بهترین موقعیت کاری برای مهندسان

بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در اروپا

بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در اروپا در سال ۲۰۱۸ را بررسی خواهیم نمود ، امروزه اغلب کشورهای صنعتی دنیا با نرخ پایین  رشد جمعیت و به تبع آن کاهش چشمگیر نیروی کار روبرو هستند .بدین جهت در این کشورها دولتها سیاستها و برنامه هایی را برای جبران کمبود نیروی کار ماهر در نظر گرفته اند و اجرا می کنند.

در اغلب اوقات این برنامه ها شامل جذب نیروی کار خارجی برای اشتغال در صنایع این کشور ها می باشد .

این برنامه ها موقعیت های کاری مناسبی برای مهندسان و متخصصان متقاضی فراهم می آورد.

موسسه حقوقی ملک پور با توجه به سالها تجربه و استفاده از همکاران و وکلای متخصص خود در زمینه کاریابیکه اغلب مقیم کشورهای صنعتی می­باشند بهترین موقعیت­های کاری برای مهندسان را شناسایی و در اختیار علاقه­مندان قرار می­دهند.

مهندسان برای بدست آوردن بهترین موقعیتهای کاری می­بایست شرایط لازم را دارا بوده و یا درصورت عدم دارا بودن شرایط مناسب آن را احراز نمایند و پس از آن جهت اخذ ویزای کاری و پیدا نمودن فرصت های کاری مناسب در کشورهایی که به دنبال نیروی کار هستند ، اقدامات لازم را انجام دهند .

موسسه حقوقی ملک پور شرایطی را فراهم آورده است تا مهندسان و متخصصان با دارا بودن حداقل شرایط بتوانند بهترین موقعیتهای کاری را بدست آورند، برای نمونه در بعضی از موارد تنها داشتن مدرک لیسانس و تجربه کاری چهار تا پنج ساله برای رسیدن به بهترین موقعیت های کاری در کشورهای خارجی برای مهندسان کافی خواهد بود.

از میان کشورهای نیازمند نیروی کارمی­توان به کشورهای صنعتی آلمان و اتریش اشاره کرد . در حال حاضر کشور آلمان ، بهترین موقعیت های کاری برای مهندسان را ارائه می­کند .

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب کاری آلمان

audio بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در اروپا

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور در مهندسی معماری در آلمان

audio بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در اروپا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب مهندسی آی تی آلمان

audio بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در اروپا

 

 

آلمان به عنوان  صنعتی ترین کشور در اتحادیه اروپا همواره در زمینه­های مختلف صنعتی با کمبود و نیاز به مهندسان متخصص مواجه بوده است و افراد متخصص در زمینه های فنی مهندسی می­توانند با استفاده از مشاوره های تخصصی مشاورین موسسه حقوقی ملک پور این موقعیت های کاری را شناسایی و برای بدست آوردن آن اقدام کنند. برای مثال کشور اتریش و آلمان موقعیتی را فراهم آورده اند که مهندسان با احراز شرایطی ویزای کاری اتریش و ویزای کار آلمان و به تبع آن اقامت دائم کشور اتریش و یا اقامت دائم کشور آلمان را کسب نمایند .

این که یک کشور اروپایی حاضر به دادن یک ویزایی تحت عنوان کاریابی به افراد خارجی بدهد امریست که در اتحادیه اروپا بسیار کم سابقه می باشد و حاکی از آنست که این کشورها به نیروی کار ماهر بسیار نیازمند می باشند . و به پیشنهاد مشاورین موسسه حقوقی ملک پور هم اکنون بهترین کشور ها جهت مهاجرت کاری برای مهندسان کشورهای آلمان ، اتریش ، افریقای جنوبی ، دانمارک و کانادا می باشد . و غریب به یقین می توان گفت که اگر کسی در این کشور ها موفق به پیدا کردن کار نگردد ، در کشورهای دیگر نیز شانس بسیار کمتری برای کاریابی خواهند داشت .

از جمله شرایطی که مهندسان باید دارا بوده تا بتوانند جهت مهاجرت کاری به کشورهای خارجی اقدام کنند ، داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته های مهندسی، دارا بودن سابقه کاری بین سه تا پنج سال و بهتر است که سابقه بیمه هم داشته باشند تا به اثبات این موضوع که سابقه کار ایشان مرتبط با رشته تحصیلی ایشان بوده کمک نماید ، آشنایی فرد متقاضی مهاجرت کاری با زبان آلمانی یا انگلیسی تا حد متوسط و کمتر، سن افراد میبایست کمتر از چهل سال باشد ، تجربه کاری در پستهای مدیریتی در شرکتهای معتبر و بزرگ می­باشد که هریک از این موارد دارای امتیازاتی مخصوص به خود بوده و متقاضی در مجموع اگر بتواند حد مشخص از امتیازات را کسب کند موفق به اخذ ویزای کاری اتریش و کشورهای دیگر نظیر آلمان و آفریقای جنوبی و دانمارک و کانادا خواهند شد ،  بعد از سپری شدن مدت مشخص شده از طرف دولتها و گذراندن آن تعداد سال ها و پرداخت مالیات و سابقه بیمۀ متقاضی ، عمومآ متقاضیان موفق به اخذ اقامت دائم آن کشورها خواهند شد .

موسسه حقوقی ملک پور، بهترین موقعیت های کاری برای مهندسان را در سراسر جهان شناسایی و تازه ترین اطلاعات و آخرین قوانین مربوط به کاریابی و مهاجرت کاری را در اختیار شما علاقه­مندان قرار می­دهد.

از دیگر موقعیتهای کاری بی نظیر برای مهندسان می­توان به ویزای کار دانمارک اشاره کرد که فرد متقاضی با توجه به مدرک تحصیلی و مدرک زبان و مواردی دیگر می­تواند در ابتدای امر ویزای اقامت ۳ ساله کاری دانمارک و در صورت یافتن شغل ویزای دوم که ویزای اقامت ۴ ساله کاری دانمارک می باشد را کسب نموده و پس از مدت زمان مشخص برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نمایند .

از آخرین قوانین که در مورد دانمارک تغییر کرده آنست که شرط سن که حداکثر چهل سال بود را برداشته اند و مدرک زبان آیلتس نیز از نمره ۷ به نمره ۶٫۵ کاهش داده شد .

دانمارک از کشورهای عضو پیمان شنگن می­باشد و شخص دارنده اقامت دانمارک،  اجازه کار و اقامت در کل کشورهای شنگن را خواهد داشت. لیکن با اطلاع و آماری که موسسه حقوقی ملک پور از موکلین خود به دست آورده ، اخیرآ اوضاع کاریابی در کشور دانمارک به نسبت به زمان قبل کمی ضعیف تر است ، و درصد بالایی از افراد که موفق به اخذ ویزای کار دانمارک شده بودند ، پس از پیدا نکردن کار در دانمارک متاسفانه مجبور به برگشتن به کشور خود شده اند و اکنون در پی یافتن موقعیت کاری در دیگر کشورها می باشند .

از دیگر کشورهای که در سالهای اخیر از رشد صنعتی بسیار بالا و چشمگیری برخوردار بوده و موقعیتهای کاری زیادی برای مهندسان و متخصصان فراهم آورده آفریقای جنوبی است .

بسیاری از شهرهای آفریقای جنوبی مانند کیپ تاون، ژوهانسبورگ و دوربان از استانداردهای بالای زندگی و رفاه اجتماعی برخوردارند و همواره رتبه­های بالای رفاه اجتماعی را از آن خود کرده اند، از دیگر مزایای آفریقای جنوبی اینست که در حدود هشتاد درصد از ساکنین شهرهای مشهور این کشور به زبان انگلیسی صحبت می­کنند ، و دیگر اینکه از شرایط سهل تری برای اعطای ویزای کاری به متقاضیان برخوردار است ، و از برترین مزایای این ویزا آنست که متقاضی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی ، اجازه بردن همراه (همسر و فرزندان زیر هجده سال ) خود را خواهد داشت . و این ویزا از سه ماهه تا دو ساله بسته به نظر افسر ویزا برای متقاضی کار در آفریقای جنوبی و همراهان وی صادر میگردد .

یکی از بزرگترین کشورهای دنیا که از صنعت و اقتصاد و بازارکار پویایی برخوردار است کانادا می باشد .کشور پهناور کانادا از بزرگترین کشورهای صنعتی دنیا می­باشد و بهترین موقعیت ­های کاری برای مهندسان و سایر متخصصان را فراهم آورده و راههای مختلفی را برای دریافت ویزای اقامت دائمی کانادا را ارائه می­کند . از از جمله این روشها که شامل اغلب فعالین در زمینه های فنی و مهندسی می شود روش اسکیل ورکر Skilled Worke می­باشد .

در این روش شخص دارای تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته­های فنی و مهندسی نیز می­تواند با کسب امتیازات لازم برای دریافتPR  اقامت کاری کانادااقدام کند. این پروسه دارای پیچیدگیها و محاسبات امتیازی خاصی می باشد که در این مقاله جای توضیح بیشتر در این زمینه نیست ، در صورت علاقه به اطلاعات جامع در زمینه ویزای کار کانادا و اسکیل ورکر کانادا Skilled Workerوسیستم ورود سریع کانادا Express Entryمیتوانید مقاله مربوط به این موضوع را نیز در سایت موسسه حقوقی ملک پور مطالعه نمایید .

با توجه به وضعیت صنایع و منابع انسانی هر کشوری لیست کشورهای متقاضی نیروی کار همواره در حال تغییر است و با توجه به آنچه هم اکنون شاهد آن هستیم که شرایط پذیرش نیروی کار خارجی در بسیاری از کشورها روز به روز دشوارتر می­گردد بنظر می­رسد در آینده تعدادی از این کشورها با تأمین نیروی کار خود دیگر از نیروی کار خارجی بی نیاز گردند. و بهتر آنست که در صورت داشتن اهدافی در زمینه مهاجرت کاری ، پس از تحقیق و بررسی کامل و اخذ مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب در این زمینه جهت اخذ ویزا های کاری سریعتر اقدام گردد .

موسسه حقوقی ملک پور با سالها تجربه در امر مشاوره آماده ارائه به روزترین اطلاعات و قوانین در زمینه یافتن بهترین موقعیتهای کاری برای مهندسان و متخصصان می­باشد. در صورت نیاز به مشاوره و اطلاع از بهترین موقعیت کاری برای خود و خانواده خود می توانید با تماس با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران و خارج از ایران از امکان مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید . لیکن تجربه این را ثابت نموده است که مشاوره حضوری با وکلا و مشاوران بسیار بهتر بوده و منجر به آگاهی عمیق تر و تصمیم گیری بهتر شما خواهد شد .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 پاسخ
 1. سپیده مبارکی گفته:

  سلام بنده 30 سالمه ، فوق لیسانس معماری هستم ، 4 سال سابقه کار معماری دارم اما سابقه بیمه ندارم، زبان رو در سطح Advanced میدونم اما مدرک نگرفتم ، شما کدام کشور رو برای دریافت ویزای کاری در رشته معماری پیشنهاد میکنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در رشته معماری باید ابتدا مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنید. معمولاً توصیه می شود از طرق دیگر همچون تحصیل وارد کشور مقصد شده و روند معادل سازی را طی کنید.

   پاسخ
 2. پرستو گفته:

  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر مرسی از انرژی و زحماتتون من پیج اینستاتونم دنبال میکنم . آقای دکتر من دانشجوی ترم 6 کارشناسی پیوسته معماری دانشگاه آزاد در تهران هستم و معدلمم 18 هستش تقریبا ، و اینکه دارم تو زمینه معماری داخلی هم سعی میکنم کار کنم و نرم افزارهای مربوط به رشتمو یاد بگیرم و برای زبان هم دارم میخونم متولد 1378 هم هستم ، میخواستم بدونم اگر بخوام برای ارشد تو یه کشور دیگه اقدام کنم بخونم و همزمان کار کنم در زمینه معماری داخلی ، کدوم کشور برام مناسبه ؟ و اینکه من میخوام با شخصی اقدام کنم که قراره ازدواج کنم با ایشون ، ایشون متولد 71 هستن و لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه علوم تحقیقات دارن در زمینه عکاسی و فیلمبرداری هم فعالیت دارن و خدمتشون رو هم گذروندن . به نظر شما بهترین گزینه واسه ی ما کدوم کشور هست ؟ و اینکه دوتایی اقدام کنیم یا یکیمون اقدام کنه اون یکی به عنوان همراه باشه ؟ ما میخواییم یجا باشیم و اینکه با هم بتونیم ایران ، ممنون میشم مارو راهنمایی کنید و اینکه حداقل سرمایه لازم رو بهم بگید
  خیلی ممنون ایام به کامتون و موفق باشید

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. باید شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود. پیشنهاد می شود به منظور ارزیابی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. سارا گفته:

  سلام ، ۳۹ ساله هستم کارشناس ارشد معماری ، رزومه کاری خوبی دارم از ۲۱ سالگی مستقیم در زمینه معماری کار کردم . دو فرزند دارم . همسرم کارشناس ارشد مهندسی عمران آب هستش ۴۴ ساله . امکانش هست بتونم ویزای کاری انگلستان رو دریافت کنم؟ زبانم متوسط هستش می تونم آیلتس در حد ۶ تا ۶.۵ آکادمیک بگیرم .

  پاسخ
 4. P گفته:

  با عرض سلام و احترام من ۳۷ ساله دارای مدرک دکترای مهندسی عمران گرایش آب و سابقه ۱۲ سال کار در زمینه رشته آب ‌ و راه و ساختمان هستم در حال حاضر کارمند رسمی یک ارگان دولتی می‌باشم متأهل هستم و بدون فرزند . همسرم ۳۰ ساله و دارای مدرک پزشک عمومی می‌باشد . هر دو زبان انگلیسی مان در حد متوسط ( بدون مدرک ایلتس یا تافل) است و در حال حاضر در حال گذراندن A1 آلمانی هستیم . ما از مدتی پیش به فکر رفتن به المان افتادیم برای گرفتن تخصص پزشکی همسرم و همچنین کار کردن همزمان من . و ببینیم اگر شرایطمون در المان بهتر از ایران باشه اقدام کنیم به گرفتن اقامت و ….
  راستش در حال حاضر خیلی دو دل شدیم به چند دلیل ، یکی اینکه طبیعتا من کار خودم رو در ایران از دست میدم ( با توجه به اینکه در حال حاضر حدود ماهی ۴ میلیون درآمد دارم ولی بعد از ۱۲ سال کار در بهترین و فعال ترین سال‌های عمرمون هنوز به اون سطح از پیشرفت و زندگی ای که میخواستیم نرسیدیم ) و یکی هم اینکه فکر می‌کنیم شاید برای سن ما یکم دیر شده باشه که اقدام به این تصمیم بگیریم . این دو دلیل اصلی ما برای دودل شدن ماست . به هر حال جناب دکتر ملک پور عزیز با توجه به شرایط ما ممنون میشیم که ما رو راهنمایی کنید که شرایط ما برای اقدام به رفتن مناسب هست ؟ شما رفتن رو به ما پیشنهاد میکنید؟ اگر بله به نظرتون المان گزینه مناسبی هست؟ واقعا لطف میکنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. احسان ذوالفقاري گفته:

  سلام و خسته نباشيد ،1- من ليسانس معماري دارم ميخواستم بدونم كدوم كشور براي كار در زمينه معماري خوبه ، ويزاي كار منظورمه
  ٢-يه سوال ديگه اي كه داشتم اينه كه كدام كشور در كل براي كار كردن خوبه نه در زمينه معماري ، من كارهاي ديگه اي بلدم كه هيچ ربطي به رشته تحصيلي من نداره ، اگه لطف كنين كمكم كنيد ممنون ميشم .با تشكر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب با توجه به عدم سابقه کاری امکان کار در این رشته بسیار دشوار است اما میتوانید جهت تحصیل فوق لیسانس انگلستان اقدام نمایید و پس از دوره یکساله برای کار اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. payam گفته:

  ‍‍با سلام خدمت دکتر ملک بور بنده دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس برق گرایش قدرت دارای 11 سال سابقه کار به همراه برداخت حق بیمه وسن حدود 34 سال هستم .
  به زبان انگلیسی هم تا حد متوسط مسلط میباشم
  سوال اول میخواستم بدونم برای کار در آلمان شرایطم به چه صورت است؟
  سوال دوم بهتره است برای مهاجرت به آلمان زبان آلمانی رو کلاس برم یا اینکه انگلیسی
  ممنون میشم راهنمایی کنید متشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار شرایط شما برای اخذ ویزای کار المان مناسب میباشد در صورت اخذ مدرک زبان المانی شانس پرونده شما بالا خواهد بود .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  باسلام خدمت آقای دکترملک پوروتشکرازکلیه زحمات.بنده ۳۷سال سن دارم بامدرک کارشناسی برق گرایش اتوماسیون و۱۰سال سابقه کارمرتبط قصدمهاجرت همراه باخانم وبچه ۶ماهه به آلمان دارم درحال گذراندن دوره های فشرده زبان آلمانی هستم درایران هم شرکت اتوماسیون وابزاردقیق دارم میخواستم نظر شماهم رو بدونم مخصوصا در مورد سن وکشور آلمان نسبت به شرایط من . باتشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط شما برای اخذ ویزای کار کشور آلمان مطلوب است و یادگیری زبان شانس کاریابی را برای شما افزایش خواهد داد. دقت نمایید که متاسفانه از ابتدا امکان بردن همراه وجود ندارد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. علیرضا گفته:

  با سلام
  ضمن تشکر از شما بابت راهنماییهای خوبتان. بنده مهندس الکترونیک با حدود ۲۰ سال سابقه مفید با یک رزومه کاری خوب در بخش خودروسازی هستم . به زبان انگلیسی در حد مناسب مسلط بوده ولی مدرک زبان ندارم .۴۳ سال سن دارم و در حال حاضر با استفاده از شرایط مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شده ام. مهارت برقراری ارتباط خوبی دارم . با همسر و دو دخترم یک خانواده ۴ نفره هستیم. سوال من دقیقا این است که آیا شرایط من برای دریافت ویزای کار آلمان مناسب است؟ و اگر اینطور است شانس من برای اخذ اقامت چقدر است؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی شما شانس شما را برای اخذ این ویزا کاهش می دهد اما روش های دیگری برای اقدام شما وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و سپاس از لطف شما. تصمیم گیری برای ۴ سال آینده قطعی نبوده و صد در صد با تغییراتی همراه خواهد بود. با توجه به شرایط سنی شما امکان تحصیل برای شما وجود دارد. با افزایش سابقه کار خود در آینده شانس اخذ ویزای کاری را نیز دارید. داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی از پارامترهای مهم مهاجرت برای شما محسوب می شود. شما می توانید در زمینه رشته تحصیلی لیسانس خود یا رشته های مدیریتی و بیزنس به تحصیل بپردازید و با مدرک لیسانس برق امکان اخذ پذیرش در رشته های غیر مرتبط وجود ندارد. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 10. mie editor2 گفته:

  با عرض درود فراوان نثار جناب ملک پور گرامی که در این وهله ی مهم زندگی ارایه ی توضیحات سنجیده شما راه را برای تصمیم گیری مناسب فراهم کرده است.بنده ۲۳ ساله تحصیل کرده برق مخابرات دانشگاه سراسری شیراز می باشم.معدلم زیر ۱۴می باشد منتهی در حوزه نرم افزار توانایی کار با چندین زبان برنامه نویسی در سطح خوب را دارم اما مدرک فنی حرفه ای ندارم.قصد مهاجرت به آلمان را دارم تا بخواهم سربازی را تمام کنم و اقدامات جانبی را انجام دهم چهار سال زمان میبرد لطفا شما و نزدیکان شما مرا راهنمایی کنید که چه کنم در این مدت تا رزومه قوی داشته باشم وانجا کار هم داشته باشم؟ویزای تحصیلی بهتر است یا کار؟آلمانی نمیدانم ولی میتوانم مدرک فرانسوی یا انگلیسی را در مدت کمی بگیرم آیا اقدام کنم؟داشتن یک مدرک ارشد دیگر تاثیر مثبت در پذیرش دارد؟برای پذیرش کامپیوتر ساینس شانس دارم؟داشتن توصیه نامه چقدر موثر است؟ اگر متاهل شوم حداقل حقوق لازم برای گرفتن بلوکارت را میتوانم بدست اورم؟پیش بینی شما از سخت گیری های اینده سفارت چگونه است؟بسیار ممنون از وقتی که می گذارید

  پاسخ