انواع کیس های پناهندگی

 • مقدمه ای بر پناهندگی
 • بررسی امارهای پناهندگی
 • خطرات پناهندگی
 • دلایل رد درخواست پناهندگی
 • بررسی المان بعنوان یکی از پرجاذبه ترین مقاصد پناهندگی
 • انواع کیس های پناهندگی
انواع پناهندگی 273x300 انواع کیس‌ های پناهندگی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مقدمه ای برپناهندگی

بر اساس معاهده ژنو، پناهنده به شخصی اطلاق می‌شود که دچار ترس موجه از آزار و شکنجه و یا حتی مرگ به دلیل نژاد، مذهب، ملیت، عضویت در گروه‌های اجتماعی مشخص، عقاید سیاسی ویا حتی جنگ، باشد و پس از خروج از کشور خود، قادر به بازگشت به آن‌جا نیست.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – قسمت اول

video انواع کیس‌ های پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – قسمت اول

video انواع کیس‌ های پناهندگی

بررسی امارهای پناهندگی

درخواست پناهندگی در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم تا به حال بی‌سابقه بالا بوده است. عواملی از قبیل جنگ، مشکلات سیاسی و اقتصادی، ناامنی‌های اجتماعی و تغییرات اقلیمی همه از جمله مسائلی هستند که باعث شده است تا مردم کشورهای گوناگون بخصوص از سمت آسیا و آفریقا به سوی کشورهای اروپایی روانه شوند.

براساس آمارهای ارائه شده در یوروستات، موسسه آمار اروپا در سال ۲۰۱۷ قریب به ۵۶۲ هزار نفرکه با درخواست پناهندگی در کشورهای اروپایی برای انها موافقت شد وارد این کشورها شدند. در این میان سوریه، افغانستان، عراق، ایران، اریتره و ایران بالاترین درصد پذیرش شدگان بودند.

سوریه (۳۳٪)

افغانستان (۱۹٪)

عراق (۱۲٪)

اریتره (۴٪)

ایران (۴٪)

خطرات پناهندگی

پناهندگی بعنوان نامطلوب ترین روش مهاجرت دارای خطرها و ریسک های زیادی است که گاهی غیر قابل جبران خواهد بود چراکه افراد جان و مال خودرا به دست کسانی می سپارند که تنها به فکر پول هستند و هیچ قانون و دولتی پشت کار انها نیست. در حال حاضر شرایط پناهندگی در کشورهای پیشرفته روز به روز در حال سخت تر شدن است . زمانیکه میتوان از طرق قانونی و امن مهاجرت نمود واقعا چراباید روی به سوی روشهایی اورد که عاقبت ان ها را نمیتوان پیش بینی نمود؟

درسالهای اخیر پناهندگان آواره نما به سوی اتحادیه اروپا و آمریکا و کانادا و انگلستان و. . . رفته اند و به امید این هستند که با ارائه کیس های تقلبی به عنوان افرادی بی پناه و درمانده در ان کشورها پذیرفته شوند. اما کشورها از نیت های دروغین مطلع گشته و برخوردی نه چندان خوب با آنها خواهند داشت.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – قسمت اول

audio انواع کیس‌ های پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگی – قسمت دوم

audio انواع کیس‌ های پناهندگی
پناهندگی در انگلیس و آمریکا و خطرات آن ها

دلایل رد درخواست پناهندگی

 • به دلایل زیر ممکن است درخواست پناهندگی رد شود:
 • فرد در کشور دیگری به عنوان پناهنده کنوانسیون شناخته شده و یا بتواند به آن کشور بازگردد
 • فرد به دلایل امنیتی، ارتکاب جرم یا خشونت علیه حقوق بشر دران کشور قابل پذیرش نیست
 • فرد قبلاً درخواست پناهندگی داده است و واجد شرایط نبوده است
 • قبلاًفرد قبلا درخواست پناهندگی خود را پس گرفته است، منصرف شده است یا پناهندگی وی رد شده است.

بررسی المان بعنوان یکی از پرجاذبه ترین مقاصد پناهندگی

 • پناهندگی در المان

  المان یک مقصد عمده پناهجویان سیاسی و بخصوص برای ایرانیان است، در ماده ۱۶ قانون اساسی این کشور که در سال ۱۹۴۹ میلادی تصویب شد است این چنین آمده‌است: «افراد مورد پیگرد سیاسی از حق پناهندگی بهره‌مند می‌شوند.»

  آلمان به دلیل پیشرفت های زیاد بخصوص در زمینه صنعت و تکنولوژی میزان به خصوصی متقاضی جهت زندگی و کار را به خودجذب کرده است و افراد زیادی به فکر اقدام از طریق پناهندگی و کسب اقامت از راههای نامطلوب و گاهی دروغ شده اند.

 • بررسی سوابق اماری پناهندگی در المان

  در سالهای دور پناهندگان المان کسانی بودند که از کشورهای اروپای شرقی به آلمان می امدند اما در فواصل سالهای ۱۹۵۲ تا ۱۹۶۸ میلادی یعنی حدود 16 سال تعداد نفراتی که برای پناهندگی وارد آلمان شده بودند به بیش از ۷۰۰۰۰ نفر رسید.در فاصله سال ۲۰۱۵ میلادی تا فوریه ۲۰۱۷ میلادی متقاضیان پناهندگی در المان بیش از یک‌میلیون نفر بوده است و همچنین درخواست‌های پناهندگی در سال‌های اخیر به نحو بی‌سابقه‌ای افزایش بافته است.

  تا آغاز سال ۲۰۱۳ میلادی تعداد ایرانیانی که درخواست پناهندگی به آلمان را داشته اند بالغ بر ۱۲۶۰۰۰ گزارش شده است.

 • تغییرات ایین نامه مهاجرتی المان

  دولت فدرال المان بدنیال تعداد زیاد درخواست پناهندگی و ادعاهای دروغین سعی کرد تغییراتی را در ایین نامه مهاجرتی خود اعمال کند . براساس این تغییرات قرار شد که دولت آلمان بیش از ۱۸۰ تا ۲۲۰ هزار پناهجو در سال نپذیرد یعنی تعداد ان هارا کاهش داد.

 • پروسه پناهندگی در المان

  برای پناهندگان در آلمان ۳ نوع محل اقامت وجود دارد:

  ۱: مراکز پذیرش اولیه

  ۲:مراکز اقامت جمعی

  ۳:محل اقامت غیر متمرکز

  درابتدا پناهجویان در آلمان در ۶ ماه اولیه باید در مراکز پذیرش اولیه اقامت گزینند و پس از ان وارد مراکز اقامت جمعی می شوند.پناهندگان در المان برای زندگی بین 16 ایالت تقسیم می شوند.
  .
  زمانیکه پناهندگان در المان به کمپ ها انتقال می یابند توسط پلیس عکس واثر انگشت انها گرفته می شود تا بررسی شود که در کشور اروپایی دیگری درخواست پناهندگی کرده اند یا خیر که در اینصورت اگر درخواست خودرا در کشور دیگری هم ثبت کرده باشند ریجکت می شوند.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد پناهندگیدر المان

audio انواع کیس‌ های پناهندگی
پناهندگی در المان
اقامت المان از طریق پناهندگی
قوانین پناهندگی در آلمان

انواع کیس های پناهندگی

 • پناهندگی براساس نژاد

  در این نوع پناهندگی، شخصی که در یک کشور براساس نژادش مورد آزار و تبعیض قرار می‌گیرد، می‌تواند در کشور دیگر، پناهنده شود.
  مثالی که می‌شود در این‌باره ذکر کرد، رژیم نژادپرست آپارتاید آفریقای جنوبی است که افراد با نژاد‌های گوناگون، در آن زمان، به کشور‌های دیگر پناهنده می‌شدند.

 • پناهندگی براساس مذهب

  در این نوع پناهندگی، شخصی که دارای مذهبی خاص است که در کشور محل اقامت وی، قابل قبول نیست، می‌تواند به کشوری دیگر پناهنده شود.

  دو مثال بارز این موضوع، بهاییان در ایران و مسلمانان روهینگیا در میانمار، می‌باشند

 • پناهندگی براساس عضویت در یک گروه اجتماعی خاص

  در این نوع پناهندگی، شخصی که در یک گروه اجتماعی خاص فعالیت می‌کند و این فعالیت‌ها علنی شده و ممکن است برای وی خطرساز باشد، به کشور دیگری پناهنده می‌شود.
  برای مثال، دگرباشان جنسی ایرانی می‌توانند از کشوری دیگر پناهندگی دیگر دریافت کنند.
  لازم به ذکر است که دگرباش به اشخاص هم‌جنس‌گرا، دو‌جنس‌گرا و تراجنس اطلاق می‌شود که از میان این سه گروه، افراد هم‌جنس‌گرا و دوجنس‌گرا، راحت‌تر از افراد تراجنس می‌توانند پناهنده شوند و دلیل آن‌هم، این است که افراد تراجنس، در ایران پذیرفته شده اند و حقوق آن‌ها به رسمیت شناخته می‌شود و اگر یک شخص تراجنس بخواهد پناهنده شود، به مدارک بیشتری دال بر تبعیض و آزار و اذیت، برای ارائه نیاز دارد.

 • پناهندگی براساس عقاید سیاسی

  در این نوع پناهندگی، شخصی که دارای عقاید سیاسی خاصی است که در این زمینه فعالیت گسترده داشته لزوما به خاطر این فعالیت‌ها و عقاید در خطر است می‌تواند از یک کشور دیگر، درخواست پناهندگی کند.
  به طور مثال، بعضی از وبلاگ‌نویسان سیاسی ایران، با توجه به خطرات موجود، می‌توانند در یک کشور خارجی درخواست پناهندگی کنند.

 • پناهندگی به دلیل جنگ

  افرادی که کشور آن‌ها دچار جنگ است می‌توانند از یک کشور خارجی درخواست پناهندگی کنند.

  لازم به ذکر است که بعضی از کشور‌ها، این نوع پناهندگی را نمی‌پذیرند و بعضی دیگر آن‌را قبول دارند.

  برای مثال، سوری‌ها می‌توانند در کشور‌های اروپایی مانند آلمان، سوئد و یا دیگر کشور‌ها درخواست پناهندگی کنند.

 • پناهنده اجتماعی

  در این نوع پناهندگی، شخص پناهنده صرفا جهت داشتن یک زندگی و شغل بهتر به یک کشور خارجی پناهنده می‌شود. این شخص باید مدارک محکمی مبنی بر سخت بودن زندگی در کشور مبدأ ارائه کند تا بتواند، پناهندگی دریافت کند.

پناهندگی در سوئیس
پناهندگی در فرانسه
پناهندگی در کانادا
پناهندگی در المان
پناهندگی در امریکا
پناهندگی در انگلستان
پناهندگی در استرالیا
سخن آخر در مورد پناهندگی

در این مقاله موضوع انواع کیس‌های پناهندگی را بررسی کردیم. البته قابل ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان پناهندگی را پیشنهاد ننموده و خدماتی نیز در باب ان ارائه نمیدهد و به جای آن پیشنهاد میکند که به راههای قانونی همچون مهاجرت از طریق کار و تحصیل فکر نمایید ،  اگر سوالات بیشتری درباره کیس‌های پناهندگی دارید، می‌توانید از مشاوره تلفنی رایگان موسسه حقوقی ملک‌پور در وین برخوردار شوید و یا با مشاورین زبده موسسه حقوقی ملک‌پور قرار ملاقات حضوری یا تلفنی تنظیم فرمایید.