بررسی راههای مهاجرت به استرالیا

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا در سال 2018 را برای شما بزرگواران در این مقاله آورده ایم؟ آیا مایل به بررسی راههای مهاجرت به استرالیا هستید؟ نکات راههای مهاجرت به استرالیا چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره بررسی راههای مهاجرت به استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با بررسی راههای مهاجرت به استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره بررسی راههای مهاجرت به استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  از امور مهم ضروری قبل از اقدام به مهاجرت به استرالیا می باشد، لذا با هم به بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  و بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  از نظر قوانین جدید ۲۰۱۸ و شرایط ۲۰۱۸ مهاجرت به استرالیا خواهیم پرداخت. همانگونه که مستحضرید روش های مختلفی جهت مهاجرت به استرالیا و سایر کشورهای جهان وجود دارد، از جمله روش تولدِ فرد یا فرزندِ او، ازدواج با شخصِ تبعه ی آن کشور، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت. جهت مهاجرت به استرالیا می بایست شرایط متقاضی به دقت بررسی گشته و بهترین روش که متناسب با موقعیت متقاضی می باشد پیشنهاد گردد.

video بررسی راههای مهاجرت به استرالیا

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  : راه اول : مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

اصولاً مهاجرت از طریق تولد از چند طریق امکان پذیر است و بستگی به موارد خاصی دارد. یکی از موارد این است که شخصِ متقاضی قبلاً در خاکِ آن کشور متولد شده باشد و از این طریق بخواهد مجدداً به کشور محل تولدِ خود مهاجرت نماید و یا والدین شخص از اتباع آن کشور بوده و فرد بخواهد به واسطه ی اجدادِ خود به کشوری وارد شود و یا مورد دیگر این است که پدر و مادری فرزندشان در کشور خارجی متولد شده باشد و قصد داشته باشند که به واسطه ی تولد فرزندشان به اخذ اقامت و تابعیت آن کشور نائل آیند. البته در هر یک از موارد می بایست قوانین اساسی و مدنی کشور مقصد به دقت مطالعه گردد و سپس با توجه به شرایط قانونی اقدام نمود. اصولاً تمامی کشورها از دو نظام حقوقی خون و خاک برای اعطای تابعیت از طریق تولد تبعیت می نمایند، به همین ترتیب استرالیا نظام خون را به عنوان نظام اصلی اعطای تابعیت پذیرفته است، بدین صورت که هر فردی که در استرالیا به دنیا بیاید در صورتی که از پدر یا مادر استرالیایی متولد شود می تواند تابعیت استرالیا را اخذ نماید. در غیر این صورت فردی که از پدر و مادر غیر استرالیایی در خاک کشور استرالیا متولد شود تابع کشور متبوع پدر یا مادر خود خواهد بود، البته علاوه بر سیستم خون، استرالیا نظام خاک را به عنوان سیستم فرعی پذیرفته است به این ترتیب که استرالیا به فردی که در خاک استرالیا متولد شود و پدر و مادر او نامعلوم باشد، تابعیت خود را اعطا نموده و این فرد تابعیت استرالیایی خواهد داشت.

 

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  : راه دوم : مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کاری

مهاجرت به استرالیا و ویزای کاری استرالیا معمولاً به اشخاص بسیار ماهر اعطا می گردد و کمیت و کیفیتِ اشخاصی که مورد نیاز است عموماً توسط هر ایالت به صورت جداگانه تعیین می گردد و به این صورت است که هر شخصی که امتیازات بیشتری در خصوص سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات و توانایی زبان داشته باشد، شانس بیشتری برای کسب ویزای کاری خواهد داشت، اصطلاحاً به این روش اخذ نیروی کار points-based system اطلاق می گردد. همچنین یک شخصی که تابعیت کشور استرالیا را دارد می بایست نسبت به حمایت مالی شخص متقاضی اقدام نماید. از پر طرفدارترین روش های مهاجرتی، مهاجرت از طریق کار می باشد زیرا از این طریق شخص علاوه بر داشتنِ کار و به تبع کسب درآمد، می تواند با پرداخت مالیات و اقامت در مدت های معین، نسبت به اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور اقدام نماید.

 

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  : راه سوم : ویزای نیروی کار ماهر Skilled Visas

در باب مهاجرت به استرالیا شایان ذکر می باشد، استرالیا برنامه ی جدید الکترونیکی برای جذب نیروی کار تعیین نموده است که خوشبختانه متقاضیِ این برنامه نیازی به شخصِ حمایت کننده ی مالی ندارد، شخص می بایست درخواست ابراز تمایل و علاقه جهت انجام کار در استرالیا را به صورت الکترونیکی برای دولت استرالیا ارسال نماید و البته در این روشِ جدید از جهاتِ دیگری چون مدرک تحصیلی و سن و … سخت گیری بیشتری شده و افرادی که بالاترین امتیاز را کسب نمایند، می توانند با این روش مهاجرت به استرالیا را ممکن سازند. بنابراین می توان گفت این برنامه برای جذب افراد فوق العاده با استعداد و نخبه از سراسر دنیا طراحی شده است.

 

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  : راه چهارم : مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا

یکی دیگر از روش های ایده آل و پر طرفدار مهاجرت به استرالیا  جهت اخذ اقامت و تابعیت کشوری دیگر روش ادامه تحصیل در کشوری دیگر می باشد، این روش بسیار مناسب و منطقی می باشد، زیرا هر فردی در صورت اخذ پذیرش از داتشگاه می تواند در حین تحصیل به کار هم مشغول شده و حداقل هزینه های زندگی خود را پوشش دهد. افراد می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی از مدارس، کالج ها و دانشگاه های کشور استرالیا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نمایند، تحصیل در کشور استرالیا مزیت هایی فراوانی دارد، زیرا دانشگاه های استرالیا از معتبرترین و بهترین دانشگاه های دنیا بوده و رتبه جهانی آنها کمتر از ۱۰۰ می باشد. افرادی که در استرالیا به تحصیل مشغول هستند می توانند به صورت نیمه وقت (۲۰ ساعت در هفته) مشغول به کار شوند و حتی بعد از پایان تحصیلات امکان اقامت دائم و کار برای دانشجویان وجود دارد.
در باب مهاجرت به استرالیا؛ استرالیا به طور کلی دارای ۲ دانشگاه خصوصی و ۳۸ دانشگاه دولتی می باشد افرادی که مدرک زبان IELTS نمره ۶ به بالا دارند می توانند ویزای تحصیلی استرالیا را سهل تر و بهتر اخذ نمایند که زمان آخرین مهلت ارائه IELTS حداکثر یک ماه قبل از ارسال مدارک می باشد. برای افرادی که می خواهند در مقطع لیسانس در استرالیا مشغول به تحصیل شوند باید یک سال دوره پیش دانشگاهی را قبل شروع دوره کارشناسی در دانشگاه های استرالیا بگذرانند، افراد در مقطع لیسانس اجازه کار از ۱۰ الی ۲۰ ساعت در هفته در طول زمان تحصیل و حتی کار تمام وقت در دوران تعطیلات را دارند البته از آن جایی که تحصیلات دانشجویان به صورت رایگان همانند کشورهای اروپایی چون اتریش یا آلمان نمی باشد و دانشگاه ها دارای شهریه می باشند، با این کار دانشجویی فقط می توانید هزینه های امرار و معاش را کسب نمود و افراد با کار دانشجویی نمی توانند از پس هزینه های تحصیل هم برآیند.
یکی از مهم ترین ویژگی های استرالیا در ویزاهای تحصیلی، صدور ویزای گاردین برای پدر و مادر کودکان زیر ۱۸ سال است. این امر منحصر به فرد در میان تمامی کشورهای دنیا تقریبا فقط در استرالیا  وگاهی در کشور انگلستان وجود دارد. به همراه هر کودک زیر ۱۸ سال پدر و مادر آن فرزند هم می توانند وارد استرالیا شده و از شرایط تحصیلی و یا اشتغال این کشور بهره ببرند، یعنی به صورت فول تایم اجازه کار قانونی دارند که این مزیت باعث شده که افرادی که فرزند زیر ۱۸ سال سن دارند از این طریق به همراه فرزندشان وارد کشور استرالیا شده و به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.

دانشگاه های معروف استرالیا عبارتند از

دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه موناش، دانشگاه آدلاید، دانشگاه ملبورن، دانشگاه کونینزلند، دانشگاه سیدنی، دانشگاه وسترن استرالیا و دانشگاه نیو ساوت ولز

 

بررسی راههای مهاجرت به استرالیا  : راه پنجم : برنامه های انسان دوستانه ی مهاجرتی در مهاجرت به استرالیا

 •  پناهندگی

برای افرادی که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته و یا ترسی موجه از مورد محاکمه قرار گرفتن و شکنجه شدن دارند و یا به دلیل جنگ و سایر بلایای طبیعی محل اسکان و اقامت خود را اجباراً ترک نموده اند، می توانند اصطلاحاً به کشوری دیگر پناهنده گردند و نسبت به اخذ اقامت و تابعیت کشوری دیگر اقدام نمایند. اکثر این اشخاص تحت حمایت قواعد و کنوانسیون های بین المللی به خصوص کمیسیاریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان  UNHCR می باشند، این سازمان در استرالیا نیز به امور پناهندگان رسیدگی می نماید به ویژه در خصوص زنان و کودکان.
•    برنامه های بشردوستانه ی ویژه
این برنامه برای افرادی پیش بینی شده است که در کشور خود مورد نقض آشکار حقوق بشر قرار گرفته اند و برای حفاظت از خود و خانواده شان می خواهند به استرالیا پناه بیاورند. در این روش برخلاف روش پناهندگی متقاضی می بایست یک فردِ دارای تابعیت یا اقامت دائم و یا یک سازمان را به عنوان حمایت کننده مالی خود معرفی نماید. در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ حدود ۶۲۵۰ نفر تحت شمول این برنامه بوده و به استرالیا مهاجرت نمودند و حدود ۱۲ درصدِ هدف این برنامه مختصِ زنان بوده است.
همانگونه که در باب بررسی راههای مهاجرت به استرالیا در این مقاله  اشاره شد استرالیا یکی از مقاصد مهاجرتی برای بسیاری از افراد دنیاست و مهاجرت به استرالیا به دلیل جمعیت کم و نیاز این منطقه به نیروی کار متخصص می باشد، همچنین آب و هوای معتدل این منطقه وضعیت مساعدی را برای مهاجرین ایجاد نموده است. در باب مهاجرت به استرالیا باید اشاره کرد استرالیا یکی از بهترین مناطق دنیا جهت جذب نیروی کار متخصص بوده و سالانه برنامه های مهاجرتی خاصی را برای اخذ اقامت به نیروی کار اعلام می نماید. علاوه بر کار، ادامه تحصیل در این کشور نیز بسیار مطلوب بوده و تحصیل در یک محیط بین المللی و پیشرفته راه های روشن و موفقیت آمیزی را برای دانشجویان به ارمغان خواهد آورد. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره بررسی راههای مهاجرت به استرالیا، شرایط بررسی راههای مهاجرت به استرالیا، نکات و موارد بررسی راههای مهاجرت به استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بررسی راههای مهاجرت به استرالیا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب بررسی راههای مهاجرت به استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 پاسخ
 1. ابراهیم گفته:

  سلام دوست گرامی من 39 ساله هستم همسرم ۳۴ ساله دیپلم داریم ی فرزند دختر ۹ ساله قصد مهاجرت داریم قانونی با سرمایه حدود 500م آیا راهی وجود داره چون راه غیر قانونی زیاد پیشنهاد میکنن ولی ما دوس نداریم برای مهاجرت ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   با سلام بله می توانید از روش های قانونی متعددی اقدام نمایید مانند تحصیل برای فرزند و همسر محترمتان که البته بهتر است شرایط کامل خود را با کارشناسان ما بررسی نمایید برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، دوست عزیز روش های قانونی از جمله مهاجرت از طریق تحصیل و کار برای شما امکان پذیر است. اما لازم است شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 2. رضایی گفته:

  سلام. درود بر شما من ۳۳ساله هستم و همسرم ۳۷ساله.
  خودم ناخن کار هستم و زبان خوبی ندارم. اما همسرم فوق لیسانس حسابداری دارد از دانشگاه های دولتی ایران. (اصفهان و باهنر کرمان) معدل فوق ایشان ۱۷:۲۸ بوده و ۱۰سال سابقه کار حسابداری دارد در شرکت پترو پارس دارد.
  سوال من اینه امکان بورس تحصیلی برای ایشون هست و اینکه چطور میتونه برای استرالیا اقدام بکنه
  حدودا چقدر طول میکشه. می خواهم فرزندم را اونجا به دنیا بیارم.
  واینکه با این شرایط کدوم کشور برای ما بهتر کانادا استرالیا هم هزینه و هم زمان.ما خیلی پول نداریم ۳۰۰م تومان
  ممنون می شوم پاسخ من را بدهید
  با تشکر

  پاسخ
  • elnaz qanavati گفته:

   دوست گرامی بنظر میرسد شرایط همسر شما مناسب است اما جهت بررسی دقیق مورد خود حتما مشاوره دریافت نمایید.

   پاسخ
 3. رضا گفته:

  با سلام
  من ۲۷ سالمه دارای مدرک کاردانی برق صنعتی از دانشکده دولتی هستم و حدودا ۵.۵ سال سابقه کاری با عنوان تکنسین برق صنعتی در شرکت رو دارم و برای گرفتن ایلتس هم درحال تقویت زبان هستم میخاستم بپرسم برای مهاجرت کاری ب استرالیا میتونم اقدام کنم و با این شرایطی ک اعلام کردم شما چ کشوری رو پیشنهاد میدین
  و اگر امکانش هست ی ادرس ک بتونم حضوری مراجعه کنم اعلام کنین
  با تشکر و خسته نباشید ک ب سوالات ب طور قانع کننده جواب میدید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت اخذ ویزاهای کاری مدارک پایین تر از لیسانس امتیاز بالایی برای ویزا نداشته اند . اما میتوانید جهت طرق دیگر مهاجرت شرایط شما بررسی گردد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. سایه گفته:

  سلام برای مهاجرین در ایران شرایط به چه صورته؟ مشابه هست؟من از طریق کمیساریا اقدام کردم جوابی نگرفتم.میتونم از طریق بورس تحصیلی اقدام کنم؟چون شرایط تحصیل برای ما سخت هست داخل ایران. اگه لطف کنید توضیح بدید ممنون میشم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 5. Farshad گفته:

  با سلام خدمت شما آقای ملکپور وهمکاران عزیزتون ببخشید مزاحمتون شدم قرض از مزاحمت اسم من فرشادزیبایی دانشجو کاردانی رشته مکانیک وسابقه ۲بارشرکت در مسابقات ملی مهارت( المپیاد در رشته مکانیک خودرو)هستم و کسب مقام اول را دارم.به تازگی موفق به درست کردن دستگاهی که مخصوص کوره های آخر پزی بوده شدم و در مرحله ثبت اختراع می باشم.می خواستم اگه امکان داره کمکم کنید که آیا میتونم داخل استرالیا اختراع ام را به ثبت برسانم (اگه میتونم مراحلش به چه صورته و چه مقدار زمان و هزینه لازمه) یا به وسیله ثبت اختراع مهاجرت کنم خواهش میکنم اگه امکان داره توضیح بدید من بارها سِئوالم را مطرح کردم ولی موفق به دریافت پاسخ آن نشودم خواهش میکنم لطف کنید پاسخ سئوالم رو بدید ممنون میشم وامیدوارم شاد و پیروز باشید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان ثبت اختراع در کشور کانادا وجود دارد اما ثبت اختراع در این کشور شرایط و ویژگی های خاص خود را داراست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه باید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. مریلا احمدی گفته:

  با سپاس از مطالب کامل سایت شما، لطفا در خصوص ویزاهای کاری و شرایط مهاجرت به استذالیا از طریق ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ توضیح دهید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ