برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک

برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک

برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک و شرایط ۲۰۱۸برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک و شرایط جدید مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک ، بررسی برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک ، مزایای برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک ، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک  ، قوانین جدید برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک ، را در این مقاله بصورت کامل و جامع آورده ایم ، یکی از مقاصد اصلی مهاجرتی در جهان کشور کاناداست که به دلیل داشتن امکانات رفاهی بالا و شرایط زندگی در سطح استانداردهای بالای جهانی امروزه در مرکز توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت در جهان است. دولت کانادا در جهت تامین منابع و نیروهای کار انسانی ایالت های خود اقدام به عقد توافق نامه هایی با یازده ایالت خود با عنوان برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی کرده است که یکی از آن ها برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک است. برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک از چهار جریان کلی برای جذب نیروهای کار مورد نیاز خود استفاده می کند. درخواست دادن و پذیرفته شدن تحت برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک به معنای ورود شما به یکی از ایالت های بسیار زیبا و پویای اقتصادی در کانادا خواهد بود. در این مقاله سعی شده که به طور کلی درباره ی دسته های مختلف برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک و مهاجرت به کانادا  توضیحاتی ارائه شود و شرایط لازم برای قرار گرفتن متقاضی تحت یکی از دسته های برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک بررسی گردد.

 

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک
audio برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک

نگاه کلی

واقع در سواحل شرق کانادا در کنار اقیانوس اطلس، نیوبرانزویک شیوه ی متفاوتی از زندگی و فرصت های شغلی هیجان انگیز را ارائه می دهد. این ایالت برای تجارب و مهارت های تازه واردان ارزش بالایی قائل است. برنامه ی مهاجرت استانی نیوبرانزویک به کارگران ماهر برای مهاجرت به این استان کمک می کند.

نیوبرانزویک بزرگترین ایالت در میان سه استان ساحلی کانادا است که زیر شبه جزیره ی گاسپه کبک و در کنار ایالت مین واقع شده است. نیوبرانزویک یکی از اولین استان هایی بود که همراه با انتاریو، کبک و نوا اسکوشیا، به هم پیوستند تا قلمروی کانادا را در سال ۱۸۶۷ تشکیل دهند. نیوبرانزویک مقیاس کوچکتری از مهاجرت را نسبت به سایر نقاط کانادا تجربه کرده است، و امروزه تنوع فرهنگی آن رو به افزایش است.

 

جمعیت

با توجه به داده های سرشماری در سال ۲۰۱۱، نیوبرانزویک دارای جمعیت کل ۷۵۱ ۱۷۱ نفر است.

سنت جان بزرگترین شهرستان در این استان، با جمعیت ۷۰۰۶۳ نفر است و نیز قدیمی ترین شهرستان این استان است. مانکتون خانه ی ۶۹۰۷۴  نفر است، در حالی که فردریکتون، مرکز استان، دارای جمعیت ۵۶۷۲۴ نفر است. باتهرست دارای جمعیت ۱۲۲۷۵ نفر و ادموندستون دارای ۱۲۲۷۵ نفر و کمپبلتون دارای ۷۳۸۵ نفر جمعیت است.

نیوبرانزویک تنها استان دو زبانه ی رسمی کانادا است و حدود ۳۳ درصد از جمعیت آن فرانسوی زبان هستند.

 

در حال حاضر برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی به ایالت نیوبرانزویک تحت چهار دسته ی زیر امکان پذیر است:

 1. دسته ی ورودی اکسپرس: جریان بازار کار ایالت نیوبرانزویک (New Brunswick Labour Market Stream)
 2. دسته ی کارگران ماهر دارای حمایت کارفرما (Skilled Worker Applicants With Employer Support)
 3. دسته ی متقاضی کسب و کار (Business applicant)
 4. کارگر متقاضی ماهر دارای ساپورت خانوادگی (Skilled Worker Applicants With

Family Support)

 

که در زیر به طور خلاصه هر دسته را بررسی و شرایط لازم برا ی هر یک را توضیح می دهیم.

 

 1. دسته ی ورودی اکسپرس: جریان بازار کار ایالت نیوبرانزویک

در این ایالت نیز برنامه ی استانی NBPNP بر اساس توافقی که با دولت فدرال کانادا دارد کارگران ماهر و افراد واجد شرایط را برای کار در این ایالت انتخاب و کاندید می کند.

از متقاضیان بالقوه خواسته خواهد شد که فرم بیان علاقه (expression of interest) را تکمیل کرده و به NBPNP ارائه دهند. هم چنین باید نمرات آزمون زبان، نتیجه ی آموزشی ارزیابی مدارک تحصیلی و تجربه ی کاری خود را به برگه ی بیان علاقه ضمیمه کنند. از کاندیداهایی که بالاترین رتبه را کسب کنند دعوت می شود که به برنامه ی NBPNP ورودی اکسپرس درخواست دهند. اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا پس از دریافت درخواست های کاندیداهای استانی، از کاندیداهای با رتبه بندی بالاتر برای اقامت دائم دعوت خواهد کرد.

افسران برنامه ی مهاجرت درخواست ها را بر اساس الزامات واجد شرایط بودن و نیز عوامل انتخاب بررسی خواهند کرد. اولویت با متقاضیانی است که دارای بیشترین پتانسیل از لحاظ اقتصادی در نیوبرانزویک باشند. وقتی که مشخص شد که فرد واجد شرایط  Express Entry Labor Market Stream (EELMS) است سپس باید متقاضی بررسی کند و ببیند آیا برای ارائه ی برگه ی بیان علاقه (EOI) واجد شرایط است یا خیر.

کسانی که برگه ی EQI آن ها پذیرفته شود باید ظرف ۴۵ روز برگه ی درخواست خود را به NBPNP تسلیم کنند. و برگه ی بیان علاقه باید به این آدرس ارائه شود:

entree.express.entry@gnb.ca.

تمام کسانی که از آن ها دعوت شده  که درخواست دهند  باید ابتدا یک پروفایل در سیستم وروردی اکسپرس فدرال ایجاد کنند. NBPNP از تمام متقاضیان شماره ی پروفایل سیستم وروردی اکسپرس و کد اعتبار سنجی جستجوی کار (Job Seeker Validation Code) را خواهند خواست.

 

متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشد:

همه ی معیارهای واجد شرایط بودن و عوامل انتخاب که در برنامه ی نیروهای متخصص فدرال وجود دارد (به دست آوردن حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰)؛ و معیارهای استانی، از جمله سن (۲۱-۵۵)، تعهدنامه ی امضا شده برای زندگی و کار در نیوبرانزویک (NBPNP – 001) و معیارهای دیگر.

همچنین باید مدارکی دال بر این که حداقل منابع مالی مورد نیاز توسط دولت فدرال برای هزینه های زندگی در نیوبرانزویک، از جمله سفر و جابجایی، هزینه های درخواست و سایر هزینه های مرتبط با مهاجرت به این استان را دارند ارائه دهند.

همچنین معیارهایی برای کارفرمایان که به متقاضی پیشنهاد کاری داده اند نیز وجود دارد. مثلا این که آن شرکت باید به مدت یک سال قبل از تاریخ درخواست در نیوبرانزویک فعال بوده باشد و نیزمی بایست نشان دهد که شما توسط کارفرمای آن شرکت مصاحبه شده و استخدام شده اید.

 

شرایط لازم:

 1. زبان: در حال حاضر میزان تسلط مورد نیاز برای این برنامه کسب سطح CLB 7 برای تمام مهارت ها شامل شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن است.

 

 1. ۲. تحصیلات: شما باید حداقل، گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان، دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل دبیرستان داشته باشید: و یکی از این دو مورد را ارائه دهید: ۱) یک گواهی نامه ی کانادایی؛: و یا ۲) ارزیابی مدارک تحصیلی و آموزشی از یکی از مراکز تعیین شده توسط IRCC برای معادل اعلام کردن تحصیلات قبلی شما در خارج از کانادا.

 

 1. تجربه ی کاری: شما باید حداقل یک سال (حداقل ۱۵۶۰ ساعت) تجربه ی کار پیوسته تمام وقت (یا معادل آن در پاره وقت) در شغل اصلی مدنظر خود را داشته باشید. که این تجربه باید در مشاغل خاص که توسط (NOC) مشخص می شود باشد. تنها مهارت های سطح ۰ یا سطح مهارت A یا B از طبقه بندی مشاغل ملی ۲۰۱۱ (NOC)، واجد شرایط هستند.

 

 1. سن: متقاضی باید بین ۲۲ تا ۵۵ سال سن داشته باشد.

 

 1. تمکن مالی: شما باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت مالی خود و خانواده ی خود (حتی اگر آن ها با شما نیایند) بعد از ورود به کانادا را دارید. شما نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض کنید یعنی این که این دارایی باید به اسم متقاضی یا همسر او باشد.

 

 1. تعهد به زندگی و سکونت در ایالت نیوبرانزویک: باید یک تعهدنامه ی زندگی و سکونت در ایالت نیوبرانزویک را امضا کنید. البته این گزینه مختص به همین ایالت است و جز برنامه ی فدرال نیست.

 

 1. کسب حداقل امتیاز: متقاضی باید از مجموع ۱۰۰ نمره، نمره ی ۶۷ را از ملزومات برنامه ی کارگران ماهر فدرال IRCC’s Federal Skilled Worker Program کسب کند.

 

فاکتورهای انتخاب

اگر تمام معیارهای واجد شرایط بودن در مورد شما صادق باشد، آن گاه شما را با توجه به شش عامل انتخاب ارزیابی خواهند کرد (زبان، تحصیلات، سن، سابقه ی کار، اشتغال و پیشنهاد کاری، سازگاری). این عوامل انتخاب شده با استفاده از یک سیستم امتیاز بندی می شوند. حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز مورد نیاز است که بتوانید در سیستم ورودی اکسپرس وارد شوید.

 1. زبان (حداکثر ۲۸ امتیاز)

شما می توانید تا ۲۸ امتیاز برای مهارت های خود در زبان انگلیسی و فرانسه کسب کنید. به شما امتیاز بر اساس توانایی در خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن داده می شود. شما همچنین می توانید امتیازاتی هم برای توانایی زبان دوم رسمی خود به دست آورید. اگر می خواهید برای مهارت های خود در هر دو زبان انگلیسی و فرانسه امتیاز کسب کنید، باید نتایج آزمون زبان برای هر دو زبان را هم زمان ارائه دهید.

اگر شما نتایج آزمون زبان برای زبان انگلیسی یا فرانسه که نشان می دهد شما سطح مورد نیاز را دارا هستید ارائه ندهید درخواست شما پردازش نخواهد شد. برای زبان رسمی اول باید حداقل CLB 7 را کسب کنید و برای زبان رسمی دوم نیز باید حداقل سطح CLB 5 را در تمامی چهار مهارت کسب کنید.

 

زبان رسمی اول        
  صحبت کردن گوش دادن خواندن نوشتن
CLB level 9  یا بالاتر

 

۶ ۶ ۶ ۶
CLB level 8

 

۵ ۵ ۵ ۵
CLB level 7

 

۴ ۴ ۴ ۴
پایین تر از CLB level 7 نمی تواند درخواست دهد

 

و اما سیستم امتیازدهی برای زبان دوم مطابق جدول زیر است:

زبان رسمی دوم امتیازات
حداقل CLB5 در تمامی چهار مهارت

 

۴
CLB 4 یا کمتر در تمام مهارت ها

 

۰

 

 1. تحصیلات (حداکثر ۲۵ امتیاز)

شما باید اعتبارنامه ی کانادایی خود و یا یک گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) را هنگامی که درخواست می دهید ضمیمه کنید. امتیاز اعتبار بین المللی یا مدرک شما بر اساس این که آن مدرک در مقایسه با استانداردهای آموزش و پرورش کانادا چگونه است تعلق خواهد گرفت.

 

تحصیلات حداکثر ۲۵ امتیاز
 

مدرک دانشگاهی در سطح دکترا (PhD)

 

۲۵ امتیاز

 

 

مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن

یا ورود برای عمل (entry-to-practice) سطح دانشگاهی (یا معادل آن)

مدرک حرفه ای (یا معادل آن). شغل مربوط به آن مدرک یا درجه باید:

NOC 2011 سطح مهارت A باشد، و

§         دارای مجوز توسط یک اداره ی نظارتی استانی باشد.

توجه: برنامه تحصیلی باید در یکی از این زمینه های مطالعاتی زیر باشد: پزشکی، دامپزشکی،

دندانپزشکی، پیراپزشکی، بینایی سنجی، حقوق، کایروپراکتیک پزشکی یا داروسازی.

 

 

 

 

 

 

۲۳ امتیاز

 

 

دو یا چند مدرک بعد از دبیرستان

دیپلم یا معادل آن

(حداقل یکی باید برای یک برنامه ی حداقل سه ساله باشد).

 

 

 

۲۲ امتیاز

 

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

سه ساله یا بیشتر

یا معادل آن

 

 

 

۲۱ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

دو ساله یا معادل آن

 

۱۹ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

یک ساله

یا معادل آن

 

 

۱۵ امتیاز

 

دیپلم دبیرستان، یا معادل آن

 

 

۵ امتیاز

 

 1. تجربه (حداکثر ۱۵ امتیاز)

از این جدول برای بررسی امتیاز خود در مشاغل NOC 0, A, B استفاده کنید.

تجربه حداکثر ۱۵ امتیاز
 

یک سال

 

 

۹

 

دو تا سه سال

 

 

۱۱

 

چهار تا پنج سال

 

 

۱۳

 

شش سال یا بیشتر

 

 

۱۵

 

 

 1. سن (حداکثر ۱۲ امتیاز)

امتیاز سن شما برابر با سن شما درست در روزی که از شما دعوت به درخواست دادن برای اقامت دائم توسط IRCC می شود مطابق با جدول زیر محاسبه خواهد شد.

امتیازات سن
 

۰

 

 

کمتر از ۲۲ سال

 

۱۲

 

 

۲۲ تا ۳۵

 

۱۱

 

۳۶

 

 

۱۰

 

۳۷

 

 

۹

 

۳۸

 

 

۸

 

۳۹

 

 

۷

 

۴۰

 

 

۶

 

۴۱

 

 

۵

 

۴۲

 

 

۴

 

۴۳

 

 

۳

 

۴۴

 

 

۲

 

۴۵

 

 

۱

 

۴۶

 

 

۰

 

۴۷ و بالاتر

 

 

 1. ۵. پیشنهاد کار هماهنگ شده یا اشتغال

در برخی موارد، اگر شما یک پیشنهاد کار دائم تمام وقت از یک کارفرمای نیوبرانزویک داشته باشید امتیازاتی دریافت خواهید کرد.

این کار باید قبل از درخواست دادن شما برای آمدن به کانادا به عنوان یک کارگر ماهر فدرال هماهنگ شود.

پیشنهاد کار معتبر باید:

 • برای کار تمام وقت، دائمی و نه فصلی باشد، و
 • در یک شغل ذکر شده در لیست مشاغل NOC 0، A، و یا B باشد.

 

امتیازات و اگر
 

 

 

۱۰ امتیاز

اجازه کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).
وIRCC اجازه ی کار شما را بر اساس ارزیابی اثرات مثبت بازار کار از اشتغال و توسعه ی اجتماعی کانادا صادر کرده است. کارفرمای شما برای ارزیابی اثرات بازار کار درخواست داده، که سپس شما باید آن را به درخواست IRCC خود ضمیمه کنید.و شما در حال کار برای یک کارفرما که پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است و نیز نامش در مجوز کار شما ذکر شده هستید.
 

اگر در حال حاضر بر مبنای یک اجازه ی کار موقت در کانادا مشغول به کار هستید.

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

 

 

اجازه ی کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).

و

کارفرمای فعلی شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

 

 

 

شما در حال حاضر در کانادا در شغلی که معاف ازاثر بازار کار است هستید

ارزیابی تحت شرایط زیر:

§         یک توافق بین المللی (مانند، توافقنامه ی تجارت آزاد شمال امریکا) و یا

§         توافق فدرال-استانی.

 

 

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

یک کارفرما به شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

و

آن کارفرما دارای ارزیابی اثرات بازار کار مثبت است.

اطلاعات درباره ی این ارزیابی را می توان در سایت زیر یافت:

 

http://www.esdc.gc.ca/eng/home.shtml/.

 

شما در حال حاضر موارد زیر را ندارید:

§         اجازه ی کار، و یا

§         برنامه ای برای کار در کانادا قبل از این که ویزای اقامت دائم بگیرید.

یا

شما در حال حاضر در کانادا کار می کنید و یک کارفرمای دیگر به شما پیشنهاد کار تمام وقت دائم داده است.

یا

شما در حال حاضر در کانادا مشغول به کار در یکی از مشاغلی هستید که از ارزیابی اثرات بازار کار معاف شده، اما نه تحت یک توافق بین المللی و یا استانی فدرال.

 

 

 

نکته:

 • شما نمی توانید ارزیابی اثرات بازار کار را از اداره ی اشتغال و توسعه ی اجتماعی کانادا دریافت کنید، بلکه کارفرمای شما باید این کار را برای شما انجام دهد.
 • اشتغال و توسعه ی اجتماعی کانادا تنها پیشنهاد کار دائم برای مشاغل فهرست شده در مهارت سطح ۰، A یا B را تائید می کند.
 • یک افسر IRCC باید متقاعد شود که شما قادر به انجام این کار پیشنهاد شده هستید. اگر شغل در کانادا تنظیم شده باشد، افسر نیز باید متقاعد شود که شما قادر خواهید بود زمانی که در کانادا هستید مجوز و یا گواهی آن را دریافت کنید.

 

 1. سازگاری (حداکثر ۱۰ امتیاز)

شما باید قصد واقعی خود را برای زندگی در نیوبرانزویک نشان دهید. علاوه بر این، باید امتیازمعیارهای فدرال زیر را به دست آورید.

اگر شما همسر یا شریک زندگی کامن لا داشته باشید که با شما به نیوبرانزویک مهاجرت خواهد کرد، او نیز می تواند امتیازاتی برای سازگاری کسب کند. شما برای هر یک از آیتم ها فقط می توانید یک بار امتیاز دریافت کنید.

 

حداکثر ۱۰ امتیاز سازگاری
 

 

 

 

۵ امتیاز

 

سطح زبان همسر و یا شریک زندگی

همسر یا شریک زندگی شما دارای سطح زبان  CLB 4 یا بالاتر در تمام مهارت های زبان (صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن) در زبان انگلیسی یا فرانسه باشد.

برای دریافت این امتیاز، شما باید نتایج زبان رسمی او را در زمان درخواست ارائه دهید. و از تاریخ نتایج نباید بیش از دو سال در روز درخواست دادن گذشته باشد.

 

 

 

 

 

۵ امتیاز

 

سابقه ی تحصیل در ایالت نیوبرانزویک

حداقل دو سال تحصیلی از تحصیل تمام وقت (در یک برنامه ی حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی تحصیلات متوسطه و یا بعد از دبیرستان در نیوبرانزویک را به پایان رسانده باشید.

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس در هفته است، و شما باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشید.

 

 

 

 

 

 

۵ امتیاز

 

سابقه ی تحصیل همسر و یا شریک زندگی در ایالت نیوبرانزویک

همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما حداقل دو سال تحصیلی از تحصیل تمام وقت (در یک برنامه  حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی تحصیلات متوسطه و یا بعد از دبیرستان در ایالت نیوبرانزویک را به پایان رسانده باشد.

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس درهفته است، و او باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشد.

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

سابقه ی کاری قبلی شما در ایالت برانزویک

شما حداقل دارای یک سال سابقه ی کار در برانزویک هستید:

§         در شغلی که در لیست مشاغل ملی در سطح ۰، A، یا B بوده و

§         با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح بوده

 

 

 

۵ امتیاز

 

سابقه ی کار همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما

همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما حداقل یک سال کار تمام وقت و معتبر در نیوبرانزویک با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح داشته است

 

 

۵ امتیاز

 

استخدام هماهنگ شده در ایالت نیو برانزویک

شما امتیازاتی را تحت بخش استخدام هماهنگ شده در بالا کسب کرده اید

 

 

 

 

حداکثر ۱۰ امتیاز سازگاری
 

 

 

۵ امتیاز

 

داشتن اقوام در ایالت نیوبرانزویک

این که خود شما و یا شریک زندگی کامن لای شما یکی از اقوام زیر را در این ایالت داشته باشید:

والدین،

پدربزرگ و مادر بزرگ،

فرزند،

نوه،

فرزند پدر و مادر (خواهر و برادر و یا خواهر خوانده  و برادر خوانده)،

فرزند یک پدربزرگ و مادر بزرگ (عمه و یا دایی)، و یا

نوه از پدر و مادر (خواهرزاده یا برادرزاده)،

که:

– در کانادا زندگی کنند،

– ۱۸ سال یا بالاتر باشند، و

– شهروند یا مقیم دائم کانادا باشند.

 

 

جدول خود-ارزیابی

شما می توانید امتیازات خودتان را بر اساس مطالب و جداول ذکر شده در بالا محاسبه کنید و در جدول زیر قرار دهید.

امتیازات شما حداکثر امتیاز فاکتورهای انتخاب
  ۲۴ زبان رسمی اول
  ۴ زبان رسمی دوم
  ۲۵ تحصیلات
  ۱۲ سن
  ۱۵ تجربه
  ۱۰ استخدام هماهنگ شده
  ۱۰ سازگاری
  ۱۰۰ امتیازات مجموع
   

……….

نمره ی کل شما

·         حداقل کسب ۶۷ امتیاز لازم است

 

روند درخواست دادن

برای ارائه ی یک درخواست کامل باید:

 • یک نوشته ی بیان علاقه (expression of interest) ارائه دهید
 • ایمیلی از NBPNP مبنی بر دعوت شما به ارائه ی درخواست کامل دریافت کرده باشید (که پس از دریافت شما ۳۰ روز برای انجام کارهای باقیمانده وقت خواهید داشت).
 • دارای تمامی شرایط لازم ذکر شده در بالا باشید
 • یک حساب کاربری در سیستم ورودی اکسپرس فدرال ایجاد کرده و وارد استخر انتخاب شده باشید و
 • یک درخواست کامل را تکمیل کنید.

 

هزینه ها

شما باید هزینه ی بررسی درخواستتان را که ۲۵۰ $ کاناداست به NBPNP بپردازید. این مبلغ غیر قابل برگشت خواهد بود. و سپس باید فیش پرداختی را به ( Fee Payment for Skilled Worker Applicants (NBPNP – ۰۱۱SWدر برنامه ی کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک ضمیمه کنید و آن را همراه با درخواست اقامت دائم خود تسلیم کنید که این فرم در این آدرس موجود است:

www.gnb.ca/immigration

علاوه بر هزینه ی پردازش NBPNP، متقاضیان، مسئول پرداخت هزینه های زیر نیز می باشند:

 • آزمون (های) زبان
 • ECA؛ و
 • تائیدیه ی شخص ثالث درباره ی سابقه کار خارجی. NBPNP ممکن است از شما بخواهد که تائیدیه ی تجربه کاری خود را فراهم آورید. در چنین مواردی، متقاضیان هزینه را پرداخت خواهند کرد.

 

 1. دسته ی کارگران ماهر دارای حمایت کارفرما

این دسته برای کسانی است که در این ایالت زندگی می کنند یا علاقمند به آمدن به این ایالت و زندگی در آن و تاثیر مثبت بر رشد اقتصادی آن هستند. افسران برنامه ی مهاجرت بر اساس الزامات واجد شرایط شدن و عوامل انتخاب درخواست فرد را بررسی می کنند و در صورت رد شدن اجازه ی تجدید نظر وجود ندارد. و اگر شما کاندید شوید درخواست شما برای بررسی بیشتر به اداراه ی ویزای CIC ارسال می شود و تصمیم گیری نهایی درباره اعطای اقامت دائم با این نهاد خواهد بود.

شرایط مورد نیاز

به عنوان یک متقاضی کارگر ماهر با حمایت کارفرما:

 • شما باید بین ۲۲ تا ۵۵ سال باشید
 • دارای مهارت های کافی زبانی در انگلیسی و یا فرانسه برای انجام وظایف آن شغل باشید
 • دارای آموزش، مدارک و یا مجوز مورد نیاز برای اجرای وظایف شغلی خود هستید. شما باید مدارکی دال بر داشتن حداقل، دیپلم دبیرستان برای آموزش و پرورش بعد از مدرسه یا مدارک مربوط به در حال تحصیل بودن و یا فارغ التحصیلی از کالج، دانشگاه و دیگر آموزش های رسمی را ارائه دهید.
 • در آینده نیوبرانزویک زندگی و کار کنید
 • پیشنهاد کاری کارفرمایتان اصلی و واقعی باشد. و آن شرکت حداقل یک سال باشد که مشغول فعالیت در این ایالت است
 • و اثبات کنید که توسط این شرکت مصاحبه و استخدام شده اید
 • باید به استخدام دائم و تمتم وقت آن شرکت در بیایید و کارتان نباید تاریخ پایان از پیش تعیین شده ای داشته باشد
 • و کار شما در یکی طبقه بندی های مشاغل زیر باشد:
 • سطح مهارت ۰، A یا B
 • سطح مهارت C، نوع مهارت ۱، ۳، ۷، ۸، ۹
 • سطح مهارت D، نوع مهارت ۱، ۳، ۷، ۸، ۹
 • شغل شما جز حوزه ی کمبود مهارت باشد و کارفرما اثبات کند که نتوانسته از میان شهروندان و یا مقیمان دلئم کانادایی کسی را برای تصدی این شغل پیدا کند.
 • کار شما باید حقوقی متناسب با نرخ آن صنعت داشته باشد. اقامت ارائه شده توسط کارفرما نمی تواند به عنوان بخشی از مزایای حقوقی شما در نظر گرفته شود.
 • کار شما باید مطابق با استانداردهای اشتغال نیوبرانزویک باشد.
 • باید تمام فرم های مورد نیاز و اسناد تائیدکننده ی آن ها را ارسال کنید. اگر اسناد ارائه شده در حمایت از عوامل انتخاب، گم شده، ناقص و یا قادر به تأیید شما برای آن عامل انتخاب نباشد، امتیاز صفر دریافت خواهید کرد. در ضمن افسران برنامه مهاجرت حق درخواست اطلاعات اضافی در هر زمان را نیز دارند.
 • شما باید نمره ی حداقل ۵۰ امتیاز در عوامل انتخاب کسب کنید.

 

عوامل انتخاب

 1. سن:

شما باید بین سنین ۲۲ و ۵۵ باشید. سن ز شما در روزی که یک شماره ی درخواست در دفتر NBPNP به شما اختصاص داده می شود در نظر گرفته خواهد شد.

سن ۲۲ تا ۲۴ ۲۵ تا ۵۵
امتیازات (حداکثر ۱۰ امتیاز) ۵ ۱۰

 

 1. زبان

امتیاز دهی بر اساس توانایی شما در صحبت کردن، خواندن و نوشتن زبان انگلیسی و / یا فرانسه است. اگر شما نمی توانید در سطح پایه به زبان انگلیسی یا فرانسه صحبت کنید، بخوانید و بنویسید درخواست شما رد خواهد شد.

مهارت توانایی صحبت کردن انگلیسی فرانسه
پیشرفته تسلط کاربردی بر زبان با داشتن تنها اشتباهات (عدم دقت) گاه به گاه  

۹

 

۹

متوسط تسلط موثر بر زبان با وجود برخی از اشتباهات و سوء تفاهم ها (اشتباه فهمیدن)  

۷

 

۷

پایه  

تسلط جزئی در شرایط آشنا

 

۴

 

۴

 

حداکثر امتیاز ۱۵ می باشد

 

 1. تحصیلات
سطح تکمیل شده شرایط مورد نیاز امتیازات
 

تحصیلات متوسطه

 

دیپلم دبیرستان که از دبیرستان / وسط و قبل از کالج، دانشگاه یا آموزش رسمی دیگری دریافت شده باشد.

 

۱۰

 

تحصیلات پس از متوسطه

 

مدرک اعطا شده توسط یک کالج یا دانشگاه به کسانی که یک برنامه درسی در مقطع کارشناسی که حداقل سه سال تحصیل تمام وقت نیاز داشته باشد.

دیپلم دریافت شده در حرفه ای خاص که نیاز به حداقل دو سال تحصیل تمام وقت داشته باشد.

 

 

 

 

۱۵

 

تحصیلات بالاتر از لیسانس

 

مدرک کارشناسی ارشد که توسط کالج یا دانشگاه، پس از تکمیل مدرک لیسانس شما اعطا شده باشد.

مدرک دکترا بر اساس حداقل سه سال تحصیلات تکمیلی که بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد به شما تعلق می گیرد.

 

 

 

۱۸

 

حداکثر امتیاز ۱۸ است

 

 1. سازگاری

شما باید قصد واقعی خود را برای زندگی در ایالت نیوبرانزویک اثبات کنید.

سازگاری
 

داشتن اقوام در نیوبرانزویک

شما و یا همسر / شریک زندگی کامن لایتان، یک پسر، دختر، برادر، خواهر، مادر، پدر، فرزند، پدربزرگ، عمه، عمو، خواهرزاده و یا برادرزاده دارید که در نیوبرانزویک به عنوان یک شهروند کانادا یا مقیم دائم در حال زندگی است.

 

 

۱۰

 

 

 

تحصیلات در نیوبرانزویک

 

شما حداقل یک سال آموزش بعد از متوسطه در نیوبرانزویک گذرانده اید

 

 

۵

 

شما حداقل دو سال آموزش و پرورش پس از دبیرستان در نیوبرانزویک را گذرانده اید

 

 

۱۰

 

 

 

 

استخدام در نیوبرانزویک

 

همسر یا شریک زندگی کامن لایتان برای حداقل شش ماه در سال گذشته در نیوبرانزویک کار می کرده است.

 

۵

 

شما برای حداقل یک سال در پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده اید.

 

 

۱۰

 

شما برای حداقل دو سال در پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده اید.

 

 

۱۵

 

حوزه ی کمبود مهارت

 

شما از دولت فدرال ارزیابی اثر مثبت بازار کار (LMIA) دریافت کرده اید.

یا

 

 

۱۰

 

کارفرمای شما اثبات کند که قادر به پیدا کردن یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا برای انجام آن وظیفه ی شغلی نبوده اند و آنها در فعالیت های استخدام با NBPNP شرکت کرده اند.

 

 

مهارت های شغلی اضافی

 

 

 

شما می توانید اشتغال موفق در یک شغل دوم، که با شغل مدنظر شما در نیوبرانزویک متفاوت است را نشان دهید. آن اشتغال باید ماهر و با یک دیپلم و یا گواهی تجارت ساپورت شود.

 

 

۵

 

حداکثر امتیاز ۲۵ است

 

 1. تجربه ی کاری

تعداد سال هایی که شما در شغل مدنظر در طی پنج سال گذشته کار کرده اید.

۵ سال ۴ سال ۳ سال ۲ سال ۱ سال تجربه ی کاری
۱۰ ۸ ۶ ۴ ۲ امتیازات
        حداکثر امتیاز ۱۰ است

 

روند درخواست دادن

 1. درخواست مهاجرت خود را به NBPNP ارائه دهید: شامل اصل و یک کپی از تمامی فرم ها و اسناد
 2. NBPNP پاسخی کتبی درباره تصمیم گرفته شده درمورد درخواست شما را ارائه خواهد داد: و در صورت قبولی درخواست شما را به Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia, Canada ایمیل خواهد کرد.
 3. باید وارد این ایالت شده و ساکن شوید: و پس از ورود ظرف سی روز آدرس خود را به NBPNP اطلاع دهید

 

هزینه ها

شما باید برای بررسی درخواست خود مبلغ ۲۵۰ دلار کانادا را که غیر قابل استرداد خواهد بود به NBPNP بپردازید.

 

 1. دسته ی متقاضی کسب و کار (Business applicant)

شرایط مورد نیاز

 • شما باید بین سنین ۲۲ و ۵۵ باشید. سن شما در روزی که یک شماره ی درخواست در دفتر NBPNP به شما اختصاص داده می شود در نظر گرفته خواهد شد.
 • دارای مهارت های کافی زبانی در انگلیسی و یا فرانسه برای انجام وظایف آن شغل باشید
 • حداقل دارای دیپلم دبیرستان باشید
 • در نیوبرانزویک زندگی و کار کنید و نقش مدیریت هر روزه ی کسب و کار به عهده داشته باشید
 • شما باید تجربه مدیریت مربوطه و اثبات شده به مدت سه سال در پنج سال گذشته داشته باشید. شما باید تجربه مدیریت قبلی در بخش خصوصی را اثبات کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار یا مدیر ارشد شما باید مسئولیت تصمیم گیری مهمی داشته باشید. باید ارتباطی بین تجربه ی مدیریت و مهارت های مورد نیاز برای کسب و کار در نیوبرانزویک وجود داشته باشد.
 • شما باید نشان دهید که درک درستی از محیط کسب و کار در نیوبرانزویک دارید. شما باید دانش از محیط کسب و کار نیوبرانزویک در طول سفر تجاری خود به این ایالت به دست آورید.
 • یک پلان کسب و کار ایجاد سود اقتصادی برای نیوبرانزویک آماده کنید. پلان کسب و کار شما باید توسط یک مقام رسمی از دولت نیوبرانزویک تایید شود.
 • باید حداقل ارزش خالص دارایی شخصی شما ۳۰۰٫۰۰۰ $ CAD باشد. ارزش خالص شخصی یعنی ارزش کل دارایی، منهای ارزش مجموع بدهی های فرد. شما باید منابع مالی کافی برای شروع کسب و کار و پشتیبانی از اعضای خانواده وابسته تا دو سال بدون کمک شخص ثالث را داشته باشید. مقدار واقعی منابع مالی مورد نیاز توسط NBPNP بر میزان ریسک کسب و کار برنامه ریزی شده در نیوبرانزویک بستگی دارد.
 • شما باید تمام فرم های مورد نیاز و اسناد اثبات کننده را ارسال کنید. اگر اسناد عوامل انتخاب گم شده، ناقص و یا قادر به تأیید شما نباشد شما امتیاز صفر دریافت خواهید کرد. افسران برنامه مهاجرت حق درخواست اطلاعات اضافی در هر زمان را دارند.
 • باید یک نسخه ی امضا شده از قرارداد سپرده و سپرده مشروط قابل استرداد به میزان ۷۵۰۰۰ $ CAD را نیز باید قبل از کاندید شدن ارائه دهید. قرارداد سپرده شرایط و ضوابط توافق شما برای سرمایه گذاری در یک کسب و کار در نیوبرانزویک مشخص می کند.
 • در ضمن شما باید نمره حداقل ۵۰ امتیاز را در فاکتورهای انتخاب کسب کنید.

 

فاکتورهای انتخاب

اگر تمام معیارهای واجد شرایط بودن برآورده شده باشد و طرح کسب و کار شما تایید شده باشد، شما با توجه به معیارهای انتخاب برای پنج عامل ارزیابی خواهید شد: سن، مهارت های زبانی، آموزش و پرورش، سازگاری و تجربه کسب و کار. و  کسب حداقل ۵۰ امتیاز از این ارزیابی مورد نیاز است.

اگر اسناد ارائه شده در اثبات عوامل انتخاب، گم شده، ناقص و یا قادر به تأیید شما نباشد  نمره ی دریافتی شما برای آن عامل انتخاب صفر خواهد بود.

 1. سن:

شما باید بین سنین ۲۲ و ۵۵ باشید. سن شما در روزی که یک شماره ی درخواست در دفتر NBPNP به شما اختصاص داده می شود در نظر گرفته خواهد شد.

سن ۲۲ تا ۲۴ ۲۵ تا ۵۵
امتیازات (حداکثر ۱۰ امتیاز) ۵ ۱۰

 

 1. زبان

امتیاز دهی بر اساس توانایی شما در صحبت کردن، خواندن و نوشتن زبان انگلیسی و / یا فرانسه است. اگر شما نمی توانید در سطح پایه به زبان انگلیسی یا فرانسه صحبت کنید، بخوانید و بنویسید درخواست شما رد خواهد شد.

مهارت توانایی صحبت کردن انگلیسی فرانسه
پیشرفته تسلط کاربردی بر زبان با داشتن تنها اشتباهات (عدم دقت) گاه به گاه  

۹

 

۹

متوسط تسلط موثر بر زبان با وجود برخی از اشتباهات و سوء تفاهم ها (اشتباه فهمیدن)  

۷

 

۷

 

پایه

 

تسلط جزئی در شرایط آشنا

 

۴

 

۴

 

حداکثر امتیاز ۱۵ می باشد

 

 1. تحصیلات
سطح تکمیل شده شرایط مورد نیاز امتیازات
 

تحصیلات متوسطه

 

دیپلم دبیرستان که از دبیرستان / وسط و قبل از کالج، دانشگاه یا آموزش رسمی دیگری دریافت شده باشد.

 

۱۰

 

تحصیلات پس از متوسطه

 

مدرک اعطا شده توسط یک کالج یا دانشگاه به کسانی که یک برنامه درسی در مقطع کارشناسی که حداقل سه سال تحصیل تمام وقت نیاز داشته باشد.

دیپلم دریافت شده در حرفه ای خاص که نیاز به حداقل دو سال تحصیل تمام وقت داشته باشد.

 

 

 

 

۱۵

 

تحصیلات بالاتر از لیسانس

 

مدرک کارشناسی ارشد که توسط کالج یا دانشگاه، پس از تکمیل مدرک لیسانس شما اعطا شده باشد.

مدرک دکترا بر اساس حداقل سه سال تحصیلات تکمیلی که بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد به شما تعلق می گیرد.

 

 

 

۱۸

 

حداکثر امتیاز ۱۸ است

 

 1. سازگاری

شما باید قصد واقعی خود را برای زندگی در ایالت نیوبرانزویک اثبات کنید.

سازگاری
داشتن اقوام در نیوبرانزویک شما و یا همسر / شریک زندگی کامن لایتان، یک پسر، دختر، برادر، خواهر، مادر، پدر، فرزند، پدربزرگ، عمه، عمو، خواهرزاده و یا برادرزاده دارید که در نیوبرانزویک به عنوان یک شهروند کانادا یا مقیم دائم در حال زندگی است. ۱۰
 

تحصیلات در نیوبرانزویک

شما حداقل یک سال آموزش بعد از متوسطه در نیوبرانزویک گذرانده اید ۵
شما حداقل دو سال آموزش و پرورش پس از دبیرستان در نیوبرانزویک را گذرانده اید ۱۰
 

استخدام در نیوبرانزویک

همسر یا شریک زندگی کامن لایتان برای حداقل شش ماه در سال گذشته در نیوبرانزویک کار می کرده است. ۵
شما برای حداقل یک سال در پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده اید ۱۰
شما برای حداقل دو سال در پنج سال گذشته در نیوبرانزویک کار کرده اید. ۱۵
داشتن دانش درباره ی کسب و کار

حداکثر امتیاز ۲۵ است

متقاضی دانش خود را درباره ی آن کسب و کار در مصاحبه، پلان کسب و کار و مدارک دیگر اثبات کند ۱ تا ۱۰

 

 1. تجربه ی مدیریت
تجربه ی مدیریت
شما بر اساس این که چند سال مالک کسب و کار بودید و یا به عنوان یک مدیر ارشد در یک کسب و کار کار در طول پنج سال گذشته فعالیت کرده اید ارزیابی خواهید شد. تعداد سال های تجربه
چهار سال سه سال دو سال سال ها اگر تجربه ی شما مستقیما به آن پلان کسب و کار مدنظر در نیوبرانزویک مرتبط نباشد، تنها نیمی از امتیاز را دریافت خواهید کرد.
۱۰ ۸ ۴ امتیاز

 

 

 

شما بر اساس این که چند سال تجربه ی مدیریت در یک کسب و کار کار در طول پنج سال گذشته داشته اید ارزیابی خواهید شد.  

تجربه ی مدیریت

۲

۲

۲

۲

دارایی (Finance)

فروش و بازاریابی (Sales and marketing)

منابع انسانی (Sales and marketing)

عملیات (Operations)

 

حوزه های کلیدی مسئولیت

۴

۲

۱۰ یا بیشتر

۹ یا کمتر

کارمند تمام وقت تحت نظارت =

Full-time employees supervised

۶

۴

مالک کسب و کار

مدیر ارشد

داشتن اختیار برای تصمیم گیری
 • حداکثر امتیاز ۲۵

 

سفر تجاری به نیوبرانزویک

به عنوان اولین گام به سمت کاندیدا شدن تحت NBPNP، شما باید حداقل یک سفر تجاری به نیوبرانزویک قبل از ارائه ی درخواست مهاجرت خود انجام دهید. هدف از سفر تجاری به دست آوردن دانش از محیط کسب و کار نیوبرانزویک است. این سفر باید به مدت حداقل پنج روز کاری کامل باشد و روز مصاحبه و تعطیلات رسمی نباید در این پنج روز گنجانده شود.

در طول سفر شما باید تحقیقات گسترده ای انجام دهید. پیشنهادات ما برای جلسات کسب و کار شامل موارد زیر است، اما نه محدود به آن ها:

 • صاحبان کسب و کار نیوبرانزویک
 • افسران توسعه اقتصادی منطقه
 • اتاق بازرگانی مقامات
 • مقامات انجمن صنعت
 • بانکداران تجاری
 • عوامل املاک و مستغلات تجاری و / یا مسکونی
 • کارگزاران کسب و کار
 • حسابدارانی که مشاوره در کسب و کار سازمان ها، ارزیابی، حسابداری و مالیات را ارائه می دهند
 • مشاور حقوقی ای که درانتقال قانونی، قراردادهای خرید، و غیره مشاوره می دهد
 • انجمن های قومی و فرهنگی محور در نیوبرانزویک

پس از سفر کسب و کار، شما باید در مصاحبه با یک مقام NBPNP شرکت کنید. موضوعات کسب و کاری که در طول مصاحبه شامل بحث می شود، (اما نه محدود به آن ها): شناسایی فرصت کسب و کار، نیازهای کاری، مقررات کسب و کار، رقابت، تامین کنندگان، مشتریان، محل، روند بازار، آداب و رسوم و عرف کسب و کار، بازاریابی، تبلیغات، مالیات و امور مالی است.

شما باید سفر کاری و مصاحبه ی خود را ظرف یک سال از تاریخ دریافت اعلان مصاحبه (Notice of Interview) انجام دهید.

مصاحبه در نیوبرانزویک

هدف از این مصاحبه ارزیابی موارد زیر است:

 • توانایی شما در صحبت کردن، گوش دادن و درک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • تجربه ی مدیریت قبلی شما
 • درک شما از کسب و کار در نیوبرانزویک
 • مناسب بودن کلی شما برای سکونت به لحاظ اقتصادی در نیوبرانزویک
 • دیگر موضوعات مربوط به برنامه مهاجرت

فقط متقاضی اصلی و افراد تحت تکفل ذکر شده در درخواست فرم سفر کسب و کار (NBPNP-006) خواهد شد در مصاحبه مجاز خواهند بود. و به همراه داشتن نمایندگان مهاجرت و مترجم مجاز نیست.

پلان کسب و کار

شما باید یک پلان کسب و کار به عنوان بخشی از برنامه خود طراحی کنید.

شما سه گزینه با توجه به کسب و کار در نیوبرانزویک خواهید داشت:

 1. خرید یک کسب و کار موجود
 2. ورود به همکاری با یک کارآفرین نیوبرانزویک
 3. شروع یک کسب و کار جدید
 4. باید حداقل ۳۳٫۳۳٪ از سهام یا بیشتر در کسب و کار مقدماتی، در کنترل شما باشد.

 

سرمایه گذاری در کسب و کار

شما باید آماده ی سرمایه گذاری حداقل ۱۲۵۰۰۰ $ CAD در یک کسب و کار در نیوبرانزویک باشید. سرمایه گذاری های واجد شرایط عبارتند از:

 • خرید زمین و / یا ساختمان برای اهداف کسب و کار. منطقه بندی مناسب باید در انتخاب محل در نظر گرفته شود.
 • پرداخت هزینه برای املاک تجاری یا بهبود مال الاجاره.
 • هزینه برای دستگاه ها، تجهیزات و محصولات مورد نیاز برای عملیات کسب و کار.
 • خرید تجهیزات برای تولید.
 • خرید مواد اولیه، قطعات و / یا تجهیزات.
 • خرید ابزار و دستگاه های مورد نیاز برای انجام فعالیت های کسب و کار.
 • خرید مبلمان و تجهیزات مورد نیاز برای عملیاتی کردن یک کسب و کار در بخش مهمانداری.
 • خرید یک وسیله نقلیه ا که در درجه اول برای اهداف کسب و کار استفاده می شود.
 • خرید تجهیزات دفتری و اداری، کامپیوتر و تجهیزات مشابه
 • هزینه های خدمات حرفه ای در ارتباط با ایجاد کسب و کار.
 • هزینه های بازاریابی و تبلیغات.
 • خرید موجودی اولیه.
 • مالکیت معنوی (Intellectual property).
 • سرمایه گذاری کسب و کارهای خانگی تا ۱۰٪ از کل قیمت خرید خانه، تا حداکثر ۲۰٫۰۰۰ $ CAD. این شامل بهبود خانه و بازسازی آن می شود.

 

پروسه ی درخواست دادن

 1. برای سفر تجاری به نیوبرانزویک درخواست دهید

شما باید درخواست خود را برای یک سفر تجاری به نیوبرانزویک ارسال کنید. جزئیات را می توانید در درخواست یک سفر کاری (NBPNP-006) پیدا کنید. فرم ها و اسناد شما توسط نمایندگان بخش رشد جمعیت (Population Growth Division) ارزیابی شده و پس از تصمیم مثبت آن ها مبنی بر لزوم سفر تجاری به نیوبرانزویک شما می توانید به این ایالت سفر کنید.

 

 1. سازماندهی و شرکت در یک سفر تجاری به نیوبرانزویک

شما مسئول برنامه ریزی سفرتان و رزرو قرار ملاقات در نیوبرانزویک هستند.

اگر شما نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) داشته باشید، NBPNP یک نامه ی (Notice of Appointment) صادر خواهد کرد. این نامه به طور مستقیم به شما و یا نماینده ی شما پست خواهد شد. هنگامی که برای ویزای اقامت موقت به CIC درخواست می دهید باید این نامه را نیز ضمیمه کنید. اعطای ویزای اقامت موقت در حوزه ی مسئولیت CIC است. (شما باید در صورت امکان قبل از درخواست مصاحبه، TRV خود را بگیرید).

 

 1. شرکت در یک مصاحبه با افسر برنامه ی مهاجرت

این مسئولیت شماست که پیش از سفر برنامه ریزی شده درخواست مصاحبه دهید. تمام درخواست ها برای مصاحبه باید به immigration@gnb.ca ارسال شوند. درخواست تاریخ خاص و یا دوره های زمانی خاصی برای مصاحبه از طرف متقاضی امکان پذیر بوده و تا حد ممکن در نظر گرفته خواهند شد، اما تضمین شده نیست. تمام مصاحبه ها در دفتر بخش رشد جمعیت واقع در فردریکتون، نیوبرانزویک انجام خواهد شد. اگر شما قادر به قبول تاریخ مصاحبه نباشید، و یا تاریخ مصاحبه را از دست بدهید درخواست شما کلا رد خواهد شد.

در آغاز مصاحبه شما باید یک کپی”پیش نویس”  گزارش سفر کسب و کار (NBPNP-009) شامل جزئیات تحقیقات شما در طول سفر خود به نیوبرانزویک را ارائه دهید. قالب طرح این گزارش در www.gnb.ca/immigration در دسترس است.

شما به صورت کتبی از تصمیم NBPNP در عرض چهار هفته مطلع خواهید شد.

 

 1. ارائه ی درخواست مهاجرت به NBPNP

اگر NBPNP از شما خواست درخواست اقامت دائم ارائه دهید، شما باید فرم ها و اسناد NBPNP و یک کپی از فرم مهاجرت فدرال و مدارک لازم را نیز ارائه دهید. برای این کار می توانید به چک لیست متقاضیان کسب و کار (NBPNP-DCBA) مراجعه کنید.

مستندات ارائه شده همراه با درخواست، بازگردانده نخواهد شد. شما باید اصل های متعدد از اسناد ارائه شده خود را (مانند نامه های مرجع، گواهی پلیس) داشته باشید تا در صورت نیاز به درخواست جدید از آن ها استفاده کنید. هم چنین باید یک کپی از فرم های تکمیل شده و مدارک را نیز برای خود نگه دارید.

درخواست ها باید توسط NBPNP، ظرف شش ماه از تاریخ مصاحبه دریافت شده باشند.

NBPNP ممکن است اطلاعات اضافی دیگری را در هر زمان در طول روند درخواست از شما درخواست کند.

 

 1. تکمیل پروسه ی توافق سپرده

پس از دریافت اطلاع رسانی کتبی از NBPNP که شما تایید شده اید، شما باید:

 • یک قرارداد سپرده تکمیل شده ارائه دهید.
 • یک روش پرداخت را انتخاب کنید و یک فرم روش پرداخت ارائه دهید.
 • یک سپرده توسط حواله ی بانکی یا انتقال ارائه دهید.
 1. ارسال درخواست مهاجرت به CIC

اگر کاندید شوید، شما باید نسخه ی اصلی درخواست CIC را به دفتر ورود متمرکز در سیدنی، نوا اسکوشیا، کانادا (Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia, Canada) ارسال کنید. در ضمن باید درخواست را که تاریخ اعتبار بر روی تاییدیه ی کاندید شدن نوشته شده را ارسال کنید. پس از دریافت نتایج مطلوب، اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا ویزای اقامت دائم شما را صادر خواهد کرد.

 

 1. وارد نیوبرانزویک شده ساکن شوید و به NBPNP اطلاع دهید

ظرف ۳۰ روز از ورود به کانادا، شما باید به NBPNP آدرس و شماره ی تلفن خود در نیوبرانزویک را اطلاع دهید.

 

 1. کسب و کار خود را راه اندازی کنید

کسب و کار خود را ایجاد و الزامات سرمایه گذاری را که در قرارداد سپرده مشخص شده است اجرایی کنید. زمانی که کسب و کار ایجاد شد شما باید به روز رسانی دو سالانه در مورد وضعیت کسب و کار خود را ارائه دهید.

 

 1. درخواست برای بازپرداخت

همین که NBPNP، متقاعد شود که شما تعهدات مشخص شده در قرارداد سپرده را برآورده کرده اید، مبلغ سپرده بدون بهره به شما مسترد خواهد شد.

 

هزینه ها

شما باید مبلغ ۲۰۰۰ $ کانادا برای پردازش درخواستتان پرداخت کنید که این مبلغ غیر قابل استرداد خواهد بود. هزینه های پردازش را به NBPNP Fee Payment for Business Applicants (NBPNP-011BP) ضمیمه کنید و همراه با درخواستتان برای سفر به نیوبرانزویک ارائه دهید.

شما باید هزینه های پردازش و اقامت دائم را به CIC پرداخت کنید. هزینه پردازش CIC غیر قابل استرداد است چه درخواست شما تایید شود یا این که رد شود. باید فرم اقامت دائم (IMM5620) را ارائه دهید.

شما و اعضای خانواده تان باید هزینه های معاینات پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه پلیس، هزینه های مرتبط با تست زبان و گرفتن اسناد را پرداخت کنید. هزینه های دیگری نیز ممکن است اعمال شوند.

 

 1. کارگر متقاضی ماهر دارای ساپورت خانوادگی

به عنوان یک کارگر متقاضی ماهر با ساپورت خانواده:

 • شما یکی از بستگان نزدیک فرد حامی هستید. شما، و یا همسر و یا شریک زندگی شما، باید: فرزند غیر وابسته، برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده و یا نوه ی فرد حامی باشید.
 • شما بین ۲۲ تا ۵۰ سال سن دارید.
 • شما باید به اندازه ی کافی به زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه برای زندگی در نیوبرانزویک و انجام وظایف شغلی خود مسلط باشید. شما باید حداقل یکی از نتایج آزمون زبان زیر را ارسال کنید:
 • نمره ی آزمون عمومی IELTS در سطح ۴
 • و یا نمره ی آزمون TEF در زبان فرانسه
 • و از تاریخ آزمون نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد
 • شما آموزش، مدارک و یا مجوز مورد نیاز برای زندگی در نیوبرانزویک و انجام وظایف شغلی خود را در شغل مد نظر دارید: باید شواهدی را ارائه دهید که حداقل دارای یکی از موارد زیر هستید:
 • مدرک تحصیلات دانشگاهی توسط یک کالج یا دانشگاه، که توسط مقامات دولتی مربوطه تائید اعتبار شده دریافت کردید، که شامل حداقل سه سال تحصیل تمام وقت بوده است
 • مدرک دیپلم در یک تجارت خاص که توسط مقامات دولتی مربوطه تائید اعتبار شده دریافت کردید، که شامل حداقل دو سال تحصیل تمام وقت بوده است
 • شما در نیوبرانزویک بر مبنای آموزش و تجربه ی مرتبط با کسب و کارتان زندگی و کار خواهید کرد. و باید یک پلان سکونت (Settlement Plan) که توسط افسر برنامه ی مهاجرت تائید شده باشد داشته باشید.
 • شما حداقل دوسال تجربه ی کار تمام وقت و مداوم در آن شغل مورد نظر در طی ۵ سال گذشته داشته اید.
 • و کار شما در یکی طبقه بندی های مشاغل زیر باشد:
 • سطح مهارت ۰، A یا B
 • سطح مهارت C، نوع مهارت ۱، ۳، ۷، ۸، ۹
 • سطح مهارت D، نوع مهارت ۱، ۳، ۷، ۸، ۹
 • شما باید تمام فرم های مورد نیاز و اسناد لازم را ارسال کنید.
 • شما باید بودجه ی لازم را برای زندگی در نیوبرانزویک داشته باشید. متقاضی باید حداقل ۱۰۰۰۰ $ CAD برای خود و ۲۰۰۰ $ CAD برای هر عضو خانواده همراه داشته باشد.

 

شرایط مورد نیاز برای فرد حامی خانواده

به عنوان حامی کارگر متقاضی ماهر شما باید:

یکی از بستگان نزدیک باشید. شما، و یا همسر و یا شریک زندگی شما می توانید از فرزند غیر وابسته، برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده و یا نوه حمایت کنید.

شما یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا، ساکن تمام وقت در نیوبرانزویک باشید

شما یک کسب و کار را در نیوبرانزویک برای حداقل ۱۲ ماه متوالی از تاریخ درخواست مهاجرت متقاضی در دفتر NBPNP و دریافت شماره ی درخواست NBPNP هدایت می کردید

یا، در نیوبرانزویک برای حداقل ۱۲ ماه متوالی از تاریخ درخواست مهاجرت متقاضی در دفتر NBPNP و دریافت شماره ی درخواست برنامه ی NBPNP در حال کار کردن بوده اید و کار شما در یکی از مشاغل کد ملی سطوح مهارتی زیر بوده است:

 • سطح مهارت ۰، A، B
 • سطح مهارت C، دسته ی ۱، ۳، ۷، ۸، ۹

شما از لحاظ مالی مستقل و متکی به خود بوده اید: شما نباید در ۱۲ ماه گذشته حمایت مالی ای از طریق برنامه نیوبرانزویک، کمک های اجتماعی، بیمه اشتغال فدرال ، و یا هیچ نوع کمک مالی ای دریافت کرده باشید. و نیز نباید اعلام ورشکستگی کرده باشید.

شما در مصاحبه ای با یکی از مقامات بخش رشد جمعیت شرکت خواهید کرد: تنها حامی خانواده مجاز در مصاحبه شرکت کند و حضور نمایندگان مهاجرت و مترجم مجاز نیست.

شما به متقاضی برای پلان سکونت (Settlement Plan) کمک خواهید کرد. اطلاعات بیشتر در NBPNP-005 مشخص شده است.

شما در یک زمان تنها می توانید از یک متقاضی پشتیبانی کنید. متقاضی ای که شما از او حمایت می کنید باید از لحاظ اقتصادی در نیوبرانزویک قبل از این که دیگر اعضای خانواده به NBPNP درخواست دهند، به طور موفقیت آمیزی ساکن شود. تنها استثنا ممکن است در صورتی که پدر و مادر بیش از یک فرزند واجد شرایط خود را به طور همان زمان حمایت می کنند در نظر گرفته شود.

به عنوان حامی از کارگر متقاضی ماهر، شما نباید موارد زیر را داشته باشید:

 • حمایت یک عضو خانواده، در گذشته، از طریق برنامه ی خویشاوندی شهروندی و مهاجرت کانادا و که در آن موفق به تطبیق با موافقتنامه ی حمایت نشده باشید
 • پشتیبانی از یک متقاضی، در گذشته، از طریق NBPNP که در آن عضو خانواده مشغول به کار و زندگی در نیوبرانزویک نیست
 • حکم دادگاه مبنی بر قصوردر پرداخت نفقه یا حمایت از فرزند داشته باشید
 • متهم یا محکوم به جرم خشونت آمیز بوده و / یا در زندان هستید

 

پروسه ی درخواست دادن

 1. ارائه ی درخواست مهاجرت به NBPNP

یک نسخه ی اصلی از فرم های NBPNP و مدارک اثبات آن؛ و یک نسخه ی اصلی، به علاوه ی یک فتوکپی از فرم های CIC و مدارک لازم را ارائه دهید. می توانید از چک لیست کارگران ماهر دارای حمایت خانوادگی (NBPNP-DCSWF) برای اطمینان از تکمیل بودن فرم ها و اسناد استفاده کنید.

اسنادی که همراه با درخواست خود ارسال می کنید به شما برگردانده نخواهند شد. شما باید اصل های متعدد از اسناد ارائه شده با همراه با درخواست خود (مانند نامه های مرجع، گواهی پلیس) داشته باشید، هم چنین باید یک کپی از فرم های تکمیل شده و مدارک را نیز نگه دارید.

در طول روند درخواست، NBPNP زمانی را برای مصاحبه با افسر رسمی مشخص کرده و به اطلاع حامی می رساند. مصاحبه در دفتر بخش رشد جمعیت به آدرس زیر انجام خواهد شد:

۴۴۰ King Street, King Tower, Suite 420, Fredericton, New Brunswick.

 1. NBPNP به طور کتبی مراتب تصمیم بر کاندید شدن را اعلام خواهد کرد

NBPNP پاسخی کتبی درباره تصمیم گرفته شده درمورد درخواست شما را ارائه خواهد داد: و در صورت قبولی درخواست شما را به Centralized Intake Office in Sydney, Nova Scotia, Canada ارسال خواهد کرد. و در صورت رسیدن به نتیجه ی مطلوب CIC ویزای سکونت دائم شما را صادر خواهد کرد.

 1. وارد نیوبرانزویک شده ساکن شوید و به NBPNP اطلاع دهید

ظرف ۳۰ روز از ورود به کانادا، شما باید به NBPNP آدرس و شماره ی تلفن خود در نیوبرانزویک را اطلاع دهید.

 

هزینه ها

شما باید برای بررسی درخواست خود مبلغ ۲۵۰ دلار کانادا را که غیر قابل استرداد خواهد بود به NBPNP بپردازید.

هزینه های پردازش را به NBPNP Fee Payment for Skilled Worker Applicants (NBPNP-011SW)  ضمیمه کنید و همراه با درخواستتان برای سفر به نیوبرانزویک ارائه دهید.

شما باید هزینه های پردازش و اقامت دائم را به CIC پرداخت کنید. هزینه پردازش CIC غیر قابل استرداد است چه درخواست شما تایید شود یا این که رد شود. باید فرم اقامت دائم (IMM5620) را ارائه دهید.

شما و اعضای خانواده تان باید هزینه های معاینات پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه پلیس، هزینه های مرتبط با تست زبان و گرفتن اسناد را پرداخت کنید. هزینه های دیگری نیز ممکن است اعمال شوند.

استفاده از برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک یکی از راه های امن و مطمئن برای سرمایه گذاری در کشور کاناداست. برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک به دلیل وجود مالیات پایین تر و سطح زندگی بالا صنعت بین المللی معتبر امروزه در میان مهاجران بسیار طرفدار یافته است.

 

در این مقاله سعی شد از دسته های مختلف موجود در برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک و مهاجرت به کانادا از این طریق صحبت کنیم و شرایط لازم برای شرکت در برنامه ی مهاجرت کاندیدای استانی ایالت نیوبرانزویک را تحت هر یک از این دسته ها بررسی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراجعه فرمایید. و یا در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.