بورسیه تحصیلی در ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه 2018 و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه از مباحث مهاجرتی ای میباشد که دائما از وکیل مهاجرت سوال میگردد . وقتی به این فکر میکنیم که راه های مناسب برای بورسیه تحصیلی 2018 را پیدا کنیم حتما یکی از گزینه ها بورسیه تحصیلی در ترکیه خواهد بود . بورسیه تحصیلی در ترکیه انواع مختلفی دارد و در این مقال برآن شدیم این موضوع را واکاوی کنیم و به شکل کاربردی بورسیه تحصیلی در ترکیه را شرح دهیم . بورسیه تحصیلی در ترکیه مزایای بسیاری دارد که از آنجمله نزدیکی ترکیه به کشورمان میباشد و این موضوع برای بسیاری حیاتی و برای برخی دیگر تنها راه برای ادامه تحصیل و بورس مهاجرت به ترکیه میباشد .

 

حال به این موضوع بپردازیم که بورسیه تحصیلی در ترکیه شامل چه کسانی میشود و به چه مقدار و با چه امکاناتی بورس داده میشود و چگونه برای  بورس در ترکیه  باید اقدام کنیم ؟

باید این نکته را در نظر داشته باشیم وقتی بورس در ترکیه میگیریم بنا به شرایط تعریف شده  ممکن است به ما خوابگاه و بیمه و حقوق ماهانه داده شود و این موضوع مهم است که بدانیم که برای تحصیل برای کسی که بورس گرفته تحصیلات رایگان خواهد بود .معمولا بورس در ترکیه برای فوق دیپلم ۲۰۰ تا ۴۰۰ و برای لیسانس ۲۰۰ تا ۴۰۰ و برای فوق لیسانس ۴۰۰ تا ۵۰۰ و دکتری ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار بورس در نظر گرفته میشود و این موضوع که در هر دانشگاه بسته به میزان توانایی ها و اهداف دانشگاه بورس ها با هم فرق دارد بدیهی به نظر میرسد و در ابتدا باید میزان بورس هر دانشگاه را بررسی کنیم و سپس برای دانشگاه اقدام نماییم . در تحصیل در کشور ترکیه شما یکسال در کشور ترکیه زبان استانبولی را فرا میگیرید و سپس اقدام میکنید برای تحصیل ، زمانی که شما به زبان ترکی استانبولی مسلط شده اید .

برای اینکه شما در ترکیه تحصیل کنید باید حداقل های سنی را رعایت کنید و این حداقل ها به قرار ذیل میباشد .

زمانی شما میتوانید برای مقطع فوق دیپلم اقدام نمایید که شما سن کمتر از ۲۵ سال داشته باشید و همچنین است برای مقطع لیسانس و بلرای مقطع فوق لیسانس شما تا سن ۳۴ سال میتوانید اقدام نمایید و برای دکتری تا ۳۹ سال فرصت اقدام خواهید داشت .

برای اقدام شما محدودیت های معدل نیز خواهید داشت و البته که این محدودیت ها سختگیرانه نیست و شاید برای طیف گسترده ای در جامعه قابل اقدام باشد .

بدینترتیب شما برای فوق دیپلم ۱۲ و برای لیسانس معدل ۱۴ و برای فوق لیسانس و دکتری معدل ۱۵  کفایت میکند و البته برای پزشکی شما باید معدل بالای ۱۸ داشته باشید .

در قسمت مدارک شما نیاز دارید به اینکه مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمرات را دااشته باشید و برخی موارد بسیار به شما کمک خواهد کرد و از آنجمله شما برگه قبولی کنکور و مدرک زبان و توصیه نامه میباشد و برخی موارد دیگر بسار بدیهی مانند عکس و ترجمه میباشد . در قسمت ترجمه شما قبل از پذیرفته شدن در دانشگاه نیازی به  ترجمه نخواهید داشت . پس از تهیه مدارک و ارسال مدارک (که در دانشگاه های مختلف ارسال مدارک با هم متفاوت خواهد بود ) در ۲ مقطع شما بررسی خواهید شد . مقطع اول در مورد مدارک تحصیلی بررسی میشوید و در مقطع دوم مصاحله خواهید داشت . در مصاحبه شما ممکن است در حالت های مختلف و بهع درخواست دانشگاه یکی از گزینه ها را داشته باشید و در این زمینه حضور شما در دانشگاه و مصاحبه اینترنتی و یا حضور در سفارت ترکیه از گزینه ای است که ممکن است شما در پیش رو داشته باشید .

برای بورس در ترکیه شما ۱۲ شهر میتوانید اقدام کنید و در این بین هر چه شهرهای کوچک تر نتخاب بکنبد شانس شما هم بیشتر خواهد بود . و شما از ۳ شهر بزرگ ترکیه آنکارا استانبول و ازمیر نهایتا ۶ دانشگاه را میتوانید انتخاب کنید و قطعا کسانکه معدل بالاتری دارند و در درس های شیمی و زیست و ریاضی نمرات بهتری دارند شانس بیشتری دارند و چنین است در بین رشته ها اگر شما رشته علوم انسانی را مد نظر داشته باشید شانس بالاتری دارید .

در ادامه برای ۲ دانشگاه بزرگ ترکیه ، برای نمونه بررسی مختصری از امکانات و شرایط دانشگاه را خواهیم داشت .

 

 

دانشگاه جراح پاشا ( استانبول )                                                    cerrah Paşa  Üniversite

یکی از گزینه ها در دانشگاه جراح پاشا ، برای پرداخت بورس حضور در بین  ۲۰۰ نفر نخست است و  در گروه دانشگاه مجوز پاداش دانش آموزان  را اینگونه تعریف کرده اند . اگر از بین دانشجویان دانشگاه استانبول، شما انتخاب شوید  ماهانه ۲۰۰$ تا ۳۰۰$   بورس تحصیلی، در یافت خواهید کرد و علاوه برآن از موارد فوق هم بهرهمند خواهید شد  ب) یک لپ تاپ ، ج) استفاده رایگان از آموزش در  کافه تریا دانشگاه، د) محل اقامت رایگان در سیستم آموزشی در طول yutr دانشگاه ر) تحصیل رایگان در دانشگاه .

دانشگاه قابلیت این را دارد هر سال ، در حدود ۹ هزار دانشجو در بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های تابعه از طریق نهادها و سازمان های مختلف پشتیبانی کند .

هر سال، حدود ۱۲۰۰ دانش آموزان مشغول به کار هستند در بخش های مختلف دانشگاه به صورت پاره وقت.

۴) هر سال حدود ۵۰۰ دانش آموز نیازمند کمک میشود برای لباس.

۵) هر سال، حدود ۵۰۰ محصل بورس تحصیلی کتاب داده می شود.

۶) در حدود ۱۸ هزار دانشجو درخواست برای خوابگاه است و به آنها یک بورس تحصیلی در هر سال داده میشود.

 

 

 

دانشگاه فنی استانبول                                        İstanbul Teknik Üniversitesi

ITU مسئولیت بورسیه و هماهنگ کننده برای ، ۴۵۰۰ نفر میباشد و مدیریت میکند خدمات دانش آموزان را برای خوابگاه و فعالیت های بورس در محل های مشخص شده و ایجاد شده توسط دانشگاه .

علاوه بر این، بنیاد ITU، افراد خصوصی و موسسات در چارچوب برنامه ای مشخص جوایز و پاداش های را ، توسط دانش آموزان در خارج از کشور در سطوح مختلف ارائه میکنند .
شرایط خاص: علاوه بر این دانشجویانی در دانشگاه ما مشغول به کار خواهند شد برای  ۱۰۰۰ اسکان،در چهارچوب  ITU ARI TEKNOKENT   . و شرایطی در دانشگاه وجود دارد تابرای یک ماه با شرکت های کارآفرینی آمریکا در ارتباط بوده و کارآموزی کنند و حق آزاد سفر و کارآموزی به شیکاگو را خواهند داشت .

به صورت کلی در دانشگاه بورس مشخصی تعریف شده و ترتیب دانشجویان برای گرفتن بورس از رتبه اول تا رتبه پانصد به قرار ذیل میباشد :

۱-۵۰:

 

۱- ۱۵۰۰ $ در هر ماه به مدت ۹ ماه

۲- ۱ لپ تاپ یا تبلت کامپیوتر

– تی ITU ARI-TEKNOKENT3-“باز کردن یک اولویت کاری در شرکت

۴- محل اقامت رایگان
۵۱-۱۰۰:

۱- ۱۰۰۰ $ در هر ماه به مدت ۹ ماه

۲- ۱ لپ تاپ یا تبلت کامپیوتر

– تی ITU ARI-TEKNOKENT3-“باز کردن یک اولویت کاری در شرکت

۴- محل اقامت رایگان

 

۱۰۱-۲۰۰
۱- هر ماه  ۶۰۰ $به مدت ۹ ماه

۲- محل اقامت رایگان

۲۰۱-۵۰۰

 

۱- هر ماه  ۴۵۰ $به مدت ۹ ماه

۲- محل اقامت ۵۰% تخفیف

 

در پایان خاطر نشان میشویم به دلیل تقاضای زیاد برای ترکیه و همچنین بورس تحصیلی در ترکیه نیاز به مظالعه دقیق در زمینه بورس ترکیه داریم و برای اینکه شانس بالای در اخذ بورس در ترکیه داشته باشیم باید مطالب این مقاله را به دقت مطالعه فرمایید تا با زوایای اخذ بورس در ترکیه و تحصیل در آن بیشتر آشنا شویم ، البته این مطلب را هم در نظر بگیریم که برای اخذ بورس در هر کشوری ما نیاز به شرایط مناسب و توانایی های در حد بورس ارائه شده داریم ، پس در نظر بگیریم چنین بورس های را حتما مناسب با شرایط خودمان پیگیری کنیم .

 

درصورت تمایل به اخذ مشاوره با کارشناسان ما در وین و یا دفاتر همکار در ایران تماس حاصل بفرمایید .

Rating: 5
45 پاسخ
 1. Mh. R گفته:

  سلام خدمت دکتر
  ببخشید جواب سوالم ندادید
  اینکه اگه درسی مردود بشیم یا مشروطی داشته باشیم و ترم بعد با نمره بالا پاس کنیم بااینکه تاثیری در معدل کل نداره اما آیا در بحث بورسیه و در رزومه موثر است؟.(مقطع کارشناسی)
  حتی با معدل کارشناسی 19.20؟باز هم توجه میشه به اون مردودی یا مشروطی؟
  باتشکر از اطلاعات مفیدتون…

  Rating: 5
  پاسخ
 2. Mh. R گفته:

  باسلام
  آیا درس مردودی یا ترم مشروط شده درمقطع کارشناسی در رزومه برای بورسیه دانشگاه های معتبر موثر و مورد توجه است؟ حتی با وجود معدل کل 19؟
  و آیا نمره آن درس مردود شده پس از پاس شدن با نمره بالا در ترم بعد بازهم در معدل کل محاسبه می‌گردد؟
  ممنون میشم یه توضیح برای هر دو بدید…
  باتشکر از سایت خوبتون

  Rating: 5
  پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام ضمن تشکر از سایتتون منظور از معدل بالای 19معدل سال اخر دبیرستان میباشد یا همه ی معدل های سال تحصیلی

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اخذ بورسیه در مقطع لیسانس بسیار دشوار می باشد اما در صورتی که پس از اخذ پذیرش تحصیلی و گذشت 1 الی 2 ترم دارای نمرات مناسبی باشید می توانید درخواست اخذ بورسیه تحصیلی نمایید.

   پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز دریافت بورسیه از دیپلم پروسه نسبتا سختی است. اغلب در مقطع فوق لیسانس و دکترا بورسیه داده می شود. برای بررسی شرایط خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. معمولا بورسیه ها در مقطع لیسانس کمتر است اما بستگی به رزومه شما و نظر دانشگاه دارد.

   پاسخ
 4. علیرضا گفته:

  سلام ممنون از مطالب مفید
  معدل دیپلم من ۱۷/۶و مسلط به زبان انگلیسی هستم و تا اخر پاییز حتما مدرک زبان رو دریافت میکنم…میخام بدونم چقدر برای دریافت بورسیه شانس دارم؟؟؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل و مدرک زبان بالا دارد . جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی دقیق قرار گیرد زیرا حداقل نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان می باشد. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان مجرب با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 5. mahtab گفته:

  سلام خسته نباشيد من معدل ليسانسم ١٦/٨٠ هست
  زبان تركي بلدم و زيان انگليسي رو راحت ميتونم صحبت كنم اما مدرك زبان ندارم امكان قبوليم هست ؟؟

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و احترام. دوست گرامی برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد. جهت بررسی شرایط و کسب اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. نيلوفر گفته:

  سلام من ليسانس مامايي دارم و ٢ سال است كه مشغول كار هستم و معدل ليسانسم ١٤.٥٠ است ….آيا امكان قبولي در بورسيه مامايي دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. علیرضا گفته:

  سلام من امسال میرم کلاس اول تجربی میخواستم بپرسم من از الان میتونم ادامه ی کلاس خودم رو در ترکیه ثبت نام کنم یا باید بعد گرفتم دیپلم اقدام کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. یونس گفته:

  با سلام خدمت جناب دکتر ملک پور عزیز بنده دانشجوی ترم دو رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم میخواستم بدونم منی که معدل دیپلمم پایین بوده و حدود 15میتونم با توجه به این که دانشجوی دندان دانشگاه دولتی هستم برای کشور ترکیه تو مقطع دکترا دندان پزشکی بورسیه بشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 9. علی گفته:

  سلام وقتتون به خیر واقعن ممنون از نکات آموزندتون
  راستش من داری مدرک کارشناسی با معدل خیلی پایین هستم (۱۲.۷ )دوران تحصیلم خیلی مشکلات داشتم
  میخواستم بدونم که اگر بخوام برای بورسیه ی ترکیه اقدام کنم آیا راهی هست؟ مثلن مقاله بنویسم یا آزمون gre شرکت کنم و یا کارهایی از این قبیل
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 10. محسن گفته:

  سلام من متولد 1366هستم و مدرک تحصیلیم کاردانی مکانیک خوردرو از دانشکده سما دانشگاه آزاد کرج هست
  میتوانم برای دریافت بورسیه اقدام کنم ؟
  مرسی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 11. شقایق گفته:

  سلام من دانشجو ترم۳ گرافیک بامعدل۱۶/۵۴ایا میتوانم با این معدل برای مقطع کارشناسی جهت بورس در ترکیه اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام
   جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم . با تشکر

   پاسخ
  • MJ Support گفته:

   جهت دریافت بورسیه در دانشگاه ها بهتر است با خود دانشگاه در ارتباط باشید زیر کاملا اعطای بورسیه به خود دانشگاه و شرایط شما بستگی دارد . با آرزوی موفقیت برای شما

   پاسخ
 12. شهرزاد گفته:

  سلام دکتر ببخشید موسسه شما ثبت نام بورسیه ترکیه انجام میده؟میشه لطفا هزینه ی ثبت نام رو هم بفرمایید
  ممنون

  پاسخ
 13. Narges گفته:

  سلام من دانش اموز رشته ریاضی مقطع یازدهم هستم میخاستم بدونم بعد از اتمام سال دوازدهم میتونم برای بورسیه در ترکیه اقدام کنم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. اخذ بورس تحصیلی ملزم به داشتن نمرات بالا، سطح زبان خوب و در کل رزومه مطلوب می باشد. امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • Narges گفته:

    من نمرات خوبی دارم به خصوص در ریاضیات و فیزیک و شیمی معدلمم ۱۹٫۸۴ بوده.زبان انگلیسیم کاملا مسلطم ترکیم میتونم زود یاد بگیرم

    پاسخ
 14. Reza گفته:

  سلام.بعد دریافت بورس ترکیه شرایط خروج از کشور چگونه است.آیا بعد رفتن با توجه به مورد تایید بودن دانشگاه مربوطه توسط وزارت بهداشت یا نبودن میتوانم برای کار بعد اتمام به ایران بیایم؟؟و همچنین در حین تحصیل میتوانم به ایران بیایم با توجه به اینکه بنده کارت پایان خدمت هم ندارم؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   باید نام دانشگاه رو از وزارت بهداشت استعلام نمایید زیرا تعداد دانشگاه های بسیاری در ترکیه وجود دارد و ممکن است تعدادی از آنها مورد قبول نباشد . با تشکر

   پاسخ
 15. Ali گفته:

  سلام بنده دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد هستم و ترم ۱٫متولد۷۶و معدل کل سوم۱۹٫۲۰وپیش بالای۱۶٫۳۰هستم و میخواهم در بورسیه ترکیه در رشته فیزیو تراپی اقدام کنم.ایا امکانش هست؟؟اگر اقدام کنم و پذیرفته شوم شرایط خروج از کشور چگونه است؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   برای دریافت بورسیه باید در ابتدا با دانشگاه مورد نظر خود گفتگو نمایید زیرا بعضی از دانشگاه ها بورسیه اعطا نمیکنند یا دارای تعداد محدودی برای انجام این امر هستند . با تشکر

   پاسخ
 16. علیرضا گفته:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر بنده متولد ۱۳۵۹/۰۳/۱۹ هستم و دارای مدرک کارشناسی در رشته مهندسی ابیاری و زهکشی از دانشگاه باهنر کرمان با معدل ۱۳/۷ هستم. از سال ۱۳۸۵ تا الان دارای سابقه کار منطبق به بیمه در رسته مهندسین مشاور در رشته ابیاری و زهکشی هستم. همچنین از سال ۱۳۹۱ به عنوان مدیرعامل در شرکت مشاور دارای گرید مشغولم. سوال بنده از جنابعالی این است که برای اخذ بورسیه در ترکیه برای مقطع کارشناسی ارشد با توجه به سن و سابقه شغلی و معدل امکان اقدام وجود دارد.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط دریافت بورسیه برای دانشگاه های مختلف متفاوت است باید قبل از هر گونه اقدام با دانشگاه در ارتباط باشید تا بتوانید از نحوه دریافت بورسیه مطلع گردید.

   پاسخ
 17. Omid گفته:

  سلام دکتر با تشکر از زحمات شما ایا این بورسیه که نوشتین همون بورسیه دولته یافرق میکنه چون اونجا عدد کمتری زده برا دولت نکته دوم این۵۰۰نفر فقط برای یک رشته هست یا کل رشته ها؟مثلابا معدل۱۷و کوانت خوب حدودا رتبم چند میشه؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.