اقامت عمان

 اقامت عمان

راههای اخذ اقامت عمان می تواند گوناگون باشد . در بحث مهاجرت به عمان و شرایط اخذ اقامت عمان باید راههای گوناگون را مورد بررسی قرار دهیم . تا پایان این مقاله با ما همراه باشید .در ابتدای بحث راههای اخذ اقامت عمان به بررسی شرایط کشور عمان می پردازیم :عمان یک کشور در حال توسعه است و در پنجاه سال گذشته به سرعت در حال رشد است. عمان، به طور سنتی یک کشور بندری و یک کشور گوناگون قومی است که برای  معامله گران و مهاجران ساخته شده است.
دین نقش مهمی در زندگی عمانی دارد، تقریبا تمام مسلمانان عمانی. شما باید از مغازه ها و منازل عمومی انتظار داشته باشید که پنج بار در روز  نماز بخوانید و بسیاری از مغازه ها در طول روز ماه رمضان بسته شود.

آب و هوا در عمان

در خصوص راههای اخذ اقامت عمان لازم است بدانید که عمان آب و هوای بسیار گرم است که دارای بارش باران کم و درجه حرارت بیش از 40 درجه سانتیگراد است. اوج فصل تابستان بین ماه های مه و سپتامبر است، زمانی که درجه حرارت می تواند تا 50 درجه سانتیگراد باشد.

اگر می خواهید ازهوای سرد و خنک در عمان استفاده کنید به کوه بروید، خصوصا در اطراف جبل اهردر.

حمل و نقل

همچنین در بحث راههای اخذ اقامت عمان باید بدانید که حمل و نقل در عمان همه چیز در مورد ماشین است. سیستم راه آهن عمومی وجود دارد و اتوبوس ها نادر هستند، بنابراین اکثر مردم با اتومبیل می روند. جاده ها خوب هستند و به خوبی نگهداری می شوند. عمان نیز به عنوان مقصد پورت شناخته شده است.

مهمترین فرودگاه بین المللی در عمان، فرودگاه بین المللی مسقط است، اگر چه ممکن است بتوانید به فرودگاه Salalah نیز پرواز کنید.

واحد پول

افراد متقاضی راههای اخذ اقامت عمان باید بدانند که ارز عمان ریال عمان است.

اخذ اقامت عمان از طریق کار :

قبل از اینکه به کار در عمان فکر کنید ، شما باید درخواست کنید و یک NOC دریافت کنید که یک سند است که نشان می دهد نه کارفرمای شما که شما را حمایت می کنند و نه دولت عمان هیچ مشکلی با ورود به کشور برای اهداف کاری ندارند.

دو نوع ویزا برای متقاضیان راههای اخذ اقامت عمان و شرایط کار در عمان  وجود دارد:

 1. ویزای شغلی برای کسانی که مایل به استخدام در کشور هستند.
  2. ویزای اقامت فقط ویزا برای همسران و اعضای خانواده یک کارگر که نمی خواهند کار کنند و فقط به عنوان همراه به کشور عمان وارد می شوند .

یک کارمند پیش از سفر به عمان باید تقاضا برای یک ویزای اخذ اقامت عمان را از یک کارفرما تقاضا دهد . همچنین معمول است که او قبل از رسیدن به تمام پرونده ها برای شما همه چیز را آماده کرده است . و کارفرما نیز هر هزینه ای را در رابطه با آن بر عهده میگیرد .

هنگامی که شما متقاضی  راههای اخذ اقامت عمان کارفرمای خود یا نماینده تعیین شده را می گیرید  شما را در فرودگاه ملاقات میکند و از آنجا به پلیس سلطان عمان می روید تا اثر انگشتان شما را بگیرد. فردی که در استخدام قرار دارد باید گواهینامه کار خود را داشته باشد و یک ویزای اقامت اشتغال داشته باشد و هرکدام از اعضای خانواده باید یک ویزای اقامت خانوادگی نیز داشته باشند. شما برای اخذ اقامت عمان از طریق کار باید یک گواهی سلامت داشته باشید .

در کار جدید شما به احتمال زیاد یک روابط عمومی افسر همه مدارک لازم را برای شما در رابطه با دوره کاری خود در عمان بررسی خواهد کرد. آنها از شما می خواهند که اسناد هویت خود و همچنین گواهی های آموزشی خود را ارائه دهید . تمام اسناد باید توسط یک وکیل یا دفتر اسناد رسمی در کشور خود و همچنین توسط دفتر خارجی که باید تأیید صحت وکیل و یا شخص دیگری را تأیید کند، تأیید شود

.متقاضیان راههای اخذ اقامت عمان همچنین باید اسناد امضا شده توسط سفارت عمان را داشته باشند.

پس از آن بسیاری از کارفرمایان به شما کمک خواهند کرد که اسناد و مدارک را برای همسر و اعضای خانواده تان تنظیم کنید

. در اینجا دو گزینه برای اخذ اقامت عمان از طریق کار وجود دارد :

 1. ویزای اقامت همراه: برای همسر و فرزندان شما زیر هشت سال است.
  2. ویزای اقامت خانواده : این همچنین می تواند شامل اقوام دیگر مانند والدین سالخورده، برادران و خواهران باشد.

شرایط اخذ اقامت عمان از طریق کار در عمان

اقتصاد عمان مانند بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه بر اساس تولید نفت است. با این وجود، با نابودی ذخایر نفت عمان، دولت این کشور در حال بررسی گزینه های خارج از تولید نفت است. گردشگری صنعتی است که کشور علاقه مند به تمرکز آن است.

نرخ بیکاری در عمان به ترتیب 18.15 درصد از سال 1991 تا 2017 بوده است

ویزای اقامت در عمان می تواند بر اساس کار اعطا شود، اما قوانین به صورت مرتب تغییر می کنند.

تجدید اقامت عمان از طریق کار در عمان :

این سرویس اخذ اقامت عمان برای تجدید یک ویزای اقامت در عمان در حال حاضر برای یک کارمند که در بخش عمومی یا خصوصی بر اساس فرم نیروی انسانی کار می کند، در دسترس است. تاریخ انقضا ویزای اقامت و مجوز کار باید یکسان باشد. بر اساس درخواست اسپانسر، اقامت دائم خارجی می تواند به مدت دو سال تمدید شود.

اخذ اقامت عمان از طریق تحصیل :

با توجه به اینکه حامی دارای مجوز از سوی مقامات مربوطه برای ایجاد موسسات آموزشی و یا آموزش است، ویزا به عنوان به شرح زیر است:

 • اعتبار ویزا: ظرف شش ماه از تاریخ صدور.
 • مدت اقامت در عمان: محدوده یک تا دو سال از تاریخ ورود.
 • اعتبار برای تمدید: برای یک دوره مشابه در مورد ادامه تحصیل، با تایید یک نامه از موسسه آموزشی.
 • هزینه ها: 20 عیار ریلی.

برنامه های تحصیلات تکمیلی در عمان

عمان یک کشور کوچک با بیش از 3.5 میلیون نفر ساکن است، اما ثروت آن، به سرعت در حال توسعه سیستم آموزشی و طبیعت متوسط ​​است، آن را به عنوان یک مقصد محبوب با دانشجویان بین المللی است.

در خصوص بحث راههای اخذ اقامت عمان لازم است بدانید که بسیاری از نهادها در عمان با سایر دانشگاههای اروپا، استرالیا و آمریکا همکاری می کنند. به همین ترتیب، بیشتر مقاطع در عمان به زبان انگلیسی تدریس می شود، و دانشجویان بین المللی برای تطبیق با مطالعات خودشان را آسان تر می کنند.

برخی از موسسات محبوب تر عبارتند از:

 • دانشگاه سلطان قبوو
 • کالج دانشگاه مسقط
 • دانشگاه A’Sharqiyah
 • دانشگاه نیوزا

عامیان بومی باید دوره ی انگلیسی را بخشی از درجه ی خود بدانند، یعنی تقریبا تمام دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. مدارک تحصیلی در عمان به طور معمول پنج سال طول می کشد تا تکمیل شود، اما بسیاری از موسسات در مورد نحوه تحصیل شما انعطاف پذیر هستند.

به دلیل شرایط ویزای دانشجویی شما متقاضی اخذ اقامت عمان نمی توانید در عمان کار کنید.  و در زمان تحصیل در عمان تا پایان ویزای دانشجویی اقامت عمان داده می شود .

مقطع کارشناسی در عمان :

دانشگاه ها و کالج های عمان طیف متنوعی از برنامه های کارشناسی در زمینه های هنر و علوم اجتماعی، اقتصاد، آموزش، حقوق، مهندسی، علوم و پزشکی را ارائه می دهند. وزارت معارف عمان یک دانشگاه ملی و شش دانشکده عمومی علوم کاربردی را اداره می کند که در آن یک مدرک لیسانس به طور کامل پنج سال طول می کشد. همچنین چندین نهاد خصوصی در عمان وجود دارد که بسیاری از آنها وابسته به دانشگاه های خارجی بین المللی هستند و یا توسط آنها تاسیس شده است. با افزایش تعداد دانشجویانی که در تحصیلات عالیه در عمان مداوم رشد می کنند، تنوع دانشجویان در مدارس دولتی و خصوصی به طور فزاینده محیطی عالی برای توسعه دانش و مهارت های ضروری را فراهم می کند.

دانشگاه های خصوصی بین المللی دانشجویان کارشناسی را قادر می سازند انعطاف پذیری را برای انتخاب حالت های مطالعه تمام وقت، نیمه وقت و یا آموزش از راه دور انتخاب کنند. افتخارات و برنامه های منتخب در رشته های کارشناسی و لیسانس هنر در دسترس هستند و شامل چندین زمینه مرتبط با کسب و کار مانند منابع انسانی، مالی، امنیت و مدیریت ریسک، بازاریابی و محاسبات تجاری است.

مقطع کارشناسی ارشد در کشور عمان :

در حالی که سیستم دانشگاه نسبتا جدید است، با افتتاح اولین دانشگاه در دهه 1980، ثابت کرده است که یک تجربه تحصیلی جامع برای کسانی است که تحصیل در داخل کشور را انتخاب می کنند .

. دانش آموزان از آزادی بیشتر مذهب و تجارت در عمان لذت بیشتری میبرند، زیرا ممکن است در سایر کشورهای عربی تجربه کنند، که به درخواست تجدیدنظر در تحصیل در این کشور افزوده می شود. همچنین، اکثر برنامه های درجه به زبان انگلیسی تدریس می شود .

از آنجایی که عمان یک دولت اسلامی است، تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند، با گذراندن تعطیلات مهم اسلامی. بسیاری از مدارس سال را به سه دوره سه ماهه برمی گردانند، ابتدا در ماه اوت و سپتامبر و تا دسامبر یا ژانویه ادامه می یابند، پس از یک ترم، که در اواخر ماه فوریه شروع می شود و از اواخر آوریل شروع می شود و یک ترم کوتاه در ماه ژوئن آغاز می شود و از طریق ماه جولای یا آگوست.

در ادامه بحث راههای اخذ اقامت عمان لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در عمان توسط دولت تعیین نمی شود و به همین ترتیب بسته به برنامه تحصیلی و دانشگاه انتخاب می شود. به عنوان مثال، هزینه سالی یک مدرک لیسانس در یکی از کالج های عمر 1800 ORM است، علاوه بر 100 سپرده احتیاط OMR. در اکثر موارد، هزینه زندگی در عمان نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه ارزان تر است.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان متقاضی  راههای اخذ اقامت عمان که در عمان تحصیل کرده اند، به طور منحصر به فرد برای کار در کشورهای عربی یا شرکت هایی که با کشورهای عربی کار می کنند آماده می شوند. ماهیت چشمگیر تجربه آموزش در عمان باعث می شود که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی با کسب و کارهای عربی ارتباط برقرار کنند.  پس از آنکه دانشجویا کار مناسب را پیدا کردند می توانند اقامت عمان را نیز پس از پرداختن چندین سال مالیات بدست آورند .

 اخذ اقامت عمان از طریق تحصیل :

دانش آموزان متقاضی راههای اخذ اقامت عمان باید اطمینان حاصل کنند که بیمه قبل از مسافرت بیمه هستند. این کشور دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت و مراقبت های بهداشتی رایگان برای شهروندان است، اما این مراقبت بهداشتی رایگان به دانشجویان بین المللی گسترش نمی یابد. در صورت لزوم، کلینیک های خصوصی و بیمارستان ها در دسترس می باشند.

یکی از مهمترین راهنمایی ها این است که اطمینان حاصل شود که مسکن دارای تهویه مطبوع است که در آب و هوای گرم ضروری است.

دکترای مدیریت بازرگانی (DBA) درجه ای است که توسط مدارس تجاری و دانشکده های کسب و کار در برخی از دانشگاه ها ارائه می شود که پس از اتمام تحصیلات تکمیلی ادامه می یابد. این راهی برای مشاغل در مشاوره کسب و کار پیشرفته یا دانشگاهی است.

همچنین در خصوص راههای اخذ اقامت عمان شایانذکر است که سیستم آموزش عالی در عمان در پنج زبان مشترک بین المللی یعنی انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی پرتغالی و چینی در میان دیگر زبان ها انجام می شود. این موضوع مسئله موانع زبان در این موسسات آموزش عالی را در بین دانشجویان بین المللی حذف کرده است.

شرایط ورود

متقاضیان باید تمام معیارهای زیر را داشته باشند:

 • مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مرتبط با کسب و کار، که در ظرف ده سال گذشته تکمیل شده است
 • حداقل 5 سال تجربه کاری داشته باشند، حداقل برخی از آنها باید در سطح بالاتری باشند
 • در یک نقش رهبری / مدیریتی که بتواند از دستیابی به نتایج یادگیری برنامه حمایت کند، کار می کند

محل اقامت

دانشجویان بین المللی برای آموختن یک برنامه فارغ التحصیل در عمان سه گزینه اصلی در مورد مسکن ارائه می دهند. آنها می توانند در محل اقامت ارائه شده توسط دانشگاه، زندگی در منزل خصوصی اجاره ای یا زندگی در یک خانواده خانوادگی با خانواده عمانی زندگی کنند. در حالی که هر سه گزینه دارای نقاط مثبت و منفی هستند .

اجاره در هر ماه:

 • آپارتمان یک خوابه (مرکز شهر) – OMR 250 (USD 650)
 • یک آپارتمان یک خوابه (خارج از مرکز شهر) – OMR 200 (500 دلار)
 • آپارتمان سه خوابه (مرکز شهر) -OMR 600 (1،550 دلار آمریکا)
 • آپارتمان سه خوابه (خارج از مرکز شهر) -OMR 440 (USD 1،140)

اخذ اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری در عمان 

به عنوان استثناء مفاد بند 1 ماده 9 قانون، معافیت از پروژه های سرمایه گذاری خارجی که طبق قانون فوق برای سازمان و تشویق صنعت ثبت شده است، و تمدید معافیت باید طبق قوانین غالب و اساس قوانین دومی. پروژه های سرمایه گذاری خارجی که طبق قانون فوق الذکر برای سازمان و تشویق صنعت ثبت شده و در صنایع صادرات گنجانده شده است، می توانند از سفارشی و روابط موجود در مواد اولیه مورد استفاده برای صادرات، به منظور مقررات و مبانی تعیین شده توسط تصمیم گیری توسط وزیر تحت نظارت وزارت مالیه در هماهنگی با وزارت بازرگانی و صنعت تعیین می شود.
ماده 10

زمین مورد نیاز برای پروژه های سرمایه گذاری ممکن است توسط استفاده یا استفاده از اجاره به مدت طولانی اختصاص یابد.
ماده 11

سرمایه گذاران در پروژه های سرمایه گذاری باید آزادانه فعالیت های تجاری مجاز را انجام دهند و سرمایه های وارداتی را به همراه سود حاصل از این پروژه به خارج انتقال دهند.
ماده 12

پروژه های ذکر شده ممکن است مگر برای منافع عمومی و جبران خسارت عادلانه مصادره یا مصادره نشوند.

پروژه های فوق می توانند از طریق خود و یا از طریق دیگران، لوازم جانبی تولید، مواد، ماشین آلات، قطعات یدکی و وسایل حمل و نقل مناسب، بدون نیاز به ثبت نام در ثبت نام واردکنندگان وارد شوند.

وزارت مربوطه باید بر اساس درخواست آنها الزامات پروژه های موارد فوق را تعیین کند.

ممکن است توافق شود که اختلاف بین پروژه های سرمایه گذاری خارجی و اشخاص ثالث را به یک دادگاه داوری محلی یا بین المللی ارجاع دهیم.

مفاد قانون شرکت های تجاری به شرکت های مشترک فوق گفته می شود مگر آنکه به طور خاص در این قانون ذکر شده باشد.

شرکت نقض هر ماده این قانون باید به منظور اصلاح چنین نقض در مدت زمانی که بیش از یک ماه از تاریخ اعلان نیست، مطلع شود. وزیر ممکن است پس از آن، با توصیه کمیته سرمایه گذاری سرمایه خارجی، مجوز شرکت نقض کننده را لغو کند.

بدون هر گونه جریمه مندرج در قوانین دیگر، هر شخص خارجی که انجام هر گونه کسب و کار در این قانون را بدون گواهینامه انجام می دهد، کمتر از RO 5.000 و نه بیش از 10،000 روپیه محسوب می شود. به همین ترتیب، هر یک از عمانیانی که در چنین کسب و کار در خارج از کشور شرکت می کنند بدون دریافت مجوز مورد نیاز، کمتر از 1000 ریال و نه بیش از 5،000 رأی است.

اقامت عمان و شرایط ویزای توریستی و ویزای دیداری عمان :

عضویت در خانواده و ویزای اقامت خانوادگی

ویزای پیوستن به خانواده همسر خارجی است که در عمان اقامت دارد و همچنین به فرزندان خود که زیر 21 سال هستند، اعطا می شود. این نیز به درخواست همسر خارجی ملکی عمان اعطا می شود و طبق گواهی نامه مربوط به مقامات مربوطه (وزارت امور داخله) تأیید وضعیت ازدواج است.

ویزای خانوادگی توسط اختیارات مربوطه توسط اختیارات خود و در صورت درخواست یک حامی محلی و مسئولیت خود به اقوام ملکی عمان و بستگان خارجی که در دسته های واجد شرایط عضویت در خانواده نیستند، اعطا می شود. ویزا ویزا به شرح زیر است:

 • معتبر برای استفاده: در عرض شش ماه از تاریخ صدور.
 • اعتبار: دو سال از تاریخ تمبر ویزا در گذرنامه.
 • جریمه برای تمدید یا عدم ثبت نام مجدد مجوز اقامت (50) پنجاه ریال عمان در هر ماه.

شرایط:

 • حامی مالی باید یک فرد محلی با ظرفیت قانونی کامل باشد و مسئولیت حقیقت اطلاعات مندرج در فرم درخواست را داشته باشد.
 • برای فرزندان کارمند : سن آنها نباید بیش از 21 سال تقویم باشد.  توجه: مجوز اقامت آنها منقضی می شود زمانی که آنها به این سن رسیدن .
 • برادران و خواهران نباید بیش از 18 سال داشته باشند. یک سند تایید کننده مبنی بر عدم ارائه دهندگان خانواده در خارج از عمان باید ارائه شود.
 • ویزای خانوادگی زمانی پایان می یابد که اجازه اقامت کارکنان از بین می رود.

پیوند خانوادگی و اقامت خانوادگی VISA

ویزای خانوادگی برای همسر خارجی که متقاضی اخذ اقامت عمان است، و همچنین به فرزندان خود که زیر 21 سال هستند، اعطا می شود. این نیز به درخواست همسر خارجی ملکی عمان اعطا می شود و طبق گواهی نامه مربوط به مقامات مربوطه (وزارت امور داخله) تأیید وضعیت ازدواج است.

ویزای خانوادگی توسط اختیارات مربوطه توسط اختیارات خود اعطا می شود و به درخواست یک حامی محلی و مسئولیت خود را به اقوام ملکی عمان و اقوام خارجی که در دسته های واجد شرایط عضویت در خانواده نیستند .

 • معتبر برای استفاده : در عرض شش ماه از تاریخ صدور.
 • اعتبار : دو سال از تاریخ تمبر ویزا در گذرنامه.
 • هزینه ها : 20 عیار ریلی.
 • جریمه برای تمدید یا عدم ثبت نام مجدد مجوز اقامت (50) پنجاه ریال عمان در هر ماه.
 • دو عکس (4 × 6) سانتی متر.
 • کپی پاسپورت خارجی، اگر آن را برای مدت کمتر از شش ماه معتبر است.
 • کپی پاسپورت ساکن خارجی که خواهان خانواده اش برای پیوستن به او و یک کپی از کارت اقامت خود است.
 • فرم اجرایی استاندارد برای خانواده برای پیوستن به درخواست ویزا مشخص شده است. فرم تعهد باید توسط حامی مالی و کارمند خارجی آن تأیید شود. برای کسانی که زیر 15 ساله هستند
 • مدرک رابطه خانوادگی باید محصور شود، مگر آنکه اسامی و اسناد مربوط به گذرنامه نشان دهنده رابطه بین ساکن خارجی و فردی است که به او پیوسته است.
 • برای همسر، یک کپی اصلی از گواهی ازدواج باید محصور شود. این سند باید توسط سفارت کشور و وزارت امور خارجه عمان تأیید شود.
 • کپی از امضای نمونه امضا کنندگان امضا شده توسط وزارت تجارت و صنعت، به عنوان حمایتی شخصی، یک کپی از کارت شناسایی شخصی باید برای تایید امضا محصور شود.
 • اگر درخواست ویزا برای همسر خارجی یک ملیت عمان درخواست شده باشد، گواهی نامه وزارت کشور برای تأیید وضعیت ازدواج باید ارائه شود.
 •  
 • شرایط:
 • برای فرزندان کارمند و متقاضی اخذ اقامت عمان : سن آنها نباید بیش از 21 سال تقویم باشد.
  توجه در خصوص اخذ اقامت عمان : مجوز اقامت آنها منقضی می شود زمانی که آنها رسیدن به سن 21 سال برسند
 • برادران و خواهران نباید بیش از 18 سال داشته باشند. یک سند تایید کننده مبنی بر عدم ارائه دهندگان خانواده در خارج از عمان باید ارائه شود.
 • ویزای خانوادگی زمانی پایان می یابد که اجازه اقامت کارکنان از بین برود .

اخذ اقامت عمان از طریق ازدواج

یک زن خارجی که با یک مرد عمانی ازدواج کرده است، اگر موارد زیر را رعایت کند ، حق شهروندی عمانی و اخذ اقامت عمان را دارد:

 • این ازدواج با اجازه وزارت انجام شود.
 • رابطه عاطفی آن ها اثبات شود .
 • متعهد به زندگی در کنار همسرش حداقل برای 10 سال در عمان باشد .
 • دارای مدرک زبان عربی باشد .
 • دارای گواهی عدم سوء پیشینه باشد

یک بیوه خارجی و یک مرد عمانی حق اقامت شهروندی عمان را دارد، اگر او از موارد فوق برخوردار است و به غیر از یک فرد غیرعانی نیست.

توسط naturalization

یک خارجی ممکن است شهروندی را به او بدهد اگر او به موارد زیر عمل کند:

 • 20 سال در عمان زندگی کرد. اگر ازدواج با یک زن عمانی باشد، مرد دیگری باید در عمان 15 سال باقی بماند، با این که او پسر همسر عمانی است و ازدواج با اجازه وزارت معارف عمان برگزار شد.

 اخذ اقامت عمان از تولد فرزند در عمان 

کودکان متولد شده از والدین ناشناخته در عمان شهروندان عمانی هستند و می توانند برای اخذ اقامت عمان اقدام نمایند .

اطفال متولد شده از یک پدر عمانی یا یک مادر عمانی و یک پدر ناشناخته بدون توجه به محل تولد، شهروند عمانی است. اگر فرزند متولد شده در مادر عامی و پدر خارجی پدر شهروندی می تواند در موارد زیر اعمال شود:

 • پدر خارجی کودک مرده است، طلاق گرفته و یا مادر عمانی برای حداقل 10 سال رها شده است.
 • اگر کودک در خارج از عمان با پدر عمانی متولد شود و فرزند قبل از سن 18 سالگی به عمان برسد، می تواند دیگران را به شهروندی بدل کند، همان گونه که متقاضی تازه می شود.
 • این ازدواج با اجازه وزارت انجام شد.
 • تحت بازداشت مادر عمانی.
 • در عمان 10 سال زندگی کرده باشد
 • عدم سوء پیشینه خود را ثابت کند
 • می تواند به طور داوطلبانه از ملیت های خارجی خود را ترک کند.
 • سرپرست او پرپرستی کرده است.

 اخذ اقامت عمان از پناهندگی در عمان :

جمعیت پناهندگان توسط کشور یا قلمرو پناهندگی در عمان تا سال ۲۰۱۴ به میزان ۱۵۱ نفر بوده است ،  در طی ۱۰ سال گذشته این آمار  به حداکثر مقدار ۱۵۱ نفر در سال ۲۰۱۴ رسیده و حداقل میزان پناهندگی در عمان تعداد ۷ نفر در سال ۲۰۰۴ بوده است .

در حال حاضر جمعیت پناهندگان در کشور عمان به طور قابل توجهی بالا رفته است آنچنان که در ۱۰ سال گذشته جمعیت پناهندگان به صورت قابل توجهی رشد کرده است .

کنوانسیون پناهندگی را به این صورت تعریف کرده است که اشخاصی که در کشور خود دارای مشکلات خاصی باشند و مورد آزار قرار گیرند ادر هستند که در یک کشور دیگر درخواست پناهندگی نمایند و آن کشور بر اساس قوانن حقوق بشر وظیفه دارد که به مسائل آنها رسیدگی کند .

متاسفانه در حال حاضر اشخاصی که در عمان و در اکثر کشورها درخواست پناهندگی می نمایند در وضعیت نامساعدی به سر می برند و اگر با درخواست پناهندگی این افراد موافقت نشود  باید کشور مذکور را به قصد کشور دیگر و با هدفی دیگر ترک نمایند .

اشخاصی که قصد دارند در عمان درخواست پناهندگی نمایند می بایست در اداره پلیس این کشور درخواست خود را مطرح نموده تا پرونده آنها بررسی گردد .

متقاضیان اخذ اقامت عمان از طریق پناهندگی در عمان به محض ورود به عمان و دادن درخواست پناهندگی خود می بایست مدتی را در کمپ هایی که برای پناهندگان در نظر گرفته شده بگذرانند تا شرایط آنها  برسی گردد .

ما این راه را به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم به دلایل زیر :

 1. اکثر اشخاصی که درخواست پناهندگی میکنند مشمول کنوانسیون ژنو نمیگردند
 2. پناهندگی دارای شرایط مبهمی است
 3. پناهنده از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست
 4. امکان بازگشت به کشور خود را ندارید
 5. در خیلی از موارد مجبور به گفتن دروغ به کشور خود و کشور مقصد هستید
 6. پناهندگی و راههای سخت تنها راه اقدام به مهاجرت نیست ، چرا از راههای قانونی اقدام نکنید

هرچند ما در رابطه با پناهندگی و کنوانسیون ژنو اطلاعات کامل و جامعی داریم و موارد و پرونده های زیادی را در خصوص پناهندگی در کشور عمان مشاهده کردیم مایل به ارائه خدمات پناهندگی به کشور عمان نیستیم زیرا اکثر افرادی که از طریق پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا پیش از هر اقدامی از امکان های قانونی خود آگاه شوید.

در صورت هر گونه سوال و ابهامی در خصوص راههای مهاجرت و راههای اخذ اقامت عمان می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای اخذ اقامت عمان مشاوره دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.