اقامت کانادا از طریق پناهندگی

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی امکان پذیر است اما آیا درباره شرایط 2018 اقامت کانادا از طریق پناهندگی اطلاعات دارید؟ امکان گرفتن پاسپورت کانادایی از راه اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی وجود دارد؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره اقامت کانادا از طریق پناهندگی دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با اقامت کانادا از طریق پناهندگی با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله سعی نموده ایم با کمک وکیل مهاجرت کانادا به برخی از سوالات شما عزیزان در ارتباط با اقامت کانادا از طریق پناهندگی پرداخته شود و اطلاعاتی در این باب در اختیار شما عزیزان علاقمند به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی کانادا قرار گیرد.

لکن پیشنهاد میگردد همزمان ویدیوی آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) را در زمینه راههای قانونی مهاجرت به کانادا را مشاهده بفرمایید .

video اقامت کانادا از طریق پناهندگی
video اقامت کانادا از طریق پناهندگی
audio اقامت کانادا از طریق پناهندگی

توضیحات آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب پناهندگی کانادا و مشکلات آن

audio اقامت کانادا از طریق پناهندگی
audio اقامت کانادا از طریق پناهندگی
audio اقامت کانادا از طریق پناهندگی

 

امروزه روش پناهندگی در مقوله مهاجرت یکی از پر خطرترین روش ها می باشد که متاسفانه تعداد زیادی از افراد بدون در نظر گرفتن عواقب مربوط به پناهندگی مایل به اقدام از طریق این روش در کشورهای پیشرفته دنیا هستند. کشور کانادا نیز یکی از کشورهای مورد توجه در امر پناهندگی می باشد. پناهندگی در کانادا و بهره وری از خدمات دولتی کانادا و در نهایت اخذ اقامت دائم کانادا شرایطی است که ممکن است غالبا۷۰ درصد مردم دنیا یک بار به آن فکر کرده باشند و این امر را به عنوان یکی از راه های مهاجرت به کانادا در نظر گرفته باشند اما عموما اشخاص اطلاعات کافی در باب پناهندگی در کانادا، شرایط فرد پناهنده در کانادا، عاقبت فرد پناهنده در صورت رد شدن درخواست پناهندگی وی از جانب دولت کانادا و … را ندارند.

بسیاری از پناهنجویان هرساله از تمامی نقاط دنیا به کشور کانادا ورود می کنند و با استناد بر دلایل و شیوه های گوناگون قصد گرفتن اقامت  این کشور را دارند. در سال ۲۰۱۴، بیش از ۱۳ هزار نفر به کشور کانادا وارد شده و درخواست پناهندگی دادند.

اقامت کانادا از طریق پناهندگی همواره با خطراتی همراه می باشد و افرادی که تمایل دارند اقامت کانادا از طریق پناهندگی را دریافت نمایند باید به تمامی خطرات اقامت کانادا از طریق پناهندگی آگاه باشند.

امر پناهندگی در کشور کانادا برای محفاظت از پناهنجویانی که در کشور خود مورد آزار و اذیت یا در معرض خطر شکنجه یا مجازات غیر معمول می باشند اعمال می شود. تمام افرادی که برای امر پناهندگی در کانادا اقدام نموده اند نمی توانند برای اخذ آن واجد شرایط باشند و آن را دریافت نمایند به عنوان مثال افرادی که دارای جرائم جنایی می باشند یا تقاضای پناهندگی قبلی آنها توسط دولت کانادا تکذیب شده است ادعای آنها مورد قبول واقع نمی شود.

 

خدمات مربوط به یکپارچه سازی پناهنجویان عبارت است از:

مواردی مربوط به اسکان و محل اقامت پناهندگان و محفاظت از آنها نسبت به کشور مبدا. مواردی به منظور راحتی پناهجویان در این کشور صورت می گیرد که به سبب ادغام دولت کانادا با یک شبکه گسترده از همکاران و سهامداران به این افراد اعطا می شود و به منظور پشتیبانی از پناهجویان  طیف وسیعی از خدمات اسکان برای حمایت از این افراد در نظر گرفته شده است.

 

کمک به پناهجویان مستقر در کشور کانادا

پناهجویان مستقر در کشور کانادا از سوی حکومت فدرال، استان کبک و حامیان مالی خصوصی که این حامیان شامل برخی از سازمان ها یا گروه هایی از مردم کشور کانادا می باشند، کمک های اولیه خود را دریافت می کنند.

دولت کانادا بر اساس موارد انسان دوستانه، در همراهی با افراد و خانواده های پناهندگان حمایت از آن ها و خانواده آن ها را برعهده دارد که به کمک دولت، برنامه ای تحت عنوان(GAR)  عملی می شود، خدمات فوری و اساسی و پشتیبانی درآمد تحت برنامه(RAP)  یا کمک به اسکان پناهجویان نیز از مواردی است که به آن ها ارائه می گردد.

این کمک هزینه به طور معمول تا مدت یک سال یا تا زمانی که پناهنده خود درآمد داشته باشد (هر کدام از این اوامر که زودتر اتفاق بیفتد) رخ خواهد داد. برنامه کمک درآمد RAP در کانادا مختص پناهجویان واجد شرایط می باشد به این معنی که اشخاصی که درآمدی ندارند و نمی توانند هزینه ای برای تامین نیازهای اولیه خود پرداخت کنند می توانند از این امر بهره مند شوند. به طور معمول این سازمان ها درآمدی را به طور ماهیانه شامل سرپناه، غذا، حمل و نقل و … که بر اساس نرخ استانی یا اراضی عمومی تصویب شده است به منظور کمک از سوی دولت به پناهجویان پرداخت می نماید.

RAP خدمات فوری و اساسی را ارائه می دهد که به طور کلی در چهار تا شش هفته ابتدایی پس از ورود پناهجو به کشور کانادا به وی ارائه می گردد. این خدمات عبارت است از:

 • خدمات ورود و پذیرش پناهجویان
 • اقامتگاه موقت پناهجویان
 • کمک به پیدا کردن محل اقامت دائمی پناهجویان
 • نیازسنجی اطلاعات و جهت گیری پناهنجویان
 • ایجاد ارتباط میان پناهنده و دیگر برنامه های حمایتی فدرال و استانی، همچنین حل و فصل اختلافات و سایر خدمات مربوط به وی

حامیان خصوصی در کنار حامیان دولتی مسئولیت ارائه حمایت های مالی و عاطفی از پناهندگان به صورت خصوصی را بر عهده دارد. این حمایت تا زمانی ادامه می یابد که پناهندگان از لحاظ مالی به استقلال برسند و شامل کمک هزینه های مربوط به مسکن، پوشاک و مواد غذایی می شود. حامیان مالی خصوصی به طور معمول به مدت یک سال خدمات ذکر شده را ارائه می دهند اما برای برخی از پناهنجویان با شرایط خاص ممکن است این کمک تا مدت سه سال نیز ادامه داشته باشد.

 

حمایت از تازه واردان همچون پناهجویان و اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی

علاوه بر حمایت های بیان شده از سوی سازمان ها برای تمامی تازه واردان، سازمان IRCC حمایت هایی تحت عنوان حل و فصل و ادغام پناهجو با جامعه جدید خود را از فرد می نماید.

IRCC برای همه افراد تازه وارد به کشور کانادا شرایطی نظیر استقرار و سازگاری با زندگی در این کشور را تامین می نماید. این سازمان(  IRCC) با استان ها، سازمان های ارائه دهنده خدمات و همچنین طیف گسترده ای از شرکا و سهامداران در امر ارائه خدمات به پناهنجویان همکاری می نماید.

این سازمان به منظور درک بهتر تازه واردان از زندگی در کشور کانادا شرایطی را محیا نموده است به عنوان مثال کلاس هایی تحت عنوان آموزش زبان انگلیسی و فرانسه به پناهجویان تنظیم شده است به طوری که این افراد بتوانند مهارت های زبان را در کشور کانادا دریافت نمایند، ایجاد شرایط برای استخدام، کمک به تازه واردان به منظور جستجو، اخذ و حفظ شغل در حرفه مرتبط با این افراد نیز مثالی دیگر بر این مبنا می باشد.

برنامه های حفاظت از پناهنجویان درکانادا کمک نموده است تا افرادی که در جهان بیشتر در معرض نا امنی و عدم برخورداری از سلامت روحی و جسمی هستند بتوانند با اطمینان به این کشور وارد شوند و از طریق برنامه های حمایت از پناهندگان، با تجربیات و مهارت های وجودی خود آشنا شده و امیدها و آرزوهای خود را در این کشور که یک جامعه غنی تر و مرفه تر از جامعه مبدا محسوب می گردد به عرصه عمل برساند.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره اقامت کانادا از طریق پناهندگی، شرایط اقامت کانادا از طریق پناهندگی، نکات مربوط به اقامت کانادا از طریق پناهندگی، خطرات اقامت کانادا از طریق پناهندگی و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا از راههای قانونی با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وين و يا دفاتر همكار ما در ايران ارتباط گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید. اطلاعات صحیح در امر اقامت کانادا و مهاجرت قانونی به کانادا شما را برای اخذ تصمیم قطعی و مناسب برای مهاجرت به کانادا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما هموار می سازد.

Rating: 5
4 پاسخ
 1. شهاب گفته:

  با عرض سلام و خدا قوت..
  من 35 سال دارم …. می خواستم تغییر دین دهم به مسیحیت… آیا از این طریق میشه پناهندگی گرفت… البته تغییر مذهب ربطی به مهاجرتم نداره…ولی اگه گیر ندن…
  مشغول مطالعه و آموزش زبان انگلیسی برای یادگیری هم هستم…
  اگه باشه…احتمال داره کدام شهر کانادا مستقر کنند؟…
  با سپاس از توجه شما.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. ما هیچ گونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهیم. توصیه می کنیم از سایر روش های مهاجرت اقدام کنید.

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام .من بیست و هفت سالمه و دوست دارم مهاجرت کنم دنبال زبان هستم و میخوام مدارکمو کامل کنم .میخواستم بدونم بدون نامه تمکن مالی نمیشه ویزای تحصیلی گرفت و به کانادا مهاجرت کرد و کنارش کار کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.