اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی

آیا در مورد اقامت پس از تحصیل در کشور آفریقای جنوبی اطلاعات دارید؟ آیا می دانید که اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی امکان پذیر هست یا خیر؟ آیا به ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی و اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی فکر کرده اید؟

در این مقاله سعی خواهد شد در باب تحصیل در آفریقای جنوبی و امکان اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی صحبت کرده و تمامی مواردی که ممکن است در این زمینه مطرح باشد را برایتان توضیح دهیم.

در ابتدا به مبحث تحصیل در آفریقای جنوبی میپردازیم.

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

دانشجویان بین المللی که تمایل دارند در آفریقای جنوبی به ادامه تحصیل بپردازند باید ابتدا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی یا Study Permit از داخل کشور محل اقامتشان یا محل تولدشان بنمایند. جهت اقدام متقاضیان باید به کنسولگری آفریقای جنوبی و یا سفارت آفریقای جنوبی در کشوشان مراجعه نمایند. پروسه ی دریافت ویزای تحصیلی معمولا تا ۶ هفته زمان خواهد برد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

پاسپورت

تکمیل فرم BI-1738

دو عکس رنگی سایز پاسپورت

نامه ی پدیرش دانشگاه یا موسسه آموزشی با دکر مدت زمان دوره ی تحصیلی

اثبات تمکن مالی جهت تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

تهیه ی بیمه ی درمانی

گزارش صحت سلامت ۶ ماه گذشته و گزارش رادیولوژی

مدارک نشان دهنده ی محل اقامت در آفریقای جنوبی

برای افراد زیر ۱۸ سال، اجازه کتبی والدین و مشخصات گاردین در آفریقای جنوبی

برای افراد بالای ۱۸ سال، گواهی عدم سوئ پیشینه از تمامی کشورهایی که بیشتر از ۱۲ ماه در آنها سکونت داشته اید

اگر فرزندتان شما را همراهی میکند مدارک مربوط به گاردینشیپ مورد نیاز خواهد بود

 

پس از دریافت ویزای تحصیلی دانشجو و یا دانش آموز تنها اجازه ی تحصیل در موسسه ای که برای آن ویزا دریافت نموده است را دارد. اگر متقاضی بخواهد به طور مثال دانشگاه محل تحصیلش را در آفریقای جنوبی تغییر دهد حتما نیاز است تا مجددا برای تغییر ویزای تحصیلی اقدام شود. این پروسه می تواند در خاک آفریقای جنوبی انجام پذیرد.

ویزاهای تحصیلی معمولا برای مدت زمان تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی ارائه می شود. به عنوان مثال در صورتی که متقاضی برای یک دوره ی ۲ ساله پذیرش دریافت نموده ویزای تحصیلی او نیز برای همین مدت صادر خواهد شد.

کسانی که با ویزای تحصیلی به آفریقای جنوبی وارد میشوند در طول زمان تحصیل اجازه ی کار نیمه وقت، حداکثر ۲۰ ساعت در هفته، را خواهند داشت  و در زمان تعطیلات بصورت تمام وقت می توانند کار کنند.

سوالی که برای بسیاری مطرح می شود این است که آیا پس از اتمام تحصیل امکان اقامت بعد از تحصیل در آفریقای جنوبی وجود دارد یا خیر.

اجازه همراه برای ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

دارنده ی ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی می تواند همسر و یا فرزندانش را به عنوان همراه با خود به آفریقای جنوبی ببرد. ویزای همراه در این شرایط می تواند تا حداکثر ۳ سال ویزای همراه دریافت نماید.

لازم به ذکر می باشد که اشخاصی که با عنوان همراه دارنده ی ویزای تحصیلی وارد آفریقای جنوبی می شوند، اجازه ی راه اندازی کسب و کار، کار کردن، و یا تحصیل به عنوان همراه را نخواهند داشت. همچنین این همراهان نمی توانند در داخل خاک آفریقای جنوبی ویزایشان را به نوع دیگری تغییر دهند. به این منظور همراه باید به کشور مبدا بازگردد و و درخواست ویزای جدید نماید.

راه های اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی:

همانطور که قبلا ذکر گردید کسانی که با ویزای تحصیلی وارد آفریقای جنوبی میشوند اجازه ی کار در این کشور رادارا هستند. در صورتی که یک متقاضی بخواهد بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته کار کند، باید برای دریافت ویزای کار اقدام نماید. بسته به شرایط متقاضی امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار در داخل آفریقای جنوبی وجود دارد.

این راه یکی از روش های اقامت بعد از تحصیل در آفریقای جنوبی تلقی میگردد. در واقع متقاضی با ویزای تحصیلی وارد آفریقای جنوبی شده و پس از اتمام ویزایش را به ویزای کاری تبدیل می نماید و می تواند در آفریقای جنوبی کار کند.

از مهم ترین مزایای ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی این است که دارنده ی این نوع ویزا می تواند درخواست تغییر این ویزا را در داخل خاک آفریقای جنوبی بدهد. در واقع متقاضی مجبور به ترک خاک آفریقای جنوبی و برگشت به کشور مبدا خود نیست و می تواند در حالی که در خاک آفریقای جنوبی هست اقدام به تغییر و تبدیل ویزایش نماید. این مورد در زمینه ی تمدید ویزای تحصیلی نیز صدق می نماید. همچنین هیچ محدودیتی در تعداد دفعاتی که یک متقاضی می تواند ویزای تحصیلی را تمدید نماید وجود ندارد و مادامی که شخص در حال تحصیل است این امر برای او میسر می باشد.

 

 

دریافت اقامت دائم از طریق ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی:

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که ایا شخصی که در آفریقای جنوبی با ویزای تحصیلی در حال تحصیل می باشد واجد شرایط دریافت و اقدام برای اقامت دائم هست یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بدانید کسانی که ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی را دارند نمی توانند برای اقامت دائم در آفریقای جنوبی در حالی که ویزای تحصیلی دارند اقدام نمایند و اداره مهاجرت این اجازه را به ایشان نمی دهد و واجد شرایط شناخته نمی شوند.

دیگر روش های اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی:

به طور کلی کسانی که در آفریقای جنوبی در حال تحصیل هستند از چند روش می توانند برای ماندن در این کشور پس از تحصیلشان اقدام نمایند.

  • دریافت نامه و پیشنهاد کاری از یک کارفرما در آفریقای جنوبی. در این شرایط شخص با داشتن نامه کار می تواند برای ویزای کار اقدام نماید.
  • تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری از طریق لیست مشاغل و مهارت های مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی. اگر یک فارغ التحصیل، رشته اش در لیست مشاغل مورد نیاز موجود باشد و شرایط کلی درخواست ویزای Critical Skills work Visa را داشته باشد می تواد برای این ویزا اقدام نماید و سپس به دنبال کار بگردد.
  • دریافت اقامت موقت یا دائم از طریق همسر یا پارتنر. در صورتی که شخصی با ویزای تحصیلی وارد افریقای جنوبی شود و ضمن تحصیل وارد رابطه با یک مقیم دائم و یا تبعه ی آفریقای جنوبی شود می تواند به عنوان پارتنر و یا همسر آن شخص درخواست ویزای اقامت موقت و یا دائم بدهد. شرایط این روش کاملا به مدت زمان رابطه و مدارکی که برای اثبات رابطه ارائه میکنید دارد.

 

به طور کلی در این مقاله در باب ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی و مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزا و همچنین در باب روش های مختلف اقامت پس از تحصیل در آفریقای جنوبی صحبت شد. با توجه به مباحثی که ذکر گردید امکان اقامت پس از تحصیل در افریقای جنوبی برای فارغ التحصیلان در این کشور  فراهم بوده و اشخاص می توانند به طرق قانونی برای ماندن در این کشور پس ار اتمام تحصیلات اقدام نمایند. موسسه مشاوره ای ام آی ای تمامی خدمات مشاوره ای در زمینه ی آفریقای جنوبی و ویزاهای کاری این کشور را ارائه می نماید.

 

 

مهیار افضلی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ