بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

بررسی راه های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از سوالات مهم بسیاری از افرادی است که قصد اقامت در فرانسه را دارند.در این مقاله ما به موضوع بررسی راه های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه میپردازیم.در واقع خلاصه ترین وجه ممکن برای انتقال اطلاعات مفید را برای شما در خصوص مهاجرت به فرانسه و انواع مختلف راه های مهاجرت به فرانسه و موارد مرتبط با آن بیان میداریم.مهاجرت به فرانسه از 6 روش امکان پذیر است که در ادامه به عرضتان میرسانیم.

فایل های موسسه mie درباب مهاجرت به فرانسه

video بررسی راه های مهاجرت به فرانسه
audio بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

1-مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار شامل افرادی میگردد که شرایط لازم برای اخذ اقامت فرانسه از طریق کار را داشته باشند.شرایط لازم شامل سوابق تحصیلی،سوابق کاری معتبر،مدرک زبان،سن متقاضی و موارد دیگر میگردد.جهت مهاجرت به فرانسه از طریق کار به موارد زیر توجه فرمایید.

شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار

1.شرط اول مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار تسلط به زبان فرانسه میباشد.

2.برای مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ ویزای کاری فرانسه لازم است از یک کار فرما اجازه ی کار یا پیشنهاد کاری دریافت نمایید.

ویزای کاری شما و قرارداد کاریتان در ابتدا کوتاه مدت و 90 روزه میباشد که پس از رفتن به فرانسه و شروع به کار ویزای کاری 1 ساله دریافت مینمایید.در صورت تمایل به ادامه ی کار و تمدید ویزا چنانچه در طول 1 سال ضوابط لازم از جمله عدم ارتکاب به جرم،رعایت قوانین و جلب رضایت کارفرما را کسب نموده باشید ویزای شما قابل تمدید است.

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کار و دریافت کارت آبی فرانسه(Blue card)

برای دریافت کارت آبی فرانسه از طریق کار در فرانسه لازم است مدرک تحصیلی شما کارشناسی ارشد و یا بالاتر باشد تا قادر به اخذ مشاغل حرفه ای باشید.از دیگر شرایط لازم برای دریافت کارت آبی فرانسه رسیدن به حداقل حقوق یک فرد حرفه ای یعنی 53000 یورو سالیانه میباشد.لازم به ذکر است شرایطی که در بالا برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار ذکر شد نیز باید مد نظر قرار گیرد.

درآمد حاصل از مهاجرت کاری به فرانسه

جهت مهاجرت کاری به فرانسه میزان متوسط درآمد حاصل از کار در فرانسه بر اساس میزان تحصیلات و شغل متفاوت است.به طور مثال حداقل حقوق ماهیانه در فرانسه  1500 یورو و بر طبق آمارها میزان متوسط حقوق ماهیانه در فرانسه 2500 یورو  میباشد.باتوجه به نرخ کم بیکاری در فرانسه(زیر 9 درصد) و زمینه های کاری گسترده برای اخذ اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به فرانسه از طریق کار و اخذ اقامت فرانسه میتوانید از مشاوران موسسه ی حقوقی ملک پور و همچنین از مقالات دیگر سایت استفاده نمایید.

2-مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

چنانچه برای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل قصد دارید اطلاعاتی کسب نمایید،لازم است بدانید رتبه بندی دانشگاه های فرانسه در بین بهترین دانشگاه های جهان است و برای تحصیل در فرانسه باید یک سری شرایط لازم را مد نظر قرار داده و دارا باشید.

شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه

1.زبان تحصیل در کشور فرانسه زبان انگلیسی و فرانسوی میباشد.برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه شما باید مدارک آیلتس یا تافل و هر مدرک زبان رسمی دیگری که مورد پذیرش است ارائه نمایید.

2.برای مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل در مقاطع کارشناسی و مقاطع تحصیلی بالاتر باید ابتدا در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید.

3.جهت مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تحصیل دانشجویان باید مدارک و رزومه ی تحصیلی خود و فرم درخواست تحصیل در دانشگاه فرانسه را ارائه نمایند.

4.از جمله موارد لازم برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه تعیین و فراهم نمودن محل دقیق اقامت(خوابگاه،خانه شخصی و غیره)میباشد.

شهریه دانشگاه های فرانسه جهت مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

برای هر فردی که متقاضی تحصیل در فرانسه و یا مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل میباشد،یکی از موضوعات مهم شهریه دانشگاه ها در فرانسه است.شهریه دانشگاه های دولتی فرانسه در مقطع لیسانس شهریه سالانه به طور میانگین 500 یورو،برای دوره ی کارشناسی ارشد 300 یورو و مقطع دکترا 400 یورو میباشد.در دانشگاه های خصوصی شهریه دانشگاه ها بالاتر و به مقدار حداقل 3000 دلار سالیانه میباشد.در دانشگاه های مدیریت و بیزینس شهریه ها بالاتر و نزدیک به 10000 دلار در سال هم میرسد.

توضیحات بیشتر،مدارک مورد نیاز و شرایط اقدام برای تحصیل کشور فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در فرانسه را میتوانید از مشاوران متخصص موسسه ی حقوقی ملک پور جویا شوید.

3-مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری با توجه به صنعت غنی و حرفه ای که در فرانسه وجود دارد،یکی از راه هایی است که سرمایه داران مایل به کسب اطلاعات در زمینه آن هستند..برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری شرایطی لازم است که در زیر به مواردی از مهم ترین آنها اشاره نموده ایم.

شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

1.مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری برای افرادی که کارفرما و سرمایه گذار بیزینس هستند امکان پذیر میباشند.

2.سرمایه گذاری در فرانسه میتواند برای استارت آپ های در حال اجرا و یا مورد نیاز برای فرانسه انجام گیرد.

3.میزان حداقل سرمایه لازم جهت سرمایه گذاری در فرانسه300,000  یورو میباشد.

4.پس از گذشت 5 سال از سرمایه گذاری و اقامت موقت و پیوسته ی شما در فرانسه میتوانید برای اخذ اقامت دائم اقدام نمائید.

5.یک سال پس از دریافت اقامت دائم در فرانسه میتوانید در صورت داشتن مدرک زبان فرانسه جهت اخذ تابعیت کشور فرانسه درخواست نمایید.

مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

  1. مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری نیازمند مدارکی اعم از مدارک زبان،داشتن اقامت قبلی و یا اجازه کار از کارفرما و غیره نمیباشد.

2.با مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری شما اقامت 10 ساله ی سرمایه گذاری کسب خواهید نمود که قابل تمدید نیز هست.

  1. پروسه ی اخذ اجازه ی اقامت سرمایه گذاری در فرانسه معمولا طی مدت حدودا 2 ماه بطول خواهد انجامید.

4.افراد خانواده ی شما اعم از همسر و فرزندان وابسته(مجرد) شما اجازه ی اقامت و همچنین کار در فرانسه را کسب خواهند نمود.

5.با مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه شما اجازه ی سفر به تمامی کشورهای شنگن بدون نیاز به ویزا را خواهید داشت.

4-مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق ازدواج برای اشخاصی که با یک فرد تبعه ی فرانسه ازدواج مینمایند امکان پذیر میگردد.به این معنی که اگر شخص خودش تبعه ی فرانسه نباشد و با یک فرد فرانسوی ازدواج نماید اقامت موقت دریافت میکند.این تحت شرایطی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور فرانسه میگردد.چنانچه مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج صورت پذیرد و شخص به مدت 4 سال از ازدواجش بگذرد میتواند ابتدا اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج و پیرو آن تابعیت فرانسه از طریق ازدواج را دریافت نماید.

نکات مربوط به مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

1-حتما پیش از ازدواج بررسی های لازم را درخصوص وضعیت اقامت فرد مقیم فرانسه باید انجام گردد تا پس از ازدواج مشکلاتی برای شخص غیر تبعه ی فرانسه پیش نیاید.همچنین لازم است در این مورد از وکلای برجسته ی دادگستری در زمینه ی قوانین اقامت و تابعیت و ازدواج در فرانسه راهنمایی بجوئید.در این زمینه وکلای مهاجرتی مووسسه ی حقوقی ملک پور با تجربه ی کافی در زمینه ی مهاجرت و قوانین میتوانند شما را در رسیدن به اهداف خود یاری نمایند.

5-مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

مهاجرت به کشور فرانسه از طریق تولد مسئله ای است که برخی از افراد با آن مواجه هستند که آیا با تولد فرزند درفرانسه میتوان برای فرزند اقامت فرانسه را دریافت کرد یا خیر.در مورد کشور فرانسه لازم است بدانید کشور فرانسه از اصل خون تابعیت میکند.بدین معنا که چنانکه بچه ای در خاک فرانسه متولد گردد اقامت و تابعیت فرانسه را دریافت خواهد کرد مشروط بر اینکه یکی از والدین وی دارای پاسپورت فرانسوی یا تبعه ی فرانسه باشند.درباره ی بچه هایی که تولد آنها بی هویت است،یعنی پدر و مادر آن بچه مشخص نیست،در این صورت هم فرانسه به آن بچه اقامت و تابعیت اعطا مینماید.

6-مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی

مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی راهی است که به هیچ عنوان به هیچ شخصی توصیه نخواهد شد زیرا اشخاصی که درخواست پناهندگی به فرانسه را مینمایند و مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی را اننتخاب میکنند،هویت شناخته شده و معلومی در کشور مقصد به طور رسمی نخواهند داشت.از جمله نقاط ضعف مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی میتوان به این موارد اشاره کرد:

1. از طریق پناهندگی شخص امکانات و رفاه اجتماعی خوبی را نخواهد داشت..

2. شخص پناهنده اجازه ی بازگشت به کشور خود را ندارد.

3.به دلیل محدودیت هایی که برای افراد پناهنده قائل میشوند بسیاری از افرادی که مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی را برمیگزینند،فشار های روحی و روانی بسیار زیادی را در کشور مقصد متحمل خواهند شد و زندگی آرام و بی دغدغه ای را تجربه نخواهند کرد.

لذا با توجه به نکات ذکر شده و بسیاری مسائل دیگر موسسه ی حقوقی ملک پور مایل به ارائه خدمات در خصوص پناهندگی به کشور فرانسه نیست. دلیل آن این است که بیش از 80 درصد کسانی که از این مسیر رفتند امکان انتخاب مسیر درست و منطقی برای مهاجرت را داشته اند و انتخاب مسیرشان درست نبوده است.بنابراین توصیه میکنیم بهتر است برای مهاجرت به فرانسه راه های دیگری را سنجیده و برگزینید.

جمع بندی موضوع بررسی راه های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه و بررسی راه های مهاجرت به فرانسه به صورت اختصار و کلی در این مقاله بررسی گردید.نکات بسیار مهمی نظیر مشاغل مورد نیاز فرانسه و چگونگی بررسی پرونده ی شما،مبلغ مورد نیاز مهاجرت به فرانسه و چگونگی هزینه ها در کشور فرانسه و بسیاری از سوالات مرتبط نیز نیاز به تحلیل و بررسی دارد.شما میتوانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر در زمینه ی مهاجرت به کشور فرانسه و اخذ اقامت در فرانسه با مشاورین موسسه ی حقوقی ملک پور به صورت رایگان تماس حاصل نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.