اقامت قبرس و بررسی روش های اخذ آن

 • اقامت قبرس و شرایط عمومی آن
 • اقامت قبرس از طریق کار
 • اقامت قبرس از طریق تحصیل
 • اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت قبرس از طریق ازدواج
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت قبرس از طریق پناهندگی
 • اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس
 • اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس
اقامت قبرس اقامت قبرس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت قبرس و مقدمه ای بر آن

اقامت قبرس، شرایط مهاجرت به قبرس و راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. اقامت قبرس گاهی ممکن است در کنار سایر کشورها مورد درخواست و تقاضای برخی از افراد قرار گیرد. اما در ابتدا سوالاتی برای افراد ایجاد می شود از جمله اینکه راه های اخذ اقامت قبرس کدام است؟ قوانین مهاجرت و اخذ اقامت قبرس چگونه است؟ شرایط اخذ اقامت قبرس از طربق سرمایه گذاری به چه صورت است؟ ما در این مقاله تمامی راه های اخذ اقامت و تابعیت قبرس از جمله اخذ اقامت قبرس از طریق کار، اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل، اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج و تولد را مورد تحلیل و ارزیابی قرار داده ایم. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس و سایر کشورها به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اقامت قبرس

video اقامت قبرس

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اقامت قبرس

audio اقامت قبرس

اقامت قبرس و شرایط عمومی آن

برای اخذ اقامت قبرس لازم است یک سری اطلاعات عمومی را در خصوص این کشور داشته باشیم. این کشور در اروپا واقع شده است که به دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شده است و پایتخت آن نیز شهر نیکوزیا می باشد. دو زبان ترکی و یونانی از زبان های رسمی این کشور می باشد که ساکنان بخش قبرس شمالی ترک زبانان می باشند که پیرو دین اسلام هستند و ساکنان بخش جنوبی نیز یونانی زبانان هستند که پیرو دین ارتودکس می باشند. پول رسمی این کشور یورو می باشد و تمام جمعیت آن نیز حدود 1 میلیون و 100 هزار نفر می باشد که تعداد 840 هزار نفر از این جمعیت در قبرس جنوبی استقرار دارند و مابقی در قبرس شمالی و بخش ترک نشین در زندگی و امرار معاش به سر می برند. در نتیجه بیش از 70 درصد ساکنان این کشور را یونانی زبانان بخش قبرس جنوبی تشکیل داده اند و کمتر از 20 درصد این جمعیت متشکل از ترک زبانان بخش قبرس شمالی می باشد. اقامت قبرس می تواند از روش های مختلف و در صورت طی مراحل خاصی به دست آید که پس از آن نیز افراد می توانند به اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور نیز برسند. در ادامه تمامی راه ها از جمله اقامت از طریق کار، اقامت از طریق تحصیل، اقامت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق ازدواج و تولد را مورد بررسی قرار می دهیم.

اقامت قبرس اقامت قبرس

اقامت قبرس از طریق کار

اقامت قبرس از طریق کار را در ابتدا مورد بررسی قرار می دهیم. کشور قبرس از نرخ بیکاری مطلوبی برخودار نمی باشد و آمار بالایی را نشان می دهد. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد از سال 2012 تا سال 2017 نرخ بیکاری این کشور بالای 10 درصد بوده است.

اقامت قبرس 1 اقامت قبرس

لازم به ذکر است که برخلاف سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، دانمارک و هلند و…. که درآمدها برای افراد متخصص بالا است، در کشور قبرس میزان حقوق و دستمزد پایین بوده و ارزش گذاری بالایی برای تخصص و مهارت افراد در نظر گرفته نشده است. به این صورت که یک کارمند تا حدود 2000 یورو در ماه حقوق دریافت می نماید و یک کارگر ساده نیز ماهیانه زیر 1000 یورو می تواند دستمزد دریافت نماید. اما با این حال ممکن است افرادی در پی کسب اطلاعات در خصوص چگونگی اخذ اقامت قبرس از طریق کار باشند. این افراد جهت مهاجرت کاری به این کشور نیازمند یک پیشنهاد شغلی می باشند. این پیشنهاد شغلی در ابتدا باید توسط وزارتخانه و اداره کار قبرس مورد بررسی قرار گیرد و پس از اینکه محرز شد که برای کار درخواست شده نیروی مورد نیاز در قبرس وجود ندارد و به نیروی خارجی احتیاج است و در صورت تایید نهایی اداره کار، افراد خارج از اتحادیه اروپا می توانند با آن پیشنهاد کاری صادر شده توسط کارفرما به قبرس مهاجرت نمایند. این افراد در ابتدا یک اقامت 1 ساله دریافت می کنند و پس از آن در صورتی کار خود را حفظ کنند و تا 5 سال همچنان اقامت خود را تمدید نمایند می توانند برای اخذ اقامت دائم قبرس اقدام کنند.

مهاجرت کاری به قبرس

اقامت قبرس از طریق تحصیل

برخی از افراد به قصد اخذ اقامت قبرس از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور می شوند و به تحصیل در قبرس می پردازند. متقاضیان غیر اروپایی پس از اینکه موفق به اخذ ویزای تحصیلی قبرس شدند می توانند در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. اما در میان دانشگاه های این کشور یک دانشگاه به نام نیکوزیا در بخش اروپایی قبرس وجود دارد که دارای یک رتبه بالا و وزن علمی مناسب در سراسر دنیا می باشد و دانشجویان بسیاری را از کشورهای مختلف جهان به خود جذب می نماید. مدرک علمی صادر شده از این دانشگاه مورد تایید کشورهای مهمی همچون آمریکا، کانادا و کشورهای اروپایی می باشد. متقاضیان اخذ اقامت قبرس از طریق تحصیل می توانند در این دانشگاه در شته های علوم انسانی، علوم تجربی و پزشکی و همچنین در رشته های هنر به تحصیل بپردازند. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که موفق به پیدا کردن کار از طرف یک کارفرما شدند و یا در صورت ایجاد خوداشتغالی و یا انجام سرمایه گذاری می توانند اقامت خود را از اقامت تحصیلی به نوع دیگر تبدیل نمایند و در صورتی که موفق شدند تا 5 سال اقامت خود را حفظ کنند می توانند به اخذ اقامت دائم دست پیدا کنند.

در زیر به بررسی مقاطع تحصیلی در دانشگاه نیکوزیا در قبرس می پردازیم:

 • تحصیل در مقطع کارشناسی

  طول دوره تحصیل در این مقطع در دانشگاه نیکوزیا 4 سال می باشد که از نیازمندی های پذیرش دانشجویان ارائه مدرک زبان آیلتس 5.5 الی 6 می باشد و در صورت عدم ارائه این مدرک زبان، از طرف دانشگاه از دانشجویان یک تعیین سطح گرفته می شود و با توجه به سطح زبانی که دارند در دوره های زبان انگلیسی ملزم به گذراندن دوره زبان می شوند. هزینه تحصیل نیز در مقطع لیسانس با توجه به رشته های متفاوت سالیانه حدود 9 هزار یورو در سال خواهد بود.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

  در این مقطع نیز دانشجویان می توانند در رشته های مختلف از جمله رشته های پزشکی، داروسازی، رشته های مدیریتی، رشته های فنی مهندسی و… می توانند پذیرش تحصیلی بگیرند و 2 ساله مقطع فوق لیسانس خود را به اتمام برسانند. زبان مورد نیاز در این مقطع برای این دانشگاه آیلتس 6 الی 6.5 می باشد که در صورت ارائه این مدرک زبان می توانند قبل از ورود به دانشگاه در همان کشور قبرس کورس های مورد نیاز زبان را بگذرانند سپس وارد دانشگاه شوند. هزینه تحصیل در این مقطع در حدود 13 هزار یورو در رشته های غیر پزشکی می باشد. هزینه رشته های پزشکی در 3 سال نخست به صورت تقریبی 18000 یورو و در 3 سال پایانی نیز حدود 22000 یورو است.

 • تحصیل در مقطع دکترا

  تحصیل در مقطع دکترا نیز ممکن است بین 3 الی 5 سال به طول انجامد اما به صورت طبیعی دانشجویان حتی 3 ساله نیز می توانند تحصیلات خود را به پایان برسانند. مدرک زبانی که برای این مقطع مورد نیاز است آیلتس بالای 6.5 است و همچنین یک سوپروایز (استاد راهنما) حتما مورد نیاز می باشد. رشته های گسترده ای در این دانشگاه در مقطع دکترا ارائه می گردد از جمله رشته های علوم پایه، پرستاری، فنی مهندسی مانند کامپیوتر و رشته های نفت و گاز. هزینه تحصیل در مقطع دکترا نیز بین 13 تا 14 هزار یورو می باشد البته دانشجویانی که بیشتر از 3 سال در این مقطع تحصیل نمایند از سال سوم به بعد به ازای هر سال حدود 1500 یورو بابت تحصیل باید هزینه اضافه تری پرداخت نمایند.

تحصیل در قبرس

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. به این صورت که متقاضیان جهت اخذ اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری می توانند از دو روش خرید ملک و ثبت شرکت به هدف خود دست پیدا کنند. اما نکته ای که در این زمینه لازم به یادآوری است این است که با اخذ اقامت و تابعیت قبرس نمی توان به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا رفت و آمد و سفر داشت زیرا کشور قبرس اگرچه قسمت جنوبی آن جزء اتحادیه اروپا محسوب می شود اما هنوز به دلیل اختلافاتی که با بخش شمالی خود ترک نشینان دارد نتوانسته است که به صورت رضایتمندانه به عضویت پیمان شنگن درآید. در نتیجه برخلاف کشورهای حوزه شنگن اتباع این کشور برای رفت و آمد به کشورهای دیگر نیازمند اخذ روادید می باشند. متقاضیان اخذ اقامت قبرس می توانند با ثبت یک شرکت به مبلغ حدود 600 هزار یورو به بالا وارد بازار تجارت و اقتصاد این کشور شده و با ویزای سرمایه گذاری در قبرس سکونت داشته باشند. که با این اقدام می توانند در ابتدا یک اقامت 2 ساله به دست آورند و تا زمانی که بیمه و مالیات خود را در این کشور پرداخت نمودند می توانند اقامت خود را تمدید نموده و پس از 5 سال به اقامت دائم قبرس دست پیدا نمایند.

راه دیگر برای رسیدن به اخذ اقامت این کشور خرید ملک می باشد. متقاضیان می توانند با مبلغ حدود 2 میلیون و 500 هزار یورو در قبرس برای خرید املاک اقدام نمایند اما باید این املاک را در این کشور اجاره دهند زیرا این اقدام به عنوان سرمایه گذاری محسوب می شود و این سرمایه گذاری نیز ضمن اینکه برای خود آن ها منفعت دارد برای دولت قبرس نیز باید دارای منفعت باشد. افراد با این نوع خرید ملک از ابتدا می توانند اقامت قبرس و پاسپورت آن را به دست آورند.

جهت آگاهی بهتر از وضعیت اقتصادی در قبرس در نمودار های زیر رشد اقتصادی این کشور بررسی شده است. همچنین با بررسی نرخ خطر مصادره اموال در این کشور می توان امنیت سرمایه گذاری در قبرس را بررسی نمود. عدد 1 بیان گر کمترین ریسک از لحاظ مصادره اموال می باشد.

نمودار خطر مصادره اموال در قبرس

اقامت قبرس 2 اقامت قبرس

نمودار رشد اقتصادی در قبرس

اقامت قبرس 3 اقامت قبرس

شرایط سرمایه گذاری در قبرس

اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد

شرایط اقامت قبرس و اخذ تابعیت از طریق تولد را دراین قسمت از مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. از آنجایی که اخذ تابعیت و پاسپورت، رابطه بین افراد و یک کشور محسوب می گردد افرادی که به دنبال رسیدن به این هدف از طریق تولد فرزند می باشند باید از نکات مهمی در این خصوص آگاه شوند. تمام کشورهای دنیا یا از قانون خاک و یا از قانون خون در خصوص اعطای اقامت و تابعیت در هنگام تولد یک فرزند تبعیت می کنند. قانون خاک بیانگر این موضوع است که کودک در خاک هر کشوری متولد شود صرفنظر از اقامت و تابعیت والدین، اقامت و تابعیت همان کشور را به دست می آورد. اما قانون خون این موضوع را بیان می کند که فرزند در هر کشوری که متولد شود صرف نظر از خاک اون کشور صرفا تابعیت پدر و مادر خود را می تواند دریافت کند. از جمله کشورهای تابع سیستم خاک کشورهای آمریکا، کانادا و برزیل می باشند.

اکثر کشورهای اروپایی از سیستم خون پیروی می کنند. کشور قبرس نیز جزء آن از دسته از کشورهایی است که تابع سیستم خون می باشد. بنابراین افراد خارجی که تابعیت یک کشور دیگر را دارند و قصد دارند فرزند آن ها اقامت یک کشور دیگر را داشته باشد به عنوان مثال می خواهند به اخذ اقامت قبرس از طریق تولد فرزند دست پیدا کنند نمی توانند این کشور را انتخاب نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت قبرس
تابعیت از طریق تولد در قبرس

اقامت قبرس از طریق ازدواج

گاهی ممکن است افراد قصد داشته باشند به فکر اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج باشند. در این قسمت از مقاله به تشریح این موضوع می پردازیم. ازدواج در قبرس شاید یکی از ساده ترین راه ها برای اخذ اقامت و تابعیت قبرس باشد که پس اخذ اقامت و پاسپورت این کشور می توان بدون محدودیت به کشورهای دیگر از جمله کشورهای حوزه اروپا سفر و رفت و آمد داشته باشند. افراد متقاضی در این روش باید شرایط خاصی داشته باشند و مراحلی را طی نمایند. از جمله این شرایط این است که شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور قبرس دارای درآمد مناسب باشد و حداقل در ماه بالای 1000 یورو درآمد داشته باشد و ثابت نماید که همسر غیر قبرسی خود را می تواند از نظر مالی و هزینه های زندگی مورد حمایت قرار دهد.

همسر قبرسی باید مسکن مناسبی را جهت زندگی در این کشور تهیه نموده که باید توسط دولت قبرس نیز مورد تایید قرار گیرد. زوجین پس از اینکه ازدواج خود را اعلام نمودند باید به مدت 15 روز الی 90 روز این ازدواج را به صورت قانونی در سازمان مربوطه در این کشور به ثبت برسانند. در هنگامی که زوجین و متقاضیان اخذ اقامت قبرس قصد داشته باشند سریعتر از حالت عادی ازدواج آن ها انجام پذیرد می توانند به واسطه شهردار نامه درخواست ازدواج اضطراری خود را به ریاست جمهوری این کشور تسلیم نمایند و در صورت مورد تایید قرار گرفتن این درخواست، سریعتر از زمان های عادی ازدواج آن ها به ثبت برسد. متقاضیان اخذ اقامت قبرس از طریق ازدواج هنگامی که با رعایت شرایط فوق و به صورت قانونی ازدواج خود را در این کشور انجام دادند می توانند در ابتدا یک اقامت 2 ساله دریافت نمایند و پس از آن نیز در صورتی که کماکان شرایط اولیه را حفظ نمودند می توانند تا 3 سال دیگر نیز این اقامت را تمدید نموده و پس از آن به اخذ اقامت دائم قبرس و سپس تابعیت و پاسپورت قبرس دست پیدا نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت قبرس
اخذ اقامت از طریق ازدواج در قبرس

اقامت قبرس از طریق پناهندگی

 • اخذ اقامت قبرس از طریق پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و توصیه اکید این است که افراد از راه های قانونی مهاجرت جهت اخذ اقامت اقدام نمایند. این بخش از مقاله تنها جهت اطلاع رسانی و آگاهی از خطرات پناهندگی می باشد و مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد.

اقامت قبرس از طریق پناهندگی برای افراد از پر خطر ترین انوع اخذ اقامت قبرس می باشد. زیرا کشور قبرس اگرچه کنوانسیون ژنو را امضا نموده است اما اصلا موافق پذیرش پناهجویان نمی باشد و برای قبول این افراد با سختگیری بالایی برخورد می نماید و همواره احتمال اینکه این افراد از این کشور اخراج شوند و به کشور خود بازگردند وجود دارد. البته افراد پناهجو برای اینکه از خطر بیرون شدن توسط دولت قبرس در امان باشند حاضر می شوند که در هر زمینه ای و در هر شغل سخت و ارزانی مشغول به کار شوند. قاچاقچیان نیز آماده این هستند که از این موضوع و از تمایل بالای این افراد برای اخذ اقامت از طریق پناهندگی سوءاستفاده نموده و با اخذ مبالغ زیاد و دادن وعده های پوچ و واهی آن ها را به مسیر اشتباه و وادی نابودی بکشانند. با این حال شرایط پناهندگانی که کشور قبرس را جهت پناهندگی و اخذ اقامت انتخاب می نمایند به این صورت است که درخواست پناهندگی خود را به اداره پلیس این کشور تسلیم می نمایند و پس از آن در کمپ های مخصوص در این کشور بین 18 تا 22 ماه به سر می برند تا زمانی که دادگاه مخصوص این کشور به بررسی کیس های ارائه شده آن ها بپردازد.

اگر نتیجه این بررسی مثبت باشد اقامت قبرس به فرد اعطا می شود و اگر جواب منفی باشد فرد باید به کشور خود بازگردد. مرحله بعد اینگونه است که به افرادی که با درخواست آن ها موافقت شده است یک جایی به عنوان محل سکونت اعطا می شود. بیشتر اوقات مبلغی که ماهیانه به این افراد قرار است پرداخت شود، پرداخت نمی گردد و پناهجویان مجبور می شوند کارهای ارزان قیمت و طاقت فرسایی را انجام دهند. حداقل حقوقی که برای پناهجویان در این کشور در نظر گرفته شده است ماهی حدود 500 یورو است. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

قوانین پناهندگی قبرس

اقامت قبرس برای هنرمندان و افراد فوق موفق

افراد موفق و هنرمند می توانند برای اقامت قبرس درخواست نمایند. این افراد می توانند از اداره مهاجرت این کشور این ویزا و اقامت موقت را دریافت نموده و به صورت موقت در این کشور در حوزه کاری و هنری خود فعالیت داشته باشند و کار کنند. به طور مثال در مکان های تفریحی و موسیقی و مراکز رقص و سرگرمی به انجام کارهای هنری و تخصصی بپردازند و بابت هنر و توانایی خود حقوق و دستمزد دریافت نمایند. صاحبان این مراکز هنری و تفریحی می توانند به عنوان کارفرما برای این افراد دعوتنامه ارسال کنند و این افراد هنرمند و موفق را تا زمان ورود به کشور قبرس و اخذ اقامت موقت آن ها مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند. به این صورت که درخواست اقامت قبرس به صورت موقت را به اداره مهاجرت این کشور ارسال می نمایند، پس از آن یک اقامت موقت 6 ماهه صادر شده و در صورت تمدید دعوتنامه این افراد از طرف صاحبان مراکز هنری، اقامت آن ها نیز تمدید می گردد و اگر به مدت 1 سال دیگر این اقامت را تمدید کردند می توانند درخواست اقامت کاری نمایند و در صورت حفظ موقعیت کاری خود تا 5 سال به اخذ اقامت دائم قبرس دست پیدا کنند.

اقامت قبرس و هزینه های زندگی در قبرس

برای افرادی که می خواهند اقامت قبرس را به دست آورند میزان هزینه های لازم برای گذران زندگی و امرار معاش در این کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. هزینه های زندگی در این کشور به نسبت دیگر کشورهای اروپایی مناسب تر و پایین تر به نظر می رسد. اما به نسبت کشور ایران هزینه ها حدود 50 درصد بالاتر می باشد. که البته هزینه های اجاره به صورت تقریبی حدود 17 درصد از هزینه های اجاره در کشور ایران گرانتر می باشد. در جدول زیر تمام هزینه های لازمه و موردنیاز برای یک زندگی را در کشور قبرس بررسی و بیان نموده ایم. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

قیمت ها

مایحتاج زندگی       

12.00 یورو غذا در یک رستوران ارزان قیمت
40.00 یورو

غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر

0.71 یورو یک بطری آب 1 و نیم لیتری
1.33 یورو یک بطری شیر 1 لیتری
1.40 یورو 1 کیلو گرم برنج سفید
2.51 یورو تخم مرغ
7.25 یورو 1 کیلو گرم پنیرمحلی
8.41 یورو 1 کیلوگرم گوشت گاو
6.54 یورو 1 کیلو گرم گوشت مرغ
1.50 یورو بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
4.00 یورو تعرفه تاکسی عادی
938.37 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
741.10 یورو اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
1.932،32 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
1.444،55 یورو قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

 

اقامت قبرس و اخذ تابعیت قبرس

در خصوص اخذ اقامت قبرس و همچنین اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور در میان راه های قانونی مذکور، می توان گفت که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، کار و ازدواج در این کشور از مناسب ترین راه ها می باشد. به این صورت که متقاضیان با یک مبلغ 2 الی 3 میلیون یورویی می توانند خرید ملک داشته باشند و با این روش به اخذ اقامت و تابعیت و سپس پاسپورت قبرس دست پیدا نمایند. همچنین با داشتن دعوتنامه کاری و انجام کار در این کشور و با پرداخت مالیات پس از گذشت 5 سال می توانند اقامت قبرس را به دست آورند و پس از گذشت 2 سال از اخذ اقامت می توانند به تابعیت قبرس دست پیدا کنند. در خصوص ازدواج نیز افراد می توانند در صورتی که زندگی خود را با همسر قبرسی خود تا 5 سال حفظ نمایند می توانند اقامت دائم و پس از گذشت 7 سال از زندگی مشترک به اخذ تابعیت قبرس دست پیدا نمایند. اما در صورت کلی اعتبار اقامت و تابعیت کشور قبرس به نسبت سایر کشورهای برتر اروپایی مانند اتریش، آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس و… پایینتر بوده و در عین حال افراد باید هزینه بالاتری را متقبل شوند. به طور مثال در خصوص سرمایه گذاری و خرید در این کشور باید مبلغ بسیار بالایی را هزینه نمایند. این در حالی است که در برخی از کشورهای برتر اروپایی و عضو حوزه شنگن مانند کشور اتریش با پایین ترین مبلغ و زیر 300 هزار یورو می توان برای خرید ملک اقدام نمود و یا با مبلغ 35 هزار یورو یک شرکت ثبت نمود و به اخذ اقامت بهترین
شهر و کشور دنیا دست پیدا نمود.

اقامت قبرس و سخن پایانی

شرایط و راه های اخذ اقامت قبرس را در این مقاله مورد تحلیل و ارزیابی علمی قرار دادیم. آنچه که می توان از این مطالب فهمید این است که این کشور دارای دو بخش شمالی و جنوبی می باشد که فقط بخش جنوبی آن اروپایی بوده و عضو حوزه شنگن نمی باشد، همچنین متقاضیان اخذ اقامت قبرس لازم است که بدانند با توجه به اینکه بخش شمالی و جنوبی این کشور درگیری های داخلی با یکدیگر دارند موفق به عضویت در حوزه شنگن نشده است. لذا توصیه می شود که افراد متقاضی اخذ اقامت قبرس اگر می خواهند زمان و هزینه بگذارند می توانند با کمترین هزینه برای کشورهای برتر اروپایی و شنگن مانند کشورهای اتریش، آلمان، سوئیس، هلند، دانمارک و…. اقدام نمایند. تقاضا برای اخذ اقامت قبرس بالا نمی باشد و معمولا افراد برای بهترین کشورهای دنیا تقاضای مهاجرت و اقامت را دارند. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اخذ اقامت قبرس و سایر کشورهای دنیا مشاوره تخصصی دریافت نمایید.