اقامت پرتغال و بررسی روش های اخذ آن

 • اقامت پرتغال و شرایط عمومی آن
 • اقامت پرتغال از طریق کار
 • اقامت پرتغال از طریق تحصیل
 • اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت پرتغال از طریق ازدواج
 • اقامت پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت پرتغال از طریق پناهندگی
 • اقامت پرتغال برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت پرتغال و هزینه های زندگی در پرتغال
 • اقامت پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال
اقامت پرتغال اقامت پرتغال

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت پرتغال و مقدمه ای بر آن

اقامت پرتغال و روش های اخذ اقامت و تابعیت پرتغال و شرایط مهاجرت به این کشور در این مقاله به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار می گیرد. شرایط دریافت اقامت پرتغال به چه صورتی است؟ روش های اخذ اقامت پرتغال و تابعیت این کشور کدام اند؟ به منظور پاسخ گویی به این سوالات در مقاله حاضر، اصلی ترین و مهم ترین نکات را در این خصوص برای شما عزیزان به نگارش درآوردیم. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و با وکلا و کارشناسان زبده و مجرب ما به صورت رایگان مشاوره تلفنی نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اقامت پرتغال

video اقامت پرتغال

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اقامت پرتغال

audio اقامت پرتغال

اقامت پرتغال و شرایط عمومی آن

دریافت اقامت پرتغال و همچنین تابعیت این کشور، امروز مورد توجه بسیاری از مردم قرار گرفته است و سیل عظیمی از مهاجران را از روش های مختلف از جمله کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی روانه این کشور نموده است. این کشور زیبا که در جنوب غربی اروپا واقع شده است،دارای مناظر طبیعی بسیار دیدنی و جذاب و مردمانی شاد و صمیمی می باشد که همواره در حال برگزاری جشن و شادی هستند. پایتخت کشور پرتغال شهر بسیار زیبا و دیدنی لیسبون می باشد. زبان رسمی این کشور پرتغالی و واحد پول آن یورو است و مساحت آن 92.21 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 10،676،910 نفر دارد و نوع حکومت آن جمهوری می باشد.

پاسپورت پرتغال اقامت پرتغال

اقامت پرتغال از طریق کار

به منظور دریافت اقامت پرتغال از طریق کار و اخذ تابعیت این کشور، یکی از مهم ترین پارامتر هایی که باید به آن توجه شود، نرخ بیکاری در کشور پرتغال است که در حال حاضر حدود 7 درصد می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور پرتغال از سال 2000 میلادی تا به کنون نشان داده شده است. این نمودار نمایانگر آن است که نرخ بیکاری در این کشور از سال ۲۰۱۶ روند نزولی خود را طی نموده و از 12.4 درصد به 6.8 درصد کاهش یافته است.

اقامت پرتغال اقامت پرتغال

شهروندان اتحادیه اروپا برای کار در این کشور نیازی به صدور ویزا نداشته و تنها با نشان دادن مدرک هویتی و کارت شناسایی خود می‌توانند وارد این کشور شده و به کار در این کشور مشغول شوند و فقط برای اقامت بلند مدت خود نیاز به. صدور مجوز اقامت دارند. شرایط در مورد شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای کار در کشور پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از این طریق متفاوت و به گونه ای دیگر است. توضیح اینکه برای این منظور باید در ابتدا برای کار مورد نظر سه ماه در کشور پرتغال و سه ماه هم در کل اتحادیه اروپا آگهی شده و شخص پرتغالی و یا اروپایی برای شغل مورد نظر پیدا نشود. در این صورت کارفرمایان می توانند به منظور استخدام شهروندان غیر اتحادیه اروپا، پیشنهاد کار فرستاده و نسبت به استخدام نیروهای خارجی همت گمارند. به طور کلی پس از 5 سال اقامت و کار کردن در پرتغال می توان برای دریافت اقامت دایم و پس از 6 سال می توان برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام نمود.

کار در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق تحصیل

دریافت اقامت پرتغال از طریق تحصیل زمانی میسر می شود که فرد از این طریق وارد کشور پرتغال شده و آموزش‌های لازم را در اثر تحصیلات تکمیلی در سطوح عالی به دست آورده و از این طریق وارد بازار کار شده و به تبع کار کردن، بتواند مالیات پرداخت نماید و پس از پرداخت مالیات اقامت پرتغال را اخذ نماید. تحصیلات در این کشور در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  برای تحصیل در این مقطع به یک دیپلم ۱۲ ساله نیاز می باشد. مقطع کارشناسی معمولا ۴ ساله است و شخص دانشجو می بایست ۱۸۰ تا ۲۴۰ واحد درسی را پشت سر گذارد. امکان کار ضمن تحصیل نیز برای دانشجویان میسر است که شامل ۲۰ ساعت در هفته است و شخص دانشجو می تواند از این طریق بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نماید.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  این مقطع تحصیلی معمولا دو ساله است و شخص دانشجو می بایست ۹۰ تا ۱۲۰ واحد درسی را پشت سر بگذارد. برای ورود به این مقطع به یک مدرک کارشناسی معتبر که از دانشگاه معتبر صادر شده باشد نیاز است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور پرتغال علاوه بر زبان پرتغالی به زبان انگلیسی نیز میسر می باشد. همچنین امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان فراهم است که مدت آن ۳۰ ساعت در هفته است و دانشجو می‌تواند از این طریق بخش نسبتاً زیادی از هزینه های خود را تامین نماید.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیلات در این مقطع معمولا ۳ الی ۵ سال زمان می‌برد و معمولاً به صورت تحقیق و پژوهشی بوده و با تقدیم پایان نامه در مورد موضوعی خاص و دفاع از آن در مقابل عموم همراه است. به منظور پذیرش در این مقطع می‌بایست استاد راهنما یا سوپروایزر دانشجو را بپذیرد که برای این منظور می‌توان از طریق وب سایت دانشگاه ها ایمیل اساتید آنها را پیدا نموده و با آنان مکاتبه شود. امکان کار ضمن تحصیل برای مدت ۴۰ ساعت فراهم است که از این طریق می توان میزان زیادی از هزینه های زندگی را تقبل نمود. در این مقطع نیز همانند مقطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان میسر است.

بورسیه تحصیلی پرتغال برای دانشجویان شاخص و شایسته با معدل بالا و رزومه تحصیلی قوی و سطح ربان عالی به صورت های مختلفی اعمال می گردد که عموما برای دانشجویان خارج از پرتغال عموما در مقطع دکترا تعلق می گیرد که چند مورد از آنها در قسمت زیر برای شما عزیزان آورده شده است:

 • Fundação para a Ciência e Tecnologia
 • Fundação Ilídio Pinho
 • Fundação Calouste Gulbenkian
 • Casa da América Latina
 • Bolsa de Valores de Lisboa e Porto
تحصیل در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت و اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری نیز میسر می باشد. یکی از مناسب ترین گزینه ها که امروزه مورد توجه متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور واقع شده است، اخذ ویزای طلایی یا همان گلدن ویزا می باشد. مطابق با این روش سرمایه گذاری باید به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در املاک و مستغلات این کشور صورت پذیرد. قیمت املاک در این کشور با توجه به نوساز بودن یا نبودن آنها و اینکه در کدام یک از نقاط این کشور واقع شده باشند، متفاوت است اما خرید املاکی که منجر به اقامت پرتغال شوند باید به ارزش ۵۰۰ هزار یورو باشند. همچنین برای به دست آوردن اقامت پرتغال می توان 350 هزار یورو در املاک قدیمی که نیاز به بازسازی دارند، سرمایه گذاری نمود. شرط حضور در این روش دو هفته در هر دو سال است که از مزایای این روش برای کسانی که تمایلی به حضور در کشور خارجی ندارند، محسوب می گردد. شخص اصلی به همراه همسر و کودکان وابسته به خودش هر دو سال یک بار برای تمدید ویزای خود باید سفری به کشور پرتغال داشته باشند.

اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت نیز میسر می باشد و نیاز به بیزینس پلان دارد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت و اخذ اقامت پرتغال از این طریق 25 هزار یورو می باشد. بیزینس پلان ها طرح های تجاری هستند که برای اینکه پذیرفته شوند، باید دارای نوآوری و خلاقیت باشند. به همین دلیل توصیه می شود تا در تهیه آنها از مشاوره یک وکیل بین المللی کمک گرفته شود. شرکت ها در این کشور دارای انواع مختلفی می باشند که رایج ترین آنها عبارتند از:

 • شرکت های عمومی

  حداقل سرمایه مورد نیاز 50 هزار یورو و با 5 سهامدار قابل تشکیل است.

 • شرکت های خصوصی

  حداقل سرمایه مورد نیاز 5 هزار یورو و با 2 سهامدار قابل تشکیل است.

 • شعب شرکت پرتغالی

  زیر مجموعه شرکت مادر است و از همه نظر تابع آن است.

برای بررسی دقیق تر وضعیت اقتصادی در کشور پرتغال در نمودار زیر نرخ رشد اقتصادی در پرتغال نمایش داده شده است. همچنین با بررسی نرخ خطر مصادره اموال در این کشور می توان امنیت سرمایه گذاری در پرتغال را بررسی نمود. عدد 1 بیان گر کمترین ریسک از لحاظ مصادره اموال می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در پرتغال

اقامت پرتغال 2 اقامت پرتغال

نمودار رشد اقتصادی در پرتغال

اقامت پرتغال 1 اقامت پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

اقامت پرتغال و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت پرتغال و اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد دارای شرایط خاص و استثنایی است. به طور کلی کشور ها در این مورد تابع دو اصل خاک یا خون می‌باشند. مطابق اصل خاک، فرزندانی که در خاک کشوری متولد شوند، تابعیت و پاسپورت آن کشور را اخذ می نمایند، بدون توجه به اینکه پدر یا مادر آنها تابعیت چه کشوری را داشته باشند. کشورهایی که از این اصل تبعیت می‌کنند محدود بوده و کشورهای نظیر آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین می‌باشند. به‌ طور کلی اکثریت کشورها تابع اصل خون هستند مطابق این اصل تابعیت از طریق خون به فرزندان منتقل می شود و فرزندان تابعیت پدر یا مادر خود را دریافت می نمایند، بدون توجه به اینکه در خاک چه کشوری متولد شده باشند. حالت استثنا در مورد کشور پرتغال به این صورت است که چنانچه پدر و مادر فرزند در کشور پرتغال اقامت داشته باشند، چه بسا این اقامت اقامت دانشجویی باشد، فرزند آنها به دلیل تولد در خاک کشور پرتغال، تابعیت پرتغال را به دست می‌آورد. اما چنانچه پدر و مادر فرزند به صورت توریستی وارد خاک پرتغال شده باشند و فرزند آنها در آنجا متولد شود، تولد در خاک پرتغال منجر به تابعیت و پاسپورت وی نخواهد شد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت پرتغال
اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند

اقامت پرتغال از طریق ازدواج

اخذ اقامت پرتغال از طریق ازدواج مستلزم وحود شرایط و ویژگی هایی می باشد. از جمله اینکه شخص برای آنکه بتواند درخواست الحاق همسرش را بدهد، حتما باید پشتوانه و تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خودش و خانواده اش را داشته باشد. از دیگر شرایطی که وجود دارد این است که مدت زمان اقامت همسر با مدت زمان اقامت شخص اصلی مرتبط است و بستگی به نوع اقامت شخص اصلی خواهد داشت. به طور کلی ازدواج در پرتغال بعد از 3 سال منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال می گردد. البته نکته حایز اهمیت در این مورد آن است که اقامت شخص اصلی باید به صورت قانونی باشد. مدارک مورد نیاز برای درخواست الحاق همسر در پرتغال عبارتند از:

 • مدرک ازدواج
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • آدرس دقیق محل زندگی در پرتغال
 • اثبات توانایی مالی و تمکن مالی فرد متقاضی الحاق همسر در پرتغال

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت پرتغال
ازدواج در پرتغال

اقامت پرتغال از طریق پناهندگی

 • لازم به ذکر است که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی ارائه نمی دهد و مهاجرت از این طریق به هیچ عنوان توصیه نمی شود. این قسمت از مقاله صرفا جهت اطلاعات شما عزیزان نگاشته شده است.

برخی از مردم برای دریافت اقامت پرتغال از روش پناهندگی استفاده می کنند بدون آنکه اطلاع دقیق و درستی از سایر شرایط و طرق قانونی مهاجرت داشته باشند. مطابق با کنوانسیون بین‌المللی ژنو اشخاصی که ترس از مورد اذیت و آزار واقع شدن در کشور مبدا را داشته باشند، می توانند درخواست پناهندگی بدهند. درخواست پناهندگی می تواند به دلایل مختلف از جمله تعلق به گروه اجتماعی خاص، گرایشات جنسی، عدم امنیت، دارا بود. عقاید سیاسی یا مذهبی خاص و غیره باشد. در این میان بعضی از مردم به دروغ از این روش غیرقانونی برای مهاجرت استفاده می نمایند که در شأن و درخور ایران و جامعه ایرانی نمی باشد. عبور غیرقانونی از مرز ها و عدم ایمنی راهها، نگاه بدون احترام به پناهندگان، دوری از وطن و خانواده و دلتنگی و همچنین عدم مجوز بازگشت به وطن از جمله مشکلاتی است که برای پناهندگان ایجاد می شود.

پناهندگی در پرتغال

اقامت پرتغال و هزینه های زندگی در پرتغال

یکی از مسایل مهم که افراد متقاضی دریافت اقامت پرتغال ، به آن فکر می کنند، هزینه های زندگی در پرتغال است. با آگاهی در مورد هزینه ها می توان برای تامین آنها برنامه ریزی نمود. به همین منظور لیستی از اقلام حیاتی و مهم این کشور به همراه قیمت آنها در جدول زیر آورده شده است:

یک وعده غذایی در رستوران های ارزان قیمت 7.50 یورو
غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط 30.00 یورو
Mc Meal در McDonalds یا یک غذای کمبو 6.00 یورو
بطری 0.33% آب معدنی 0.89 یورو
کاپوچینو بطور منظم 1.27 یورو
بطری 0.33% کوکا/پپسی 1.24 یورو
یک لیتر شیر 0.63 یورو
یک قرص نان سفید تازه 500 gr 1.09 یورو
یک کیلو برنج سفید 0.87 یورو
12 عدد تخم مرغ 1.67 یورو
یک کیلو پنیر محلی 7.10 یورو
یک کیلو سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان 5.43 یورو
یک کیلو گوشت گوساله 9.40 یورو
یک کیلو سیب 1.55 یورو
یک کیلو موز 1.13 یورو
یک کیلو پرتقال 1.18 یورو
یک کیلو گوجه فرنگی 1.39 یورو
یک کیلو سیب زمینی 0.80 یورو
یک کیلو پیاز 0.91 یورو
کاهو ( یک سر ) 0.89 یورو
بطری آب 1.5 لیتری 0.55 یورو
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی 1.55 یورو
رفت و آمد معمول ماهانه 36.00 یورو
تاکسی 1 کیلومتر ( تعرفه عادی ) 0.47 یورو
تاکسی 1 ساعت انتظار ( تعرفه عادی ) 14.80 یورو
یک لیتر بنزین 1.53 یورو
هزینه یک روز کامل مهدکودک برای یک ماه 350.88 یورو
مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک کودک 7.507.20 یورو
قیمت هر متر مربع خانه در مرکز شهر 2.667.68 یورو
قیمت هر متر مربع خانه در غیر مرکز شهر 1.448.86 یورو

 

اقامت پرتغال و اخذ تابعیت پرتغال

دریافت اقامت پرتغال و اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور از ۶ روش کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج و پناهندگی میسر می باشد که در بالا به آنها پرداخته شد. به طور کلی پس از ۵ سال اقامت در کشور پرتغال از هر یک از 6 روش فوق، می توان برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست نمود و پس از ۶ سال نیز می توان برای تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام نمود. دریافت تابعیت این کشور مستلزم اثبات رابطه ی سیاسی و عاطفی شخص با آن می باشد. به این صورت که شخص متقاضی اخذ تابعیت و اقامت پرتغال باید به قانون اساسی این کشور. اشراف داشته و به آن احترام بگذارد. فرد مذکور می بایست در جامعه ادغام شده و خودش را جزئی از آن بداند. عدم ارتکاب جرم و تخلف در طول اقامت شخص در کشور پرتغال و همچنین تسلط به زبان پرتغالی نیز از جمله ملزومات برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال است.

اقامت پرتغال و سخن پایانی

اقامت پرتغال و شرایط آن و راه های دریافت اقامت و تابعیت این کشور در مقاله فوق توضیح داده شد. از آنجایی که اقامت پرتغال به دلیل شرایط بسیار ایده آل این کشور بسیار مورد توجه واقع شده است، بر آن شدیم تا مقاله حاضر را که شامل کلیه روش های مهاجرت به این کشور از جمله کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی است را برای شما عزیزان نگارش نماییم. اما اینکه کدام یک از روش های فوق روش مناسب تری برای دریافت اقامت پرتغال است، بسته به شرایط شما متغیر است. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نطرات و پرسش های خود را بیان کرده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.