اقامت لیختن اشتاین و بررسی روش های اخذ آن

اقامت لیختن اشتاین، مهاجرت به لیختن اشتاین و اخذ اقامت و تابعیت لیختن اشتاین در این مقاله علمی بررسی گردیده و تمام نکات مهم و ضروری در باب کسب اقامت لیختن اشتاین به صورت ساده و خلاصه بیان گردیده است. علاقه مندان مهاجرت به لیختن اشتاین معمولاً با سوالاتی از این قبیل مواجه می شوند که آیا یک شهروند خارجی می تواند اقامت لیختن اشتاین را کسب کند؟ از چه راه هایی می توان به لیختن اشتاین مهاجرت کرد؟ شرایط زندگی در لیختن اشتاین چگونه است؟ پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات در باب اقامت لیختن اشتاین در این مقاله با ما همراه باشید. ما تلاش نموده ایم نکات مهم و علمی در مورد شرایط مهاجرت به لیختن اشتاین و کسب اقامت آن را خلاصه وار بیان داریم. همچنین شما می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.

 • اقامت لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن
 • اقامت لیختن اشتاین از طریق کار
 • اقامت لیختن اشتاین از طریق تحصیل
 • اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج
 • اقامت لیختن اشتاین و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت لیختن اشتاین از طریق پناهندگی
 • اقامت لیختن اشتاین و هزینه های زندگی در لیختن اشتاین
 • اقامت لیختن اشتاین و اخذ تابعیت لیختن اشتاین
اقامت لیختن اشتاین 5 اقامت لیختن اشتاین

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت لیختن اشتاین و شرایط عمومی آن

لیختن اشتاین یکی از کوچک ترین کشورهای جهان است که به عنوان چهارمین کشور کوچک جهان شناخته شده است. این کشور در اروپای مرکزی و مابین کشور اتریش و سوییس قرار گرفته است. تقریبا نیمی از لیختن اشتاین در میان کوه ها قرار گرفته است و بیشترین ارتفاع آن 2،599 متر بالاتر از دریا است. پایتخت لیختن اشتاین شهر فادوتس است اما پرجمعیت ترین شهر آن شان است. کل مساحت این کشور حدود 160 کیلومتر مربع است که در این مساحت حدود 37 هزار نفر ساکن هستند. بیشتر مردم این کشور لیختن اشتاینی هستند اما باقی مردم آن اغلب از سوییس، اتریش و آلمان می باشند و زبان رسمی این کشور آلمانی است. واحد پول لیختن اشتاین فرانک سوییس است اما یورو و دلار نیز در این کشور رد و بدل می شود. لیختن اشتاین به دلیل طبیعت چشمگیری که دارد مشابه سوییس یکی از زیباترین کشورهای جهان است. از این رو هر ساله گردشگران زیادی از این کشور دیدن می کنند و گردشگری جزو صنایع مهم این کشور محسوب می شود. هر چند صنایع دیگری نیز در این کشور رواج دارد که به آن خواهیم پرداخت.

پاسپورت لیختن اشتاین اقامت لیختن اشتاین

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت لیختن اشتاین از طریق کار

همانطور که ذکر شد کشور لیختن اشتاین بدلیل داشتن طبیعت بسیار زیبا و چشمگیر، از مقاصد گردشگری پر طرفدار در اروپا به شمار می رود، به طوری که گردشگری جزو یکی از صنایع این کشور به حساب می آید. هرچند بانکداری و کشاورزی نیز از جمله صنایع رایج این کشور می باشند. به طور کلی اقتصاد کشور لیختن اشتاین بیشتر حول محور صادرات این کشور می چرخد که در زمینه تولید وسایل دندانپزشکی و ماشین آلات می باشد. از آنجایی که کشور لیختن اشتاین شرایط خاصی را برای ورود افراد متخصص و یا نیروی کار به کشور خود قرار نداده است بنابراین شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی که تمایل داشته باشند برای کار به این کشور مهاجرت نمایند، باید حتما از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کار داشته باشند. این پیشنهاد کاری باید از طرف یک کارفرمای معتبر در کشور لیختن اشتاین صادر گردد و به طور حتم تحصیلات شخص و سطح توانایی شخص در دانش زبان آلمانی و انگلیسی نیز در موفقیت پرونده او تاثیر خواهد داشت. تقریبا 40 درصد از نیروی کار در لیختن اشتاین در بخش صنعت کار می کنند و به طور میانگین می توان گفت که هر یک از شرکت های موجود در لیختن اشتاین حداکثر 10 نفر را در شرکت خود استخدام می کنند که اغلب نیز تحصیل کرده می باشند. در نمودار زیر نیز می توانید نرخ بیکاری کشور لیختن اشتاین را مشاهده نمایید. بر اساس این آمار در سال 2018 نرخ بیکاری لیختن اشتاین 1.6 درصد بوده که نرخ بسیار خوبی می باشد. در صورتی که شما بتوانید پیشنهاد کاری از یک کارفرما دریافت نمایید می توانید از این طریق درخواست ویزای کار کنید و در نهایت به اقامت لیختن اشتاین دست یابید. به طور قطع اقامت شما در این کشور ابتدا موقت بوده و در صورتی که 5 سال در این کشور مشغول به کار باشید می توانید برای اقامت دائم لیختن اشتاین و پس از 30 سال برای پاسپورت لیختن اشتاین درخواست دهید.

اقامت لیختن اشتاین اقامت لیختن اشتاین

مهاجرت کاری به لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین از طریق تحصیل

نکته بسیار قابل توجه در مورد کشور لیختن اشتاین درصد مردم با سواد در این کشور است که 100 درصد مشخص شده است. این موضوع نشان می دهد که تمام مردم کشور لیختن اشتاین به تحصیل می پردازند و با سواد بودن در میان مردم این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است. مدرسه در این کشور تا قرن نوزدهم اجباری نبود اما از سال 1805 تمام مردم این کشور به گذراندن دوره مدرسه دعوت شدند. تحصیل در این کشور هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

 • تحصیل در مدارس لیختن اشتاین

  در این کشور فرزندان دو سال را در مهدکودک، 5 سال را در مدارس ابتدایی و 4 سال را در مدارس متوسطه می گذرانند که 3 نوع مدرسه متوسطه در این کشور وجود دارد که شامل Gymnasium، Realschule، Oberschule می باشد.

 • تحصیل در لیختن اشتاین در مقطع لیسانس

  تحصیل در لیختن اشتاین در مقطع لیسانس اغلب 3 تا 4 سال به طول می انجامد. در این کشور دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد که بسته به دانشگاهی که قصد دارید اقدام نمایید باید توانایی زبان آلمانی و یا انگلیسی داشته باشید. در دانشگاه های دولتی لیختن اشتاین تحصیل به زبان آلمانی صورت می پذیرد که هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در حدود 850 فرانک سوییس برای هر ترم می باشد. اما تحصیل در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی انجام می شود و حدود هزینه آن برای یک سال تحصیل 12 هزار یورو تا 15 هزار یورو می باشد.

 • تحصیل در لیختن اشتاین در مقطع فوق لیسانس

  تحصیل در این مقطع در کشور لیختن اشتاین در حدود 1 تا 2 سال بوده و در زمینه رشته های مختلفی مانند معماری و مدیریت دوره های گسترده ای را تشکیل می دهند. دانشگاه های دولتی و خصوصی در کشور لیختن اشتاین دوره های فوق لیسانس را تشکیل می دهند که مشابه با دوره لیسانس هزینه دوره ها بسته به دانشگاه و رشته متفاوت می باشد.

 • تحصیل در لیختن اشتاین در مقطع دکترا

  تحصیل در لیختن اشتاین در مقطع دکترا به صورت گسترده و در دانشگاه های مختلفی ارائه می شود. تحصیل در این مقطع به طور قطع نیازمند تاییدیه و پذیرش یک استاد راهنما می باشد تا شما به عنوان دانشجو دکترا در این کشور پذیرفته شوید.

به طور قطع شما با تحصیل نمی توانید اقامت لیختن اشتاین را به طور مستقیم بدست آورید. اما افرادی که از طریق تحصیل به این کشور وارد می شوند، پس از اتمام تحصیل خود در صورت اشتغال به کار می توانند در نهایت به اقامت لیختن اشتاین دست پیدا کنند. در زیر لیست دانشگاه های شناخته شده لیختن اشتاین را به همراه رنک کشوری آن ها مشاهده می کنید.

نام دانشگاه رنک کشوری
University of Liechtenstein 1
Private University in the Principality of Liechtenstein  2
Liechtenstein Institute  3
International Academy for Philosophy 4
تحصیل در لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری

کشور لیختن اشتاین کشوری کوچک است که در بین کشورهایی همچون اتریش و سوییس و در قلب اروپا قرار دارد. این کشور یکی از بزرگترین مراکز مالی برای صندوق های بانکی و سرمایه گذاری است. کشور لیختن اشتاین این امکان را فراهم آورده است که بتوان در صورت داشتن سرمایه لازم در این کشور سرمایه گذاری نمود. این کشور برنامه اقامتی از طریق سرمایه گذاری ارائه نمی دهد و سرمایه گذاری در لیختن اشتاین تنها جنبه کسب سود و تجارت در اروپا دارد. یکی از نکات مثبت در زمینه سرمایه گذاری در لیختن اشتاین میزان نرخ مالیات نسبتا پایین شرکت ها در این کشور است که در سال های گذشته به صورت ثابت و در حدود 13 درصد بوده است.

اقامت لیختن اشتاین 2 1 اقامت لیختن اشتاین

در مورد امنیت سرمایه گذاری نیز با توجه به آمار داده شده در مورد کشور لیختن اشتاین می توان نوشت که این کشور در مقابل سرمایه گذاران خارجی بسیار متعهد بوده و نظام قضایی این کشور تفاوتی میان مردم کشور خود و اتباع کشورهای خارجی قائل نمی شود. در نمودار زیر نیز می توانید میزان کنترل فساد در کشور لیختن اشتاین را مشاهده نمایید. این شاخصه در بازه 2.5- تا 2.5 امتیاز دهی می شود که عدد 2.5 بیانگر کمترین سطح فساد و بیشترین کنترل فساد می باشد. همانطور که در این نمودار مشاهده می کنید کنترل فساد در کشور لیختن اشتاین تقریبا 2 بوده که رتبه هفتم جهان را برای این کشور به همراه دارد و نشان دهنده امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

رتبه جهانی لیختن در کنترل فساد

اقامت لیختن اشتاین 3 اقامت لیختن اشتاین

نمودار شاخص کنترل فساد در لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین 4 اقامت لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج

یکی از راه های دریافت اقامت لیختن اشتاین ازدواج با تبعه این کشور است. اکثر کشورها در صورت ازدواج به زوجین اجازه می دهند تا به هم ملحق شده و بتوانند در کنار یکدیگر زندگی کنند. لیختن اشتاین نیز از جمله این کشورها می باشد. اما به طور قطع تبعه کشور لیختن اشتاین که برای الحاق همسر خود درخواست می دهد باید شرایطی داشته باشد. این شرایط شامل اثبات توانایی مالی فرد در تامین زندگی خود و همسرش می باشد. در صورت داشتن این شرایط می تواند برای الحاق همسر خود درخواست دهد. از این رو ابتدا به همسر او اقامت لیختن اشتاین برای مدت 1 سال داده می شود و این اقامت هر ساله قابل تمدید بوده و تمدید می شود. سپس در صورتی که 5 سال از اقامت همسر تبعه لیختن اشتاین بگذرد و ازدواج آنها همچنان پا بر جا باشد، به شخص اقامت دائم داده می شود. در صورتی که شخص 10 سال در کشور لیختن اشتاین زندگی کرده باشد و 5 سال از زندگی مشترک آنها گذشته باشد و همچنین در صورتی که همسر تبعه لیختن اشتاین به زبان آلمانی تسلط داشته و تابعیت قبلی خود را رها کند، می تواند برای پاسپورت لیختن اشتاین درخواست دهد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین و اخذ تابعیت از طریق تولد

اولین راه برای دریافت تابعیت یک کشور تولد است. کشورهای مختلف در مورد اهدای تابعیت از طریق تولد از قوانین متفاوتی پیروی می کنند. به طور کلی دو اصل بر تولد یک کودک و اهدای تابعیت از این طریق حاکم است. قانون خون و قانون خاک. کشورهایی که از قانون خاک پیروی می کنند با تولد هر کودک در خاک آنها، تابعیت کشور خود را اهدا می کنند اما کشورهایی که از قانون خون پیروی می کنند در صورتی تابعیت کشور خود را به کودک می دهند که پدر و یا مادر کودک تبعه آن کشور باشند. در این میان کشور لیختن اشتاین از قانون خون پیروی می نماید. این بدین معنی است که کودکانی که پدر یا مادر آنها تابعیت لیختن اشتاین را داشته باشند می توانند تابعیت لیختن اشتاین را کسب کنند و تنها از طریق تولد کودک در خاک لیختن اشتاین تابعیت این کشور اهدا نمی شود. البته در صورتی که کودکی در خاک لیختن اشتاین به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشد، بدلیل نامعلوم بودن تابعیت او، تابعیت لیختن اشتاین را کسب خواهد کرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین از طریق پناهندگی

 • افرادی ممکن است به پناهندگی به عنوان راه مهاجرت خود نگاه کنند اما توجه به این نکته الزامی است که پناهندگی پر خطرترین راه مهاجرت است و موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه اقدامی در این زمینه نداشته و این راه را به هیچ عنوان به شما بزرگواران پیشنهاد نمی دهد.

 پناهندگی به افرادی داده می شود که در کشور خود به دلایل مختلفی از جمله مذهبی، اجتماعی، سیاسی و … از نظر جانی در خطر بوده و امکان زندگی در کشور خود را ندارند. از این رو کنوانسیونی برای پناهندگان طراحی شد که به کنوانسیون ژنو معروف می باشد. کشور لیختن اشتاین نیز جزوی از این کنوانسیون بوده و از این رو موظف گردیده است تا به پناهندگانی که به دلایلی کاملا حقیقی به این کشور مهاجرت کرده و پناه برده اند، پناه دهد. در سال 2016 حدود 156 درخواست پناهندگی به کشور لیختن اشتاین داده شده است که این کشور به حدود 47 درصد از آنها پاسخ مثبت داده است. بیشترین تعداد پناهندگان به این کشور از کشورهای سوریه و صربستان بوده اند. 

شرایط پناهندگی در لیختن اشتاین

اقامت لیختن اشتاین و هزینه های زندگی در لیختن اشتاین

هر فرد جهت زندگی در لیختن اشتاین با هزینه های مختلفی روبرو است که بیشترین هزینه ها مربوط به هزینه مسکن و خورد و خوراک می باشد. در کشور لیختن اشتاین به طور میانگین هر فرد می تواند با 1،500 فرانک در ماه نیز زندگی کند. البته این مبلغ بیشتر برای زندگی دانشجویی می باشد و افرادی که متاهل هستند باید مبلغ بالاتری را برای هزینه زندگی خود در ماه در نظر بگیرند. لیستی از هزینه های زندگی برای یک ماه به شرح زیر است.

اجاره مسکن با آب و برق: 560 فرانک هزینه های موبایل: 50 فرانک
مواد غذایی: 300 فرانک بیمه درمانی: 100 فرانک
پوشاک: 70 فرانک تفریحات: 100 فرانک

اقامت لیختن اشتاین و اخذ تابعیت لیختن اشتاین

همانطور که در بالا به طور کامل توضیح دادیم اقامت لیختن اشتاین را از چند طریق می توان به دست آورد. که هر یک از این راه ها شرایط خاص خود را دارد. تحصیل به خودی خود موجب اقامت نمی شود اما در صورتی که فرد پس از تحصیل به کار مشغول شود و یا به صورت مستقیم از طریق دریافت یک پیشنهاد شغلی، ویزای کار لیختن اشتاین را کسب نماید و به کار در این کشور مشغول شود، پس از 5 سال می تواند اقامت دائم لیختن اشتاین و پس از 30 سال نیز برای تابعیت و پاسپورت لیختن اشتاین درخواست دهد. به طور کلی امکان اخذ پاسپورت لیختن اشتاین برای تمامی افراد پس از 30 سال فراهم خواهد شد. نکته ای که در این بین وجود دارد این است که افراد زیر 20 سال که اقامت لیختن اشتاین را دارند، سال های اقامت آنها برای بدست آوردن پاسپورت لیختن اشتاین، هر سال قبل از 20 سالگی آنها که در لیختن اشتاین سپری شده است، دو سال محسوب می شود.

امکان اخذ اقامت لیختن اشتاین از طریق ازدواج نیز برای شما وجود دارد که در صورت ازدواج با تبعه لیختن اشتاین پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم لیختن اشتاین و پس از 10 سال برای پاسپورت لیختن اشتاین درخواست دهید. از طریق تولد نیز تنها در صورتی که پدر یا مادر شخص تبعه لیختن اشتاین باشند امکان دریافت تابعیت وجود دارد. کشور لیختن اشتاین شرایط دیگری را برای اهدای اقامت دائم کشور خود به اتباع کشورهای دیگر قرار داده است که به لاتاری شباهت دارد. به این صورت که دولت لیختن اشتاین سالانه به 89 نفراز اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوییس اقامت کشور خود را اهدا می نماید. البته تحت شرایطی ممکن است این اقامت را به اتباع کشورهای دیگر نیز اهدا نماید. 72 جایگاه از تعداد 89 نفر به اتباع اتحادیه اروپا اهدا شده و 17 نفر باقی مانده مربوط به اتباع کشور سوییس می باشد. که بیشترین تعداد این اقامت نیز به افرادی داده می شود که در کشور لیختن اشتاین مشغول به کار می باشند. در مورد اهدای این اقامت به اتباع غیر اتحادیه اروپا و سوییس می توان گفت که این اقامت تنها به مدیران، متخصصان و کارکنان ماهری از اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا و سوییس داده می شود که در کشور لیختن اشتاین تجربه کاری داشته باشند و مشغول به کار باشند. که در این لاتاری افرادی که انتخاب می شوند اجازه اقامت به مدت 5 سال در کشور لیختن اشتاین داده می شود. این افراد پس از این 5 سال می توانند مجدد برای تمدید اقامت خود درخواست دهند.

پاسپورت لیختن اشتاین
اقامت لیختن اشتاین و سخن پایانی

اقامت لیختن اشتاین و تمامی راه های کسب اقامت لیختن اشتاین را به طور کلی در این مقاله بررسی نمودیم. همانطور که مشاهده نمودید اقامت این کشور را از راه هایی کاملا قانونی می توان به دست آورد اما شرایط موجود برای کسب اقامت این کشور شرایط آنچنان آسانی نمی باشد و شخص برای دریافت اقامت لیختن اشتاین راهی سخت پیش رو دارد. از آنجایی که نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است افرادی ممکن است تمایل داشته باشند برای کار در این کشور اقدام نمایند اما متاسفانه دولت این کشور شرایط راحتی را جهت دریافت اقامت لیختن اشتاین از طریق کار قرار نداده اند. شرایط اخذ اقامت در کشورهای دیگری همچون آلمان، اتریش و کانادا نیز وجود دارد که در صورتی که شما شرایط لازم برای کار در این کشورها را داشته باشید می توانید به راحتی برای کار در این کشورها اقدام نمایید. از این رو پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد این موضوع و بررسی شرایط کار در کشورهای مختلف از مشاوران مجرب موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه استفاده نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید با درج سوالات خود در زیر همین مقاله در قسمت دیدگاه، در اسرع وقت به پاسخ سوالات خود دست یابید.