اقامت مالتا و بررسی راه های اخذ آن

اقامت مالتا و چگونگی اخذ تابعیت و اقامت مالتا، همچنین بررسی تمام مواردی که موجب اخذ اقامت مالتا می­شود در این مقاله به صورت علمی و تخصصی، بررسی شده است. آیا کشور مالتا دارای شرایط مناسب زندگی است؟ این کشور شرایط مناسب اقتصادی برای مهاجرت دارد؟ از طریق چه راه هایی می­ توان اقامت مالتا را اخذ نمود؟ اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتما به این سؤال­ ها برخورده ­اید. ما تمام تلاشمان را کرده ­ایم تا به صورت کلی و مختصر تمامی شرایط اقامت مالتا را از نظر علمی و تخصصی بررسی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا با انتخاب بهترین راه مهاجرت نسبت به شرایط خود، زندگی ایده ­آلی را فراهم آورید.  با این حال، اگر در رابطه با هر یک از شرایط اخذ اقامت مسئله ­ای داشتید و نیاز به اطلاعات بیشتری برای مهاجرت به مالتا و یا حتی کشور­های دیگر داشتید به شما پیشنهاد می­ شود با مشاوران مجرب مؤسسه حقوقی ملک­ پور تماس تلفنی رایگان حاصل نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

اقامت مالتا اقامت مالتا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت مالتا و شرایط عمومی آن

کشور مالتا متشکل از مجمع الجزایری است که در جنوب اروپا قرار دارند. این مجمع الجزایر شامل سه جزیره مالتا، گوزو و کمینو می باشند. کشور مالتا در 80 کیلومتری جنوب ایتالیا، 284 کیلومتری شرق تونس و 333 کیلومتری شمال لیبی واقع شده است. مالتا با مساحتی بالغ بر 316 کیلومتر مربع، دهمین کشور کوچک جهان است. این کشور با 475 هزار نفر، پنجمین کشور کم جمعیت جهان شناخته شده است. پایتخت آن، شهر والتا کوچک ترین پایتخت ملی در اتحادیه اروپا با مساحت 8/0 کیلومتر مربع می باشد. زبان رسمی مردم کشور مالتا، زبان انگلیسی و زبان مالتی است. زبان مالتی تنها زبان سامی است که اتحادیه اروپا آن را به رسمیت می شناسد.
دولت بریتانیا در سال 1964 استقلال این کشور را به رسمیت شناخت و تصویب کرد و در سال 1974 مالتا تبدیل به جمهوری شد. درسال 2004 به اتحادیه اروپا و در سال 2008 به اتحادیه پولی یورو پیوست و در نتیجه واحد پول مالتا در حال حاضر یورو می باشد. مذهب مردم این کشور کاتولیک است. این کشور دارای چشم انداز های زیبا با آب و هوای گرم در تابستان و زمستان های خفیف، افراد را ترقیب به اخذ اقامت مالتا می کند. کشور مالتا با عضویت در ویزای شنگن، افراد را به فکر مهاجرت و اقامت در این کشور وا می دارد، زیرا با داشتن پاسپورت مالتا می توانند در هر کشوری که عضو شنگن است زندگی کنند.

شرایط عمومی مالتا اقامت مالتا

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اقامت اروپا از طریق مالتا

video اقامت مالتا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اقامت اروپا از طریق مالتا

audio اقامت مالتا

اقامت مالتا از طریق کار

سازمان مهاجرت کشور مالتا به شهروندان خارجی در کشور خود اجازه کار می دهد. شهروندانی که شامل کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشند، ملزم به درخواست مجوز کار (ETC) در کشور مالتا هستند. برای اخذ اقامت کاری فرد موظف است مدارکی را برای تأیید به یک کارفرما ارائه دهد. این مدارک عبارتند از:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه

  جدید

 • کپی گواهی پاسپورت
 • مدارک مربوط به سوابق کاری و مهارت های شخص
نرخ بیکاری در کشور مالتا اقامت مالتا

نرخ بیکاری در کشور مالتا

متقاضی بعد از اینکه درخواست به کار کرد، کارفرما نیز طبق خصوصیات و شرایط متقاضی آگهی استخدام را ارائه می کند. اگر در کشور مالتا و اتحادیه اروپا شخصی با این شرایط پیدا نشد، شخص متقاضی مشمول مجوز کار و اقامت مالتا می شود. اقامت کاری در صورت شرایط زیر داده می شود:
1. اجازه کار برای تکمیل پروژه های خاص، همان طور که در قرارداد کاری ارائه شده است
2. اجازه کار برای تکمیل کاری در یک مکان خاص (عموماٌ اقامت کاری موقت است)
3. مجوز استخدام درخواست شده توسط شرکت هایی که به دنبال نیروهای متخصص برای پروژه های خاص هستند
4. مجوز کار برای مشاغلی که در کشور مالتا به ندرت یافت می شود
با توجه به شغلی که در مالتا خواهید داشت، می توانید کارت آبی اتحادیه اروپا را تحت شرایط زیر دریافت نمایید:

 • تابعیت کشورهای جزء اتحادیه اروپا را نداشته باشید
 • حداقل مدرک لیسانس و یا 5 سال سابقه کار در مدارج بالا را دارا باشید
 • دارای پیشنهاد کاری لازم ­الاجرا یا قرارداد کاری در جریان، باشید

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا روند سریع تری نسبت به بقیه ویزاهای کاری مالتا دارد و حدوداً 3 ماه زمان می برد. با اخذ این کارت شما می توانید در هر کدام از کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوید.

اقامت مالتا از طریق کارآفرینی یکی دیگر از راه­های اقامت کاری مالتا می­باشد. در این روش فرد باید از دولت مالتا اجازه کار بگیرد؛ به این صورت که برای تأسیس کار جدید در مالتا باید در 6 ماه اول مبلغ 100 هزار یورو سرمایه گذاری کند. راه دوم این است که توانایی استخدام حداقل 3 نفر با ملیت مالتایی در 18 ماه اول اقامت را داشته باشد. در بعضی مواقع با ارائه یک طرح تجاری صحیح و تأیید آن توسط سازمان توسعه اقتصادی مالتا، مجوز کار به شخص داده می­شود و بعد از یک ماه می­ تواند درخواست اقامت مالتا را بدهد. بعد از 1 سال اقامت کاری در این کشور می­توان برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود اقامت گرفت، به شرط آن که درآمد سالیانه فرد کافی و از درآمد سالیانه یک فرد مالتایی بیشتر باشد. شما می­ توانید تا 5 سال هر سال اقامت موقت خود را تمدید نمایید و بعد از 5 سال می­توانید درخواست اقامت دائم، هم برای خود و هم برای همراه بدهید. بعد از گذشت 5 سال از اقامت دائم در صورتی که به زبان مالتی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشید؛ سوء پیشینه نداشته باشید و صلاحیت شما از نظر دولت مالتا مورد تأیید باشد می­توانید تابعیت و پاسپورت مالتا را درخواست نمایید.

لیست مشاغل مورد نیاز کشور مالتا:

پزشک مدیر کیفیت
مدیریت حسابداری مدیریت پروژه
مدیریت اجرایی مدیر بانکداری اینترنتی

میانگین حقوق افراد در مالتا:

عنوان شغل میانگین حقوق ماهیانه
وکیل 3.983 یورو
روانشناس 7.052 یورو
تکنسین خودرو 5.786 یورو
دانشمند آزمایشگاه بالینی 7.180 یورو
راننده حمل بار 4.072 یورو
معلم زبان انگلیسی 4.290 یورو
پزشک خانواده 10.000 یورو
تکنسین دارو 7.180 یورو
متخصص آزمایشگاه 5.786 یورو
مدیر بازرگانی 3.056 یورو
پرستار متخصص 9.834 یورو
نگهبان 4.072 یورو
مأمور مالیات 5.533 یورو
پشتیبانی فنی 1.489 یورو
راننده کامیون 5.480 یورو

مهاجرت کاری به ماتا

اقامت مالتا از طریق تحصیل

سیستم آموزشی کشور مالتا شبیه به سیستم آموزشی بریتانیا است. این دوره شامل دو دوره آموزشی در مقطع ابتدایی، دوره 6 ساله و در مقطع دبیرستان، دوره 5 ساله می باشد. این دوره ها در مدارس مالتا هم به زبان انگلیسی هم به زبان مالتی، به طور هم زمان آموزش داده می شود. برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی، گواهی امتحان پایان ترم ملزم می باشد؛ این گواهی باید با مدرک سطح الف (عالیه) بریتانیا برابر باشد. بعد از آن نیاز به تحصیل 2 ساله در کالج می باشد تا فرد آمادگی لازم برای رشته مورد نظر دانشگاه خود را پیدا کند. بعد از آن شخص می تواند وارد دانشگاه شود. از این پس تمامی آموزش ها فقط به زبان انگلیسی خواهد بود. هزینه تحصیل در دانشگاه های بین المللی در مالتا به طور میانگین 1220 یورو و در دانشگاه های خصوصی سالیانه 2000 یورو می باشد.

 • تحصیل مدارس

  ثبت نام در مدارس که شامل افراد زیر 18 سال است نیاز به امضای والدین برای ارائه مدارک می¬باشد. همان¬طور که گفته شد در این مقطع، فرزند به دو زبان انگلیسی و مالتی دروس را یاد می¬گیرد.

 • مقطع لیسانس

  در مقطع لیسانس، باید تحصیلات تکمیلی پیشرفته را با نمره B و در سه سطح متوسطه با نمره C پشت سر گذاشته باشید. در دوره کارشناسی مورد ارزیابی قرار می گیرید. همچنین باید موضوعات مورد نظر دانشگاه را مطالعه کرده و نمره بالایی داشته باشید.

 • مقطع فوق لیسانس

  برای تحصیل در این مقطع، داشتن مدرک لیسانس الزامی است. اگر شخصی مدرک لیسانس نداشته باشد می تواند دوره های مهارت پیشرفته را در کالج  های بین المللی بگذراند

 • مقطع دکتری

  تحصیل در مقطع دکتری همانند سایر کشورها نیازمند یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل بالا و یک کار تحقیقی (پروپوزال) با موضوع متناسب با رشته لیسانس نیازمند است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل:

 • پاسپورت متقاضی
 • 2 قطعه عکس پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • تأییدیه پذیرش دانشگاه
 • کپی اصل مدارک تحصیل
 • معادل سازی مدرک تحصیل به زبان انگلیسی و مالتی
 • گواهی تمکن مالی در طول دوره تحصیل
 • مدرک آیلتس 6.5 آکادمیک

  کورس ­های آموزش زبان برای یادگیری تخصصی ­تر به دانشجو­ ها ارائه می­ شود

رتبه بندی دانشگاه های مالتا:

 

نام دانشگاه رتبه در مالتا رتبه در جهان
دانشگاه مالتا 1 951
کالج هنر و تکنولوژی مالتا 2 8.150
مؤسسه آموزش عالی گردشگری مالتا 3 16.402
مؤسسه آموزش عالی اروپا 4 20.407

انواع بورسیه تحصیلی مالتا در سال 2019:

 • رشته نظارت بر اقیانوس دانشگاه مالتا

  فقط در مقطع فوق لیسانس با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل

 • رشته اقلیم شناسی دانشگاه مالتا

  در مقطع فوق لیسانس و دکتری با پرداخت بخشی از هزینه تحصیل، پذیرش دانشجو از کشورهای مورد تأیید دانشگاه

 • رشته اقیانوس شناسی دانشگاه مالتا

  فقط در مقطع فوق لیسانس با پرداخت کل هزینه تحصیل و اقامت

اقامت مالتا از طریق تحصیل هم شرایط بخصوصی دارد. فرد برای تحصیل، ویزای 90 روزه دارد و باید با ارائه مدارک اشتغال به تحصیل، ویزای خود را تمدید نماید. شرایط کار برای اشخاصی که ویزای تحصیلی دارند به این گونه است که، فرد در 3 ماه اول دوره کورس تحصیلی حق کار ندارد و بعد از گذشت 90 روز از کورس تحصیل، اجازه کار خواهد داشت. فرد محصل اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارد. بر خلاف آنچه که بیشتر افراد فکر می کنند، از طریق تحصیل در مالتا نمی توان اقامت این کشور را به دست آورد، چرا که بعد از اتمام تحصیل، فرد تا 6 ماه فرصت دارد به دنبال کار بگردد. بعد از اینکه کار مورد نظر خود را یافت ویزای تحصیلی او به ویزای کاری تبدیل شده و بعد از اقامت موقت 5 سال، می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید. در رابطه با ویزای همراه نیز، باید متذکر شد که با داشتن اقامت تحصیلی، فرد نمی تواند در طول زمان تحصیل خود ویزای همراه (همسر یا خانواده) را اخذ نماید.

images Malta Malta 1 اقامت مالتا

تحصیل در مالتا

اقامت مالتا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در مالتا و گرفتن اقامت مالتا از طریق روش های متقاوتی میسر می شود. سرمایه گذاران می توانند با واریز حداقل مبلغ 650 هزار یورو به صندوق توسعه ملی که توسط دولت مالتا تعیین شده است، سرمایه گذاری کنند. روش دیگر این است که ملکی به ارزش حداقل 350 هزار یورو خریداری کرده و برای 5 سال ملک را در اختیار داشته باشد؛ هر ماه 30 هزار یورو برای مدت 5 سال اجاره ملکی را پرداخت نماید. لازم به ذکر است که برای هر عضو خانواده مبلغ 25 هزار یورو برای واریز به صندوق توسعه، اختصاص باید داد. با این روش بعد از یک سال، اقامت مالتا و پاسپورت دوم مالتایی به شما تعلق خواهد گرفت. این پاسپورت شامل تمامی حقوق شهروندی می شود. همچنین می توان با خرید اوراق قرضه یا سهام دولت به ارزش حداقل 250 هزار یورو به مدت 5 سال تأییدیه خود را عنوان کنید و اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در مالتا

اقامت مالتا از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند مالتایی می­ تواند اقامت مالتا را با خود به همراه داشته باشد. مسلماً از طریق ازدواج صوری و ثابت کردن ازدواج ­تان به مقامات، کار بسیار دشواری می ­باشد. در نتیجه هیچ وقت توصیه نمی­ شود که از طریق ازدواج صوری تابعیت این کشور را  به دست آوردید. به هرحال ازدواج، تابعیت مالتا را به همراه دارد مگر در صورت شرایط زیر:

 • زمانی که با یک شهروند مالتایی ازدواج کردید و از زمان ثبت ازدواج ­تان برای حداقل 5 سال در کنار هم زندگی کرده­ اید
 • با یک شهروند مالتایی ازدواج کردید و جدا شده باشید، در صورتی به شما تابعیت مالتا تعلق می گیرد که از زمان جشن ازدواج ­تان به مدت 5 سال با هم زندگی کرده باشید
 • اگر 5 سال ازدواج کرده باشید و بعد از آن همسرتان (شهروند مالتا) فوت کند، باز واجد شرایط اخذ تابعیت هستید

مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج:

 • سند علنی سازی ازدواج

  10 روز قبل از مراسم آگهی ازدواج ثبت شود

 • سوگند نامه ازدواج
 • اصل شناسنامه طرفین
 • تصویر گذرنامه
 • گواهی عدم ازدواج قبلی (تجرد قطعی) از دفاتر ثبت محلی
 • در صورت مطلقه بودن، گواهی عدم ازدواج مجدد به تأیید دفتار محلی و یک شاهد

  اگر متقاضی قبلاً ازدواج کرده باشد

 • در صورت بیوه بودن، گواهی ازدواج اول و گواهی فوت همسر به تأیید دفاتر محلی و یک شاهد

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت مالتا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

audio اقامت مالتا

اقامت مالتا و اخذ تابعیت از طریق تولد

تابعیت از طریق تولد بر اساس دو قاعده خون و خاک به فرزند اعطا می شود. با توجه به این که فرزند شما در کدام کشور به دنیا می آید و دولت آن بر اساس کدام قاعده به فرزند شما تابعیت می دهد، متفاوت است. قاعده خون از طریق پدر و مادر فرزند که تابعیت چه کشوری را دارند، به فرزند انتقال پیدا می کند و قاعده خاک با توجه به اینکه کودک در چه کشوری به دنیا آمده است، تابعیت آن خاک را می گیرد. در کشور مالتا از سال 2007 به بعد قوانین تابعیت دستخوش تغییرات شده و تابعیت طبق شرایط زیر به فرزند اعطا می شود:

 • حداقل یکی از والدینش از اجداد مالتایی باشد
 • نیاکان پدر یا مادرش در مالتا به دنیا آمده باشند

  این مسئله نیاز به ثابت کردن دارد

لازم به ذکر است، اگر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ تا 1 اوت 2010 درخواست شهروندی و اقامت مالتا را نداده باشند، فرزند واجد شرایط گرفتن تابعیت مالتا نمی شود. اگر پدر و مادر و حتی اجداد آنها مالتایی نبوده باشند، تولد فرزند در کشور مالتا اقامت و تابعیت مالتا را برای پدر و مادر به همراه نمی آورد به علت آن که کشور مالتا فقط از طریق قاعده خون، تابعیت را انتقال می دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت مالتا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

audio اقامت مالتا

اقامت مالتا از طریق پناهندگی

 • پناهندگی نیز یکی از روش های اخذ اقامت لوکزامبورگ می باشد، که به دلیل خطرات جانی، مالی و روحی جبران ناپذیری که در پی دارد توصیه نمی گردد و مؤسسه حقوقی ملک پور نیز هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهد. مطالب ارائه شده در این بخش تنها جهت افزایش سطح آگاهی و هشدار از خطر های این روش می باشد.

خطرات متعددی از جمله کمبود امکانات بهداشتی، برخورد با قاچاقچیان، استقرار در کمپ های کثیف و به دور از خانواده و… جان و مال افراد را تهدید می کند. طبق کنوانسیون ژنو، پناهنده کسی است که در کشور خود به دلایل سیاسی، مذهبی، اجتماعی و … امکان زندگی در کشور خود را ندارد و بیم آن می رود که جانش در خطر است. کشور مالتا همانند کشور روسیه، با امضای 4 کنوانسیون ژنو و 2 پروتکل الحاقی و به تصویب رساندن آنها، از پناه جو ها حمایت می کند. این کشور در سال 2018، طبق سیاست های جدید دولت مالتا اعلام کرد که وضعیت را برای پناهندگانی که درخواست پناهندگی شان رد شده بود و نمی-توانستند به کشور خود بازگردند، بهتر خواهند کرد.

ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت مالتا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در بسیاری از کشورها از هنرمندان و افراد موفق خواسته می شود تا به آن کشور مهاجرت کنند و اقامت آن کشور را دریافت نمایند. رابطه میان ساکنان میزبان و مهمان ها اغلب از برنامه  های مهم اقامت می باشد. با این کار ساکنان اغلب با ارائه سخنرانی ها، کارگاه های آموزشی و یا همکاری با ساکنان محلی درگیر اجتماع می شوند. این امر باعث می شود تا تبادل فرهنگ ها به انجام برسد. هدف این کشورها از این روش این است که کشورشان را به سمت رشد و توسعه سوق دهند. برای مثال، کشور قطر با درخواست از فوتبالیست های معروف خواسته که در تیم ملی فوتبال این کشور بازی کنند، همین امر باعث شده تا کشور قطر میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 شود. متأسفانه اقامت مالتا برای افراد هنرمند و فوق موفق در برنامه های دولت این کشور نمی باشد، اما با توجه به رشد جامعه این کشور شاید این برنامه در برنامه های آینده دولت مالتا جای بگیرد.

اقامت مالتا و هزینه های زندگی در مالتا

هزینه­ زندگی و اقامت مالتا نسبت به بقیه­ کشورهای اروپایی به مقدار قابل توجهی پایین می­ باشد. برای مثال، اجاره یک خانه­ یک خوابه­ مجهز، به مبلغ 952 یورو در ماه اجاره داده می­ شود. این در صورتی است که خانه ­ای مشابه این خانه در لندن هزینه­ اجاره ­اش 1810 یورو در ماه می ­باشد. البته با توجه به اینکه خانه در مرکز شهر مالتا قرار دارد یا اطراف آن، هم هزینه اجاره و هم خرید خانه متغیر است. هزینه­ خرید خانه در مرکز شهر مالتا حدود 2208 یورو می­ باشد، در حالی که همان خانه در انگلستان 2.649 یورو خریداری می­ شود. هزینه­ قبوض از جمله: قبض آب، برق، گاز و… هم برای یک خانه­ 85­ متری به طور میانگین 82 یورو در ماه برآورد شده است. در منچستر و انگلستان هزینه­ غذای سه وعده برای دو نفر در یک رستوران شیک برابر با 60 یورو است، اما این مبلغ در مالتا برابر با 33 یورو می­ باشد. البته این هزینه­ ها بسته به کیفیت غذا متغیر است.

هزینه­ پایین حمل ونقل در این کشور باعث می­ شود تا به فکر خرید خودروی شخصی نباشید؛ این قضیه سالی هزاران یورو پس ­انداز برای شما به ارمغان می ­آورد. هزینه­ حمل و نقل در مالتا ماهانه حدود 25 یورو می­ شود که این هزینه در شهر لندن 2 برابر است. افراد با اقامت مالتا و شهروندی این کشور بیمه­ رایگان دریافت می ­نمایند. بسیاری از افراد بیمه­ تحت پوشش کارفرمایان خود را ثبت می کنند، این بیمه یا رایگان است یا هزینه­ی خیلی کمی را در برمی ­گیرد. قیمت دارو در کشور مالتا نسبت به سایر مبالغ دیگر بیشتر است، به دلیل آنکه دارو جزء واردات این کشور محسوب می ­شود. هزینه مایحتاج هر خانه ­وار با توجه به تعداد افراد از 150 تا 250 یورو در ماه می ­باشد. به طور کلی یک زوج به راحتی می­ توانند با مبلغ حدود 2.250 یورو در ماه، یک زندگی راحت داشته باشند. متذکر می­ شویم که کپی برداری از مطالب فوق بدون ذکر منبع، غیر قانونی و شرعاً حرام است.

جدول میانگین هزینه ­های زندگی در مالتا

کالا قیمت
شیر (1 ایتر) 89 سنت
یک قرص نان 99 سنت
برنج (1 کیلوگرم) 1 یورو و 76 سنت
12 عدد تخم مرغ 2 یورو و 14 سنت
مرغ (1 کیلوگرم) 6 یورو 63 سنت
گوشت گاو (1 کیلوگرم) 10 یورو و 55 سنت
میوه و سبزیجات 12 یورو و 11 سنت
آب (1.5 لیتر) 73 سنت
بلیط یک طرفه (شهری) 1 یورو و 50 سنت
ورودی تاکسی (تعرفه عادی) 10 یورو
بنزین (1 لیتر) 1 یورو و 34 سنت
تسهیلات عادی ماهیانه 79 یورو و 25 سنت
مکالمه تلفن همراه (1 دقیقه) 23 سنت
اینترنت نامحدود 31 یورو و 86 سنت
البسه (ماهیانه) 270 یورو و 55 سنت
اجاره آپارتمان یک خوابه 740 یورو و 57 سنت
اجاره آپارتمان 3 خوابه 1.246 یورو و 46 سنت
خرید آپارتمان (هر متر) 2.438 یورو و 56 سنت

نمودار هزینه های زندگی در مالتا اقامت مالتا

هزینه تحصیل و زندگی در مالتا

اقامت مالتا و اخذ تابعیت مالتا

پاسپورت مالتا یکی از با ارزش ترین پاسپورت های جهان به شمار می رود. مالتا عضو کشورهای منطقه شنگن می باشد و با داشتن پاسپورت این کشور امکان سفر به 163 کشور جهان را دارید. کشور مالتا هیچ گونه محدودیتی برای دوتابعیتی ها ندارد، ولی نیاز است شهروند فقط دارای یک محل اقامت برای اهداف مالیاتی باشد. برای اخذ تابعیت مالتا شخص باید 18 سال سن داشته باشد و دارای حداقل 6 سال اقامت دائم باشد، به شرط آنکه 4سال بدون وقفه در آنجا حضور داشته باشد. البته این را هم در نظر داشته باشید که، از طریق اقامت کاری موقت می توانید اقامت مالتا را به اقامت دائم و بعد از آن به شهروندی مالتا تبدیل کنید. باید به این موضوع اشاره کرد که متقاضیان می توانند از طریق MRVP (اقامت و برنامه ریزی ویزای مالتا) و یا IIP (برنامه سرمایه گذاری فردی) درخواست اقامت و در پی آن، درخواست تابعیت مالتا را بدهند.
پروسه MRVP 4 ماهه است؛ پروسه IIP حدوداً 12 ماهه است. برای اقدام از طریق این دو روش، شخص باید 18 ساله باشد و متعهد به خرید سهم، ملک و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولت مالتا باشد. در روش IIP فرد ملزم است که ثبت اقامت کند. خود متقاضی و همراهان نباید سابقه کیفری داشته باشند. در روش MRVP پرداخت 30 هزار یورو به دولت مالتا، که همسر و همه فرزندان وابسته را در بر دارد، از شرایط اصلی می باشد. همچنین برای سایر وابستگان (پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر) باید مبلغ 5 هزار یورو پرداخت کرد. لازم به ذکر است، طبق قوانین دولت مالتا، افغان ها و افردادی که ملیت کره شمالی را دارند؛ با استفاده از این دو روش نمی توانند اخذ اقامت مالتا و تابعیت آن را دریافت نمایند. نکته جالب توجه این است که ایرانی ها نیز فقط از طریق روش MRVP واجد شرایط اخذ اقامت و تابعیت هستند.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت مالتا عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی با پر کردن فرم درخواست تمکن مالی
 • کپی پاسپورت
 • کپی بیمه سلامت
 • وضعیت حساب بانکی به عنوان سند تمکن مالی
 • فرم ثبت هویت الکترونیکی
 • فرم درخواست تابعیت
 • گزارش پزشکی
 • گزارش درآمد سالیانه

  در زمان درخواست شهروندی نروژ و در حین پردازش درخواست

 • جزئیات خانواده، تحصیلات و مشاغل دیگر
 • گواهی عدم سو پیشینه

روند صدور پاسپورت مالتا ممکن است که تا 6 ماه به طول بیانجامد.

پاسپورت مالتا
اقامت مالتا و سخن پایانی

اقامت مالتا و بررسی روش های متفاوت برای اقامت مالتا، با توجه به شرایط متقاضی برای اخذ اقامت مالتا و تابعیت این کشور، همچنین وضعیت کار و هزینه های زندگی در مالتا خدمت متقاضیان ارائه شد. سرمایه گذاری، تولد و ازدواج در خاک این کشور و تبعات آن به صورت تخصصی و علمی در مقاله بالا مورد بررسی مشاوران متخصص مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش، قرار گرفته شده است. هدف ما از جمع آوری اطلاعات این بوده که بتوانیم به یکسری از سؤال های شما بزرگواران، در رابطه با مهاجرت و اقامت مالتا پاسخ دهیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت مالتا می توانید از تماس تلفنی رایگان با مشاوران ما بهره مند شوید. علاوه بر این شما می توانید در قسمت دیدگاه (ثبت پرسش) که در انتهای مقاله وجود دارد، پرسش های خود را بیان کنید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.

law اقامت مالتا
2 پاسخ
 1. Fariborz گفته:

  سلام
  ما در مالتا هستیم خواستیم برای ثبت شرکت و اقامت مالتا صحبت کنیم آیا شما نماینده ای در این شهر دارین
  با تشکر فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.