اقامت از طریق کار در کشور اتریش

اقامت از طریق کار در کشور اتریش و مهاجرت کاری به اتریش ۲۰۱۸ به چه شکل است؟شرایط اقامت کاری اتریش ۲۰۱۸ به چه شکل است؟قوانین ویزای کار اتریش ۲۰۱۸ چیست؟چرا به اتریشمهاجرت کنیم؟ فرد برایمهاجرت به اتریشو اخذ ویزای کاری در اتریش باید دارای چه مدارکی باشد؟ چه شرایطی برایاخذویزای کاری در اتریش وجود دارد؟ مشاغل مورد نیاز در اتریش کدام است؟ کشور اتریش در چه صنایعی به نیروی انسانی نیاز دارد؟ ایا میتوان برایکار به اتریش دعوت شد؟ آیا با سایت­های کاریابی اتریش آشنایی دارید؟ آیا اطلاع دارید که میزان حقوق و دستمزد و مزایای مشاغل مختلف در اتریش به چه صورت است؟ ایا از طریقاخذ ویزای کاری در اتریشمیتوانیماقامت دائم اتریش را کسب کنیم؟ایا همزمان با تحصیل در اتریشمیتوان کار کرد؟ آیا می­دانید که شرایط زندگی در اتریش چگونه است؟ اگر مایل هستید پاسخ سوالات مذکور را بدانید مقاله­ی حاضر متعلق به موسسه حقوقی ملک پور پیرامون شرایط و قوانین ویزای کار اتریشرا مطالعه بفرمایید،موسسه حقوقی ملک پور با بیش از ۱۰ سال سابقه در امر مهاجرت متشکل از وکلای حقوقی و مجرب اماده پاسخگویی به پرسشهای شما عزیزان است.

تصویر ویزا و کارت قرمز سفید قرمز یکی از موکلین عزیز ما ،همراه با صدای پر مهر ایشون در مورد تیم ام آی ای و پروسه انجام کار

video اقامت از طریق کار در کشور اتریش

ساده ترین راه برای اخذ ویزای کار اتریش ,ویزای جستجوی کار

نحوه اقدام از طریق ویزای جستجوی کار اتریش

با این ویزا شما می توانید به مدت ۶ ماه وارد خاک اتریش شده و کاری را پیدا نمایید. تا زمانی که کاری را پیدا نکنید همراهان ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نمی توانند در اتریش حضور داشته باشند. در صورت یافتن کار و بستن قرارداد با کارفرما مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه ارجاع داده میشود و پس از موافقت قانونی، کارت اقامت شما به نام قرمز- سفید- قرمز (Rot-Weiss-Rot Card )صادر گردیده و اقامت شما تمدید می شود و خانواده شما می توانند به شما ملحق شوند. ویزای جستجوی کار اتریش ویزای امتیازی بوده و شما باید حداقل  ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم را کسب نموده باشید که در زیر این جدول امتیاز بندی را ملاحظه خواهید نمود.

سیستم امتیاز بندی ویزای کار اتریش:

 • وضعیت تحصیل حداکثر ۴۰ امتیاز
 • وضعیت شغل حداکثر ۲۰ امتیاز
 • وضعیت مدرک زبان حداکثر ۱۰ امتیاز
 • وضعیت سنی حداکثر ۲۰ امتیاز
  • تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز
  • تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز
  • تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
 • وضعیت تحصیل در اتریش حداکثر ۱۰ امتیاز

 

در این نوع از ویزا کاری که شما می یابید باید مرتبط به تجربه کاری و تحصیلات شما باشد.و تنها در این صورت است که ویزای شما تمدید خواهد شد.بعد از تمدید به شما کارت اقامت کاری یک ساله و سپس بعد از سال اول باز هم یک کارت یک ساله و پس از آن کارت اقامت سه ساله داده خواهد شد.

1212 اقامت از طریق کار در کشور اتریش

معرفی: بر اساس دست آوردهای جدید سیاسی در اتریش در این کشور نیاز بسیار محسوسی به نیروی کار خارجی حتی از خارج از اتحادیه اروپا احساس می شود. بر این اساس ارزیابی های ویژه ای برای تصدیق صلاحیت افراد مدنظر قرار گرفته شده است.
مدت زمان استخدام یک کارمند براساس اجازه کار در اتریش چقدر می باشد؟

مدارک معتبری نیازمند است تا بتوان صلاحیت شخص را بررسی کرد واین شرایط باید در کشور آلمان تایید گردند.بنابراین ترجمه صورت گرفته شده باید بر اساس زمان و بودجه سرمایه ای مدنظر بوده باشد. زمانیکه درخواست نامه مطرح شد فرآیند ارزشیابی معمولا ۷ هفته به طول می انجامد.
زمانیکه اجازه کار تصدیق شد شخص متقاضی باید درخواست برای ویزای اقامت داشته تا به اتریش مسافرت نموده و براین اساس کار خود را شروع نماید.
آیا شرکت من می تواند اجازه کار اتریشی بدست آورد؟
دو راه مشخص برای افراد وجود دارد که بر اساس کار خود اجازه کار دریافت کنند:
۱-زمانیکه شخص بصورت مستقیم توسط شرکت اتریشی استخدام گردد، این حالت تحت عنوان درخواست نامه گواهی امنیت کاری (sicherungsbescheingung ) می باشد.
۲-شرکت خارجی نماینده مطلق نبوده و باید بر اساس سرویس های قراردادی درخواست دهد. در این بخش، شخص باید از تمامی مالیاتهای سیستم مطلع بوده باشد. این حالت تحت غنوان درخواست اجازه ای یا (Entsendebwiligung ) نامیده می شود.
چگونه شخص صلاحیت برای اجازه کار در اتریش پیدا می کند؟
شخص باید مدارک کافی دال بر تجارب ویژه در بدست آوردن شغل مذکور را داشته باشد. اگر که فرد متقاضی اجازه نامه داشته باشد باید حداقل ۶-۱۲ ماه تجربه کاری داشته تا بتواند صلاحیت برای کار در سیستم های شرکتی را بدست آورد.

با توجه به شرایط کار در اتریش چگونه می توان برای مجوز کار اقدام نمود؟

زمانیکه درخواست نامه بررسی شد و تحت نظر AMS (Arbeitsmarketservice ) قرار گرفت سپس تایید نهایی اعلام می شود.
زمانیکه درخواست نامه مجوز کار تصدیق نهایی گرفت، شخص متقاضی نیازمند به ویزای اقامت بوده که درخواست آن باید از طریق کشور شخص متقاضی صورت گرفته شده باشد.
شخص بر این اساس باید گواهی دال بر صدق گفته های خود و همچنین گواهی تولد ارایه داده باشد و بدنبال آن ارزشیابی نهایی مدارک صورت گرفته شده باشد.
تفاوت بین مجوز کار و ویزا در چیست؟
اجازه کار به معنی اجازه از طرف شرکت است به منظور استخدام شخص خارجی توانایی کار می یابد.
این بدان معنی نیست که شخص می تواند به این کشور مسافرت نماید و یا اقامت بگیرد. مگر اینکه اجازه کار آن تصدیق گردد و شخص بتواند ویزای نوع (D ) و یا ویزای نوع (C )را بر اساس نوع استخدامی و اجازه کار خود درافت دارد.
چه مواردی برای دریافت قرارداد و درخواست نامه اجازه کار لازم است؟
سرویس های قراردادی باید موارد زیر را در نظر داشته باشند:
• روزهای ارایه برنامه های مدیریتی بر اساس سرویسهای مشاوره ای.
• این مورد باید ضمانت های اجرایی لازم خود را داشته باشند.
• این حالت باید کل دوره را براساس اجازه نامه لحاظ کرده باشند.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه­ی مشاغل مورد نیاز و شرایط کار در اتریش، سایت­های مختلف کاریابی اتریش، میزان حقوق و مزایای مشاغل در این کشور و مهم­تر از همه شرایط کلی زندگی در اتریش می­توانید به سایر مقالات موجود در وبسایت مؤسسه حقوقی ملک پور رجوع کنید.

ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر در باب مهاجرت به اتریش ، روش های مهاجرت به اتریش ، مهاجرت کاری به اتریش ، اقامت از طریق کار در کشور اتریش ، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

7 پاسخ
 1. عباس گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر ملک پور.من 43 سالم هست و متاهلم.دو تا دختر 15 و6 ساله دارم.همسرم 43 سالشه ولیسانس پرستاری داره.18 سال سابقه کار داره. خودم هم لیسانس زبان انگلیسی دارم.و همسرم مدرک زبان نداره.میخواستم بدونم که میشه از طریق شغل همسرم به اتریش مهاجرت کنیم؟یا اگه با این شرایط امکان مهجرت به اتریش کم باشه کدوم کشور مناسب تره؟با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و با تشکر از لطف شما. بزرگوار همانطور که میدانید پرستاران باید مدارکشان معادل سازی گردد. از این رو از آنجایی که پرونده شما بسیار مهم و تخصصی میباشد، پیشنهاد می کنیم برای اخذ وکیل جهت یافتن بهترین گزینه برای شرایط شما با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  سلام و درود.لطفا پاسخ مرا بدهید.ایا شخصی با مدرک دیپلم و مدارک زیاد فنی و حرفه ای و با سابقه کاری بیش از ۱۰ سال و سطح زبان متوسط و دارای ثبت اختراع و شغل کمیاب اتریش و اتحادیه اروپا می تواند درخواست ویزای کاری بدهد یا اینکه درخواست ویزای کاری با داشتن دیپلم کاملا منتفی است؟سپاس از شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. متاسفانه با داشتن مدرک دیپلم امکان اخذ ویزای کار آلمان یا اتریش وجود ندارد. برای اخذ اطلاعات متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  بادرودوشادباش.من۳۳سال رشته تحصیلی من دیپلم کامپیوتراست.درمدتی کوتاه درزمینه های برق ساختمان وسیستمهای امنیتی(دوربین مداربسته-دزدگیر)شروع به فعالیت کردم ومی خواهم اقامت کاری بگیرم تادرکارم حرفه ایی شوم ودهرکشوری که برای کاروزندگی برای من راحت ترباشددرخواست اقامت بگیرم.بنده مجردهستم ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰تومان سرمایه دارم لطفاراهنمایی کنیدچه کشوری بروم که بتوانم درکارم وزندگی پیشرفت کنم.خیلی-خیلی سپاسگذارم.(موفق وسلامت باشید)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. متاسفانه با مدرک دیپلم شانس دریافت ویزاهای کاری اندک است. اما میتوان با توجه به شرایط و میزان سرمایه شما از روش های دیگر اقدام نمود. برای بررسی شرایط می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 4. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای دکتر ملک پور. من ایمان هستم و ۳۵ سالم هست. متاهل و دارای دختر ۶ ساله. مدارک تحصیلی من کاردانی فیزیک از دانشگاه آزاد با معدل ف۱۴٫۱۱، لیسانس فیلمسازی گرایش تدوین با معدل ۱۸٫۵۶ و کارشناسی ارشد نمایش گرایش ادبیات نمایشی با معدل ۱۸٫۵۶ . سابقه کاری مرتبط ندارم. به فنون عکاسی و تصویر برداری نیز آشنا هستم و می توانم مدرک آن ها را نیز از یکی از موسسات آموزش آزاد از تهران کسب کسب. سوالی از حضورتان داشتم این است که با توجه به شرایط اینجانب چه کشوری را به منظور اخذ ویزای کاری برایم مناسب می دانید ؟ . همچنین در خصوص ویزای کاری برای کشورهایی مانند اتریش و ترکیه آیا این ویزاها دارای مدت محدود هستند؟. سپاسگزارم و خداوند نگهدار شما باشد.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.