اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان چگونه است؟ اقامت پس از تحصیل در ارمنستان برای چه مدتی امکانپذیر است؟ اقامت پس از تحصیل در ارمنستان پس از مهاجرت به ارمنستان 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت و در صورت کلی شرایط اخذ اقامت ارمنستان 2018 چگونه است ؟ قوانین و راههای اقامت پس از تحصیل در ارمنستان و همچنین شرایط تحصیل در ارمنستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان برای تحصیل در دانشگاههای ارمنستان و شرایط کار دانشجویی در ارمنستان کدام است وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملکپور، در این مقاله به سوالات شما در خصوص اقامت پس از تحصیل در ارمنستان پاسخ خواهند داد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

کشور ارمنستان به دلیل سطح بالای علمی و هزینه های نسبتا اندک زندگی در آن، مقصد مهاجرتی مناسبی جهت تحصیل و اقامت پس از تحصیل می باشد. به این ترتیب یکی از انواع اخذ اقامت ارمنستان، اقامت پس از تحصیل در ارمنستان است. شخصی که در ارمنستان تحصیل کرده است، می تواند با داشتن برخی شرایط، اقدام به اخذ اقامت ارمنستان پس از تحصیل بنماید. باید توجه داشت که اقامت پس از تحصیل در ارمنستان با موضوع اقامت دانشجویی در ارمنستان مرتبط است. به این معنا که اگر شخص، با اجازه اقامت تحصیلی در ارمنستان زندگی می کند، نیازی نیست که پس از تحصیل، بلافاصله ارمنستان را ترک کند بلکه می تواند با تقدیم درخواست اقامت پس از تحصیل پیش از اتمام اجازه موقت اقامت تحصیلی، نوع اقامت خود را تغییر دهد.

اقامت موقت پس از تحصیل در ارمنستان

شخصی که با ویزای دانشجویی و به مدت دوران تحصیل خود در ارمنستان حضور دارد، می تواند پس از ختم تحصیلات خود درخواست اخذ اقامت ارمنستان را بنماید. اقامت در ارمنستان، یا دائم است یا موقت. دانشجویی که تحصیلات خود را به پایان رسانیده است، ابتدائا باید برای اقامت موقت در ارمنستان پس از تحصیل درخواست دهد. شخصی که درخواست اقامت ارمنستان پس از تحصیل را می دهد، باید برای دریافت اقامت موقت خود، اثبات نماید که دلیل خوبی برای ماندن در ارمنستان دارد.به عبارت دیگر، مفروض است که دانشجو پس از اتمام تحصیلات خود، باید ارمنستان را ترک نماید؛ به این دلیل اخذ اقامت پس از تحصیل نیازمند دلیل ویژه ای است. البته باید گفت که بر اساس قانون ارمنستان، دانشجویان از آن دسته افرادی هستند که می توانند بدون داشتن دلیل دیگری غیر از تحصیل، موفق به اخذ اقامت موقت ارمنستان بشوند؛ اما این امر مربوط به دوره ی تحصیل آنان است. توضیح آن که، بر اساس قانون ارمنستان، متقاضی اقامت موقت در ارمنستان باید جز یکی از گروه های زیر باشد:

 • کارآفرینان در ارمنستان
 • کارگران استخدام شده
 • دانشجویان
 • همسر، پدر، مادر، پدر، فرزند دارندگان اقامت موقت در ارمنستان

بنابراین اگر شخص قصد اقامت در ارمنستان پس از تحصیل را دارد، باید جز یکی از گروه های بالا قرار گیرد تا بتواند با تغییر وضعیت خود، اقامت موقت مجدد کسب نماید. در این صورت، اقامت پس از تحصیل در ارمنستان وابسته به، کار کردن یا کارآفرینی در ارمنستان خواهد بود. لازم به ذکر است که بر اساس قانون ارمنستان، اقامت در کشور ارمنستان به سه دسته کلی تقسیم می شود:

 • اقامت موقت برای یک سال که هزینه ی آن ۲۵۸ دلار است.
 • اقامت دائم پنج ساله، قابل تمدید که هزینه آن۳۴۴ دلار است.
 • اقامت ویژه ی ۱۰ ساله که هزینه آن ۳۶۹ دلار است.

 

دانشجو، به منظور اخذ اقامت پس از تحصیل در ارمنستان می تواند برای اقامت موقت درخواست دهد اما بر اساس قانون این کشور، اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در ارمنستان به طور مستقیم برای دانشجویان امکانپذیر نیست و دانشجو ابتدائا باید اقامت موقت پس از تحصیل را کسب کند. البته اجازه اقامت پس از تحصیل در ارمنستان، کار چندان دشواری نیست و شخص می تواند بدون سرمایه گذاری هنگفت، خرید یا اجاره اموال، اثبات درآمد سالیانه، سپردن پول در بانک و … اقامت پس از تحصیل ارمنستان را کسب نماید.

اقامت موقت پس از تحصیل در ارمنستان برای یک سال اعطا می شود که برای مدت یک سال دیگر نیز قابل تمدید است. به منظور تمدید اجازه اقامت موقت در ارمنستان، شخص باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای موعد، درخواست خود را ارائه دهد. مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت شخص و کارت اقامت موقت است.

اجازه اقامت پس از تحصیل در ارمنستان، توسط دپارتمان پلیس ظرف ۳۰ روز انجام می پذیرد. متقاضی اقامت موقت باید به افسر پلیس نشان دهد که شرایطی دارد که اقامت وی پس از تحصیل در ارمنستان را حداقل برای یک سال، توجیه می نماید.

اقامت دائم پس از تحصیل در ارمنستان

شخص به منظور اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در ارمنستان، باید واجد شرایط زیر باشد: به خاطر داریم که دانشجویان نمی توانند مستقیما درخواست اقامت دائم بنمایند.

 • شخص نشان دهد که در ارمنستان، محل اقامت و وسیله امرار معاش دارد.
 • قبل از درخواست اقامت دائم، حداقل سه سال اقامت موقت قانونی پس از تحصیل در ارمنستان داشته باشد.

اقامت دائم ارمنستان پس از تحصیل، برای ۵ سال صادر می شود و برای ۵ سال دیگر نیز قابل تمدید است. پس از این، شخص می تواند تقاضای پاسپورت ارمنی بنماید. دریافت پاسپورت ارمنی پس از تحصیل در ارمنستان با شرایط زیر امکانپذیر است:

 • اقامت دائم ارمنستان را برای سه سال داشته باشد.
 • با زبان ارمنی آشنایی داشته باشد.
 • با جامعه ی ارمنی آشنایی داشته باشد.
 • قانون اساسی ارمنستان را بشناسد.

باید در نظر داشت که خانواده چنین شخصی می توانند با اجازه اقامت دائم با وی زندگی کنند.

نتیجه گیری

اقامت پس از تحصیل در ارمنستان، می تواند به صورت موقت یا دائم باشد. شخصی که در ارمنستان تحصیل نموده است می تواند پس از پایان دوره ی تحصیلات خود در صورت تمایل با ورود به جامعه ی کاری، اقامت پس از تحصیل ارمنستان را کسب کند. البته اجازه اقامت پس از تحصیل در ارمنستان ابتدا موقت بوده و پس از بازه ی زمانی معینی می تواند تبدیل به اقامت دائم ارمنستان شود.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت پس از تحصیل در ارمنستان و راههای مهاجرت به ارمنستان از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان و یا تحصیل در ارمنستان و یا کار دانشجویی در ارمنستان و یا اقامت پس از تحصیل در ارمنستان و یا شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و در نهایت راههای اخذ اقامت ارمنستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.