بورسیه تحصیلی در امریکا 2018

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 را در این مقاله بصورت کامل بررسی خواهیم نمود ، همواره اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا مورد علاقه بسیاری از متقاضیان تحصیل در آمریکا 2018 بوده است . اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا ممکن است به شما در روند ادامه تحصیل و زندگی در دوران تحصیل کمک بسزایی نماید . ما در این مقاله بحث بورسیه تحصیلی در آمریکا را بطور کامل تشریح خواهیم نمود و توضیح خواهیم داد که چند مدل بورسیه وجود دارد و به ذکر نمونه هایی از بورسیه های مختلف در آمریکا خواهیم پرداخت ، اما پیشنهاد مینماییم که با توجه به شرایط اخیر و تصمیمات ریاست جمهوری امریکا در مورد صدور روادید آمریکا برای ایرانیان حتما درمورد امکان مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل در آمریکا ، اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و اخذ ویزای آمریکا برای ایرانیان با مشاوران ما مشورت بفرمایید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد .

فایل صوتی زیر در باب بورسیه تحصیلی در آمریکا توسط استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) تهیه گردیده است .

audio بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018

 

اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018

از مسائل مهمی که دانشجو برای اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا باید به آن توجه و عمل نماید آنست که در ابتدا دانشجو باید صبور باشد و دارای روحیه ای قوی باشد زیرا اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا کار ساده ای نیست خصوصا در مقطع لیسانس ، و جهت اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا دانشجو باید استاد پیدا نموده و از آن طریق موفق به اخذ بورسیه گردد ، در این رابطه به ویدیو های مربوط به اخذ بورسیه تحصیلی استاد ملک پور در همین وبسایت میتوانید مراجعه نمایید.

همانطور که میدانید اخذ بورسیه جهت مقطع لیسانس برای افراد مقداری سخت تر از مقاطع بالاتر میباشد ، و دانشجو ابتدا باید وارد دانشگاه شده و پس از گذراندن چند ترم میتواند با داشتن نمرات بسیار بالا درخواست بورسیه تحصیلی آمریکا را نماید ، که احتمال دریافت آن نیز بالا نیست ، لکن ترجیح بر آنست که در ایران با نمرات بالا لیسانس خود را دریافت نموده و با گرفتن آیلتس آکادمیک نمره ی بالا ترجیحا بالای 7 ، اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا در مقطع فوق لیسانس نماییم و برای بورسیه نیز درخواست دهیم ، و یا اخذ بورسیه جهت مقطع دکترا در آمریکا نیز نیازمند داشتن توانایی زبان انگلیسی و پیدا کردن استاد میباشد و در این صورت دانشجو میتواند موفق به اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا گردد. و توجه داشته باشید که زمانیکه شما آیلتس نمره بالا و توانایی برقراری ارتباط با دانشگاهها و اساتید را داشته باشید نیازی به صرف هزینه جهت گرفتن وکیل برای این امر نخواهید داشت . به هر صورت و در هر مقطعی دانشجو میبایست از روحیه ای قوی و اراده ای استوار برخوردار باشد تا انشاالله بتواند با تلاش به خواسته ی خود دست یابد.

در ادامه تعدادی از بورسیه های معروف آمریکا و انواع آنها و موسسات و دانشگاههایی که امکان و برنامه ی بورسیه دارند را برای شما گردآوری نموده ایم .

کالج ها و دانشگاه های آمریکا که بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند :

بورس تحصیلی دانشگاه آمریکایی  (AU)  

دانشگاه آمریکایی (AU) تعداد محدودی از بورس تحصیلی رقابتی و شایستگی محور را به دانشجویان مقطع کارشناسی سال اول بین المللی ارائه می کند. این بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز  دانش آموزان بین المللی در دسترس می باشد. بورس تحصیلی در حدود 6000 تا 25000 دلار در هر سال تحصیلی ارائه می شود (قابل تجدید به شرایط).

همچنین  برنامه بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه AU  برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه را دارند و در تغییرات اجتماعی و فرهنگی تأثیر گذار می باشند نیز تعلق می گیرد. این برای دانش آموزانی است که برای بازگشت به خانه برای بهبود جوامع کم درآمد و کم بضاعت در کشور خود برنامه ریزی خواهند شد.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018  درکالج Amherst

Amherst  کالج در حال حاضر یک برنامه کمک مالی مبتنی بر نیاز دانشجو  دارد که کمک به دانشجویان بین المللی با مشکلات مالی را فراهم می کند. پس از پذیرش، نیاز مالی شما تعیین می شود. جایزه مالی کمک هزینه ای برابر با نیاز شما خواهد بود. این جایزه گاهی به نام “بسته کمک” نامیده می شود، زیرا ممکن است شامل کمک های خود (اشتغال) و کمک هدیه (بورس تحصیلی و کمک هزینه) باشد.

 بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 درکالج  Berea College Scholarships

Berea  تنها مدرسه ای در ایالات متحده است که 100٪ بودجه 100٪ دانشجویان بین المللی ثبت نام را برای تحصیل سال اول ثبت نام را فراهم می کند. این ترکیب کمک های مالی و بورس تحصیلی هزینه های تحصیل،  محل اقامت ، هیئت مدیره و هزینه ها را جبران می کند.در سال های بعد، انتظار می رود دانشجویان بین المللی 1000 دلار (ایالات متحده آمریکا) در سال برای کمک به هزینه های خود ذخیره کنند. کالج مشاغل تابستانی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا بتوانند این تعهد را انجام دهند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در دانشگاه کلارک


دانشگاه برای متقاضیان سال اول (البته دانشجوی انتقالی را شامل نمی شود) که  تحصیل ان ها حداقل چهار سال است  در خارج از کشور حضور داشته و همچنین شهروندان بین المللی که در مدرسه ای در ایالات متحده حضور دارند، ارائه می شود. یک بورس تحصیلی از 15000 تا 25000 دلار در سال (برای چهار سال، با توجه به پیروی از استانداردهای دانشگاهی برای تمدید) و تضمین مبلغ 2،500 دلاری مالیات برای کارآموزی فرد تحصیل شده یا کمک هزینه تحصیلی برای تحصیلات دانشگاهی در طول تابستان پس از سال دوم سال تحصیلی شما بورس ارائه می شود.

دانشجویان کالبای سایبری دانشجویان بین المللی واجد شرایط با دریافت کمک مالی مبتنی بر شایستگی را بورسیه کالبی-سویر ارائه می دهد. ارزش بورس تحصیلی براساس توانایی های دانشگاهی (که در GPA محاسبه می شود)  افزایش می یابد و از 20،000 تا 26،000 دلار در سال متغیر است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در کالج کلمبیا

کلمبیا بورس تحصیلی و جوایز را به دانشجویان برجسته بین المللی ارائه می دهد. جوایز یکبار کمک های نقدی یا 15٪ – 100٪ کاهش هزینه تحصیل است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا در دانشگاه کنکوردیا  Concordia College Scholarships
Concordia کمک های دانشجویان بین المللی را در خود دانشگاه ارائه می دهد و از ارائه کمک مالی به دانشجویان بین المللی خوشحال است. بورس تحصیلی دانشجویان بین المللی بر اساس توانایی های علمی و نیاز خانواده است و این مبلغ تا 25000 دلار در سال است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا در دانشکده های دانشگاه دارتموث کالج
دارتموث با نیازهای همه دانشجویان بورسیه ارائه می دهد  و برای دانشجویان کشورهای دیگر، مطابقت دارد. دانشکده دارتموث دارای وام های تحصیلی و وام برای دانشجویان بین المللی است که شامل کمک هزینه سفر به ایالات متحده می شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکا در دانشگاه ایالتی تنسی
دانشگاه ایالتی تنسی شرقی (ETSU)،   برای دانشجویان بین المللی جدید به دنبال یک مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک کارشناسی این بورسیه را ارایه می دهد. کمک هزینه تحصیلی 50 درصد کل هزینه های درسی و نگهداری در خارج از کشور را پوشش می دهد.  مخارج و هزینه های اضافی پوشش نمی شود.  بورس تحصیلی فقط برای تحصیل در ETSU استفاده می شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در مرکز غرب

تحصیلات تکمیلی مرکز شرق و غرب، برای تحصیلات کارشناسی ارشد یا دکتری برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از آسیا، اقیانوس آرام و ایالات متحده، برای شرکت در برنامه های آموزشی، اقامتی و مدیریتی در شرق و غرب مرکز در حالی که تحصیلات تکمیلی را در دانشگاه هاوایی دنبال می کند اعطا می نماید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در کالج اموری

کالج اموری کمک هزینه های مالی به یک گروه انتخاب شده از دانشجویان بین المللی را در هر سال ارائه می دهد. همچنین متقاضیان بین المللی از طریق برنامه تحصیلی دانشگاه اموری )مهلت تا 15 نوامبر (برای کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر شایستگی اعمال می شوند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در دانشگاه ایلینوی Wesleyan
بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی به متقاضیان واجد شرایط بین المللی با پیشرفت تحصیلی عالی و نمرات امتحانات در آزمون های ورودی مورد نیاز ارائه می شود. این جوایز از 10،000 تا 25،000 دلار در سال محاسبه می شود و تا چهار سال قابل تجدید است. علاوه بر این، دو مدرک تحصیلی دانشجویان بین المللی دانشجویان پرستاری ممکن است هر ساله به دانشجویان واجد شرایط بین المللی تا چهار سال تحصیلی اعطا شود.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در دانشگاه آیووا
 بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه آیووا برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی محدود در نظر گرفته می شود. انتخاب بورس تحصیلی بر اساس یک بررسی جامع از نمرات SAT یا ACT و نمرات دبیرستان رقابتی است. بورسیه بین 2000 تا 10،000 دلار و قابل تجدیدنظر هستند.

اخذ بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا
دانشگاه میشیگان تعداد محدودی از بورس تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان بین المللی را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم می کند. این بسته های مالی برای پشتیبانی از برنامه تحصیلی کامل شما در MSU طراحی نشده است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 – اخذ بورس نیوز دانشگاه واگنر آمریکا
کمک هزینه تحصیلی به تعداد محدودی از دانشجویان پذیرفته شده در هر دوره کاربردی ، از جمله دانشجویان بین المللی ارائه می شود. کمک هزینه تحصیلی تقریبا به هزینه های تحصیلی کامل از 25000 تا 47000 دلار می باشد.

 بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در دانشگاه اورگان
هر ساله دانشگاه اورگان بیش از یک میلیون دلار کمک مالی و بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی در هر دو دوره کارشناسی و فارغ التحصیل می دهد. یکی از برنامه های  بورس تحصیلی، بورس تحصیلی ICSP است که در هر سال 30 تا 40 مدرک تحصیلی رقابتی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند. دانشجویان انتخاب شده ICSP دریافت کمک هزینه تحصیلی دانشجویان را از 7،500 تا 30،000 دلار دریافت می کنند.

 بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 در دانشگاه وسلی
کمک مالی برای دانشجویان خارجی، بسیار محدود است و بر اساس هر دو شرایط استثنایی و نیاز شان تعلق می گیرد. برنامه دانش پژوهان آسیا فریمن ، فراهم می کند تا بورسیه شهریه کامل برای یک دوره چهار ساله تحصیل در وسلی به سمت مدرک کارشناسی برای 11 دانش آموز فوق العاده قادر آسیایی.تعلق می گیرد  انتظار میرود علاوه بر 11 دانش آموز آسیایی فریمن، حدود 30 دانشجوی خارجی از یک مجموعه از تقریبا 600 نفر از این متقاضیان را نیز در بر بگیرد .

موسساتی که بورس تحصیلی بین المللی را برای تحصیل در ایالات متحده تامین می کنندبه شرح ذیل میباشند  :

بورس تحصیلی دانشجویان بانک جهانی مشترک ژاپن
برنامه مشترک بورس تحصیلی بانک جهانی ژاپن، دانشجویان کشورهای عضو بانک جهانی را برای تحصیل در زمینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های انتخاب شده در سراسر جهان، بورس تحصیلی کامل می دهد. دانش آموزان می توانند در 8 دانشگاه شرکت کننده در آمریکا از جمله دانشگاه هاروارد، دانشگاه جان هاپکینز، دانشگاه شیکاگو، دانشگاه کرنل و دانشگاه کلمبیا تحصیل کنند.

جوایز بین المللی AAUW
AAUW   که قبلا ( انجمن آمریکایی زنان شناخته می شد) جوایز بین المللی را برای تحصیلات تمام وقت یا پژوهش در ایالات متحده به زنان که شهروندان ایالات متحده یا ساکنان دائمی نیستند، اعطا می کند. کمک هزینه تحصیلی به ارزش 18000 دلار برای کارشناسی ارشد، 20،000 برای دکترا و 30،000 دلار برای دانشجویان دکتری در نظر گرفته شده است.

ما در این مقاله هر آنچه در خصوص بورسیه تحصیلی در آمریکا 2018 نیاز داشتید را تشریح نمودیم ولی با شرایط اخیر و تصمیمات ترامپ رییس جمهور آمریکا و وضعیت صدور روادید آمریکا جهت ایرانیان، پیشنهاد مینماییم که درمورد امکان مهاجرت به آمریکا و اخذ پذیرش تحصیلی آمریکا و اخذ ویزای آمریکا با مشاوران ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشورت بفرمایید ،  موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد .

Rating: 5
14 پاسخ
 1. Fardin گفته:

  سلام و خسته نباشید
  مرسی از وبسایت عالیتون
  شرایط برای گرفتن بورسیه تحصیلی با پوشش کامل هزینه ها برای مقطع تخصص دندانپزشکی در امریکا وجود دارد؟
  در صورت داشتن ایلتس 8 و معدل کل بالای 18 دانشگاه در مقطع عمومی و همچنین مقالات ISI

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. Amir گفته:

  سلام خسته نباشید من پایه یازدهم رشته تجربی تو مدرسه تیزهوشان تهران هستم و معدلم سال پیش ۱۹.۷۴. و سال پیشش ۲۰ بوده و امسال هم تو همین رنج خواهد بود و بعد تو مسابقات خوارزمی مقام آزمایشگاهی تو استان تهران رو دارم و میخواستم ببینم اگه معدلم دیپلمم بالاتر از ۱۹.۷۵ بشه و بعد از ادن آیلتس بالای ۷ بگیرم و رتبه خوبی تو کنکور کسب کنم ممکنه بورسیه مقطع لیسانس آمریکا رو تو رشته های تجربی پزشکی دندانپزشکی یا دارو سازی و … بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. معمولاً بورسیه های تحصیلی در مقطع لیسانس به ندرت اعطا می شوند اما ممکن است بتوانید با رزومه خوبی دارید موفق به دریافت بورسیه شوید. البته اگر از ابتدا نتوانید بورسیه بگیرید اگر در دانشگاه نیز عملکرد مناسبی داشته باشید شانس دریافت بورسیه را خواهید داشت.

   پاسخ
 3. morteza roshdi گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من سال یازدهم هستم و رشته تجربی و در تیزهوشان تحصیل میکنم و رشته مورد علاقم دامپزشکی هست و پدرم هم یه گاوداری صنعتی داره و نمراتم دروس اختصاصیم بالاتر از19 هست و دروس عمومی هم به جز دینی بالا هستن و زبان رو فوق العاده قوی هستم و از دانشگاه شهید بهشتی نهران تا پایان تابستان مدرک زبان میگیرم . و دانشگاه های موردعلاقم UC DAVIS&GUELPHهستن.خواستم ببینم امکان گرفتن بورسیه برای من هست و آیا باید بعد از کنکور اقدام کنم؟ و در آخر ممنون از سایت فوق العاده مفید و شخص آقای ملکپور که افتخار ما هستن

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های آمریکا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. Nina گفته:

  سلام ببخشید من ۱۵ سالمه برای بورسیه در دانشگاه های آمریکا و انگلیس باید چه شرایطی رو داشته باشیم؟و آیا شرکت در مسابقاتی مثل نوجوان خوارزمی و مسابقات جهانی مثل IMC و waterloo و… تاثیری در بورسیه داره؟

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   با سلام بله می تواند تاثیرگذار باشد اما باید بدانید که دریافت بورس تحصیلی در مقاطع بالا امکان پذیر است که برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان حقوق ما مشاوره نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 5. مهلا گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هوافضای شریف هستم ایلتس ۷/۵ دارم و مقاله isi معتبر هم دارم معدلم هم خوبه اما سوالم اینه که ایا دریافت بورسیه از دانشگاه های امریکا شرایط سنی خاصی داره چون من ۳۴ ساله هستم

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه کار آسانی نبوده و مستلزم داشتن شرایطی خاص می باشد. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 6. ناشناس گفته:

  با سلام. .سایت عالی دارید و تابحال کمک‌های زیادی گرفتیم. سوالی دارم: برای رشته تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی امکان بورسیه و یا تحصیل در آمریکا دانشگاه هاروارد وجود دارد؟ در سایت دانشگاه هاروارد جستجو کردم اما احتمالا من نتوانستم این رشته را در لیست رشته‌ها پیدا کنم. اگر وجود ندارد چه دانشگاهی در رتبه بعدی است؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به تخصصی بودن سوال و پیچیده بودن اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر آمریکا، پیشنهاد می شود جهت اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 7. Nazanin گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه رشتم تجربیه معدلمم ۲۰ هست و یک سال دیگه تافل و دو تا سه سال دیگه ایلس میگیرم و من نمیخوام این جا این جا کنکور بدم و میخوام اگه بتونم فاند بگیریم من چه طوری میتونم فاند بگیرم برای دانشگاه های امریکا ؟؟؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   دوست عزیز درابتدا باید قبولی دانشگاه ایران برای اتریش را داشته باشد. اکثر رشته های پزشکی اروپاهم امتخان ورودی دارند. امادرانگلیس دوره هایی است که میتوانید شرکت کنید و پس از ان وارد دانشگاه شوید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.