اقامت پس از تحصیل کشور یونان

آیا می خواهید در باب شرایط پذیرش در دانشگاه های کشور یونان اطلاعاتی کسب کنید؟آیا می خواهید از شرایط کاری در کشور یونان اطلاعاتی کسب کنید؟آیا می خواهید راجب اخذ ویزای کشور یونان اطلاعاتی کسب کنید؟

مقدمه

کشور یونانی یکی از امضا کنندگاه کنواسیون است  و برای تحصیل و یا حتی کار کردن در کشور یونان حتما باید زبان یونانی را بلد باشید یا اینکه حتما” باید یکی از زبانهای خارجی مانند زبان انگلیسی- اسپانیایی- آلمانی را بدانید و اینکه پذیرش دردانشگاه های یونان باید حتما معدل مورد نیاز را داشته باشند و اینکه در کشور یونان بیمه سلامت به مردم تعلق می گیرد و اینکه ویزای کشور یونان از نوع ویزای D می باشد. اگر می خواهید در باب تحصیل- کار کردن ونوع ویزای کشور یونان اطلاعاتی کسب می توانید به بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کنید و می توانید از مشاوره تلفنی کاملا” رایگان بهره مند شوید.

 

شرایط پذیرش در دانشگاهای  کشور یونان

مقطع کارشناسی در کشور یونان

کشور یونان یکی از امضاء کنندگان کنواسیون است اگر می خواهید در کالج کشور یونان تحصیل کنید باید گواهی تکمیلی دوران دبیرستان را داشته باشید و واجد شرایط بودن در دانشگاه های کشور یونان و اگر شما واجد شرایط باشید و بخواهید درخواست تحصیل در کالج کشور یونان بدهید باید ثابت کنید که دانش یونانی_ زبانهای خارجی مثل انگلیسی- اسپانیایی- فرانسوی- آلمانی را بلدید و بعضی وقتها اگر شما دوره های خاصی را می خواهید طی کنید مانند دوره ریاضی باید شما ثابت کنید که بلدید.

مقطع کارشناسی ارشد در کشور یونان

اگر می خواهید در کشور یونان در مقطع کارشناسی ارشد تحصی کنید باید مدرک کارشناسی در دست داشته باشید البته کارشناسی مرتبط با رشته مورد نظر.

مقطع دکترا در کشور یونان

اگر مایلید در کشور یونان در یکی از دانشگاه های یونان تحصیل کنید باید یک مدرک مرتبط با رشته مورد نظر در دست داشته باشید یا اینکه  مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مورد نظر خود در دست داشته باشید

زبان یونانی در کشور یونان

آموزش زبان یونانی در موسسه های آموزش عالی در کشور یونان شما باید ثابت کنید که زبان یونانی را بلد هستید. یکی از موسسه های عالی که در ذیل نام می بریم از شما امتحان زبان یونانی می گیرند.

مرکز زبان یونانی مدرن ( دانشگاه آتن )

مرکز زبان یونانی مدرن ( دانشگاه ارسطو )

امتحان زبان انگلیسی در کشور یونان

اگر می خواهید در کشور یونان یکی از دانشگاه های یونان ادامه تحصیل بدهید  از شما امتحان زبان انگلیسی می گیرند تا ببینند زبان شما در چه سطح است آزمون تافیل یا ایلتس از شما می گیرند که باید نمره قبولی شما در این آزمون ۵۷۰ کتبی و ۹۰ اینترنتی برای آزمون تافل و در آزمون آیلتس نمره قبولی آن ۵/۶ است.

معدل مورد نیاز برای پذیرش دوره کارشناسی در دانشگاه های کشور یونان

برای ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی باید دیپلم شما حداقل معدل مورد نیاز را داشته باشد و شما باید در امتحانات ورودی دانشگاه کشور یونان گرفته باشید و بدانید که باید حداق نمره را داشته باشید تا بتوانید به دانشگاه ورود کنید.

معدل مودر نیاز برای مقطع های کارشناسی ارشد و دکترا

حداقل معدل برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا حدود ۵/۷ از حداکثر ۱۰ نمره است.

شرایط کاری در کشور یونان

در قرن ۲۰ شرایط کاری در کشور یونان خیلی تغییر کرده است چون کشور یونان از لحاظ صنعتی شدن و شهرنشینی افزایش پیدا ذکرده است و از سال ۱۹۶۰ تعدا کارگرانی که از روستا به کشور یونان برای کار می آمدند کم شده اند و اشتغال در کشور یونان در بخش خدمات « ۲/۵۹ %» و در بخش صنعت « ۲۱ % » و در بخش کشاورزی « ۸/۱۹ % » است. و به طور معمول بشتر مردان در قسمت صنعت مشغول به کار هستند  و معمولا” زنان در قسمت های خدمات و کشاورزی صنعتی مشغول به کار هستند.

ساعت کاری در کشور یونان

در یک هفته کاری معمولا” درکشور یونان ۸ ساعت در روز – ۵ روز در هفته  مشغول به کار هستند که با توجه به آمار اروپا کارمندان کشور یونان به طور معمول ۴۲ ساعت در هفته کار میکنند.

در کشور یونان کار کردن به صورت پاره وقت در حال افزایش است و ساعتی کاری آنها در بخش های مختلف به صورت زیر است:

بانک ها در کشور یونان دوشنبه تا جمعه ساعت ۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰

مغازه ها در کشور یونان از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰ مشغول به کار هستند . و جدیدا” در کشور یونان قانونی تصویب شده است که مغازه ها در روز یکشنبه هم باز هستند این قانون برای مغازه های است که در منطقه توریستی مشغول به کار کردن هستند.

بیمه سلامت در کشور یونان

بهداشت و درمان در کشور یونان اولویت بزرگی برای دولت کشور یونان می باشد در رتبه سازمان بهداشت جهانی کشور یونان یکی از بهترین سیستم مراقبت بهداشتی در جهان می باشدهزینه درمان در کشور یونان برای کشورهای که عضو اتحادیه اروپا می باشند خیلی پایین است. سیستم بهداشت در کشور یونان به دو صورت علنی و خصوصی می باشد  که از سیستم ملی بهداشت و سایر صندوق های بیمه اجتماعی تشکیل شده است وبیمارستان های عمومی در سطح شهرستانهای بزرگ در کشور یونان که به مناطق خاصی محدود می شود. مردم کشور یونان به صورت اجباری برای دسترسی مراقبت پزشکی ماهیانه باید سهم بیمه خود را پرداخت کنند.

اگر در کشور یونان به صورت موقت یا کوتاه مدت یعنی بازدید کوتاه برای استفاده از سیستم بهداشتی باید از کارت اروپایی بیمه بهداشت و درمان ، بیمه درمان خصوصی باید استفاده کنید.

اگر  به کشور یونان می خواهید سفر کنید باید بیمه مسافرتی کامل یا اینکه پوشش بهداشتی خصوصی مخصوصا” کسانی که قصد اقمت بلند مدت در کشور یونان را دارند.

نکته جالب اینکه اگر در کشور یونان مشغول کار کردند هستید و از امنیت اجتماعی برخوردار هستید و اینکه مزایای کامل- یارانه های بهداشتی به شما تعلق می گیرد.

اخذ ویزای کشور یونان

اگر فردی می خواهد به کشور یونان مهاجرت کند البته بدون رابطه همسر- فرزند و یا بدون به دست آوردن تابعیت دوگانه با اتحادیه اروپا که تمایل دارند بدون زندگی کردن در یونان ویا کار کردن در کشور یونان می توانند برای اجازه کسب کردن اقامت کشور یونان به صورت مستقل درآمد- منابع مالی  از خارج از کشوررا از طریق مزایای بازنشستگی- حقوق بازنشستگی- کار کردن به صورت مجازی- پس انداز-کمک مالی که این ها یک مجوز کار نیستند.

کسانی که می خواهند ویزای کشور یونان را اخذ کنند  باید به کنسولگری یونانی- سفارت در کشور خود درخواست ویزای ویژه بدهند که این نوع ویزا یعنی ( ویزای شنگن ملی ویزای نوع D) که نشان میدهد فرد قصد مهاجرت کردن دارد و بعد از آن  وقتی که به کشور یونان وارد شد به شهرداری کشور یونان ارائه می دهد برای اجازه اقامت کردن در کشور یونان است.

افرادی که غیر از اتحادیه اروپایی هستند ومی خواهند ویزا واجازه اقامت یونانی ( بازنشستگی_ در کشور یونان زندگی کنند) باید این شرایط را داشته باشند:

تقریبا ۲۰۰۰ یورو یا حداقل ۲۴۰۰۰ یورو در ماه در یک حساب بانکی

پزشکی

پاسپورت حداقل ۳ ماه اعتبار آن از تاریخ اقامت  پیشنهادی در کشور یونان گذشته باشد

مدارک لازم برای اقامت در کشور یونان

پاسپورت حداقل ۳ صفحه از آن باید خالی باشد

۲ عکس گذرنامه ای

نامه از شرکت / شرکت بیمه پزشکی که پوشش فعلی بیمه شما را تایید می کند/بازگشت به وطن اعتبار برای کشور یونان

بانک اصلی/امنیت اجتماعی/حقوق بازنشستگی/ و در آمد شما که در ماه که باید حداقل ۲۰۰۰ یورو در ماه ویا ۲۴۰۰۰ یورو در بانک داشته باشد

اگر می خواهید با خانواده به کشور یونان مهاجرت کنید به صورت معمول ۲۰ % برای همسر ۴۰۰ یورو در ماه و ۱۵ % (۳۰۰ یورو  در ماه ) برای فرزند.

گواهی پزشکی ( فرم یا یک نامه که تایید پزشکی دکتر بیمارستان را داشته باشد برای مصاحبه)

کودکان زیر ۱۴ سال

اگر به همراه خود کودک زیر ۱۴ سال دارید اقامت در کشور یونان برای آنان بر اساس وضعیت والدین او انجام می شود و باید شناسنامه اصلی برای هر کودک- سند ازدواج- سند طلاق

تمدید مجوز یونانی

حداقل ۶۰ روز از تاریخ انقضا مجدد و همچنین اسناد مرتبط باید بگذرد

سفر به تمام کشورها باید برچسب مجوز برروی کارت شما باشد سفر فقط با گواهی آبی با عکس  اجازه سفر دارید

اجازه اقامت تا ۳ سال زمان تمدید دارد که متقاضی واجد شرایط باید هزینه ۱۵۰ یورو در سال درآمد داشته باشد.

موخره

ما با بررسی کردن این مقاله فهمیدیم که برای اقدام و پذیرش دانشگاه های کشور یونان چگونه باید درخواست بدهیم واینکه چه مدارک وچه زبانی بلد باشیم و مدارکی که دانشگاه یونان لازم دارد شامل چه چیزهای می باشد و برای کار کردن در کشور یونان مطالبی را بررسی کردیم و نوع ویزای کشور یونان را فهمیدیم و یا اینکه کودک زیر ۱۴ سال به همراه داشته باشیم  شرایط چگونه است اگر در باب مهاجرت به کشور یونان یا تحصیل و کار کردن در کشور یونان سوالی دارید می توانید به بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه موسسه حقوقی ملک پور مراجعه کنید و می توانید از مشاوره تلفنی کاملا” رایگان آن بهره مند شوید.

منبع

http://livingingreece.gr

http://www.ed.ac.uk

نگارنده : شیما سماواتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.