اقامت فرانسه و بررسی آن

 • اقامت فرانسه و شرایط عمومی آن
 • اقامت فرانسه از طریق کار
 • اقامت فرانسه از طریق تحصیل
 • اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت فرانسه از طریق ازدواج
 • اقامت فرانسه از طریق تولد
 • اقامت فرانسه از طریق پناهندگی
 • اقامت فرانسه و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
 • اقامت فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه
اقامت فرانسه 1 اقامت فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت فرانسه و مقدمه ای بر آن

اقامت فرانسه و مهاجرت به فرانسه از طریق روش های مختلف و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره اقامت فرانسه در این مقاله توضیح داده می شود. ما در این مقاله بر آن هستیم که به صورت مختصر راه های اخذ اقامت فرانسه را بررسی کرده و به طور گسترده در خصوص مهاجرت به فرانسه و شرایط آن مباحثی را ارائه داده و در انتها پیشنهادات خود را ارائه کنیم. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته باشید.

فرانسه کشوری واقع در غرب اروپا به پایتختی پاریس می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی و دین رسمی آن مسیحی می باشد. فرانسه با کشورهای بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، آندورا و اسپانیا هم مرز است. نظام سیاسی فرانسه جمهوری و واحد پولی آن یورو است. فرانسه دارای جمعیتی برابر با ۶۷ میلیون و ۳۴۸ هزار نفر و وسعتی معادل ۶۴۰ هزار و ۶۷۹ کیاومتر مربع می باشد.

بررسی راه های مهاجرت به فرانسه
قوانین فرانسه در باب مهاجرت و اقامت و تابعیت
مهاجرت به فرانسه

اقامت فرانسه و شرایط عمومی

به منظور اخذ اقامت فرانسه می بایست  ویزای ورود به این کشور را از اخذ کرده و بنا بر نیاز از بین ویزاهای موجود این کشور درخواست اخذ ویزای فرانسه نمود. کشور فرانسه به عنوان مهد دموکراسی و هنر شناخته شده و مقصد اول بسیاری از دوستداران اقامت در اروپا محسوب می شود.

روش های اقامت در فرانسه به 6 دسته شامل تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پناهندگی، ازدواج و تولد تقسیم بندی می شوند که در ادامه به صورت کلی به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

اقامت فرانسه از طریق کار

ویزای کاری فرانسه به دو نوع ویزای کاری پاسپورت نخبگان و متخصصین تقسیم بندی می شوند. ویزای کاری پاسپورت نخبگان به افراد دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر که از کارفرمایی در فرانسه پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالیانه ۷۳۰۰۰ یورو داشته و دارای تسلط به زبان فرانسه و دارای شرایط سنی مناسب و همچنین سابقه کاری مرتبط می باشند تعلق میگیرد. این ویزا مختص افراد دارای مهارت مورد نیاز در فرانسه می باشد. مدت زمان این ویزا ابتدا ۹۰ روزه و سپس در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه ۱ساله و قابل تمدید می باشد.

ویزای کاری متخصصین مختص فارغ التحصیلان مقطع  لیسانس و بالاتر بوده و متقاضی می بایست دارای پیشنهاد کاری با حداقل حقوق برابر با ۷۰ هزار یورو در سال باشد و سایر شرایط مندرج در بخش ویزای کاری نخبگان را  داشته باشد.

حداکثر زمان ممکن برای تمدید ویزای کاری فرانسه برابر با ۴ سال بوده و پس از آن قابل تمدید به ویزای دائم فرانسه می باشد. هزینه صدور این ویزا ۳۶۸ یورو می باشد.

لازم به ذکر است که شرایط اخذ ویزای همراه در فرانسه داشتن تمکن مالی برای تامین مخارج خود و همراه می باشد و این درخواست بهتر است چند ماه پس از اقامت سرپرست خانواده در فرانسه صورت بپذیرد تا شانس موفقیت ویزای همراه افزایش یابد. همچنین می بایست بدانید اخذ ویزای همراه لزوماً به معنی اجازه کار همراه نمی باشد و این مجوز در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه با این درخواست صادر خواهد شد. هزینه درخواست ویزای همراه ۳۶۸ یورو می باشد.

نرخ بیکاری در یک کشور می تواند فاکتور مناسبی برای تصمیم گیری در مورد اخذ اقامت یک کشور باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در فرانسه در دهه اخیر نشان داده شده است.

اقامت فرانسه 2 اقامت فرانسه

کار در فرانسه
ویزای کار فرانسه
مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه
مهاجرت کاری به فرانسه

اقامت فرانسه از طریق تحصیل

تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف امکانپذیر است. تحصیل در فرانسه منطبق با نظام آموزشی اروپا (فرآیند بولونیا) بوده و اجباری نمی باشد. شامل دوره ابتدایی دارای مدارک آموزشی cp, ce1, ce2, cm1  و cm2 برای سنین ۶ تا ۱۱ سال و دبیرستان شامل دو دوره college برای سنین ۱۱ تا ۱۵ سال و lycee برای سنین ۱۵ تا ۱۸ سال می باشد. ضمنا سال تحصیلی در فرانسه از سپتامبر تا ژوئن می باشد.

دوره دانشگاهی در فرانسه شامل سه مقطع لیسانس ۳ ساله، فوق لیسانس ۲ ساله و دکتری ۲ تا ۳ ساله می باشد. از جمله دانشگاه های معتبر فرانسه می توان به دانشگاه سوربن، لویی پاستور و استراسبورگ اشاره کرد. همچنین رشته های قابل ارائه در دانشگاه های فرانسه شامل پزشکی، جغرافیا، داروسازی، هنر، زبان شناسی، علوم اجتماعی، فناوری اطلاعات، مدیریت بازرگانی، ادبیات، روانشناسی و اقتصاد هستند. میانگین هزینه های تحصیلی در فرانسه از ۱۵۰ تا ۷۰ یورو برای دوره لیسانس و از ۷۵۰ تا ۳۵۰۰ یورو برای دوره فوق لیسانس می باشد. دوره دکترا در فرانسه به صورت علمی تحقیقاتی بوده و معمولا به صورت بورسیه می باشد. تحصیل در دانشگاه های خصوصی در فرانسه هزینه ای بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال دارد و در  تمامی مقاطع تحصیلی دانشجو می بایست مبلغ ۲۰۰ یورو در سال را به عنوان بیمه پرداخت کند.

به منظور اخذ بورسیه از دانشگاه های فرانسه دانشجو می بایست دارای پیشینه تحصیلی قوی به همراه سطح زبان مناسب بوده و ترجیحا دارای سوابق علمی و رزومه قوی باشد. دانشگاه در صورت قبولی دانشجو مبلغ ۴۵۰ یورو به عنوان کمک هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو به وی پرداخت خواهد کرد.

لازم به ذکر است دانشجو در حین تحصیل مجاز به کار به میزان ۲۰ ساعت در هفته بوده که می بایست با هماهنگی و مجوز اداره مهاجرت فرانسه انجام شود.

ویزای همراه دانشجو چند ماه پس از ورود و استقرار دانشجو قابل درخواست بوده ولی همراه تنها در صورت موافقت اداره مهاجرت فرانسه اجازه کار خواهد داشت.

شرایط تحصیل در فرانسه
تحصیل پزشکی در فرانسه
تحصیل رشته حقوق در فرانسه
تحصیل دکترا در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری از دو طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری در بخشهای اقتصادی فرانسه امکان پذیر است. ویزای ثبت شرکت ویزای نخبگان نامیده می شود و برای موسسین شرکت و مدیران شرکت و موسسان شرکتهای نوآور و یا استارتاپ ها می باشد و در تمامی موارد می بایست دارای بیزنس پلن و طرح توجیهی با حداقل میزان حقوق پرداختی به کارمندان طبق قانون کار فرانسه می باشد. این ویزا ۴ ساله بوده و پس از ۴ سال قابلیت تبدیل به ویزای اقامتی فرانسه را خواهد داشت. لازم به ذکر است حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت در فرانسه ۳۰ هزار یورو می باشد. امکان اخذ ویزای همراه نیز برای متقاضی وجود خواهد داشت ولی اجازه کار همراه تنها با موافقت و مجوز اداره مهاجرت فرانسه امکان پذیر خواهد بود.

ویزای سرمایه گذاری در فرانسه ویزای پاسپورت نخبگان ویژه سرمایه گذاران مشاغل بوده و می بایست منجر به ایجاد شغل در بخشهای مورد نیاز صنعتی و اقتصادی فرانسه شود. سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در فرانسه حداقل ۳۰۰ هزار یورو می باشد. مدت زمان این ویزا ۴ ساله بوده و پس از اتمام مدت ویزا قابلیت تمدید به ویزای اقامت دائم فرانسه دارد. امکان بردن همراه برای این نوع ویزا وجود دارد و همراهان پس از مدت کوتاهی امکان پیوستن به شخص سرمایه گذار را خواهند داشت. هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت ۳۶۸ یورو می باشد.

از جمله مسائلی که برای سرمایه گذاران در فرانسه می تواند دارای اهمیت باشد، میزان مالیات در فرانسه است، در نمودار زیر میزان مالیات در فرانسه در سال های اخیر را می توانید مشاهده کنید.

اقامت فرانسه اقامت فرانسه
سرمایه گذاری، ثبت شرکت و کار آفرینی در فرانسه
سرمایه گذاری در فرانسه
ثبت شرکت در فرانسه

اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اگر قصد ازدواج با فردی فرانسوی و اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج را دارید، در صورت داشتن شرایطی خاص می توانید اقامت فرانسه و تابعیت این کشور را اخذ نمائید. به این منظور می بایست یکی از زوجین تبعه فرانسه بوده و طرفین بالای ۱۸ سال بوده و حداقل یک بار همدیگر را ملاقات کرده باشند و یا مدتی را در کنار هم گذرانده باشند و همچنین بتوانند علاقه خود به یکدیگر را اثبات کنند و پس از گذشت ۴ سال از ازدواج امکان تبدیل وضعیت به اقامت دائم وجود خواهد داشت. این ویزا علاوه بر مدارک هویتی و فردی نیازمند ارائه گواهی ازدواج در فرانسه و همچنین آدرس منزل محل سکونت و تعهد تمکن مالی تبعه فرانسه برای زندگی مشترک خواهد بود. مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزا حدود یک ماه خواهد بود. لازم به ذکر است این ویزا، ویزای نامزدی فرانسه نام دارد‌.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت فرانسه
مقاله مرتبط
اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور فرانسه
مقاله مرتبط
اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اقامت فرانسه از طریق تولد

اگر قصد اخذ اقامت فرانسه از طریق تولد فرزند در این کشور را دارید می بایست بدانید که فرانسه جزو کشورهای تابع اصل خون بوده و تولد نوزاد دارای والدین غیر فرانسوی هیچ حق اقامتی برای فرزند و والدینش ایجاد نخواهد کرد و تنها در صورتی فرزند متولد شده در فرانسه تابعیت فرانسه دریافت خواهد کرد که یکی از والدین تبعه فرانسه بوده و یا پدر و مادر فرزند نامشخص باشند. همچنین می بایست بدانید که حتی در صورت اخذ تابعیت فرزند امکان اخذ ویزای اقامت والدین فرزند امکان پذیر نخواهد بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت فرانسه
مقاله مرتبط
اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و تولد

اقامت فرانسه از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به دلیل خطرات و عواقب زیاد هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطلب صرفا جهت بالا بردن آگاهی مخاطبین درباره این موضوع و امتناع از انتخاب آن بیان می شود.

براساس تعریف کنوانسیون ژنو یا پروتکل ۱۹۶۷، پناهنده شخصی است که بنا به دلایل نژادی، مذهب، عقیده و طرز تفکر و دیدگاه و یا موارد دیگر امکان زندگی در کشور خود را نداشته و در خطر آزار و اذیت، شکنجه، تعقیب، مجازات و مرگ قرار گرفته باشد. کشور پناهنده پذیر موظف است بر طبق این کنوانسیون حداقل امکانات مورد نیاز زندگی را برای افراد پناهجو فراهم کند. به همین خاطر بسیاری از کشورها شرایط بسیار سختگیرانه و فرساینده ای را برای پناهجویان فراهم کرده اند تا بتوانند متقاضیان را از درخواست پناهندگی و متحمل شدن هزینه برای دولت منصرف کنند‌. این روش به دلیل عدم امکان بازگشت به کشور مبدا و شرایط سخت زندگی در کمپ ها و طولانی و فرسایشی بودن روند پیگیری پرونده ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و پیشنهاد می شود که با راه های قانونی مهاجرت از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج جایگزین گردد.

به منظور پناهندگی در کشور فرانسه متقاضی می بایست خود را به نزدیکترین افسر اداره امور پناهندگان فرانسه OFPRA رسانده و درخواست پناهندگی خود را ارائه کند. پناهجو در صورت داشتن مدارک هویتی و پاسپورت از شانس بالاتری برخوردار بوده و روند رسیدگی به پرونده اش کاهش خواهد یافت. پناهجو تا تعیین وضعیت پرونده در کمپ های مشترک سکونت یافته و غذای روزانه و درمان رایگان خواهد داشت. زمان رسیدگی به پرونده پناهجو از ۵ تا ۹ ماه متغیر خواهد بود.

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش اول

audio اقامت فرانسه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد قواعد پناهندگی – بخش دوم

audio اقامت فرانسه

اقامت فرانسه و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل ۹۰ روز
 • تکمیل فرم ویزا
 • مدارک هویتی
 • آدرس محل سکونت در طول مدت اعتبار ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • رسید پرداخت بیمه اجتماعی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک زبان فرانسه و یا معادل انگلیسی آن
 • رسید اثبات تمکن مالی بسته به نوع ویزا
 • قرارداد کاری برای ویزای کار فرانسه
 • پذیرش تحصیلی از دانشگاه برای ویزای تحصیلی فرانسه

لازم به ذکر است مدارک لازم برای ویزای همراه فرانسه شامل رسید پرداخت هزینه ویزا، آخرین مدرک تحصیلی، مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی در سطح پایه و گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های همراه می باشد.

اقامت فرانسه و هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه مقوله ای مهم برای مهاجرت و به کشور فرانسه است. اغلب هزینه های زندگی در فرانسه شامل هزینه اجاره یا خرید آپارتمان، هزینه های انرژی مصرفی، هزینه خوراک و پوشاک، هزینه حمل و نقل و در نهایت هزینه های پزشکی و درمانی می باشد.

هزینه زندگی در فرانسه برای دو نفر ماهیانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو بوده و برای هر فرزند بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو هزینه اضافی مورد نیاز می باشد. جزئیات مربوط به هزینه های زندگی در فرانسه را می توانید در مقاله مربوط به هزینه های زندگی در فرانسه، در همین سایت بیابید و یا با جستجوی هزینه های زندگی در فرانسه همراه با کلید واژه ملک پور در گوگل، مقاله مرتبط را بیابید.

هزینه های زندگی در فرانسه
هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه
اقامت فرانسه و سخن پایانی

اقامت فرانسه و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی تخصصی قرار گرفت. روش های مختلف اقامت فرانسه از قبیل اقامت فرانسه از طریق کار و اقامت فرانسه از طریق تحصیل شرح داده شد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت فرانسه و اخذ اقامت فرانسه و همچنین راه های مهاجرت به فرانسه و سایر مقالات مرتبط با فرانسه می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت فرانسه به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد اقامت فرانسه و مهاجرت به فرانسه را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید. امید است این مقاله مورد اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشد.