اقامت هلند

اقامت هلند

اقامت هلند، راه های مهاجرت به هلند و راههای اخذ اقامت هلند و شرایط اخذ اقامت هلند در این مقاله به طور کامل مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.در این مقاله علمی سعی نمودیم تا اهم راه ها و شرایط اخذ اقامت هلند برای مهاجرین و اتباع خارجه را به صورت تفضیلی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم.

فایل های موسسه MIE در باب تحصیل در هلند

video اقامت هلند
audio اقامت هلند

اقامت هلند به طور کلی از طرق متفاوتی است که اهم آن به شرح زیر می باشد :

اقامت هلند از طریق کار

کشور هلند دارای 3.9 درصد نرخ بیکاری می باشد. احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که آیا می توانید در هلند از طریق کاری مهاجرت کنید! آیا راه های اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در هلند مفتوح است!

دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری به هلند باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود برای کاریابی درکشور مقصد را بسنجید و بنگاههای کاریابی و موسسات اصلی کاریابی در کشور هلند را تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید.

از جمله عواملی که در خصوص اقامت هلند و مهاجرت کاری به هلند مهم است میتوان به سن متقاضی ، اوضاع جسمانی ، تحصیلات متقاضی کار در هلند و نکات مشابه نظیر سابقه کار و سطح زبان شما اشاره نمود .

در این خصوص مقاله ی جامعی در همین وب سایت در خصوص کار در هلند تهیه و تنظیم گردیده است که شما میتوانید به آسانی و با جستجو در گوگل با عنوان شرایط اخذ ویزای کاری در هلند با کلید واژه ی ملک پور این مقاله را بیابید . خاطر نشان میکنیم که برای کاریابی و کار در هلند یا هر موضوع دیگری حتما بایستی از کلید واژه ی موسسه ی Mie یا ملک پور در آخر کلمات جستجو استفاده بفرمایید . برای مثال مقرون بفرمایید کاریابی در هلند موسسه ملک پور

اقامت هلند از طریق تحصیل

چنانکه میدانید کشور هلند دارای 8 .17 میلیون جمعیت میباشد . حتما این جمعیت نیاز به تحصیل داشته و دانشگاه های کشور هلند برای پاسخگویی به این نیاز هلند تشکیل و راه اندازی گردیده اند. شما نیز می توانید در صورت دارا بودن شرایط لازم برای تحصیل در هلند اقدام بفرمایید . زبان تحصیل در کشور هلند زبان هلندی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه های هلند برای ورود غالبا مدرک زبان و همچنین cv تحصیل شما را نیاز دارند. شاید سوال شما این باشد که چگونه cv تحصیل خود را تهیه کنید. در همین خصوص مقاله کاملی در همین وبسایت تهیه و آماده گردیده است یا می توانید ویدئو ها یا فایل های صوتی رایگان ما را در خصوص تحصیل در کشور هلند ملاحظه بفرمائید.

در صورتی که شما مدارک پیش نیاز خود را به دانشگاه مقصد خود در هلند تقدیم نمایید، و موفق به اخذ پذیرش تحصیل در کشور هلند شوید. سپس می توانید در خصوص مهاجرت تحصیلی ، اخذ پذیرش ویزای تحصیلی و اقامت و تحصیل در هلند اقدام بفرمائید.

توضیحات بیشتر، مدارک مورد نیاز، و شرایط اقدام برای تحصیل در کشور هلند و همچنین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور هلند را در مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید. https://malekpourmie.com/بورس-تحصيلی-در-هلند و همچنین https://malekpourmie.com/پذیرش-تحصیلی-هلند

اقامت هلند از طريق سرمايه گذاري

در خصوص مهاجرت سرمايه گذاران در هلند توضیحات مفصل لازم است اما قطعا سرمايه گذاران موفق كه داراي طرح هاي تجاري مفيد براي كشور هلند هستند اين امكان را دارند كه در اين كشور اقامت ناشي از سرمايه گذاري دريافت نمايند .

نكات مهم در خصوص سرمايه گذاري و اخذ اقامت از اين طريق در هلند:

 1. اقتصاد هلند اقتصادي رو به رشد مي باشد .
 2. كشور هلند عضو سازمان تجارت جهاني است.
 3. استانداردهاي سرمايه گذاري در اكثر معاهدات دو جانبه يا چند جانبه كه هلند عضو آن مي باشد ، رعايت گرديده است .
 4. ايران در كشور هلند داراي سفارت مي باشد و همچنين كشور هلند در ايران داراي سفارتخانه مي باشد .

آدرس سفارتخانه هلند : تهران ، خيابان شهيد لواساني (فرمانيه)، ديباجي، خيابان سنبل، نبش ارغوان غربي، پلاک 7

آدرس وب سایت http://iran.nlembassy.org/

 1. جمعيت كشور هلند چنانچه قبلا اشاره گرديد17.08 نفر مي باشد و نرخ بيكاري در اين كشور 3.9 مي باشد.

شما مي توانيد اطلاعات جامع در خصوص اخذ اقامت هلند و مهاجرت به هلند از طريق سرمايه گذاري را در همين وب سايت بيابيد يا همانطور كه پيشتر گفته شد مقالات ما را در گوگل با كليد واژه ملك پور یا MIE جستجو بفرماييد .

اقامت هلند از طريق ازدواج 

بر اساس قوانين حقوق بشر كشور هلند مانند ساير كشورهاي عضو اين پيمان ، موظف است به هر فردي كه با يك تبعه هلندی ازدواج كند با دريافت شواهد و مستندات دال بر واقعي بودن اين ازدواج ، اقامت موقت به آن فرد اعطا كند .

اگر در زمان اقامت موقت آن ازدواج قبل به طلاق منتهي گردد اقامت موقت ديگر قابل تمديد نمي باشد اما اگر شخص پس از دو يا سه سال همچنان در عقد نكاح شخص تبعه ي … باشد مي تواند اقامت دائم دريافت نمايد. بديهي است اقامت دائم بعد از مدتي تبديل به تابعيت كشور هلند مي گردد .

پيشنهاد ما به شما اين است كه قبل از ازدواج با يك تبعه هلندی حتما با وكلاي دادگستري متخصص امر ازدواج مشاوره فرماييد و از آثار نكاح و حقوق كشور خود و هلند مطلع گرديد . شما مي توانيد كليه مقالات ما و ويديوهاي مارا در همين وب سايت بيابيد و يا مقالات مارا در گوكل با كليد واژه ي ملك پور جستجو بفرماييد .

 

نكات مهم در خصوص ازدواج در كشور هلند  و مهاجرت به کشور هلند :

 1. حتما وضعیت اقامتی شخص مقیم هلند بررسی شود .
 2. پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز بررسی شود .
 3. شرایط نکاح را قبل از ازدواج و مهاجرت به هلند با یک حقوقدان بررسی فرمایید .
 4. مدارک مورد نیاز باید ترجمه رسمی و مورد تایید دادگستری و سفارت کشور مقصد شود و تقدیم سفارتخانه گردد.
 5. مسائلی نظیر نفقه و مهریه گاها تحت تاثیر قوانین ایران و هلند در تعارض قرار میگیرد ، حتما با وکلای حقوق بین الملل بصورت حضوری مشاوره نمایید .

دقت بفرمایید درصورتی که از طریق ازدواج با فردی هلندی به هلند مهاجرت کنید به شما حق کار اعطا میگردد .

اقامت هلند از طریق پناهندگی

طبق قانون کنوانسیون ژنو در حمایت از کسی که ترس از جان خود به دلایل عقیدتی و یا سیاسی دارد، مشمول کنوانسیون ژنو و تحت حمایت کشور پناهنده قرار می گیرد. اکثر اشخاصی که درخواست پناهندگی میکنند مشمول کنوانسیون ژنو نمیگردند

ما این راه را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم به دلایل زیر :

 1. پناهندگی دارای شرایط مبهمی است
 2. پناهنده از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست
 3. امکان بازگشت به کشور خود را ندارید
 4. در خیلی از موارد مجبور به گفتن دروغ به کشور خود و کشور مقصد هستید
 5. پناهندگی و راههای سخت تنها راه اقدام به مهاجرت نیست ، چرا از راههای قانونی اقدام نکنید

هرچند ما در رابطه با پناهندگی و کنوانسیون ژنو اطلاعات کامل و جامعی داریم و موارد و پرونده های زیادی را در خصوص پناهندگی در کشور هلند مشاهده کردیم مایل به ارائه خدمات پناهندگی به کشور هلند نیستیم زیرا اکثر افرادی که از طریق پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا پیش از هر اقدامی از امکان های قانونی خود آگاه شوید.

لغو اقامت هلند

هرگاه یک فرد تبعه هلندی برای مدت طولانی در خارج از کشور اقامت داشته باشد و یا تابعیت کشور دیگری را اخذ کرده باشند تابعیت هلندی خود را از دست می دهد.

تابعیت مضاعف هلند

تابعیت مضاعف هلند در قوانین این کشور به رسمیت شناخته نشده است، اما در برخی موارد استثناهایی برای اتباع هلندی وجوددارد. این موارد در زیر عنوان شده اند::

– کسانی که در زمان تولد خود تابعیت دیگری نیز به آن ها اعطا شود، مثلاً کسانی که در آمریکا از پدر و مادری هلندی متولد شود، که بواسطه تولد در خاک آمریکا دارای تابعیت آمریکایی خواهد شد و به لحاظ اصل خون نیز دارای تابعیت هلندی می گردد؛

– کسانی که از طریق روش های انتخابی به تابعیت هلند در آمده باشد؛

اقامت هلند از طریق ویزای توریستی و کوتاه مدت

ویزای توریستی به فرد امکان اقامت هلند بصورت کوتاه مدت را میدهد متقاضی  باید قادر به اثبات تمکن مالی  برای ان مدت  اقامت خود در منطقه ی شنگن باشد. در هلند این مبلغ حداقل € ۳۴ برای هر فرد در هر روز اقامت  است.

مدارک مورد نظر ویزای توریستی هلندراهم در وبسایت رسمی این کشور و هم در وبسایت های موسسه ملک پور می توانید مشاهده بفرمایید. ویزای کوتاه مدت امکان یک اقامت 90 روزه در حوزه شنگن می باشد

.شخص متقاضی جهت اخذ  ویزای توریستی هلند باید بیمه مسافرتی داشته باشد که تا سقف ۳۰ هزار یورو را پوشش دهد..

– اتباع خارجی که با اتباع هلندی ازدواج کرده باشند و بواسطه این ازدواج تابعیت هلند را نیز اخذ کرده باشند

جمع بندی موضوع اقامت  هلند

نکته مهم در خصوص مهاجرت به هلند، دقت بفرماید صرف تولد در کشور هلند سبب اعطای تابعیت هلند یعنی سیستم اعطای تابعیت در هلند از طریق خون می باشد.

نکته مهم دیگر در خصوص مهاجرت به هلند پیش از هر اقدامی با وکلای موسسه ملک پور یا همکاران MIE در سراسر جهان مشورت بفرمایید. ما شما را به وکلای درست و متخصص در امور مورد نیاز شما مرتبط خواهیم نمود

نکته مهم سوم در خصوص اقامت هلند راههای اخذ اقامت هلند تنها به طور اختصار و کلی و تنها در قالب چند تیتر در این مقاله بررسی گردید. نکات بسیار مهمی نظیر مشاغل مورد نیاز در هلند، چگونگی بررسی پرونده شما، مبلغ مورد نیاز مهاجرت به هلند برای پرونده شما، نحوه ی برخورد سفارت هلند با مهاجرت و اساسا چگونگی هزینه ها در کشور هلند و بسیاری از سوالات مرتبط نیاز به تحلیل و بررسی دارد.

توصیه ی اکید میکنیم سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به صورت رایگان مطرح بفرمایید .در زیر همین مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوال بپرسید و نه تنها در بعضی اوقات ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص مهاجرت به هلند و اخذ اقامت این کشور پاسخ میدهیم.بلکه گاها وکلا و مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت ویدیو و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر مینمایند.ضمنا بسیاری از هموطنان که سوال شما را ملاحظه میکنند امکان پاسخ به سوالات شما را دارند .به همین منظور و برای رفاه حال شما ،نه تنها در قسمت زیرین این مقاله بلکه در صفحه ی اصلی سایت نیز بخش پرسش و پاسخ همگانی فراهم گردیده که مردم میتوانند در کنار ما و مشاورین به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند .امیدوارم از مقاله مرتبط با مهاجرت به هلند و اخذ اقامت  هلند لذت برده باشید.

Rating: 4
10 پاسخ
 1. علیرضا رنجبر گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من تازه دبیرستانم را تمام کردم مدرک زبان ندارم ولی زبان تا حدودی بلد هستم میخاستم بدونم بهتریت شیوه برای من برای رفتن به هلند و یافتن کار و زندگی چیست با تشکر فراوان

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   برای کار در کشورهای اروپایی داشتن مدرک لیسانس لازم می باشد به جز اینکه تخصص مناسبی داشته باشید و یک پیشنهاد شغلی از این کشور داشته باشید بهترین روش برای مهاجرت برای شما مهاجرت تحصیلی می باشد به شرطی که شزایط لازم را هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ تحصیلی داشته باشید

   پاسخ
 2. الهه گفته:

  سلام .من ارشد پژوهش هنر دارم معدلم 17/92 داری یک مقاله isi که فقط اکسپت گرفتم ولی چاپ نکردم.کتابی در دست چاپ دارم.مدرک زبان ندارم .ولی دوره اش می‌خوام بگذرونم. ایا میتونم برای مقطع دکترا در رشته تاریخ هنر و مطالعات هنر پذیرش بگیرم ایا برای دکترا فاند یا اسکالر شیپ تعلق میگیره؟متاهل هستم.کدوم کشور اروپایی پیشنهاد میشه هم از لحاظ تحصیلی وهم اقامت.وهم دادن ویزا همراه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا باید رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه قرار دهید و شخصا با آن ها مکاتبه کنید. در صورتی که بتوانید نظر یک استاد سوپروایزر را جلب نمایید می توانید برای تحصیل دکترا اقدام کنید. اعطای فاند و اسکالرشیپ نیز توسط استاد سوپروایزر انجام می شود.
   در صورت تمایل می توانید فرم ارزیابی بورسیه را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما رزومه شما را بررسی کرده و پیشنهادات موجود را به شما اطلاع دهند.

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. AMIN گفته:

  سلام
  من یه پسر 14ساله دارم که به مدت 8سال است در کشور هلند به همراه مادرش اقامت دارد
  سوال:
  آیا بنده به واسطه فرزندم میتوانم اقامت ،یا تابعیت ،یا شهروندی هلند دریافت کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ اقامت و تابیعت از طریق فرزند برای شما امکان پذیر نمی باشد و در تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت هلند و در صورتی که فرزندتان به عنوان فرد دارنده اقامت هلند باشد می توانید از طریق ایشان در خواست ویزای همراه جهت ورود به هلند نمایید که با توجه به وجود یکی از والدین همراه ایشان و همچنین گذشت مدت زمان زیاد از حضور ایشاندر هلند امری بسیار دشوار می باشد.

   پاسخ
 4. آرمین گفته:

  سلام
  من با هفتاد میلیون سرمایه و مدرک لیسانس بدون سرمایه گذاری و تحصیل و ازدواج و فقط برای زندگی چه نوع اقامتی در هلند میتونم بگیرم ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما ابتدا باید سرمایه خود را افزایش دهید.
   روش های متداول برای مهاجرت سرمایه گذاری، کار و تحصیل می باشد که احتمالا شما نیز باید از یکی از این روش های اقدام کنید.

   پاسخ
 5. gift5250 گفته:

  سلام حداقل هزینه برای مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری چقدر هست؟شرایط راه اندازی یه کسب و کار در هلند به چه صورت هست؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.