اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان

اقامت پس از تحصیل در آلمان   و شرایط ۲۰۱۸ اقامت پس از تحصیل در آلمان  چگونه میباشد ، آیا با کشور آلمان آشنایی دارید؟ آیا می توان در کشور آلمان اقامت نمود؟ راه های اخذ اقامت آلمان چیست؟ آیا اخذ اقامت دائم در آلمان از طریق ازدواج امکان پذیر است؟ شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج چیست؟ آیا اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت آلمان از راه های اخذ اقامت آلمان محسوب می شود؟ شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان چیست؟ اقامت پس از تحصیل در آلمان از چه راهی امکان پذیر است؟ آیا می توان از روش جستجوی کار اقامت پس از تحصیل در آلمان، اقامت دائم یا پاسپورت کشور آلمان را اخذ کرد؟ از شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان آگاهی دارید؟ آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان یا اخذ اقامت دائم یا پاسپورت کشور آلمان از طریق جستجوی کار وجود دارد؟ موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش مطالبی را در باب اقامت پس از تحصیل در آلمان در اختیار شما عزیزان قرار داده است بنابراین اگر طالب اخذ اطلاعات در زمینه مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان می باشید می توانید مقالات و مطالب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش  را در باب مهاجرت به آلمان از جمله اقامت پس از تحصیل در آلمان را مطالعه نموده و به نکات اصلی  راه های اخذ اقامت آلمان، شرایط اخذ اقامت آلمان، اقامت پس از تحصیل در آلمان یا شرایط آن به صورت مشاوره ی رایگان تلفنی دست پیدا نمایید .در این مقاله تلاش نموده ایم به راه های اخذ اقامت آلمان، شرایط اخذ اقامت آلمان، اقامت پس از تحصیل در آلمان و شرایط آن بپردازیم. امید است مفید واقع گردد.

 

آلمان کشوری است صنعتی و اقتصادی، واقع در قاره اروپا که از شمال با کشور دانمارک ، دریای شمال و دریای بالتیک، از غرب با کشورهای فرانسه، هلند، لوکزامبورگ و بلژیک، از شرق با جمهوری چک و کشور لهستان و از جنوب با کشورهای اتریش و سوئیس هم سایه است. نظام سیاسی کشور آلمان جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و ۱۶ ایالت مستقل با قوانین خاص خود را داراست. این کشور جزو پرجمعیت ترین و ثروتمند ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می شود که دارای ۸۲ میلیون نفر جمعیت است. واحد پولی کشور آلمان یورو و همین طور زبان رسمی آن زبان آلمانی است که برخی از مهاجران این کشور به زبان های ترکی و کردی نیز آشنایی دارند و صحبت می کنند. از شهرهای مهم کشور آلمان می توان به شهرهای برلین، هامبورگ، فرانکفورت و مونیخ اشاره کرد. فرهنگ کشور آلمان بسیار غنی بوده و مردم این کشور بسیار قانون مند می باشند. به علت پیر شدن تقریبی جمعیت این کشور در سال های اخیر، کشور آلمان راه ورود را برای مهاجران و پناهندگان بسیاری باز نموده است.

امروزه بسیاری که از افراد به سبب شرایط زندگی مطلوب و امکانات مناسب کشور آلمان، این کشور را برای تحصیل، زندگی، کار و در نهایت اخذ اقامت انتخاب نموده اند.

متقاضیان اخذ اقامت آلمان می توانند از طرق مختلفی برای اخذ اقامت استفاده کنند، به طور کلی راه های اخذ اقامت آلمان عبارت اند از:

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت از طریق تولد
 • اخذ اقامت از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • اخذ اقامت از طریق کار
 • اخذ اقامت از طریق پناهندگی

در میان راه های اخذ اقامت آلمان که در بالا بیان شد به توضیحاتی در ارتباط با راه های اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان می پردازیم.

مجوز اقامت ضمن کاریابی

شما می­توانید ضمن کاریابی براساس مهارت­ ها و تحصیلات خود در دفتر محلی ثبت اتباع خارجی برای یک مجوز اقامت ۱۸ ماهه درخواست بدهید.  در طول این ۱۸ ماه می­توانید از طریق هر نوع اشتغالی خود را از لحاظ مالی تأمین کنید و در جست­جوی شغل مورد نظر خود باشید. اگر پیش از فارغ ­التحصیلی شغل مورد نظر خود را یافته­اید می­توانید از این مرحله گذر کنید و محض اینکه امتحانات نهایی خود را قبول شدید می­توانید برای مجوز اقامت درخواست بدهید.

به این ترتیب معمولاً به شرایط و مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • گذرنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی: از آنجا که صدور مدرک ممکن است کمی زمان ببرد، یک گواهی رسمی از دانشگاه به شما داده می­شود و این گواهی نشان می­دهد که شما با موفقیت تحصیلات خود را به پایان رسانده­اید. دفتر امتحانات گروه آموزشی یا دانشکده­ی شما مدرک «Nachweis» را صادر خواهد کرد. این مدرک باید دارای مهری رسمی باشد.
 • مدرکی که ثابت می­کند شما دارای بیمه­ ی سلامت هستید. با اداره­ی بیمه­ی سلامت خود تماس گرفته و از آن­ها بخواهید که گواهی بیمه­ ی سلامت برای شما صادر کند.
 • مدرک ضمانت مالی (به عنوان مثال اظهارنامه­ ی بانکی یا مدرکی که نشان بدهد کمک هزینه­ ی تحصیلی به شما اعطا شده است)

اگر قادر نباشید توانایی خود را جهت تأمین امرار معاش ثابت کنید، ارائه­ی یک تعهدنامه راه حل جایگزین بشمار می­رود. ضمانت­نامه تمام هزینه­های شما را در طول اقامت در آلمان در بر می­گیرد. شخص ضامن باید صالح و دارای اعتبار باشد.

ما پیشنهاد می­کنیم از دفتر محلی ثبت اتباع خارجی بپرسید که چه مدارکی را جهت درخواست باید ارائه دهید. برخی دفاتر اطلاعاتی را در این زمینه در اینترنت در اختیار عموم قرار می­دهند.

آیا پس از فارغ­ التحصیلی به کشور مبدأ خود بازگشته ­اید؟

در این مورد به این منظور که قادر به جست­وجوی کاری مرتبط با مهارت­های خود در آلمان باشید می­توانید درخواست ویزای ۶ ماهه بدهید. به شرطی که دارای مدرک تحصیلی باشید و هنگام اقامت خود در آلمان بتوانید امرار معاش خویش را تأمین نمایید.لطفاً توجه داشته باشید که ویزایی که امکان اقامت و جست­وجوی کار را برای شما فراهم می­کند، تضمین نمی­کند که کار پیدا کنید. همین که شغل مناسبی یافتید می­توانید ضمن اقامت در آلمان بلافاصله برای مجوز اقامت درخواست بدهید. شما می­توانید در سفارت یا کنسولگری یا مرکز نماینده­ی آلمانی در منطقه ­ی خود برای ویزا درخواست بدهید. آن­ها به شما اطلاع خواهند داد که جهت درخواست دقیقاً باید دارای چه شرایطی باشید.

مجوز اقامت جهت اشتغال

به محض اینکه یک پیشنهاد کاری مرتبط با مهارت­ های خود یافتید می­توانید انتخاب کنید که آیا قصد دارید درخواست مجوز اقامت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا برای مرحله­ ی بعدی اقامت خود بدهید. این دو نوع مجوز اقامت دارای شرایط متفاوتی هستند. باتوجه به اینکه چه برنامه ­ای برای آینده­ ی خود دارید، مجوز اقامت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا می­تواند برای شما مناسب باشد. اگر قصد دارید در آینده در کشوری دیگری در اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید، برای شما کارت آبی اتحادیه اروپا مناسب­تر از مجوز اقامت آلمان است. از آنجا که انتخاب مجوز اقامت نسبتاً به وضعیت شخصی خود شما بستگی دارد با دفتر ثبت اتباع خارجی در محلی که درخواست می­دهید مشورت کنید.

مجوز اقامت آلمان یا کارت آبی اتحادیه اروپا که امکان اشتغال را برای شما فراهم می­کند ابتدا با اعتبار زمانی محدودی صادر می­شود. اگر به اشتغال خود ادامه دهید و قصد داشتید مجوز خود را تمدید نمایید بدون هیچ مشکلی قادر خواهید بود که این کار را انجام دهید. دو سال پس از صدور مجوز اقامت کار آبی اتحادیه اروپا یا آلمان می­توانید برای مجوز اقامت دائم درخواست بدهید، این یعنی مجوز اقامت بدون هیچ گونه محدودیت زمانی. از این رو باز هم باید در آلمان به کاری اشتغال داشته باشید.

آیا قصد دارید مدتی طولانی در خارج از کشور اقامت داشته باشید؟ اگر دارای کارت آبی اتحادیه اروپا باشید معمولاً می­توانید به مدت حداکثر ۱۲ ماه بدون اینکه کارت آبی شما باطل شود در خارج از آلمان باشید. اگر دارای مجوز اقامت آلمان باشید معمولاً می­توانید به مدت حداکثر ۶ ماه بدون اینکه مجوز باطل شود در خارج از آلمان باشید.

به هر حال به شما پیشنهاد می­کنیم که پیش از خروج از آلمان برای هر مدت زمانی با دفتر محلی اتباع خارجی مشورت نمایید. اگر قصد دارید بیش از ۱۲ یا ۶ ماه را در خارج از آلمان سپری کنید باید از اداره ثبت اتباع خارجی مجوز اخذ کنید. بدون این اجازه قادر نخواهید بود دوباره وارد آلمان شوید.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

در صورت ازدواج فردی خارجی با فرد تبعه کشور آلمان در این کشور، فرد خارجی می تواند اقامت و سپس تابعیت کشور آلمان را به دست آورد. شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج برای فرد تبعه آلمان، داشتن درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسرش، داشتن حداقل مدرک زبان A1 آلمانی و مدارک اثبات کننده نیت و هدف واقعی از ازدواجشان می باشد، در این صورت فرد خارجی می تواند پس از ازدواج به تحصیل رایگان و کار تمام وقت پرداخته و پس از مدت ۳ سال حضور و اقامت در این کشور، اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت نماید.اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج به جنسیت متقاضی ارتباطی ندارد و با اخذ اقامت این کشور متقاضی از تمامی قوانینی که شامل افراد تبعه حوزه شنگن می شود، برخوردار می شوند.

 

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

همان طور که بیان شد یکی از راه های اخذ اقامت آلمان روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت می باشد. متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت، در کشور آلمان اقامت نموده و با داشتن شرایط اخذ اقامت آلمان، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. در این روش متقاضی نیازمند طرح اقتصادی قابل اجرا با سود دهی مطلوب می باشد. از انواع ثبت شرکت در کشور آلمان می توان به ثبت شرکت با ۲۵ هزار یورو با مسئولیت محدود با تعداد اعضای حداقل یک نفر یا ثبت شرکت با ۵۰ هزار یورو و دیگر گزینه ها اشاره کرد. شرایط اخذ اقامت آلمان و اخذ ویزا از طریق ثبت شرکت ارائه نامه رسمی از بانک کشور محل اقامت متقاضی که نشانگر سرمایه نقدی فرد بوده و ارائه طرح و برنامه تجاری یا صنعتی قابل قبول که در بازار کار متناسب با کشور آلمان درآمد و سود دهی داشته باشد و میزان کارکرد حساب بانکی متقاضی از شروع فعالیت تا پایان ۳ سال ۲۵۰ هزار یورو باشد. از ویژگی های ثبت شرکت در کشور آلمان امکان بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا و معامله با همه کشورهای دنیا می باشد. متقاضی با ارائه نامه رسمی بانک و business plan و همین طور اخذ اجازه فعالیت تجاری و ثبت شرکت در کشور آلمان می تواند برای خود و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام نماید و از تحصیل، خدمات درمانی رایگان و سایر مزایای این کشور بهره مند شود. به طور کلی متقاضیان می توانند با مبالغ ۲۵۰ هزار یورو ، ۵۰۰ هزار یورو و یک میلیون یورو و همین طور رعایت شرایط هر کدام می توانند در کشور آلمان سرمایه گذاری نموده و اقامت دائم کشور آلمان را دریافت نمایند.

 

اخذ اقامت از طریق کار

از دیگر راه های اخذ اقامت آلمان، روش کاری می باشد. در حالت کلی افراد بسیاری علاقه مند می باشند که پس از تحصیل در آلمان به کار مشغول شوند و از طریق کار، اقامت پس از تحصیل در آلمان را دریافت نمایند. کاری که متقاضی دریافت می نماید به تخصص و رشته تحصیلی فرد بستگی دارد و متناسب با آن می باشد. افرادی که در این کشور تحصیل نموده اند به راحتی می توانند کار مورد نظر خود را جستجو کرده و پیدا کنند و از مزایای کار پس از تحصیل در کشور آلمان بهره مند شوند. کشور آلمان به دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل شده اند این امکان را می دهد که پس از اتمام تحصیل به مدت ۱۸ ماه در کشور آلمان مانده و به دنبال کار بگردند، در صورتی که کار مورد نظر خود را یافتند نوع ویزای خود را تغییر داده و به ویزای کاری تبدیل نمایند. این افراد می توانند در شرکت ها و موسسات کاریابی بزرگ و معتبر مانند شرکت آئودی، پورشه، مرسدس بنز، ولکس واگن و سایر شرکت ها به کار مشغول شوند. متقاضیان از طریق اقامت پس از تحصیل در آلمان از روش کار می توانند با پرداخت مالیات و اقامت در این کشور، پس از مدت ۲ سال اقامت دائم و سپس تابعیت کشور آلمان را دریافت نمایند. امکان بردن همراه (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) پس از کاریابی در کشور آلمان برای متقاضیان وجود دارد. از شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان از روش ویزای کار، آشنایی و تسلط به زبان آلمانی می باشد.

علاوه بر مورد ذکر شده پارلمان آلمان برای متقاضیان علاقه مند به کار و زندگی قانونی تصویب نموده است که به متقاضیان واجد شرایط، ویزای جستجوی کار ۶ ماهه اعطا می کند و فرد می تواند در این مدت به جستجوی کار پرداخته و پس از عقد قرار داد با کارفرمای آلمانی، اقامت موقت یا دائم کشور آلمان را دریافت نماید. از شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق کار ترجمه و تایید مدرک تحصیلی (حداقل مدرک کارشناسی)، آشنایی و تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی (به مدرک زبان نیاز نمی باشد)، داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی، گواهی تمکن مالی، رزومه ی مناسب از تخصص و مهارت های فرد و انگیزه نامه وی می باشد.

برخی از مشاغلی که بسیار مورد تقاضا هستند عبارتند از:

 • مهندسی (در بسیاری از شرکت­ها)
 • پزشکی (کشور آلمان حدود ۵۰۰۰ پزشک کمبود دارد)
 • متخصصین علم، فناوری و فناوری اطلاعات

حرفه­ ی پزشکی درآمد نسبتاً خوبی دارد و تازه فارغ­التحصیلان حدود ۴۹۰۰۰ یورو در سال کسب می­کنند که بالاترین حقوق در میان سایر رشته ­ها بشمار می­رود. کمبود پزشک در آلمان در آینده بیشتر نیز می­شود؛ بنابراین اگر در پزشکی تخصص دارید امکان کار پس از تحصیل در آلمان برای شما بسیار بالا است. بیشترین فرصت­ های شغلی برای مهندسین نیز در رشته­ های برق، خودرو و مکانیک وجود دارد. فارغ ­التحصیل مهندسی می­توان انتظار حقوق ۳۶۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ یورو در سال را داشته باشید.

 

همان طور که بیان شد می توان اخذ اقامت از طریق ازدواج، کار، ثبت شرکت یا سرمایه گذاری را از راه های اخذ اقامت آلمان نام برد. در هریک از این روش ها توضیحاتی در ارتباط با ویزای مربوطه و شرایط اخذ اقامت آلمان ذکر شد. متقاضیان چه از از راه ویزای کار به کشور آلمان وارد شده باشند، چه با عنوان ادامه تحصیل ورود کرده باشند و پس از تحصیل هدف جستجوی کار داشته باشند با رعایت شرایط اقامت پس از تحصیل در آلمان می توانند در نهایت اقامت دائم کشور آلمان را اخذ کنند. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با راه های اخذ اقامت آلمان، شرایط اخذ اقامت آلمان، اقامت پس از تحصیل در آلمان و …. توضیحاتی ارائه شد. شما عزیزان می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در ارتباط با اقامت دائم کشور آلمان، اقامت پس از تحصیل در آلمان یا اخذ اقامت آلمان و مهاجرت به آلمان ، از راههایی همچون تحصیل در آلمان ؛ کار در آلمان و … از طریق ویزای کار با با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 پاسخ
 1. Rafiullah گفته:

  سلام بنده رفیع اله از افغانستان هستم میخواستم برای ارشد کارشناسی به اتریش یا آلمان برم تحصیل کنم اسکور
  آیلتس یا تافل ندارم میتونم پذیرش از یکی از دانشگاههای آلمان یا اتریش بگیرم و ویزا را از ایران بگیرم لطفاً شماره واتسپ خویش را برایم ایمیل کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشورها ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. میلاد گفته:

  با عرض سلام جناب آقای دکتر من ۲۰سالمه دانشگاه آزاد واحد اهواز مهندسی مکانیک معدلم تا ترم ۴ ۱۴و ۷۰ احتمالا تا پایان کارشناسی بالا بشه معدل کل دپیلم ۱۵و ۷۰ ولی معدل کتبیم پاینه در حدود ۷۰ملیون دارم، اولین قدم چیه؟ و چکار کنم برای پذیرش در المان

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید ابتدا رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر درخواست دهید و پس از اخذ پذیرش تحصیلی برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید. کارشناسان ما می توانند در فرآیند اخذ پذیرش و ویزا شما را همراهی نمایند.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. عسل گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترم
  بنده ۲۲ساله دانشجوی ترم آخر رشته زیست شناسی سلولی مولکولی از دانشگاه سراسری با معدل خوب (۱۸) هستم و یک مقاله ی داخلی دارم. تا چند ماه آینده ان شاءالله مدرک IELTS میگیرم و امید دارم ۶،۵ به بالا میشود همچنین اخیرا کانال مفید و بسیار خوبتان را در زمینه ی آموزش زبان آلمانی دنبال میکنم البته فعلا در سطح A1 هستم. بنده علاقمند هستم برای مقطع ارشد از آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم و بعد از تحصیل مشغول به کار شوم و سپس برای اقامت بلند اقدام کنم.. بسیار در زمینه ی نیاز های کشور آلمان در باب رشته ی خودم مطالعه و پرس و جو کردم ولی حقیقتا به نتیجه ی واحدی نرسیدم.بنده مایلم بعد از تحصیل در شرکت های بیوتکنولوژی یا داروسازی کار کنم ولی از وضعیت نیاز این شرکت ها به نیروی کاری و حقوقی که میدهند اطلاعی ندارم.به نظر شما کدام گرایش زیست شناسی بیشتر در آلمان مورد نیاز است و شانس استخدام بیشتری دارد؟ (که بنده بتوانم در آن رشته برای ارشد اقدام کنم)
  من فایل های صوتی شما را دنبال کردم ولی جوابی در این زمینه پیدا نکردم.با سپاس فراوان از محبت و کمک های شما.و چه بسیار خوب است ما هم از شما بیاموزیم که بی چشم داشت دیگران را در هر زمینه ای که توانایی داریم یاری کنیم.با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش نیازمند مدرک زبان نمیباشید و میتوان مدت دو سال در داخل اتریش مشغول به خواندن زبان آلمانی شوید . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل نمایید تا پرونده شما دقیقا بررسی شود و پاسخ قطعی به شما داده شود.

   پاسخ
 4. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام و احترام خدمت استاد عزیز و ارجمند جناب دکتر ملکپور جناب ملکپور بنده تا حالا ۲ سری برای مشاوره ویزای تحصیلی به دفاتر شما در تهران به همراه همسرم شرکت کردم.و در زمانی که در تهران بودید موفق شدیم با شما دیداری کوتاه داشته باشیم. جناب ملکپورعزیز همسر بنده لیسانس مدیریت هتلداری از دانشگاه جامع علمی کاربردی است و ۳۶ سال سن داره.بسیار علاقه مند به ادامه تحصیل بوده و قصد داریم با ادامه تحصیل ایشون در خارج از ایران بتونیم اقامت هم بگیریم. پیک تحصیلی همسرم بعد از گرفتن دیپلم تا تصمیم برای ادامه تحصیل بالاست و در این مدت فعالیت خاصی نداشته ولی برای جبران این مورد این امکان رو داریم تا بتونیم از جایی ( شرکتی ) برای ایشون فعالیت کاری بگیریم. بعد از تصمیم به ادامه تحصیل در این اواخر فوق دیپلم و لیسانس همسرم در این دوسال گرفته شده. از طرفی خیلی سعی کردیم از طریق موسسه شما تخفیف خوبی بتونیم بگیریم تا بتونیم برای ویزا و پذیرش اقدام کنیم ولی تخفیفات اینقدری نبود که بتونیم اقدام کنیم. با توجه به اینکه ۲ تا از دایی های همسرم مدت ۳۰ سال هست تو آلمان زندگی میکنند خیلی دوست داشتیم به آلمان بریم تا به پشتوانه اونا بتونیم هم همسرم تحصیل رو ادامه بده و هم خودم بتونم به پشتوانه دایی ها بتونم اونجا کارکنم و هزینه های زندگی رو تامین کنم.خودمون از نظر مالی زیاد وضعیت خیلی خوبی نداریم.ولی پشتوانه کاری برای من در آلمان از طرف دایی ها قوت قلب خوبی بهم میده .درسته شما در صحبت هاتون فرمودید زیاد به این و اون و حرف هاشون و وعده هاشون توجه نکنید.قبول دارم ولی دایی های ما واقعا به ما گفتن شما فقط پاتونو بزارید اونجا بقیه کاراشو ما انجام میدیم. ولی ما دو هدف در زندگی داریم ادامه تحصیل همسرم و کار درکنار دایی .ولی خیلی بعد از خدا وایمه اطهار به شما توکل کردیم به امید روزی که بتونیم مهاجرت کنیم. جناب ملکپور من و همسرم هر روز کانال شما پیگیری میکنیم و ویس های شما رو گوش میدیم تا شاید روزی به خواسته مون برسیم . خیلی به شما ارادت خاصی داریم و دوست داریم فقط و فقط شما پیگیر کار ما باشید تا شاید با توکل به خدا و شما بتونیم به هدفمون برسیم . لطفا در این خصوص یاری مون کنید . امیدوارم جناب ملکپوردر این خصوص شخصا پاسخ بدید سپاسگزارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 5. امانی گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای ملکپور و همکاران گرامی.
  درایتدا میخوام از شما و کل تیمتون تشکر بکنم که با وجود این همه مشکلات شما باز به فکرما هستیدو برای ما وقت میگذارید.ای کاش روزی بیاد که ماهم بتونیم زحمات شمارو هرچندکوچک هم باشه جبران کنیم.
  بنده امانی ۲۰ساله از گرگان.امسال کنکور ریاضی دادم و دردانشگاه سراسری روزانه قبول شدم.بسیار علاقه مند به تحصیل در خارج در رشته ITوMBAهستم.ولی سطح مالی خانواده اونقدر بالانیست که منو سورت کنند.پس بنده چاره جز اپلای برای دکتری ندارم.خواهش من از شما اینکه اگه میشه مشاغل نیازمند اینده و حقوق بالا رو در کانالتون قرار بدید.بدلیل مشکلات مالی حقوق بالا در اولویت هستش و اینکه شما چه رشته هایی رو اینده دار و روشن میبینید؟کسی که ای تی یا MBA میخونه کجاها میتونه کارکنه؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 6. مهدیه گفته:

  سلام
  لطفا شرکت های کاریابی المانی رو معرفی بفرمایید ، منظور من شرکتهایی که واقعا شغل پیدا میکنند نه صرفا یک وب سایت که رزومه میگیره و پیگیری هم ندارد.،،،یا فقط پوزیشن تبلیغ میکنه ولی خودش استخدام کننده نیست. مخصوصا در رشته های زیست شناسی ، داروشناسی، بیوتکنولوژی که کار به سختی گیر میاد.
  بسیار سپاسگزاری از زحمات قشنگ شما

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ