اقامت پس از تحصیل در بلاروس

اقامت پس از تحصیل در بلاروس یکی از موضوعات مورد توجه دانشجویان متقاضی تحصیل در بلاروس است . لذا باید خاطر نشان کرد اقامت پس از تحصیل در بلاروس شرایط خاصی بعد از فارغ التحصیل شدن در بلاروس را دارد . من باب اینکه شرایط اقامت پس از تحصیل در بلاروس از طرق مختلف قانونی از جمله ازدواج ، ثبت شرکت ، سرمایه گزاری ، خرید ملک ، کار و غیره را برای شما بزرگواران باز گو کنیم بر آن شدیم تا در موضوع اقامت پس از تحصیل در بلاروس تمامی شرایط و فاکتور های مورد نیاز را در این مقاله جمع آوری کنیم .

یک سری از قوانین مهاجرتی در این کشور به شما اجازه می دهد پس از فارغ التحصیل شدن در این کشور می توانید جهت اقامت پس از تحصیل در بلاروس اقدام نماید . پشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات کافی واز قوانین مهاجرت به بلاروس و بررسی شرایط خود در مورد اقامت پس از تحصیل در بلاروس با مشاوران ارشد حقوق بین الملل و وکلای مهاجرتی مجرب و وکلای پایه یک دادگستری  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین ارشد ما استفاده نمایید .

اینکه شما با ویزاهای دانشجویی و به صورت قانونی وارد کشور بلاروس شوید پس از فارغ التحصیل شدن و با گرفتن پذیرش در مقاطع بالاتر می توانید برای اقامت پس از تحصیل در بلاروس به صورت موقت اقدام نمایید ولکن باید توجه کرد که در این اقامت ، اقامت شما به صورت موقت است و پس از گذراندن مقاطع بالاتر می توانید برای طرق مذکور مخصوصاً در کار شرایط بهتری برای اقامت پس از تحصیل در بلاروس داشته باشید .

یکی از طرق اخذ اقامت پس از تحصیل در بلاروس سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا خرید ملک است ، لازم به ذکر است که در نظام حقوقی کشور های CIS شاید بیشتر شرایط خاصی در خرید ملک داشته باشد و اقامت پس از تحصیل در بلاروس از این طریق ممکن است ، لذا لازم به ذکر است دانشجویان فارغ التحصیل در دانشگاه های بلاروس می توانند با سرمایه ای حدود ۱۶۰ هزار یورو اقدام به خرید ملک و یا ثبت شرکت نمایند .

اقامت پس از تحصیل در بلاروس از طریق خرید ملک بسیار مناسب تر از ثبت شرکت در این کشور است زیرا با اینکه در مناطقی احتمال معافیت از مالیت وجود دارد ولکن شما با این سرمایه گزاری در این کشور می توانید حتی این مکان را اجاره دهید و از آن منبع درآمدی داشته باشید .

ثبت شرکت در بلاروس به شما اجازه می دهد اقامت پس از تحصیل در بلاروس داشته باشید . در بعضی از مناطق آزاد افراد می توانید با معافیت های مالیاتی وارد بازار بیزینس شوند و بدون مالیات شرکت خود را به ثبت رسانند . لازم به ذکر است که افراد باید بعد از ۵ سال از ثبت شرکت در بلاروس باید مبلغ ۱۵۰ هزار یورو تراکنش مالی نشان داده و نکته حائز اهمیت این جا است که در زمانی که دانشجویان اقامت پس از تحصیل در بلاروس از طریق ثبت شرکت اخذ می کنند می توانند از این کشور خارج شوند و تنها باید درسال مدتی تقریباً ۹۰ روز در کشور بلاروس بمانند و حضور داشته باشند .

در این ثبت شرکت نکته جالب این است که دانشجویان متقاضی اقامت پس از تحصیل در بلاروس می توانند با همراه خود در این کشور حضور داشته باشند و یا با ثبت شرکت با دعوت از همسر و یا فرزند زیر ۱۸ سال می توانند همراه خود را به این کشور دعوت کنند . لذا لازم به ذکر است که بعد از اخذ اقامت پس از تحصیل در بلاروس از طریق ثبت شرکت در این کشور می توانند تا چند نفر را به عنوان سهام دار در این کشور از ویزای تجاری استفاده کنند که توصیه می شود جهت برخورداری از اطلاعات کافی واز قوانین مهاجرتی بلاروس و بررسی شرایط خود در مورد اقامت پس از تحصیل در بلاروس با مشاوران ارشد حقوق بین الملل و وکلای مهاجرتی مجرب و وکلای پایه یک دادگستری  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین ارشد ما استفاده نمایید .

 

باید خاطر نشان کرد ارتکاب جرم در کشور بلاروس یکی از موانع اقامت پس از تحصیل در بلاروس است ، در این جا بعضی از این جرائم ذکر شده است و باید دقت داشته باشید که این جرائم باید در خاک این کشور اتفاق بیفتد تا مثمر ثمر باشد.

  1. استعمال مواد مخدر
  2. ارتکاب جرم های مذکور در قانون بین الملل
  3. تبعید
  4. ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی بلاروس
  5. جاسوسی علیه کشور بلاروس

یکی دیگر از گزینه های اقامت پس از تحصیل در بلاروس ازدواج در این کشور با تبعه کشور بلاروس است ، دانشجویان می توانند پس از ادامه تحصیل در این کشور از طریق ازدواج در بلاروس به اقامت پس از تحصیل در بلاروس دستیابند و باید دقت داشته باشید که این امر فوراً پس از سپری کردن مراحل قانونی و اداری انجام می شود و شخص سریعاً به اقامت پس از تحصیل در بلاروس می رسد .

نکته دوم این جا ست که باید دقت داشته باشید که در قوانین بین الملل این که تبعه مرد یا زن باشد تفاوتی ندارد ، تنها در بعضی از کشور ها که نظام حقوقی متفاوتی دارند این مسئله مستثنا است ولکن در حقوق بین الملل خصوصی افرادی که از طریق ازدواج اقدام می کنند هیچ تفاوتی در این که تبعه مرد یا زن باشد ندارد .

در پایان شایان به ذکر است که دانشجویان متقاضی اقامت پس از تحصیل در بلاروس می توانند از طرق مختلف مهاجرتی در این کشور بمانند و بعد از فراغت از تحصیل از اقامت پس از تحصیل در بلاروس بهره مند شوند ، لذا امروزه به سبب همکاری بسیار بالا کشور بلاروس و کشور آلمان افرادی که اقامت پس از تحصیل در بلاروس می توانند به راحتی به کشور هایی اروپایی از جمله آلمان وارد شوند و در این کشور ها اقامت بگیرند . پیشنهاد می شود جهت بهره مندی از اطلاعات کافی واز قوانین مهاجرتی  کشور بلاروس و بررسی شرایط در مورد اقامت پس از تحصیل در بلاروس با مشاوران ارشد حقوق بین الملل و وکلای مهاجرتی ماهر و مجرب و وکلای پایه یک دادگستری  موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان تلفنی ما استفاده نمایید .

 

نگارنده: شریفی

2 پاسخ
  1. m.s گفته:

    سلام . من 35 سالمه فوق دیپلم معماری . متاهل . برای ویزای تحصیلی در کشورهای بلاروس . ترکیه و گرجستان میتونم اقدام کنم ؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.