بورسیه تحصیلی در تاجیکستان

بورسیه تحصیلی در تاجیکستان چه شرایطی دارد؟ قوانین اخذ بورسیه تحصیلی در تاجیکستان ۲۰۱۷ ، متقاضیان تحصیل در کشور تاجیکستان برای اخذ بورسیه تحصیلی در تاجیکستان چه اقداماتی را میبایست انجام دهند؟چه تعداد بورسیه تحصیلی در تاجیکستان به هر رشته ی تحصیلی در کشور تاجیکستان تعلق میگیرد؟

در این مقاله سعی شده است که به سوالات شما در باب بورسیه تحصیلی در کشور تاجیکستان پاسخ داده شود.موسسه حقوقی ملک پور بزرگ ترین موسسه حقوق بین الملل در سطح کشور در این مقاله مفتخر می باشد اطلاعاتی درباره بورس تحصیلی در کشور تاجیکستان در اختیار شما متقاضیان گرامی قراردهد .اطلاعاتی که در این مقاله ذکر شده است توسط کارشناسان و وکلای خبره در موسسه حقوقی ملک پور برای شما متقاضیان عزیز بورس تحصیلی کشور تاجیکستان نگاشته شده است. بنا بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله در خصوص بورس تحصیلی در کشور تاجیکستان اطلاعاتی در این مورد دریافت کرده باشید و پس از اتمام مقاله، شرایط خود را برای مهاجرت در خصوص مهاجرت تحصیلی ،کاری سرمایه گذاری و…. با وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور مطرح نمائید و از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان ما  بهرمند شوید.

کشور تاجیکستان

تاجیکستان با نام رسمی جمهوری تاجیکستان شناخته شده است.تاجیکستان کشوری کوهستانی و محصور در خشکی است که با میزان  ۸ میلیون نفر جمعیت در سال ۲۰۱۳ میلادی و مساحت ۱۴۳٬۱۰۰ مترکیلومربع در آسیای مرکزی واقع دشه است. کشور تاجیکستان باافغانستان از جنوب، ازبکستان از غرب، قرقیزستان از شمال، و جمهوری خلق چین از شرق، مرز مشترک دارد.

دانشگاه های کشور تاجیکستان:

Tajikistan State University of Law, Business, & Politics

 

Tajik National University

 

Agricultural University of Tajikistan

 

Khorugh State University

 

Tajik State Medical University

 

Tajikistan University of Technology

 

Technological University of Tajikistan

 

Russian-Tajik Slavonic University

 

Tajik State University of Commerce

 

Tajik State Pedagogical University

 

Khujand State University

 

Tajikistan Humanitarian International University

 

بورسیه در تاجیکستان

دولت کشور تاجیکستان برای آن دسته از دانشجویان بین المللی  که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل را ندارند، با توجه به شرایط تحصیلی دانشجو، کمک هزینه های تحصیلی تا سقف ۵۰۰۰ دلار در سال اعطا می کند. دانشجویان مقطع دکترا که یک برنامه تحقیقاتی معتبر و کار آمد برای تکمیل پایان نامه خود ارائه می دهند می توانند از کمک هزینه های تحصیلی تا سقف ۱۰۰۰۰ دلار در سال نیز استفاده نمایند.

 

در کشور تاجیکستان در رشته های بخصوص بورسیه تحصیلی به شما متقاضیان تعلق می گیرد که در متون زیر یک لیست از رشته هایی که شامل بورسیه تحصیلی می شود برای شما متقاضیان آورده شده است :

رشته های تحصیلی شامل دریافت بورس عبارتند از:

دانشگاه ملی تاجکستان:

– تخصص تکنولوژی

– تخصص معلم زبان و ادبیات روس در مکاتب ملی

– تخصص جامعه شناسی.

– تخصص اگرواکولوژی.

– تخصص روانشناسی.

– تخصص ریاضیات.

– تخصص جغرافیا.

– تخصص جغرافیا و دموگرافیا – جمعیت شناسی.

– تخصص اکولوژی عمومی.

– تخصص معماری.

– تخصص تامین برق.

– تخصص نظام و تکنولوژی اطلاعاتی.

– تخصص کیمیا و بیولوژی -دو سیت-.

– تخصص حسابداری و حسابرسی  -یک سیت-.

– تخصص زبان ادبیات روس.

– تخصص زبان ادبیات آلمانی.

– تخصص ساختمانی پروژه های هیدرو تکنیک(Hidrotekhnic)

– تخصص فیزیک.

– تخصص حسابداری ، تحلیل و حسابرسی.

– تخصص آموزگاری و اصول تعلیم ابتدایی.

– تخصص روزنامه نگاری.

– تخصص انفورماتیک.

– تخصص زمین شناسی، جستجو واکتشافات کان های نفت و گاز.

– تخصص تکنولوژی نگاهداری کار کرد محصولات غذای خام.

– تخصص زبان انگلیسی.

– تخصص شبکه های ارتباطی(Telecommunication).

– تخصص اقتصادی و اداری در کارخانه ها.

– تخصص کار و استخدام- دو سیت-.

– تخصص نگاهداری صحت عامه.

– تخصص بیماری اطفال.

– تخصص کشاورزی.

– تخصص تعمیر و نگهداری، روند های نگهداری و کارکرد محصولات و دستگاه های تولید

– تخصص ساختمان  ها با پروژه های ماندگاری طولانی

– تخصص وابسته به تربیت و تکثیر حیوانات.

– تخصص بنیاد باغ و تفریحگاه ها.

دانشگاه انرژی تاجیکستان:

– تخصص اقتصاد و سازماندهی تولیدات -یک سیت-.

– تخصص سازه های عمرانی.

– تخصص تربیت بدن.

– تخصص فعالیت ورزشی و سیاحتی

 

شرایط بورسیه تحصیلی در تاجیکستان

بورسیه تحصیلی در تاجیکستان  شرایطی دارد که در این مقاله تمامی شرایط مربوط را بررسی می کنیم این اطلاعات شامل موارد زیر است:

  • پس از موافقت از جانب کارشناسان بورسیه تحصیلی ودانشگاه مربوط ، فرد متقاضی نمی تواند رشته خود را عوض کند
  • متقاضیان بورسیه پس از اینکه به کشور تاجیکستان پیوستند می بایست اسناد تحصیلی خود را مطابق با اداره مربوط وزارت معارف و علم تاجیکستان معادل سازی نمایند که هزینه این معادل سازی برای هر سند تحصیلی حدود ۲۰۰ دلار آمریکا می باشد.
  • متقاضیانی که قصد بورسیه در کشور تاجیکستان را دارند موظف می باشند پس از رسیدن در کشور تاجیکستان خود را در اداره پلیس تاجیکستان ریجستر نمایند. که این ریجستر به میزان ۵۰ دلار هزینه دارد.
  • پس از پیوستن به خاک کشو تاجیکستان دانش جو موظف می باشد نسبت به تمدید ویزا خود به مدت ۶ ماه یا ۱ سال اقدامات لازم را مبذول کنند تا کارت اقامت تحصیلی خود را دریافت نماید

بورسیه تحصیلی در تاجیکستان به صورت بورس کامل رایگان  نبوده و فقط میزانی ناچیزی از شهریه کل دانشگاه را شامل می شود.

با توجه به لیست بورسیه تحصیلی در تاجیکستان دانش جویان متقاضی که شرایط این نوع بورسیه را دارا می باشند می توانند جهت تکمیل اسناد به ریاست تحصیلات عالی در خارج  مستقر در دانشگاه مراجعه و اسناد خویش را تحویل نمایند .در صورتی که میزان درخواست متقاضیان در یک دوره بیش از مقداری مشخص باشد کاندیداهای واجد شرایط با در نظر داشتن برترین رزومه و نمرات دوره تحصیلی پیشین خود انتخاب میگردند.

شرایطی که تا به الان برای شما عزیزان شرح داد شد میزان شرایطی می باشد که در خصوص دانش جویان بین المللی برای شما عزیزان ذکر شده است شرایط دیگر بورس تحصیلی در کشور تاجیکستان بورسیه برای دانش جویان می باشد که در کشور تاجیکستان ساکن می باشند که در این مقاله اشاره ای هم به آن می شود:

  • متقاضیان صرفا باید دانشجوی سال اول ورودی در یکی از مقاطع(لیسانس،فوق لیسانس و دکتری) باشند.
  • قبلا از شرایط بورسیه استفاده نکرده باشند.
  • – با توجه به عدم تأیید مدارک فوق لیسانس و دکتری تاجیکستان از ابتدای سال ۲۰۱۳ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری کشورمان، ثبت نام این قبیل داوطلبان و موافقت با اختصاص بورسیه به آنها بههیچ وجه به منزله تأیید مدارک آنها از سوی وزارت علوم نخواهد بود.
  • از تعداد ۵۰ بورسیه مورد تعهد وزارت معارف و علم تاجیکستان، تعداد بورسیه های تخصیصی در هر یک از سه مقطع گفته شده پس از مذاکره و موافقت نهایی سفارت با طرف مرجع تاجیک به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

اطلاعاتی که در این مقاله برای شما متقاضی گرامی شرح داده شده است اطلاعاتی می باشد که صرفا توسط وکلا و کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان شرح داده شده است و بهتر است که بدانید موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه اقدامی در باب بورسیه تحصیلی در تاجیکستان ندارد و این مقاله صرفا جهت اطلاع شما عزیزان نگارش شده است.ما در موسسه حقوقی ملک پور بزرگ ترین موسسه حقوقی کشور این امکان را برای شما متقاضیان گرامی به وجود اوردیم که  شما عزیزان از مشاوره تلفنی رایگان تیم خبره وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید