بلوکارت و بررسی روش های اخذ آن

بلوکارت (Blue Card) و راه های اخذ بلوکارت یا کارت آبی و شرایط اخذ آن در اتحادیه اروپا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. معمولا بسیاری از افراد در خصوص کار در اتحادیه اروپا با لفظ بلوکارت زیاد برخورد داشته اند و سوالات بسیاری در این خصوص به ذهن آن ها رسیده است، از جمله اینکه شرایط و قوانین اخذ بلوکارت چیست؟ راه های اخذ بلوکارت کدام است؟ گاهی ممکن است این سوال نیز پیش آمده باشد که آیا فقط بلوکارت (Blue Card) مربوط به کار در کشور آلمان است یا اینکه برای تمامی کشورهای اروپایی قابلیت استفاده را دارد؟ حقیقت این است که این موضوع فقط به کشور آلمان محدود نمی شود و برای تمامی کشورهای اروپایی قابل اجرا می باشد. در این مقاله به تمامی نکات مهم و اصلی آن پرداخته ایم. شما عزیزان حتما با دقت و تا پایان این مقاله را مطالعه نمایید که بتوانید به سوالات خود دست پیدا نمایید و در صورت به وجود آمدن سوال دیگری با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و با کارشناسان ارشد و متخصص در خصوص این روش و بهترین روش های اخذ اقامت اروپا به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

بلوکارت 4 بلو کارت Blue Card

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بلوکارت و شرایط عمومی آن

بلوکارت (Blue Card) را با توجه به شرایط اولیه و عمومی آن مورد بررسی قرار می دهیم. در کشورهای اروپایی یک قانون کلی و خاص وجود دارد که اگر شخصی مقیم یکی از کشورهای اروپایی باشد و ماهیانه از متوسط و میانگین حقوق مشخص شده ای برخوردار باشد می تواند کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کند و بدون محدودیت در سایر کشورهای حوزه اروپا کار کند، زندگی کند و اقامت داشته باشد. این متوسط حقوق تعریف شده حدود 4،200 یورو در ماه می باشد. بنابراین افرادی که به عنوان یک کارگر ساده و معمولی و با درآمد کمتر از مبلغ مذکور مشغول به کار می شوند نمی توانند به اخذ این کارت دست پیدا کنند. بنابراین متقاضیان باید از تحصیلات خوب در رشته های مورد نیاز و از یک سابقه کاری و مهارت بالا برخوردار باشند تا بتوانند به عنوان یک نیروی متخصص و ماهر از طرف یک کارفرما جذب شوند که بتوانند به صورت ماهیانه چنین حقوقی را دریافت کنند و این موضوع شاید برای همه افراد دست یافتنی نباشد. اما یک راه و روش بسیار خوب دیگری که برای رسیدن به بلوکارت یا کارت آبی وجود دارد، ثبت شرکت و استخدام از طریق شرکت می باشد. در ادامه این مطالب و در همین مقاله به توضیح مفصل در خصوص استخدام از طریق شرکت که زیر مجموعه اقامت کار شرکت می باشد، خواهیم پرداخت.

در این روش افراد با کمترین هزینه و کم ترین ریسک می توانند یک شرکت را ثبت کنند و بر اساس آن همسر خود را به عنوان کارمند خود استخدام کنند و بر اساس حقوقی که ماهیانه به همسر خود پرداخت می کنند موفق به اخذ کارت آبی شوند.

بلوکارت 1 بلو کارت Blue Card

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بلوکارت

video بلو کارت Blue Card

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بلوکارت

audio بلو کارت Blue Card

بلوکارت اروپا و روش های اخذ آن

برای اخذ بلوکارت (Blue Card) روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آن ها شرایط مخصوص به خود را دارند. یکی از راه های به دست آوردن آن استخدام از طریق نیروی کار ماهر در کشور اتریش است که افراد باید در سیستم امتیاز بندی آن از 100 امتیاز حدود 70 امتیاز را کسب کنند. این امتیازات شامل سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، سطح زبان و… می باشد. افرادی که این امتیازات را به دست می آورند می توانند پس از دریافت یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرما در یک شرکت در اتریش استخدام شده و پس از آن با داشتن درآمد لازم موفق به اخذ کارت آبی شوند. روش دیگر استخدام نیروهای کاری متخصص در مشاغل با کمبود نیروی کار متخصص است که یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کار اتریش است. این روش نیز یک روش امتیازبندی است که افراد باید بتوانند از 90 امتیاز حدود 55 امتیاز را از سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان و … به دست آورند و پس از اخذ یک دعوتنامه شغلی و جاب آفر از طرف کارفرما می توانند به عنوان یک کارمند ماهر مشغول به کار شوند و یک درآمد و حقوق خوب داشته باشند. در روش دوم کارفرما باید مراحل آگهی کار را به مدت 6 ماه در کل اتحادیه اروپا سپری کرده باشد که پس از آن بتواند برای شخص ماهر و متخصص درخواست و پیشنهاد کاری صادر کند. روش سوم نیز اخذ بلوکارت از طریق ثبت شرکت با 2 الی 4 هزار یورو می باشد که سرمایه اولیه مورد نیاز نیز 35 هزار یورو می باشد. در این روش که یکی از بهترین روش های اخذ اقامت اروپا محسوب می شود افراد نه از طریق ثبت شرکت بلکه از طریق استخدام در شرکت ثبت شده می توانند کارت آبی اروپا و در نهایت اقامت و پاسپورت را به دست آورند.

البته شما در صورتی که در سایر کشورهای اروپایی نیز بتوانید با حقوق کافی استخدام شوید می توانید بلوکارت دریافت کنید. از بین کشورهای اروپایی تنها اتریش و آلمان هستند که ویزای جستجوی کار ارائه می دهند و شما در یک فرصت 6 ماهه می توانید در این کشورها حضور پیدا کنید و به کاریابی بپردازید. برای کار در سایر کشورهای اروپایی شما حتما باید ابتدا یک پیشنهاد کار دریافت کنید و موقعیت شغلی مورد نظر نیز بایستی به مدت 6 ماه در اتحادیه اروپا آگهی شده باشد و فرد مناسبی برای کار در این حرفه یافت نشده باشد، بدین ترتیب کارفرما می تواند شما را استخدام کند. متاسفانه در اغلب مواقع اگر موفق به دریافت پیشنهاد کار شوید، حقوق پرداختی کمتر از 4،200 یورو است. بنابراین کار در کشورهای اروپایی با حقوق بیش از 4،200 برای ایرانیان بسیار سخت می باشد. از رو روش اقامت کار شرکت یا ثبت شرکت و استخدام می تواند راه مناسبی برای افرادی باشد که سرمایه ای به میزان 100 تا 200 هزار یورو دارند و می خواهند بلوکارت یا کارت آبی اروپا را کسب نمایند. با ادامه مقاله همراه شوید و با جزئیات این روش اقامتی بیشتر آشنا شوید.

بلوکارت اتریش

بلوکارت و دریافت آن از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر

یکی از روش های مناسب اخذ بلوکارت یا کارت آبی، ثبت شرکت و استخدام از طریق همان شرکت می باشد. در روش های قبلی ذکر شد که اگر افراد در کشورهای اروپایی پس از دریافت آفر و پیشنهاد کاری، با حقوق های تعریف شده و خاصی کار کنند و بیمه و مالیات پرداخت کنند می توانند به اخذ اقامت و بلوکارت (Blue Card) دست پیدا کنند. نکته منفی که در این روش ها وجود دارد این است که افراد ممکن است این پیشنهاد شغلی را با همان مبلغ حقوق دریافت کنند و ممکن است دریافت نکنند. اما در روش ثبت شرکت و استخدام، متقاضیان می توانند با کمترین سرمایه شرکتی را ثبت کنند و همسر خود را به عنوان کارمند خود در شرکت خود استخدام کنند. در علم حقوق شخصیت حقیقی از شخصیت حقوقی مستقل است. به این معنی که هر شرکت به عنوان یک شخصیت محسوب می شود و می تواند تمام شرایط و اختیارات یک شخصیت حقیقی را داشته باشد، غیر از اختیاراتی که ذات آن اجازه نمی دهد، مانند حق ابوت، حق نفقه و…

بنابراین این شرکت می تواند پیشنهاد شغلی دهد و نیرو استخدام کند و حقوق پرداخت کند. در این روش افراد می توانند با مبلغی بین 2 الی 4 هزار یورو در بهترین کشورهای اروپایی مانند اتریش، آلمان و… یک شرکت ثبت نمایند. سرمایه اولیه مورد نیاز برای این شرکت در کشورهای مختلف متفاوت می باشد، به طور مثال در کشور اتریش 35 هزار یورو و در کشور آلمان 25 هزار یورو می باشد. نکته مهم اینجاست که شرکت می تواند به نام شخص اصلی ثبت شود و همین شرکت به همسر شخص متقاضی Job Offer یا پیشنهاد شغلی دهد. همسر شخص متقاضی به عنوان یک کارمند برای یک شرکت اروپایی مشغول به کار می شود و متقاضی اصلی می تواند از همان آورده اولیه شرکت به همسر خود ماهیانه همان حقوق لازم (برای اخذ بلوکارت) یعنی ماهیانه حدود 4،200 یورو پرداخت کند. با این روش افراد خود می توانند هم یک شرکت ثبت شده در اروپا داشته باشند و هم با استخدام همسر خود از طریق شرکت خود به اخذ اقامت و بلوکارت (Blue Card) دست پیدا نمایند.

توجه داشته باشید که ثبت شرکت در کشورهای ذکر شده منجر به اخذ اقامت نخواهد شد، بلکه پیشنهاد کاری که از طرف شرکت ارائه می شود موجب اخذ اقامت کاری برای شخص و سایر اعضای خانواده می شود. برای اینکه بتوانید از طریق ثبت شرکت اقامت کشورهای اروپایی را کسب نمایید، باید با سرمایه ای بیشتر، بیزنس پلن یا طرح تجاری بسیاری قوی ارائه دهید و پیچیدگی ها و ریسک هایی در این مسیر وجود دارد. اما این پیچیدگی ها در روش اقامت کار شرکت وجود ندارد و با سادگی بیشتری می توانید کارت آبی یا بلوکارت اروپا را از این طریق کسب نمایید.

سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کار آفرینی در اتریش

بلوکارت 3 بلو کارت Blue Card

بلوکارت و مراحل ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت جهت اخذ بلوکارت یا کارت آبی در این قسمت از مقاله توضیح داده می شود. قدم اول برای انجام این کار مشخص نمودن نوع شرکت خود می باشد که البته معمولا این شرکت ها از نوع مسئولیت محدود می باشند. مرحله بعدی انتخاب نمودن یک نام تجاری است که برای شرکت باید صورت گیرد. پس از انتخاب کردن اسم شرکت باید مدارک اولیه و مورد نیاز تهیه، ترجمه و ارائه گردد. همچنین باید مهر رسمی شرکت نیز ساخته شود و اگر خود متقاضی در اروپا حضور ندارد وکیل و نماینده قانونی خود را برای انجام امور مشخص کند. سهامداران شرکت نیز باید در اساسنامه مشخص شوند و سهم الشرکه هر کدام نیز تعیین و قید گردد. نکته مهمی که در این قسمت لازم است ذکر شود این است که متقاضیان از یک پشتوانه مالی 100 هزار یورو تا 200 هزار یورو برخوردار باشند. تمام این سرمایه لازم نیست که هزینه شود اما به عنوان پشتوانه مالی افراد قلمداد می شود. پس از اتمام مراحل ثبت شرکت، مرحله ارائه پیشنهاد شغلی برای استخدام همسر انجام می شود که شرکت ثبت شده اروپایی این پیشنهاد را با حقوق ماهیانه 4،200 یورو برای همسر متقاضی می تواند اعطا نماید.

بدین ترتیب همسر متقاضی موفق به اخذ اقامت کاری و بلوکارت می گردد و سایر اعضای خانواده نیز از این طریق به عنوان همراه اقامت خواهند گرفت. فردی که در شرکت ثبت شده استخدام شده است باید حداقل به مدت 1 سال در این شرکت کار کند و همسر وی نیز که به عنوان همراه وارد شده است اجازه کار در کشور مقصد را دارید. پس از گذشت 1 سال می توانند به واسطه بلوکارت در هر کشوری در اتحادیه اروپا به کار و زندگی بپردازند.

اقامت کار شرکت

بلوکارت و مدارک مورد نیاز

برای اخذ بلوکارت اروپا و کشورهای اروپایی یک سری مدارک خاص و اولیه مورد نیاز می باشد. معمولا مدارک اولیه در تمام مراحل و راه های مهاجرت باید با دقت نظر و حساسیت بالایی تهیه و ارائه شوند، همچنین مدارک نباید جعلی و یا غیر قابل اثبات باشد، زیرا کشورهای اروپایی و نهادهای مربوطه در آن ها با دقت این مدارک را چک و بررسی می نمایند و همیشه بر اساس مدارک است که تصمیم گیری می شود. بنابراین لازم است که مدارک لازم نیز در این قسمت از مقاله معرفی شوند.

 • ارائه اصل و کپی پاسپورت شخص اصلی به شرط اینکه دارای اعتبار بیش از 6 ماه باشد.

 • ارائه مدارک مقاطع مختلف تحصیلی شخص اصلی و ترجمه آن ها با مهر تایید از سفارت این کشور در تهران

 • ارائه گواهی نامه ازدواج و ترجمه آن، البته در صورتی که شخص متاهل باشد.

 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه و سابقه کیفری و جزایی که مورد تایید سفارت این کشور نیز قرار گرفته باشد.

 • ارائه اجاره نامه مشخص در کشور اتریش که نشان دهنده مکان مشخص برای شرکت شخص باشد.

مدارک فوق برای انجام ثبت شرکت در مرحله اول می باشد. پس از آنکه شرکت به ثبت رسید نوبت به مرحله اصلی یعنی استخدام همسر می رسد. برای این مرحله نیز مدارک خاصی مورد نیاز است که اجازه اعطای بلوکارت (Blue Card) به همسر و همراهان وی داده شود. این مدارک در زیر معرفی می شوند.

 • ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماهه

 • ارائه شناسنامه و کپی تمام صفحات آن

 • ارائه 4 قطعه عکس رنگی با فرمت مشخص شده

 • ارائه آدرس مکان مورد اجاره و محل زندگی در اتریش

 • ارائه بیمه نامه مشخص تهیه شده

 • ارائه ترجمه تمامی مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف

 • ارائه یک مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی در حد اولیه

 • پر کردن فرم مخصوص درخواست ویزا

 • ارائه دعوتنامه کاری و جاب آفر از طرف شرکت ثبت شده که در آن میزان حقوق نیز تعیین شده باشد.

اخذ اقامت اتریش از طریق کار 2 بلو کارت Blue Card

بلوکارت و هزینه های زندگی در اروپا

یک سوال مهم برای متقاضیان اخذ بلوکارت، میزان هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی می باشد. در جدول زیر به بررسی هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی به صورت میانگین می پردازیم. شما می توانید این هزینه ها را مورد مقایسه قرار دهید.

کشور پایتخت مبلغ تقریبی هزینه های ماهیانه
انگلستان لندن 2،500 پوند
لوگزامبورگ لوگزامبورگ 2،500 یورو
ایرلند دوبیلین 2،000 یورو
دانمارک کپنهاگ 2،200 یورو
هلند آمستردام 1،500 یورو
فرانسه پاریس 2،500 یورو
سوئد استکهلم 2،500 یورو
فنلاند هلسینکی 2،400 یورو
ایتالیا روم 1،400 یورو
اتریش وین 1،400 یورو
سوییس برن 2،500 یورو
بلژیک بروکسل 1،400 یورو
آلمان برلین 1،500 یورو
پرتغال لیسبون 1،100 یورو
اسپانیا مادرید 1،200 یورو
اسلوونی لیوبلیانا 950 یورو
قبرس نیکوزیا 940 یورو
یونان آتن 900 یورو
جمهوری چک پراگ 900 یورو
استونی تالین 900 یورو

زندگی در وین

اخذ اقامت اتریش از طریق کار 3 بلو کارت Blue Card

بلوکارت و مزایای اخذ آن از طریق ثبت شرکت

اخذ بلوکارت (Blue Card) در اتحادیه اروپا بالاترین مزایا و خدمات رفاهی و اجتماعی را برای افراد به همراه خواهد داشت. به گونه ای که در شمار بهترین و با ارزش ترین روش های اخذ اقامت قرار گرفته است. افرادی که کارت آبی اتحادیه اروپا را داشته باشند می توانند در سراسر این قاره و تمامی کشورهای آن بدون هیچ گونه محدودیتی کار و زندگی و تحصیل رایگان داشته باشند و از خدمات بیمه درمانی بهره مند گردنند. در ادامه به صورت گزینه ای مزایای این روش را بازگو می نماییم.

 • یکی از فواید و مزیت های کارت آبی اروپا (از طریق ثبت شرکت) این است که نیازی نیست که افراد طرح توجیه اقتصادی و بیزینس پلن خاصی را تعریف نمایند. زیرا زمانی که افراد با بیزنس پلن قصد ثبت شرکت را داشته باشند باید سرمایه بیشتر از 100 هزار یورو برای سرمایه گذاری خود هزینه کنند. اما در این روش عملا با 2 الی 4 هزار یورو شرکت می تواند به ثبت برسد و سرمایه اولیه 25 الی 35 هزار یورویی نیز در حساب شرکت برای شخص متقاضی خواهد ماند.

 • رفت و آمد نامحدود و اقامت و زندگی بدون دغدغه در تمامی کشورهای اروپایی پس از گذشت یک سال از اخذ بلوکارت

 • تحصیل و آموزش رایگان و بدون هزینه برای فرزندان زیر 18 سال

 • کم ریسک ترین و امن ترین نوع فعالیت اقتصادی و تجاری

 • اعطای حقوق حدود 300 یورو در ماه به فرزندان زیر 18 سال

 • داشتن اجازه کار به صورت تمام وقت برای متقاضی اصلی و همسر وی

 • اجازه ورود تمامی اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر 18 سال) به اروپا از همان ابتدای امر

 • داشتن بهترین شرایط بیمه درمانی و پزشکی و بازنشستگی

 • دریافت بالاترین خدمات اجتماعی و رفاهی در اروپا

بلوکارت و خدمات مؤسسه MIE اتریش

برای اخذ بلوکارت (Blue Card) در اتحادیه اروپا باید با افرادی اقدام نمود که در این روش تخصص لازمه را داشته باشند. موسسه مشاوره ای MIE تنها موسسه ای است که به صورت اختصاصی و انحصاری در تمام خاورمیانه تمامی روش های اخذ این کارت با ارزش را از جمله روش ثبت شرکت و استخدام که یک روش مبتکرانه و خلاقانه و منحصر به فرد است را با بهترین تیم وکلای خود انجام می دهد. ممکن است افراد به این موضوع پی برده باشند که افرادی که از کشور ایران قصد اقدام دارند از همان ابتدا و بدون داشتن اقامت در سایر کشورهای اروپایی اجازه افتتاح حساب و ثبت شرکت را ندارند، اما موسسه مشاوره ای MIE با افتخار این موضوع را به راحتی حل نموده است و با ساده ترین روش ممکن این امکان را برای افراد ایجاد نموده است.

بلوکارت و سخن پایانی

بلوکارت و روش های اخذ آن را در این مقاله به صورت کاملا علمی و تخصصی مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم و دریافتیم که بهترین، کم ریسک ترین و امن ترین روش آن می تواند اخذ بلوکارت از طریق ثبت شرکت و استخدام همسر باشد. همانطور که می دانید با اخذ کارت آبی می توان در تمام کشورهای اروپایی با بهترین امکانات زندگی نمود. شاید بهترین مقصد اولیه برای اخذ بلوکارت در ابتدای امر کشوری مانند اتریش و یا سوئد و یا آلمان باشد. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط ثبت شرکت و یا استخدام و روش کار و در نهایت شرایط اخذ بلوکارت با مشاورین متخصص صحبت نموده و به صورت کاملا تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. کارشناسان مؤسسه در بخش دیدگاه های این مقاله و در بخش سوالات مهاجرت نیز پاسخ گوی شما عزیزان خواهند بود.

The last comment needs to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

22 پاسخ
 1. جواد باقرزاده گفته:

  بسیاط مقاله خوبی بود. لطفا مقایسه ای بین کارت اقامت قرمز سفید قرمز و بلوکارت نیز امجام دهید. ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمان میگذارید

  Rating: 5
  پاسخ
 2. علی گفته:

  با سلام خدمت شما.وقتتون بخیر.من تازه دو ماهه پیش شدم 21 ساله و مدرک تحصیلی دیپلم تربیت بدنی دارم ،البته دانشگاه رفتم ولی بعداز دو ترم انصراف دادم.من حقیقتا هیچ اطلاعاتی در مورد مهاجرت ندارم ولی خیلی دوست دارم که برای زندگی و کار به اروپا مهاجرت کنم.من سابقه کاری ندارم و سنم خیلی پایینه.من تخصص کاری ندارم ولی رشته ی ورزشی تخصصیم فوتباله و در کنارش رشته تحصیلیمم تربیت بدنی خوندم.
  میخواستم ازتون بپرسم و کمک بخوام که ایا راهی هست که بنده بتونم اقدام بکنم برای مهاجرت?!ناگفته نمونه من پشتوانه مالی ندارم و کسی نیست که ازش کمک بگیرم..
  خیلی ممنون از شما و پاسخگویی و راهنماییتون،با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مهاجرت امری هزینه بر هستش و بدون داشتن سرمایه تنها میتونید شانستون رو برای بورسیه تحصیلی و فاند امتحان کنید. شرایط کاری رو ندارید متاسفانه. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. امین رضایی گفته:

  سلام وقت بخیر
  هزینه های زندگی را فرمودید برای مثال در اتریش ۱۴۰۰ یورو
  آیا این هزینه با در نظر گرفتن هزینه مسکن درج شده؟ یا هزینه مسکن نیز به این مبلغ اضافه میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • جواد باقرزاده گفته:

   سلام هزینه ها می تواند تا حد زیادی به سبک زندگی افراد و شهری که در آن زندگی می کنند بستگی داشته باشند ولی به طور کلی هزینه زندگی یعنی مسکن و خوراک در اتریش برای هر نفر ماهانه ۱۰۰۰ یورو در نظر گرفته می شود.

   Rating: 5
   پاسخ
 4. nima گفته:

  درود وقت بخیر
  اعتبار زمانی بلوکارت چقدر است برای ثبت شرکت؟ برای مثال بعد از ۲ سال تصمیم بگیریم شرکت رو کنسل کنیم آیا اقامت ما باقی میمونه؟ یا برای تمدیدبلوکارت تا آخر عمر باید این شرکت رو داشته باشیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. حداقل باید تا زمان اخذ اقامت دائم که ۵ سال طول میکشه یا اخذ پاسپورت که حدود ۷ تا ۸ سال طول میکشه شرکتتون رو می بایست حفظ کنین.

   پاسخ
  • اسماعیلی گفته:

   با سلام و وقت بخیر
   وقتی از طریق ثبت شرکت و کار در شرکت برای بلوکارت اقدام می کنید باید حداقل 2 سال شرکت خود را حفظ نموده و حقوق و مالیات برای نیروی کار خود رد نماید. بعد از آن می توانید شرکت را منحل نمایید و با کارت خود اجازه کار در 30 کشور در اتحادیه اروپا را خواهید داشت.

   Rating: 5
   پاسخ
 5. بهنام گفته:

  با عرض سلام و تشکر ویژه خدمت شما و همکارانتون
  که به درستی واقعا اطلاعات در اختیار ما قرار میدین و به عکس خیلی از شرکتها اطلاعات ضد و نقیض نمیشه از مطالابتون پیدا کرد و همه حقایق عنوان میشه.
  اگه میشه به این سوال پاسخ بفرمایید که:
  ۲-وقتی بلو کارت کار شرکت بدست اومد برای همسر,باطبع خود صاحب بلو کارت که نمیتونه تو شرکت دیگه مشغول کار بشه,ایا همسر او که در واقع ثبت کننده شرکت بوده میتونه استخدام یه شرکت دیگه بشه?
  ۲-این نداشتن اجازه کار تو یه شرکت دیگه برای این دو نفر و یا یکی از انها تا چند سال ادامه داره و اینکه اگر جواب مثلا یکسال هست بعد از اون یکسال صاحب بلوکارت چهار ساله میتونه تو یه شرکت دیگه با حقوق زیر ۴۹ هزار تا هم مشغول به کار بشه و برای بلوکارتش هم مشکلی پیش نیاد?

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بهتره تو شرکت خودتون کار کنن وگرنه مجبورین کارمند آلمانی بگیرین و بهش حقوق بدین و مالیات به دولت. ولی اگه همسرتون رواستخدام کنین حقوقشون تو جیب خودتون میمونه وفقط مالیات رو میپردازین.

   پاسخ
   • بهنام گفته:

    سلام و درود مجدد
    منظور بنده این بود که خود کسی که بلوکارت رو از طریق استخدام تو این شرکت گرفته که خوب مجبور است در شرکت کند,ایا همسر او که در واقع ثبت کننده شرکت است و با ویزای هراه اومده میتواند در یک شرکت دیگر کار کند و حقوق بگیرد?
    و جواب سوال دیگه ام هم نگرفتم که:
    ایا بعد از یکسال میتوان شرکت رو کلا تعطیل کرد و هر دو نفر زن و شوهر با استناد به همان بلو کارت ۴ ساله در یک شرکت دیگه با حقوق معمولی مشغول کار بشن?

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     با سلام. فردی که خودش اقامت داشته باشه مثلا از طریق کار، همسرش میتونه تو هر شرکت دیگه ای کار تمام وقت داشته باشه. البته همراه همزمان نمیاد و چند ماه بعد نفر اصلی وارد
     اون کشور میشه.
     اگه همسرتون ویزای کاری بگیرن و دووم بیارن تو شغلشون شما میتونید از طریق ایشون ویزای همراه بگیرین و تو اون کشور بمونین به همراه فرزندان زیر 18 سالتون. البته بلوکارت نمیدن با حقوق معمولی ولی ویزای کار چرا.

     پاسخ
 6. Ar گفته:

  با درود فراوان خدمت موسسه خوب ملک پور

  میخواستم بدونم با شرایط من چه راههای مهاجرتی ای پیشنهاد میشه؟

  ♦️سن:۴۷ سال ، سن همسر:۴۴ سال
  ♦️سن فرزندان: ۱۲ و ۱۵ سال
  ♦️فوق لیسانس میکروبیولوژی ، همسر : دکترا
  ♦️شغل : کارمند ، شغل همسر : دندانپزشک
  ♦️سرمایه :۱۵۰،۰۰۰ دلار
  ♦️بدون مدرک زبان
  ♦️۶ فقره سند ملکی

  ممنون میشم جواب سوالمو بدید.🌸🌹

  Rating: 4
  پاسخ
 7. مجید گفته:

  سلام
  با توجه به توضیحاتتون، برای دریافت BC حتما باید از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا پیشنهاد کار داشته باشم؟ بدون پیشنهاد کار نمی تونم اقدام کنم؟
  و آیا ویزایی هست که من برای مدت 2 الی 3 ماه بیام مثلا هلند یا آلمان و اونجا دنبال کار بگردم؟
  ممنون از پاسختون

  Rating: 5
  پاسخ
 8. آتینا گفته:

  سلام من در مورد توضیحات بخش الزامات بلو کارت چند تا سوال دارم
  ۱ _ بند شماره ۳ در مورد داشتن پیشنهاد کاری یک ساله این پیشنهاد از طرف کشور مقصد باشه باشه یعنی یک شرکت یا سازمانی باید job offer بشه
  ۲_ بند ۴آیا منظور سوابق بیمه مرتبط هست ؟
  ۳_ بند ۵ این تاییده تخصص کاری رو باید به صورت همون توصیه نامه از شرکتی که قبلا کار کردیم تهیه کنیم ؟ یا فرم خاصی داره ؟
  ممنون از مطالب مفیدتون

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام دراروپا بیمه مهم نیست و فقط یک نامه گواهی کار یا توصیه نامه ازهمان محل کارقبلی کافی است.

   پاسخ
 9. مینا گفته:

  سلام.ممنون از پاسخ های خوبتون و انرژی دادن مفیدتون
  آقای ملکپور من و همسرم قصد مهاجرت به آلمان رو دتریم برای زندگی بهتر و اینکه همسر من لیسانس مهندسی مکانیک ار دانشگاه سراسری بابل هست و خودم کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از علوم تحقیقات تهران واحد کرج هستم.و اینکه ما هیچکدام مدرک زبان آلمانی نداریم ولی همسرم انگلیسی و کمی فرانسه بلد هستن و در ایران کارگاه تخت های پزشکی دارن. می خواستم بدونم بهترین راه برای مهاجرت برای ما چیست؟البته این رو هم بگم ما وضع مادی خوبی نداریم.و میشه همسرم ویزای کاری بگیره و من همزمان ویزا تحصیلی بگیرم و اینکه من وکیل نیستم و می خوام برای ارشد یه رشته دیگه پذیرش بگیرم اما دوست دارم بدونم کدوم بهتر و بازار کار خوبی دار مثا حقوق تجارت بین الملل یا حقوق بین الملل یا حقوق بشر؟ممنون از راهنماییتون
  با شکیبایی منتظر پاسخ از آقای ملک پور در تلگرام هستم.
  زندگی زیباست اما من و همسرم می خواهیم زیباترش کنیم.

  پاسخ
Rating: 5