اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  2018 چه راههایی دارد ؟ آیا شرایط شما برای مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای کار پس از تحصیل در استرالیا فراهم است ؟  آیا می توان بعد از تحصیل در استرالیا به اقامت بعد از تحصیل در استرالیا دست یافت ؟ چه مدت وقت دارید تا برای اقامت بعد از تحصیل در استرالیا اقدام نمائید ؟ بهترین نوع اقامت برای دستیابی به اقامت بعد از تحصیل در استرالیا چیست ؟ شما در این مقاله از شرایط به روز و قوانین اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا آگاه می شوید .

video اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

نکته ای کاملا مهم و ضروری در باب اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا

بسیاری از متقاضیان تحصیل در استرالیا بر این باورند که بعد از تحصیل در استرالیا بلافاصله به اقامت دائم استرالیا دست می یابند ، اما این موضوع صحت نداشته و اگر دانشجویان مایل به اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا هستند می بایست بعد از تحصیل برای یکی از برنامه های مهاجرتی این کشور اقدام نمایند ، همچنین می توانید قبل از هراقدامی با انجام یک مشاوره اصولی و برنامه ریزی بهترین راه را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیااستارت نمایند .
شما می توانید شانس خود را برای اقامت بعد از تحصیل در استرالیا افزایش دهید
اکثریت قریب به اتفاق دانشجویانی که جهت تحصیل در استرالیا هستند در نهایت برنامه ی مهاجرتی و قصد اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا را دارند و با توجه به اینکه دانشجویان بین المللی می توانند جهت تحصیل در این کشور اقدام نمایند ، باعث می شود که شما برای اخذ اقامت در این کشور رقابت نمائید و البته ناگفته نماند مهاجرینی که به واسطه تخصص کاریGeneral Skilled Migration (GSM)  به خاک استرالیا رسیده اند در اولویت برای به کار رسیدن هستند و همچنین باید دانست که به کار رسیدن دانشجویان و اقامت بعد از تحصیل در استرالیا بسته به نوع تخصص و حرفه شما و بازار کار مورد نیاز کشور استرالیا متفاوت می باشد .
فرآیند اخذ اقامت برای دانشجویان توسط Department of Immigration and Border Protection (DIBP) دپارتمان مهاجرت و حفاظت از مرزهای استرالیا بررسی و قابل انجام می باشد .

نحوه رسیدگی به درخواست اقامت شما در قالب امتیاز بندی صورت می گیرد ، بدین گونه که شما می توانید با ارائه دانش و تخصص و سایر موارد مورد نیاز به حد نصاب امتیازات برسید . به این نکته توجه داشته باشید که چنانچه شما در استرالیا تحصیل نموده اید ضمانتی وجود ندارد از بابت اینکه اقامت شما حتما واصل می شود ولی راه هایی برای اثبات این موضوع و اخذ امتیاز برای شما وجود دارد .

دانشجویان بین المللی برای دریافت اقامت از طریق GSM می بایست حداقل شرایط ذیل را دارا باشند :

 • متقاضی میبایست حداقل ۲ سال در استرالیا تحصیل نموده باشد ( تحصیل مجازی و یا از راه دور مورد قبول نمی باشد )
 • سن او در بازه ی هجده تا چهل و نه سال باشد
  – ارائه حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ و یا ارائه مدرک زبان مورد تائید معادل با آیلتس حداقل ۶
 • متقاضی می بایست تخصصی در یک شغل از خود نشان دهد که آن شغل در لیست مشاغل مورد نیاز باشد
 • به دانشجویان پیشنهاد می شود اگر با هدف اخذ اقامت دائم جهت ادامه تحصیل در استرالیا اقدام می نمایند پیش از آن از موقعیت های کاری رشته ی تحصیلیتان و موقعیت اخذ ویزاهای کاری بعد از تحصیل آگاه باشند ، برخی رشته های تحصیلی در اولویت برای کار در استرالیا هستند و با توجه به سخت گیری و رقابت پیشنهاد می شود برای بالا بردن شانس اقامت در رشته های ذیل که مورد درخواست هستند اقدام نمائید ، شما می توانید با مراجعه به لینک زیر از رشته های مورد نیاز برای اقدام جهت اقامت کاری در استرالیا مطلع گردید .
  http://www.border.gov.au/Trav/Work/Work/Skills-assessment-and-assessing-authorities/skilled-occupations-lists/SOL

چه شرایطی می تواند شانس دانشجو را برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا بالا ببرد ؟

اگر قصد تمدید اقامت بعد از تحصیل در استرالیا را دارید ، خاک این کشور را ترک نکنید : زیرا می توان بعد از تحصیل جهت اخذ یک اقامت هجده ماهه (SUBCLASS 485  )که بعد از تحصیل در استرالیا امکان اقدام برای آن هست اقدام نموده و در این مدت اقامت هم از لحاظ تسلط بر زبان انگلیسی و همچنان امکان بالا بردن سوابق کاری در استرالیا شانس خود را برای اقامت دائم بالا ببرید .

شما می توانید همچنین امتیاز خود را افزایش دهید اگر :  امکان افزایش امتیازات برای شما می توانید از طریق مدرک تحصیل یصورت پذیرد ، اگر شما مثلا دارای مدرک کارشناسی هستید با ادامه تحصیل برای مقطع کارشناسی ارشد سطح امتیازات خود را نسبت به یک شخصی که دارای تحصیلات کارشناسی است بالا ببرید .

تا حد امکان توانایی تسلط به زبان انگلیسی را بالا ببرید : شما می توانید با تمدید اقامت و ماندن در استرالیا با گذشت زمان و تمرین و تکرار سطح آیلتس خود را افزایش دهید ، چرا که شما با ارائه سطح آیلتس ۷ در تمامی مهارت ها ۱۰ امتیاز اخذ نموده ولی با ارائه مدرک زبان آیلتس ۸ در تمامی مهارت ها ۲۰ امتیاز دریافت نمائید .
ادامه ی تحصیل در مناطق تابعه : شما با تحصیل در مناطق تابععه استرالیا می توانید از پنج امتیاز بیشتر بهره مند شوید و همچنینافرادی که در مناطق مشخصی از استرالیا به مدت دو سال تحصیل کرده باشند و همچنین دارای سابقه ی کار حداقل ۱۲ ماه به صورت فول تایم باشند می توانند برای اخذ ویزایی به نام Skilled regional visa subclass887 اقدام نمایند .
یکی از پارامترهای اصلی برای اخذ ویزاهای کاری سن متقاضی است ، در نظر بگیرید شما اگر در بازه ی سنی ۲۵ تا ۳۲ سال باشید می توانید امتیاز کامل (۳۰ امتیاز ) دریافت نمائید و همچنین اگر سن شما از ۴۹ سال تجاوز کند هیچ گونه امتیازی نخواهید گرفت .
اگر شما در استرالیا موقعیت کاری را در زمینه ها و مشاغل مورد نیاز استرالیا بیابید این می تواند ۵ امتیاز بیشتر برای شما در پی داشته باشد و شانس شما نیز افزایش یابد ، همچنین سوابق قبلی کاری شما در خارج از استرالیا نیز برای شما امتیاز آور است .

برنامه PROFFESIONAL YEAR به شما کمک می کند : برنامه ی PY توانایی شما را هم در بخش عملی و تجربی و همچنین توانایی تئوری در رشته و حرفه شما را افزایش می دهد و این باعث شده در ارتباط با کاریابی و رسیدن به یک موقعیت کاری در استرالیا شانس خود را با داشتن این مدرک بسیار بالا ببرید .

در ادامه شما می توانید سوالات برخی عزیزان و پاسخ های وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور را در باب اقامت بعد از تحصیل در استرالیا در ادامه این مقاله بخوانید .

سوالات متداول :

اقامت دایم کشور استرالیا به چه معنی است؟

شخصی که به اقامت دائم استرالیا رسیده باشد ( PR ) داشته باشد می تواند به صورت آزادانه در استرالیا حق زندگی ، تحصیل و کار داشته باشد و همچنین از تمامی حق وحقوق یک شهروند استرالیا به غیر از برخی موارد از قبیل عضویت در کابینه دولتی و مواردی از این دست در استرالیا اقامت داشته باشد .
همانطور که در این نوشتار هم خواندید یکی از بهترین نوع اقامت های کاری برای اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا درخواست و اقدام برای ویرای ۱۸۹ می باشد .

سیستم امتیاز بندی یا POINTS TEST چیست؟

در این سیستم مواردی از قبیل توانایی شخص در مهارت زبان ، شغل و حرفه شخص ، سابقه ی کاری و همچنین تحصیلات او ارزیابی می گردد .
شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد اقامت بعد از تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا و همچنین انجام یک مشاوره تخصصی در مورد اقامت بعد از تحصیل در استرالیا  با دفتر ما در وین و یا دفاتر موسسات همکار ما در ایران  از شرایط اخذ ویزای تحصیلی و همچنین اخذ اقامت بعد از تحصیل در استرالیا اطلاعات دقیق و به روز را کسب نمائید .

 

2 پاسخ
 1. حسین گفته:

  سلام
  یک سوال داشتم بعضی از دانشگاه های استرالیا مثل ولونگونگ در در امارات متحده عربی شعبه رسمی دارند و شخص زمانی که تحصیلش به پایان رسید مدرک دانشگاهای شخص از استرالیا صادر میشه و نشون میده که در استرالیا واحدها رو گزرونده میخواستم بدونم آیا قانونی وجود داره برای افرادی که لیسانس خود را از یک دانشگاه استرالیایی دریافت کردند به استرالیا برای پیدا کردن کار سفر کنند؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با عرض سلام و ارادت خدمت شما دوست عزیز

   این موضوع صحیح است که برخی از دانشگاه های مطرح دنیا در کشور های دیگر هم شعبه دارند و در این شعب مدارک دانشگاه اصلی داده می شود .
   اما در پاسخ اجازه کار در استرالیا شما می توانید از ویزاهای کاری 189 یا 190 و یا غیره استفاده نمایید ، برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری (https://malekpour.ir/ویزای-کاری-استرالیا/ ) مراجعه نمایید. پیشنهاد می شود در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.