بورسیه تحصیلی اسلوونی

a 3 300x158 بورسیه تحصیلی اسلوونی

موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE ) با بهره گیری از کارشناسان مجرب و مشاورانی آگاه ، تمامی خدمات حقوقی اعم از حقوق داخلی و بین الملل ، به شما دوستان گرامی در اقصی نقاط جهان ارائه می دهد.

 

موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقیMIE  )، در مقاله فوق ، توضیحاتی در خصوص بورسیه تحصیلی در کشور اسلوونی ، به شما دوستان گرامی ارائه می دهد. بعضا دوستانی هستند که ، تمایل به ادامه تحصیل جهت بورسیه تحصیلی ، در دانشگاه های کشور اسلوونی را دارند.

شرایط بورسیه تحصیلی کشور اسلوونی چه می باشد ؟ دانشجویان در چه مقاطعی می توانند از بورسیه تحصیلی اسلوونی برخوردار شوند ؟ دانشجویان و متقاضیان ، جهت استفاده از بورسیه تحصیلی اسلوونی ، چه مدارکی بایستی ارائه نمایند ؟ آیا متقاضیان ایرانی می توانند ، از بورسیه تحصیلی اسلوونی استفاده نمایند ؟

کسانی که متقاضی استفاده از بورسیه تحصیلی اسلوونی ، در مقطع کارشناسی می باشند ، بایستی آخرین مدرک تحصیلی ، پیش دانشگاهی و یا مدرک دیپلم خود را ، پس از اینکه ترجمه مدارک را اقدام نمودند ، به دانشگاه مورد نظر خود در اسلوونی ارائه نمایند و همچنین پس از اینکه پذیرش ، در دانشگاه مورد نظر را اخذ نمودند ، ویزای تحصیلی را متعاقبا دریافت کنند.

مدت زمانی که دوره تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور اسلوونی زمان می برد ، حدود چهار الی چهار سال و نیم می باشد. لذا با این وصف در مقایسه با ، کشورهای دیگر طولانی تر است.

b 3 300x185 بورسیه تحصیلی اسلوونی

متقاضیان جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور اسلوونی ، بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را ارائه نمایند. بنابراین ، می توان به این نکته اشاره نمود که ، کسانی که تمایل به ادامه تحصیل ، در مقطع زیر دیپلم در کشور اسلوونی را دارند ، نمی توانند ، کشور اسلوونی را جهت ادامه تحصیل ، انتخاب نمایند و باید مطابق با این شرایط ، کشور دیگری را انتخاب نمایند.

در مقطع کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) ، در دانشگاه های اسلوونی ، بایستی ، متقاضی ، آخرین مدرک تحصیلی کارشناسی ( لیسانس ) خود را پس از ترجمه مدارک و ارسال آن به دانشگاه منتخب خود ، اقدام نماید. معدل مدرک کارشناسی ، نقش بسزایی در انتخاب دانشجو ، توسط دانشگاه دارد . مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ، حدود دو تا سه سال تحصیلی است.

لازم به توضیح است که ، در مقطع دکتری ، نمره زبان مورد نیاز است و اکثر رشته های ارائه شده در دانشگاه به زبان انگلیسی و اسلوونیایی است . دوره دکتری در اسلوونی حدود چهار الی شش سال می باشد و معمولا کسانی که در مقطع دکتری ، در اسلوونی اقدام می نمایند ، یا باید تبعه کشور اسلوونی باشند و یا باید فارغ التحصیل از دانشگاه های اسلوونی شده باشند.

همچنین ، متقاضیان تحصیلی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در اسلوونی ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسلوونی را در دانشگاه های این کشور دارند.امکان تحصیل به زبان انگلیسی و اسلوونی را ، در دانشگاه های این کشور دارند. لازم به ذکر است ، دانشجویانی که حتی به زبان انگلیسی ، در حال تحصیل می باشند، بایستی دوره زبان اسلوونیایی را پشت سر گذرانند.

c بورسیه تحصیلی اسلوونی

کشور اسلوونی یا جمهوری اسلوونی ، در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته است و عضو اتحادیه پیمان شنگن است و می توان با دارا بودن ویزای اسلوونی ، به کشورهای دیگر عضو شنگن ، به راحتی سفر نمود.

لازم به ذکر است ، کشور اسلوونی ، جهت ورود متقاضیان تحصیلی ، مدرک زبانی از آنها نمی خواهند اما متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل بایستی ، دانش زبان آیلتس در حد نمره ۵/۵ را دارا باشند و بتوانند در ان حد صحبت کنند .

هزینه تحصیل در کشور اسلوونی حدودا چهار الی پنج هزار یورو است. دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در کشور اسلوونی ، ماهیانه مبلغ ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو ، در حد متوسط و معمولی زندگی دانشجویی هزینه دارند ، که شامل مسکن ، خوراک و … می باشد.

در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اسلوونی و استفاده از بورس تحصیلی اسلوونی دارید ، می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر ، به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور و یا ( MIE ) و یا برقراری تماس تلفنی با مشاورین مجرب و کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE ) اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.