بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا در سال 2018 چگونه است؟ آیا تمایل دارید راجع به بورسیه تحصیلی در استرالیا اطلاعاتی اخذ نمائید؟ آیا بورسیه تحصیلی در استرالیا در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد قابل دریافت است؟ بورسیه تحصیلی در استرالیا یا کمک هزینه های تحصیلی که استرالیا به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد چه مواردی را پوشش می دهد؟ چگونه باید برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا اقدام کرد؟ کدام دانشگاه های کشور استرالیا به دانشجویان و دانش آموزان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطاء می کند؟ آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا در این مقطع وجود دارد؟ با بورسیه IPRS استرالیا آشنایی دارید؟ نکات بورسیه IPRS استرالیا چیست؟ ما در این مقاله نهایت تلاش خود را کرده ایم که شما بزرگواران را با نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا، بورسیه تحصیلی در استرالیا در مقطع دکتری و تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا، قوانین بورسیه تحصیلی در استرالیا، بورسیه IPRS استرالیا، شرایط بورسیه تحصیل در استرالیا و سایر موارد و بورسیه های دیگر آشنا کنیم و در این رابطه سعی بر آن شده است که اطلاعاتی صحیح در این باب به شما سروران ارجمند ارائه شود، امید است که مقاله حاضر نیاز تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در استرالیا جهت آشنایی با بورسیه تحصیلی در استرالیا را برآورده کرده و مثمر ثمر واقع شده باشد.

فایل های تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب نحوه دریافت بورسیه تحصیلی

video بورسیه تحصیلی در استرالیا
video بورسیه تحصیلی در استرالیا
video بورسیه تحصیلی در استرالیا
video بورسیه تحصیلی در استرالیا
video بورسیه تحصیلی در استرالیا

در کشوراسترالیا امکان تحصیل و اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا در کلیه مقاطع تحصیلی فوق دیپلم، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد و افراد می توانند با توجه به مدرک تحصیلی و مقطع تحصیلی خود، برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا اقدام کنند اما تمامی این موارد مستلزم داشتن مدرک زبان می باشد. بورسیه تحصیلی در استرالیا یا کمک هزینه های تحصیلی که کشور استرالیا به دانشجویان بین المللی اعطاء می نماید هزینه های زندگی، سفر، بهداشت، درمان، شهریه و …. را پوشش می دهد. لازم به ذکر است که شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا داشتن معدل نسبتا بالا می باشد.

 

برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا از دانشگاه های این کشور، باید مسقیما با دانشگاه های استرالیا ارتباط برقرار شود و مراحل ثبت نام اولیه در تاریخی که دانشگاه تعیین می نماید انجام گردد.

 

بورسیه تحصیلی در استرالیا در دولت این کشور و هر یک از دانشگاه های آن متفاوت بوده و انواع گوناگونی دارد و شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا متفاوت است. در زیر به برخی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های استرالیا می پردازیم:

 

دانشگاه ملبورن استرالیا

دانشجویان بسیاری که هدف تحصیل در استرالیا را دارند برای دریافت بورسیه تحصیلی در استرالیا علاقه مند می باشند. یکی از دانشگاه هایی که انواع بورس های تحصیلی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد دانشگاه ملبورن استرالیا می باشد.

 

بورسیه دانشگاه ملبورن در کشور استرالیا

در دانشگاه ملبورن بورسیه ها به ۲ گروه تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی تقسیم می شوند که بیشتر آن ها متعلق به مقاطع بالاتر از کارشناسی می باشند و به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرند.

 

انواع این بورسیه ها عبارتند از:

بورسیه دوره های تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

یکی از انواع بورسیه های دولتی و بسیار رقابتی در کشور استرالیا بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه ملبورن یا (Endeavour International Postgraduate Research Scholarship)  می باشد که به طور معمول به دانشجویان خارجی اختصاص داده می شود. این بورسیه هزینه های شهریه دانشگاه به طور کامل و نیز هزینه بیمه دانشجویی را شامل می شود. معمولا دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه ملبورن می شوند، بورسیه MIRS را نیز دریافت می نمایند.

بورسیه MIFRS یا (Melbourne International Fee Remission Scholarship) توسط دانشگاه به متقاضیان اعطا می شود، هزینه های پرداختی توسط بورسیه MIFRS کل شهریه دانشگاه را در بر می گیرد. هر دانشکده برای این نوع بورسیه تعدادی سهمیه و ظرفیت دارد. دریافت کنندگان این بورسیه خود به خود می توانند بورسیه MIRS را دریافت کنند.

بورسیه MIRS یا (Melbourne International Research Scholarship) به دانشجویان خارجی و بومی اختصاص داده می شود. در صورتی که به دانشجوی خارجی تعلق گیرد MIRS نامیده شده و در غیر این صورت می توان به آن MRS گفت. هزینه های پرداختی توسط این نوع بورسیه، خرج و مخارج زندگی در استرالیا را شامل می شود.

بورسیه HRS مختص به رشته تحصیلی حقوق انسانی می باشد و توسط دانشکده حقوق به دانشجویان رشته حقوق انسانی تعلق می گیرد. تمامی دانشجویان بومی و خارجی در دوره های تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی می توانند برای این نوع بورسیه اقدام نمایند.

 

بورسیه دوره های غیر تحقیقاتی دانشگاه ملبورن

بورسیه IGS یا (International Graduate Scholarships) بورسیه مختص دانشجویان خارجی دوره های غیر تحقیقاتی است که مقطع کارشناسی خود را در دانشگاه ملبورن گذرانده اند و قصد ورود به مقطع کارشناسی ارشد را دارند، در این نوع از بورسیه مبلغی معادل ۱۰ هزار دلار از شهریه سال اول مقطع کارشناسی ارشد متقاضی کسر خواهد شد.

بورسیه IPCA یا (International Graduate Coursework Scholarships) بورسیه مختص دانشجویان خارجی است که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی به غیر از دانشگاه ملبورن با معدل بالا دریافت کرده اند. در این صورت مبلغی معادل ۲۵ تا ۱۰۰ دلار از شهریه هر واحد درسی متقاضی کسر خواهد شد.

بورسیه ADB یا (Asian Development Bank Scholarship) بورسیه ای است که در ۱۸ موسسه معتبر در کشورهای حاشیه اقیانوس آرام ارائه می شود که دانشگاه ملبورن یکی از ۳ موسسه استرالیایی است که می تواند این بورسیه را در اختیار دانشجویان خارجی خود قرار دهد.

 

بورسیه سفر، بورسیه ای است که دانشجویان دوره های تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی می توانند از آن استفاده کنند که هزینه های سفر دانشجویانی که تصمیم دارند در یکی از دانشگاه های خارج از کشور استرالیا مهمان شود را شامل می شود.

متقاضیان برای درخواست این نوع از بورس های تحصیلی به مکاتبه مستقیم با خود دانشگاه احتیاج ندارند و همه دانش آموزان واجد شرایط که پیشنهاد بی قید و شرط برای ورود به مقطع کارشناسی را دریافت کرده اند به طور خودکار می توانند از این بورس استفاده نمایند.

زمان بورس های تحصیلی برای هر دوره در ماه های نوامبر، دسامبر و ژانویه برای دانش آموزانی که در ترم ۱ یا ۲ شروع به تحصیل می نمایند و ماه های آوریل و می برای دانش آموزانی که در ترم ۲ شروع به تحصیل می کنند، می باشد.

 

دانشگاه نیوکاسل استرالیا

دانش آموزان واجد شرایط برای ورود به دانشگاه نیوکاسل استرالیا از طرف دولت فدرال، کمک هزینه های تحصیلی دریافت می کنند.

دانشگاه نیوکاسل ۲ بورسیه خاص دانشجویان خارجی دارد که عبارت است از:

بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه نیوکاسل که مختص به دوره های تحقیقاتی می باشد. در این نوع بورس شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی تا ۳ سال برای دانشجویان مقطع دکتری و تا ۲ سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پرداخت می شود.

بورسیه UNPRS که از سوی دانشگاه بوده و سالانه مبلغ ۲۲۵۰۰ دلار به دانشجویان در حال تحصیل در استرالیا در دوره های تحقیقاتی پرداخت می نماید. دانشجویانی که بورسیه IPRS استرالیا را اخذ می نمایند خود به خود برای دریافت این بورس مد نظر قرار می گیرند.

دانستن شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا برای متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی الزامی است، معیار های واجد شرایط بودن بر اساس دستورالعمل های بورس تحصیلی از سوی دولت فدرال و نامزدها عبارت است از:

 • آشنایی با زبان انگلیسی و تسلط به آن در سطح حداقل آیلتس ۶.۵
 • پیشنهاد تحصیلی مبنی بر ورود به یک درجه بالاتر تحقیقات
 • اتمام حداقل ۴ سال تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی و کسب افتخارات کلاس ۱ یا معادل آن و اخذ معدل بالا
 • بیش از ۲ سال تمام وقت خود را به دوره ی دکتری خود یا یک سال به مقطع کارشناسی ارشد خود تخصیص داده باشد و در پایان، نتیجه را ارائه داده باشد.

 

شرایط اخذ بورس تحصیلی بین المللی برای داوطلبان موفق عبارت است از:

 • مدرک کارشناسی ارشد با جزء تحقیقاتی قوی
 • نشر پژوهش بین المللی کارشناسی شده یا تجربه پژوهشی

 

بورسیه های جدید دوره های تحقیقاتی

در تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶، در بورسیه دوره‌های تحقیقاتی ارشد که به بورسیه IPRS استرالیا معروف بود، تغییراتی به وجود آمد. این بورسیه از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷ به RTP یا Research Training Program تغییر نام پیدا کرد.

این بورسیه به دانشجویان داخلی و بین المللی دوره‌ های کارشناسی ارشد و دکترای تحقیقاتی در  تمامی رشته‌ ها تعلق دارد. این بورسیه بسته به میزان صلاحیت دانشجو یک یا چند مورد از موارد شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی و کمک هزینه تحقیقاتی را پوشش می دهد.

در سال ۲۰۱۷ حداقل بورسیه RTP برای دوره تمام وقت، ۲۶۶۸۲ دلار و حداکثر بورسیه RTP برای دوره تمام وقت، ۴۱۶۸۲ دلار در نظر گرفته شده است.

 

دانشگاه کویینزلند در بریزبن استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا که در دانشگاه کویینزلند ارائه می شود عبارت است از:

بورسیه دوره های تحقیقاتی

بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه کویینزلند بورسیه ای خاص است که به دوره های تحقیقاتی در تمامی رشته ها تعلق می گیرد و هزینه های مربوط به شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را پوشش می دهد.

بورسیه UQCent بورسیه متعلق به دانشگاه است که سالانه ۲۲۵۰۰ دلار از هزینه زندگی دانشجویان را پرداخت می نماید.

بورسیه UQI بورسیه ای مختص دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه ۲۲۵۰۰ دلار از هزینه زندگی را در بر می گیرد، در برخی از موارد کسری از شهریه را نیز پرداخت می نماید.

بورسیه UQAdv به دانشجویانی تعلق می گیرد که یکی از بورسیه های IPRS وUQCent  را اخذ کرده باشند و سالانه ۵ هزار دلار از هزینه های زندگی دانشجو را پرداخت می نماید.

بورسیه APAI بورسیه ای متفاوت است که سالانه تا حداکثر ۲۷ هزار دلار از هزینه را پرداخت می نماید.

 

بورسیه دوره های کارشناسی تحصیلی

 • بورسیه های عمومی

بورسیه های عمومی دوره کارشناسی دانشگاه کویینزلند :

بورسیه رئیس دانشگاه کویینزلند که سالانه ۱۲ هزار دلار به مدت حداکثر ۵ سال به متقاضیان پرداخت می نماید.

بورسیه عالی کارشناسی که سالانه ۶ هزار  دلار به مدت ۴ سال به دانشجویان پرداخت می نماید. در این نوع بورس دانشجویان رشته های معدن و انرژی در اولویت قرار می گیرند. دانشجویانی که وارد این رشته ها و یا رشته های مرتبط با آن می شوند می توانند بورسیه اتحادیه منابع کویینزلند را که برابر سالانه ۴ هزار دلار می باشد دریافت کنند.

کمک هزینه تحصیلی کارشناسی که برای ترم اول دانشگاه متقاضی ۶ هزار دلار پرداخت می نماید.

 

 • بورسیه اختصاصی دانشکده ها

دانشکده های کشاورزی، تغذیه، حیوانات و محیط زیست

دانشکده های هنر، جامعه شناسی، آموزش، موسیقی و علوم اجتماعی

دانشکده های تجارت و بازرگانی، اقتصاد و توریسم

دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات

دانشکده علوم سلامت

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پایه

 

بورسیه دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی

 • بورسیه های عمومی

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه کویینزلند: این نوع از بورس به تعداد محدودی از دانشجویان دارای صلاحیت اعطا می گردد. مبلغ پرداختی این بورسیه ۶ هزار دلار برای ترم اول دوره کارشناسی ارشد است.

بورسیه نخست وزیر استرالیا: این بورسیه از طرف نخست وزیر استرالیا سالانه به ۲۰ نفر از بهترین دانشجویان آسیایی اعطا می شود. این بورس سالانه مبلغ ۱۰ هزار دلار به دانشجویان آسیایی پرداخت می نماید.

 

 • بورسیه اختصاصی دانشکده ها

دانشکده های کشاورزی، تغذیه، حیوانات و محیط زیست

دانشکده های هنر، جامعه شناسی، آموزش، موسیقی و علوم اجتماعی

دانشکده های تجارت و بازرگانی، اقتصاد و توریسم

دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات

دانشکده علوم سلامت

دانشکده حقوق

دانشکده علوم پایه

 

بورسیه های تحصیلی دانشگاه ملی استرالیا

در دانشگاه ملی استرالیا تعداد محدودی بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که عبارت است از:

 

بورسیه دوره های کارشناسی

بورسیه مقطع کارشناسی دانشگاه ملی استرالیا که سالانه به تعداد محدودی از دانشجویان اعطا می شود و هزینه های شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را در تمام طول دوران تحصیل متقاضی در بر می گیرد.

بورسیه آنرز دانشگاه ملی استرالیا به دانشجویانی که مقطع کارشناسی ۴ ساله یا همان کارشناسی آنرز را با موفقیت طی می کنند اعطا می شود. در این بورس ۵ هزار دلار به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجو پرداخت می شود.

 

بورسیه دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی و تحقیقاتی

بورسیه دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات که به صورت کمک هزینه تحصیلی به متقاضی ۵ هزار دلار برای ترم اول دانشگاه پرداخت می نماید و متعلق به دوره های تحصیلی و تحقیقاتی می باشد.

بورسیه نیل ووستن دانشکده اقتصاد و بازرگانی که سالانه به ۱۰ نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این دانشکده تعلق می گیرد. این بورس نیمی از شهریه دانشگاه را تا پایان دوران تحصیل پرداخت می نماید.

بورسیه های رابرت اونیل و تی بی میلر که مختص دانشجویان رشته های آموزش دفاعی می باشد و کسری از شهریه دانشگاه را می پردازد.

 

بورسیه دوره های دکتری

 • بورسیه های عمومی

بورسیه IPRS دانشگاه ملی استرالیا که فقط مختص دوره های دکتری بوده و به مدت ۳ سال شهریه دانشگاه را تحت پوشش قرار می دهد.

بورسیه PHD دانشگاه ملی استرالیا که به تعداد محدود بوده و به دانشجویان خارجی دوره دکتری تعلق می گیرد و تا مدت ۳ سال شهریه دانشگاه آن ها را تحت پوشش قرار می دهد.

 

بورسیه رشته های خاص

بورسیه RSES که به دانشجویان دکترای در حال تحصیل در زمینه علوم زمینی اختصاص می یابد. این بورسیه سالانه ۸ هزار دلار به دانشجو می پردازد. دانشجویانی که این بورس را دریافت می نمایند امکان دریافت بورسیه های بیشتر را برای خود افزایش می دهند.

بورسیه ECCLES که به دانشجویان دکترای در حال تحصیل در زمینه علوم پزشکی اختصاص می یابد. این بورسیه سالانه ۲۲۵۰۰ دلار به دانشجو پرداخت می کند.

بورسیه Zinkernagel که به دانشجویان دکترای در حال تحصیل در زمینه علوم پزشکی اختصاص می یابد. مکان این تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه کرتین می باشد. این بورسیه سالانه ۲۲۵۰۰ دلار به دانشجو پرداخت می کند.

 

دانشگاه نیوساث ولز

بورسیه تحصیلی در استرالیا در دانشگاه نیوساث ولز عبارت است از:

بورسیه دوره های تحقیقاتی دانشگاه نیوساث ولز

بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه نیوساث ولز که متعلق به دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکتری در تمامی رشته ها می باشد. این نوع بورسیه شهریه دانشگاه را به علاوه سالانه ۲۲۵۰۰ دلار حق الزحمه کاری می پردازد.

این بورسیه علاوه بر آن، بیمه دانشجویی دانشجو و افراد همراه وی را نیز پرداخت می کند. متقاضی با در دست داشتن این بورسیه، مبلغ ویزای سفارت را نیز پرداخت نمی کند. هزینه های رفت و آمد فرد نیز تامین می شود و وی می تواند در پرداخت شهریه فرزندان خود نیز تخفیف بگیرد. این شرایط برای دانشجویان مقطع دکتری تا مدت زمان ۳ سال و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲ سال ادامه می یابد.

بورسیه UIPA که به دانشجویان کارشناسی ارشد تحقیقاتی و دکتری در تمامی رشته ها تعلق می گیرد و شهریه دانشگاه به علاوه سالیانه ۲۲۵۰۰ دلار حق الزحمه کاری را پرداخت می کند. فرد می تواند با در دست داشتن این بورسیه در پرداخت شهریه فرزندان خود تخفیف بگیرد.

بورسیه تخفیف در شهریه دانشگاه به همراه دستمزد که در پرداخت شهریه دانشگاه به شما تخفیف می دهد. در این بورس اگر در زمینه کاری که دانشکده برای فرد تعیین می کند به تحقیق پرداخته شود، متقاضی سالانه ۲۲۵۰۰ دلار حقوق دریافت خواهد کرد. متقاضی می تواند با در دست داشتن این بورسیه در پرداخت شهریه فرزندان خود نیز تخفیف بگیرد.

بورسیه تخفیف شهریه دانشگاه که کسری از شهریه را تقبل می نماید.

 

بورسیه رشته های خاص دانشگاه نیوساث ولز

در این بورس تنها هزینه های زندگی دانشجو پوشش داده می شود. در دانشگاه نیوساث ولز استرالیا تعدادی رشته تحقیقاتی وجود دارند که متقاضی در صورت تمایل به ادامه تحصیل در این رشته ها می تواند از این بورسیه تحصیلی در استرالیا در این دانشگاه استفاده نماید.

 

دانشگاه آدلاید

بورسیه تحصیلی در استرالیا در دانشگاه آدلاید عبارت است از:

دوره های تحقیقاتی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

بورسیه AFSI که می توان گفت تمام پرونده های تحقیقاتی دانشگاه آدلاید به طور خودکار برای این بورسیه در نظر گرفته می شوند. سالیانه حدود ۱۵ نفر از دانشجویان بین المللی موفق به دریافت این بورسیه می شوند که در صورت اخذ این بورس، شهریه آنها توسط دانشگاه پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است که دانشجویانی که در رشته های تحقیقاتی مورد نظر دانشگاه تحقیق می نمایند در اولویت قرار خواهند گرفت. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ۳۱ آگوست می باشد و دانشجویان باید در ماه سپتامبر در کشور استرالیا حضور داشته باشند.

بورسیه AGRS که مختص دانشجویان بین المللی است که فارغ التحصیل دانشگاه آدلاید می باشند و قصد ادامه تحصیل در استرالیا در دوره های تحقیقاتی را دارند. این بورس سالانه ۲۲۸۰۰ دلار برای هزینه های زندگی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲ سال و دانشجویان مقطع دکتری تا ۳ سال می پردازد. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ۲۹ اکتبر است و دانشجویان باید در ماه دسامبر در کشور استرالیا حضور داشته باشند.

بورسیه ASI که سالیانه به ۱۵ دانشجو تعلق می گیرد. این بورسیه هزینه شهریه کل دانشگاه، بیمه دانشجویی و سالانه ۲۲۸۰۰ دلار برای هزینه های زندگی دانشجو پرداخت می کند. این شرایط برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد تا ۲ سال و برای دانشجویان مقطع دکتری تا ۳ سال ادامه می یابد. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان اول می می باشد.

بورسیه EMBL که مختص دانشجویان دوره دکترای مشغول به تحصیل در رشته های علوم زیستی می باشد. سالانه ۳ دانشجو می توانند از این بورس استفاده نمایند. دانشجویانی که موفق به دریافت این بورسیه می شوند، به اروپا اعزام می شوند و تا ۳ سال در رشته های زیست مولکولی مشغول به تحصیل می گردند. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ماه سپتامبر است و دانشجویان باید در دسامبر در کشور استرالیا حضور داشته باشند.

بورسیه Endeavour Awards که سالیانه به تعدادی از دانشجویان اعطا می شود و مبلغ ۴۵۰۰ دلار از هزینه های سفر، ۴۰۰۰ دلار از هزینه های زندگی، ۲۵۰۰ دلار دستمزد کار تحقیقاتی به طور ماهیانه و حداکثر ۱۲ هزار دلار شهریه دانشگاه در هر ترم را شامل می شود.

بورسیه IPRS استرالیا سهمیه دانشگاه آدلاید که برای این بورسیه سالانه ۱۵ نفر مد نظر می باشد. این بورسیه شهریه دانشگاه و هزینه بیمه دانشجویی را تا ۲ سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و تا ۳ سال برای دانشجویان دکتری پرداخت می کند. دانشجویانی که موفق به دریافت این بورسیه می شوند موفق به دریافت بورسیه ASI از دانشگاه آدلاید نیز می شوند.

بورسیه NTRB که مختص دانشجویان در حال تحصیل در رشته حقوق می باشد و در این نوع بورس متقاضیان در رشته های خاص مورد نیاز دانشگاه به تحصیل می پردازند.

بورسیه خانواده ترنر که مختص دانشجویان دوره های کشاورزی می باشد.

 

دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی

بورسیه دانشکده MBA که سالیانه به ۳ نفر از دانشجویانی که در این رشته ثبت نام می کنند ۵ هزار دلار به عنوان کمک هزینه اعطا می نماید.

بورسیه رشته های مدیریت منابع آب که به رشته های مدیریت منابع آب ها یا رشته های مرتبط با آن اعطا می شود. این بورس تمام یا بخشی از شهریه دانشگاه را پرداخت می کند.

برای دانشجویان ایرانی در مقطع کارشناسی در دانشگاه آدلاید هیچ نوع بورسیه ای وجود ندارد.

 

دانشگاه مک کواری

بورسیه تحصیلی در استرالیا در دانشگاه مک کواری عبارت اند از:

بورسیه دوره های تحقیقاتی

بورسیه MQRES که مختص دانشجویان دوره دکتری می باشد و از طرف دانشگاه اعطا می شود و شهریه دانشگاه را به مدت ۳ سال و نیم پرداخت می نماید.

بورسیه Cotutelle که به دانشجویان دکترای دانشگاه مک کواری این امکان را می دهد که همزمان در دو دانشگاه در دوره دکتری ثبت نام نمایند و مدرک تحصیلی خود را از هر دو دانشگاه اخذ نمایند. برخی از این دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی خود را که شامل پرداخت هزینه رفت و آمد بین دو دانشگاه می باشد، دریافت نمایند.

بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه مک کواری که مختص همه دوره های تحقیقاتی می باشد و شهریه دانشگاه و همین طور بیمه دانشجویی را تا پایان دوران تحصیل پرداخت می نماید.

 

بورسیه دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی

بورسیه دانشکده هنر که سالیانه به دو نفر از دانشجویان خارجی که در رشته های خاص این دانشکده تحصیل می کنند بورسیه اعطا می نماید.

بورسیه های دولت استرالیا شامل بورسیه ADS و ALA که در انتها به آن می پردازیم.

 

بورسیه دوره های کارشناسی

بورسیه MUIS که سالیانه به ۲۰ نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها اعطا می شود و شهریه دانشگاه را به طور کامل می پردازد.

بورسیه ADS دولت استرالیا که در انتها به آن می پردازیم.

 

دانشگاه لاتروب

بورسیه تحصیلی در استرالیا در دانشگاه لاتروب عبارت اند از:

بورسیه دوره های تحقیقاتی

بورسیه IPRS استرالیا در دانشگاه لاتروب که از سوی دولت استرالیا بوده و متعلق به همه دوره های تحقیقاتی می باشد و شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا پایان دوران تحصیلات متقاضی پرداخت می نماید.

بورسیه LTUFRRS که از سوی دانشگاه لاتروب بوده و کلیه هزینه های شهریه دانشگاه را پوشش می دهد. این بورس سالیانه به ۴۰ نفر اعطا می شود. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ۳۰ سپتامبر در نظر گرفته شده است.

بورسیه LTUPRS که از سوی دانشگاه لاتروب بوده و سالیانه ۱۹۲۰۰ دلار جهت هزینه های زندگی به دانشجویان پرداخت می نماید. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ۳۰ سپتامبر در نظر گرفته شده است.

 

بورسیه دوره های کارشناسی ارشد تحصیلی

بورسیه دانشکده علوم، تکنولوژی و مهندسی که سالیانه از ۴ هزار تا ۲۰ هزار دلار می باشد و به برخی رشته های این دانشکده اعطا می گردد. به عنوان مثال رشته دابل مستر بیوتکنولوژیMBA   سالیانه ۲۰ هزار دلار سهمیه دارد یا برای رشته مهندسی عمران سالیانه ۵ هزار دلار سهمیه در نظر گرفته شده است. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ترم اول ۳۱ ژانویه و برای دانشجویان ترم دوم ۳۰ جون می باشد.

بورسیه دانشکده مدیریت که بسته به رشته سالیانه از ۳ هزار تا ۱۰ هزار دلار از شهریه را پرداخت می نماید و مختص رشته های تجارت جهانی، مدیریت بازاریابی،MBA   و برخی از دابل مسترهای این دانشکده می باشد.

 

بورسیه دوره های کارشناسی تحصیلی

بورسیه دانشکده علوم، تکنولوژی و مهندسی که سالیانه از ۴ هزار تا ۲۰ هزار دلار می باشد و به برخی از رشته های این دانشکده اعطا می شود. به عنوان مثال رشته مهندسی عمران سالانه ۵ هزار دلار از این بورسیه سهم می برد. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ترم اول ۳۱ ژانویه و برای دانشجویان ترم دوم ۳۰ جون در نظر گرفته شده است.

بورسیه کمپس بندیگو که به دانشجویان مهندسی عمران کمپس بندیگو تعلق می گیرد و مبلغ ۲۰ هزار دلار برای کل دوران تحصیل به دانشجو پرداخت می نماید. آخرین مهلت ارسال مدارک برای دانشجویان ۳۰ ژانویه می باشد.

بورسیه ADS دانشگاه لاتروب در مقطع کارشناسی که که از سوی دولت استرالیا می باشد و شهریه دانشگاه را پرداخت می کند.

 

دانشگاه مرداک

دانشگاه مرداک در مقاطع تحقیقاتی برای دانشجویان بین المللی تعدادی بورسیه در نظر گرفته است که بورسیه تحصیلی در استرالیا در دانشگاه مرداک عبارت است از:

بورسیه IPRS استرالیا که مختص همه دوره های تحقیقاتی در تمامی رشته هاست و هزینه شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا ۳ سال برای دانشجویان مقطع دکترا و تا ۲ سال برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پرداخت می کند. آخرین مهلت اقدام برای دانشجویان ۳۰ سپتامبر می باشد.

بورسیه MIPS که از سوی دانشگاه بوده و مختص همه رشته های تحقیقاتی می باشد و سالیانه ۲۵ هزار دلار جهت هزینه های زندگی به دانشجو پرداخت می نماید. دانشجویانی که IPRS را دریافت نموده اند خود به خود برای اخذ این بورس در نظر گرفته می شوند. آخرین مهلت اقدام برای دانشجویان ۳۰ سپتامبر می باشد.

بورسیه تحقیق پوشش جانوری که مختص دوره دکتری بوده و به دانشجویانی تعلق می گیرد که در مورد حفاظت و احیای پوشش جانوری به تحقیق و پژوهش می پردازند. این بورس سالیانه مبلغ ۴ هزار دلار جهت هزینه های زندگی و ۵ هزار دلار به عنوان بودجه تحقیقاتی پرداخت می نماید. آخرین مهلت اقدام برای دانشجویان ۳۱ اکتبر می باشد.

بورسیه املیا ایرهارت که به یکی از دانشجویان مونث که در دوره های دکترای هوافضا ثبت نام نماید، تعلق می گیرد. این بورس ۱۰ هزار دلار به دانشجو هدیه می دهد. آخرین مهلت اقدام برای دانشجویان ۳۰ نوامبر است.

بورسیه CSIRO که به دانشجویانی که در مورد موضوعات مورد نیاز دانشگاه به تحقیق بپردازند، اعطا می شود. این بورس سالیانه ۷ هزار دلار پرداخت می کند. آخرین مهلت اقدام برای دانشجویان ۷ نوامبر در نظر گرفته شده است.

بورسیه ارشد بیوتکنولوژی که در مورد تحقیق در یکی از شاخه های بیوتکنولوژی می باشد و سالیانه ۲۴ هزار دلار جهت هزینه های زندگی به دانشجو پرداخت می نماید.

 

تا این جا برخی از بورس های تحصیلی دانشگاه های کشور استرالیا ذکر شد، بورس های ارائه شده توسط دانشگاه های این کشور بسیار گسترده و متفاوت می باشد. در ادامه به توضیحی کوتاه در ارتباط با بورسیه تحصیلی دولت استرالیا می پردازیم:

 

بورسیه دولت استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا بسیار است، خود دولت استرالیا نیز به دانشجویان بورسیه اعطا می کند که عبارت است از:

بورسیه ADS

بورسیه ADS که از سوی دولت استرالیا بوده و کمکی برای تحصیل دانشجویان کشورهای در حال توسعه در کشور استرالیا می باشد. این بورس بر اساس صلاحیت دانش آموز به وی اعطا می شود که به شدت رقابتی بوده و هزینه های که تقبل می کند کامل می باشد و همین طور پرداخت شهریه کامل دانشگاه، پرداخت هزینه کلاس زبان قبل از شروع رشته، پرداخت هزینه های کامل زندگی، رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی را شامل می شود. قابل ذکر است که بررسی پرونده های که برای ADS ارسال می شوند ممکن است مدت یک سال زمان ببرد. این بورس به دوره های کارشناسی ارشد تحقیقی و تحصیلی و دوره ی دکتری تعلق دارد.

 

بورسیه ALA

این بورسیه در واقع مختص افراد بسیار خاص  یا نوابغ و افراد پیشرو می باشد. این بورس بر اساس صلاحیت دانش آموز به وی اعطا می شود. اخذ این بورسیه به شدت رقابتی بوده و هزینه های که تقبل می کند کامل می باشد و همین طور پرداخت شهریه کامل دانشگاه، پرداخت هزینه کلاس زبان قبل از شروع رشته، پرداخت هزینه های کامل زندگی، رفت و آمد و دیگر هزینه های جانبی را شامل می شود. این بورس به دوره های کارشناسی ارشد تحقیقی و تحصیلی و دوره ی دکتری تعلق دارد.

 

شرایط و قوانین تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا:

تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا امکان پذیر می باشد. تحصیل دکتری در کشور استرالیا ۴ سال زمان می برد که در انتهای آن نیاز به تحویل پروژه دانشگاه می باشد. هزینه تحصیل در استرالیا در مقطع دکتری از ۱۸ تا ۳۰ هزار دلار در سال می باشد. متقاضیان تحصیل در استرالیا اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته را خواهند داشت. شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا و اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا در مقطع دکتری داشتن نمرات عالی، مقالات ISI، مدرک زبان آیلتس ۷ و …. می باشد. اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر نخواهد بود و داشتن مدرک زبان از شرایط و قوانین بورسیه تحصیلی در استرالیا محسوب می شود. در اکثر دانشگاه های استرالیا خوابگاه های دانشجویی با تمامی امکانات سالن ورزشی، غذا، اینترنت و …. وجود دارد که هزینه ی آن ها با توجه به امکانات خوابگاه متفاوت بوده و از ۸۰ تا ۲۵۰ دلار به ازای هر هفته هزینه در بر دارد.

 

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی برای اخذ شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا:

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان ایلتس
 • ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل
 • گواهی سوابق کاری (در صورت نیاز)
 • معرفی یک حساب بانکی تایید شده جهت اثبات توان مالی
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

 

مدارک و شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا:

دانشگاه و معدل تحصیلی فرد متقاضی بسیار اهمیت دارد. دانشگاه فرد باید جزء دانشگاه های درجه یک کشور باشد.

علاوه بر مدارک تحصیلی داشتن هرگونه سابقه کار مفید و مرتبط با رشته تحصیلی، مقالات علمی و معتبر، زمینه کار تحقیقاتی، کتاب، ترجمه و …. الزامی می باشد.

رزومه متقاضی باید دقیق و به صورت کامل باشد.

متقاضی باید برای تحصیل در دانشگاه مورد نظر نمره آیلتس مورد نیاز دانشگاه را برساند. نامه پذیرش مشروط بر نمره آیلتس نباید در پرونده هایی که برای بورس تشکیل می شود وجود داشته باشد که در این صورت غیر قابل قبول می شود.

ارائه انگیزه نامه تحصیلی متقاضی الزامی می باشد.

 

نکات لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا:

برخی از دانشگاه های استرالیا برای اعطای بورسیه تحصیلی، فرم پذیرش خاصی دارند.

دانستن زمان های درخواست بورسیه تحصیلی، در تشکیل پرونده بورسیه بسیار اهمیت دارد.

 

به طور کلی بسیاری از متقاضیان تحصیل در استرالیا تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا دارند، بورسیه تحصیلی در استرالیا از سوی دولت استرالیا یا دانشگاه های کشور استرالیا متفاوت بوده و قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا مختلف می باشد. هر کدام از دانشگاه های کشور استرالیا بورسیه تحصیلی خاص خود را دارد که تعداد این بورس های تحصیلی در کشور استرالیا کم نیست. در این مقاله تلاش شد اطلاعاتی در ارتباط با بورسیه تحصیلی در استرالیا و دانشگاه های آن، شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا، شرایط بورسیه تحصیلی در استرالیا، بورسیه IPRS استرالیا، مدارک و شرایط لازم برای تشکیل پرونده بورسیه تحصیلی در استرالیا، مهاجرت به استرالیا و بسیاری از نکات دیگر در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه های مختلف حقوقی یا کسب اطلاعات در مورد شرایط ادامه تحصیل در استرالیا و بورسیه تحصیلی در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید.

Rating: 4
15 پاسخ
 1. محمد گفته:

  باسلام محمد نوروزی هستم 20 سال دارم 2 سال از تحصیلم در زشته تجربی با معدل متوسط میگذره ملیت م افقانستانی ولی در ایران تحصیل کردم در استرالیا هم فامیل درجه یک زیاد دارم سطح زبانم هم سطح پیشرفته است ولی مدرک بینالمللی زبان ندارم لطف کنید راهنمایی کنید که شانس بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا با شرایط من چقدر است ؟
  باتشکر از سایت خوبه شما

  پاسخ
 2. Mowhiii گفته:

  من دانش آموز پایه دهم رشته ی ریاضی در مدرسه تیزهوشان هستم
  میخواستم بدونم آیا برای بورسیه در دانشگاه ملبورن در رشته ی مهندسی هوافضا فضا اقدام کنم؟
  ممنون

  پاسخ
 3. فرزام افشار گفته:

  سلام.وقت بخیر.ممنون از توضیحات خیلی خوبتون.یک سوال داشتم من دانش اموز سال اخر دبیرستان در رشته ی تجربی هستم.وسه سال راهنمایی و چهارسال دبیرستان رادر مدارس تیزهوشان گذرانده ام.معدل راهنمایی هر سه سال 19.85ومعدل دیپلم دبیرستان هم 18.05است .و یکی از اقوام نزدیکم در استرالیا سکونت دارند.خواستم ببینم شانس بورسیه شدن در رشته پزشکی در استرالیا را دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 4. علی گفته:

  سلام،
  لطفا درمورد دانشگله آزاد که مدرک ان را کجا ها قبول دارند را هم بنویسید.
  من دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه ازاد اهوازم.
  ایا بورس تحصیلی برای استرالیا برای من وجود دارد؟ کلا کدام کشور ها را میتوان با مدرک دانشگله آزاد بورس گرفت؟
  کدام کشور ها مدرک آزاد برای انهن مهم نیست؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. امکان دریافت بورس دولتی برای متقاضیان وجود دارد که شرایط شما برای اخذ آن باید مناسب باشد. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت درخواست بورسیه در ابتدا نیازمند این هستید که با دانشگاه ارتباط برقرار نمایید و شرایط خود را با دانشگاه بررسی نمایید . زیرا هر دانشگاه دارای شرایط خاصی جهت اعطای بورسیه است و این تعداد نیز محدود است و دانشگاه شرایط شما را بررسی مینماید . در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر میتوانید با یکی از دفاتر ما در تمامی نقاط ایران یا جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 5. محمد گفته:

  سلام من هنوز کنکور ندادم و دوسال دیگه تا کنکورم مونده آیا امکان بورسیه تو استرالیارو دارم یانه؟ اگه دارم راهنمایی کنین درضمن تو استرالیا فامیل هم دارم میتونم از طریق اونا اقدام کنم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام شرایط دریافت بورسیه در دانشگاه های مختلف استرالیا تفاوت دارد و در ابتدا باید مدارک خود را برای دانشگاه ها ارسال نمایید تا آنها به شما پاسخ دهند که موافق بورسیه شدن شما هستند یا خیر. با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.