برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا

برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا

اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا و شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا ۲۰۱۸ ، اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا ، مهاجرت به کانادا بهمراه خانواده از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا ، این مقاله کاملترین مقاله در زمینه بررسی و اطلاعات کامل در باب مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  میباشد که در اینترنت میتوانید بیابید ، آیا از امکان یا عدم امکان اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا اطلاع دارید ؟ آیا از صحت یا عدم صحت ادعاهایی در مورد اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا آگاه هستید ؟ آیا می دانید اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا در سال های اخیر امکان پذیر بود ؟ آیا می دانید اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا در حال حاضر امکان دارد یا ندارد . برای یافتن پاسخ خود پیشنهاد می کنیم این مقاله با عنوان برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا را مطالعه فرمایید .همچنین در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا
audio برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا

 

ایالت بریتیش کلمبیا

با یک موقعیت استراتژیک، مالیات کم، هزینه های اجرایی و عملیاتی رقابتی و نیروهای کاری تحصیل کرده از فرهنگ های مختلف که بسیار ماهر و مولد هستند، بریتیش کلمبیا یکی از پویا ترین مکان های کانادا برای کسب کار است که فرصت های کسب و کار منحصر به فردی را برای کارآفرینان ایجاد می کند.

بریتیش کلمبیا یک سیستم ثبت نام آنلاین را ارائه داده که به نام سیستم ثبت نام مهاجرت کارآفرین (EIR) برای همه ی متقاضیان بالقوه ی جریان مهاجرت کارآفرین در (برنامه ی مهاجرت کاندید استانی بریتیش کلمبیا یا BC PNP) شناخته می شود. در هر ماه حداکثر ۲۰۰ ثبت نام پذیرفته می شود، و BC PNP به صورت دوره ای از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز برای ارسال درخواست دعوت می نماید.

 

 1. مهاجرت کارآفرین

اگر شما علاقمند به مهاجرت به ایالت بریتیش کلمبیا هستید و آماده ی سرمایه گذاری مدیریت فعالانه ی یک کسب و کار در این استان هستید، شیوه ی مهاجرت کارآفرین Entrepreneur Immigration  گزینه ی خوبی برای شما خواهد بود. و از نکات این شیوه این است که هیچ محدودیت سنی برای تقاضا ندارد اما بر اساس سن شما به شما امتیازاتی تعلق خواهد گرفت. در این برنامه برای دانش زبانی امتیاز قائل می شوند، اما هیچ نمره ی مینیممی برای زبان تعیین نشده است. نیازی به آزمون زبان در لحظه ی ثبت نام در این سیستم نیست اما در مرحله ی درخواست اگر شما ادعا کرده باشید که دارای سطحی از دانش زبانی هستید باید مدارک لازم را ارائه دهید.

 

الزامات لازم برای واجد شرایط بودن

موارد زیر شرط های لازم و اجباری درسیستم مهاجرت کارآفرین هستند.

 • ویژگی های شخصی
 • داشتن حداقل سرمایه ی خالص ۶۰۰،۰۰۰ $
 • داشتن کسب و کار اثبات شده و / یا تجربه ی مدیریت

 

 • PNP BC در موارد زیر شما را کاندید اعلام نخواهد کرد
 • ممنوع الورود به کانادا باشید
 • در کشور محل اقامت فعلی به صورت قانونی پذیرفته نشده باشید
 • در کانادا بوده و خارج از وضعیت (Status) باشید
 • اگر وضعیت اقامت شما تمام شده است، و شما نتوانید ظرف ۶۰ روز ثابت کنید که درخواست تمدید اقامت کرده اید
 • در حال کار در کانادا بدون مجوز باشید
 • تقاضای پناهندگی رسیدگی نشده در کانادا داشته باشید
 • در لیست نظام خروج از کشوری در خارج از کانادا باشید
 • شرایط مربوط به کسب و کار یا بیزینس
 • ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید و بهبود و توسعه ی کسب و کاری موجود

 

 • شرایط سرمایه گذاری
 • داشتن یک سرمایه ی شخصی واجد شرایط حداقل ۲۰۰،۰۰۰ $ برای کسب و کار

 

 • نیازمندی های شغلی
 • ایجاد حداقل یک کار جدید تمام وقت برای یک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا به توسط آن کسب و کار

 

 • شرایط عمومی کاندیدا
 • مدیریت فعال و مداوم و هر روزه ی عملیات کسب و کار
 • اقامت در ایالت بریتیش کلمبیا

 

 • هزینه ها
 • ۳۰۰ $ هزینه ثبت نام
 • ۳۵۰۰ $ هزینه ی درخواست
 • ۱۰۰۰ $ دلاربرای هر یک از کارکنان کلیدی

 

این مسئولیت به عهده ی شماست که ثابت کنید تمام شرایط بالا را دارید.

ثبت نام در برنامه ی مهاجرت کارآفرین تضمین نمی کند که شما حتما برای مصاحبه دعوت شوید.

BC PNP  ممکن است در صورت ناهمخوانی بین اطلاعات ثبت نام و اطلاعات درخواست به شکل خودکار شما را حذف کند.

 

بررسی اجمالی

اگر شما علاقمند و آماده ی سرمایه گذاری درایالت بریتیش کلمبیا هستید. اول، باید در مورد اقتصاد و مناطق مختلف این ایالت تحقیق کنید تا فرصت های کسب و کار آن منطقه را شناسایی کنید. بعد از آن باید ثبت نام مهاجرت کارآفرین را به همراه هزینه ی ثبت نام ۳۰۰ $ غیر قابل استرداد تکمیل کنید. اگر دارای شرایط حداقل ثبت نام باشید، به شما اجازه داده خواهد شد که وارد لیست انتخابی شوید.

به صورت دوره ای، BC PNP از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز دعوت خواهد کرد که فرم درخواست بدهند. اگر دعوت به تسلیم درخواست شوید، چهار ماه فرصت خواهید داشت تا درخواست خود را ارائه دهید. اگر این درخواست تایید شود، شما با ایالت بریتیش کلمبیا توافق نامه ای را امضا کرده و تا ۲۰ ماه برای اجرای طرح کسب و کار خود در این ایالت فرصت خواهید داشت.

اگر شما بتوانید شرایط توافقنامه را در ۲۰ ماه انجام دهید، BC PNP شما را برای اقامت دائم کاندید خواهد کرد. شما و اعضای خانواده ی وابسته به شما پس از آن می توانید برای اقامت دائم تحت کلاس مهاجرت استانی اقدام کنید. اما فراموش نکنید که باید دائم اطلاعات نوشته شده در راهنمای برنامه ی مهاجرت ایالت بریتیش کلمبیا (BC PNP program guides) را برای اطلاع از آخرین تغییرات چک کنید.

 

ثبت نام مهاجرت کارافرینان

ثبت نام فرآیندی آنلاین است که اولین گام برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا به عنوان یک کارآفرین تحت BC PNP است. این ثبت نام شامل یک سیستم مبتنی بر امتیاز است و بر اساس اطلاعاتی که شما ارائه دادید نمره و یا امتیازی را به شما خواهد داد. هزینه ی این ثبت نام مبلغ ۳۰۰ دلار بوده که غیرقابل استرداد است.

ابتدا شما یک پروفایل آنلاین ایجاد کرده و همه ی بخش های ثبت نام شامل یک توضیح کوتاه از کسب و کار مدنظرتان را تکمیل می کنید. برای هر بخش از ثبت نام آنلاین امتیازی به شما اختصاص داده می شود، به جز بخش مفهوم کسب و کار یا همان پلان طرح شما)۰٫ پاسخ های شما برای بخش مفهوم کسب و کار در عرض چهار هفته پس از ثبت نام توسطBC PNP  امتیاز دهی خواهد شد. اگر شما حداقل امتیاز مورد نیاز برای هر یک از بخش ها را به دست آورید، وارد لیست انتخاب همراه با دیگر ثبت نام کنندگان خواهید شد. و به صورت دوره ای، از ثبت نام کنندگان با بالاترین امتیاز برای ارسال درخواست کامل دعوت خواهد شد.

به یاد داشته باشید که نمی توانید هیچ اطلاعاتی را تغییر داده و یا ویرایش کنید مگر اطلاعات پروفایلتان. شما می توانید ثبت نام خود را لغو کنید و یک ثبت نام جدید انجام دهید اما باید مجددا هزینه ی ثبت نام را پرداخت کنید.

 

نحوه ی امتیازدهی

BC PNP  نمره ی تمام بخش های ثبت نام شما را بین چهار تا شش هفته از تسلیم فرم مشخص خواهد کرد و نمره ی نهایی را برای شما ایمیل خواهد کرد. و کسانی که حداقل نمره را کسب کرده باشند ظرف مدت شش ماه وارد لیست انتخابی خواهند شد. اگر از شما دعوت شود که درخواست بدهید باید ظرف چهار ماه از تاریخ دعوتنامه درخواست خود را تسلیم کنید تا توسط BC PNP  ارزیابی شود. اکثر درخواست های تکمیل ظرف سه تا چهار ماه از لحظه ی دریافت بررسی خواهند شد. و این ارزیابی ممکن است شامل مرحله ی مصاحبه ی فردی در ونکوور هم بشود و نیز ممکن است در هر مرحله ای رد شود. برای هر بخشی یک امتیاز حداقل تعیین شده اما این نمرات ممکن است هربار عوض شود.

در صورتی که دو نفر امتیاز مشابه داشته باشند اولویت با کسانی است که به ترتیب در بخش های زیر امتیاز بالاتری کسب کرده اند:

 1. مفهوم کسب و کار (طرح کسب و کار)
 2. سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط
 3. تولید شغل
 4. تجربه ی کاری

 

به طور کلی در حال حاضر برای سال ۲۰۱۷ فرایند نمره دهی بر مبنای جداول زیر است:

 

 

بخش های امتیازدهی امتیاز
۱٫       تجربه ۲۴
۲٫       میزان دارایی خاص ۱۲
۳٫       سرمایه گذاری شخصی ۳۰
۴٫       مشاغل ۳۶
۵٫       سازگاری طرح – انعطاف پذیزی ۱۸
۶٫       مفهوم کسب و کار- پلان طرح کاری ۸۰
حداکثر نمره ی قابل اکتساب ۲۰۰

تجربه

کاندیداها بر اساس مالکیت کسب و کار خود و / یا تجربه ی مدیریت ارشد داشتن در کار مورد نظر امتیاز  دریافت خواهند کرد. جزئیات تجربه ی کاری فرد در طی ۱۰ سال گذشته باید ذکر شود. جزئیات سابقه ی کار نباید در هر دو بخش تکرار شود. برای مثال، اگر یک کاندیدا صاحب ۱۰۰ درصد از یک کسب و کار بوده و نیز به عنوان مدیر کل کار می کرده، او باید تنها تجربه ی صاحب کسب و کار را انتخاب کند. قابلیت انتقال و ارتباط پس زمینه ی کاندیدا به کسب و کار پیشنهادی خود در بریتیش کلمبیا به عنوان جزئی از بخش مفهوم و یا پلان طرح پیشنهادی کسب و کار وی ارزیابی خواهد شد. حداکثر نمره ی موجود برای این بخش ۲۴ است. داوطلبان باید حداقل هشت امتیاز برای این بخش کسب کنند.

تجربه زمان سپری شده امتیازات
Business Owner-Manager Experience

تجربه ی مدیریت یا صاحب کسب و کار بودن

کمتر از ۱۲ ماه ۰
۱۲ تا ۲۴ ماه ۴
۲۵ تا ۳۶ ماه ۶
۳۷ تا ۴۸ ماه ۱۲
۴۹ تا ۶۰ ماه ۱۵
۶۱ ماه یا بیشتر ۲۰
Senior Manager Work Experience

تجربه ی کاری به عنوان مدیر ارشد

کمتر از ۲۴ ماه ۰
۲۴ تا ۴۸ ماه ۴
۴۹ تا ۶۰ ماه ۸
۶۱ ماه یا بیشتر ۱۲

 

ارزش دارایی خالص

کاندیداها بر اساس جمع کل ارزش دارایی خالص خود که شامل  دارایی همسر خود و یا شریک زندگی هم می تواند باشد، امتیاز دریافت می کنند.

حداکثر نمره موجود برای این بخش ۱۲ است. داوطلبان باید حداقل ۱ نمره برای کل ارزش دارایی خالص شخصی دریافت کنند.

 

میزان دارایی شخصی امتیازات
Total current assets (cash and liquid funds)

مجموع دارایی های فعلی (نقدی و سیال)

کمتر از ۵۰٫۰۰۰ $ ۰
۵۰٫۰۰۰ $ تا ۱۹۹٫۹۹۹ $ ۱
۲۰۰٫۰۰۰ $ تا ۳۹۹٫۹۹۹ $ ۳
بیش از ۴۰۰٫۰۰۰ $ ۶
Total personal net worth

مجموع  دارایی خالص شخصی

کمتر از ۶۰۰٫۰۰۰ $ ۰
۶۰۰٫۰۰۰ $  تا ۷۹۹٫۹۹۹ $ ۱
۸۰۰٫۰۰۰ $ تا ۱٫۹۹۹٫۹۹۹ $ ۳
۲٫۰۰۰٫۰۰۰ $ تا ۴٫۹۹۹٫۹۹۹ $ ۵
۵٫۰۰۰٫۰۰۰ $ یا بیشتر ۶

سرمایه گذاری شخصی

کاندیداها بر اساس پیشنهاد سرمایه گذاری شخصیشان برای کسب و کار امتیاز خواهند گرفت، که شامل  سرمایه گذاری کل پیشنهادی و سرمایه گذاری لازم برای این بخش است. اگر کاندیدایی پیشنهاد همکاری با یک شرکت دیگر به صورت مشترک برای ثبت نام را دارد، باید نام هر یک از شرکا را در ثبت نام قید کند.

حداکثر نمره موجود برای این بخش است ۳۰ امتیاز است. داوطلبان باید حداقل شش امتیاز و یا در صورتی که پیشنهاد یک عضو کلیدی می کنند ۲۰ نمره برای این بخش کسب کنند.

 

سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط امتیازات
کمتر از ۲۰۰٫۰۰۰ $ ۰
۲۰۰٫۰۰۰ $ تا ۳۹۹٫۹۹۹ $ ۶
۴۰۰٫۰۰۰ $ تا ۹۹۹٫۹۹۹ $ ۲۰
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ $ یا بیشتر ۳۰

شغل ها

کاندیداها بر اساس ایجاد شغل پیشنهادی خود، و حفظ آن اگر یک کسب و کار موجود را خریداری کنند امتیاز دریافت خواهند کرد. برای کسب و کار پیشنهادی، کاندیداها باید تعداد موقعیت های شغلی تمام وقت معادل (FTE)  را که ایجاد و حفظ خواهد شد شناسایی کنند. حداکثر نمره موجود برای این بخش ۳۶ است. داوطلبان باید حداقل دو امتیاز، و یا  در صورت معرفی عضو کلیدی ۱۲ امتیاز برای این بخش کسب کنند. علاوه بر این، کاندیداها اگر حداقل یک FTE ایجاد نکنند واجد شرایط محسوب نخواهند شد و اگر پیشنهاد عضوکلیدی هم داشته باشند باید حداقل سه FTE ایجاد کنند.

 

تعداد مشاغل ایجاد شده و حفظ شده امتیازات
کمتر از ۱ نفر ۰
۱ ۲
۲ ۶
۳- ۴ ۱۲
۵ – ۶ ۲۰
۷ – ۸ ۲۸
۹ – ۱۰ ۳۲
۱۱ یا بیشتر ۳۶

 

قابلیت سازگاری

کاندیداها بر اساس فاکتورهای سازگاری ای که خودشان اعلام می کنند امتیاز دریافت خواهند کرد.اگر برای درخواست دعوت شوید نتایج آزمون زبان و یا گواهی های آن ها برای ثبت نام مورد نیاز نیست. حداکثر نمره ی موجود برای این بخش ۱۸است. هیچ حداقل نمره ای برای این بخش وجود ندارد.

 

فاکتور امتیازات
میزان تسلط بر زبان انگلیسی هیچ یا حداقل، مشابه CLB 3 یا کمتر ۰
سطح پایه یا مبتدی، مشابه CLB 4 ۲
سطح متوسط و پیشرفته، مشابه CLB 5 یا بالاتر ۴
سطح تحصیلات کمتر از دو سال آموزش متوسطه ۰
دو سال یا بیشتر از دو سال آموزش متوسطه ۳
سن کمتر از ۲۰ سال ۰
۲۱ تا ۳۹ سال ۳
۴۰ تا ۶۰ سال ۴
۶۱ تا ۶۴ ۲
۶۵ یا بالاتر ۰
 

داشتن سفرهای اکتشافی کاری به بریتیش کلمبیا

خیر ۰
یک یا بیش از یک سال قبل ۱
بله کمتر از یک سال قبل ۲
تجربه کار، تجربه کسب و کار، و یا تحصیل کانادایی

از داخل کانادا برای حداقل ۱۲ ماه

خیر ۰
بله ۵

مفهوم کسب و کار یا Business Concept

کاندیداها باید یک مفهوم کسب و کار (یا همان پلان طرح کاری) مختصری حدود ۱۰۰۰ کلمه بنویسند ( که نباید بیش از ۱۵۰۰ کلمه باشد). مفهوم کسب و کار ممکن است شامل موضوعات مطرح شده در بخش های دیگر ثبت نام نیز باشد. مفهوم کسب و کار پیشنهادی توسط BC PNP ارزیابی خواهد شد و باید شامل یک دید کلی در مباحث زیر باشد:

 • شرح کسب و کار و شیوه ی عملیاتی کردن آن
 • تحلیل میزان رقابتی بودن آن
 • بسط سرمایه گذاری مطرح شده و دلیل منطقی برای اقلام عمده ی سرمایه گذاری؛
 • منابع انسانی، شامل ایجاد شغل / جزئیات نگهداری؛
 • مجموعه ی مهارت ها و تجربه ی کاندیدا و یک ارزیابی از اجرایی بودن کسب و کار تحت مدیریت خود فرد؛
 • نقش پیشنهادی خود کاندیدا در کسب و کار؛
 • فعالیت های مورد نیاز؛ و
 • عوامل خطر بالقوه.

 

در ضمن، کاندیداهایی که به دنبال خرید یک کسب و کار موجود در این ایالت به شکل کامل یا بخشی از آن هستند باید شرایط زیر را اجرا کنند:

 • شناسایی و توصیف کسب و کار، از جمله نیروی انسانی؛
 • خلاصه ی عملکرد مالی این شرکت، با درآمد تقریبی سالانه، سود خالص، و مجموع دستمزدهای پرداخت شده در سه سال گذشته؛
 • نظر درباره ی تاریخچه ی کسب و کار و سلامت مالی؛
 • توضیح این که چگونه آنها ارزش کسب و کار را معین کرده اند؛ و
 • ارائه ی توصیف و منطق طرح توسعه ی آن کسب و کار.
 • تحقیقات بازار به طور کلی باید در مفهوم کسب و کار گنجانده نشده است.

مفهوم کسب و کار بر پایه ی عوامل زیر امتیاز خواهد گرفت. نامزد باید حداقل ۳۲ امتیاز کلی نمره را کسب کند، اما هیچ حداقلی برای هر رده به تنهایی ملاک نیست.

 

مفهوم کسب و کار (طرح) امتیازات
کارایی تجاری تا ۲۸
قابلیت انتقال مهارت ها تا ۲۴
 میزان سود اقتصادی تا ۲۸

 

به عنوان بخشی از فاکتور منافع اقتصادی برای محل پیشنهادی کسب و کار بر مبنای جمعیت آن بخش نیز امتیاز تعلق می گیرد. و برای این بخش نیز هیچ نمره ی حداقلی ملاک نیست.

 

جمعیت مناطق مختلف بریتیش کلمبیا امتیازات
بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نفر ۰
۲۰۰٫۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ نفر ۱
۱۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ نفر ۳
۷۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ نفر ۶
۶۰٫۰۰۰ تا ۷۰٫۰۰۰ نفر ۸
۳۵٫۰۰۰ تا ۶۰٫۰۰۰ نفر ۱۰
کمتر از ۳۵٫۰۰۰ نفر ۱۲

نمره نهایی و لیست قرعه کشی برای  انتخاب

BC PNP  امتیاز بخش مفهوم کسب و کار را هم مشخص کرده و سپس نمره ی نهایی کاندیدا را محاسبه خواهد کرد. اگر کاندیدا واجد شرایط برای لیست انتخاب باشد یک تایید نامه الکترونیکی از BC PNP  دریافت خواهد کرد که در آن قادر به مشاهده ی نمره ی ثبت نام نهایی و نیز نمرات هر بخش خواهند بود. افرادی که حداقل امتیازات برای هر بخش را کسب کرده اند وارد گردانه ی قرعه کشی می شوند و ثبت نام هایی که وارد لیست قرعه کشی می شوند به مدت شش ماه معتبر خواهند بود. و اگر از کاندیدایی ظرف این شش ماه توسط BC PNP دعوت برای درخواست دادن به عمل نیاید ثبت نام او منقضی خواهد شد که در این صورت فرد باید مجددا ثبت نام کند. و فراموش نکنید که اگر شما در ثبت نام شریک دیگری هم داشته باشید امتیاز مجموع و نهایی شما با گروهی که دارای شریک کاری هستند مقایسه خواهد شد.

 

دعوت نامه

دعوت به درخواست دادن

ثبت نام شدگانی که پذیرفته شوند تا چهار ماه از تاریخ دعوت به ارائه ی درخواست فرصت خواهند داشت که درخواست خود را تسلیم کنند. تعداد دعوت برای درخواست دادن بر اساس تخصیص سالانه کاندیداها و ظرفیت پردازش BC PNP  برای اطمینان از پردازش به موقع درخواست های کاربران خواهد بود.

اگر شما دعوت نشده باشید: ممکن است مایل باشید نمره خود را با ارائه مفهوم کسب و کار جدیدتر و یا بهتر و یا بهبود نمره ی سازگاریتان افزایش دهید. بنابرای اگر شما دعوت نشده باشید پس از شش ماه می توانید مجددا اقدام کنید.

 

بررسی دارایی خالص

اگر از شما دعوت شد که درخواست بدهید شما باید یک تامین کننده واجد شرایط برای بررسی ارزش خالص دارایی شخصی و تأیید تجمع منابع مالی شما پیدا کنید. شما باید یک توافق نامه با تامین کننده ی واجد شرایط BC PNP امضا کنید تا به بررسی ارزش خالص دارایی شخصی شما بپردارد. شما مسئول تمام هزینه های مرتبط با خدمات تایید می باشید. و این تامین کننده (supplier) بر مبنای مدارک مالی ای که شما ارائه می دهید ارزش دارایی و شیوه ی جمع کردن این اموال را تایید خواهد کرد و سپس گزارشی از ان تهیه خواهد کرد.   پس از تکمیل گزارش تامین کننده شما را به همراه کپی های گزارش معرفی خواهد کرد. این تامین کننده را شما از بین لیستی که در دعوتنامه شما نام برده شده و مورد تایید است انتخاب خواهید کرد.

 

ارزیابی درخواست

درخواست شما توسط معیارهای BC PNP بررسی خواهد شد و پس از بازبینی درخواست شما تصمیمی اتخاذ خواهد شد که آیا شما شرایط لازم برای مصاحبه شدن فردی را دارید یا خیر. و فراموش نکنید اگر بین اطلاعات درخواست و اطلاعات فرم ثبت نام شما تناقضی باشد درخواست شما رد خواهد شد.

 

مصاحبه

اگر شما واجد شرایط تشخیص داده شوید از شما دعوت می شود تا در اداره های BC PNP در ونکوور به صورت فردی مصاحبه شوید در این مصاحبه، از شما انتظار می رود تا تجربه ی کسب و کار/ کاری خود را توضیح دهید و درک کاملی از طرح کسب و کار خود را ارائه دهید. درخواست شما با توجه به اطلاعاتی که شما در درخواستتان و در طول مصاحبه خود ارائه داده اید ارزیابی خواهد شد.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

توافق اجرا

اگر درخواست شما تایید شود، از شما خواسته خواهد شد که یک توافقنامه عملکرد و اجرا با استان امضا کنید. موافقت نامه های عملکرد برای هر متقاضی منحصر به فرد هستند و براساس اطلاعات ارائه شده در درخواست، طرح کسب و کار، و مصاحبه هستند. و شما در صورتی اقامت دائم خواهید گرفت که تمامی شروط توافق نامه را اجرا کرده باشید.

اجازه ی کار

اگر درخواست شما مورد تایید قرار گیرد، BC PNP برای شما نامه ی حمایت صادر خواهد کرد تا شما بتوانید به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای مجوز کار دو ساله درخواست بدهید. این به شما و وابستگان شما اجازه خواهد داد تا به بریتیش کلمبیا رفته و طرح کسب و کار خود را اجرایی کنید.
کاندید شدن
ورود به ایالت

پس از امضای توافق نامه ی اجرا شما باید با اجازه ی کار معتبرتان تا ۱۲ ماه پس از تاریخ نامه تاییدتان به ایالت بریتیش کلمبیا بروید.

راه اندازی کسب و کار

هنگامی که شما با مجوز کار معتبر خود وارد این ایالت شدید، باید ظرف مدت۲۰ ماه طرح کسب و کار خود را اجرایی کرده و به طور فعال مدیریت کسب و کار خود در دست گرفته، و تمام موارد ذکر شده در توافقنامه اجرای امضا شده خود را اجرایی کنید. به یاد داشته باشید که معمولا انتظار نمی رود که شما پلان کسب و کاری را که معرفی کردید عوض کنید اما اگر به هر دلیلی بخواهید تغییری در این طرح بدهید باید توسط the BC PNP تایید شود.

 

گزارش نهایی

شما باید یک گزارش نهایی بین ۱۸ تا ۲۰ ماه از ورودتان با اجازه ی کار معتبر به این ایالت به BC PNP  ارائه دهید.

 

کاندید شدن مجدد

اگر BC PNP تعیین کند که شما به مواد توافق نامه ی اجرایتان عمل کرده اید، در صورت امکان، عضو کلیدی کارکنان شما برای اقامت دائم کاندید می شود. BC PNP تاییدیه کاندید شدن شما برای عنوان کاندیدای استانی را تایید خواهد کرد تا شما و اعضای خانواده ی واجد شرایط وابسته به شما بتوانید درخواست اقامت دائم خود را به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ارسال کنید.

 

اقامت

برای کاندیدای اقامت شدن باید اثبات کنید که در حوزه ی حداقل ۱۰۰ کیلومتری محل کسب و کارتان زندگی می کنید. و نیز باید ثابت کنید که حداقل ۷۵% از زمانی را که دارای مجوز کار بودید در ایالت بریتیش کلمبیا بوده اید به طور مثال اگر گزارش نهایی خود را ۲۰ ماه پس از ورودتان به این ایالت ارائه دهید باید ثابت کنید که حداقل ۱۵ ماه آن را در حالی که مشغول راه اندازی کسب و کارتان بودید در بریتیش کلمبیا گذرانده اید.

 

 1. پروژه های استراتژیک یا Strategic Projects

 

دسته ی پروژه های استراتژیک به کمپانی های خارجی اجازه می دهد که در بریتیش کلمبیا مشغول فعالیت شوند (مانند یک شعبه، شرکت تابعه یا مرکز عامل). این دسته به شما اجازه می دهد تا پنج کارکن مدیریتی، حرف ه ای، یا فنی را برای این که مقیم دائم کانادا شده و در این ایالت ساکن شوند معرفی کنید. معمولا شرکت های خارجی ای که می خواهند در بریتیش کلمبیا حضور داشته باشند از این دسته استفاده می کنند. BC PNPتوصیه اکید دارد که متقاضیان یک سفر اکتشافی کاری به بریتیش کلمبیا کنند تا فهم بهتری از محیط کاری و تجاری محلی و فرصت های آن داشته باشند.

 

شرایط مورد نیاز

برای درخواست دادن در برنامه ی کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) در دسته ی پروژه های استراتژیک، شرکت شما باید:

 

 • مدارک و شواهدی از شیوه های کسب و کار خوب و عملیات کسب و کار موفق در خارج از کانادا که مربوط به کسب و کار پیشنهادیتان در بریتیش کلمبیا باشد ارائه دهید.
 • نشان دهید که کارکنان کلیدی پیشنهادی، پرسنل ارشد واجد شرایطی هستند که وجودشان برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار پیشنهادی در بریتیش کلمبیا لازم و ضروری است.
 • اعضای کلیدی کارکنان باید یا دارای و یا واجد شرایط وضعیت مهاجرت در کانادا باشند. درخواست کارکنان کلیدی زیر قبول نمی شود:
 • افراد ممنوع الورود به کانادا
 • افرادی که از نظر قانونی در کشور محل اقامت فعلی خود پذیرفته نیستند
 • در کانادا بوده ولی خارج از وضعیت هستند
  • اگر وضعیت فرد منقضی شده باشد، و شما نتوانید نشان دهید که برای تمدید وضعیت در دوره مجاز ۹۰ روزه اقدام کرده اید، شما را خارج از وضعیت در نظر خواهند گرفت.
 • در حال کار در کانادا بدون مجوز
 • تقاضای پناهندگی حل نشده در کانادا داشته باشند
 • در خارج از کانادا تحت برنامه ی حذف و خروج (under a removal order) باشند

 

شرایط لازم

 • اگر درخواست شرکت شما پذیرفته شود، شرکت شما باید:
 • یک توافقنامه ی اجرا با استان امضا کند
 • یک حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ $ برای ایجاد و یا خرید و گسترش کسب و کار موجود در بریتیش کلمبیا انجام دهد
 • ایجاد حداقل سه شغل جدید برای شهروندان کانادایی یا افراد مقیم دائم در ازای هر یک از کارکنان کلید خارجی ای که معرفی می کند.
 • ایجاد و یا خرید و گسترش یک شرکت در بریتیش کلمبیا که در این ایالت یا به صورت فرا استانی یا فدرال ثبت شده باشد.

 

پروسه ی درخواست

پیشنهاد می شود که ابتدا یک سفر اکتشافی برای یافتن فرصت ها و محیط کسب و کار محلی به ایالت بریتیش کلمبیا داشته باشید

 

 • برای درخواست در دسته ی پروژه های استراتژیک یا راهبردی، شما باید با دفتر برنامه در بریتیش کلمبیا تماس بگیرید تا پیشنهادتان را بررسی کنند. این پیشنهاد باید شامل اطلاعات شرکت (به عنوان مثال سال تاسیس، شرح فعالیت های کسب و کار، درآمد فروش، تعداد کارکنان، و غیره)، و توصیفی از کسب و کاری که شما قصد ایجاد و یا خرید و گسترش آن را در بریتیش کلمبیا دارید باشد، مثلا این که این کسب و کار چگونه به کسب و کار هسته ای و اصلی شرکت مربوط است، مطالعات انجام شده درباره ی قابلیت اجرا کردن، دلایل منطقی برای سرمایه گذاری به همراه جزئیات سرمایه گذاری، درآمد سالانه ی برآورد شده و نوع مشاغلی که شما برای کانادایی ها و دارندگان اقامت دائم ایجاد خواهید کرد.
 • اگر پیشنهاد شما متناسب با الزامات دسته ی پروژه های استراتژیک باشد، برایتان یک بسته ی درخواست ایمیل خواهد شد. شما و کارکنان کلیدیتان باید تمام فرم های مورد نیاز و مدارک را ارائه دهید و هزینه ی پردازش ۳۵۰۰ $ به علاوه ی هزینه ی درخواست ۱۰۰۰ $ برای هر یک از کارکنان کلیدی را بپردازید.

 

پروسه ی درخواست دادن

 • شما و اعضای کلیدیتان باید تمام فرم ها و مدارک مرتبط را ارائه دهید و هزینه ی پردازش را که ۳٫۵۰۰ $ به داضافه ی ۱٫۰۰۰ $ هزینه برای هر عضو کلیدی در درخواست را پرداخت کنید.
 • سپس تکمیل بودن درخواست شما بررسی خواهد شد و ممکن است از شما سوالاتی برای شفاف شدن مطالب پرسیده شود و یا مدارک اضافی دیگری خواسته شود.
 • اگر درخواست شما از مرحله ی اول ارزیابی عبور کند، از تمام اعضای کلیدی خواسته خواهد شد تا در مصاحبه ی فردی در دفاتر BC PNP در ونکوور حضور یابند.
 • اگر درخواست شما تائید شود، مرجع تعیین شده برای امضا کردن قرارداد با شما یک توافق نامه ی اجرایی امضا خواهد کرد. BC PNPیک نامه ی ساپورت اجازه ی کار برای هر یک از اعضای کلیدی صادر خواهد کرد تا آن ها بتوانند برای یک اجازه ی کار دوساله از اداره ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند.

 

گام های بعدی پس از تایید شدن درخواست

 • اعضای هیات کلیدی با اجازه کار معتبر وارد بریتیش کلمبیا شده و یک فرم گزارش ورود به BC PNP تسلیم می کنند.
 • زمانی که شرکت توانست شروط توافق نامه را کاملا اجرا کند، گزارش نهایی خود را به BC PNP ارائه خواهد کرد.
 • گزارش نهایی بررسی می شود و ممکن است به منظور بررسی اطلاعات از سایت بازدید شده و یا مصاحبه ای انجام گیرد. اگر شرکت شرایط و ضوابط توافقنامه ی اجرا را انجام داده باشد، کارکنان کلیدی برای اقامت دائم کاندید خواهند شد.
 • اعضای کلیدی به IRCC برای ویزای اقامت دائم درخواست می دهند و شش ماه از تاریخ کاندید شدن فرصت خواهند داشت تا به IRCC درخواست دهند.

 

 

ایالت آلبرتا

برنامه ی مهاجرت استانی ایالت آلبرتا (AINP) یک برنامه ی مهاجرت اقتصادی است که توسط دولت ایالت آلبرتا تحت نظر اداره ی مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اجرا می شود. برنامه ی مهاجرت استانی ایالت آلبرتا (AINP) در واقع حامی رشد اقتصادی این ایالت و جذب مهاجران آماده به کار به این ایالت است. برنامه ی مهاجرت استانی ایالت آلبرتا (AINP) دارای دسته بندی های مختلفی برای کارگران ماهر و نیمه ماهر است و شرایط واجد شرایط شدن افراد متقاضی تحت برنامه ی مهاجرت استانی ایالت آلبرتا (AINP) متفاوت است

AINP همان برنامه ی مهاجرت استانی آلبرتا است که از طریق این برنامه، افراد می توانند از طریق مهارت و تجربه ای که مورد نیاز این استان است گواهی کاندیدای استانی آلبرتا را دریافت کنند، که در واقع به سرعت بخشیدن روند کلی مهاجرت کمک می کند.

AINP متشکل از سه جریان مهاجرت اصلی است:

 • جریان استخدام استراتژیک (Strategic Recruitment Stream)
 • جریان کارفرما-محور (Employer-Driven Stream)
 • جریان کشاورز خود اشتغال (Self-Employed Farmer Stream)

 

نکته ی مهم

شما باید یک مجوز کار معتبر در طی برنامه ی AINP و فرایند ارزیابی داشته باشید. فقط متقاضیان تحت دسته ی استخدام استراتژیک شاخه ی مشاغل مهندسی از این شرط معاف هستند. در زمان ارزیابی، شما باید مجوز کار معتبر و یا وضعیت ضمنی خود را بر اساس یکی از موارد زیربه  AINPارائه دهید:

 • یک ارزیابی اثر مثبت بازار کار (LMIA) یا Labor Market Impact Assessment

یا

 • برگه ی معافیت از LMIA که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا  (IRCC)تائید شده باشد

برخی از افرادی که معافیت LMIA را از IRCC دارند ممکن است در AINP واجد شرایط نباشند. AINP معافیت های زیر را نمی پذیرد:

 • دانشجویان بین المللی ای که در کانادا در حال تحصیل هستند و مشغول انجام کار تعاونی و یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی مطالعاتی خود هستند
 • کسانی که کارهای خیریه یا مذهبی انجام می دهند
 • افرادی که نیاز به حمایت در کانادا دارند، مانند کسانی که در انتظار نتیجه ی درخواست پناهندگی هستند

 

و علاوه بر این ها بسته به این که در کدام دسته درخواست بدهید باید واجد شرایط آن دسته نیز باشید که هر کدام را در زیر جداگانه توضیح می دهیم.

 

 1. دسته ی استخدام استراتژیک

این دسته اجازه می دهد تا افراد به AINP بدون حمایت کارفرمای کانادایی و بدون داشتن پیشنهاد کار درخواست دهند. و شامل سه دسته ی مختلف دیگر است:

 • دسته ی کسب و کار اجباری و اختیاری (Compulsory and Optional Trades Category): اشخاص فنی که دارای گواهی صلاحیت آلبرتا یا یک گواهی نامه ی تجاری به رسمیت شناخته شده باشند می توانند تحت این دسته واجد شرایط قرار گیرند. افراد متقاضی باید در آلبرتا ساکن بوده و در زمان درخواست دارای اجازه ی کار معتبر بوده و در یک کسب و کار اجباری و یا اختیاری مشغول به کار باشند.

 

 • دسته ی مشاغل مهندسی (Engineering Occupations Category): این دسته برای مهندسان، طراحان و تدوین کنندگان با تجربه کار در آلبرتا طراحی شده است. و متقاضیان باید در یکی از مشاغل تعیین شده کار کنند.

 

 • دسته ی کارکنان دارای تحصیلات تکمیلی (Post Graduate Worker Category)

افرادی که پس از دوره ی دبیرستان از یک موسسه ی معتبر به رسمیت شناخته شده در آلبرتا فارغ التحصیل شده اند، و در حال حاضر در آلبرتا مشغول به کار در یک شغل واجد شرایط با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی آلبرتا هستند، می توانند در این دسته تقاضا دهند.

 

چه کسانی برای دسته ی استخدام استراتژیک واجد شرایط نیستند:

 • روحانیون، معلمان ابتدایی و دبیرستان، ورزشکاران حرفه ای و کارکنان آزمایشگاهی دهان و دندان  (Dental Laboratory Bench Workers)
 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال. AINP نمی تواند در پرونده های پناهندگی، دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال دخالت کند.
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند.

 

. ۲٫ توضیحات جامع تر درباره ی دسته ی استخدام استراتژیک

 1. ۲٫ ۱٫ دسته ی کسب و کار اجباری و اختیاری

این دسته برای سرپرستان (سوپروایزرها)، سرکارگران (فورمن ها) و تاجرانی (tradesperson) که در حال کار در یک تجارت اجباری و یا اختیاری در استان آلبرتا هستند باز است.

توجه: دولت آلبرتا کدهای NOC برای دسته ی کسب و کار اجباری و اختیاری مشخص نکرده است و از همان کدهای طبقه بندی دولت فدرال استفاده می کند. اطلاعات زیر تنها به عنوان یک راهنما ارائه شده است.

لازم به ذکر است که:

طبقه بندی سطوح مشاغل NOC در کانادا به شکل زیر می باشد:

مشاغل سطح صفر: شامل مشاغل مدیریتی مثل مدیریت رستوران

مشاغل سطحA : مشاغل حرفه ای و تخصصی که نیاز به مدرک دانشگاهی دارند مثل پزشکی و معماری

مشاغل سطحB : مشاغل تخصصی و تکنیکی که نیاز به مدرک دیپلم در آن رشته و یا دوره های کارآموزی دارد مثل آشپزی یا لوله کشی

مشاغل سطحC :  مشاغل متوسط که به مدرک دبیرستانی یا آموزش مخصوص احتیاج دارند مثل قصابی، راننده ماشین های سنگین

مشاغل سطح D: مشاغل سخت و پر زحمت که به آموزش های خاصی نیاز دارند مثل میوه چینی، کارگران حوزه نفتی یا کارگران نظافتی

 

حداقل شرایط لازم

افراد در صورتی که شرایط زیر را داشته باشند واجد شرایط محسوب می شوند:

 • قصد زندگی و کار در آلبرتا به طور دائم را داشته باشند.
 • یکی از موارد زیر را داشته باشند:
 • گواهی صلاحیت آلبرتا در یک کسب و کار اجباری و یا اختیاری، و یا
 • گواهی کسب و کار به رسمیت شناخته شده ی آموزش صنعت و کارآموزی (AIT) در یک کسب و کار اجباری یا اختیاری.
 • در زمان درخواست بر اساس یک اجازه ی کار معتبر ساکن در آلبرتا باشند
 • در زمان درخواست نشان دهد که دارای یکی از شرایط زیر است:
 • در حال حاضر در کسب و کار خود برای یک کارفرما در آلبرتا کار می کند، یا
 • حداقل ۶ ماه در ۳ سال گذشته برای یک کارفرما در آلبرتا کار می کرده است.

 

چه زمان درخواست ندهید:

کاندیداها در صورتی که در یک کسب و کار اختیاری و یا اجباری در آلبرتا کار می کنند نباید از این طریق درخواست دهند. علاوه بر این، افراد در شرایط زیر نیز تحت دسته ی استخدام استراتژیک فاقد شرایط لازم برای درخواست خواهند بود:

 • روحانیون، معلمان ابتدایی و دبیرستان، ورزشکاران حرفه ای و کارکنان آزمایشگاهی دهان و دندان  (Dental Laboratory Bench Workers)
 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست فدرال و یا فرآیند حذف فدرال.
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی (co-op work placements) یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند

 

 1. ۲٫ ۲٫ دسته ی مشاغل مهندسی (Engineering Occupations Category):

این دسته برای مهندسان، طراحان، و تدوین کنندگان در رشته های گوناگون باز است. به منظور درخواست، باید شغل فرد یکی از موارد زیر باشد:

۲۲۴۱ NOC (برق / الکترونیک مهندسی / تکنسین(

۲۲۳۱ NOC (مهندسی عمران / تکنسین(

۲۱۴۴ NOC (مهندس زمین شناسی(

۲۱۴۱ NOC (مهندسان صنایع و ساخت)

۲۱۳۳ NOC (مهندسان برق و الکترونیک)

۲۱۳۱ NOC (مهندسین عمران)

۰۲۱۱ NOC (مدیران مهندسی(

۲۱۳۲ NOC (مهندسان مکانیک(

۲۱۳۴ NOC (مهندسان شیمی )

۲۱۴۳ NOC (مهندسان معدن)

۲۱۴۵ NOC (مهندسان نفت)

۲۱۳۲ NOC (مهندسی مکانیک / تکنسین)

۲۲۵۳ NOC (تکنولوژیست/ تکنسین طراحی (Drafting Technologists) )

 

حداقل شرایط مورد نیاز

افراد در صورتی که دارای شرایط زیر باشند واجد شرایط محسوب می شوند:

 • مدرکی از تحصیل / آموزش و تجربه به عنوان یک مهندس، طراح و یا drafter داشته باشند
 • قصد زندگی و کار در آلبرتا به طور دائم داشته باشند
 • در حال حاضر در آلبرتا ساکن باشند؛
 • در حال حاضر مشغول به کار در آلبرتا بوده و یا در دو سال گذشته برای یک کارفرمای آلبرتا کار کرده باشد.

افراد دارای اعتبار که در حال کار در یکی از مشاغل زیر هستند باید یک “نامه ی عدم اعتراض (‘Letter of No Objection)” از انجمن مهندسین و زمین شناسان حرفه ای آلبرتا (APEGA) بگیرند، و یا نشان دهند که نام آنها در APEGA (Association of Professional Engineers and Geoscientists of Alberta) ثبت شده است.

 

چه زمانی در خواست ندهید

کاندیداها در صورتی که در یکی از مشاغل لیست شده در لیست مشاغل مهندسی دسته ی استخدام استراتژیک AINP کار نمی کنند نباید درخواست دهند. به علاوه افرادی که تحت شرایط دسته ی استخدام استراتژیک واجد شرایط نیستند نیز نمی توانند درخواست دهند:

 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال. AINP نمی تواند در پرونده های پناهندگی، دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال دخالت کند.
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند

 

 1. ۲٫ ۳٫ دسته ی کارکنان دارای تحصیلات تکمیلی

دانشجویانی که از یکی از موسسات آموزش عالی واجد شرایط در آلبرتا فارغ التحصیل شده، و نیز در این استان با مجوز کار پس از فارغ التحصیلی ساکن هستند، می توانند در این دسته اقدام کنند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز

متقاضیان ممکن است در صورتی که شرایط زیر را دارا باشند واجد شرایط محسوب شوند:

 • قصد زندگی و کار در آلبرتا به طور دائم را داشته باشند.
 • در زمان درخواست مشغول به یک کار تمام وقت در آلبرتا برای یک کارفرما در آلبرتا باشند؛
 • دارای گواهی، دیپلم و یا مدرک، یا مدرکی در سطح کارشناسی ارشد از یکی از موسسات مورد تایید باشند. برنامه کامل شده ی مطالعاتی در آلبرتا باید حداقل یک ساله باشد. و
 • دارای اجازه کار معتبر پس از فارغ التحصیلی باشند.

 

علاوه بر این، متقاضی باید در مشاغل NOC  در سطح ۰، A، B، C مشغول به کار باشد. مشاغل خاصی فاقد شرایط لازم هستند. اگر متقاضی کار در سطح NOC C (نیمه ماهر) در حال کار کردن باشد، باید نتایج آزمون زبان معیار زبان کانادا (CLB) 4 یا بالاتر در زبان انگلیسی یا فرانسه را ارائه دهد.

به علاوه متقاضی باید در حال کار در یکی از مشاغل سطح NOC 0, A, B,  یا C باشد (برخی از مشاغل واجد شرایط نیستند چون مربوط به دسته ی تولید و ساخت می شوند)

چه زمانی درخواست ندهید

اگر کاندیداها در حال کار در یکی از مشاغل لیست مشاغل فاقد شرایط لازم دسته ی تحصیلات تکمیلی در حال کار باشند نباید درخواست دهند. علاوه بر این، افراد در شرایط زیر نیز تحت دسته ی استخدام استراتژیک فاقد شرایط لازم هستند:

 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال.
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند

 

 1. دسته ی کارفرما-محور (Employer-Driven Stream)

این دسته به کارفرمایان اجازه می دهد که کارگران ماهر را برای برنامه ی مهاجرت استانی AINP ; کاندید کنند. به این ترتیب، متقاضیان خواهند دانست که چشم انداز شغلی آن ها پس از تبدیل شدن اقامت آن ها به اقامت دائم روشن خواهد بود، و کارفرمایان نیز می توانند با راحتی بیشتری افراد مورد نیاز خود را حفظ کنند. این دسته شامل سه زیر مجموعه است:

 

 • دسته کارگران ماهر (Skilled Worker Category): این دسته برای افرادی است که پیشنهاد کار دائم در یک شغل مهارتی واجد شرایط هستند. افراد لازم نیست در لحظه ی درخواست در آلبرتا مشغول به کار باشند.

 

 • دسته ی افراد دارای تحصیلات بین المللی (International Graduate Category): این دسته برای افرادی است که پس از دبیرستان از یک موسسه ی به رسمیت شناخته شده در کانادا فارغ التحصیل شده اند، و دارای اجازه ی کار پس از فارغ التحصیلی هستند، و از یک کارفرما در آلبرتا پیشنهاد کار تمام وقت دریافت کرده اند.

 

 • دسته ی کارگران نیمه ماهر (Semi-Skilled Worker Category): این دسته برای کارگران خارجی موقت است که پیشنهاد کار دائم و تمام وقت از یک کارفرما در آلبرتا در شغلی نیمه ماهر و واجد شرایط دریافت کرده اند.

 

 1. ۱٫ توضیحات جامع دسته ی کارفرما-محور (Alberta Employer-Driven Stream)

توجه کنید که این دسته هم برای متقاضی و هم برای کارفرما شرایطی را قرار داده تا واجد شرایط شناخته شوند.

 

 1. ۱٫ ۱٫ دسته ی کارگران ماهر

حداقل شرایط مورد نیاز برای کارفرمایان

به منظور واجد شرایط  شدن تحت دسته ی کارگران ماهر، کارفرمایان باید:

 • در کانادا  ثبت شده و فعال در آلبرتا باشند؛
 • یکی از شغل هایی را که در طبقه بندی مشاغل به عنوان سطح مهارت NOC 0، A، و یا  Bاست را ارائه دهند.
 • شغلی که به کاندیدا ارائه می دهند مطابق با استانداردهای اشتغال و دستمزد آلبرتا باشد؛
 • پیشنهاد کار ارائه شده توسط آن ها با توافق های جمعی موجود در تضاد نباشد. در ضمن AINP درخواستی را که در آن اختلاف و یا مشاجره ی  کاری باشد که یکی از کاندیدا یا کارفرما را به شکل مستقیم یا غیرمستقیم درگیر کند، تائید نخواهد کرد.
 • کارفرمایان باید ارزیابی اثر بخشی مثبت بر بازار کار (LMIA)  برای شغلی که ارائه می دهند دریافت کرده باشند. برخی از مشاغل یا کاندیداها ممکن است از شرط LMIA معاف شوند.
 • اگر کارگر در حال حاضر در آلبرتا کار نمی کند، باید نشان دهد که در کانادا قبل از ارائه پیشنهاد کار به متقاضی برای استخدام او تلاش هایی صورت گرفته است. و،
 • در صورتی که متقاضی از کارکنان مربی مهد کودک و یا مراقبت از کودکان است باید واجد شرایط دیگری هم باشد.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای متقاضیان

علاوه بر این، متقاضیان باید:

 • قصد زندگی و کار در آلبرتا به طور دائم باشند
 • دارای آموزش مربوط، سابقه کار، و هرگونه مجوز لازم برای انجام این کار در آلبرتا باشد؛
 • اگر در حال حاضر در آلبرتا کارمی کند دارای مجوز کار معتبر باشد؛
 • اگر در خارج از کشور زندگی می کند وضعیت حقوقی اقامت خود را اثبات کند؛ و،
 • در صورتی که متقاضی از کارکنان مربی مهد کودک و یا مراقبت از کودکان است باید واجد شرایط دیگری هم باشد.

 

چه زمان درخواست ندهید:

کاندیداها تحت شرایط زیر نباید درخواست دهند:

 • سرپرستان (سوپروایزرها)، سرکارگران (فورمن ها) و تاجرانی (tradesperson) که در حال کار در یک تجارت اجباری و یا اختیاری در استان آلبرتا هستند (این افراد می توانند تحت دسته ی استخدام استراتژیک آلبرتا اقدام کنند).
 • روحانیون، معلمان ابتدایی و دبیرستان، ورزشکاران حرفه ای و کارکنان آزمایشگاهی دهان و دندان  (Dental Laboratory Bench Workers)
 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند

 

 1. ۱٫ ۲٫ دسته ی کارکنان دارای تحصیلات تکمیلی بین المللی (International Graduate Category)

این دسته برای افرادی که از یک موسسه ی کانادایی پس از دبیرستان فارغ التحصیل شده و سپس پیشنهاد کار دائم تمام وقت از یک کارفرما در آلبرتا دریافت کرده اند ساخته شده است. هر دوی کارفرما و متقاضی مدنظر باید واجد شرایط باشند تا بتوانند درخواست دهند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای کارفرمایان

به منظور واجد شرایط  شدن تحت دسته ی کارگران ماهر، کارفرمایان باید:

 • در کانادا  ثبت شده و فعال در آلبرتا باشند؛
 • شغلی که به کاندیدا ارائه می دهند مطابق با استانداردهای اشتغال و استخدام ایالتی باشد؛
 • به علاوه، شغل پیشنهادی نباید توافقات جمعی (اتحادیه) در تضاد باشد.
 • یکی از شغل هایی را که در طبقه بندی مشاغل به عنوان سطح مهارت NOC 0، A، و یا  Bاست را ارائه دهند.
 • دستمزدی که به کاندیدا خواهند داد مطابق با استانداردهای اشتغال و دستمزد آلبرتا باشد؛

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای افراد متقاضی

علاوه بر این، متقاضیان باید:

 • قصد زندگی و کار در آلبرتا به طور دائم داشته باشند.
 • در آلبرتا به صورت تمام وقت برای کارفرمایی که آن ها را حمایت کرده کار کنند؛
 • شغل فعلی باید همان شغل ذکر شده در درخواست AINP باشد. و باید در یکی از سطوح NOC 0, A, B, C باشد.
 • دارای گواهی اتمام دوره، دیپلم یا مدرک یا اتمام یک برنامه در سطح کارشناسی ارشد از یک نهاد عمومی مورد تائید AINP و یا یک نهاد پس از دبیرستان خصوصی و یا یک کالج محلی، مدرسه فنی/تجارت  دولتی یا دانشگاهی در یکی دیگر از ایالت ها و یا مناطق کانادا باشد.
 • طول دوره ی تحصیل باید حداقل یک سال بوده باشد.
 • دارای مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی باشد.
 • اگر در سطح C NOC کار می کند، باید نمرات نتایج آزمون زبان خود را ارسال کند. که باید نمرهی ۷٫۵ یا بالاتر در بخش شنیداری و ۶٫۵ یا بالاتر در سه بخش دیگر کسب کرده باشند.
 • در ضمن برای دانستن لیت موسسات آموزشی مورد تایید به پیوست های ۴ و ۵ رجوع کنید

 

چه زمان درخواست ندهید:

 • در حال کار در یک شغل واجد شرایط باشند
 •  متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک دادخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال.
 • پرستاران سرخانه ای که در حال حاضر در کانادا زندگی می کنند.
 • کارکنان موقت خارجی که در یکی از ایالت های دیگر کانادا به جز آلبرتا کار و زندگی می کنند
 • دانشجویان بین المللی که در کانادا درس می خوانند و مشغول انجام کار تعاونی یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه ی تحصیلیشان هستند

 

 

 1. ۱٫ ۳٫ دسته ی کارگران نیمه ماهر (Semi-Skilled Worker Category)

حداقل شرایط مورد نیاز برای کارفرمایان

کارفرمایان برای این که تحت دسته ی کارگران نیمه ماهر واجد شرایط باشند باید:

در کانادا ثبت شده باشند و در آلبرتا مشغول فعالیت باشند

و در یکی از پنج صنعت زیر مشغول به کار باشند:

 • فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی (Food and Beverage Processing) ؛
 • هتل داری و اسکان (Hotel and Lodging)؛
 • ساخت (Manufacturing)؛
 • حمل و نقل در مسافت های طولانی (Long-Haul Trucking).
 • خدمات مواد غذایی (Food Services)؛
 • ارائه ی یک پیشنهاد شغلی دائم و تمام وقت در یکی از شغل های واجد شرایط و مورد نیاز
  • پیشنهاد کار باید استانداردهای اشتغال و دستمزد آلبرتا را داشته باشد؛
  • پیشنهاد کار نباید با توافقات جمعی (اتحادیه) در تضاد باشد؛
 • کارفرمایان باید ارزیابی اثر بخشی مثبت بر بازار کار (LMIA)  را برای شغلی که ارائه می دهند دریافت کرده باشند.
 • برای شغل  منشی پذیرش (Front Desk Agent) با کد  (NOC 6525)، در صورتی که متقاضی در حال کار برای کارفرما با اجازه ی کار پس از فارغ التحصیلی باشد، گواهی LMIA مورد نیاز نیست.
 • متقاضی فردی باید طرح سکونت و باقی ماندن (settlement and retention plan) را ارائه دهد.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای متقاضیان

متقاضیان برای اینکه واجد شرایط باشند باید:

 • در حال حاضر در آلبرتا با مجوز کار معتبر در یکی از مشاغل واجد شرایط مشغول به کار باشند ؛
 • نشان دهند که حداقل دارای مدرک آموزش سطح دبیرستان هستند.
 • نتایج آزمون زبان را ارسال کنند؛ و،
 • واجد شرایط معیارهای اضافی برای آن صنعت خاص باشند.

 

 

 1. دسته ی کشاورزان خود اشتغال (Self-Employed Farmer Stream):

این دسته به افراد با تجربه ی کشاورزی و منابع مالی شخصی اجازه می دهد که به خرید و یا توسعه ی یک مزرعه در آلبرتا بپردازند و درخواست اقامت دائم دهند. متقاضیان موفق صاحبان مزرعه / اپراتورهایی هستند که قصد زندگی در آلبرتا به منظور خرید و مدیریت کسب و کار کشاورزی خود هستند.

 

 1. ۱٫ حداقل شرایط مورد نیاز

کشاورزان خود اشتغال باید به منظور واجد شرایط برای درخواست حداقل دارای شرایط زیر باشند:

 • به یکی از طرق زیر ثابت کنند که دارای مهارت های مدیریت مزرعه هستند:
 • اسناد و مدارک مالی از کسب و کار مزرعه ی موجود؛
 • اثبات داشتن تحصیلات، آموزش، و / یا تجربه کاری؛
 • طرح کسب و کار پیشنهادی برای مزرعه ای در آلبرتا؛ و
 • اثبات این که یک موسسه مالی کانادا کشاورزی فرد متقاضی را در آلبرتا کشاورزی تامین مالی خواهد

 

 • ثابت کنند که آنها منابع مالی کافی برای این سرمایه گذاری دارند:
 • نشان دهد که توانایی سرمایه گذاری حداقل ۰۰۰ $ در یک کسب و کار کشاورزی تولید اولیه در آلبرتا را دارد؛ و
 • نشان دهد که دارای ارزش خالص دارایی حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ $ است یا تایید این که به چنین منبع مالی ای دسترسی دارد.
 • حداقل مقدار مورد نیاز ۵۰۰٫۰۰۰ $ است. ممکن است برای نشان دادن توانایی های سرمایه گذاری مقدار بیشتری لازم باشد.

 

 • اثبات این که متقاضی در یک کسب و کار کشاورزی تولیدات اولیه در آلبرتا سرمایه گذاری خواهد کرد:
 • مستند کردن مقاصد سرمایه گذاری با استفاده از یک پلان کسب و کار پیشنهادی؛ و
 • دقت کنید که به درخواست هایی که نشان دهنده ی فرصت های بالاتر و بیشتری برای رشد اهداف کشاورزی مواد غذایی آلبرتا باشد، اولویت داده خواهد شد.
 1. ۲٫ چه وقت درخواست ندهید:

کاندیداها در موارد زیر نباید درخواست بدهند:

 • متقاضیان پناهندگی، یا افراد درگیر در یک درخواست تجدید نظر و یا فرآیند حذف فدرال؛
 • پرستاران سرخانه (Live-in caregivers) که در حال حاضر در کانادا ساکن هستند؛
 • کارگران موقت خارجی که دراستان آلبرتا مشغول به کار و زندگی هستند؛
 • دانشجویان بین المللی در کانادا که مشغول انجام کارتعاونی (co-op work placements) و یا کارآموزی به عنوان بخشی از برنامه مطالعاتی خود هستند.

 

ایالت نیوبرانزویک

در این ایالت نیز برنامه ی استانی NBPNP بر اساس توافقی که با دولت فدرال کانادا دارد کارگران ماهر و افراد واجد شرایط را برای کار در این ایالت انتخاب و کاندید می کند.

از متقاضیان بالقوه خواسته خواهد شد که فرم بیان علاقه (expression of interest) را تکمیل کرده و به NBPNP ارائه دهند. هم چنین باید نمرات آزمون زبان، نتیجه ی آموزشی ارزیابی مدارک تحصیلی و تجربه ی کاری خود را به برگه ی بیان علاقه ضمیمه کنند. از کاندیداهایی که بالاترین رتبه را کسب کنند دعوت می شود که به بازار کار جریان  NBPNP ورودی اکسپرس درخواست دهند. اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا پس از دریافت درخواست های کاندیداهای استانی، از کاندیداهای با رتبه بندی بالاتر برای اقامت دائم دعوت خواهد کرد.

افسران برنامه ی مهاجرت درخواست ها را بر اساس الزامات واجد شرایط بودن و نیز عوامل انتخاب بررسی خواهند کرد. اولویت با متقاضیانی است که دارای بیشترین پتانسیل از لحاظ اقتصادی در نیوبرانزویک باشند. وقتی که مشخص شد که فرد واجد شرایط  Express Entry Labor Market Stream (EELMS) است سپس باید متقاضی بررسی کند و ببیند آیا برای ارائه ی برگه بیان علاقه (EOI) واجد شرایط است یا خیر.

کسانی که برگه ی EQI آن ها پذیرفته شود باید ظرف ۴۵ روز برگه ی درخواست خود را به NBPNP تسلیم کنند. و برگه ی بیان علاقه باید به این آدرس ارائه شود:

entree.express.entry@gnb.ca.

تمام کسانی که از آن ها دعوت شده  که درخواست دهند  باید ابتدا یک پروفایل در سیستم وروردی اکسپرس فدرال ایجاد کنند. NBPNP  از تمام متقاضیان شماره ی پروفایل سیستم وروردی اکسپرس و کد اعتبار سنجی جستجوی کار (Job Seeker Validation Code) را خواهند خواست.

 

متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشد:

همه ی معیارهای واجد شرایط بودن و عوامل انتخاب که در برنامه ی نیروهای متخصص فدرال وجود دارد (به دست آوردن حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰)؛ و معیارهای استانی، از جمله سن (۲۱-۵۵)، تعهدنامه ی امضا شده برای زندگی و کار در نیوبرانزویک (NBPNP – 001) و معیارهای دیگر.

همچنین باید مدارکی دال بر این که حداقل منابع مالی مورد نیاز توسط دولت فدرال برای هزینه های زندگی در نیوبرانزویک، از جمله سفر و جابجایی، هزینه های درخواست و سایر هزینه های مرتبط با مهاجرت به این استان را دارند ارائه دهند.

همچنین معیارهایی برای کارفرمایان که به متقاضی پیشنهاد کاری داده اند نیز وجود دارد. مثلا این که آن شرکت باید به مدت یک سال قبل از تاریخ درخواست در نیوبرانزویک فعال بوده باشد و نیزمی بایست نشان دهد که شما توسط کارفرمای آن شرکت مصاحبه شده و استخدام شده اید.

 

شرایط لازم:

 1. زبان: در حال حاضر میزان تسلط مورد نیاز برای این برنامه کسب سطح CLB 7 برای تمام مهارت ها شامل شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن است.

 

 1. تحصیلات: شما باید حداقل، گواهی فارغ التحصیلی دبیرستان، دیپلم دبیرستان یا گواهی معادل دبیرستان داشته باشید: و یکی از این دو مورد را ارائه دهید: ۱) یک گواهی نامه ی کانادایی؛: و یا ۲) ارزیابی مدارک تحصیلی و آموزشی از یکی از مراکز تعیین شده توسط IRCC برای معادل اعلام کردن تحصیلات فرد در خارج از کانادا.

 

 1. تجربه ی کاری: شما باید حداقل یک سال (حداقل ۱۵۶۰ ساعت) تجربه ی کار پیوسته تمام وقت (یا معادل آن در پاره وقت) در شغل اصلی مدنظر خود را داشته باشید. که این تجربه باید در مشاغل خاص که توسط (NOC) مشخص می شود باشد. تنها مهارت های سطح ۰ یا سطح مهارت A یا B از طبقه بندی مشاغل ملی ۲۰۱۱ (NOC)، واجد شرایط هستند.

 

 1. سن: متقاضی باید بین ۲۲ تا ۵۵ سال سن داشته باشد.

 

 1. تمکن مالی: شما باید نشان دهید که پول کافی برای حمایت مالی خود و خانواده ی خود (حتی اگر آن ها با شما نیایند) بعد از ورود به کانادا را دارید. شما نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض کنید یعنی این که این دارایی باید به اسم متقاضی یا همسر او باشد.

 

 1. تعهد به زندگی و سکونت در ایالت نیوبرانزویک: باید یک تعهدنامه ی زندگی و سکونت در ایالت نیوبرانزویک را امضا کنید. البته این گزینه مختص به همین ایالت است و جز برنامه ی فدرال نیست.

 

 1. کسب حداقل امتیاز: متقاضی باید از مجموع ۱۰۰ نمره، نمره ی ۶۷ را از ملزومات برنامه ی کارگران ماهر فدرال IRCC’s Federal Skilled Worker Program کسب کند.

 

ایالت نیوفاندلند و لبرادور

برای درخواست دادن به این ایالت ابتدا متقاضیان باید ببینند که واجد شرایط درخواست در کدام یک از دسته ها هستند. و سپس باید تمام فرم های استانی و فدرال را برای آن دسته ی خاص دانلود کرده و تکمیل کنند و مدارک اثبات کننده ی آن ها را نیز جمع آوری کرده و ارائه دهند. و پس از تکمیل تمامی این ها متقاضی باید این فرم ها و مدارک را به اداره ی مهاجرت و چند فرهنگی Office of Immigration and Multiculturalism ارائه دهد. این برنامه شامل سه دسته می شود:

 1. دسته ی ورودی اکسپرس کارگران ماهر (Express Entry Skilled Worker)
 2. دسته ی کارگران ماهر (Skilled Worker)
 3. دسته ی فارق التحصیلان بین المللی (International Graduate)

 

که به طور مختصر در زیر شرح داده می شود:

 1. دسته ی ورودی اکسپرس کارگران ماهر (Express Entry Skilled Worker)

این دسته برای افراد ماهر که در استخر ورود اکسپرس مهاجرت و شهروندی کانادا پذیرفته شده اند و یک پیشنهاد کار در نیوفاندلند دارند می باشد.

 

افراد باید واجد هر دو شرط زیر باشند:

الف. متقاضیان باید برای ورود به استخر ورودی اکسپرس شهروندی و پناهندگی کانادا (IRCC) پذیرفته شده باشند. و به این منظور باید شماره پروفایل ورودی اکسپرس خود را که عددی ۹ رقمی است ارائه دهند

ب. متقاضیان باید در حال حاضر یک کار نیازمند مهارت بالا داشته باشند و یا یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما در این ایالت از میان لیست مشاغل ملی دارای کد NOC دریافت کرده باشند.

 

امتیازدهی در این روش بر مبنای پنج عامل بوده و در مجموع کسب ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ضروری است:

 1. تحصیلات و آموزش: درجه ی کارشناسی ارشد یا دکتری ۲۸ امتیاز دارد و پایین ترین آن ها یعنی دیپلم ۱۵ امتیاز می گیرد.
 2. تجربه ی کاری: سابقه کار در طی پنج سال گذشته اگر ۵ سال کامل باشد ۱۵ امتیاز و اگر یک سال باشد ۳ امتیاز خواهد داشت و در ضمن سابقه ی کار شش تا ده سال قبل از درخواست اگر ۵ سال باشد ۷ امتیاز و اگر یک سال باشد ۲ امتیاز خواهد داشت.
 3. مهارت در زبان: متقاضی باید حداقل CLB 5 داشته باشد که ۱۹ امتیاز دارد و بالاترین مربوط به CLB 8 و بالاتر است که ۲۷ امتیاز خواهد داشت.
 4. سن: اگر زیر ۱۸ یا بالای ۵۰ سال باشید صفر امتیاز خواهد داشت. و بهترین امتیاز برای ۲۲ تا ۳۳ سال است که ۱۲ امتیاز دریافت می کند.
 5. پیوند داشتن به ایالت نیوفاندلند و بازار کار و سازگاری (توانایی سکونت در این ایالت): به طور مثال اگر متقاضی فامیل نزدیک در این ایالت داشته باشد ۷ امتیاز و اگر سابقه ی کار در این ایالت داشته باشد ۳ امتیاز و اگر سابقه ی تحصیل در این ایالت را داشته باشد نیز ۳ امتیاز دریافت خواهد کرد.

 

 1. دسته ی کارگران ماهر (Skilled Worker)

این رده برای افرادی است که دارای پیشنهاد تضمین اشتغال از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادورهستند، یا در حال حاضر در این ایالت با مجوز کار معتبر مشغول به کار هستند.

برای درخواست در این دسته شما به این مدارک نیاز خواهید داشت:

 • اسناد و مدارک ثبت احوال و هویت
 • گذرنامه
 • مدارک تحصیلی / آموزش
 • پیشنهاد کار از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور
 • اثبات قابلیت انتقال وجوه نقدی
 • مدارک زبان
 • گزارش های پلیس

 

 1. دسته ی فارق التحصیلان بین المللی (International Graduate)

این دسته برای فارغ التحصیلانی است که اخیرا تحصیلات خود را به پایان رسانده اند و اجازه ی کار پس از فارق التحصیلی و یک شغل و یا پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور دارند.

 

تحت شرایط زیر می توانید در این دسته درخواست بدهید:

 • حداقل نیمی از تحصیلات خود را در کانادا تکمیل کرده باشید و از یک دانشگاه یا کالج واجد شرایط عمومی کانادا فارغ التحصیل شده باشید.
 • حداقل دیپلم یا مدرک دو ساله از تحصیل تمام وقت داشته باشید. هم چنین ارائه ی مدرک تکمیل کردن برنامه های یک ساله ی پس از فارغ التحصیلی که نیاز به درجه قبلی یا دیپلم دارد (که ممکن است در خارج از کشور بوده باشد) نیز واجد شرایط محسوب می شود.
 • یک پیشنهاد کار تمام وقت در رشته تحصیلی خود، و یا یکی از زمینه های مربوط به آن، از یک کارفرمای نیوفاندلند و لابرادور داشته باشید
 • وضعیت قانونی برای کار در کانادا داشته باشید؛ یعنی مجوز کار پس از فارق التحصیلی از (IRCC) داشته باشید که حداقل شش ماه تا تاریخ انقضاء آن مانده باشد.
 • صلاحیت، آموزش، مهارت ها و مجوز رسمی مورد نیاز برای این کار را داشته باشید
 • نشان دادن قصد و توانایی سکونت به طور دائم در نیوفاندلند و لابرادور
 • نشان دهید که منابع مالی کافی برای موفقیت خود و وابستگانتان در نیوفاندلند و لابرادور را دارید.
 • داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه که پاسخگوی انجام وظایف شغلی باشد.

 

برنامه مهاجرت مناطق شمال غربی

کسانی که مایل به مهاجرت به مناطق شمال غربی برای شروع کسب و کار خود و یا سرمایه گذاری در کار و تاسیس شرکت هستند باید از طریق برنامه ی مهاجرت سرزمین های شمال غربی درخواست دهند. افراد متقاضی باید درخواست های خود را به دپارتمان صنعت، گردشگری، و سرمایه گذاری (Department of Industry, Tourism and Investment) تسلیم کنند. در این برنامه شما می توانید شرکت و کسب و کار خود را شروع کنید و یا کسب و کار موجود فعلی را خریداری کنید.

اتباع خارجی که مایل به درخواست دادن تحت این دسته هستند باید مراحل زیر را طی کنند:

 1. تحقیقات و ارزیابی اولیه از خود
 2. تحقیقات بیشتر و مصاحبه چهره به چهره
 3. شروع روند برنامه و غربالگری اولیه
 4. درخواست رسمی
 5. بازبینی درخواست
 6. تصویب و موافقت نامه ی عملکرد کسب و کار
 7. توسعه ی کسب و کار
 8. کاندید شدن

 

متقاضیان باید:

کارآفرینان جدید و / یا صاحبان کسب و کار که می خواهند تحت این برنامه درخواست دهند باید یک پلان کسب و کار خوب  داشته باشند که به وضوح جزئیات ساختار کسب و کار پیشنهادی و همچنین مزایای (فوری و آینده) آن را برای مناطق شمال غربی بیان کنند.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط بودن

فرد متقاضی باید بتواند یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهد:

 • حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ $ برای شروع و یا خرید یک کسب و کار در محدوده ی شرکت های بزرگ یلونایف، واقع در سرزمین های شمال غربی؛
 • حداقل ۱۵۰٫۰۰۰ $ برای شروع و یا خرید یک کسب و کار در خارج از محدوده ی یلونایف (Yellowknife)، در سرزمین های شمال غربی.

 

متقاضی همچنین باید درباره ی ارزش دارایی خالص شخصی اثبات کند که:

 • حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ $ کانادا برای شروع و یا خرید یک کسب و کار در محدوده ی شرکت های بزرگ یلونایف، در سرزمین های شمال غربی دارد؛
 • حداقل ۲۵۰٫۰۰۰ $ کانادا برای شروع و یا خرید یک کسب و کار در خارج از محدوده ی شرکت های یلونایف، در سرزمین های شمال غربی دارد؛
 • ثابت کند که مالک حداقل یک سوم (۳۳٫۳٪) از کسب و کاراست؛
 • اگر سرمایه گذاری شخصی شما حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ $ باشد مالکیت کمتر از یک سوم (۳۳٫۳٪) از کسب و کار نیز پذیرفته می شود.
 • و نیز ۷۵٫۰۰۰ $ دیگر نیز باید در حساب داشته باشید که پس از اتمام قرارداد عملکرد کسب و کار، بر اساس پیشنهاد متقاضیان کسب و کار آزاد خواهد شد.

علاوه بر امکانات مالی، متقاضی باید اثبات کند که دارای دانش و توانایی های زیر است:

 • دانش و درک از مناطق شمال غربی و اقتصاد آن.
 • توانایی برقراری ارتباط به اندازه ی کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه برای انجام کسب و کار و ادغام شدن در مناطق شمال غربی؛
 • توانایی انجام سفر تجاری به مناطق شمال غربی حداقل برای یک بار برای به دست آوردن دانش در مورد محیط کسب و کار مناطق شمال غربی ؛
 • داشتن تجربه و آموزش لازم برای اجرای موفقیت آمیز طرح کسب و کار ارائه شده.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

برنامه مهاجرت استانی اونتاریو (فرصتهای های اونتاریو)

تحت برنامه ی مهاجرت استانی ایالت انتاریو افراد متقاضی می توانند در یکی از دسته های زیر درخواست دهند:

 1. ورودی اکسپرس انتاریو (Ontario Express Entry )
 • ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه انسانی (Human Capital Priorities Stream)
 • ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان (French-Speaking Skilled Worker Stream)
 1. دسته ی عمومی (General Category)
 • دسته ی کارگر ماهر خارجی با پیشنهاد کار (Foreign Skilled Worker with a Job Offer Stream)
 1. دسته ی دانشجویان بین المللی (International Student Category)
 • دسته ی دانشجویان بین المللی با پیشنهاد کار (International Student with a Job Offer Stream)
 • دانشجویان بین المللی – جریان تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد (International Student – Master’s Graduate Stream)
 • دانشجویان بین المللی – جریان تحصیلات تکمیلی دکترا (International Student – PhD Graduate Stream)

 

 1. دسته ی کسب و کار (Business Category)
 • دسته ی کارآفرین (Entrepreneur Stream)
 • دسته ی شرکت (Corporate Stream)
 • دسته ی سرمایه گذاران (Investors Stream): این دسته فعلا بسته است

 

در زیر در مورد شرایط لازم برای درخواست دادن در دسته بندی های مختلف از طریق برنامه ی انتخابی استانی مهاجرت انتاریو (OINP) می پردازیم.

 1. ورودی اکسپرس انتاریو (Ontario Express Entry )
 2. ۱٫ ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه انسانی (Human Capital Priorities Stream)

این جریان کارگران ماهر خارجی دارای آموزش های لازم ، سابقه ی کار، مهارت در زبان، و ویژگی های دیگر برای حضور اقتصادی و سکونت در استان انتاریو را هدف قرار می دهد.

برای درخواست دادن تحت این دسته، کاندیداها باید وارد استخر ورودی اکسپرس فدرال اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از طریق هر یک از برنامه های نیروهای متخصص فدرال یا تجربه ی کانادایی واجد شرایط شوند. سپس OINP بر اساس مشخصات افراد متقاضی در استخر نامه ای را به افراد واجد شرایط از نظر خود ارسال خواهد کرد که به نامه ی اعلام تمایل (Notification of Interest) معروف است و آن ها این نامه را برای افراد زیر می فرستند:

 • حداقل ۴۰۰ امتیاز تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) کسب کرده اند، و
 • و واجد شرایط معیارهای دسته ی اولویت سرمایه ی انسانی ایالت انتاریو هستند (پایین را ببینید).

 

کاندیداهای شناسایی شده توسط OINP یک NOI دریافت می کنند، که آنها را برای درخواست به OINP برای کاندید شدن تحت دسته ی اولویت سرمایه ی انسانی دعوت خواهد کرد. از این مرحله به بعد، کاندید انتخاب شده ۴۵ روز فرصت دارد تا به  OINP تحت این جریان درخواست دهد. اگر درخواست او تایید شود، OINP به متقاضی اطلاع می دهد و او می تواند با دریافت این تائیدیه اقدام به  درخواست اقامت دائم از IRCC کند.

 

حداقل شرایط لازم

برای واجد شرایط شدن تحت دسته ی اولویت سرمایه ی انسانی انتاریو، کاندیداها باید:

حداقل ۴۰۰ امتیاز را از CRS کسب کنند. نمره ی فرد باید در هر دو مرحله ی درخواست پردازش کاندیدای انتاریو و در برنامه ی فدرال جهت درخواست اقامت دائم بالای ۴۰۰ باقی بماند.

دارا بودن یک سطح حداقل سابقه ی کار؛

داوطلبانی که می خواهند بر اساس معیارهای  برنامه ی نیروهای متخصص فدرال (FSWP) مورد ارزیابی قرار گیرند باید حداقل یک سال تجربه ی اشتغال مستمر و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یکی از مشاغل ملی (NOC) سطح ۰، A، یا B در پنج سال قبل از تاریخ دریافت اعلام تمایل (NOI)  از سوی OINP داشته باشند.

داوطلبانی که می خواهند توسط معیارهای تجربه کانادایی (CEC) ارزیابی شوند باید حداقل یک سال تجربه ی اشتغال تجمعی و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یک شغل NOC سطح ۰، A، و یا B در کانادا در سه سال قبل از تاریخ  دریافت اعلام تمایل (NOI)  از سوی OINP داشته باشند.

داشتن لیسانس کانادایی، کارشناسی ارشد یا دکتری و یا یک گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) توسط یک سازمان تعیین شده که نشان می دهد که اعتبارنامه ی آموزش خارجی شما معادل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در کانادا است.

اثبات دارا بودن سطح زبانی CLB 7 یا بالاتر در تمام مهارت های چهارگانه

مهارت در زبان باید توسط نتایج آزمون از یکی از سازمان های تست زیر ثابت شود:

IELTS (تنها آزمون عمومی) برای زبان انگلیسی؛

CELPIP (فقط آزمون عمومی) برای زبان انگلیسی؛ یا

TEF برای فرانسه؛

داشتن قصد اقامت در انتاریو، که توسط نوشتن بیانیه ای از قصد و وجود اتصالات و رابطه هایی به انتاریو نشان داده شود؛

داشتن منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های سکونت در انتاریو. این موضوع باید توسط حساب بانکی پشتیبانی شود. و

واجد شرایط معیارهای اضافی بودن تحت یکی از FSWP یا CEC.

وجوه سکونت مورد نیاز باید مساوی یا بزرگتر از مبالغ ذکر شده در زیر برای هر تعداد نفر خانواده باشد.

 

تعداد اعضای خانواده مبالغ مورد نیاز
۱ ۱۲۱۶۴
۲ ۱۵۱۴۳
۳ ۱۸۶۱۷
۴ ۲۲۶۰۳
۵ ۲۵۶۳۶
۶ ۲۸۹۱۳
۷ یا بیشتر ۳۲۱۹۱

 

الزامات مورد نیاز برای وجوه سکونت، به شکل سالانه به روز می شود. توجه داشته باشید که تعداد اعضای خانواده شامل هر دو عضو همراه و غیر همراه می شود.

 

معیارهای اضافی برای برنامه ی کارگر ماهر فدرال

علاوه بر حداقل الزامات واجد شرایط  شدن ذکر شده در بالا، کاندیدای درخواست دهنده به ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه ی انسانی اولویت از طریق FSWP باید نمره ی حداقل ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز بر اساس شش عامل انتخاب IRCC: زبان انگلیسی و / یا مهارت فرانسه، تحصیلات، سابقه ی کار، سن، اشتغال در کانادا، و سازگاری را کسب کند.

کاندیداها باید توجه داشته باشند که OINP تنها اشتغال هماهنگ شده در انتاریو را می پذیرد. اشتغال هماهنگ شده در هر استان دیگری غیر از انتاریو با بیانیه ی قصد اقامت در انتاریو تناقض خواهد داشت و در نتیجه موجب محرومیت از درخواست به  OINP خواهد شد.

 

امتیازات فاکتورهای انتخاب
حداکثر ۲۸ امتیاز مهارت در زبان های انگلیسی و یا فرانسه
حداکثر ۲۵ امتیاز تحصیلات
حداکثر ۱۵ امتیاز تجربه ی کاری
حداکثر ۱۲ امتیاز سن
حداکثر ۱۰ امتیاز استخدام هماهنگ شده در کانادا
حداکثر ۱۰ امتیاز سازگاری
حداکثر امتیاز ۱۰۰ جمع امتیازات
۶۷ امتیاز نمره ی قبولی

 

فاکتور ۱: مهارت های زبان انگلیسی و یا فرانسه

 

زبان انگلیسی

 

       
  صحبت کردن گوش دادن خواندن نوشتن
CLB level 9  یا بالاتر

 

۶ ۶ ۶ ۶
CLB level 8

 

۵ ۵ ۵ ۵
CLB level 7

 

۴ ۴ ۴ ۴
پایین تر از CLB level 7 نمی تواند درخواست دهد

 

 

فاکتور دوم: تحصیلات

تحصیلات حداکثر ۲۵ امتیاز
مدرک دانشگاهی در سطح دکترا (PhD) یا معادل آن ۲۵ امتیاز

 

 

مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن

یا ورود برای عمل (entry-to-practice) سطح دانشگاهی (یا معادل آن)

مدرک حرفه ای (یا معادل آن). شغل مربوط به آن مدرک یا درجه باید:

NOC 2011 سطح مهارت A باشد، و

 • دارای مجوز توسط یک اداره ی نظارتی استانی باشد.
 

 

 

 

 

۲۳ امتیاز

 

 

دو یا چند مدرک بعد از دبیرستان

دیپلم یا معادل آن

(حداقل یکی باید برای یک برنامه ی حداقل سه ساله باشد).

 

 

۲۲ امتیاز

 

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

سه ساله یا بیشتر یا معادل آن

 

 

۲۱ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

دو ساله یا معادل آن

 

۱۹ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

یک ساله یا معادل آن

 

۱۵ امتیاز

 

دیپلم دبیرستان کانادایی، یا معادل آن

 

۵ امتیاز

 

 

فاکتور سوم: تجربه

تجربه

 

حداکثر ۱۵ امتیاز

 

 

یک سال

 

۹

 

دو تا سه سال

 

۱۱

 

چهار تا پنج سال

 

۱۳

 

شش سال یا بیشتر

 

۱۵

 

 

فاکتور چهارم: سن

امتیازات سن
 

۰

 

کمتر از ۲۲ سال

 

۱۲

 

۲۲ تا ۳۵

 

۱۱

 

۳۶

 

۱۰

 

۳۷

 

۹

 

۳۸

 

۸

 

۳۹

 

۷

 

۴۰

 

۶

 

۴۱

 

۵

 

۴۲

 

۴

 

۴۳

 

۳

 

۴۴

 

۲

 

۴۵

 

۱

 

۴۶

 

۰

 

۴۷ و بالاتر

 

فاکتور پنجم: استخدام هماهنگ شده در کانادا

امتیازات و اگر
 

 

 

۱۰ امتیاز

اجازه کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).
وIRCC اجازه ی کار شما را بر اساس ارزیابی اثرات مثبت بازار کار از اشتغال و توسعه ی اجتماعی کانادا صادر کرده است. کارفرمای شما برای ارزیابی اثرات بازار کار درخواست داده، که سپس شما باید آن را به درخواست IRCC خود ضمیمه کنید.و شما در حال کار برای یک کارفرما که پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است و نیز نامش در مجوز کار شما ذکر شده هستید.
 

اگر در حال حاضر بر مبنای یک اجازه ی کار موقت در کانادا مشغول به کار هستید.

 

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

 

 

اجازه ی کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).

و

کارفرمای فعلی شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

 

 

 

شما در حال حاضر در کانادا در شغلی که معاف ازاثر بازار کار است هستید

ارزیابی تحت شرایط زیر:

 • یک توافق بین المللی (مانند، توافقنامه ی تجارت آزاد شمال امریکا) و یا
 • توافق فدرال-استانی.

 

 

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

یک کارفرما به شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

و

آن کارفرما دارای ارزیابی اثرات بازار کار مثبت است.

اطلاعات درباره ی این ارزیابی را می توان در سایت زیر یافت:

 

http://www.esdc.gc.ca/eng/home.shtml/.

 

شما در حال حاضر موارد زیر را ندارید:

 • اجازه ی کار، و یا
 • برنامه ای برای کار در کانادا قبل از این که ویزای اقامت دائم بگیرید.

یا

شما در حال حاضر در کانادا کار می کنید و یک کارفرمای دیگر به شما پیشنهاد کار تمام وقت دائم داده است.

یا

شما در حال حاضر در کانادا مشغول به کار در یکی از مشاغلی هستید که از ارزیابی اثرات بازار کار معاف شده، اما نه تحت یک توافق بین المللی و یا استانی فدرال.

 

 

فاکتور ششم: سازگاری

امتیازات سازگاری

 

 

۵

استخدام هماهنگ شده (فقط متقاضی اصلی)

امتیازات تحت فاکتور ۵: استخدام هماهنگ شده

 

 

 

۵

تحصیل قبلی کاندیدا در انتاریو

کاندیدا حداقل دو سال تحصیل تمام وقت (در یک برنامه ی حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی متوسطه و یا بعد از دبیرستان را در انتاریو به پایان رسانده باشد.
تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس در هفته است. و کاندیدا باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشد.

 

 

 

۵

سابقه ی تحصیل همسر و یا شریک زندگی در ایالت انتاریو

همسر و یا شریک زندگی کامن لای فرد حداقل دو سال تحصیلی از تحصیل تمام وقت (در یک برنامه  حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی تحصیلات متوسطه و یا بعد از دبیرستان در ایالت انتاریو را به پایان رسانده باشد.

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس درهفته است، و او باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشد.

 

  سابقه ی کاری قبلی کاندیدا در ایالت اونتاریو

کاندیدا حداقل دارای یک سال سابقه ی کار در انتاریو می باشد:

 • در شغلی که در لیست مشاغل ملی در سطح ۰، A، یا B بوده و
 • با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح بوده

 

 

 

۵

سابقه ی کار همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما

همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما حداقل یک سال کار تمام وقت و معتبر در نیوبرانزویک با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح داشته است

 

 

 

 

۵

داشتن اقوام و بستگان در انتاریو

کاندیدا یا، در صورت امکان، / همسر یا شریک زندگی کامن لای او، بستگانی داشته باشد که شهروند کانادا یا مقیم دائم ساکن در انتاریو بوده و دارای ۱۸ سال سن و یا بالاتر باشد. افراد قابل قبول از بستگان عبارتند از:

والدین

جد یا جده

برادر خواهر

عمه / عمو، خاله / دایی

خواهرزاده برادرزاده

 

 

 

۵

 

سطح زبان همسر و یا شریک زندگی

همسر یا شریک زندگی شما دارای سطح زبان  CLB 4 یا بالاتر در تمام مهارت های زبان (صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن) در زبان انگلیسی یا فرانسه باشد.

برای دریافت این امتیاز، شما باید نتایج زبان رسمی او را در زمان درخواست ارائه دهید. و از تاریخ نتایج نباید بیش از دو سال در روز درخواست دادن گذشته باشد.

 

 

معیارهای اضافی برای دسته ی تجربه کانادایی

علاوه بر حداقل الزامات واجد شرایط شدن ذکر شده در بالا، کاندیدای استفاده از ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه انسانی از طریق CEC باید:

حداقل ۱۲ ماه تجربه کاری تجمعی تمام وقت یا معادل آن پاره وقت در کانادا، که بابت آن حقوق دریافت می کرده در یک سطح NOC 0، A، B در طی سه سال قبل از درخواست داشته باشد؛

درجریان اولویت سرمایه انسانی تمام متقاضیان باید دارای سطح زبان CLB 7 در زبان انگلیسی یا فرانسه صرف نظر از شغلشان و سطح کد شغلی ملی باشند.

قصد زندگی و سکونت در ایالت انتاریو را داشته باشد

مجاز به بودن در کانادا باشد

 

 1. ۲٫ ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان (French-Speaking Skilled Worker Stream)

دسته ی ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان

این جریان کارگران ماهر فرانسوی زبان با توانایی های زبان انگلیسی قوی را که به دنبال سکونت در استان انتاریو باشند هدف قرار می دهد.

تحت این جریان، کاندیداها باید در استخر ورودی فدرال اکسپرس اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از طریق یکی از برنامه های نیروهای متخصص فدرال یا تجربه ی کانادایی واجد شرایط شناخته شوند. کاندیداها نباید به طور مستقیم به این دسته درخواست دهند. در عوض، آن ها، اول باید یک بیانیه ی اعلام تمایل (NOI) از طرف OINP بر اساس مشخصات ورودی اکسپرس خود دریافت کنند.

OINP استخر ورودی اکسپرس را جستجو کرده و کاندیداهای بالقوه واجد شرایط برای دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان انتاریو را شناسایی می کند (پایین را ببینید).

کاندیداهای شناسایی شده توسط OINP یک NOI از سوی این برنامه دریافت می کنند، که از آن ها دعوت می کند تا به OINP برای کاندید شدن تحت دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان انتاریو درخواست دهند. از این لحظه ی دریافت این نامه، کاندیدای انتخاب شده ۴۵ روز برای درخواست به OINP تحت این جریان فرصت خواهد داشت. اگر درخواست او تایید شود، OINP به متقاضی اطلاع می دهد و او می تواند با دریافت این تائیدیه اقدام به  درخواست اقامت دائم از IRCC کند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز

برای واجد شرایط شدن تحت دسته ی کارگر ماهر فرانسوی زبان انتاریو، کاندیداها باید:

اثبات دارا بودن سطح زبانی CLB 7 یا بالاتر در تمام مهارت های چهارگانه در زبان فرانسه و CLB 6 در مهارت های زبان انگلیسی کسب کنند

مهارت در زبان باید توسط نتایج آزمون از یکی از سازمان های تست زیر ثابت شود:

IELTS (تنها آزمون عمومی) برای زبان انگلیسی؛

CELPIP (فقط آزمون عمومی) برای زبان انگلیسی؛ یا

TEF برای فرانسه؛

دارا بودن یک سطح حداقل سابقه ی کار؛

داوطلبانی که انتخاب می کنید به بر اساس معیارهای (FSWP) برنامه نیروهای متخصص فدرال مورد ارزیابی قرار گیرد باید حداقل یک سال تجربه اشتغال مستمر و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یک طبقه بندی مشاغل ملی (NOC) سطح ۰، A، یا شغل B در پنج سال قبل از تاریخ از NOI از OINP.

داوطلبانی که انتخاب می کنید به در برابر تجربه کانادایی (CEC) معیارهای ارزیابی شود باید حداقل یک سال تجربه اشتغال تجمعی و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یک NOC 0، A، و یا اشغال B در کانادا در سه سال قبل از تاریخ از NOI از OINP.

داوطلبانی که می خواهند بر اساس معیارهای  برنامه ی نیروهای متخصص فدرال (FSWP) مورد ارزیابی قرار گیرند باید حداقل یک سال تجربه ی اشتغال مستمر و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یکی از مشاغل ملی (NOC) سطح ۰، A، یا B در پنج سال قبل از تاریخ دریافت اعلام تمایل (NOI)  از سوی OINP داشته باشند.

داوطلبانی که می خواهند توسط معیارهای تجربه کانادایی (CEC) ارزیابی شوند باید حداقل یک سال تجربه ی اشتغال تجمعی و تمام وقت، و یا پاره وقت معادل، در یک شغل NOC سطح ۰، A، و یا B در کانادا در سه سال قبل از تاریخ  دریافت اعلام تمایل (NOI)  از سوی OINP داشته باشند.

داشتن لیسانس کانادایی، کارشناسی ارشد یا دکتری و یا یک گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) توسط یک سازمان تعیین شده که نشان می دهد که اعتبارنامه ی آموزش خارجی شما معادل مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در کانادا است.

داشتن قصد اقامت در انتاریو، که توسط نوشتن بیانیه ای از قصد و وجود اتصالات و رابطه هایی به انتاریو نشان داده شود؛

داشتن منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های سکونت در انتاریو. این موضوع باید توسط حساب بانکی پشتیبانی شود. و

واجد شرایط معیارهای اضافی بودن تحت یکی از FSWP یا CEC.

وجوه سکونت مورد نیاز باید مساوی یا بزرگتر از مبالغ ذکر شده در زیر برای هر تعداد نفر خانواده باشد.

تعداد اعضای خانواده مبالغ مورد نیاز
۱ ۱۲۱۶۴
۲ ۱۵۱۴۳
۳ ۱۸۶۱۷
۴ ۲۲۶۰۳
۵ ۲۵۶۳۶
۶ ۲۸۹۱۳
۷ یا بیشتر ۳۲۱۹۱

 

مبالغ مورد نیاز به صورت سالانه به روز می شود.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

معیارهای اضافی برای برنامه ی کارگر ماهر فدرال

علاوه بر حداقل الزامات واجد شرایط  شدن ذکر شده در بالا، کاندیدای درخواست دهنده به ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه ی انسانی اولویت از طریق FSWP باید نمره ی حداقل ۶۷ از ۱۰۰ امتیاز بر اساس شش عامل انتخاب IRCC: زبان انگلیسی و / یا مهارت فرانسه، تحصیلات، سابقه ی کار، سن، اشتغال در کانادا، و سازگاری را کسب کند.

کاندیداها باید توجه داشته باشند که OINP تنها اشتغال هماهنگ شده در انتاریو را می پذیرد. اشتغال هماهنگ شده در هر استان دیگری غیر از انتاریو با بیانیه ی قصد اقامت در انتاریو تناقض خواهد داشت و در نتیجه موجب محرومیت از درخواست به  OINP خواهد شد.

 

امتیازات فاکتورهای انتخاب
حداکثر ۲۸ امتیاز مهارت در زبان های انگلیسی و یا فرانسه
حداکثر ۲۵ امتیاز تحصیلات
حداکثر ۱۵ امتیاز تجربه ی کاری
حداکثر ۱۲ امتیاز سن
حداکثر ۱۰ امتیاز استخدام هماهنگ شده در کانادا
حداکثر ۱۰ امتیاز سازگاری
حداکثر امتیاز ۱۰۰ جمع امتیازات
۶۷ امتیاز نمره ی قبولی

 

فاکتور ۱: مهارت های زبان انگلیسی و یا فرانسه

 

زبان انگلیسی

 

       
  صحبت کردن گوش دادن خواندن نوشتن
CLB level 9  یا بالاتر

 

۶ ۶ ۶ ۶
CLB level 8

 

۵ ۵ ۵ ۵
CLB level 7

 

۴ ۴ ۴ ۴
پایین تر از CLB level 7 نمی تواند درخواست دهد

 

فاکتور دوم: تحصیلات

تحصیلات حداکثر ۲۵ امتیاز
مدرک دانشگاهی در سطح دکترا (PhD) یا معادل آن ۲۵ امتیاز

 

 

مدرک دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن

یا ورود برای عمل (entry-to-practice) سطح دانشگاهی (یا معادل آن)

مدرک حرفه ای (یا معادل آن). شغل مربوط به آن مدرک یا درجه باید:

NOC 2011 سطح مهارت A باشد، و

 • دارای مجوز توسط یک اداره ی نظارتی استانی باشد.
 

 

 

 

 

۲۳ امتیاز

 

 

دو یا چند مدرک بعد از دبیرستان

دیپلم یا معادل آن

(حداقل یکی باید برای یک برنامه ی حداقل سه ساله باشد).

 

 

۲۲ امتیاز

 

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

سه ساله یا بیشتر یا معادل آن

 

 

۲۱ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

دو ساله یا معادل آن

 

۱۹ امتیاز

 

درجه ی پس از دبیرستان یا دیپلم برای یک برنامه ی

یک ساله یا معادل آن

 

۱۵ امتیاز

 

دیپلم دبیرستان کانادایی، یا معادل آن

 

۵ امتیاز

 

فاکتور سوم: تجربه

تجربه

 

حداکثر ۱۵ امتیاز

 

 

یک سال

 

۹

 

دو تا سه سال

 

۱۱

 

چهار تا پنج سال

 

۱۳

 

شش سال یا بیشتر

 

۱۵

 

 

فاکتور چهارم: سن

امتیازات سن
 

۰

 

کمتر از ۲۲ سال

 

۱۲

 

۲۲ تا ۳۵

 

۱۱

 

۳۶

 

۱۰

 

۳۷

 

۹

 

۳۸

 

۸

 

۳۹

 

۷

 

۴۰

 

۶

 

۴۱

 

۵

 

۴۲

 

۴

 

۴۳

 

۳

 

۴۴

 

۲

 

۴۵

 

۱

 

۴۶

 

۰

 

۴۷ و بالاتر

 

فاکتور پنجم: استخدام هماهنگ شده در کانادا

امتیازات و اگر
 

 

 

۱۰ امتیاز

اجازه کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).
وIRCC اجازه ی کار شما را بر اساس ارزیابی اثرات مثبت بازار کار از اشتغال و توسعه ی اجتماعی کانادا صادر کرده است. کارفرمای شما برای ارزیابی اثرات بازار کار درخواست داده، که سپس شما باید آن را به درخواست IRCC خود ضمیمه کنید.و شما در حال کار برای یک کارفرما که پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است و نیز نامش در مجوز کار شما ذکر شده هستید.
 

اگر در حال حاضر بر مبنای یک اجازه ی کار موقت در کانادا مشغول به کار هستید.

 

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

 

 

اجازه ی کار شما هم زمانی که شما درخواست دادید و هم زمانی که ویزا صادر شده است معتبر است (و یا شما مجاز به کار در کانادا بدون اجازه ی کار در زمان صدور ویزای خود هستید).

و

کارفرمای فعلی شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

 

 

 

شما در حال حاضر در کانادا در شغلی که معاف ازاثر بازار کار است هستید

ارزیابی تحت شرایط زیر:

 • یک توافق بین المللی (مانند، توافقنامه ی تجارت آزاد شمال امریکا) و یا
 • توافق فدرال-استانی.

 

 

 

 

 

 

۱۰ امتیاز

 

یک کارفرما به شما پیشنهاد کار دائم  بر اساس پذیرش شما به عنوان یک کارگر ماهر ارائه داده است.

و

آن کارفرما دارای ارزیابی اثرات بازار کار مثبت است.

اطلاعات درباره ی این ارزیابی را می توان در سایت زیر یافت:

 

http://www.esdc.gc.ca/eng/home.shtml/.

 

شما در حال حاضر موارد زیر را ندارید:

 • اجازه ی کار، و یا
 • برنامه ای برای کار در کانادا قبل از این که ویزای اقامت دائم بگیرید.

یا

شما در حال حاضر در کانادا کار می کنید و یک کارفرمای دیگر به شما پیشنهاد کار تمام وقت دائم داده است.

یا

شما در حال حاضر در کانادا مشغول به کار در یکی از مشاغلی هستید که از ارزیابی اثرات بازار کار معاف شده، اما نه تحت یک توافق بین المللی و یا استانی فدرال.

 

 

 

فاکتور ششم: سازگاری

امتیازات سازگاری

 

 

۵

استخدام هماهنگ شده (فقط متقاضی اصلی)

امتیازات تحت فاکتور ۵: استخدام هماهنگ شده

 

 

 

۵

تحصیل قبلی کاندیدا در انتاریو

کاندیدا حداقل دو سال تحصیل تمام وقت (در یک برنامه ی حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی متوسطه و یا بعد از دبیرستان را در انتاریو به پایان رسانده باشد.
تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس در هفته است. و کاندیدا باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشد.

 

 

 

۵

سابقه ی تحصیل همسر و یا شریک زندگی در ایالت انتاریو

همسر و یا شریک زندگی کامن لای فرد حداقل دو سال تحصیلی از تحصیل تمام وقت (در یک برنامه  حداقل دو ساله) در یک مدرسه ی تحصیلات متوسطه و یا بعد از دبیرستان در ایالت انتاریو را به پایان رسانده باشد.

تحصیل تمام وقت به معنای حداقل ۱۵ ساعت کلاس درهفته است، و او باید در جایگاه علمی خوبی (که مدرسه تعیین می کند) در آن زمان بوده باشد.

 

  سابقه ی کاری قبلی کاندیدا در ایالت اونتاریو

کاندیدا حداقل دارای یک سال سابقه ی کار در انتاریو می باشد:

 • در شغلی که در لیست مشاغل ملی در سطح ۰، A، یا B بوده و
 • با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح بوده

 

 

 

۵

سابقه ی کار همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما

همسر و یا شریک زندگی کامن لای شما حداقل یک سال کار تمام وقت و معتبر در نیوبرانزویک با اجازه ی کار معتبر یا داشتن حق کار در کانادا از طرف مراجع ذیصلاح داشته است

 

 

 

 

۵

داشتن اقوام و بستگان در انتاریو

کاندیدا یا، در صورت امکان، / همسر یا شریک زندگی کامن لای او، بستگانی داشته باشد که شهروند کانادا یا مقیم دائم ساکن در انتاریو بوده و دارای ۱۸ سال سن و یا بالاتر باشد. افراد قابل قبول از بستگان عبارتند از:

والدین

جد یا جده

برادر خواهر

عمه / عمو، خاله / دایی

خواهرزاده برادرزاده

 

 

 

۵

 

سطح زبان همسر و یا شریک زندگی

همسر یا شریک زندگی شما دارای سطح زبان  CLB 4 یا بالاتر در تمام مهارت های زبان (صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن) در زبان انگلیسی یا فرانسه باشد.

برای دریافت این امتیاز، شما باید نتایج زبان رسمی او را در زمان درخواست ارائه دهید. و از تاریخ نتایج نباید بیش از دو سال در روز درخواست دادن گذشته باشد.

 

 

معیارهای اضافی برای دسته ی تجربه کانادایی

علاوه بر حداقل الزامات واجد شرایط شدن ذکر شده در بالا، کاندیدای استفاده از ورودی اکسپرس انتاریو: دسته ی اولویت سرمایه انسانی از طریق CEC باید:

حداقل ۱۲ ماه تجربه کاری تجمعی تمام وقت یا معادل آن پاره وقت در کانادا، که بابت آن حقوق دریافت می کرده در یک سطح NOC 0، A، B در طی سه سال قبل از درخواست داشته باشد؛

درجریان اولویت سرمایه انسانی تمام متقاضیان باید دارای سطح زبان CLB 7 در زبان انگلیسی یا فرانسه صرف نظر از شغلشان و سطح کد شغلی ملی باشند.

قصد زندگی و سکونت در ایالت انتاریو را داشته باشد

مجاز به بودن در کانادا باشد

 

 1. ۲٫ دسته ی عمومی
  این دسته به کارفرمایانی که در یافتن نیروی کار مورد نیاز خود دچار مشکل هستند کمک می کند و از طریق این برنامه، کارفرمایان و سرمایه گذاران می توانند کارگران خارجی (ساکن در کانادا و یا خارج از کانادا) در هر شغل مدیریتی، حرفه ای و یا معاملات را استخدام کنند.

از ۹ می ۲۰۱۶، یک مکث موقت در روند پذیرش درخواست  Pre-screen کارفرما درخواست به وجود آمد. کارگران ماهر خارجی دارای پیشنهاد کار که در حال حاضر توسط OINP تایید شده اند می توانند به ارائه ی درخواست کاندید شدن ادامه دهند.
دسته ی عمومی OINP، کارگران ماهر خارجی دارای پیشنهاد کار را که قصد اقامت دائم در استان انتاریو را دارند هدف قرار می دهد.

 

پروسه ی درخواست

این برنامه که در واقع کارفرما- محور است دارای دو مرحله می باشد:

مرحله ۱: کارفرمایان درخواستی با نام پیش بررسی درخواست ((Pre- screen Application را به برنامه ی کاندیدای مهاجرت استانی انتاریو ارسال می کنند و در آن پست های شغلی مورد نیاز خود را ذکر می کنند و سپس برنامه، این درخواست ها را  پردازش می کند.
مرحله ۲: افرادی که استخدام شده اند یک درخواست کاندید شدن را ظرف ۶۰ روز به همان برنامه ی انتخاب استانی مهاجرت ایالت انتاریو ارسال می کنند که درخواست آن ها نیز پردازش می شود.

 

شرایط لازم برای متقاضی

برای پذیرش به عنوان یک کارگر خارجی، کاندیداهای مورد نظر در دستۀ عمومی باید مدارک اثبات کننده ی شایستگی خود را برای آن پست شغلی ارائه دهند و باید دارای شرایط زیر باشند:

 • حداقل دو سال تجربه ی کاری (در پنج سال گذشته) در شغل مورد نظر، یا در صورتی که شغل مورد نظر در اونتاریو نیاز به مجوز داشته باشد، انجام دادن مراحل ثبت نام مناسب.
 • یک پیشنهاد کار دائمی تمام وقت تایید شده برای یک شغل تخصصی در سطح NOC 0, A, B
 • دستمزد پیشنهادی که در سطح دستمزدهای معمول برای شغل مورد نظر باشد.
 • اثبات وضعیت اقامت قانونی (اگر درخواست کننده در کانادا باشد).
 • موافقت نامه ی کارفرما، فرم گواهی امضا شده بوسیلۀ کارفرما و فرم بررسی اولیه

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای کارفرما

برای واجد شرایط شدن تحت این دسته، کارفرمای انتاریو باید:

حداقل در این کسب و کار به مدت سه سال تا کنون فعال بوده باشد

کسب و کار او در انتاریو آینده ی خوبی داشته باشد

در صورتی که فرد کاندید در خارج از کانادا زندگی میکند، در حال بازدید از کاناداست، یا در منطقه و یا ایالتی خارج از انتاریو زندگی می کند، مدارک کافی از تلاش برای استخدام را ارائه دهد

در انطباق با قوانین کار استانی، از جمله، استانداردهای اشتغال، بهداشت و ایمنی، و قانون روابط کار باشد؛ و

برای کارفرمایان واقع در داخل منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA):

 • دارای درآمد ناخالص حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰  $ برای سال مالی اخیر باشند
 • حداقل پنج کارمند دائمی تمام وقت داشته باشند.

برای کارفرمایان واقع در خارج از منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA):

 • دارای درآمد ناخالص حداقل ۵۰۰٫۰۰۰  $ برای سال مالی اخیر باشند
 • حداقل سه کارمند دائمی تمام وقت داشته باشند.

کارفرمایان در داخل GTA می توانند یک موقعیت شغلی جدید به ازای هر پنج کارمند تمام وقت درخواست کنند در حالی که کارفرمایان در خارج از GTA می توانند یک موقعیت شغلی برای هر سه کارمند تمام وقت را درخواست کنند. صرف نظر از تعداد موقعیت هایی که یک کارفرما به دنبال پر کردن آن هاست، او تنها باید یک فرم درخواست Pre-screen  را تکمیل کند. کارفرمایان به حداکثر ۲۰ درخواست در هر سال محدود هستند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای موقعیت های شغلی

موقعیت شغلی پیشنهادی باید دارای شرایط زیر باشد:

این موقعیت شغلی باید واجد شرایط شرح “شغل ماهر” که توسط دولت به عنوان سطح NOC 0، A، B تعریف شده باشد؛

کار پیشنهاد شده باید برای یک موقعیت دائمی و تمام وقت (حداقل ۱۵۶۰ ساعت اشتغال درای حقوق در یک دوره ۱۲ ی ماهه) باشد؛

این پیشنهاد باید شامل نرخ دستمزد برای اشتغال در انتاریو باشد؛

این پیشنهاد نباید باعث ایجاد هیچ نوع اختلاف کاری شود و نیز نباید منجر به استخدام فرد درگیر در چنین اختلافاتی شود.

پیشنهاد نباید اشتغال و یا فرصت های آموزشی برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم در انتاریو را تحت تاثیر قرار دهد و

موقعیت شغلی باید برای عملیات شرکت لازم باشد.

 

دسته ی دانشجویان بین المللی

در حال حاضر دسته ی دانشجویان بین المللی اونتاریو خود به سه دسته تقسیم می شود:

دانشجویان با پیشنهاد کاری، فارغ التحصیلان PhD، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد

 

دسته ی دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد کار

از ۹ می ۲۰۱۶، یک مکث موقت در روند پذیرش درخواست  Pre-screen کارفرما درخواست به وجود آمد. کارگران ماهر خارجی دارای پیشنهاد کار که در حال حاضر توسط OINP تایید شده اند می توانند به ارائه ی درخواست کاندید شدن ادامه دهند.

برای صدور گواهی کاندید شدن تحت این دسته، هر دوی کارفرما و دانشجوی بین المللی برای نشان دادن این که واجد تمامی شرایط لازم هستند باید درخواست دهند.

کارفرمایان واجد شرایط لازم باید ابتدا یک درخواست  Pre-screen  به OINP برای موقعیت شغلی ای که می خواهند پر کنند ارائه دهند. اگر OINP این درخواست را تائید کند، کاندید مدنظر (دانشجوی بین المللی ای که کارفرما به دنبال استخدام اوست)، باید یک درخواست کاندید شدن ظرف ۶۰ روز از تصویب درخواست  Pre-screen ارسال کند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز

برای درخواست دادن در این دسته دانشجویان باید:

 • حداقل نصف دورۀ تحصیل خود را در کانادا تکمیل کرده باشند و از یک کالج یا دانشگاه کانادایی تایید شده دولتی فارغ التحصیل شده باشند یا به زودی فارق التحصیل شوند
 • حداقل یک دورۀ دو سالۀ برنامۀ دیپلم کالج یا مدرک دانشگاهی دو ساله به شکل تمام وقت را به اتمام رسانده باشند
 • دارای پیشنهاد کاری در یک شغل مدیریتی، حرفه ای، یا مشاغل تخصصی با کد NOC در سطح ۰, A, B  باشند که البته لازم نیست حتما این پیشنهاد کاری مرتبط با رشته ی درسی باشد.
 • پیشنهاد کاری ارائه شده به آن ها  دائمی و تمام وقت باشد و حداقل دستمزد برای آن شغل ( نه دستمزد معمول و غالب) در نظر گرفته شده باشد
 • ارائه ی درخواست در طی دو سال از تاریخی که متقاضی مدرک یا دیپلم خود را دریافت می کند و یا در طی نیمسال پایانی اخذ آن درجه یا دیپلم
 • اثبات وضعیت قانونی اگر درخواست کننده در کانادا باشد
 • دارا بودن موافقت نامه ی کارفرما، فرم گواهی امضا شده بوسیلۀ کارفرما و فرم بررسی اولیه

نکته این که لازم نیست که دانشجویان بین المللی هیچ گونه سابقه ی کاری داشته باشند. و نیز ضرورتی ندارد که پیشنهاد کاری در حوزه ی همان رشته ی تحصیلی یا همان دیپلم باشد.

 

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد

اگر شما از یکی از دانشگاههای دولتی اونتاریو در دوره کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده اید، یا به زودی تحصیلاتتان به اتمام می رسد، می توانید واجد شرایط برای اقدام از طریق دسته ی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد دسته ی دانشجویان بین المللی فرصت های اونتاریو شوید.

فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد اونتاریو نیازی به پیشنهاد کاری ندارند.

برای اقدام از طریق جریان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد فرصت های اونتاریو، دانشجو بایستی شرایط زیر را داشته باشد:

 • یک دوره ی کارشناسی ارشد حداقل یک ساله را به صورت تمام وقت در یکی از از دانشگاه های عمومی انتاریو تکمیل کرده باشد.
 • حداکثر ظرف مدت دو سال بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود، و یا طی آخرین ترم تحصیلی اقدام به درخواست نماید.
 • از یکی از برنامه های کارشناسی ارشد موجود در استان اونتاریو فارغ التحصیل شده باشد.
 • دارای وضعیت اقامت قانونی باشد.
 • ساکن در ایالت انتاریوی کانادا باشد.
 • قصد ماندن و سکونت در این ایالت را داشته باشد.
 • سطح دانش زبان بالایی در یکی از زبانهای رسمی کانادا داشته باشد. ( برای انگلیسی – IELTS – آزمون عمومی با امتیاز ۷ یا بالاتر با معیار کانادا) (برای زبان فرانسه – TEF – با امتیاز ۵ یا بالاتر)
  • Listening: IELTS 6 or TEF 249-279
  • Reading: IELTS 6 or TEF 207-232
  • Writing: IELTS 6 or TEF 310-348
  • Speaking: IELTS 6 or TEF 310-348,
 • اثبات داشتن پس انداز و درآمد حداقل کافی برای امرار معاش خود و خانواده.
 • اثبات سکونت حداقل ۱۲ ماه در ۲۴ ماه گذشته در انتاریو.
 • متقاضی نباید قصد ادامه تحصیل در انتاریو داشته باشد
 • پرداخت هزینه ی درخواست به مبلغ ۱۵۰۰ دلار

OINP درخواست های دانشجویان بین المللی ای را که در ترم آخر تحصیلی خود هستند قبول نمی کند. متقاضیان باید تمام شرایط و الزامات اخذ آن درجه را در زمان درخواست دادن تکمیل کرده باشند.

پس از انتخاب شدن به عنوان کاندید، متقاضی نامه ای دریافت خواهد کرد که سند کاندیدا شدن او خواهد بود. و کسانی که موفق به دریافت این نامه شده اند  باید ظرف ۶ ماه از تاریخ انتخاب شدن توسط OINP برای درخواست اقامت دائم به IRCC درخواست دهند. IRCC مجوز کار و درخواست ها را برای اقامت دائم در کانادا بررسی و پردازش می کند. کاندیدا باید یک کپی از نامه ی کاندیدی و یک کپی از تائیدیه ی برنامه ی کاندیدای مهاجرت انتاریو را بالای سند درخواست اقامت تسلیمی خود به IRCC ضمیمه کند.

فارغ التحصیلان PhD

اگر شما از یکی از دانشگاههای دولتی اونتاریو در دوره PhD فارغ التحصیل شده اید، می توانید واجد شرایط برای درخواست دادن در دسته ی فارغ التحصیلان PhD دسته دانشجویان بین المللی باشید.

نکته: فارغ التحصیلان PhD اونتاریو نیازی به پیشنهاد کاری ندارند.

 

شرایط لازم

 • فرد متقاضی فارق التحصیل یکی از برنامه های PhD موجود در ایالت اونتاریو باشد و یا
 • تمامی مراحل برنامه ی تحصیلی را با موفقیت به اتمام رسانده باشد. (مانند پاس کردن کلیه ی واحدها و دفاع از پایان نامه) و:
 • دوره ی PhD فرد حداقل دو ساله و در یکی از دانشگاه های دولتی اونتاریو بوده باشد.
 • نهایتا ظرف دو سال بعد از دریافت مدرک PhD خود اقدام به درخواست نماید.
 • اثبات وضعیت قانونی اگر فرد در کانادا باشد

دانشجویان میتوانند هم از داخل و هم از خارج کانادا برای این برنامه درخواست دهند.

 

 دسته ی کارآفرین

دسته ی کارآفرین برنامه ی انتخاب مهاجرت استانی انتاریو (OINP)  برای جذب افرادی که به دنبال اجرای طرح کسب و کار جدید و یا خرید یک کسب و کار موجود در انتاریو هستند می باشد.

متقاضیان موفق، یک نامه ی اجازه کار موقت – بر اساس یک توافق عملکرد – برای ایجاد کسب و کار در انتاریو دریافت خواهند کرد. اگر توافقات سرمایه گذاری و ایجاد شغل مشخص شده در شرایط عملکرد اجرا شوند، کارآفرینان این فرصت را کسب خواهند کرد که برای اقامت دائم کانادا به OINP درخواست دهند.

دسته ی کارآفرین OINP بر اساس مدل ابراز تمایل عمل می کند، که به موجب آن شرکت کنندگان واجد شرایط باید قبل از ارائه ی درخواست کامل ابتدا دعوت شوند.

 

حداقل شرایط لازم برای متقاضیان

برای اعلام تمایل (EOI)، متقاضیان باید دارای شرایط حداقل زیر باشند:

کاندیداها باید حداقل ۳۶ ماه تجربه ی کسب و کار تمام وقت در طی ۶۰ ماه گذشته به عنوان مالک یک کسب و کار و یا مدیر ارشد آن داشته باشند.

اگر متقاضی دارای هر دو تجربه یعنی هم مالکیت و هم مدیریت ارشد در یک کسب و کار باشد باید تنها یکی از آن ها برای EOI و درخواست استفاده کند

متقاضیان باید دارای ارزش دارایی حداقل خالص باشند، که بسته به مکان کسب و کار متفاوت خواهد بود.

برای کسب و کار واقع در منطقه تورنتو بزرگ (GTA)، متقاضیان باید حداقل ثروت خالص ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ $ داشته باشند.

برای کسب و کار واقع در خارج از GTA، متقاضیان باید حداقل دارایی خالص ۸۰۰٫۰۰۰ $ داشته باشد.

برای کسب و کار در بخش ارتباطات / فناوری اطلاعات و ارتباطات دیجیتال (بدون در نظر گرفتن این که در کجا واقع خواهد شد)، متقاضیان باید حداقل دارایی خالص ۸۰۰٫۰۰۰ $ داشته باشند.

متقاضیان باید یک گزارش تایید شخص ثالث (third party verification report)، تهیه شده توسط ارائه دهنده ی خدمات مجاز، به منظور اثبات ارزش دارایی خالص خود فراهم کنند.

متقاضیان باید یک سرمایه گذاری شخصی حداقل، که بسته به محل کسب و کار پیشنهادی متفاوت است انجام دهند.

اگر کسب و کار پیشنهادی در GTA واقع شود، متقاضیان باید یک سرمایه گذاری شخصی حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ $ انجام دهند.

اگر کسب و کار پیشنهادی در خارج از GTA واقع شود، متقاضیان باید یک سرمایه گذاری شخصی حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ $ انجام دهند.

اگر کسب و کار پیشنهادی در بخش ارتباطات / فناوری اطلاعات و ارتباطات دیجیتال (بدون در نظر گرفتن این که در کجا واقع خواهد شد) باشد، متقاضیان باید یک سرمایه گذاری شخصی حداقل ۵۰۰٫۰۰۰ $ است.

متقاضیان باید حداقل مالکیت سهام ۳۳٫۳ درصد (یک سوم) را داشته باشند.

متقاضیان باید حداقل دو شغل تمام وقت دائم برای شهروندان کانادایی و / یا مقیم دائم ایجاد کنند؛ و

اگر یک کسب و کار موجود خریداری شود، متقاضی باید دو موقعیت شغلی دائم تمام وقت جدید علاوه بر کارکنان فعلی ایجاد کند.

متقاضیانی که یک کسب و کار موجود را خریداری می کنند باید حداقل یک سفر مرتبط با کسب و کار به انتاریو در ۱۲ ماه قبل از ارسال اعلام تمایل انجام دهند.

توجه: اگر متقاضی با یک شریک تجاری که او نیز به دنبال کاندید شدن در این برنامه است درخواست می دهد، هر دوی متقاضی و شریک به صورت جداگانه باید تمام الزامات حداقل ذکر شده در بالا را داشته باشند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای کسب و کار

کسب و کار پیشنهادی باید شرایط کلی زیر را برای شرکت در دسته ی کارآفرین دارا باشد:

هدف کسب و کار پیشنهادی باید قصد به دست آوردن سود از طریق فروش محصولات و / یا خدمات باشد؛

منابع درآمد اولیه باید از درآمد(به دست آورده)  فعال باشد، نه درآمد منفعل؛

کسب و کار پیشنهادی، باید با الزامات قانونی کانادا و تمام الزامات قانونی صنعت و صدور مجوز که حاکم بر عمل مشروع آن می باشد منطبق باشد؛

کسب و کار پیشنهادی باید با همه ی قوانین کار انتاریو منطبق باشد، از جمله استانداردهای اشتغال، بهداشت و ایمنی و قوانین روابط کار؛

کسب و کار پیشنهادی باید یک کسب و کار دائمی در انتاریو در نظر گرفته شود؛ و

 

سرمایه گذاران ثالث باید یک بانک برنامه I و یا برنامه II  (Schedule I or Schedule II bank) و یا یک سرمایه گذار نهادی (institutional investor) باشد.

 

دیگر شرایط خاص برای توالی کسب و کار:

هر کسب و کار موجودی که خریداری می شود، باید در عمل به طور مداوم توسط همان مالک یا همان گروه از صاحبان برای پنج سال قبل از خرید متقاضی فعال بوده باشد.

اثبات مالکیت و یا نامه ای از قصد برای خرید یا شرایط توافقنامه ی فروش باید وجود داشته باشد.

خرید، باید به طور کامل انتقال مالکیت از مالک قبلی به متقاضی، شریک تجاری او، و / یا هر سرمایه گذار ثالث در صورت وجود باشد؛

کسب و کار پیشنهادی نباید قبلا تحت مالکیت یا مدیریت توسط کاندید دسته ی کسب و کار OINP فعلی یا سابق بوده باشد؛

متقاضی باید تمام مشاغل تمام وقت دائم موجود را حفظ کرده و علاوه بر آن ها دو شغل تمام وقت دائم جدید ایجاد کند.

متقاضی باید، حداقل، سطح دستمزد فعلی و شرایط استخدام کارکنان موجود را حفظ کند، و

پلان کسب و کار پیشنهادی باید نشان دهد که متقاضی در نظر دارد کسب و کار را رشد و توسعه دهد.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای کاندید شدن

متقاضیان باید شرایط زیر را زمانی که کسب و کاری را ایجاد کردند و شرایط عملکرد را برآورده کردند دارا باشند تا کاندید شوند. به دست آوردن گواهی کاندید شدن اجازه می دهد تا متقاضیان برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

متقاضیان باید این معیارها را تنها زمانی که برای کاندید شدن پس از ایجاد کسب و کار اقدام می کنند دارا باشند، و نه لزوما زمانی که برای دسته ی کارآفرین درخواست می دهند.

 

متقاضیان باید سطح زبان رسمی در حد CLB 5 را اثبات کنند

CLB 5 را می توان از طریق نمرات تست عمومی IELTS و تست Test d’Évaluation de Français در هر مهارت زبانی اثبات کرد:

Listening: IELTS 5 or TEF 181-216

Reading: IELTS 4 or TEF 151-180

Writing: IELTS 5 or TEF 226-270

Speaking: IELTS 5 or TEF 226-270

برای داشتن الزامات مدیریت فعال برنامه، متقاضیان باید ۷۵ درصد (نه ماه از سال) دوره ای را که در آن کسب و کاری را ایجاد می کنند ساکن در انتاریو (به عنوان مثال در دوره ی توافق عملکرد) باشند

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم

انتاریو درخواست هایی را که در آن خطر کمی برای این ایالت وجود داشته باشد و یا فاقد سود اقتصادی بلند مدت برای این ایالت باشد را پردازش نخواهد کرد. در نتیجه، کسب و کار پیشنهادی نمی تواند از لیست کسب و کار فاقد شرایط لازم زیر باشد.

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم در منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA)

فرانچایز موجود در انتاریو (سری جدید فرانچایز خارجی در حال گسترش به انتاریو مجاز است)

پمپ بنزین ها

بازیافت لاستیک تایر

بازیافت آهن قراضه

بنگاه رهن (Pawnbrokers)

تخت خواب و صبحانه (Bed and Breakfasts)

شرکت های مادر (هلدینگ)

لباسشویی

عملیات شستشوی خودکار اتومبیل

وام موعد پرداخت (payday) و کسب و کارهای مرتبط

کسب و کاری که قبلا تحت مالکیت / یا اداره شده توسط کاندیداهای فعلی یا سابق دسته ی کسب و کار OINP

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم در خارج از منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA)

بازیافت لاستیک تایر

بازیافت آهن قراضه

بنگاه رهن (Pawnbrokers)

شرکت های مادر (هلدینگ)

لباسشویی

عملیات شستشوی خودکار اتومبیل

وام موعد پرداخت (payday) و کسب و کارهای مرتبط

کسب و کاری که قبلا تحت مالکیت / یا اداره شده توسط کاندیداهای فعلی یا سابق دسته ی کسب و کار OINP

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

بیان تمایل (EOI)

EOI یک درخواست نیست، بلکه یک بیان تمایل کاندید برای شرکت در دسته ی OINP کارآفرین است. اگر از متقاضی بر مبنای EOI او دعوت به درخواست دادن شود، او می تواند یک درخواست کامل به دسته ی کارآفرین ارسال کند. مدل EOI در سیستم امتیازبندی خود عمل می کند، بنابراین متقاضیان باید نمره ای را بر اساس اطلاعات ارائه شده در زیر کسب کنند. نمره ی کل تعیین خواهد کرد که آیا متقاضی ممکن است دعوت نامه ی درخواست تحت دسته ی جریان کارآفرین OINP را دریافت کند یا خیر.

 

عوامل امتیازدهی و تفکیک امتیاز

متقاضیان می توانند تحت عوامل تجربه، سرمایه گذاری و سرمایه انسانی امتیازاتی کسب کنند: حداکثر نمره در دسترس ۱۶۰ امتیاز است.

امتیازات بخش های امتیاز

 

۵۰ عوامل تجربه

 

۹۰ عوامل سرمایه گذاری

 

۲۰ عوامل سرمایه انسانی

 

۱۶۰

 

مجموع امتیازات موجود

 

عوامل تجربه

افراد بر اساس تجربه کسب و کار امتیازاتی را کسب خواهند کرد. نمرات به دست آمده بر اساس تجربه مالکیت کسب و کار گذشته فرد یا سابقه مدیریت ارشد او در  طی۶۰ ماه قبل از ارسال EOI خواهد بود. اگر فرد هر دوی مالکیت کسب و کار و سابقه مدیریت ارشد در ۳۶ از ۶۰ ماه گذشته را دارا باشد، باید یکی از این تجارب را برای بیان در EOI انتخاب کند. همانطور که در بخش حداقل شرایط لازم در بالا ذکر شد، حداقل مورد نیاز شامل۳۶ ماه تجربه برای واجد شرایط شدن تحت دسته ی کارآفرین است.

اگر متقاضی دارای شریک تجاری نیز باشد آن شریک نیز باید حداقل ۳۶ ماه تجربه ی کاری در طی ۶۰ ماه گذشته داشته باشد.

 

فاکتور تجربه ۱: مالکیت کسب و کار

افراد باید حداقل مالک ۳۳٫۳ درصد از کسب و کار در طول دوره ای که به عنوان طول تجربه ادعا می کنند را دارا بوده باشند. همچنین باید نشان داده شود که آنها یک نقش فعال در کسب و کار داشته اند، به این معنی که فرد شخصا در عملیات روز به روز در آن کسب و کار مشغول بوده و دخالت مستقیم در تصمیم گیری داشته است.

 

فاکتور تجربه ی ۲: مدیریت ارشد

نقش مدیر ارشد باید شامل مسئولیت ارشد تصمیم گیری در زمینه هایی مانند عملیات، فروش، مالی، بازاریابی، توزیع، منابع انسانی، تحقیق و توسعه، و غیره بوده باشد.

 

امتیازات مدت زمان تجربه
واجد شرایط نخواهد بود کمتر از ۳۶ ماه  

 

مالکیت کسب و کار

 

۱۳ ۳۶ تا ۴۷ ماه
۱۹ ۴۸ تا ۵۹ ماه
۲۵ ۶۰ ماه
یا
واجد شرایط نخواهد بود کمتر از ۳۶ ماه  

 

مدیریت ارشد

۸ ۳۶ تا ۴۷ ماه
۱۴ ۴۸ تا ۵۹ ماه
۲۰ ۶۰ ماه
۲۵ مجموع امتیازات در دسترس

 

فاکتور تجربه ی ۳: تجربه ی خاص

افراد می توانند امتیازاتی را بر اساس تجربه ی خاص گذشته خود در یک کسب و کار دارای رشد بالا و / یا در یک کسب و کار تجارت و صادرات به دست آورند.

تجربه کسب و کار با رشد بالا: تجربه در یک کسب و کار که شامل حداقل ۲۰ درصد افزایش در درآمد برای دو سال متوالی باشد. ارائه ی اسناد اثبات کننده (به عنوان مثال صورتهای مالی) اگر فرد برای درخواست دادن دعوت شود اجباری است.

تجربه کسب و کار صادرات و تجارت: داشتن تجربه ی صادرات حداقل ۲۰ درصد از مجموع کالاها / خدمات به بازار خارجی در یک کسب و کار. . ارائه ی اسناد اثبات کننده (به عنوان مثال صورت های مالی با اعلان صادرات، سفارشات خرید، فاکتورها) اگر فرد برای درخواست دادن دعوت شود اجباری است.

صاحبان کسب و کاری می توانند برای دریافت این امتیاز درخواست دهند که  اسنادی ارائه دهند که  تایید کند کسب و کار آن ها دارای رشد بالا بوده و یا یک کسب و کار صادرات و تجارت بوده است.

مدیران ارشد باید نامه ی مرجع از کارفرما و/ یا سایر مدارک مثبته که نشان دهد آن ها در نقشی دارای قدرت تصمیم گیری مستقیم و یا یک تاثیر مستقیم بر رشد بالای فعالیت / فعالیت های کسب و کار بوده اند ارائه دهند.

امتیازات سابقه ی تجربه ی خاص

 

۰ هیچ

 

۱۵ بله: یک سابقه ی تجربه ی خاص

 

۲۵ بله: دو سابقه ی تجربه ی خاص

 

۲۵ مجموع امتیاز قابل کسب

 

 

 

فاکتورهای سرمایه گذاری

فاکتور سرمایه گذاری ۱: دارایی خالص

ارزش خالص دارایی شخصی باید قانونی به دست آمده و قابل اثبات باشد. ارزش دارایی خالص شخصی شامل تمام دارایی های خود فرد و همسر یا شریک زندگی او، منهای هر نوع بدهی از جمله وام مسکن و بدهی های شخصی می باشد. این دارایی خالص باید به نام متقاضی و همسر/ شریک زندگی عرفی (کامن لا)ی او باشد.

همان طور که در بالا ذکر شد یک شرایط حداقل برای ارزش دارایی خالص جهت درخواست در دسته ی کارآفرین وجود دارد که بسته به محلی که کسب و کار در آن قرار خواهد گرفت متفاوت است.

اگر متقاضی دارای شریک تجاری باشد آن شریک نیز باید دارای شرایط لازم برای حداقل ارزش دارایی خالص باشد.

ارزش دارایی خالص امتیازات
 

اگر کسب و کار پیشنهادی داخل GTA باشد

کمتر از ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار واجد شرایط نیست
۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۹۹۹٫۹۹۹ دلار ۲
۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۴۹۹٫۹۹۹ دلار ۵
۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۹۹۹٫۹۹۹ دلار ۸
۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۳٫۴۹۹٫۹۹۹ دلار ۱۱
۳٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار و بالاتر ۱۵
یا
 

اگر کسب و کار پیشنهادی خارج GTA باشد

یا

اگر کسب و کار پیشنهادی در فناوری اطلاعات و ارتباطات / ارتباطات بخش دیجیتال باشد (صرف نظر از محل)

کمتر از ۸۰۰٫۰۰۰ دلار واجد شرایط نیست
۸۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۲۹۹٫۹۹۹ دلار ۲
۱٫۳۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۷۹۹٫۹۹۹ ۵
۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۲۹۹٫۹۹۹ ۸
۲٫۳۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۷۹۹٫۹۹۹ ۱۱
۲٫۸۰۰٫۰۰۰ و بالاتر ۱۵
حداکثر امتیاز قابل کسب ۱۵

 

فاکتور سرمایه گذاری ۲: میزان سرمایه گذاری

حداقل سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط باید از ارزش خالص دارایی شخصی متقاضی مشتق شده باشد.

اشخاص ثالث در صورتی که بانک برنامه I و یا برنامه II و یا یک سرمایه گذار نهادی[۱] باشند ممکن است تامین مالی خارجی ای فراتر از حداقل مقدار سرمایه گذاری تهیه کنند. سرمایه گذاری شخصی اشخاص ثالث مجاز نیست. متقاضیان نمی توانند امتیازی برای سرمایه گذاری ای که توسط یک شخص ثالث ایجاد خواهد شد دریافت کنند.

برای اینکه سرمایه گذار واجد شرایط در نظر گرفته شود، هزینه باید برای ایجاد و بهره برداری از یک کسب و کار جدید و یا برای خرید آن و بهبود عملکرد کسب و کار موجود ضروری باشد

اگر متقاضی یک کسب و کار موجود را خریداری می کند، او باید:

برخی از وجوه سرمایه گذاری را در جهت بهبود / گسترش کسب و کار سرمایه گذاری کند؛ و

توجه داشته باشید که بهبود / گسترش هزینه های عملیاتی معمول، مانند تمدید موجودی، حقوق و دستمزد، اجاره، خدمات شهری، و یا حفظ همان سطح از بازاریابی یا هزینه ی تبلیغات ، هزینه های قانونی یا حرفه ای، جواز کسب، و غیره را شامل نمی شود.

سرمایه گذاری های زیر فاقد شرایط لازم هستند:

پول نقد، معادل پول نقد یا سرمایه در گردش؛ و

پرداخت دستمزد به خود متقاضی و  اعضای خانواده او.

همان طور که در بخش حداقل شرایط لازم در بالا ذکر شد، حداقل مورد نیاز برای مقدار سرمایه گذاری واجد شرایط در دسته ی کارآفرین، با توجه به محل قرار گیری کسب و کار پیشنهادی که متفاوت است.

اگر متقاضی شریک تجاری داشت، شریک نیز باید میزان سرمایه گذاری حداقل مورد نیاز را تامین کند.

 

ارزش دارایی خالص امتیازات
 

اگر قرار است کسب و کار پیشنهادی داخل GTA باشد

کمتر از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار واجد شرایط نیست
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۴۹۹٫۹۹۹ دلار ۲
۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۹۹۹٫۹۹۹ دلار ۶
۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۲٫۹۹۹٫۹۹۹ دلار ۱۴
۳٫۰۰۰٫۰۰۰  دلار یا بیشتر ۲۰
یا
 

اگر قرار است کسب و کار پیشنهادی خارج GTA باشد

یا

اگر کسب و کار پیشنهادی در فناوری اطلاعات و ارتباطات / ارتباطات بخش دیجیتال باشد (صرف نظر از محل)

کمتر از ۵۰۰٫۰۰۰ دلار واجد شرایط نیست
۵۰۰٫۰۰۰ تا ۹۹۹٫۹۹۹ دلار ۳
۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱٫۴۹۹٫۹۹۹ ۸
۲٫۵۰۰٫۰۰۰ دلار یا بیشتر ۱۸
حداکثر امتیاز قابل کسب

 

۲۵

 

 

 

فاکتور سرمایه گذاری سوم: ایجاد شغل

متقاضیان می توانند امتیازاتی را بر اساس تعداد کل مشاغل تمام وقت دائمی که برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم ایجاد خواهند کرد به دست آورند.

متقاضیان باید نشان دهند که حداقل دو شغل تمام وقت دائم برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم تحت جریان کارآفرین OINP ایجاد خواهند کرد، همانطور که در بالا بخش حداقل ملزومات ذکر شده است این مشاغل باید دارای نرخ دستمزد معمول بوده و باید بر اساس حداقل ۱۵۶۰ ساعت اشتغال در یک دوره ۱۲ ماهه باشند.

اگر فرد دارای شریک تجاری باشد ان شریک نیز باید دو شغل ایجاد کند، و در مجموع برای کسب و کار پیشنهادی چهار شغل ایجاد کنند.

 

امتیازات ایجاد شغل جدید

 

واجد شرایط نیست کمتر از دو شغل
۵ دو شغل

 

۱۲ ۳ تا ۴ شغل

 

۱۹ ۵ تا ۶ شغل

 

۲۰ ۷ شغل یا بیشتر

 

۲۰ مجموع امتیازات قابل کسب

 

 

 

فاکتور سرمایه گذاری چهارم: سفرهای اکتشافی

متقاضیان می توانند بر اساس هر بازدیدی که مربوط به کسب و کار در انتاریو در سال قبل از ارسال EOI باشد امتیاز دریافت کنند. هیچ اجباری برای متقاضی برای سفر اکتشافی وجود ندارد، مگر اینکه متقاضی به دنبال خرید یک کسب و کار موجود باشد.

 

امتیازات سفرهای اکتشافی به انتاریو

 

۰ خیر

 

۲ بله: یک سفر در سال گذشته

 

۵ بله: دو سفر یا بیشتر در سال گذشته

 

۵ مجموع امتیازات در دسترس

 

 

 

فاکتور سرمایه گذاری پنجم: هدف قرار دادن بخش های کلیدی

اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضیان در یک بخش کلیدی بر اساس آن چه ایالت انتریو مشخص کرده باشد نیز می توانند امتیازاتی کسب کنند.

این بخش های کلیدی به عنوان اولویت های اقتصادی برای انتاریو تعریف شده است:

هوافضا

خودرو

خدمات مالی

تولید محصولات غذایی و آشامیدنی

اطلاعات و ارتباطات فناوری

علوم زیستی

استخراج معدن

سرمایه گذاری گردشگری

صنعت آب

امتیازات هدف قرار دادن بخش کلیدی

 

۰ نخیر

 

۱۰ بله

 

۱۰ کل امتیازات در دسترس

 

 

فاکتور سرمایه گذاری ششم: طبقه بندی مشاغل ملی کد ۰، A، B

متقاضیان می توانند بر مبنای شغلی که در سطح مشاغل کد ملی ایجاد می کنند به شرطی که در یکی از سه سطح ۰، A، B قرار گیرند امتیاز دریافت کنند.

 

امتیازات ایجاد مشاغل کد NOC سطح A, B, 0

 

۱۵ بله: NOC 0 یا مشاغل A

 

۱۰ بله: مشاغل NOC B

 

۰ نه: فقط مشاغل NOC C و/ یا NOC D

 

 

 

فاکتورهای منابع انسانی

فاکتور اول منابع انسانی: سطح تحصیلات

متقاضیان می توانند بر مبنای بالاترین مدرک تحصیلی ای که کسب کرده اند امتیاز دریافت کنند. برای دسته ی کارآفرین در مورد تحصیلات هیچ مینیممی وجود ندارد.

اما متقاضیانی که ادعایی درباره ی تحصیلات کنند اگر دعوت شوند باید مدارک کافی تحصیلی شامل نتایج ارزیابی اعتبار مدارک تحصیلی

[۲] را نیز ارائه دهند.

 

امتیازات سطح تحصیلات

 

۰ هیچ نوع تحصیلات پس از دبیرستان

 

۲ بین ۶ ماه تا دو سال تحصیلات پس از دبیرستان

 

۵ بیش از دو سال تحصیلات پس از دبیرستان

 

۵ مجموع امتیازات در دسترس

 

 

فاکتور دوم منابع انسانی: توانایی زبان رسمی

در حالی که اجباری برای نشان دادن توانایی زبان انگلیسی و / یا فرانسه در دسته ی کارآفرین در زمان ارائه EOI، وجود ندارد اما معادل مهارت در زبان در سطح  CLB 5 در زمان کاندید شدن توسط OINP مورد نیاز است.

متقاضیان باید مهارت در زبان خود را با نمره آزمون عمومی زبان انگلیسی (IELTS) و یا تست (TEF) در فرانسه نشان دهند.

 

امتیازات توانایی زبان رسمی

 

۳ هیچ و یا حداقل (CLB3 یا کمتر)

 

۱۰ فهم پایه و ابتدایی (CLB 4)

 

۱۵ متوسط و پیشرفته (CLB 5 و بالاتر)

 

۱۵ کل امتیازات قابل کسب

 

 

اعلام تمایل (EOI) امتیاز دهی، قرعه کشی، و زمان های پردازش

دارا بودن تمام الزامات حداقل تضمین نمی کند که متقاضی برای درخواست دادن به OINP دعوت خواهد. هیچ حداقل نمره ای وجود ندارد، به عنوان مثال EOI در مقایسه با هم امتیاز خواهند کرد و کاندیداهای برتر برای درخواست دادن دعوت خواهند شد. اگر یک متقاضی با یک شریک تجاری در این برنامه درخواست دهد، نمره نهایی با استفاده از کمترین نمره ی ارسالی از دو کاندیدا[۳] محاسبه خواهد شد. این نمره ی نهایی برای رتبه بندی EOI های دریافتی در مقایسه با هم استفاده می شود.

در آغاز هر دوره پردازش، یک قرعه کشی وجود خواهد داشت، که در آن تنها EOI های برتر برای پردازش انتخاب می شود. قرعه کشی تقریبا هر ۱۲۰ روز یک بار رخ می دهد. نمره ی نهایی انتخاب ممکن است در دوره های پردازش به علت تفاوت در نمرات ارسالی در طول ماه های مربوطه متفاوت باشد.

EOI هایی که در طی ۱۲ ماه از تاریخ دریافت انتخاب نشوند از استخر انتخاب حذف خواهند شد. اشخاص پس از حذف EOI می توانند مجددا برای ورود به استخر درخواست دهند.

 

مصاحبه

متقاضی (و شریک کسب و کار، در صورت وجود) ممکن است لازم باشد برای شرکت در یک مصاحبه حضوری اجباری در دفاتر OINP حاضر شوند. هدف از این مصاحبه الزامی به دست آوردن درک بهتر از پلان کسب و کار و تجربه ی گذشته است. متقاضی (و شریک کسب و کار، در صورت وجود) مسئول تمام ترتیبات جابجایی و سفر و هزینه های متحمل شده در ارتباط با مصاحبه است.

توافقنامه ی اجرا[۴]

اگر درخواست تایید شده باشد، متقاضی (و شریک تجاری، در صورت وجود) باید یک توافقنامه ی عملکرد با استان انتاریو امضا کنند. توافقنامه ی عملکرد، تشریح تعهدات لازم به منظور اقامت دائم کاندید است. این سند شامل موارد زیر خواهد شد ( اما نه محدود به):

شرح کسب و کار (از جمله صنعت و محل آن)؛

مقدار سرمایه گذاری و جدول زمانی.

تعداد و نوع شغل هایی که برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم ایجاد می شود.

نقاط عطف اجباری کسب و کار و دستاوردهای آن (بسته به کسب و کار خاص)؛ و

چهارچوب های زمانی برای تعهدات.

موافقت نامه های عملکرد برای هر متقاضی منحصر به فرد هستند و بر پایه ی اطلاعات ارائه شده در درخواست (از جمله EOI)، پلان کسب و کار، و مصاحبه در صورت وجود، قرار دارند. متقاضیانی که موفق به انجام دادن تعهدات کسب و کار مشخص شده در توافقنامه عملکرد نشوند واجد شرایط برای کاندید شدن برای اقامت دائم نخواهند بود.

هنگامی که متقاضی (و شریک تجاری، در صورت وجود) توافق را امضا کردند، OINP یک نامه ی تایید مبنی بر این که او می تواند به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اجازه کار موقت درخواست دهد ارسال خواهند کرد.

 

ایجاد کسب و کار

پس از این که توافق عملکرد امضا شد، متقاضیان موفق باید در عرض یک سال از تاریخ نامه ی تایید با اجازه ی کار موقت معتبر که توسط IRCC صادر شده وارد انتاریو شوند.

پس از ورود در انتاریو، افراد تا ۲۰ ماه برای اجرای طرح کسب و کار و عملی کردن تمام تعهدات تحت توافقنامه ی عملکرد فرصت خواهند داشت. متقاضیان موفق مسئول ارائه ی گزارش نهایی به OINP بین ۱۸ تا ۲۰ ماه پس از ورود به انتاریو با اجازه ی کار موقت معتبر هستند. گزارش نهایی باید اثبات کند که کاندیدا تمام اهداف ذکر شده در موافقتنامه عملکرد را برآورده کرده است.

گزارش نهایی همراه با مدارک مورد نیاز باید به OINP به منظور آغاز فرآیند کاندید شدن تحویل داده شود.

 

شرایط مورد نیاز برای کاندید شدن

کاندید موفق باید به IRCC برای اقامت دائم در ظرف شش ماه از تاریخی که توسط OINP کاندید شد، درخواست دهد. علاوه بر انجام تمام تعهدات توافقنامه ی عملکرد، متقاضیان (و شرکای تجاری، در صورت وجود) باید:

به طور فعال در مدیریت روز به روز کسب و کار شرکت داشته باشند؛

به طور فیزیکی حداقل ۷۵ درصد از سال را (۹ ماه در سال) برای ساپورت کسب و کار در طی دوره ی توافقنامه ی عملکرد در انتاریو زندگی کرده و ساکن باشند.

CLB 5 یا معادل آن را برای اثبات توانایی زبان داشته باشند.

شرایط مورد نیاز پذیرش فدرال، از جمله چک های امنیتی و پس زمینه های پزشکی را نیز طی کرده باشند.

 

 1. دسته ی شرکت (Corporate Stream)

دسته ی شرکت در برنامه ی انتخابی مهاجرت استانی انتاریو (OINP) شرکت های بین المللی ایجاد شده را که به دنبال گسترش و یا خرید یک کسب و کار موجود در انتاریو باشند را کمک و پشتیبانی می کند. هنگامی که کسب و کار با موفقیت ایجاد شد ، کارکنان کلیدی واجد شرایط برای دریافت گواهی انتخابی استانی درخواست می دهند، که به آن ها اجازه خواهد داد که در نهایت تبدیل به مقیم دائم کانادا شوند. متقاضی اصلی تحت این جریان افسر امضای شرکت[۵] است.

 

حداقل شرایط مورد نیاز

شرایط مورد نیاز شرکت

برای واجد شرایط شدن، شرکت های بین المللی باید:

حداقل در طی ۳۶ ماه قبل از زمان درخواست تاسیس شده باشند.

در حال حاضر کارکنان کلیدی ای را که به دنبال کاندید شدن هستند استخدام کرده، و وجود این کارکنان کلیدی باید برای اجرای عملیات کسب و کار در انتاریو ضروری باشد.

پنج شغل دائم تمام وقت برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم برای هر موقعیت کاندید شدنی که به دنبالش هستند ایجاد کنند؛

کارکنان کلیدی کاندید باید حضور دو سال خود را برای نشان دادن حداقل زبان مورد نیاز قبل از کاندید شدن برای اقامت دائم داشته باشند؛ و

در ازای هر عضو کلیدی پنج شغل دائم تمام وقت جدید برای شهروندان کانادایی ایجاد کنند.

موقعیت های شغلی باید حقوقی در سطح دستمزد رایج در ارتباط با آن شغل و یا بالاتر داشته باشند.

موقعیت شغلی باید به طور مداوم به مدت حداقل ۱۰ ماه قبل از ارائه ی گزارش نهایی پر شده باشد.

در مورد توالی کسب و کار، معیارهای اضافی زیر نیز اعمال می شود:

هر کسب و کار موجود باید در عمل به طور مداوم توسط همین مالک در طی ۶۰ ماه گذشته (پنج سال) در حال فعالیت بوده باشد.

کسب و کار نباید قبلا تحت مالکیت یا اداره ی کاندیدای فعلی و یا کاندیداهای قبلی دسته ی کسب و کار OINP بوده باشد.

خرید به طور کامل باید از مالک قبلی (بازدید کنندگان) این شرکت انتقال مالکیت؛

پلان کسب و کار پیشنهادی باید باعث رشد و بزرگ تر شدن آن کسب و کار شود

شرکت باید حداقل، سطح دستمزد فعلی و شرایط استخدام کارکنان موجود را حفظ کند،

شرکت باید تعهد ایجاد شغل را اجرا کند؛ و

شرکت باید همه ی شغل های تمام وقت دائم موجود را حفظ کند.

اگر کسب و کاری که در Ontario تاسیس می شود یک شرکت توسعه ی زمین و یا مال الاجاره است، معیارهای اضافی زیر نیز اعمال می شود:

محدودیت سه پروژه در سال؛

فعالیت پیشنهادی باید، یک کسب و کار دائم در حال انجام باشد که به دنبال گسترش یا بهبود وضعیت فعلی زمین، و همچنین اطمینان از که این شرکت سرمایه گذاری نقش مدیریت مستمر و فعال در کسب و کار ارائه شده خواهد داشت باشد.

شرکت مال الاجاره[۶] واجد شرایط، باید کالای پیشنهادی را تولید و یا خدمات مختص به خود را ارائه دهد و نه  اینکه فقط عملیات شرکت های دیگر را برای کسب سود استفاده کند.

شرکت های توسعه زمین و اجاره داری واجد شرایط باید نشان دهند که کسب و کار پیشنهادی بلند مدت بوده و شامل سرمایه گذاری غیر سوداگرانه خواهد بود و این که توسعه ی زمین مرتبط بخشی جدایی ناپذیر از هسته ی شرکت کسب و کار در حال انجام خواهد بود.

شرکت ها باید اسناد صدور گواهینامه سایت محلی و / یا تایید مرجع برنامه ریزی محلی مربوط را فراهم آورده و

در طی دوره ی نظارت دو ساله، شرکت باید اثبات کند که همه ی تعهدات مشخص شده در توافقنامه ی عملکرد را برآورده کرده و عملیات پیشنهادی را راه اندازی کرده و از کسب و کار در حال انجام به منظور واجد شرایط کاندید شدن حمایت کرده است.

 

سرمایه گذاری مورد نیاز

در دوره ی نظارت دو ساله، شرکت باید نشان دهد که همه ی تعهدات مشخص شده در توافقنامه ی عملکرد برای راه اندازی عملیات پیشنهادی صورت گرفته و حمایت از کسب و کار در حال انجام به منظور واجد شرایط کاندید شدن نیز به طور مستمر صورت گرفته است.

 

شرایط مورد نیاز سرمایه گذاری

تحت جریان شرکت OINP، سرمایه گذاری ها باید دارای معیارهای زیر باشند تا واجد شرایط شناخته شوند:

شرکت باید سرمایه گذاری حداقل ۵ میلیون $ CAD را برای گسترش یافتن در انتاریو و یا خرید یک کسب و کار موجود در استان را داشته باشد؛

وجوه سرمایه گذاری باید از منابع قانونی به دست آمده باشد.

فعالیت های سرمایه گذاری پیشنهادی باید سود اقتصادی قابل توجهی را برای انتاریو، که با ارزیابی از طرح کسب و کار شرکت تعیین می شود داشته باشد.

اگر کسب و کار تاسیسی در انتاریو توسعه ی زمین و یا یک شرکت مال الاجاره باشد، الزامات اضافی زیر نیز اعمال می شود:

سرمایه گذاری باید حداقل ۱۰ میلیون $ CAD باشد.

میزان سرمایه گذاری پیشنهادی باید مبلغی بیشتر از قیمت خرید زمین و هزینه های ساخت و ساز را پوشش دهد؛

 

الزامات کسب و کار پیشنهادی

علاوه بر موارد فوق، کسب و کار پیشنهادی در انتاریو باید:

یک ارتباط ساختاری روشن با شرکت مادر داشته باشد(به عنوان مثال یک شرکت تابعه، شعبه یا وابسته به شرکت[۷]

قصد به دست آوردن سود از طریق فروش محصولات و / یا خدمات را داشته باشد؛

منابع درآمد اصلی آن، از درآمد (به دست آورده) فعال ، باشد نه منفعل؛

با الزامات قانونی در کانادا و صنعت و الزامات قانونی صدور مجوز که حاکم برمشروع بودن عملیات آن است مطابقت داشته باشد؛

مطابق با تمام قوانین کار استانی، از جمله استانداردهای اشتغال، بهداشت و ایمنی، و قانون روابط کار و غیره باشد؛

یک کسب و کار دائمی در انتاریو محسوب شود؛ و

یک پلان کسب و کار ارائه دهد. پلان کسب و کار یک سند نوشته شده است که به توصیف جزئیات کسب و کار پیشنهادی می پردازد، از جمله:

هدف و اهداف کسب و کار پیشنهادی، شامل محصولات، بازارهای هدف و استراتژی های عملیاتی؛

اهداف عملیاتی و مالی؛

چالش های بین اجرای پلان کسب و کار و دستیابی به مقاصد و اهداف کوتاه مدت و دراز مدت؛ و

راهکارهایی برای غلبه بر چالش ها.

 

کارکنان کلیدی و شرایط مورد نیاز در مورد مکان

شرکت های متقاضی می توانند تا پنج نفر از کارکنان کلیدی را که کسب و کار در انتاریو ایجاد خواهند کرد و به دنبال کاندید شدن برای اقامت دائم و نقل مکان به این استان هستند را درخواست کنند. برای درخواست دادن تحت دسته ی شرکت OINP، این کارکنان کلیدی باید:

حضور آن ها برای ایجاد و عملیات کاری لازم در شغل پیشنهادی ضروری باشد

در کسب و کار موجود شرکت متقاضی، در نقش مدیریت ارشد، اجرایی، و یا ظرفیت دانش تخصصی (طبقه بندی ملی مشاغل ۰ یا A) باشد.

فقط یک کارکنان کلیدی در موقعیت NOC A را می توان ارائه شده است.

حداقل ۳۶ ماه تجربه در ۶۰ ماه گذشته در اشتغال در نظر گرفته شده (موقعیت شغلی ای که آنها در کسب و کار پیشنهادی در انتاریو خواهند داشت) با شرکت متقاضی داشته باشد؛

به طور مداوم برای شرکت متقاضی در آن موقعیت دقیقا در ۱۲ ماه قبل از ارائه ی درخواست کار کرده باشد؛

هیچ رابطه ی خانوادگی ای با اعضای هیئت اجرایی شرکت و یا هیئت مدیره یا سهامداران با بیش از ۱۰ درصد حقوق صاحبان سهام در شرکت متقاضی نداشته باشد.

اعضای خانواده شامل همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و اعضای خانواده ی همسر می شود.

در این شرکت سهمی نداشته باشد، به جز در مواردی که در آن حقوق صاحبان سهام به عنوان بخشی از بسته ی دستمزد در قرارداد کارمند آمده است، که در این صورت حقوق صاحبان سهام برای کارکنان کلیدی باید کمتر از ۱۰ درصد از کسب و کار شرکت های متقاضی باشد؛ و

در موقعیت های تمام وقت دائم در کسب و کار پیشنهادی در انتاریو که با سطح دستمزد معمول منطبق باشد قرار گیرند.

علاوه بر این، به منظور اقامت دائم کاندید، کارکنان کلیدی باید:

در موقعیتی باشند که توسط OINP مورد تایید قرار گرفته و باید وظایف شغلی تایید شده را انجام دهند.

به طور فیزیکی حداقل ۷۵ درصد از سال را (۹ ماه در سال) با مجوز کار معتبر برای ساپورت کسب و کار در انتاریو زندگی کرده و ساکن باشند و

CLB 5 یا معادل آن را برای اثبات توانایی زبان در انگلیسی و/ یا فرانسه داشته باشند.

توانایی زبانی را می توان از طریق نمرات تست عمومی IELTS و تست Test d’Évaluation de Français در هر مهارت زبانی اثبات کرد:

Listening: IELTS 5 or TEF 181-216

Reading: IELTS 4 or TEF 151-180

Writing: IELTS 5 or TEF 226-270

Speaking: IELTS 5 or TEF 226-270

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم

انتاریو درخواست هایی را که در آن خطر کمی برای این ایالت وجود داشته باشد و یا فاقد سود اقتصادی بلند مدت برای این ایالت باشد را پردازش نخواهد کرد. در نتیجه، کسب و کار پیشنهادی نمی تواند از لیست کسب و کار فاقد شرایط لازم زیر باشد.

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم در منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA)

فرانچایز موجود در انتاریو (سری جدید فرانچایز خارجی در حال گسترش به انتاریو مجاز است)

پمپ بنزین ها

بازیافت لاستیک تایر

بازیافت آهن قراضه

بنگاه رهن (Pawnbrokers)

تخت خواب و صبحانه (Bed and Breakfasts)

شرکت های مادر (هلدینگ)

لباسشویی

عملیات شستشوی خودکار اتومبیل

وام موعد پرداخت (payday) و کسب و کارهای مرتبط

کسب و کاری که قبلا تحت مالکیت / یا اداره شده توسط کاندیداهای فعلی یا سابق دسته ی کسب و کار OINP

 

کسب و کار فاقد شرایط لازم در خارج از منطقه ی تورنتوی بزرگ (GTA)

بازیافت لاستیک تایر

بازیافت آهن قراضه

بنگاه رهن (Pawnbrokers)

شرکت های مادر (هلدینگ)

لباسشویی

عملیات شستشوی خودکار اتومبیل

وام موعد پرداخت (payday) و کسب و کارهای مرتبط

کسب و کاری که قبلا تحت مالکیت / یا اداره شده توسط کاندیداهای فعلی یا سابق دسته ی کسب و کار OINP

 

مصاحبه

متقاضی اصلی (افسر امضای شرکت)[۸] و تمام کارکنان کلیدی پیشنهادی ممکن است لازم باشد برای شرکت در یک مصاحبه ی حضوری در دفاتر OINP در انتاریو در مدت کوتاهی پس از ارائه ی درخواست حاضر شوند. این مصاحبه برای به دست آوردن درک بهتر از پلان کسب و کار ارائه شده و سطح تجربه ی اعضای کارکنان کلیدی است. شرکت متقاضی مسئول تمام ترتیبات حمل و نقل و سفر و هزینه های متحمل شده در ارتباط با مصاحبه است.

 

توافقنامه ی اجرا

اگر درخواست تایید شده باشد، شرکت باید یک توافقنامه ی عملکرد با استان انتاریو (OINP) امضا کند. توافقنامه ی عملکرد، تشریح تعهدات لازمی است که شرکت باید در قبال کارکنان کلیدی به منظور اقامت دائم کاندیداها به دست آورد. این سند شامل موارد زیر خواهد شد ( اما نه محدود به):

شرح کسب و کار (از جمله صنعت و محل آن)؛

مقدار سرمایه گذاری و جدول زمانی.

تعداد و نوع شغل هایی که برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم ایجاد می شود.

نقاط عطف اجباری کسب و کار و دستاوردهای آن (بسته به کسب و کار خاص)؛ و

چهارچوب های زمانی برای تعهدات.

موافقت نامه های عملکرد برای هر شرکت منحصر به فرد هستند و بر پایه ی اطلاعات ارائه شده در درخواست شرکت، پلان کسب و کار، و مصاحبه در صورت وجود، قرار دارند. شرکت هایی که موفق به انجام دادن تعهدات کسب و کار مشخص شده در توافقنامه عملکرد نشوند کارکنان کلیدی پیشنهادیشان هم واجد شرایط کاندید شدن برای اقامت دائم نخواهند بود.

 

اجازه ی کار موقت

هنگامی که شرکت توافقنامه ی عملکرد را امضا کرد ، OINP یک نامه ی تایید، که کارکنان کلیدی را قادر می سازد به اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اجازه کار موقت درخواست دهند ارسال خواهد کرد. اجازه ی کار موقت به کارکنان کلیدی و خانواده های آنها اجازه خواهد داد که به انتاریو نقل مکان کنند.

توجه: اجازه ی کار موقت توسط OINP صادر نمی شود؛ کارکنان کلیدی باید از طریق IRCC درخواست دهند. اجازه ی کار موقت یک سند رسمی صادر شده توسط دولت کاناداست که اجازه می دهد تا یک فرد خارجی به شکل قانونی به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شود.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

کاندید شدن

بین ۱۸ تا ۲۰ ماه پس از ورود کارکنان کلیدی به انتاریو با اجازه ی کار موقت معتبر هستند، شرکت مسئول ارسال گزارش نهایی خواهد بود، که برای نوشتن آن یک الگو ارائه خواهد شد. ارائه ی گزارش برای آغاز روند کاندید شدن ضروریست، بنابراین می تواند پس از این که OINP بررسی های خود را از کسب و کار تکمیل کرد ارائه شود. در گزارش نهایی این مسئولیت به عهده ی شرکت است که ثابت کند تمام شرایط درج شده در توافق اجرا انجام شده است.

مهم است که توجه کنید که هر عضو کلیدی برای واجد شرایط بودن خود برای کاندید شدن مسئول است. اگر یک عضو کلیدی تمام شرایط لازم عمومی را نداشته باشد کارکن کلیدی دیگر می تواند واجد شرایط باشد.

کاندیداهایی که واجد شرایط  تمام تعهدات توافقنامه ی عملکرد هستند باید به IRCC برای اقامت دائم در ظرف شش ماه از زمانی که توسط OINP به عنوان کاندید موفق اعلام شدند درخواست دهند. درخواست کارکنان کلیدی به IRCC باید شامل یک کپی از نامه ی کاندید شدن[۹] و یک کپی از سند تائید کاندید شدن در برنامه ی مهاجرت کاندیدای انتاریو[۱۰] باشد به علاوه ی درخواست اقامت دائم[۱۱].

حتی اگر کارکنان کلیدی برای اقامت دائم توسط OINP کاندید شوند، حق رد درخواست فرد برای اقامت دائم، بر اساس ناروایی در کانادا[۱۲] (به عنوان مثال سلامت، امنیت، کیفری یا سایر ناروایی ها) برای دولت کانادا محفوظ است. IRCC از قدرت نهایی تصمیم گیری برای همه ی درخواست های اقامت دائمی برخوردار است.

 

دسته ی سرمایه گذاران (Investors Stream)

از اکتبر ۲۹، ۲۰۱۵، پذیرش در دسته ی سرمایه گذاران OINP قطع شده است و، بنابراین، دیگر هیچ درخواستی را پذیرش نمی کنند.

به منظور واجد شرایط بودن، سرمایه گذاری انجام شده توسط یک شرکت یا فرد باید واجد شرایط زیر باشد:

سرمایه گذاری باید به مقدار حداقل ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار باشد.

وزارت انتاریو در سطح معاون وزیر باید موافقت رسمی خود را با سرمایه گذاری و تعداد موقعیت های کلیدی درخواستی ای که قرار است توسط کاندیداهای خارجی پر شود را اعلام کند.

سرمایه گذاری نیز باید حداقل پنج شغل تمام وقت دائم برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم در انتاریو ایجاد کند.

اگر نامزد کارمندان کاندید برای تصویب علاوه بر سرمایه گذار درخواست شوند، تعداد مشاغلی که باید در کانادا ایجاد شود نیز افزایش می باید.

خود سرمایه گذاری نیز باید با مقررات مهاجرت و حفاظت از پناهندگان منطبق باشد.

به منظور تطابق با مقررات مهاجرت و حفاظت از پناهندگان، سرمایه گذاران فردی باید واجد شرایط معیارهای اضافی زیر باشند:

سرمایه گذار باید به طور فعال و به صورت مداوم مدیریت کسب و کار را به عهده داشته باشد.

هم چنین سرمایه گذار باید کنترل حداقل ۳۳٫۳۳۴٪ از کسب و کار را به عهده داشته و یا به عهده گیرد و یا یک سرمایه گذاری شخصی حداقل ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ دلاری در کسب و کار ایجاد کند.

سرمایه گذار نباید گزینه ی بازخرید (آزاد کردن) سرمایه گذاری خود را تا پس از یک دوره ی زمانی تعیین شده توسط استان داشته باشد.

سرمایه گذاری در کسب و کار باید به دلایل دیگری غیر از استخراج بهره، سود سهام و یا سود سرمایه باشد.

علاوه بر خود سرمایه گذاران، کارگران نیز ممکن است توسط شرکت سرمایه گذاری اگر کار آن ها بخش جدایی ناپذیری برای اطمینان از موفقیت این شرکت در کانادا باشد کاندید شوند. علاوه بر این، پنج مورد از آن موقعیت های شغلی ای که کارگران باید آن را پر کنند باید معیارهای زیر را دارا باشد:

هر موقعیت شغلی باید واجد شرایط تعریف یک شغل ماهر باشند (که توسط دولت در سطح NOC 0، A، یا B تعریف می شود).

هر موقعیت شغلی نیز باید دائمی و تمام وقت باشد.

دستمزد برای هر موقعیت باید مطابق با غالب سطح دستمزد برای اشتغال در انتاریو باشد.

هیچ موقعیت ممکن است حل و فصل هر اختلاف کار تاثیر می گذارد، یا اشتغال هر فرد درگیر در چنین اختلاف تاثیر می گذارد، و نه ممکن است هر موقعیت منفی فرصت های شغلی و یا آموزش را تحت تاثیر قرار برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم در انتاریو.

هیچ یک از موقعیت های شغلی نباید باعث ایجاد هیچ نوع اختلاف کاری شود و نیز نباید منجر به استخدام فرد درگیر در چنین اختلافاتی شود. پیشنهاد نباید اشتغال و یا فرصت های آموزشی برای شهروندان کانادایی یا مقیم دائم در انتاریو را به شکل منفی تحت تاثیر قرار دهد.

 

برنامه ی مهاجرتی استان نوا اسکوشیا (NSNP)

نوا اسکوشیا استان کوچکی در کانادا واقع در منطقه ماریتایمز است.این استان از شبه جزیره نوا اسکوشیا، و جزیره ی کیپ برتون و ۳۰۰۰ جزیره ی کوچک تشکیل شده است و بابت استاندارد بالای زندگی، خط ساحلی زیبا و غذاهای خوشمزه اش معروف است.

NSNP برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا است. از طریق این برنامه، مهاجران دارای مهارت و تجربه، گواهی کاندیدای استانی نوا اسکوشیا را دریافت می کنند، که سرعت روند کلی مهاجرت را بالا می برد.
NSNP

مهاجران را تحت دسته های زیر می پذیرد:

 • دسته ی تقاضای نوا اسکوشیا: ورودی اکسپرس (Nova Scotia Demand: Express Entry)
 • دسته ی تجربه ی نوا اسکوشیا: ورودی اکسپرس (Nova Scotia Experience: Express Entry)
 • دسته ی کارگران ماهر (Skilled Worker Stream)
 • دسته ی کارآفرین (Entrepreneur)
 • دسته ی کارآفرین تحصیلات تکمیلی بین المللی (International Graduate Entrepreneur Stream)

 

 1. دسته ی تقاضای نوا اسکوشیا: ورودی اکسپرس (Nova Scotia Demand: Express Entry)

این برنامه به صورت موقت متوقف شده است.

نوا اسکوشیا از سیستم انتخاب مهاجرت ورودی اکسپرس دولت فدرال به منظور انتخاب کاندیداها برای نوا اسکوشیا استفاده می کند. این جریان، که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۵ به وجود آمد، برای افراد بسیار ماهر با تحصیلات بالاتر  از دبیرستان است. و در مجموع یک لیست از ۲۹ شغل واجد شرایط برای این دسته وجود دارد.

کاندیداها باید حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را برای تحصیلات، مهارت زبانی، تجربه ی کاری، سن، و سازگاری، و این که آیا دارای پیشنهاد کاری از یک کارفرما در نوا اسکوشیا هستند یا نه کسب کنند.

 

 

فاکتورهای انتخاب امتیازات
تحصیلات حداکثر ۲۵ امتیاز
توانایی در زبان انگلیسی و یا فرانسه حداکثر ۲۸ امتیاز
تجربه ی کاری حداکثر ۱۵ امتیاز
سن حداکثر ۱۲ امتیاز
استخدام هماهنگ شده در نوا اسکوشیا حداکثر ۱۰ امتیاز
سازگاری حداکثر ۱۰ امتیاز
مجموع حداکثر ۱۰۰ امتیاز
نمره ی قبولی ۶۷ امتیاز

 

در این دسته سن فرد نباید زیر ۱۸ سال و یا بالای ۴۷ سال باشد و نیز تجربه ی کاری نباید کمتر از یک سال باشد. و نیز در مورد مهارت زبانی باید در تمامی مهارت ها حداقل سطح CLB 7 را دریافت کرده باشد.

 1. دسته ی تجربه ی نوا اسکوشیا: ورودی اکسپرس (Nova Scotia Experience: Express Entry)

در این دسته نیز از سیستم انتخاب مهاجران ورودی اکسپرس دولت فدرال برای انتخاب کاندیداها استفاده می شود که در واقع مسیری برای اخذ اقامت دائم کاندیداهای با مهارت بالاست که حداقل به مدت یک سال برای یک کارفرما در نوا اسکوشیا کار کرده باشند.

حداقل شرایط لازم:

 • سن بین ۲۱ تا ۵۵ سال
 • دارا بودن حداقل ۱۲ ماه سابقه ی کار تمام وقت یا معادل آن پاره وقت در این ایالت در طی سه سال قبل از درخواست که به صورت قانونی و با دارا بودن اجازه ی کار بوده باشد
 • و دارا بودن قصد اقامت و سکونت در ایالت نوا اسکوشیا

 

 1. دسته ی کارگران ماهر (Skilled Worker Stream)

NSNP درخواست های افرادی را که پیشنهاد کار از یک کارفرمای نوا اسکوشیا دریافت کرده اند را تحت این دسته می پذیرد. کارگران در مشاغل ماهر، نیمه ماهر و غیر ماهر ممکن است واجد شرایط درخواست دادن در این دسته شوند.

شرایط لازم:

 • اگر ساکن در کانادا هستند باید وضعیت قانونی خود را اثبات کنند
 • اگر ساکن در خارج از کانادا هستند باید وضعیت قانونی خود را در آن کشور اثبات کنند
 • بین ۲۱ تا ۵۵ سال سن داشته باشند
 • از یک کارفرما در نوا اسکوشیا پیشنهاد کاری تمام وقت دریافت کرده باشند
 • حداقل دوره ی دبیرستان را تمام کرده باشند (۱۲ سال تحصیل)
 • داشتن حداقل ۱۲ ماه تجربه ی کاری مرتبط در طی ۵ سال گذشته
 • دارا بودن سطح زبان CLB 5 در انگلیسی یا فرانسه برای مشاغل سطح ۰, A, B و داشتن CLB 4 برای مشاغل سطح C و D
 • اثبات قصد و توانایی سکونت در نوا اسکوشیا و توانایی تامین هزینه های زندگی خود

 

 1. دسته ی کارآفرین (Entrepreneur)

برنامه ی مهاجرت کارآفرینان به نوا اسکوشیا (NSNP) برای جذب افرادی که مایل به شروع و یا توسعه ی یک کسب و کار و اقامت دائم در نوا اسکوشیا هستند طراحی شده است.

شرایط لازم:

 • داشتن حداقل ۲۱ سال سن.
 • داشتن حداقل ۶۰۰،۰۰۰ $ CAD در کسب و کار خالص و دارایی های شخصی، تایید شده توسط NSOI تعیین شده حرفه ای شخص ثالث؛
 • نشان دادن تجمع ارزش خالص دارایی از طریق قانونی، تایید شده توسط NSOI؛
 • داشتن حداقل سه سال تجربه ی مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت ۳۳٫۳۳ درصد و یا بیشتر از پنج سال تجربه در نقش مدیر ارشد کسب و کار در ۱۰ سال گذشته ؛
 • سرمایه گذاری حداقل $ ۱۵۰،۰۰۰ دلار کانادا برای ایجاد و یا خرید یک کسب و کار در نوا اسکوشیا؛
 • نشان دادن توانایی های زبانی کافی در زبان انگلیسی یا فرانسه تایید شده توسط یک آژانس تست زبان تایید شده که باید حداقل معادل کسب سطح CLB 5 در تمام چهار مهارت زبانی باشد.
 • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان در کانادا و یا گواهی نامه های خارجی معادل تایید شده توسط ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) ، که تاریخ آن در پنج سال قبل از تاریخ تسلیم EOI باشد؛
 • داشتن پلان کسب و کار تاسیس و اثبات دارا بودن دانش کافی و تسلط بر پلان
 • موافقت برای اقامت در نوا اسکوشیا.
 1. دسته ی کارآفرین تحصیلات تکمیلی بین المللی (International Graduate Entrepreneur Stream)

دسته ی کارآفرین تحصیلات تکمیلی بین المللی برای فارغ التحصیلانی است که حداقل دو سال تحصیل تمام وقت از یک دانشگاه به رسمیت شناخته نوا اسکوشیا یا کالج جامعه نوا اسکوشیا را تکمیل کرده اند، و قصد اقامت دائم در نوا اسکوشیا را دارند.

شرایط لازم:

 • داشتن دیپلم متوسطه تمام وقت از نوا اسکوشیا و یا درجه ی حداقل دو ساله از یک دانشگاه به رسمیت شناخته شده در نوا اسکوشیا و یا کالج جامع نوا اسکوشیا؛
 • اقامت تمام وقت در طول برنامه ی تحصیلی در نوا اسکوشیا
 • اثبات قصد واقعی برای اقامت دائم در نوا اسکوشیا
 • در حال حاضر دارای یک کسب و کار در نوا اسکوشیا برای حداقل یک سال مداوم قبل از تاریخ تسلیم EOI باشد؛
  نشان دادن توانایی های زبانی کافی در حد CLB 7 در زبان انگلیسی یا فرانسه تایید شده توسط یک آژانس تست زبان تایید شده
 • داشتن حداقل ۲۱ سال سن
 • داشتن مجوز کار معتبر در زمان درخواست داد به NSOI
 • مالکیت ۱۰۰٪ سهام کسب و کار واجد شرایط و ارائه مشارکت فعال و مدیریت و هدایت هر روزه ی کسب و کار
 • اثبات این که آن ها در حال دریافت غرامت (compensation) در قالب حقوق و دستمزد از کسب و کار هستند.

 

برنامه ی استانی ایالت ساسکاچوان

برنامه ی استانی ساسکاچوان یا (SINP) راه دیگری را برای مهاجرت به کانادا برای شما فراهم می کند. از طریق SINP، ساسکاچوان اقدامات زیر را انجام می دهد:

 • دعوت برای اقامت از غیر کانادایی هایی که می خواهند ساسکاچوان را خانه خود فرار دهند.
 • معرفی متقاضیان موفق به دولت فدرال، تا بتوانند اقامت دائم در کانادا به دست آورند.

SINP تنها یکی از مراحل تبدیل شدن به یک مقیم دائم در این استان است. همه ی متقاضیان همچنین باید برای گرفتن اقامت نهایی از طریق کمیسیون مهاجرت به کانادا در اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی (IRCC) درخواست دهند.

در مجموع این ایالت دارای چهار برنامه ی مهاجرت استانی است:

در ضمن باید همزمان فرم های درخواست فدرال را نیز تکمیل کنید.

 1. دسته ی کارگر ماهر بین المللی (International Skilled Worker Category): که برای کارگران ماهر خارج از کاناداست که می خواهند در ساسکاچوان زندگی کنند.
 2. دسته ی تجربه ی ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category): برای ملیت های خارجی ای است که در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی می کنند یا مشغول به کار هستند.
 3. دسته ی کارآفرین (Entrepreneur Category): برای کارآفرینانی است که قصد آغاز یک کسب و کار در ایالت ساسکاچوان را دارند.
 4. دسته ی کشاورزی (Farm Category): برای کشاورزان با تجربه ای است که قصد خرید و راه اندازی یک مزرعه در ساسکاچوان را دارند.

که در زیر به طور مختصر به آن ها می پردازیم:

 1. دسته ی کارگر ماهر بین المللی :(International Skilled Worker Category)

از طریق این گروه، SINP می تواند کارگران ماهری را که می خواهند ساسکاچوان را برای زندگی و کار انتخاب کنند، کاندید کند. معیارهای SINP مواردی مانند: آموزش، تجربه کار ماهر، و توانایی زبان انگلیسی و یا فرانسوی است.

این دسته خود به سه دسته تقسیم می شود:

الف. دسته ی کارگر ماهر بین المللی: پیشنهاد کار

در این دسته اگر فرد خارج از کانادا زندگی کند و یا وضعیت اقامت قانونی در کانادا داشته باشد و پناهنده نباشد می تواند ثبت نام کند.

شرایط لازم:

 • کسب نمره ی حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ در برنامه ی انتخابی استانی مهاجرت ساسکاچوان (SINP) ؛ که باید در پنج فاکتور باشد: تحصیلات و آموزش، تجربه ی کار ماهرانه، توانایی زبانی، سن و سازگاری با بازار کار ساسکاچوان
 • تجربه ی کاری حداقل یک سال در ده سال گذشته در آن شغل مدنظر؛
 • کسب نمره ی زبان حداقل معیار زبان کانادا معادل CLB 4
 • اثبات واجد شرایط بودن برای اخذ مجوز ساسکاچوان
 • داشتن پیشنهاد کار دائم و تمام وقت اشتغال در این استان. شما به تصویب نامه های شغلی معتبر SINP برای اثبات این مورد نیاز خواهید داشت. لیست خاصی از مشاغل وجود ندارد، اما پیشنهاد کار باید در طبقه بندی شغلی ملی (NOC) سطح ۰، A یا B باشد، و یا در یک تجارت تعیین شده در این استان باشد.

ب. دسته ی کارگر ماهر بین المللی:

که شامل افراد ماهر در مشاغل مورد نیاز ایالت ساسکاچوان می شود:

مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی، مدیران خدمات اجتماعی، جامعه و خدمات تادیبی، تفریح و سرگرمی، ورزش و تناسب اندام و مدیران عملیات تسهیلات تعمیر و نگهداری ،مدیران در بخش کشاورزی، مدیران املاک، عوامل خرید، مشاغل مدیریت اطلاعات سلامت، ریاضیدانان، آمار و ارقام و ACTUARIES، تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعات، تکنسین بیولوژیکی، تکنسین ها و متخصصین زیبا سازی و باغبانی، تکنسین و مهندسی عمران، تکنسین و مهندسی مکانیک و ابزار هواپیما، مکانیک برق و ارتباطات هوایی، تکنسین پیش نویس (drafting)، مشاغل فنی در geomantic و هواشناسی، Gas fitters، مکانیک تجهیزات و ماشین آلات سنگین، تکنسین خدمات خودرو، کامیون و اتوبوس، مکانیک و تعمیر کاران مکانیکی، خدمات لوازم خانگی و تعمیر کاران آن ها

 

ج. دسته ی کارگر ماهر بین المللی: ورود اکسپرس ساسکاچوان

این زیرمجموعه برای کارگران ماهری است که:

 • می خواهند در ساسکاچوان زندگی و کار کنند
 • جز استخر ورودی اکسپرس IRCC هستند
 • و واجد شرایط لازم باشند

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن:

در این دسته اگر فرد خارج از کانادا زندگی کند و یا وضعیت اقامت قانونی در کانادا داشته باشد و پناهنده نباشد می تواند ثبت نام کند.

 • کسانی که در استخر ورودی اکسپرس IRCC پذیرفته شده، دارای شماره ی پروفایل ورودی اکسپرس و کد اعتبارسنجی جستجوی کار (Job Seeker Validation Code) هستند
 • کسب نمره ی حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ از ارزیابی SINP
 • ارائه ی نتایج آزمون زبان معتبر از یک سازمان تست معتبر. نتایج باید مطابقت با آنچه شما در مشخصات ورود به اکسپرس خود اعلام کردید باشد.
 • تحصیل بعد از آموزش و پرورش متوسطه، آموزش یا کارآموزی حداقل یک ساله که قابل تطبیق با نظام آموزش و پرورش کانادا باشد. شما باید یک مدرک، گواهینامه یا دیپلم از آن تحصیلات دریافت کرده باشید.
 • حداقل یکی از موارد زیر را در زمینه ی آموزش و پرورش یا آموزش شغلی خود داشته باشد:
  • تجربه ی کاری یک سال در ۱۰ سال گذشته در حرفه ای ماهر (غیر تجارتی)
  • دو سال تجربه در تجارت ماهر در پنج سال گذشته ؛ یا
  • دوازده ماه تجربه ی کار در کانادا در سه سال گذشته (تجاری و غیر تجاری).
 • داشتن تجربه ی کاری در یک شغل نیازمند مهارت بالا از لیست مشاغل کد ملی که در سطح ۰ ، A یا B بوده و مورد نیاز ایالت ساسکاچوان باشد.
 • اثبات پرداخت وجوه (settlement funds) سکونت و طرح سکونت.

 

 1. دسته ی تجربه ی ساسکاچوان :( Saskatchewan Experience Category)

این دسته برای کارگران خارجی ای است که در حال حاضر در حال کار و زندگی در ساسکاچوان با اجازه ی کار معتبرهستند؛ و می خواهند برای اقامت دائم از طریق برنامه ی انتخابی مهاجرت استانی ساسکاچوان (SINP) اقدام کنند. در این دسته این افراد می توانند وارد شوند:

 • متقاضیان با اجازه ی کار موجود
 • متخصصین سلامت (پرستار، پزشک یا دیگر متخصصین سلامتی)
 • کارگران بخش مهمان داری
 • رانندگان کامیون در مسافت های طولانی
 • دانشجویان (که از یک نهاد پس از دبیرستان به رسمیت شناخته شده در کانادا فارغ التحصیل شده اند)

 

 1. دسته ی کارآفرین (Entrepreneur Category):

این دسته برای متقاضیانی است که مایل به سرمایه گذاری استعداد مدیریتی و سرمایه ی خود در یک کسب و کار در ساسکاچوان هستند.

معیارهای کاندید شدن:

چهار معیار در دسته ی کارآفرین SINP وجود دارد که باید متقاضی واجد آن ها باشد:

 • حداقل ارزش خالص دارایی $ ۳۰۰،۰۰۰ دلار کانادا (CAD) که قابل تأیید باشد.
 • تجمع این ارزش خالص از طریق قانونی، که قابل تأیید باشد.
 • حداقل سه سال کارآفرینی و یا تجربه ی مدیریت کسب و کار مربوطه.
 • قصد اقامت در این استان و سرمایه گذاری فعال در آن که ارزیابی با استفاده از سیستم درجه بندی قصد انجام می شود (Intent Grading Grid).

شرایط مورد نیاز:

اگر شما توسط SINP برای کاندید شدن در دسته ی کارآفرین تایید شوید ، باید:

حداقل دارای سرمایه ی فعال ۱۵۰٫۰۰۰ $ CAD در استان ساسکاچوان باشید. اگر شما صاحب کمتر از یک سوم از کسب و کار باشید، در این صورت سرمایه گذاری کل شما باید به ارزش حداقل ۱ میلیون $ CAD  باشد.

مدیریت روز به روز کسب و کار خود را به عهده داشته باشید؛ و

یک سپرده به میزان $ ۷۵،۰۰۰ داشته باشید.

 

 1. دسته ی کشاورزی (Farm Category):

این دسته برای کسانی است که می خواهند به ساسکاچوان بیایند و:

دارای تجربه ثابت شده در کشاورزی هستند؛

سرمایه ی قابل توجهی (پول، دارایی) برای سرمایه گذاری در یک عملیات کشاورزی دارند؛ و

برنامه ریزی برای خرید و اجرای یک مزرعه در ساسکاچوان داشته باشند.

شرایط مورد نیاز برای واجد شرایط شدن

برای اینکه برای کاندید شدن در این دسته مورد تایید باشید، باید واجد تمامی شرایط زیر باشید:

 • سرمایه ی موجود: شما باید اسناد و مدارک مالی ارائه دهید که نشان دهد دارای ارزش خالص دارایی ۵۰۰،۰۰۰ $ (CAD) هستید.
 • سپرده نقدی قابل استرداد: شما باید یک توافقنامه ی عملکرد امضا کنید. با انجام این کار، شما خواهید توانست یک مزرعه در ساسکاچوان خریداری کنید و به طور فعال آن را اداره کنید. شما همچنین نیاز به ایجاد یک سپرده ی۷۵،۰۰۰ $ (CAD) به صورت تراست خواهید داشت که این سپرده ی نقدی هنگامی که شما شرایط توافقنامه عملکرد را اجرا کردید به شما باز گردانده می شود. اگر شما شرایط را در مدت دو سال از ورود به ساسکاچوان اجرایی نکنید، سپرده به نفع استان ضبط خواهد شد.
 • بازدید اجباری از ساسکاچوان: شما باید یک سفر تحقیقاتی جامع به ساسکاچوان برای حداقل پنج روز کاری داشته باشید و در این سفر باید با یک نماینده ی SINP همراه شوید.
 • دانش و تجربه ی مزرعه و عملیات زراعی: شما نیاز به ارائه ی اسناد و مدارکی دارید (به عنوان مثال آموزش، تجربه کاری، اسناد مالی عملیات های قبلی خود) که نشان می دهد شما یک اپراتور مزرعه با تجربه هستید. اگر لازم باشد، ممکن است برای کسب اطلاعات بیشتر از شما مصاحبه شود.
 • ارائه ی یک پیشنهاد خوب فکر شده و عملیاتی برای ایجاد یک فرصت کشاورزی تجاری در ساسکاچوان

 

البته امسال در زیر مجموعه ی این دسته، دسته ی دیگری هم به نام دسته ی کشاورزان جوان وجود دارد

دسته ی کشاورز جوان برای این ایجاد شد که به خانواده های جوان مزرعه دار اجازه دهد تا در مناطق روستایی این استان زندگی کنند و عملیات کشاورزی انجام دهند. البته باید در زمان درخواست زیر ۴۰ سال باشند و حداقل سه سال سابقه ی کار داشته و دارای دارایی خالص حداقل ۳۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا باشند. و مزرعه ی ایجادی آنها حداقل درامد سالانه ای معادل ۱۰٫۰۰۰ دلار داشته باشد. ونیز همسر او باید دارای مهارت های اشتغال عرضه در بازار (marketable employment skills) باشد. هزینه ی ثبت نام ۲۵۰۰ دلار است و فرد باید یک سپرده ی ۷۵٫۰۰۰ دلاری هم ایجاد کند. در ضمن باید یک سفر اکتشافی حداقل پنج روزه هم به ساسکاچوان کند.

به طور کلی در دسته ی کشاورزی افراد زیر را هم می توانید در درخواست خود همراه کنید:

 • همسر
 • شریک زندگی کامن لا
 • فرزندان وابسته
 • یک کارمند مزرعه ای که الان با شما مشغول کار در مزرعه است

 

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد (PEIPNP)

تحت این برنامه که از مارس ۲۰۱۱ اجرایی شد شما می توانید تحت یکی از این دسته ها اقدام کنید:

 1. برنامه ی آزمایشی مهاجرا آتلانتیک
 2. کارگران ماهر خارج از کانادا
 3. کارگران حیاتی
 4. کارگران ماهر در PEI
 5. فارغ التحصیلان بین المللی

 

که هریک را به اختصار در زیر توضیح می دهیم:

 

 1. برنامه ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot Program)

برنامه ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک یک برنامه ی آزمایشی مهاجرت فدرال کارفرما محور است که برای کمک به متقاضیان جهت پر کردن کمبود نیروی کار دائمی و شکاف مهارتی  در کسب و کارشان با هدف حمایت از اتباع خارجی برای اقامت دائم طراحی شده است که در آن سه جریان مختلف با هدف رسیدگی به نیازهای مختلف وجود دارد. برنامه ی با مهارت بالای آتلانتیک (Atlantic High Skilled Program) اجازه می دهد تا افراد بسیار ماهر جذب این پروژه شوند، برنامه ی با مهارت متوسط آتلانتیک (Atlantic Intermediate Skilled Program) اجازه می دهد تا افراد نیمه ماهرجذب شوند، و برنامه های فارق التحصیلان بین المللی آتلانتیک (Atlantic International Graduate Program) اجازه می دهد تا افرادی که به تازگی از موسسات آموزش عالی آتلانتیک کانادا فارغ التحصیل شده اند جذب شوند.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط بودن:

برای اینکه واجد شرایط برای شرکت در دسته های پایلوت باشید باید یک کارفرمای تعیین شده باشید. برای تبدیل شدن به یک کارفرمای تعیین شده (designated employer) شما باید:

 • بخواهید که کاندیداهای تمام وقت، بین المللی غیر فصلی را استخدام کنید
 • با استانداردهای استانی و فدرال در برنامه مطابقت داشته باشید
 • نشان دهید که آمادگی دریافت و پاسخگویی به نیازهای سکونتی کاندیدا(ها)ی بین المللی و اعضای خانواده همراه، را دارید و موافقت به انجام این کار را اعلام کنید.
 • و موافقت کنید که شرایط گزارش دهی مورد نیاز برای برنامه را درک کرده و با آن موافقید

 

روند انجام

طرح آزمایشی یک فرایند دو مرحله ای است. اولین قدم این است که به کارفرمای تعیین شده، تبدیل شوید. شما فقط باید یک بار انتخاب شوید ، اما هر سال با دفتر برنامه تماس خواهید گرفت تا پروفایل شما به روز رسانی شود. گام دوم این است که کاندیداهای بین المللی را که می خواهید از طریق این برنامه حمایت کنید شناسایی کنید و یک درخواست تائید (endorsement application) به دفتر برنامه در ایالت ارسال کنید. این مرحله از طرح پایلوت هنوز باز نیست، و این فرم های درخواست تا آن زمان در دسترس نخواهد بود، البته پیش بینی می شود در مارس ۲۰۱۷ در دسترس باشد.

 

 1. کارگران ماهر خارج از کانادا (Skilled Workers Outside Canada)

اگر شما یک پیشنهاد کار از یک کارفرما در جزیره داشته باشید می توانید برای کاندید شدن برای اقامت دائم از طریق جریان کارگر ماهر از برنامه مهاجرت استانی جزیره ی پرنس ادوارد (PEI PNP) اقدام کنید. جریان کارگر ماهر و کارفرما محور PEI، به کارفرمایان این امکان را می دهد که موقعیت های شغلی نیازمند به کارگران با مهارت بالا را که از طریق بازار کار محلی پر نشده اند تکمیل کنند.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن:

برای اینکه واجد شرایط شوید شما باید:

 • حداقل ۵۰ امتیاز از ۹۵ امتیاز در ارزیابی تاثیر کار (Labor Impact Self-Assessment) دریافت کنید. در این ارزیابی حداکثر امتیاز برای سن ۱۰ است که متعلق به گروه سنی ۲۱ تا ۴۹ سال است و بالای ۵۵ سال نیز صفر امتیاز خواهد داشت. داشتن دکترا یا کارشناسی ارشد بالاترین امتیاز بخش تحصیلات است که ۲۵ می باشد. و فرد باید حداقل آیلتس ۴ یا ۴٫۵ را داشته باشد اما بالاترین امتیاز مربوط به آیلتس ۸ و بالاتر است که ۱۶ امتیاز دارد. و در بخش سازگاری داشتن اقوام نزدیک در این ایالت ۱۰ امتیاز دارد.
 • دارای یک پیشنهاد شغلی تمام وقت طولانی مدت (مثلا حداقل دو ساله) از یک کارفرمای PEI از میان لیست مشاغل ملی سطح ۰، A، یا B باشید.
 • دارای وضعیت قانونی در کشور محل اقامت باشید.
 • در صورت نیاز قادر به حضور در یک مصاحبه در اداره مهاجرت باشید.
 • یک مدرک و یا دیپلم (حداقل ۲ ساله) را بعد از دبیرستان با موفقیت به اتمام رسانده باشید.
 • بین سنین ۲۱ تا ۵۹ سال باشید.
 • حداقل دو سال تمام وقت سابقه ی کار در ۵ سال گذشته داشته باشید.
 • دارای مهارت کافی زبان انگلیسی و/ یا فرانسه برای انجام کار ارائه شده باشید.
 • منابع مالی کافی برای پرداخت تمام هزینه های مهاجرت (از جمله هزینه های سفر) خود و خانواده خود را در جزیره ی پرنس ادوارد داشته باشید.
 • قصد واقعی برای سکونت در جزیره ی پرنس ادوارد داشته باشید.

 

 1. دسته ی کارگران حیاتی (Critical Workers)

اگر شما در حال حاضر در جزیره ی پرنس ادوارد کار می کنید می توانید برای کاندیدایی اقامت دائم از طریق جریان کارگر حیاتی از برنامه ی مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) اقدام کنید. دسته ی کارگر حیاتی کارفرما محور  PEIاجازه می دهد کارفرمایان جزیره برای پر کردن موقعیت های شغلی نیازمند مهارت پایین که آن ها قادر به تامین این نیرو از طریق بازار کار محلی نیستند اقدام کنند.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن

برای این که واجد شرایط درخواست دادن در این جزیره باشید باید:

 • حداقل ۵۰ امتیاز در خود ارزیابی تاثیر کار کسب کنید.
 • یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای PEI در مشاغل NOC سطح مهارت C یا D در یکی از مشاغل زیر به صورت تمام وقت، و طولانی مدت (یعنی دائم و یا حداقل ۲ سال) دریافت کنید: راننده ی کامیون، نماینده ی خدمات مشتری، کارگر، مواد غذایی و سروکننده ی آشامیدنی، و یا خدمت رسان خانه داری.
 • حداقل شش ماه تمام وقت برای کارفرما PEI کار کرده باشید.
 • مجوز کار معتبر و وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.
 • اگر نیاز باشد بتوانید در یک مصاحبه در اداره مهاجرت شرکت کنید.
 • دارای حداقل تحصیلات معادل دبیرستان باشید.
 • بین سنین ۲۱ و ۵۹ سال باشید.
 • حداقل دو سال تمام وقت سابقه کار یا آموزش و پرورش مربوطه در ۵ سال گذشته داشته باشید.
 • نتایج آزمون زبان مربوط به نهایتا دو سال گذشته ارائه دهید. کسب نمره ی حداقل استاندارد آزمون کانادایی در تمام چهار مهارت (Niveaux de compétence linguistique canadiens)
 • منابع مالی کافی برای پرداخت تمام هزینه های مهاجرت (از جمله هزینه های سفر) را برای خود و خانواده ی خود برای سکونت در جزیره ی پرنس ادوارد داشته باشید.
 • نشان دهید که قصد واقعی برای سکونت در جزیره ی پرنس ادوارد دارید.

در صورتی که دارای شرایط بالا بودید باید فرم های درخواست را تکمیل کنید و کارفرمایتان نیز باید فرم های مربوطه را پر کند و فرم های تکمیل شده به همراه مبلغ ۳۰۰ $ را به صورت دستی یا پستی به اداره ی مهاجرت تسلیم کنید.

 1. کارگران ماهر در PEI (Skilled Workers on PEI)

اگر شما در حال حاضر توسط یک کارفرما در جزیره استخدام هستید، می توانید برای کاندید شدن برای اقامت دائم از طریق دسته ی کارگر ماهر برنامه ی مهاجرت استانی جزیره ی پرنس ادوارد (PEI PNP) اقدام کنید. دسته ی کارگر ماهر و کارفرما محور، اجازه می دهد کارفرمایان جزیره برای پر کردن موقعیت های شغلی نیازمند مهارت بالا که آن ها قادر به تامین این نیرو از طریق بازار کار محلی نیستند اقدام کنند.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن:

 • حداقل ۵۰ امتیاز در خود ارزیابی تاثیر کار (Labor Impact Self-Assessment) کسب کنید.
 • یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای PEI در مشاغل NOC  سطح مهارت ۰، A یا B در یکی از مشاغل لیست کد ملی به صورت تمام وقت، و طولانی مدت (یعنی دائم و یا حداقل ۲ سال) دریافت کنید.
 • مجوز کار معتبر و وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.
 • اگر نیاز باشد بتوانید در یک مصاحبه در اداره مهاجرت شرکت کنید.
 • دارای حداقل تحصیلات پس از دبیرستان به صورت تحصیل دو ساله باشید.
 • بین سنین ۲۱ و ۵۹ سال باشید.
 • حداقل دو سال تمام وقت سابقه کار یا آموزش و پرورش مربوطه در ۵ سال گذشته داشته باشید.
 • دارای سطح زبانی کافی مورد نیاز برای انجام شغل پیشنهادی باشید.
 • منابع مالی کافی برای پرداخت تمام هزینه های مهاجرت (از جمله هزینه های سفر) را برای خود و خانواده ی خود برای سکونت در جزیره ی پرنس ادوارد داشته باشید.
 • نشان دهید که قصد واقعی به سکونت در جزیره ی پرنس ادوارد دارید.

 

در این دسته نیز در صورتی که دارای شرایط بالا بودید باید فرم های درخواست را تکمیل کنید و کارفرمایتان نیز باید فرم های مربوطه را پر کند و فرم های تکمیل شده به همراه مبلغ ۳۰۰ $ را به صورت دستی یا پستی به اداره ی مهاجرت تسلیم کنید.

 

 1. فارغ التحصیلان بین المللی (International Graduates)

اگر شما از یک نهاد معتبر پرنس ادوارد پس از دبیرستان فارغ التحصیل شده و در حال حاضر در جزیره ی پرنس ادوارد مشغول کار باشید می توانید برای کاندید شدن اقامت دائم از طریق دسته ی فارغ التحصیلان بین المللی از برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) اقدام کنید. جریان تحصیلات تکمیلی بین المللی کارفرما محور، اجازه می دهد کارفرمایان جزیره برای پر کردن موقعیت های شغلی نیازمند مهارت بالا که آن ها قادر به تامین این نیرو از طریق بازار کار محلی نیستند اقدام کنند.

 

شرایط لازم برای واجد شرایط شدن:

 • حداقل ۵۰ امتیاز در خود ارزیابی تاثیر کار (Labor Impact Self-Assessment) کسب کنید.
 • یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای PEI در مشاغل NOC  سطح مهارت ۰، A یا B در یکی از مشاغل لیست کد ملی به صورت تمام وقت، و طولانی مدت (یعنی دائم و یا حداقل ۲ سال) دریافت کنید.
 • حداقل شش ماه برای یک کارفرمای PEI کار کرده باشید.
 • مجوز کار معتبر و وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.
 • اگر نیاز باشد بتوانید در یک مصاحبه در اداره مهاجرت شرکت کنید.
 • یک مدرک و یا دیپلم (حداقل ۲ ساله) را بعد از دبیرستان از یک موسسه ی آموزشی PEI با موفقیت به اتمام رسانده باشید.
 • بین سنین ۲۱ و ۵۹ سال باشید.
 • حداقل دو سال تمام وقت سابقه ی کار یا آموزش و پرورش مربوطه در ۵ سال گذشته داشته باشید.
 • دارای سطح زبانی (انگلیسی و یا فرانسه) کافی مورد نیاز برای انجام شغل پیشنهادی باشید.
 • منابع مالی کافی برای پرداخت تمام هزینه های مهاجرت (از جمله هزینه های سفر) را برای خود و خانواده ی خود برای سکونت در جزیره پرنس ادوارد داشته باشید.
 • نشان دهید که قصد واقعی به سکونت در جزیره پرنس ادوارد دارید.

 

در صورتی که دارای شرایط بالا بودید باید فرم های درخواست را تکمیل کنید و کارفرمایتان نیز باید فرم های مربوطه را پر کند و فرم های تکمیل شده به همراه مبلغ ۳۰۰ $ را به صورت دستی یا پستی به اداره ی مهاجرت تسلیم کنید.

 

برنامه ی مهاجرت استانی ایالت یوکان

برنامه ی مهاجرت یوکان (YNP) توسط دولت یوکان با همکاری اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)  تحت “توافقنامه ی همکاری کانادا- یوکان در مهاجرت” اجرا می شود.

این همکاری اجازه می دهد تا یوکان متقاضیانی را که واجد شرایط برای اقامت دائم هستند به دولت فدرال معرفی کند.

جریان YNP برای کارگران ماهر و حیاتی به صورت محلی- محور و بر اساس نیازهای کارفرمایان یوکان اجرا می شود.

زمانی که کارفرمایان یوکان کارکنان واجد شرایط مورد نیاز خود را نمی توانند از میان شهروندان کانادایی یا مقیم دائم پیدا کنند برای پر کردن مشاغل تمام وقت دائم، آن ها می توانند کارگرانی را از خارج از کانادا انتخاب کنند.

 

برنامه های مهاجرتی یوکان عبارتند از:

 1. برنامه کارگران ماهر (Skilled Worker Program): برای کارگران واجد شرایط که برای طبقه بندی شغلی ملی کد ۰،  A یا B مناسب هستند.
 2. ورودی اکسپرس (Express Entry): برای کارگران ماهری است که برای طبقه بندی شغلی ملی کد ۰، A یا B مناسب هستند.
 3. برنامه کارگران دارای تاثیر حیاتی (Critical Impact Worker Program): برای کارگران واجد شرایط که برای طبقه بندی شغلی کد ملی C یا D مناسب هستند.
 4. برنامه ی کاندیدای کسب و کار (Business Nominee Program): برای افراد با مهارت های کسب و کار است که می خواهند کسب و کاری را در یوکان راه اندازی کنند.

 

که شرح هریک به طور مختصر در زیر می آید:

 1. برنامه کارگران ماهر (Skilled Worker Program): برای کارگران واجد شرایط که برای طبقه بندی شغلی ملی کد ۰، A یا B مناسب هستند.

 

شرایط مورد نیاز برای کارفرمایان:

 • کارفرما باید یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشد
 • کسب و کار کارفرمایان باید ثبت شده باشد و برای مدت حداقل یک سال، در یوکان، به طور تمام وقت کسب و کارشان فعالیت کرده باشد.
 • کارفرمایان باید حداقل الزامات استانداردهای کار ارضی را داشته باشند
 • کارفرمایان باید یک کپی از مجوز کسب و کار خود را ارائه دهند، و در رجیستری شرکت یوکان ثبت شده باشند
 • کارفرمایان ملیت های خارجی که از پروسه ی ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) معاف شده اند باید اطلاعات پیشنهاد استخدام را ارائه داده و مبلغ ۲۳۰ $ را از طریق پرتال مهاجرت کانادا (cic) پرداخت کنند.
 • کارفرمایان باید هزینه ی بیمه ی سلامت کاندیداها را نیز پرداخت کنند
 • حقوقی که پرداخت خواهند کرد باید حداقل معادل دستمزدهای متوسط معمول آن شغل باشد
 • کارفرمایان باید هزینه های مسافرت هوایی کاندیدا برای آمدن به یوکان از محل اقامت دائم خود را پرداخت کنند (اما نه هزینه های سفر خانواده یا افراد وابسته).
 • و اگر فرد متقاضی پذیرفته نشود کارفرما باید هزینه ی بازگشت او را تا محل اقامت اصلیش پرداخت کند.
 • کارفرمایان باید تجربه کاری و سوابق متقاضی را قبل از درخواست دادن کاملا بررسی کنند
 • مصاحبه ی غربالگری (در صورت وجود): اگر تبعه ی خارجی در حال حاضر در یوکان است، کارفرما باید ترتیب مصاحبه با یک افسر مهاجرت یوکان را فراهم کند. هر دوی کارفرمای داخلی و متقاضی خارجی باید در این مصاحبه حاضر باشند.

 

شرایط مورد نیاز برای متقاضی تبعه ی خارجی:

متقاضی مهاجرت بایستی:

 • مدارک معتبر مورد نیاز برای آن شغل یا تجارت خاص را داشته باشد.
 • این مجوزها بایستی توسط دولت برای انجام آن شغل یا تجارت مورد تایید قرار گیرد.
 • توانایی های پایه ی ارتباطی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشد. نوع زبان بستگی به زبان مورد نیاز برای ارتباط در محل کار دارد.
 • خواهان شرایط پناهندگی نباشد.
 • تحصیلات و تجربه ی کاری اش منطبق با نیازهای آن شغل باشد.
 • حداقل دارای یک سال سابقه ی کاری مرتبط باشند.
 • کارگران خارجی ای که در حال حاضر در کانادا هستند باید دارای مجوز کار معتبر در طی درخواست و تمامی مراحل باشند.
 • هر تبعه ی خارجی ای که در کانادا با مجوز دانشجویی هستند باید مدرک یک سال تحصیل برای برنامه های گواهی و یا دو سال تحصیل برای برنامه های دیپلم یا تکمیل یک برنامه کارشناسی قبل از اینکه برای برنامه مهاجرت یوکان درخواست دهد، ارائه دهد. دانشجویان خارجی ای که در برنامه ی ESL در کالج یوکان ثبت نام می کنند باید سطح ۸ از برنامه ی ESL را تکمیل کرده باشند.

 

 1. ورودی اکسپرس (Express Entry): برای کارگران ماهر که برای طبقه بندی شغلی ملی کد ۰، A یا B مناسب است.

سه برنامه ی مهاجرتی اقتصادی واجد شرایط برای ورودی اکسپرس عبارتند از:

 • برنامه ی نیروهای متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه ی معاملات ماهر فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 • گروه تجربه ی کانادایی (Canadian Experience Class)

 

یوکان مدیریت ورودی  (EE)اکسپرس خود را به عهده دارد که به برنامه ی مهاجرت یوکان (YNP) مربوط است . یک پیشنهاد کار معتبر، دائمی، تمام وقت از یک کارفرما ی واجد شرایط یوکان برای یک کاندیدای EE-واجد شرایط کاندید شدن می تواند فرد را وارد برنامه ی YNP کند و پس از آن منتهی به یک دعوت نامه برای اقامت دائم شود.

مراحل مربوط به استفاده از سیستم EE یوکان عبارتند از:

 1. کارفرما یک کارگر تبعه ی خارجی مناسب را پیدا می کند.
 2. کارفرما به کارگر پس از اثبات این که فرد کانادایی و یا مقیم دائمی نیست یک پیشنهاد کار ارائه می دهد.
 3. کارگر واجد شرایط و الزامات یکی از سه برنامه ی مهاجرتی اقتصادی EE شناخته می شود.
 4. کارگر درخواست آنلاین در سیستم EE IRCC را تکمیل می کند و وارد استخر کاندید EE می شود. سپس یک شماره ی پروفایل ورودی اکسپرس دریافت می کند و در صورت امکان، یک کد اعتبار سنجی جستجوی کار می گیرد.
 5. کارگر ثابت می کند که دارایی کافی برای زندگی در این ایالت را دارد. (مقدار پول مورد نیاز به اندازه ی خانواده ی کارگر بستگی دارد که مطابق IRCC تعیین می شود.)
 6. کارفرما و کارگر به طور مشترک فرم درخواست ورودی اکسپرس یوکان را تکمیل و ارسال می کنند.
 7. کارگر دعوتنامه ی درخواست اقامت دائم از IRCC دریافت می کند.
 8. کارگر تمام اسناد و مدارک لازم به IRCC برای تکمیل برنامه ی اقامت دائم را فراهم می کند (به عنوان مثال، بررسی سابقه کیفری، گزارش پزشکی).
 9. IRCC و واحد مهاجرت یوکان اسناد کارگر را بررسی می کنند.
 10. معمولا در عرض ۶ ماه از دریافت درخواست کامل و تأیید شده، کارگر اقامت دائم دریافت می کند.
 11. برنامه کارگران دارای تاثیر حیاتی (Critical Impact Worker Program): برای کارگران واجد شرایط که برای طبقه بندی شغلی کد ملی C یا D مناسب هستند.

 

شرایط لازم برای کارفرما

 • کارفرما باید شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد
 • کارفرما باید دارای یک کسب و کار ثبت شده در کانادا باشد و در بخش صنعتی مرتبط با آن کار مشغول فعالیت باشد و نیز از زمان ثبت و فعالیت این شرکت بایستی حداقل یک سال گذشته باشد.
 • کارفرمایان باید حداقل الزامات استانداردهای کار ارضی کانادا را رعایت کنند
 • کارفرمایان باید یک کپی از مجوز کسب و کار ارائه دهند، و در رجیستری شرکت یوکان ثبت شده باشند
 • کارفرمایان ملیت های خارجی که از پروسه ی ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) معاف شده اند باید اطلاعات پیشنهاد استخدام را ارائه داده و مبلغ ۲۳۰ $ را از طریق پرتال مهاجرت کانادا (cic) پرداخت کنند.
 • کارفرمایان باید حداقل حقوق میانه را بر اساس (ESDC) پرداخت کنند.
 • کارفرمایان باید هزینه های مسافرت هوایی کاندید برای آمدن به یوکان از محل اقامت دائم خود را پرداخت کنند (اما نه هزینه های سفر خانواده یا افراد وابسته).
 • و اگر فرد متقاضی پذیرفته نشود کارفرما باید هزینه ی بازگشت او را تا محل اقامت اصلیش پرداخت کند.
 • کارفرمایان باید تجربه ی کاری و سوابق متقاضی را قبل از درخواست دادن کاملا بررسی کنند
 • مصاحبه ی غربالگری (در صورت وجود): اگر تبعه ی خارجی در حال حاضر در یوکان است، کارفرما باید ترتیب مصاحبه با یک افسر مهاجرت یوکان را فراهم کند. هر دوی کارفرمای داخلی و متقاضی خارجی باید در این مصاحبه حاضر باشند.

 

شرایط مورد نیاز برای متقاضی تبعه ی خارجی:

متقاضی مهاجرت بایستی:

 • مدارک معتبر مورد نیاز برای آن شغل یا تجارت خاص را داشته باشد.
 • اثبات داشتن مدرک آموزشی/ اعتبارنامه – متقاضی باید گواهی دبیرستان یا معادل آن را به منظور پاسخگویی به حداقل میزان آموزش و پرورش مورد نیاز ارسال کند. اگر آموزش عالی برای موقعیت / شغل مورد نیاز است، دیپلم آموزشی، گواهینامه ها، مدارک تحصیلی، و غیره را ارائه دهد.
 • حداقل شش ماه سابقه ی کار مرتبط برای دسته ی اثر حیاتی  درموقعیت شغلی مدنظر داشته باشد
 • توانایی های پایه ی ارتباطی به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را داشته باشد. نوع زبان بستگی به زبان مورد نیاز برای ارتباط  در محل کار دارد.
 • کارگران خارجی ای که در حال حاضر در کانادا هستند باید دارای مجوز کار معتبر طی فرایند درخواست و تمامی مراحل باشند.
 • اتباع خارجی ای که در کانادا با مجوز دانشجویی هستند باید مدرک یک سال تحصیل برای برنامه های گواهی و یا دو سال تحصیل برای برنامه های دیپلم یا تکمیل یک برنامه کارشناسی قبل از اینکه برای برنامه مهاجرت یوکان درخواست دهند را ارائه دهند. دانشجویان خارجی ای که در برنامه ی ESL در کالج یوکان ثبت نام می کنند باید سطح ۸ از برنامه ی ESL را تکمیل کرده باشند.

 

 1. برنامه ی کاندیدای کسب و کار (Business Nominee Program): برای افراد با مهارت های کسب و کار است که می خواهند کسب و کاری را در یوکان راه اندازی کنند.

کسب و کار باید در بخش های واجد شرایط و مورد نیاز باشد، و می تواند به صورت راه اندازی و یا خرید باشد. در تمام موارد، خود کاندیدا باید کسب و کار را هدایت کند. هیچ سرمایه گذاری منفعلی مجاز نیست.

کاندید مجوز کار دو ساله دریافت خواهد کرد، که در طی آن زمان باید کسب و کار را ایجاد، و تمام امور مربوط به کسب و کار و خانواده ی خود را در یوکان انجام دهد. در پایان دوره ی مجوز، کاندیداهایی که شرایط را اجرایی کرده اند توسط یوکان برای درخواست اقامت دائم پشتیبانی خواهند شد.

متقاضیان وقتی فرم ها را تکمیل و ارسال کنند معمولا ظرف ۸ تا ۱۰ هفته پاسخ را دریافت خواهند کرد. و اگر واجد شرایط باشند وارد استخر انتخاب خواهند شد. و درخواست بیشتر از شش ماه نگه داشته نخواهد شد و اگر از استخر انتخاب شوند از آن ها خواسته خواهد شد تا مدارک خود را ارائه دهند و در صورتی که مدارک از مرحله ی ارزیابی خارج شود آن ها را به یک مصاحبه ی فردی دعوت خواهند کرد.

اگر ایالت فرد متقاضی را مناسب تشخیص دهد و پیشنهاد کسب و کار او را بعد از مصاحبه منطقی بداند، فرد را برای شرکت در برنامه ی کاندیدای کسب و کار یوکان تایید خواهد کرد و از او برای گرفتن اجازه ی کار از کانادا برای شروع به سرمایه گذاری جدید در یوکان حمایت خواهد کرد.

ایالت یوکان به دنبال افرادی است که حداقل دارای ۵ سال سابقه ی کار بوده و بتوانند یک کسب و کار جدید ایجاد کنند و یا این که شریک تجاری در یکی از کسب و کارهای موجود شده و یا این که مشغول فعالیت های تولیدی و بازاریابی کالاها، خدمات، صادرات، فناوری یا تحقیق در بخش های مادر (دارای اولویت) شوند.

 

شرایط واجد شرایط بودن:

 • داشتن فعالیت به عنوان مدیر ارشد حداقل به مدت ۵ سال یا این که دارا بودن سابقه ی مستقیم کارآفرینی در زمینه ی کسب و کارهای مشابه با شغل پیشنهادی. متقاضی کارآفرین بایستی رزومه ای از سوابق آموزشی و همچنین طرح پیشنهادی، اظهارنامه های مالی و دیگر اسنادی که نشان دهنده ی تجارب او باشد را ارائه نماید.
 • داشتن حداقل دارایی خالص به میزان ۲۵۰ هزار دلار کانادا که از این میان، ۱۵۰ هزار دلار آن باید جز دارایی های جاری باشد (مانند: پول نقد، حساب ذخیره در یک موسسه مالی، دارایی های قابل تبدیل به پول و همچنین سرمایه گذاری ای که به آسانی در بازار قابل عرضه باشد مثل سهام و برگه ی اوراق قرضه ).
 • داشتن مهارت های زبانی مناسب در انگلیسی و یا فرانسه
 • در ضمن فرد متقاضی باید حداقل یک بار به ایالت یوکان سفر کند تا فهم درستی از آن کسب و کار در یوکان به دست آورد و در این سفر باید یکی از کارکنان برنامه ی مهاجرت در شاخه ی تجارت و کسب و کار او را همراهی کند و با او ملاقات کند.

 

برنامه ی استانی ایالت منیتوبا

ایالت منیتوبا با اقتصادی که عمدتا بر اساس منابع طبیعی و کشاورزی است، در واقع یکی از منابع اصلی ثروت کانادا است. جمعیت منیتوبا حدود ۱٫۲ میلیون نفر است که تا حد زیادی در داخل و اطراف شهرستان پایتخت آن یعنی وینیپگ واقع شده است. ساکنین منیتوبا از جوامع منسجم، یک بازار کار پایدار، و بیابان طبیعی گسترده بهره مند هستند.

برنامه ی مهاجرت استانی منیتوبا (MPNP) مسئول انتخاب مهاجران اقتصادی با توجه به معیارهای منیتوبا که سازگار با مفاد قانون مهاجرت و پناهندگی و موافقتنامه ی مهاجرت کانادا- منیتوبا است می باشد.

MPNP  دو پروسه ی انتخاب مختلف دارد، یکی برای کارگران ماهر و دیگری برای کارآفرینان.

همه ی متقاضیان تایید شده توسط MPNP تبدیل به کاندیدهای استانی می شوند. کاندیداها باید پس از آن به اداره ی شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) برای دریافت ویزای اقامت دائم درخواست دهند. CIC از قدرت نهایی برای صدور ویزای اقامت دائم به هر متقاضی که از بررسی های امنیتی و پیشینه ی پزشکی عبور کند برخوردار است.

 

کارگران انتخاب شده برای کار بلند مدت (Workers selected for long-term employability)

MPNP کارگران ماهر را با توجه به توانایی آن ها برای ایجاد فرصت های اقتصادی، سهم بلند مدت در بازار کار منیتوبا و نشان دادن حسن نیت در سکونت دائمی در این استان انتخاب می کند. کارگران ماهر از طریق دو مسیر درخواست می دهند:

 1. متقاضیانی که در حال حاضر در منیتوبا در حال کار هستند، و
 2. متقاضیان خارج از کشور که می توانند:

الف. سازگاری خود را با منیتوبا از طریق اتصالات قوی، پلان سکونت مناسب، منابع مالی مستقل نشان دهند و

ب. امتیاز کافی برای سن، تحصیلات و آموزش، کار، تجربه ی کاری و توانایی زبان ارزیابی شده کسب کنند.

 

کارآفرینان نیازمند پلان کسب و کار مناسب هستند

MPNP کارآفرینان یا مهاجران کسب و کار را با توجه به پلان کسب و کاری که مطابق با نیازهای فعلی باشد انتخاب می کند. درخواست های کارآفرینان به MPNP توسط کارکنان واحد مهاجرت و سرمایه گذاری تجاری (Business Immigration and Investment Branch) ارزیابی می شود.

در مجموع سه دسته ی مهاجرتی برای ورود به ایالت منیتوبا از طریق برنامه ی مهاجرت استانی وجود دارد:

 1. دسته ی مهاجرت کارگران ماهر (Skilled Worker Immigration Stream)- از جمله کسانی که در منیتوبا و یا در خارج از کشور هستند
 2. دسته ی مهاجرت کسب و کار (Business Immigration Stream)
 3. طرح مهاجرت ابتکاری جامعه ی مدرن- محور (Morden Community Driven Immigration Initiative) از طریق برنامه ی MPNP

 

 1. دسته ی مهاجرت کارگران ماهر (Skilled Worker Immigration Stream)- از جمله کسانی که در منیتوبا و یا در خارج از کشور هستند
 • Skilled Worker Immigration Stream – including those in Manitoba and Overseas

 

کارگران ماهر (Skilled Worker)

دسته بندی های کارگر ماهر از طریق سیستم ابراز تمایل (‘Expression of Interest’) عمل می کنند، به موجب آن داوطلبان واجد شرایط یک سری سوالات آنلاین را تکمیل می کنند و لازم نیست اسناد و مدارک را قبل از ارسال مشخصات پروفایل خود به استخر EOI آپلود کنند. پروفایل ها در استخر با دیگر داوطلبان واجد شرایط قرار داده می شود و شما یک نمره بر اساس پاسخ های خود دریافت خواهید کرد. و سپس MPNP شما را با توجه به چند عامل رتبه بندی خواهد کرد و اگر شما در میان کاندیداها بالاترین نمره را کسب کنید، از شما دعوت خواهد شد که درخواست خود را به MPNP ارائه دهید. هیچ محدودیتی در تعداد کاندیداهایی که می توانند بیانیه ی ابراز تمایل خود را ارسال کنند وجود ندارد و مهلت ارسال هم وجود ندارد.

دو مسیر برای درخواست به عنوان یک کارگر ماهر به منیتوبا وجود دارد، که هر دو تحت سیستم ابراز تمایل به MPNP هستند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز برای متقاضیان

کاندیداها برای واجد شرایط شناخته شدن تحت این دسته باید:

 • یک کارگر موقت خارجی واجد شرایط و یا یک دانشجوی فارغ التحصیل بین المللی باشد؛
  • دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی باید در یک برنامه ی آموزش و پرورش مجاز یا برنامه های آموزشی در موسسات پس از دبیرستان عمومی، و یا حرفه ای خصوصی ثبت شده، در منیتوبا شرکت کرده باشند (برنامه های زبان به طور خاص حذف می شود).
  • برنامه های دانشگاهی / حرفه ای باید تمام وقت و حداقل یک سال تحصیلی بوده باشد.
  • کاندیدا باید برنامه را با موفقیت تکمیل کرده و یک دیپلم، کارشناسی، و یا گواهی به او اعطا شده باشد.
  • یک پیشنهاد کار دائم تمام وقت از کارفرمای منیتوبای فعلی خود داشته باشد.
  • برای کارفرمای منیتوبای فعلی خود به طور مداوم حداقل به مدت شش ماه کار کرده باشد.
  • یک مجوز کار معتبر و یا اجازه ی کار پس از فارغ التحصیلی از اداره ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) داشته باشد؛
  • همه ی شرایط لازم برای این موقعیت از جمله آموزش / آموزش و پرورش و هر گونه مجوز مورد نیاز و یا گواهینامه را دارا باشد.
  • کاندیداها باید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه کافی برای انجام شرح وظایف شغلی خود را داشته باشند؛
  • داشتن اتصال به منیتوبا از طریق اشتغال، که قوی تر از روابط فرد با استان های دیگر باشد.
  • نشان دادن قصد و توانایی زندگی، کار و زندگی خانوادگی در منیتوبا به عنوان یک مقیم دائم از طریق ارائه ی پلان سکونت؛ و
  • اثبات توانایی پرداخت هزینه های زندگی – معمولا ۱۰،۰۰۰ $ CAD برای متقاضی اصلی، به علاوه ۲۰۰۰ $ CAD برای هر فرد وابسته که در درخواست ذکر شده باشد.

 

در صورتی که در مورد مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  ابهام ویا سوالی دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید.

 

 

کارگر ماهر در منیتوبا

تحت دسته ی کارگر ماهر در منیتوبا، درخواست ها از کارگران واجد شرایط موقت خارجی و دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی که در حال حاضر در منیتوبا مشغول کار هستند و از کارفرمای منیتوبا پیشنهاد کار دائمی و تمام وقت دارند پذیرفته خواهد شد. بر خلاف ارتباطات دیگر به منیتوبا در MPNP، کارگر ماهر در منیتوبا نیازمند ارزیابی نقطه ای برای تعیین واجد شرایط بودن نیست.

 

کارگر ماهر در خارج از کشور

دسته ی کارگر ماهر در خارج از کشور از یک سیستم ارزیابی نقطه ای برای بررسی کاندیداهایی که خارج از کانادا هستند استفاده می کند.

درخواست کارگران ماهر واجد شرایطی که می توانند یک اتصال قوی به استان از طریق خانواده یا دوستان (پشتیبانی منیتوبا)، آموزش گذشته و یا اشتغال (تجربه ی منیتوبا) نشان دهند، و یا دارای دعوت MPNP (دعوت منیتوبا) هستند پذیرفته می شود، و یا درخواست کسانی که نمره ی حداقل ۶۰ امتیاز با توجه به پنج عامل واجد شرایط بودن یعنی: سن، مهارت در زبان، سابقه ی کار، آموزش و پرورش و سازگاری کسب کرده باشند.

 

حداقل شرایط مورد نیاز:

برای واجد شرایط شدن در این دسته کاندیدا باید:

حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ارزیابی را کسب کند

اثبات وجود ارتباط با منیتوبا از طریق حمایت دوستان یا خانواده، تجربه ی کار قبلی یا تحصیل در این ایالت، یا دعوت شدن به درخواست دادن توسط MPNP

هر شکلی از اتصال به این استان دارای شرایط خاصی است.

 

پشتیبانی منیتوبا

به منظور این که فردی حمایت کننده ی منیتوبا باشد، باید:

 • قادر به ارائه ی اسناد و مدارک برای اثبات این که او در منیتوبا برای حداقل یک سال به طور مداوم زندگی می کرده باشد؛
 • شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد؛
 • بتواند نشان دهد که با متقاضی و استان به اندازه ی کافی روابط نزدیک دارد؛
 • برای اتصال از طریق بستگان نزدیک، هر دوی متقاضی و حامی باید اسناد و مدارک اثبات رابطه خانوادگی خود را ارائه کنند.
 • بستگان نزدیک مربوط به متقاضی (یا همسر متقاضی) یکی از موارد زیر در نظر گرفته می شود:
 • خواهر یا برادر،
 • خواهرزاده یا برادرزاده،
 • خاله، عمه و یا عمو، دایی،
 • پسر عمو، پسردایی، دختر عمو یا دختر دایی
 • پدر و مادر،
 • مادربزرگ یا پدربزرگ.
 • قادر باشد نشان دهد که هر درخواستی که قبلا پشتیبانی کرده منتهی به سکونت اقتصادی موفق، دائمی در منیتوبا شده است.
 • قادر به پشتیبانی از پلان سکونت متقاضی باشد.

 

تجربه ی منیتوبا

به منظور درخواست دادن با توجه به اتصال از طریق تجربه ی منیتوبا، کاندیداها باید در استان در گذشته به صورت یک کارگر موقت خارجی و یا به عنوان یک دانشجوی بین المللی زندگی کرده باشند.

برای این که واجد شرایط شناخته شوند، کسانی که دارای تجربه ی کار قبلی در منیتوبا هستند باید:

 • به صورت تمام وقت برای یک کارفرمای منیتوبا برای حداقل شش ماه متوالی کار کرده باشند؛
 • ارسال نامه ی امضا شده ی کارفرما در سربرگ شرکت؛ و
 • ارسال یک کپی از مجوز کار خود که اثبات کند فرد در استان کار کرده است.

 

کسانی که دارای تجربه های آموزشی قبلی در منیتوبا هستند باید:

 • در یک برنامه ی آموزش و پرورش مجاز یا برنامه های آموزشی در موسسات پس از دبیرستان عمومی، و یا حرفه ای خصوصی ثبت شده، در منیتوبا شرکت کرده باشند و
 • کاندیدا باید برنامه را با موفقیت تکمیل کرده و دیپلم، کارشناسی، و یا هر گواهی اعطا شده به او را ارائه دهد.

 

 1. دسته ی مهاجرت کسب و کار (Business Immigration Stream)

افرادی که مایل به انجام کسب و کار در منیتوبا هستند می توانند از طریق این جریان اقدام کنند. این فرایند بر اساس سیستم ابراز تمایل عمل می کند، به موجب آن متقاضیان بالقوه قصد خود را برای درخواست دادن به برنامه ارائه می دهند، و شایسته ترین آن ها دعوت به درخواست دادن برای مهاجرت می شود.

 

 • Business Immigration Stream

حداقل شرایط مورد نیاز

به منظور واجد شرایط برای MPNP-Bبودن، متقاضیان باید:

 • دارای حداقل ارزش خالص دارای شخصی قابل اثبات به میزان ۳۵۰،۰۰۰ $ CADباشد؛
 • دارای حداقل سه سال سابقه ی مالکیت موفق کسب و کار و تجربه ی مدیریت و یا تجربه در سطح اجرایی به عنوان مدیریت ارشد یک کسب و کار در پنج سال گذشته باشد؛
  • تجربه ی مالکیت کسب و کار: متقاضی به طور فعال در ارائه ی کالا و یا خدمات به مشتریان بوده و ریسک بازگشت سرمایه گذاری در کسب و کار را بپذیرد.
  • تجربه ی مدیریت ارشد: متقاضی یک موقعیت در بالاترین سطح از مدیریت یک کسب و کار بزرگ که در آن او مسئول توسعه ی سیاست استراتژیک بوده است را به عهده داشته است.
 • موقعیت شغلی متقاضی باید مستلزم مسئولیت تصمیم گیری قابل توجهی درحداقل دو مورد از جنبه های زیر در کسب و کار بوده باشد:
 • توزیع
 • تولید / عملیات / مدیریت پروژه
 • خرید
 • حراجی
 • بازار یابی
 • دارایی
 • حسابداری
 • منابع انسانی / پرسنل
 • تحقیق و توسعه
 • مدیریت فناوری اطلاعات
 • کنترل کیفیت
 • متقاضی باید نشان دهد که سطح درآمدش قابل مقایسه با سطح درآمد غالب مدیران ارشد دیگر کسب و کارهای بزرگ در همان کشور است.
 • از طریق سرمایه گذاری کسب و کار واجد شرایط در منیتوبا بسازد
 • در مصاحبه با یک افسر MPNP-B شرکت کند؛
 • با ارائه ی نتایج حاصل از یک آزمون معتبر زبان نشان دهد که دارای مهارت های زبانی کافی است
 • قصد و توانایی اقامت در منیتوبا با تمام اعضای وابسته ی خانواده را داشته باشد؛ و
 • حداقل ۶۰ امتیاز در ارزیابی سازگاری کسب کند.

 

ممکن است لازم باشد کاندیداها برای انجام یک سفر تحقیقاتی به منیتوبا سفر کنند.

متقاضیان باید مدارکی از تحقیقات در جریان بازدید در قالب یک گزارش بازدید و یا اسناد دیگر ارائه دهند.

 

 1. طرح مهاجرت ابتکاری جامعه ی مدرن- محور (Morden Community Driven Immigration Initiative) – از طریق برنامه ی MPNP

یک ابتکار خاص برای مهاجرت به منیتوبا، طرح مهاجرت جامعه ی مدرن – محور است. این شهر روستایی، واقع در ۱۱۲ کیلومتری جنوب غربی وینیپگ، به طور فعال به دنبال مهاجرین جدید در مشاغل خاص است.

 

حداقل شرایط مورد نیاز

به منظور واجد شرایط برای طرح مهاجرت مدرن شدن، کاندیداها باید:

 • بین ۲۱ و ۴۵ سال سن داشته باشند؛
 • اتصال های دیگر به سایر نقاط کانادا نداشته باشند (به عنوان مثال از طریق دوستان، بستگان، و یا اشتغال قبلی یا آموزش و پرورش).
 • تحصیلات پس از دبیرستان یا برنامه های آموزشی با مدت زمان حداقل یک سال را تکمیل کرده باشند، که از آن ها دیپلم، گواهی، و یا مدرکی را دریافت کرده باشند.
 • حداقل دو سال سابقه ی کار تمام وقت در پنج سال گذشته داشته باشند؛
 • یک آزمون عمومی IELTS را با نمره ی حداقل پنج در هر باند گذرانده باشند.
 • قصد واقعی و توانایی برای سکونت اقتصادی خود در Mordenرا داشته باشند؛ و
 • بودجه کافی حدود ۱۰۰۰۰$، برای متقاضی اصلی و ۲۰۰۰ $ برای هر وابسته را داشته باشند. علاوه بر این، هر نوع بودجه ی مورد نیاز برای هزینه های سفر تحقیقاتی را بتوانند متقبل شوند.

 

این برنامه با کارفرمایان محلی همکاری می کند تا نیازهای بازار مشاغل هدف زیر را برآورده کند. کاندیداها باید در یکی از گروه های زیر قرار گیرند:

 • کابینت سازی
 • تولیدی (به طور خاص در سطح ورودی (entry level))؛
 • اپراتور ماشین آلات دوخت کارخانه
 • مکانیک خودرو های سنگین.

این طرح داوطلبانی که تجربه ی زندگی در یک منطقه ی روستایی، با توانایی تطابق با فرهنگ و آب و هوا را دارند را ترجیح می دهد. داوطلبانی که دارای معیارهای لازم هستند و به عنوان مهاجران بالقوه انتخاب شده اند باید یک سفر تحقیقاتی به این منطقه داشته باشند. هدف اصلی از این سفر قبولی در مصاحبه ی MPNP است، هر چند برقراری تماس های محلی و به دنبال فرصت های شغلی گشتن نیز پیشنهاد می شود.

 

جهت کسب اطلاعات کامل تر با وکلا و مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمائید تا مشاورن ما شما را در مسیر صحیح مهاجرت به کانادا و برنامه های استانی ایالت های مختلف کانادا  هدایت و راهنمائی نمایند.