اقامت هند

اقامت هند

اقامت هند ، راههای مهاجرت به هند، راههای اخذ اقامت هند و شرایط اخذ اقامت هند در این مقاله به صورت کامل مورد برسی و تحلیل قرار می دهیم.در این مقاله علمی سعی نموده ایم تا اهم راهها و شرایط اخذ اقامت هند برای مهاجرین و اتباع خارجه را به صورت تفضیلی مورد بحث و برسی و تحلیل قرار دهیم.

مهاجرت به هند از معمولا از طرق متفاوتی است اهم آن به شرح ذیل می باشد.

اخذ اقامت هند از طریق کار

کشور هند دارای نرخ بیکاری   3.52در سال 2017 می باشد که این میزان در سال 2016 به 3.51 رسیده بود و پایین ترین نرخ مربوط به سال 2014 به میزان 3.41  بوده است.

ساده ترین راه برای یافتن کار در هند از طریق کارفرمایان و حامی کاری می باشد، که از طریق دعوتنامه . پیشنهاد شغلی در هند می توان برای ویزا و اقامت کاری اقدام نمود. اکثریت مهاجرانی که در هند کار میکنند از طریق پورتال های کاری آنلاین در هند که معمولا به زبان انگیسی می باشد اقدام نموده اند همچنین از طریق تماس های مستقیم با کارفرمایان امکان اخذ ویزای کار وجود دارد.

احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که آیا می توانید در هند از طریق کاری مهاجرت کنید؟ آیا راه اقامت و تابعیت کاری شما در هند مفتوح ا ست؟

دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری در هند باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود را برای کاریابی در کشور مقصد را بسنجید و کاریابی و موسسات کاریابی در هند تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید.

از عواملی که در خصوص مهاجرت کاری شما به هند مهم است می تواند به سن متقاضی ، اوضاع جسمانی ، تحصیلات متقاصی کار در هند و نکات مشابه نظیر سابقه کار و سطح زبان اشاره نمود.

در این خصوص مقاله جامعی در همین وب سایت در خصوص کار در هند و اقامت کاری آن  تهیه و تنظیم گردیده است که شما می توانید به آسانی  در همین وب سایت یافته و با جستجوی در گوگل با عنوان شرایط اخذ ویزای کار در هند با کلید واژه ملک پور اقدام نمایید،. خاطر نشان می کنیم که برای کاریابی و کار در هند یا هر موضوع دیگری حتما بایستی از کلید  واژه موسسه ملک پور در اخر کلمات جستجو استفاده بفرمایید برای مثال  بایستی برای سرچ در گوگل بنویسید کاریابی در هند با موسسه ملک پور ،  یا کاریابی در هند با موسسهMIE  مطمئن باشید اطلاعات جامعی در خصوص  همین موضوع تهیه و تنظیم گردیده است.

اخذ اقامت هند از طریق تحصیلی

چناچه می دانید کشور هند دارای جمعیت 15.6  میلیون و بیشترین جمعیت در جهان دارد. حتما این جمعیت نیازمند تحصیل داشته و دانشگاههای کشور  هند برای پاسخگویی به این نیاز تشکیل و راه اندازی گردیده اند. شما نیز می توانید در صورت دارا بودن شرایط لازم برای تحصیل در هند اقدام بفرمایید.

زبان تحصیل در کشور هند زبان انگلیسی می باشد. دانشگاههای هند برای ورود معمولا به مدرک زیان نیازمند نمی باشد ولی cv شما را نیاز دارند. شاید سوال شما  این باشد که چگونه cv  تحصیل خود را تهیه بفرمایید. در همین خصوص نیز مقاله کاملی در همین وب سایت تهیه و تنظیم گردیده است یا می توانید ویدیو ها و فایل های صوتی مجوعه را در خصوص تحصیل در هند نیز به صورت رایگان ملاحظه بفرمایید.

در صورتی که شما مدارک پیش نیاز خود را به دانشگاه مقصد خود در هند تقدیم نمایید و اخذ پذیرش تحصیل در هند شوید می توانید در خصوص مهاجرت تحصیلی هند و اقامت تحصیلی در کشور هند توصیحات بیشتر و مدارک مورد نیاز لازم در کشور هند و همچنین بورس تحصیل در کشور هند را در مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت هند از طریق سرمایه گذاری

در خصوص مهاجرت به هند سرمایه گذاران توضیحات مفصلی لازم است ، سرمایه گذار موفق به طرح های تجاری مفید برای کشور هند هستند و این امکان را دارند که در این کشور به اقامت از طرق سرمایه گذاری دریافت نمایند.

نکات مهم از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق در هند

 • اقتصاد هند رو به رشد است.
 • کشور هند عضو سازمان تجارت جهانی می باشد.
 • استاندارد های سرمایه گذاری در اکثر معاهدات رعایت گردیده است.
 • ایران در کشور هند دارای سفارت می باشد و همچنین کشور هند در ایران دارای سفارتخانه است.
 • جمعیت کشور هند چنانچه اشاره شد بیش از 15.6 میلیون می باشد و نرخ بیکاری در کشور هند 3.52 می باشد.

شما می توانید اطلاعات جامع در خصوص اخذ اقامت هند، مهاجرت به هند، از طریق سرمایه گذاری را در همین وب سایت بیابید یا چنانچه پیش عرض شد مقالات ما را در گوگل با کلید واژه ملک پور جستجو بفرمایید.

 اخذ اقامت هند از طریق ازدواج

ازدواج در هند با فرد خارجی و طبق قانون شهروندی 1955 دولت مرکزی ازدواج با  شخص دارای تابعیت هندی به همسر وی بعد از هفت سال اقامت تعلق می گیرد و برای اخد پاسپورت هندوستان می توان اقدام نمود. همچنین اگر در چند سال جدایی صورت بگیرد ( قبل از 7 سال) منجر به اقامت دائم نمی شود.

برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت هند از طریق ازدواج مدارک زیر لازم است

 • گواهی ازدواج
 • گواهی شهروندی
 • گواهی شهروندی همسر( پاسپورت و گواهی تولد)
 • اثبات زندگی 7 سال در هند
 • نامه و اطاعت از وفاداری به صورت فرمdc

پیش از ازدواج با فرد هندی حتما با وکلای دادگستری متخصص امر ازدواج مشاوره بفرمایید در آثار نکاح حقوق ایران و هند می توانید مقالات را در همین وب سایت بیابید یا چنانچه پیش عرض شد مقالات ما را در گوگل با کلید واژه ملک پور و MIEجستجو بفرمایید.

اخذ اقامت هند از طریق ازدواج

 • حتما وضعیت اقامتی شخص در هند برسی شود.
 • پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز برسی کنید.
 • شرایط ازدواج را قبل از ازدواج در هند با یک حقوقدان برسی نمایید.
 • مدارک مورد نیاز را ترجمه رسمی و تایید نمایید.
 • مسائلی مانند مهریه و .. تحت تاثیر قانون هند و ایران در تعارفی قرار میگیرد حتما با وکلای حقوق بین الملل مشورت نمایید.

اخذ اقامت هند از طریق پناهندگی

کشور هند به دلیل  عضو نبودن در کنوانسیون ژنو و واقع در اسیا از قوانین پناهندگی پیروی نمیکند. همچنین موسسه ملک پور خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

جمع بندی موضوع اقامت هند

نکته مهم  اول در خصوص اقامت هند

دقت بفرمایید صرف تولد در کشور هند سبب اعطای تابعیت نمی باشد یعنی سیستم اعطای تابعیت در هند از طریق خون می باشد.

نکته مهم دوم در خصوص اقامت هند

پیش از هر اقدامی با وکلای موسسه ملک پور یا همکاران MIE در سراسر جهان مشورت بفرمایید ما شما را به وکلای درست و متخصص در امور مورد نیاز شما مرتبط خواهیم نمود.

نکته مهم سوم در خصوص اقامت هند

راههای اخذ اقامت هند تنها به طور اختصار و کلی و تنها در قالب چند تیتر در این مقاله برسی گردید. نکات بسیار مهمی نظیر مشاغل مورد نیاز در  هند و چگونگی برسی پرونده شما، مبلغ مورد نیاز جهت اخذ اقامت هند، نحوه برخورد با سفارت هند و اساسا چگونگی هزینه های در کشور هند و بسیاری از سوالات مرتبط نیاز به تحلیل و برسی دارد.

توصیه اکید می کنیم سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به صورت رایگان مطرح بفرمایید.

در زیر همین مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوال بپرسید و نه تنها در بعضی اوقات ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص مهاجرت به هند و اخذ اقامت این کشور پاسخ می دهیم، بلکه گاها وکلا مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت ویدیو و فایل صوتی ظبط نموده و برای شما منتشر می نمایتد.

ضمنا بسیاری از هموطنان که سوالات شما را ملاحظه می کنند ، امکان پاسخ به سوال شما  عزیزان را خواهند داشت.

ضمنا به همین منظور و برای رفاه حال شما ، نه تنها در بخش زیرین مقاله بلکه در صفحه اصلی سایت بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده است که همه مردم می توانند در کنار ما و مشاورین به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند.

امیدواریم از مقاله اخذ اقامت هند لذت برده باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.