اقامت پس از تحصیل در دانمارک

اقامت پس از تحصیل در دانمارک

اقامت پس از تحصیل در دانمارک 2018 چه شرایطی خواهد داشت ، آخرین قوانین مربوط به اقامت پس از تحصیل در دانمارک در سال 2018 چیست ، آیا از شرایط 2018 اقامت پس از تحصیل در دانمارک آگاه هستید؟ آیا با تحصیل در دانمارک به دنبال کار در دانمارک هستید؟ آیا از قوانین اقامت پس از تحصیل در دانمارک آگاهید؟ کشور دانمارک دایره وسیعی از فرصتهای شغلی را پس از فارغ التحصیلی فراهم می نماید. آیا شما به دنبال گسترش حرفه خود و یا ایجاد تعادل بین زندگی کاری و زندگی شخصی در دانمارک هستید؟ در چه شاخه ای به دنبال کار  کار در دانمارک هستید؟ کاریابی در دانمارک آیا به سادگی انجام میشود ؟

در این مقاله تلاش ما برآنست تا به این سوالات پاسخ داده و در حد توان شما را با قوانین و شرایط این نوع ویزا آگاه سازیم.

موسسه حقوقی ملک پور با کارشناسان و وکلای مجرب شما را در این موضوع همراهی می نماید.

شهروندان اروپایی و غیر اروپایی مشمول قوانین متفاوتی هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

 • شهروندان کشورهای فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد هیچ محدودیتی در ورود، اقامت، تحصیل و کار در کشور دانمارک نداشته و نیازی به ویزا و یا اجازه کار ندارند.
 • شهروندان اروپایی و سوئیسی نیازی به اقدام برای اخذ ویزا و یا اجازه کار ندارند.آنها تحت قوانین رفت و آمد آزاد در اروپا اجازه ماندن در دانمارک را دارند.اما اگر این اقامت بیش از سه ماه باشد، می باید برای registration certificate و یا مدرک ثبت تحت قوانین اروپا اقدام نمایند. این اپلیکیشن باید ظرف سه ماه از ورود ایشان به خاک دانمارک ارائه کردد.
 • غیر اروپاییان نیاز به اجازه کار در دانمارک دارند. پس از فارغ التحصیلی در دانمارک، اجازه اقامت دانشجویان همچنان برای مدت ۶ ماه دیگر معتبر باقی می ماند تا به دانشجویان اجازه کسب یک شغل را بدهد. اگر ویزای شما تا پایان تحصیلاتتان به پایان رسد، شما می توانید آنرا برای شش ماه تمدید نمایید. برای اطلاعات دقیقتر در این باب می توانید به ادامه این مقاله توجه فرمایید.

 

برای انانی که جویای کار در دانمارک هستند، برخی موسسات آموزشی به ارائه شبکه های کاری برای فارغ التحصیلان می پردازند.

کجا به دنبال کار بگردیم

برخی موسسات آکادمیک بانکهای کاری آنلاین و یا مراکز کاریابی داشته که می توانند به صورت کاملا مفید به جویندگان کار کمک نمایند. علاوه برآن نیز سایت رسمی استخدام خارجیان در دانمارک  www.workindenmark.dk اطلاعاتی من باب نحوه یافتن یک شغل مرتبط، نحوه نگارش درخواست، نحوه حضور در مصاحبه کاری و … را ارائه می نماید. این وب سایت همچینین دارای بانک CV و کار می باشد.

 

پورتال های جستجوی کار

وب سایت دولتی دانمارک برای استخدام خارجیان

 • workindenmark.dk/en

 

پورتال های دیگر به زبان انگلیسی

 

 • jobindex.dk/cgi/user/english.cgi
 • stepstone.dk/en(only in Danish)
 • graduateland.com
 • randstad.dk(only in Danish)
 • it-jobbank.dk(IT-jobs) (only in Danish)
 • adecco.dk(temporary positions)
 • eurasmus.com(internships)

 

ساعات کاری مجاز برای غیر اروپاییان

غیر اروپاییان می توانند به مدت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. این محدودیت شامل ماه های اوت، جولای و ژوئن نمی شود. اما این امر نیازمند برچسب اجازه کار در پاسپورت دارد.اگر برای اجازه کار همزمان با اقدام برای اجازه اقامت دانشجویی درخواست نشود، می توان برای یکی از آنان به خدمات مهاجرت دانمارک اقدام نمود. نحوه اقدام در لینک زیر موجود می باشد.

 

برای آنانیکه زیر ۱۸ سال می باشند، فقط برای اجازه کار واجد صلاحیت می شوند اگر از یک کارفرما پیشنهاد کاری مکتوب(قرارداد) داشته باشند. کارفرما می باید به اداره مهاجرت دانمارک تایید دهند که شخص تمامی شرایط قانونی برای کار را احراز می نماید.

How to apply for a student residence permit.

 

لطفا توجه فرمایید که اگر شما به صورت غیرقانونی در دانمارک کار کنید، برای مثال بیش از ۲۰ ساعت در هفته، اداره مهاجرت دانمارک اجازه اقامت شما را لغو و درخواست تمدید اقامت را رد می نماید. شما حتی در خطر دیپورت شدن و هر دو در خطر مجازات زندان و جریمه نقدی قرار می گیرید.

 

تمدید مهلت اقامت در دانمارک

یکی از ابتدایی ترین شرایط برای تمدید اقامت آنست که شما همچنان شرایط اصلی اقامت در دانمارک را داشته باشید.
شما می توانید درخواست خود را برای تمدید اقامت ظرف ۳ ماه قبل از انقضا اقامت در دانمارک ارائه نمایید. اما اگر شما دانشجوی یک موسسه اموزشی که از سوی مقامات دولتی اعتبار سنجی شده است، شما می توانید درخواست خود را ۴ ماه قبل از پایان اقامت خود ارائه فرمایید. این نکته حائز اهمیت است که شما درخواست خود را پیش از پایان مهلت اقامت خود ارائه نمایید.
چنانچه شم درخواست تمدید اقامت خود را پس از پایان مهلت اقامت ارائه نمایید، می باید امکان رد درخواست خود را انتظار داشته باشید. این بدان معناست که درخواست شما مورد بررسی قرار نمی گیرد مگر آنکه دلیل موجهی برای ان داشته باشید. اگر درخواست شما مورد قبول واقع نشود، می باید خاک دانمارک را ترک گفته و مجددا برای ویزا اقدام نمایید. این درخواست همچون تمام درخواست های جدید بررسی شده و قوانین جدید را شامل می شود.

فرم درخواست تمدید ویزا

نسخه word این درخواست را می توانید تکمیل فرموده و آنرا پرینت و دستی امضا نمایید. نسخه pdf آن نیز باید پرینت گرفته شده و کامل گردد و پس از آن امضا شود.

درخواست تمدید اقامت به عنوان دانشجو

فرم های مختلف در فرمت های word و pdf در لینک های زیر ارائه می گردد.

> ST3 online (new window) https://www.nyidanmark.dk/xform/formularer/st3.form.aspx
<ST3, English version) (Word) (new window)
<ST3, English version (PDF) (new window)
> ST3, Danish version (Word) (new window)
>ST3, Danish version (PDF) (new window)

 

هزینه درخواست

هزینه درخواست بررسی می باید به صورت نرمال برای بررسی درخواست شما پرداخت گردد. این هزینه می تواند توسط شخص ویا شخص سومی پرداخت(از داخل دانمارک) گردد. این هزینه برای آنانی که پناهنده بوده و یا در شرایطی خاص اجازه اقامت دارند ضروری نمی باشد. در لینک زیر شما می توانید به اطلاعات جزئی در مورد هزینه ها دسترسی داشته باشید.

Read more about fees

اجازه ورود مجدد به دانمارک

در طول مدتی که شما منتظر نتیجه بررسی مدارک خود هستید می توانید در دانمارک اقامت داشته باشید. چنانچه در طول این مدت تمایل به خروج از کشور را داشته باشید، می توانید برای “ورود مجدد به دانمارک” اقدام فرمایید. این اجازه ورود مجدد به شما این امکان را می دهد تا حتی اگر اجازه اقامت شما منقضی گردیده است، باز هم وارد در خاک دانمارک شوید.

در لینک های زیر فرم های درخواست ورود مجدد به دانمارک برای شما عزیزان قرار داده شده است.

> TBT/SIRI, English version (Word) (new window)
> TBT/SIRI, English version (PDF) (new window)
> TBT/SIRI, Danish version (Word) (new window)
> TBT/SIRI, Danish version (PDF) (new window)

اطلاعات مهم در باب پاسپورت شما

برای اقدام جهت تمدید اقامت در دانمارک در نظر داشته باشید که پاسپورت شما هنوز اعتبار دارد. آژانس بین المللی استخدام و تجمیع Danish Agency for International Recruitment and Integration  می تواند در شرایطی که پاسپورت شما اعتبار نداشته باشد، درخواست شما را رد نماید.
لطفا توجه نمایید که اجازه اقامت فقط در مدت سه ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورت مورد بررسی قرار می گیرد. این آژانس اقامت موقت شما را برای مدت کمتر از شش ماه تمدید نمی نماید.

در لینک زیر می توانید اطلاعات جامع و کاملی را درباره پاسپورت ملاحظه فرمایید.

Read more about travel documents and alien’s passports

اجازه اقامت دائم

چنانچه شما قصد دارید تا به صورت دائم در دانمارک اقامت نمایید، می باید یک درخواست اقامت دائم را به خدمات مهاجرت دانمارک(Danish Immigration Service) ارائه فرمایید. اطلاعات تکمیلی در لینک زیر موجود می باشد.

Read more about permanent residence permit

مدت زمان بررسی پرونده

این مدت زمان بسته به نوع درخواست و پرونده به پرونده متفاوت می باشد اما زمانی بین ۱ تا ۳ ماه به طول می انجامد.

نوع پرونده حداکثر زمان بررسی پرونده
محققین ۱ month
PhDs ۱ month
Establishment card ۱ month
مربیان و ورزشکاران ۱ month
کارت سبز
Read more about the Greencard scheme
۳ months
کارمندان
Read more about other employees
۱ month
دانشجویان ۲ months
Au pairs ۳ months
انترن ها ۲ months
همراه ها ۲ months
داوطلبین ۳ months
کار در تعطیلات ۳ months
تمدید مهلت اقامت ۳ months

See service goals

تجدید نظر

درصورتیکه AIRI درخواست شما را رد نماید می توانید طبق قانون درخواست تجدید نظر نمایید. لینک مرتبط در زیر آورده شده است.
Read appeal guidelines

راه اندازی یک فعالیت تجاری

فارغ التحصیلان این امکان را دارند که پس از پایان تحصیلات اقدام برای تاسیس یک شرکت نمایند. برای این منظور می باید پروسه قدم به قدم راه اندازی یک تجارت در دانمارک را ملاحظه فرمایید.

 

step-by-step guide on how to start up a business in Denmark.

 

جمع بندی

عموما دانشجویان به دنبال اشتغال پس از تحصیل در یک کشور اروپایی هستند. لذا هزینه های تحصیل و زندگی در اروپا را به امید یافتن کار در اروپا متقبل می شوند. لذا توصیه می گردد تا با توجه به مشاغل مورد نیاز در دانمارک، قبل از تحصیل با متخصصین ومشاورین در این زمینه مشورت فرمایید.

درصورت نیاز به مشاوره در زمینۀ اقامت پس از تحصیل در دانمارک و کاریابی در دانمارک میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ