بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ، موضوعی اساسی بوده برای خیل عظیمی از افرادی که می خواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند همواره به عنوان یک دغدغه مهم وجود داشته است. بهترین کشور دنیا برای مهاجرت در جمع های دوستانه و یا خانوادگی نیز جزو مباحث پر طرفدار بوده که هر کسی نظر و دیدگاه خاص خود را در خصوص آن ارائه می دهد اما همانطور که می دانید اساسا مقوله مهاجرت و اینکه بهترین کشور دنیا برای مهاجرت کجاست  ، یک امر تخصصی بوده و نیازمند بررسی توسط یک وکیل خبره و با تجربه می باشد.ما در یک ویدئوی کامل با عنوان کلیات طرق مهاجرت به طور تخصصی در خصوصی کلیه روش های مهاجرت و شرایط برخی از کشورها صحبت کرده ایم که می توانید آن را تهیه و به همراه خانواده آن را مشاهده کنید. به دلیل اینکه در این خصوص بارها و بارها در پیام های داخل سایت یا طی تماس های تلفنی مکرر از ما در خصوص بهترین کشور دنیا برای مهاجرت  سوال پرسیده اید در این نوشتار ابعاد گوناگون این مقوله بسیار مهم مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.در همین زمینه ویدیوی کوتاهی تهیه نمودیم که تمامی اطلاعات اصلی و مهم را به طور کامل در اختیار شما قرار میدهد ضمنا فایل فشرده صوتی نیز با دقت زیاد به همین موضوع میپردازد  این فایلها برای مدتی کوتاه مجانی در اختیار شماست و میتوانید هم اکنون آنها را دانلود نموده و ذخیره نمایید.

video بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

قسمت اول فایل تصویری آقای امیر محمد ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش) و وکیل پایه یک دادگستری

video بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

قسمت دوم فایل تصویری آقای امیر محمد ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش) و وکیل پایه یک دادگستری

نکته مهم در خصوص بهترین کشور دنیا برای مهاجرت 

در ابتدای مطلب باید این نکته مهم بیان شود ،همان طوری که نمی شود عنوان کرد بهترین غذای دنیا کجاست و یا بهترین غذا برای همه مردم دنیا چیست ،بنابرین بیان این مسئله که بهترین کشور دنیا برای مهاجرت  برای همه کجا  می باشد ، امری غیر منطقی  و غیر اصولی بوده و میسر نیست. دلیل آن نیز واضح و مشخص است، کیفیت زندگی و شرایط زندگی ابعاد گوناگونی داشته و صرفا با بررسی یک بعد نمی توان به یک تصمیم گیری جامع رسید. هر کشوری دارای ویژگی ها و فاکتور های متعدد خاص خود  برای زندگی است و در بررسی های جهانی فاکتور های مختلف زندگی در کشورهای گوناگون رتبه بندی متفاوتی دارند. بنابرین روش منطقی این است که فاکتور ها ،شرایط و عوامل متختلف را در کشور ها بررسی کرد تا بهتر بتوان در این خصوص تصمیم گیری نمود. اگر بخواهیم فاکتور های مهم برای سنجش شرایط زندگی در کشورهای مختلف رو مورد بررسی قرار دهیم می توانیم به فاکتورهایی چون:

  • شرایط آب و هوایی
  • بیمه های اجتماعی
  • نظام مالیاتی و کسر مالیات
  • امنیت
  • سیستم قضایی
  • اقامت دائم و اخذ تابعیت
  • نرخ بیکاری و وشعیت اشتغال
audio بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

قسمت اول فایل صوتی آقای امیر محمد ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش) و وکیل پایه یک دادگستری

audio بهترین کشور دنیا برای مهاجرت

قسمت دوم فایل صوتی آقای امیر محمد ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق دانشگاه ملی وین اتریش) و وکیل پایه یک دادگستری

بررسی فاکتور مالیات برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

بررسی سیستم مالیاتی کشورها یکی از عوامل تعیین کننده برای انتخاب که بهترین کشور دنیا برای مهاجرت است به طوری که می تواند حتی باعث تغییر در تصمیم گیری شود. در این قسمت به صور خلاصه می توان گفت نظام مالیاتی کشورهایی مانند موناکو،مالتا،لوکزامبورگ شرایط بسیار مناسبی از نظر فاکتور مالیات دارند به عنوان مثال می توان گفت در کشور موناکو شما تقریبا مالیاتی نمی پردازید.در خصوص برخی از کشورهای اروپایی،آمریکا یا کانادا می توان گفت مالیات در بعضی مواقع بسیار بالا رفته که می تواند برای عده ای، ناخوشایند بوده و نکته منفی در خصوص مهاجرت به آن کشور محسوب بشود در عوض مالتا و لوکزامبورگ از شرایط مالیاتی مناسبی برخوردار بوده و نسبت به سایر کشورها برتری دارند اما با توجه به اینکه خیلی از عزیزان در مورد این کشورها یا اطلاعاتی نداشته و یا اطلاعات کمی دارند بنابرین توصیه می شود با مراجعه به وب سایت های موسسه حقوقی ملک پور ، حتما روش های مهاجرت به این سه کشور (مالتا،موناکو،لوکزامبورگ)  را مطالعه کرده  و ویدئو های مرتبط  منتشر شده  را در کنار خانواده مشاهده کنید تا دید خود را در خصوص طرق مهاجرت و اخذ اقامت  افزایش داده و اطلاعات جامعی کسب نمایید.

 

بررسی فاکتور بیمه های اجتماعی برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

همانطور که می دانید،سلامتی یکی از نعمت هایی است که همیشه باید شکر گزار آن بود،حال آنکه همه افراد در طول عمر خود دچار اتفاقات ناخوشایندی مانند حوادث جاده ای،بیماری های مختلف و… شده که در صورت عدم حمایت از طرف سازمان های  حمایتگر بیمه اجتماعی شخص دچار یک دردسر می شوند. باید گفت خیلی از افراد بدون حمایت بیمه های اجتماعی قادر به پرداخت هزینه های پزشکی خود نیستند. بنابرین یکی از سوالاتی که باید قبل از انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت از خود پرسید این است که “در صورتی که  در یک کشور ،دچار بیماری و مریضی شوم ،هزینه های درمانی به چه صورت خواهد بود؟” . به عنوان نمونه جهت افزایش دید شما نسبت به اهمیت بیمه های اجتماعی، در کشور آمریکا اگر دچار تصادف شوید تا اخر عمر بدهکار بیمارستان خواهید بود.بنابرین باید نسبه به پوشش بیمه درکشور مقصد بسیار حساس باشید در غیر این صورت متحمل ضرر و زیان زیادی خواهید شد.و اما اگر بخواهیم کشورهای پیشتاز در مقوله بیمه های تامین اجتماعی را نام ببریم باید کشور هایی نظیر : سوئیس،سوئد،دانمارک،نروژ،فنلاند،اتریش،آلمان،هلند،موناکو اشاره کرد.به صورت یک قاعده کلی می توان بیان کرد کشورهای اروپایی و اروپای غربی و کشور کانادا شرایط بیمه اجتماعی مناسبی داشته که حتی از آمریکا نیز بهتر است.

 

بررسی فاکتور بیکاری و میزان اشتغال برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

یکی دیگر از فاکتور های مهم در انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت فاکتور نرخ بیکاری و میزان اشتغال در یک کشور است که در ادامه چند مثال برای روشن تر شدن موضوع بیان خواهیم کرد.به عنوان مثال شاخص  بیکاری در کشور موناکو بر اساس آخرین آمار منتشر شده  2% بوده که در مقایسه با خیلی از کشورها یک آمار بسیار خوب محسوب می شود.یا نرخ بیکاری در کشور مالتا حتی از اتریش نیز پایین تر بوده و با داشتن نرخ بیکاری 3.6 درصد  یک آمار بسیار خوب از وضعیت اشتغال در کشور مالتا است و حتی  میزان اشتغال بهتری نسبت به اتریش دارد مثال بعدی از نظر نرخ بیکاری کشور ایتالیا بوده و .نکته جالب توجه در خصوص ایتالیا این است که کشور ایتالیا  ،انتخاب صحیحی برای انتخاب از نظر بهترین کشور دنیا برای مهاجرت نیست . تصور اغلب افراد این است ،چون کشور ایتالیا کشوری زیبا است بنابرین انتخاب مناسبی جهت اخذ اقامت می باشد.باید گفت بله صرفا جهت سفر و تفریح افراد زیادی به کشور ایتالیا سفر می کنند اما برای شخصی که می خواهد اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند دانستن این نکته مهم ضروری است که در آنجا خدمات پایین بوده و در  مقابل هزینه ها و همینطور مالیات بالا می باشد .همینطور نرخ بیکاری بر اساس آمارهای منتشر شده در فوریه 2018 در کشور ایتالیا برابر 10.4% بوده که یک امار ضعیف در حوزه اشتغال است.

 

بررسی فاکتور شرایط آب و هوایی برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده جهت انتخاب  بهترین کشور دنیا برای مهاجرت ، شرایط جوی و آب و هوایی ،نسبت آفتاب و روشنایی در مقایسه با میزان تاریکی است. در این قسمت اگر بخواهیم شرایط کشور سوئد را مورد بررسی قرار دهیم می توانیم بگوییم کشور سوئد علی رغم اینکه از نظر شرایط بیمه اجتماعی و حمایت های دولتی در سزح مناسبی قرار دارد اما از نظر شرایط آب و هوایی شاید مناسب خیلی از افراد نباشد چرا که در بخش های متعددی از این کشور شاهد رخ دادن، 6 ماه شب و 6 ماه روز هستید که باعث ناراحتی هایی مانند افسردگی شده و دولت جهت مقابله با اثرات این پدیده قرص های ضد افسردگی میان مردم پخش می کند.برای درک بهتر تصور کنید صبح ساعت 9 هوا روشن شده و ساعت 2 بعدازظهر هوا تاریک می شود که همین امر شرایط زندگی برای خیلی از افراد را غیر قابل تحمل می کند.در خصوص اتریش باید گفت شرایط بهتر بوده و تقریبا شبیه ایران است مثلا مقاطعی از سال ،شرایط روز و شب  در اتریش به این صورت است که  در ساعت 4 بعدازظهر هوا تاریک و 7 صبح هوا روشن می شود.اما به طور کلی سیستم روز و شب در اتریش مشابه ایران می باشد.یا در کشور موناکو با جمعیتی بالغ بر 3500 نفر که از نظر فاکتور های مالیات،امنیت،سطح  رفاه وضعیتی عالی داشته و  شرایط آب هوایی نیز مطلوب و مناسب می باشد.

 

بررسی فاکتور امنیت  برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

یکی دگیر از فاکتور های قابل توجه فاکتور امنیت بوده که برای عده ای در بین فاکتورهای متختلف اولویت اول محسوب می شود و برای آن ها بسیار مهم است کشوری را برای زندگی انتخاب کنند که دارای سطح امنیتی بسیار مناسبی است.با توجه به اینکه کشور آمریکا و اخذ اقامت آن برای عده ای تبدیل به یک آرزو شده بیان این موضوع که در برخی از نقاط آمریکا شما به دلیل پایین بودن امنیت نمی تواند تنها بیرون بروید.یکی از ابعاد امنیت در یک کشور بحث امنیت فرزندان ، مدرسه رفتن آن ها و میزان خشونت می باشد.به جرات می توان گفت کشور دانمارک بهترین مدارس دنیا را دارد و از این منظر مناسب است. در مثالی دیگر می توان امنیت اتریش را بیان کرد که در آن احساس آرامش و امنیت می کنید. مثال دیگر از فاکتور امنیت بالا کشورهای موناکو و مالتا هستند که می توان گفت تقریبا دزدی در آن ها (به دلیل وجود افراد بسیار پولدار) وجود ندارد که یکی از دلایل آن قدرت اقتصادی بالای آن ها می باشد. به طوری که هنگام قدم زدن در خیابان های موناکو می توانید بنگاه های فروش هواپیما و کشتی را ملاحظه نمایید و یا در مالتا امنیت به قدری بالا بوده که نیازی به قفل کردن درب ماشین ندارید چون امنیت بالایی در مالتا حاکم است.بنابرین فاکتور امنیت  برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

بررسی فاکتور اعطای اقامت و دریافت تابعیت  برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

در این فاکتور بیان همین نکته مفید و مختصر که برخی از کشور ها بر اساس قوانین مهاجرتی خود، اصولا به مهاجرین نه اقامت دائم و نه به آن ها تابعیت و پاسپورت می دهند کافی است.کشورهایی مانند مالزی و امارات را می توان از این دست کشورها نام برد.کشورهایی مانند مالزی صرفا به دنبال نیروی کار بوده و به مهاجرین تابعیت اعطا نمی کنند.

 

بررسی فاکتور سیستم قضایی برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت :

برای  برای انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت یکی دیگر از گزینه های قابل بررسی که باید در مورد آن تحقیق کرد، وضعیت دادگاه ها ،نحوه رسیدگی به پرونده ها و نظام دموکراسی کشور مقصد می باشد. مثلا در مورد کشور مالزی  وجود دادگاه هایی غیر منطقی است که صدور حکم در پرونده ها به راحتی حکم اعدام نیز ختم میشود.همینطور در خصوص امارات باید گفت برای خود اماراتی ها( نه افراد غیر اماراتی که ساکن امارات هستند)  شرایط قضایی مناسبی حکم فرما است.همینطور از نظر وجود دادگاه های سالم که برخورد مناسب و منطقی  با افراد داشته و کرامت انسانی را حفظ میکنند ،می توان کشورهایی نظیر اتریش،سوئیس،سوئد،دانمارک،انگلیس،آمریکا را نام برد.به عنوان مثال دادگاه های کشور انگلیس بسیار قوی،سالم و به دور از فساد هستند.در واقع می توان گفت می توان با بررسی دادگاه های یک کشور و سیستم رسیدگی به پرونده های قضایی به دید بسیار خوبی از وضعیت زندگی در آن کشور رسید و آن  را نماد وضعیت آن کشور در نظر گرفت.

نتیجه گیری در خصوص انتخاب بهترین کشور دنیا  

پس از بررسی فاکتورهای متعدد در انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت که  در این نوشتار  به آن ها به طور اجمالی پرداختیم ، باید بگوییم بهتر است در خصوص هر فاکتور، با کمک وکیل با تجربه و صادق اطلاعات کافی کسب کرد تا دچار اشتباه و ضرر و زیان نشد. در پایان باید گفت انتخاب بهترین کشور دنیا برای مهاجرت  از دید افراد متفاوت بوده و هر شخص باید با توجه به موقعیت مالی و خانوادگی تصمیم گیری کند که کدام گزینه مناسب اوست. بنابرین اگر شما مایل هستید اطلاعات کامل تر و جامع تری نسبت به  انتخاب بهترین کشور دنیا متناسب با وضعیت اختصاصی خود داشته باشید، کافی است با ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از امکان مشاوره ی رایگان تلفنی ما بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.