بورسیه تحصیلی در اسلواکی

بورسیه تحصیلی در اسلواکی

بورسیه تحصیلی در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ بورسیه تحصیلی در اسلواکی و یا مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی از مواردی هستند که دانشجویان در سراسر دنیا به دنبال آن هستند . بورسیه تحصیلی در اسلواکی و همچنین تحصیل در اسلواکی یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی 2018 شناخته میگردد . بهتر است برای اخذ بورسیه تحصیلی در اسلواکی تمامی راه های آن را به صورت کامل مطالعه نمایید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید .

video بورسیه تحصیلی در اسلواکی
video بورسیه تحصیلی در اسلواکی
video بورسیه تحصیلی در اسلواکی
video بورسیه تحصیلی در اسلواکی
video بورسیه تحصیلی در اسلواکی

تحصیل در اسلواکی می تواند یکی از گزینه های خوشایند برای انتخاب باشد چرا که همیشه مسائل مالی اعم از هزینه های تحصیل و زندگی بر همه ی موارد سایه می افکند.اسلواکی که کشوری است واقع در اروپای مرکزی است و با پایتخت براتیسلاوا به دلیل پائین بودن هزینه ها و همچنین شرایط زندگی مناسب به دلیل نزدیکی به کشورهای مطرح اروپایی از جمله اتریش ، همواره مورد نظر متقاضیان مهاجرت در زمینه های سرمایه گذاری و تحصیلی است .

علاوه بر آن  اعطای بورسیه های دولتی از جانب وزارت آموزش و پرورش آن کشور مزید بر علت شده و این کشور را به عنوان مقصد مناسبی برای تحصیل از نظر تقلیل هزینه ها به کم ترین حد ممکن قرار داده است .

چراکه یکی از مراحل اخذ تابعیت و اقامت در هر کشوری حضور مستمر و مفید همچنان اشتغال به مدت مشخص است .و آنچه مسلم است تحصیلات با استانداردهای یک کشور می تواند تاثیر بسزایی در اخذ سهل تر کار در همان کشور باشد اما مسائل مادی از جمله هزینه تحصیل و زندگی می تواند مانع شود حال آنکه اعطای بورسیه های تحصیلی این مهم را حل کرده و شرایط مساعدی را پیش می آورد .

قوانین مربوطه به بورس های تحصیلی در سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ طی یک قطعنامه به شماره ی ۲۰۰۹/۳۷۴ به تصویب رسید.

دریافت بورسیه های تحصیلی  در هر مقطع مستلزم تحصیل در دانشگاههای دولتی و به زبان اسلواکیایی است .و همچنین پیش شرط هایی که در زیر به آن ها اشاره شده است .

 

 

 

دارنده بورس تحصیلی در اسلواکی موظف است تا دو هفته قبل از شروع دوره تحصیلی خود از دانشگاه پذیرش شده و وزارت آموزش و پرورش مرکزعلوم و تحقیقات تاییدیه بورس خودرا دریافت نماید بورس تحصیلی اسلواکی قابل انتقال به دیگری نمی باشد و تقاضای بورس تحصیلی اسلواکی می بایست به طور کتبی ارائه شود.

میزان بورس هایی که در دوران تحصیلی به شخص تعلق پیدا می کند با توجه به مقطع تحصیلی شخص در اسلواکی متفاوت است . در دوره های زبان و آموزش های حرفه ای                                    ۲۸۰ یورو

برای تحصیل در مقاطع درجه یک                                               ۲۸۰ یورو  و ماهانه ۵۰ یورو

برای تحصیل در مقاطع درجه دو                                                ۲۸۰ یورو ماهانه ۵۰ یورو

تحصیل در مقاطع رجه سوم یعنی مقطع دکتری                                        ۳۳۰ یورو ماهانه ۱۷۰ یورو

این بورس های تحصیلی اسلواکی در ترم های تابستانی نیز به دانشجویان متقاضی تعلق می گیرد  و به همان میزان تعیین شده طبق مصوبه وزارت آموزش و پرورش کشور اسلواکی می باشد اما شرط تعلق پیدا کردن آن حضور دانشجو در کشور اسلواکی و در حال تحصیل بودن است .یعنی دانشجو نباید از کشور اسلواکی خروج نماید .

تعلق بورس تحصیلی اسلواکی در موارد زیر ملغی خواهد بود :

اگر دانشجو یی که بورس تحصیلی را دریافت نموده رشته تحصیلی خود را بدون هماهنگی با نهاد اعطای بورس  تغییر دهد.

اگرسال تحصیلی خود را تکرار نماید.

اگر طول تحصیلاتش از برنامه تحصیلی تعیین شده توسط دانشگاه بیشتر زمان ببرد.

اگر بدون دلیل ، تحصیلات خود را در دانشگاههای اسلواکی متوقف نماید.

اشخاصی که متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاههای کشور اسلواکی هستند می بایست در دانشگاههای دولتی کشور اسلواکی تحصیل نمایند و برای تحصیل در هر سه مقطع لیسانس ، ارشد می بایست در شرایط سنی ۱۸ تا ۲۶ سال باشند و برای اخذ بورسیه تحصیلی دولتی از اسلواکی در مقطع دکتری بین ۲۳ سال تا ۳۵ سال بوده و در تمام مقاطع می بایست متوسطه را با مدرک تحصیلی معتبر که مورد پذیرش دانشگاههای اسلواکی نیز هست به پایان رسانیده باشد

دولت اسلواکی در برابر دارنده بورس تحصیلی موظف است که وی را بیمه ی درمانی نماید که پوشش دهنده خدمات درمانی وی باشد .

متقاضیان در یافت بورس تحصیلی از کشور اسلواکی می بایست فرم الکترونیکی به همراه ضمایم آن را پر نموده و به دانشگاه دولتی مورد نظر ارسال نمایند.

 

در مورد فلسفه ارائه این چنین بورس های تحصیلی دولتی در اسلواکی به  ارتقای کیفیت سطح آموزش در این کشور از طریق به کار گرفتن نیروی بیشتری که در سیستم آموزشی این کشور فارغ التحصیل خواهند شد  و ارتقای سطح کیفی نیروی کار می توان اشاره کرد.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در اسلواکی بهتر است قبل از هر گونه اقدام در خصوص مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی برای تحصیل در اسلواکی ویدیو موجود در این بخش را که فقط دقایقی زمان را خواهد گرفت به صورت رایگان مشاهده نمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری در باب بورسیه تحصیلی در اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی را کسب نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.