اقامت مالزی از طریق تولد

 اقامت مالزی از طریق تولد و شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق تولد و مهاجرت به مالزی و اخذ تابعیت مالزی از طریق تولد در این مقاله کوتاه بررسی گردیده است ،  آیا اخذ اقامت مالزی از طریق تولد در این کشور امکانپذیر می­باشد؟ آیا می­دانید شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت مالزی از طریق تولد چیست؟ فرزندی که از پدر خارجی و مادر مالزیایی در کشور مالزی متولد می­شود، از نظر اقامتی چه وضعیتی دارد؟ آیا والدین خارجی می­توانند اقامت مالزی از طریق تولد را اخذ نمایند؟ اگر در جستجوی دستیابی به اطلاعاتی در خصوص اخذ اقامت مالزی از طریق تولد هستید، ما به شما پیشنهاد می­دهیم با مشاوران برجسته موسسه مشاوره MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک­پور در وین تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان آن­ها در این خصوص بهره مند شوید.

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن کوالالامپور می­باشد. در دهه ۱۹۷۰، مالزی به تقلید از رویه چهار قدرت اقتصادی اصلی آسیا پرداخت و از وابستگی به استخراج معادن و کشاورزی به اقتصادی صنعتی تغییر هویت داد .این کشور دارای یک اقتصاد رو به رشد است، بنابراین افراد زیادی از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می­کنند. و البته مالزی از دسته کشورهایی است که به سختی به افراد خارجی اقامت دائمی و تابعیت اعطا مینماید و باید حتما با مشاور حقوقی در زمینه حقوق بین الملل مشاوره بفرمایید تا دریابید که شرایط خاصی که میبایست دارا باشید تا بتوانید موافقت دولت را جهت اخذ تابعیت و اقامت مالزی را کسب نمایید چه شرایطی میباشند .

اقامت مالزی از طریق تولد

پیش از توضیح اقامت مالزی از طریق تولد، دو شیوه­ی اعطای تابعیت (اصل خاک و اصل خون) به صورت مختصر توضیح داده می­شود.

بر اساس اصل خاک، هر فردی که در قلمرو یا سرزمین یک کشور متولد می‌شود، تابعیت یا شهروندی آن کشور را هم دریافت می‌کند و اصل خون، شیوه‌ای دیگر اعطای تابعیت است که بر اساس آن ملیت هر شخص بر اساس ملیت یک یا هر دو والدین او تعیین می‌شود. کشور مالزی از جمله کشور­هایی است که از قوانین اصل خون تبعیت می­کند. همچنین این کشور سیستم تابعیت دو گانه را نمی­پذیرد.

طبق قانون مالزی، تابعیت و اقامت مالزی از طریق تولد به اشخاص ذیل تعلق می­گیرد.

۱- کودکی که از پدر و مادری با تابعیت مالزی در خاک و یا خارج از خاک مالزی متولد شود.

۲- کودکی که از پدری با تابعیت مالزی و مادر خارجی در خاک و یا خارج از خاک مالزی متولد شود. قابل ذکر است در صورتی که پدر تبعه مالزی و مادر خارجی، رسماً ازدواج نکرده باشند، کودک متولد شده نمی­تواند تابعیت مالزی را برگزیند.

۳- کودکی که از مادری با تابعیت مالزی و پدر خارجی در خاک مالزی متولد شود. این شخص می­تواند تا سن ۱۸ سالگی دو تابعیتی باشد و بعد از آن خود تصمیم می­گیرد که کدام تابعیت را برگزیند. زیرا همان­طور که قبلاً ذکر شد، کشور مالزی تابعیت مضاعف را نمی­پذیرد.

۴- کودکی که از پدر و یا مادر مقیم دائم مالزی متولد شده باشد، به عنوان تبعه مالزی محسوب می‌­گردد.

۵- طبق قانون تابعیت و اقامت در مالزی، اشخاصی که از پدر و مادر خارجی در مالزی متولد شوند، می­توانند تقاضای ثبت تابعیت خود را از دولت مالزی بنمایند. شخص در چنین حالتی بایستی اطلاعات مقدماتی و اولیه از زبان مالزیایی داشته باشد.

۶- کودک متولد شده از پدر و مادر نامعلوم یا بدون تابعیت در قلمرو کشور مالزی.

در این مقاله سعی بر این شد که اقامت از طریق تولد در کشور مالزی مورد بررسی قرار گیرد. حال اگر به دنبال یافتن کشوری مناسب برای تولد فرزند خود هستید، می­توانید از مشاوران با تجربه­ی ما در موسسه­ی مشاوره­ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک­پور در وین کمک بگیرید. مشاوران موسسه حقوقی ملک­پور، شما را در یافتن بهترین گزینه یاری خواهند کرد.

منابع

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B5%D9%84_%D8%AE%D8%A7%DA%A9

http://www.expatfocus.com/expatriate-malaysia-birth

https://en.wikipedia.org/wiki/Malaysian_nationality_law