اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

اقامت فرانسه از طریق خرید ملک  و شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک 2018 ، اخذ تابعیت و پاسپورت فرانسه از طریق خرید ملک ، مهاجرت به فرانسه بهمراه خانواده از طریق خرید ملک در فرانسه را در این نوشتار اورده ایم با ما همراه باشید ، آیا از امکان یا عدم امکان اقامت فرانسه از طریق خرید ملک اطلاع دارید ؟ آیا از صحت یا عدم صحت ادعاهایی در مورد اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک آگاه هستید ؟ آیا می دانید اقامت فرانسه از طریق خرید ملک در سال های اخیر امکان پذیر بود ؟ آیا می دانید اقامت فرانسه از طریق خرید ملک در حال حاضر امکان ندارد . برای یافتن پاسخ خود پیشنهاد می کنیم این مقاله با عنوان اقامت فرانسه از طریق خرید ملک را مطالعه فرمایید .همچنین در صورتی که در مورد اقامت فرانسه از طریق خرید ملک ابهام و یا سوالی دارید می توانید با وکیل مهاجرت و یا موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید .

روش های سرمایه گذاری در فرانسه متعدد است . اما همه این روش ها منجر به اخذ اقامت کشور فرانسه نمی شود . در سال های اخیر بسیاری مدعی شدند که نفس خرید ملک در فرانسه منجر به اخذ اقامت می شود . در ابتدا در مورد خرید ملک در فرانسه اطلاعاتی ارائه می شود . قیمت ملک در فرانسه : یکی از سؤالات متداول که دوستان عزیز از ما می پرسند این است که قیمت ملک در فرانسه چقدر هست ؟ آیا شرایط خاصی برای خرید ملک در فرانسه وجود داره؟ موضوعی که نباید فراموش بشه اینه که در فرانسه هم مانند تمام کشورهای دیگه بستگی داره که در کجای اون قصد خرید ملک رو داریم .

در مناطق غیر شهری قیمت ها پایین بوده و تمایلی هم به رشد نداره چون اکثر افراد مناطق شهری رو ترجیح میدهند . اما در مناطق شهری وضعیت متفاوت هست. در پاریس قیمت ملک بین ۵۳۰۰ تا ۱۳۰۰۰ یورو به ازاء هر مترمتغیر بوده و در شهری مثل استراسبورگ برای هر متر باید بودجه ای بین ۱۹۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو را در نظر گرفت. باید این امر را در نظر داشت که خرید ملک به غیر از هزینه ملک هزینه های جانبی دیگری مثل مالیات را نیز داراست و باید با آگاهی و آمادگی نسبت به این مبالغ دست به خرید ملک زد . برای مثال هزینه مالیات بر ارزش افزوده رقمی در حدود ۲۱ درصد می باشد . هزینه های مالیات ثبت اسناد در حدود هفت درصد قیمت ملک است که خریدار باید  آن را پرداخت کند .  متراژ حداقل برای یک نفر در فرانسه ۱۴ متر هست یعنی برای یک زوج به ۲۸ متر فضا نیاز خواهد بود. در فرانسه پروسه خرید ملک سخت نیست و افراد به راحتی می توانند صاحب خانه شوند تا جایی می توان بدون دخالت وکیل این کار را انجام داد .
باید دانست در فرانسه در عرف املاک این سیاست وجود دارد که املاک برای فروشنده کار می کنند ، لذا خریدار باید با دقت قرارداد را منعقد کند شروط مندزج در آن را باید به خوبی بررسی نمود . لذا توصیه می شود که قبل از انعقتد قرارداد با آژانس های املاک حتما با یک کارشناس مشورت شود . همچنین چنانچه در موقع عقد قرارداد نسبت به قیمت و ثمن معامله تردید شود می توان با استعلام از دفاتری اسناد رسمی از قیمت مطلع شد . بدین جهت توصیه می شود برای خودتان قبل از خرید دفتر اسناد رسمی پیدا کنید که منافع شما را حتی الامکان بررسی کند .   در فرانسه امکان اخذ وام برای خرید ملک وجود دارد .  شیوه اخذ و استفاده از این وام هم به این صورت  است که شما می توانید ضمن قرارداد شرطی را با این مضمون بگنجانید .

ذکر این نکته لازم است که معمولا آژانس های فروش املاک سعی در گنجاندن شرطی با مضمون سلب مسوولیت در صورت وجود عیب غیر آشکار دارند . در ضمن با بایع مک بر سر این وضوع دقیقا باید تراضی شود که چه چیزهایی از ملک جزء توابع مبیع است و کدام ها نیست تا بعد از قرارداد به مشکل بر نخورید . همچنین باید بدانید که آژانس های املاک اطلاعات جریی از ملک ندارند و شما خود باید شخصا و یا با کمک گرفتن از یک کارشناس ملک را بررسی کنید . در ابتدای خرید ،و بعد از انعقاد عقد ، خریدار باید مبلغی را به عنوان بیعانه بپردازد و مابقی را پس از امضای سند نهایی و رسمی پرداخت کند .

در واقع در زمان امضای سند انتقال در دقتر اسناد رسمی ، ما بقی مقدار ثمن و هزینه های مذکور باید پرداخت شود . البته فاصله زمانی انعقاد عقد تا زمان پرداخت نهایی و انتقال قطعی ، امری تکمیلی است و با تراضی دو طرف می تواند این فاصله بیشتر شود . یکی از سوالاتی که همیشه در ذهن افراد متقاضی برای خرید هر نوع اموال به خصوص اموال غیر منقول ، وجود دارد آن است که وضعیت این اموال پس از فوت چگونه است و نحوه اجرای ارث و وصیت در  مورد اموال به جای مانده چگونه است ؟ باید دانست در کشور هایی که سیستم خون اجرا می شود مانند کشور خودمان و همین کشور فرانسه  ، نحوه تقسیم ارث به چه صورت است ؟ در این مورد باید گفت که قانون محل فوت باید اجرا شود . البته قواعد ارث در فرانسه پیچیدگی هاو صور مختلفی دارد که باید برای اشراف بر امر مذکور با یک کارشناس مسائل ارث مشورت شود . مثلا در فرانسه قواعدی وجود دارد که اجازه انتقال قهری هر نوع اموالی را به هر فردی نمی دهد . در فرانسه وظیفه دفتر اسناد رسمی آن است که مطمئن شود معامله به درستی منعقد می شود .
در نهایت باید اذعان داشت که آنچه با تعمق در قانون دریافتیم آن است که با خرید ملک نمی توان اقامت فرانسه را اخذ کرد . البته کشورهایی هستند با خرید ملک بتوان ، اقامت آن ها را دریافت کرد . همچنین راه هایی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ها اقامت فرانسه را دریافت کنید مثلا می توانید با  سرمایه گذاری ملبغی مشخص به امر مذبور دست یابید . البته باید دانست که با خرید ملک در فرانسه ممکن است ، شما بتوانید ویزا موقت دریافت کنید اما شما نباید با این تفکر که اقامت دریافت کرده اید فریب بخورید زیرا اعطای ویزا به معنی اخذ اقامت نیست .
با توجه با مطالب ارائه شده می توان گفت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک امری است که در حال حاضر میسر نمی باشد و باید برای اخذ اقامت فرانسه از سایر روش ها استفاده نمود . لذا باید دانست که نباید فریب اشخاصی را خورد که ادعا می کنند می توان اقامت فرانسه از طریق خرید خانه را دریافت کرد . در صورت هرگونه سوال یا ابهام در مورد اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و یا سایر امور حقوقی و مهاجرتی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

Rating: 5
10 پاسخ
 1. peace گفته:

  سلام و عرض ادب . میخواستم بدونم بعد از خرید ملک در فرانسه (با هر قیمتی) میتوان از طریق ویزا های مختلف اقامت مسکونی داشت؟

  چون من شنیدم هرکسی که در اروپا ملک داشته باشد میتواند با ویزایی مانند ویزای توریستی به آن کشور مقصد سفر کند و بدینگونه اقامت خود را تمدید نماید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما اگر در کشوری ملک خریداری کنید می توانید ویزای توریستی آن کشور را بگیرید. اما فقط بین 3 ماه تا 6 ماه می توانید در آن کشور حضور داشته باشید و این ویزا آثار اقامتی نداشته و قابل تبدیل به اقامت دائم نمی باشد.

   پاسخ
 2. فرزاد نوروزیان گفته:

  من میخواهم با دختری ازدواج کنم که اهل فرانسه است.آیا با ازدواج میتوانم اقامت بگیرم.آیا دولت فرانسه به من کمک میکنند تا برای خود یک خانه بصورت اقساطی بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 3. محمد زارعی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من و همسرم ودو فرزند زیر ۱۸ سال قصد مهاجرت به فرانسه را داریم آیا با خرید ملک تجاری مثل مغازه میتوان آن را اجاره داد وبا پرداخت مالیات اقامت گرفت یا اینکه حتما باید کاسبی در آن انجام داد
  مالیات املاک در فرانسه چه میزان است (مالیات سالانه املاک )
  هزینه خرید ملک و دفاتر حقوقی چقدر می شود
  در صورت گرفتن اقامت خانواده از چه مزایایی برخوردار می شود

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   خرید ملک در کشور فرانسه شرایط به خصوصی دارد و نمیتوان با یک خط یا دو خط توضیح در اینجا اعلام نمود . شما میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید تا از شرایط اولیه مطلع گردید .

   پاسخ
 4. حامد گفته:

  سلام بنده عاشق زبان فرانسه هستم جایی خوندم که اقامت یک ساله فرانسه برای دوستداران زبان فراسنه هست میخواستم ببینم همچین چیزی هست راهنمایی کنین مرسی

  پاسخ
 5. Negar ghosi گفته:

  سلام،
  من حدود یکسال است که در فرانسه هستم و مشغول فراگیری زبان فرانسوی در پاریس هستم،کارت اقامت یکساله تا ماه می ٢٠١٨ دارم ، ممنون میشم اگر در خصوص گرفتن اقامت به صورت سرمایه گذاری م رو راهنمایی کنید
  Negarg80@gmail.com

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.