اقامت مکزیک

اقامت مکزیک

اقامت مکزیک, راه های مهاجرت به مکزیک ,اخذ اقامت مکزیک و شرایط اخذ اقامت مکزیک در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد .در این مفاله علمی سعی نمودیم تا اهم راه ها و شرایط اخذ اقامت مکزیک برای مهاجرین و اتباع خارجه را به صورت تفضیلی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم .

مهاجرت به مکزیک معمولا از طرق متفاوتی است ولی اهم آن به شرح ذیل میباشد

 1. اقامت مکزیک از طریق کار
 2. اقامت مکزیک از طریق تحصیل
 3. اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری
 4. اقامت مکزیک از طریق ازدواج
 5. اقامت مکزیک از طریق تولد
 6. اقامت مکزیک از طریق پناهندگی

اقامت مکزیک از طریق کار 

کشور مکزیک دارای 3.76 درصد نرخ بیکاری میباشد

احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که میتوانید به مکزیک از طریق کار مهاجرت نمایید ؟! آیا راه اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در مکزیک مفتوح است ؟

دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری در مکزیک باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود برای کاریابی در کشور مکزیک را بسنجید و بنگاه های کاریابی وموسسات اصلی کاریابی در کشور مکزیک را تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید

در ارتباط با مهاجرت کاری به مکزیک باید به این نکته خاطر نشان کنیم که شما باید از این کشور دعوت نامه کاری جهت ورود را اخذ کرده باشید . نکته مهم این است که کارفرما در این کشور باید شرایط استخدام شما را داشته باشد و از این رو این نکته مهم است که اداره کار کشور مکزیک با صدور دعوت نامه کاری توسط کارفرما برای شما موافقت نماید .

از جمله عواملی که در صدور دعوت نامه تاثیر گذار است داشتن مدارک تحصیلی , مدرک زبان , سن , مهارت های کاری و … را میتوان نام برد .

بعد از صدور دعوت نامه و تکمیل مدارک میتوانید به سفارت این کشور مراجعه نمایید و درخواست ویزای کاری کشور مکزیک را نمایید .

در این خصوص مقاله جامعی در همین وب سایت در خصوص کار در مکزیک و ویزای اسکیل ورکر مکزیک تهیه و تنظیم گردیده است که شما میتوانید به آسانی آن را در همین وب سایت یافته یا با جست و جو در گوگل با عنوان ویزای اسکیل ورکر مکزیک با کلید واژه ملک پور اقدام به یافتن آن نمایید .

خاطر نشان میکنیم برای کاریابی و کار در مکزیک یا ویزای کاری مکزیک یا هر موضوع دیگری حتما میبایست از کلید واژه موسسه MIE یا ملک پور در آخر کلمات جست و جو استفاده بفرمایید .

اقامت مکزیک از طریق تحصیل 

چنانکه میدانید کشور مکزیک دارای حدودا  129 میلیون نفر جمعیت می باشد . حتما این جمعیت نیاز به تحصیل داشته و دانشگاه های کشور مکزیک برای پاسخ گویی به این نیاز مکزیک تشکیل و راه اندازی گردیده اند

شما نیز میتوانید در صورت دارا بودن شرایط لازم برای تحصیل در مکزیک اقدام به اخذ پذیرش و تحصیل نمایید.

زبان نحصیل در کشور مکزیک زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه های مکزیک برای ورود غالبا مدرک زبان (حداقل نمره 6 در آیلتس) و همچین CV  تحصیل شما را نیاز دارند .

شاید سوال شما این باشد که چگونه CV تحصیلی خود را تهیه بفرمایید دراین خصوص مقاله کاملی در همین وب سایت تهیه و آماده گردیده است که میتوانید مطالعه نمایید یا میتوانید ویدیوها و فایل های صوتی مجانی ما را در خصوص تحصیل در کشور مکزیک ملاحظه نمایید .

در صورتی که شما مدارک پیش نیاز خود را به دانشگاه های مکزیک تقدیم نمایید و موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از کشور مکزیک گردید میتوانید در خصوص مهاجرت تحصیلی مکزیک, اخذ ویزای تحصیلی مکزیک و اقامت در کشور مکزیک و تحصیل در کشور مکزیک اقدام بفرمایید.

تحصیل در مقاطع مختلف از دبستان تا دکترای تخصصی در این کشور امکان پذیر است . از جمله بهترین دانشگاه های کشور مکزیک میتوان به دانشگاه ملی مکزیک Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM) اشاره نمود که دارای رتبه 122 در جهان است .

در خصوص هزینه تحصیل بسته به نوع رشته مقطع تحصیلی میتوان متوسط هزینه تحصیل را سالیانه بین 400  دلار تا 800 دلار تخمین زد , که البته این رقم برای دانشگاه های دولتی این کشور در نظر گرفته میشود که برای دانشگاه های خصوصی میتوان مبلغی در حدود 1600 دلار تا 16000 دلار در طول سال تخمین زد.

توضیحات بیشتر مدارک مورد نیاز و شرایط اقدام برای تحصیل در کشور مکزیک و همچنین شرایط اخذ بورس تحصیلی در کشور مکزیک را در مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید .

اقامت مکزیک از طریق سرمایه گذاری

در خصوص مهاجرت سرمایه گذاران در مکزیک توضیحات مفصلی لازم است از قطعا سرمایه گذاران موفق که دارای طرحهای تجاری مفید برای کشور مکزیک هستند این امکان را دارند که در این کشور اقامت ناشی از سرمایه گذاری را دریافت نمایند

از جمله طرق مورد مربوط به سرمایه گذاری در مکزیک میتوان به ویزای کار آفرینی مکزیک , ثبت شرکت در مکزیک , سرمایه گذاری در مکزیک اشاره کرد که هر کدام از این موارد شامل زیر شاخه های بسیاری هستند .

در خصوص ثبت شرکت در مکزیک باید به این نکته اشاره نمود که جهت دریافت اقامت بر روی ثبت شرکت , این مورد به تنهایی منجر به دریافت اقامت نمیگردد و باید در ابتدا طرح تجاری خود را ثبت نموده و سپس این طرح را بر روی شرکت قرار داده تا بتوانید تقاضای اقامت نمایید .

نکات مهم در خصوص سرمایه گذاری و اخذ اقامت از این طریق در مکزیک

 1. اقتصاد مکزیک رو به رشد میباشد و کشور توسعه یافته به شمار میرود
 2. کشور مکزیک عضو سازمان تجارت جهانی میباشد
 3. استاندارهای سرمایه گذاری در اکثر معاهدات دوجانبه یا چند جانبه که مکزیک عضو آن میباشد رعایت گردیده است
 4. ایران در کشور مکزیک دارای سفارت میباشد و همچنین کشور مکزیک نیز در ایران دارای سفارت خانه میباشد

آدرس سفارت خانه ایران در مکزیک : PASEO DE LA REFORMA# 2350 COL.LOMAS ALTAS ,DEL MIGUEL HIDALGO MEXICO D.F

آدرس سفارت خانه مکزیک در ایران : تهران، خیابان نلسون ماندلا، خیابان گلفام، پلاک ۱۲

 1. جمعیت کشور مکزیک چنان چه که قبلا اشاره گردید 129 میلیون نفر و نرخ بیکاری در این کشور 3.76 در صد میباشد

شما میتوانید اطلاعات جامع در خصوص اخذ اقامت مکزیک , مهاجرت به مکزیک از طریق سرمایه گذاری را در همین وب سایت بیابید یا چنانچه که بیشتر عرض شد مقالات ما را در گوگل با کلید واژه ملک پور جستجو بفرمایید

اقامت مکزیک از طریق ازدواج

مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج منجر به دریافت اقامت یا تابعیت کشور مکزیک میگردد البته این نوع مهاجرت دارای شرایط و و قوانین خاص خود میباشد که ما در این بخش به صورت کوتاهی به آنها اشاره خواهیم کرد .ویزای ازدواج برای افرادی صادر میگردد که همسر وی دارای تابعیت یا اقامت کشور مکزیک باشد و شخص میتواند بعد از ازدواج و عقد تقاضای کارت اقامت یا تابعیت نماید . دقت نمایید در بیشتر مواقع تابعیت به صورت مستقیم صادر نمیگردد و مدتی به طول می انجامد که شخص ازدواج خود را به صورت حقیقی به دولت مکزیک ثابت نماید . اگر در حین داشتن اقامت موقت طلاق صورت گیرد اقامت بعد از مدتی باطل شده و شخص باید به کشور خود بازگردد .

پیش از ازدواج با فرد تبعه مکزیک حتما با وکلای دادگستری متخصص امر ازدواج در سطح بین الملل مشاوره بفرمایید و از اثار نکاح در حقوق ایران و مکزیک مطلع گردید . شما میتوانید مقالات ما و ویدیوهای ما را در همین وب سایت یا با کلید واژه ملک پور در گوگل جست و جو بفرمایید

نکاه مهم در خصوص ازدواج در مکزیک و مهاجرت از طریق ازدواج به مکزیک

 1. حتما وضعیت اقامتی شخص مقیم مکزیک بررسی شود
 2. پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز را بررسی نمایید
 3. شرایط نکاح را قبل از ازدواج و مهاجرت به مکزیک با یک حقوق دان بررسی فرمایید
 4. مدارک مورد نیاز را باید ترجمه رسمی نمایید (تایید دادگستری ایران و در بعضی مواقع وزارت امور خارجه) و بعد تقدیم به سفارت نمایید
 5. مسائلی نظیر نفقه مهریه گاها تحت تاثیر قانون مکزیک و ایران در تعارض قرار میگیرد و حتما با وکلای حقوق بین الملل مشورت بفرمایید

دقت نمایید در صورتی که از طریق ازدواج با شخص مکزیکیی به مکزیک مهاجرت میفرمایید به شما حق کار و تحصیل اعطا میگردد .

اقامت مکزیک از طریق پناهندگی

پناهندگی را میتوان یکی از خطرناکترین راه های مهاجرت به کشور های مختلف از جمله مکزیک معرفی کرد . افرادی که تقاضای پناهندگی در مکزیک را میکنند مشمول کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی ) نمیگردد . دلایل مخالفت ما با مهاجرت به مکزیک از طریق پناهندگی چیست ؟

 1. پناهندگی دارای شرایط مبهمی است
 2. پناهندهگان اکثر اشخاصی هستند که از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست
 3. امکان بازگشت به کشور خود را ندارید
 4. در خیلی از موارد مجبور به دروع گفتن به کشور خود و کشور مقصد هستید
 5. پناهندگی و راه های سخت تنها راههای اقدام برای مهاجرت نیست . چرا از راه های قانونی و درست اقدام نکنیم ؟

هر چند که ما در خصوص کنوانسیون ژنو اطلاعات جامعی داریم و موارد و پرونده های بسیاری در خصوص پناهندگی در کشور مکزیک مطالعه یا ملاحظه کرده ایم مایل به ارائه خدمات در خصوص پناهندگی در کشور مکزیک نیستیم . به دلیل اینکه بیش از 80 در صد افرادی که از این مسیر مهاجرت نموده اند امکان مهاجرت از طریق قانونی و صحیح را داشته اند . بنابراین توصیه میکنیم بهتر است که قبل از اینکه به عنوان یک پناهنده اقدام به مهاجرت نمایید مقالات خطرات و نکات پناهندگی را در همین وب سایت ملاحظه و مطالعه نمایید .

جمع بندی موضوع اقامت مکزیک

نکته مهم اول در خصوص مهاجرت به مکزیک

 • دقت بفرمایید صرفت تولد در کشور مکزیک سبب اعطای تابعیت نمیباشد یعنی سیستم اعطای تابعیت در مکزیک از طریق خون میباشد .

نکته مهم دوم در خصوص مهاجرت به مکزیک

 • پیش از هر اقدامی با وکلای موسسه ملک پور یا همکاران MIE در سراسر جهان مشورت بفرمایید . ما شما را به وکلای درست و متخصص در موضوع مورد نیاز شما مرتبط خواهیم نمود

نکته مهم سوم در خصوص مهاجرت به مکزیک

 • راه های مهاجرت به مکزیک تنها به طور اختصار و کلی و تنها در قالب چند تیتر در این مقاله بررسی گردید . نکات بسیار مهمی نظیر مشاغل مورد نیاز در مکزیک, چگونگی بررسی پرونده شما , مبلغ مورد نیاز مهاجرت به مکزیک برای پرونده شما , نحوه برخورد سفارت مکزیک با مهاجرت و اساسا چگونگی هزینه در کشور مکزیک و بسیاری از موضوعات مرتبط نیاز به تحلیل و بررسی دارد .

توصیه اکید میکنیم که سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به صورت رایگان مطرح بفرمایید .

در زیر این مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوالات خود را مطرح نمایید و نه تنها در بعضی از مواقع ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص مهاجرت به مکزیک و اخذ اقامت مکزیک پاسخ می دهیم بلکه گاها وکلا و مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت فایل ویدیویی و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر مینمایند .

ضمنا بسیاری از هموطنان که سوال شما را ملاحظه میکنند امکان پاسخ به سوالات شما را دارند . به همین منظور و برای رفاه حال شما نه تنها در بخش زیرین مقاله بلکه در صفحه اول سایت بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده است که همه مردم میتوانند در کنار ما و مشاورین ما به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند .

امید است که از مطالعه مقاله مهاجرت به مکزیک و راه های اخذ اقامت مکزیک لدت برده باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.