۴-داشتن انگیزه ی کافی

۵- سلامت بدنی

۶-سن (کاندیداهای زیر ۳۰ سال ترجیح داده میشوند)

 

فرصت های کاری  بینظیر برای دانشجویان

برنامه Stipendium Hungaricum در سال ۲۰۱۳به عنوان بخشی از سیاست های آموزشی دولت مجارستان موسوم به “سیاست باز جهانی” به اجرا در آمد و درنتیجه آن، اکنون ۴۱ کشور از سراسر دنیا دانشجویان خود را به مراکز آموزش عالی مجارستان میفرستند. هزاران دانشجو سالانه برای تحصیل در موسسات آموزش عالی مجارستان درخواست میدهند. در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ حدودا ۳۰۰۰ دانشجو می توانند در مقاطع مختلف آموزش عالی، در چارچوب برنامه Stipendium Hungaricum شروع به تحصیل کنند.

تحصیل در چه رشته هایی برای دانشجویان خارجی در کالج و دانشگاه فراهم است ؟

اکثریت وسیعی از دانشجویانی که برای تحصیل مجارستان را انتخاب می کنند به برنامه های تمام وقت آکادمیک ملحق می شوند. علوم پزشکی در دانشگاه SOTE  یکی از محبوبترین گزینه ها بین دانشجویان است

و همچنین تعداد بالایی از دانشجویان دندانپزشکی یا دامپزشکی را برای تحصیل انتخاب میکنند. بعد ازاین گزینه ها دومین رشته ی پرطرفدار برای تحصیل کارشناسی در رشته های مهندسی هستند.

در بیست سال گذشته صدها هزار دانشجوی بین المللی مجارستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند. مجارستان مخصوصا برای تحصیل در علوم پزشکی و دندانپزشکی محبوبیت زیادی دارد. که در دانشگاه Semmelweis  در بوداپست و همینطور دانشگاه Debecen  و Szeged  برقرار هستند.

آموزش های پزشکی که در این دانشگاه ها ارائه میشود نزد WHO (سازمان بهداشت ) از درجه اعتبار بالایی برخوردار است وهمینطور نزد تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا معتبر است. بسیاری از دانشگاههای مجارستان این دوره ها را به زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی از جمله آلمانی دایر میکند تا بتواند از این طریق دانشجویان خارجی بیشتری را نیز جلب کند. کشورهایی که بیشترین میزان دانشجو در مجارستان را دارند شامل آلمان، اسرائیل، ترکیه، چین، برزیل، نروژ، فرانسه و کانادا می شوند.

 

 

شرایط ورود

برای پذیرش در یکی از دانشگاهها و یا کالج های مجارستان شما نیاز به مدرک دیپلم پایان دبیرستان دارید که به زبان انگلیسی یا مجارستانی ترجمه شده و همچنین رونوشتی از نام کلاس ها و نمره ی دروس که معادل سازی شده باشد. برخی دروس نیز به عنوان امتحان ورودی ضروری هستند که بستگی به برنامه ی تحصیلی مورد انتخابتان دارد. به عنوان مثال برای یک برنامه تحصیلی انگلیسی زبان بخشی از آزمون ورودی مهارت زبان انگلیسی شما خوهد بود. (این ضرورت در برنامه هایی که به زبان های دیگر نیز پیشبینی شده اند هم وجود دارد مثلا برای کسانی که به زبان انگلیسی احتیاج دارند و غیره.)

شرایط ویزا

همگی دانشجویان خارجیکه شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نیستندو قصد ادامه ی تحصیل در مجارستان و اقامت در داخل مرزهای این کشور را برای مدت بیش از ۹۰ روز دارند باید برای ویزای طولانی مدت دانشجویی درخواست بدهند. برای درخواست این گونه از ویزا شما میتوانید به کنسولگری یا سفارت مجارستان که صلاحیت رسیدگی و صدور روادید را دارند  در کشور خود مراجعه کنید  تا قبل از حرکت تان این پروسه را در حدود یک ماه زمان میبرید به جریان بیاندازد. برای دریافت ویزای دانشجوییشما ابتدا باید ازیکی از دانشگاههای مجارستان پذیرش گرفته باشید.

 

مدارک لازم برای درخواست ویزا :

.گواهی پرداخت  شهریه دانشگاه

.نامه ی پذیرشی که از دانشگاه موردنظر برای شما صادر شده

.پاسپورت معتبر که حداقل تا ۶ ماه پس از ورودتان از اعتبارش باقی باشد.

.کپی ازتمام صفحات پاسپورت

.گواهی از بیمه ی خدمات درمانی تان

گواهی و آدرس خانه ای که قرار است در مجارستان درآن اقامت داشته باشید.

.گواهی از بانک مبنی بر دارا بودن مبلغ کافی در حسابتان برای گذران زندگی و هزینه های جاری

.پر کردن فرم درخواست ویزا.

.سه پاکت تمبر دار به آدرس محل سکونتتان.

شهریه و تامین مالی

نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی، مجارستان کشور به صرفه تری برای ادامه ی تحصیل است هم از لحاظ هزینه ی زندگی و هم از لحاظ شهریه دانشگاه ها.شهریه ی دانشگاهها ارتباط مستقیم با رشته ای که انتخاب میکنید درد به عنوان مثال پزشکی و دندانپزشکی از گرانترین رشته ها برای تحصیل هستند که شهریه آنها حدودا ۲۰۰۰۰ یورو می شود.

علاه بر شهریه شما ملزم به پرداخت هزینه ی درخواست، هزینه ی امتحانات و هزینه ی ثبت نام هستید که همه آنها حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو           می شوند.

هزینه ی زندگی در مجارستان به نسبه بسیار پایین است.این هزینه در شهرهای بزرگ نظیر بوداپست برای اجاره ی ماهیانه حدود ۳۰۰ یورو درماه است و این هزینه با احتساب هزینه حمل و نقل عمومی، بیمه سلامت و هزینه کتاب و حتی چند شب خوشگذرانی در ماه به ماهیانه ۷۵۰ یورو میرسد.

موسسه حقوقی ملک پور در وین و دفاتر همکارش در ایران با دارا بودن کادر مجرب وکیل تخصصی شما را در راستای بورس تحصیلی مجارستان یاری می نماید. با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی استفاده بفرمایید .

 

Rating: 5
33 پاسخ
 1. رضا گفته:

  با سلام و عرض ارادت
  من مشکل نارسایی قلبی دارم و از باتری قلبی استفاده می کنم. با توجه به اینکه یکی از شرایط تحصیل در مجارستان داشتن سلامت بدنی می باشد بنظر شما امکان قبولی بنده بعنوان بورسیه دکترا امکان بذیر هست؟
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 2. سوسن گفته:

  سلام ، دخترم ٢٠ ساله هست ودر كنكور امسال رشته دامپزشكي قبول خواهد شد معدل كتبي از مدرسه تيزهوشان ١٨/٦٠ داره شرايط چگونگي اخذ بورسيه تحصيلي رشته دندانپزشكي محارستان روا ميخواستم ازتون جويا بشم ممنون

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   صرفا با معدل بالا نمی توان بورسیه تحصیلی دریافت نمود و موارد دیگری مانند مدرک زبان انگلیسی یا رزومه علمی خوب موثر است بهترین حالت برای فرزند شما این است که برای ترم اول هزینه نمایید و فرزندتان برای ترم های بعدی اقدام به دریافت بورسیه نماید.

   پاسخ
 3. حمید صادقی گفته:

  سلام . من ترم ۵ رشته مهندسی پزشکی گرایش بیومتریال دانشگاه امیر کبیر هستم . معدل حدود ۱۴.۵ و مدرک ایلتس ۷ دارم . میتونم بورسیه بشم برای فوق لیسانس یا نه؟ با تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه کار آسانی نبوده و مستلزم داشتن شرایطی خاص می باشد. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 4. salar گفته:

  با سلام
  دانشجوی سال آخر مهندسی معدن از دانشگاه امیرکبیرم. آزمون زبان ندادم ولی بالای 6 میتونم بگیرم. معدلم حدود 13.5 هس و کمی پایینه. آیا میتونم برای رشته mba به اروپا اقدام کنم؟البته حتما فاند میخوام
  با تشکر

  پاسخ
 5. قادری گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید
  در صورت مشغول به تحصیل بودن فرد در رشته ی پزشکی،اون هم پردیس بین الملل،شانس دریافت بورسیه و ادامه تحصیل در این کشور هست؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 6. kiara گفته:

  با عرض سلام
  در مورد اپلای کردن به مجارستان در صورتی که در یکی ازشاخه های رشته تجربی برای مثال زیست مولکولی در یک دانشگاه معتبر ایران و روزانه در کنکور قبول شوم در صورتی که هنوز تحصیل در آن دانشگاه را شروع نکردم امکان اپلای کردن به دانشگاه های مجارستان برای رشته پزشکی یا دندان یا دارو وجود دارد؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید باتشکر

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام. متاسفانه شانس بالایی برای قبول شدن در رشته های پزشکی در دانشگاه ندارید اما می توانید برای پیش پزشکی اقدام فرمایید. جهت بررسی دقیق تر شرایطون با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. Ayda گفته:

  سلام من 18 سالمه و رشته ی تجربی میخونم. من میتونم بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم برای بورسیه ی پزشکی درخواست بدم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 8. آریا گفته:

  سلام آیا مدرک کارشناسی ارشد موسسات آموزش عالی خصوصی غیرحضوری (آموزش محور)(بدون پایان نامه) که مورد تائید وزارت علوم ایران هست وپذیرش در آن از طریق کنکور سراسری وسازمان سنجش صورت میگیرد قبول هست برای ثبت نام در بورسیه؟
  ومن در چهاردهم بهمن 1397 به امید خدا آخرین درسم رو پاس میکنم آیا راهی نیست که در بهمن 97 برای دکترای مجارستان اقدام کنم؟
  اگر راهی هست بگویید تا تماس بگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 9. مینا اخوت گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  اگر مردی متاهل باشد و فرزند خردسال داشته باشد و بورسیه شود شرایط رفتن همسر و فرزند به چه صورت هست؟
  پیشاپیش از پاسخ گویی شما سپاسگذارم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید.

   پاسخ
 10. پویان سامع گفته:

  با عرض سلام
  دانشجویه کارشناسی نرم افزار کامپیوتر هستم و ترم دیگه فارغ التحصیل میشوم .مدارک زبانی ندارم ، معدل بنده حدود ۱۵ هست ولی برنامه ی مفیدی با زبان برنامه نویسی نوشتم ایا این امکان هست که از یکی از دانشگاه های مجارستان apply بگیرم و برای کارشناسی ارشد انجا تحصیل کنم یا خیر .

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. در صورت اخذ مدرک زبان امکان تحصیل مستقیم برای فوق لیسانس برای شما وجود دارد همچنین می توانید برای کالج های زبان این کشور اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. نغمه نیکبخت گفته:

  سلام خسته نباشید من از دانشجوبان برتر در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ریاضی محض بودم حال برای مقطع دکتری در این رشته قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ELTE مجارستان را دارم می خواستم در مورد شرایط تحصیل در این دانشگاه، من را راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. بهزاد گفته:

  سلام

  آیا برای گرفتن این بورسیه باید با وزارت علوم ایران هم مکاتباتی داشته باشیم ؟ مثلا مدارکمان را برایشان ارسال کنیم و یا بهشان درخواست بدهیم؟
  یا همینکه دولت مجارستان تایید کند کفایت می کند ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. نیازی به مکاتبه با وزارت علوم نمی باشد. برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. نادیا گفته:

  سلام ، من سال دوم رشته ی روانشناسی دانشگاه آزاد هستم . و پروژه های علمی و تحقیقاتی به نسبت زیاد داشتم تا الان … میخواستم ببینم میتونم تو مقطع کارشناسی همین رشته بورسیه بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. برای اخذ بورسیه باید شرایط شما مانند نمرات، مقالات، مدرک زبان و … مورد بررسی قرار گیرد. به طور معمول در مقطع کارشناسی به افراد بورس تعلق نمی گیرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شرایط بورسیه بسیار پیچیده است و نیاز به بررسی دقیق شرایط شما دارد و هر دانشگاه نیز شرایط ویژه ای برای خود تعریف کرده است که باید بررسی گردد ! شما میتوانید برای بررسی شرایط خود با ما تماس بگیرید .

   پاسخ
 14. رويا گفته:

  سلام من کارشناس ارشد ژنتیک دارم از دانشگاه چمران ولی علاقمند به تحصیل در رشته پزشکی مجارستان هستم امسال ٣٠سالم میشه میخوام بدونم میتونم از بورس پزشکی این کشور استفاده کنم معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ١٩هست و دوره کارشناسی معدل اول دانشگاه و جزو استعداد های درخشان بودم؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.