اقامت پس از تحصیل فنلاند

اقامت پس از تحصیل فنلاند

اقامت پس از تحصیل فنلاند  و شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند 2018 ، قوانین جدید اقامت پس از تحصیل فنلاند برای خارجی ها ،  آیا برای اقامت پس از تحصیل فنلاند دنبال راه هستید ؟ آیا دنبال راه کار مطمئن و نظر وکیل مهاجرت برای کسب اقامت پس از تحصیل فنلاند می باشید ؟ آیا ویزای کاری را جایگزین اقامت پس از تحصیل فنلاند کرده اید ؟ آیا به دنبال موسسات کاریابی برای اقامت پس از تحصیل فنلاند می باشید ؟ آیا گزینه ثبت شرکت را برای اقامت پس از تحصیل فنلاند انتخاب نموده اید ؟ آیا می توان به عنوان کارفرمای خصوصی اقامت پس از تحصیل فنلاند را به دست آورد ؟ آیا شرایط وابسته های خود که به عنوان همراه با شما مهاجرت داشته اند را در اقامت پس از تحصیل فنلاند جویا هستید ؟ در پروسه مهاجرت به فنلاند و اقامت پس از تحصیل فنلاند همراهان شما می توانند جایگزین شما در اقامت باشد ؟

video اقامت پس از تحصیل در فنلاند

برای کسب اقامت دائم در کشور فنلاند ۵ راه قانونی وجود دارد . که از این میان می توان به ازدواج ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت ، کار آفرینی ، تمکن مالی ، تحصیل اشاره نمود . افرادی که به دنبال اقامت دائم پس از اتمام تحصیل در فنلاند می باشید می توانید به یکی از طرق فوق الذکر تبدیل و یا تمدید اقامت نمایید . در کشور فنلاند پس از اتمام تحصیل اجازه ۶ ماه اقامت را به فرد اعطا خواهند کرد که بتوانند به انواع راه های اقامتی آن را تبدیل نمایند .

اجازه اقامت برای افرادی که در حوزه اسکاندیناوی می باشند ، نیازی به اجازه کار نخواهند داشت و به راحتی می توانند برای کار ورود نمایید . منتهی برای افرادی که در منطقه اقتصادی اروپا می باشند شرایط بدین شکل است که فقط نیاز به ثبت نام در نزدیک ترین ایستگاه پلیس محل اقامتی خود دارید . ( این در صورتی است که فرد متقاضی بیش از مدت سه ماه در کشور فنلاند قصد کار را داشته باشد . ) تمامی افرادی که در خارج از کشور فنلاند و یا کشور هایی که در حوزه اقتصادی اروپا می باشند نیاز به اقدام از طرف سفارت فنلاند در کشور مبدأ خود می باشند . در صورت پذیرفته شدن و انجام امور مهاجرتی به فنلاند برای فرد متقاضی ، اجازه اقامت در ۵ نوع به فرد تعلق می گیرد که عبارت است از :

۱٫روابط خانوادگی در فنلاند

۲٫فنلاندی تبار

۳٫مهاجرت مجدد به فنلاند

۴٫دلایل انسانی

۵٫دلایل خاص دیگر که با در نظر گرفتن تحصیل و یا اشتغال خواهد بود

درخواست برای اقامت دائم در فنلاند 

در این در خواست برای هر فردی که خواهان در خواست برای اقامت دائم فنلاند می باشد می بایست یک فرم مجزا تکمیل گردد . حتی برای کودکانی که در پدر و مادر آنها قیمشان باشد ، می بایست برای آنان هم به صورت جداگانه فرم تکمیل گردد .

برای تهیه این فرم می توانید به وب سایت خدمات مهاجرتی فنلاند و یا از طریق سفارت فنلاند در کشور خودتان اقدام نمایید و نسبت به تکمیل آن مراحل را پیش ببرید .

سند مسافرتی شما و یا پاسپورت معتبر شما برای اعمال اجازه اقامت فرد متقاضی مورد نیاز خواهد بود . برای کودکانی که خود گذرنامه ندارند ، بر چسب مسافرتی آنان که به اقامت والدین متصل می باشد کفایت خواهد کرد .

استیکر اقامتی شما همراه با عکس شما خواهد بود و آنان را به زبان سوئدی و یا فنلاندی صادر خواهند نمود . و  زبان آن وابسته به زبانی خواهد بود که در زمان تکمیل فرم در خواست آن را داده اید . در کل صدور آن به زبان های دیگر نیز محتمل خواهد بود اما باید توجه داشت که عرفا در فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی صادر خواهد شد .

دریافت اقامت دائم فنلاندی 

پس از اخذ اقامت دائم کشور فنلاند شما می توانید بدون محدودیت به کشور فنلاند ورود و خروج داشته باشید و تا زمانی که مشکل و ممنوعیتی برای شما به وجود نیاید می توانید به تمام کشور های محدوده شنگن بدون محدودیت ورود داشته باشید .

مدت زمان اقامت شما بسته به موضوع ویزای شما اقامت صادر گردد . که پس از چند دوره تمدید آن به اقامت دائم برسید .

شما در صورتی که چهار سال به  طور متمادی اقامت داشته باشید . می توانید اقامت دائم را کسب نمایید .

مراحل در خواست اقامت

۱٫پر کردن فرم مربوطه به اقامت .

بسته به نوع ویزای شما باید در خواست صادر شود و مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز ضمیمه گردد .

۲٫رفتن به برو به سفارت فنلاند (یا کنسولگری) در خارج از کشور و یا به یک نقطه خدمات پلیس در فنلاند

۳٫نرم افزار نوبت دهی شما را انجام خواهد داد .

۴٫پردازش مدارک شما

  1. شما ممکن است یک درخواست برای دریافتاطلاعات اضافی و یا دعوت به مصاحبه. شما ممکن است به برای مدت زمان طولانی برای مصاحبه صبر کنید.
  2. تصمیم گیری برای مدارک شما
  3. اگر تصمیم مثبت است، خود را اقامت کارت اجازه خواهد داد در سفارت یا خدمات پلیس نقطه در عرض ۲-۳ هفته می رسند. همه شما باید انجام دهید این است که صبر کنید
  4. شما می توانید کارت اجازه اقامت خود را از سفارت یا خدمات پلیس نقطه جمع آوری کند.

در حال حاضر، نرم افزار آنلاین زمانی ممکن است که شما را برای اجازه اقامت برای تحصیل و یا کار تکمیل می شود. اگر شما در فرم های کاغذی تکمیل شود، لطفا در فرم را به دقت پر کنید و به یاد داشته باشید آن را امضانمایید . ارسال درخواست خود به سفارت فنلاند (یا کنسولگری) در خارج از کشور و یا به یک نقطه خدمات پلیس در فنلاند را انجام دهید .

خدمات مهاجرت فنلاندی زمان پردازش به طول می انجامد . برای اکثر امور زمان پردازش مدارک تعیین کرده است. در بولتن جمع آوری شده در این مقاله گنجانده شده است. برای آن که زمان بررسی و پردازش را دقیقا اعلام نماییم کار بسیار سختی خواهد بود اما به صورت حدودی بیان نموده ایم . اما توجه داشته باشید که حجم مدارک بالا باشد مسلما زمان بررسی بالاتر خواهد رفت .

شما در صورتی که فرم خود را الکترونیکی تکمیل کرده باشید تمام نواقص آن و سیر پیشرفت آن را لحظه به لحظه می توانید مشاهده نمایید . در صورت ناقص بودن پرونده شما با شما ارتباط خواهند گرفت و شما برای تکمیل پرونده می توانید اقدام نمایید .

شما برای تکمیل فرم می توانید به سایت https://enterfinland.fi/eServices مراجعه نمایید .

کارت اقامتی برای افراد متقاضی نهایتا در حدود دو هفته صادر خواهد شد .

کارت اقامتی برای کشور های روسیه ، اسرائیل و چین از طریق پیک به کنسولگری آنان ارسال خواهد شد .

نحوه دریافت تابعیت مضاعف 

راه های مختلفی برای اخذ تابعیت فنلاند وجود دارد . از میان راه های اخذ تابعیت می توان به اخذ تابعیت از طریق پدر و مادر نیز اشاره داشت . در خواست تابعیت کشور فنلاند بسته به قوانین کشور فنلاند و روادید آن با کشور مبدأ می باشد.

درخواست تابعیت فنلاند 

برای آن که فردی خواهان کسب تابعیت کشور فنلاند باید دارای شرایط ذیل باشد :

۱٫دارا بودن سن حداقل ۱۸ سال و یا مزدوج بودن قبل از سن ۱۸ سالگی

۲٫حضور چند سال در کشور فنلاند قبل از آن که در خواست تابعیت فنلاند را در خواست نماید

۳٫عدم سوء پیشینه کیفری به هر دلیلی

۴٫اثبات توان مالی خود برای امرار معاش خود و خانواده خود

۵٫داشتن دانش زبان سوئدی و یا فنلاندی

۶٫مشکلی در پرداخت هزینه های زندگی و هر پرداختی شهروندی و قانونی خود نداسته باشید

*در صورتی که تمام موارد شما بدون ایراد باشد ، امکان آن که در خواست شما رد گردد وجود دارد .

درخواست نامه تابعیت فنلاندی :

برای افرادی که شرایط ذیل را داشته باشند می توانند نابعیت فنلاندی خود را درخواست نمایند :

۱٫شهروندی که در کشوری دوم متولد شده باشد ، اما پدر وی فنلاندی و مادرش تابعیتی خارجی داشته باشد ، می تواند در خواست تابعیت مضاعف نماید .

۲٫یک فردی که متولده فنلاند باشد و پدر او یک تبعه فنلاندی و مادرش یک خارجی باشد  می تواند پس از سن ۱۸ سالگی و یا ازدواج زیر سن ۱۸ سال می تواند در خواست پناهندگی نماید .

۳٫کودکی که در بازه ۱۲ سال الی ۱۷ سال باشد . و در صورتی که یکی از والدین چه پدر و چه مادر که شهروند فنلاندی باشد

۴٫جوانی که در بازه سنی بین ۱۸ سال الی ۲۲ سال باشد و مدت زمان طولانی در فنلاند باشد

۵٫شهروند کشور های شمالی اروپا باشد

۶٫شهروندان سابق فنلاند باشد

راه هایی کسب اتوماتیک شهروندی فنلاند

در کشور فنلاند راه هایی وجود دارد که باعث کسب خودکار تابعیت کشور فنلاند می شود . که به شرح ذیل می باشد :

۱٫تولد در فنلاند ، در این راه که به شهروندی پدر و  مادر ، و همچنین به تأهل و ازدواج فرد بسته می باشد .

۲٫مشروعیت کودک متولد شده در خارج از فنلاند که بسته به تابعیت پدر یا مادر و تأهل فرد دارد .

۳٫مصوبه : برای کودکان زیر ۱۲ سال در فنلاند ، در صورت سن بالا ۱۲ سال اکتسابی خواهد بود

۴٫محل تولد ، که اگر فرزندی در فنلاند به دنیا آید و نتواند تابعیت هیچ کشوری را کسب نماید .

برای افرادی که تابعیت فنلاند را کسب نماید در صورت کسب تابعیت مضاعف ، تابعیت فنلاندی خود را از دست نخواهد داد .

در صورت اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت پس از تحصیل در فنلاند می توانید از مشاوره رایگان با وکلای حاذق حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ