اقامت سوئد و بررسی روش های اخذ آن

 • اقامت سوئد و شرایط عمومی آن
 • اقامت سوئد از طریق کار
 • اقامت سوئد از طریق تحصیل
 • اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت سوئد از طریق ازدواج
 • اقامت سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت سوئد از طریق پناهندگی
 • اقامت سوئد و هزینه های زندگی در سوئد
 • اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد
اقامت سوئد اقامت سوئد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت سوئد و مقدمه ای بر آن

اقامت سوئد و کسب تابعیت سوئد و مهاجرت به سوئد در این مقاله به صورت علمی مورد بحث قرار می دهیم و راه های اخذ اقامت سوئد و چگونگی به دست آوردن اقامت این کشور را بررسی خواهیم کرد. معمولاً در ذهن خوانندگان این سوال مطرح بوده که اقامت سوئد از چه طریقی به دست می آید؟ اقامت سوئد از طریق کار چگونه امکان پذیر است؟ بر این اساس مقاله ای را برای اخذ اقامت سوئد فراهم آوریدم تا شما متقاضیان گرامی را در این مسیر راهنمایی نموده و نکات مربوط به اخذ اقامت سوئد را به صورت خلاصه و مفید بیان کنیم. این مقاله توسط متخصصین مجرب در امور مهاجرت و حقوق بین الملل در مؤسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش، به نگارش در آمده است تا اطلاعاتی جامع در خصوص اقامت دائم سوئد و راه های اخذ آن را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اقامت سوئد

video اقامت سوئد

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با اقامت سوئد

audio اقامت سوئد

اقامت سوئد و شرایط عمومی آن

سوئد کشوری است در شبه جزیره اسکاندیناوی، واقع شده در شمال اروپا که از سمت غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از شرق با بوتنی و از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با دانمارک همسایه و هم مرز می باشد. کشور سوئد و دولت آن به صورت پارلمانی اداره می شود. سوئد در جنبه های مختلف مانند کیفیت زندگی، نرخ بیکاری، آموزش، بهداشت و رفاه اجتماعی و توسعه انسانی جایگاه خوبی دارد و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم و سرمایه گذاری های آنان استوار می باشد از این رو تقاضا برای مهاجرت و کسب اقامت سوئد افزایش یافته است.

باید خاطر نشان کرد که هزینه های زندگی در سوئد نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار بالاتر است و اصولاً دانشجویانی که به قصد تحصیل و کسب اقامت به سوئد مهاجرت می کنند از نظر هزینه و اقامت با مشکل مواجه خواهند داشت.

ویزای کار سوئد اقامت سوئد

اقامت سوئد از طریق کار

کار در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق کار نیازمند Job Offer یا پیشنهاد شغلی می باشد. متقاضیان می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی مجوز لازم برای ورود به این کشور و اقامت کاری خود را به دست آورند. در این راستا متقاضیان می توانند بعد از 4 سال کار و پرداخت مالیات در سوئد درخواست اقامت دائم دهند. از دلایلی که منجر به انتخاب کار در سوئد توسط افراد می شود پایه حقوق و بازار کار مناسب برای افراد ماهر و اصل برابری می باشد. قوانین مبارزه با تبعیض در سوئد تضمین می کند که با هر شخص بدون در نظر گرفتن جنسیت، سن، قومیت یا معلولیت به یک شکل رفتار می شود.

اعضای خانواده متقاضی می توانند مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنند، در صورتی که متقاضیان (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) دارای مجوز کار در سوئد باشند. اگر این مجوز اقامت برای اعضای خانواده بیش از شش ماه باشد، آن ها می توانند مجوز کار در این کشور را به دست آورند. نحوه در خواست مجوز اقامت برای اعضای خانواده بدین شکل می باشد که شهروندان غیر اتحادیه اروپا که از سمت کارفرما استخدام می شوند می تواند در صورت داشتن شغل در خواست اقامت خود را همراه با اعضای خانواده خود اعلام نمایند. در سیاست های متمرکز در قانون الحاق خانواده و قوانین مهاجرت به همسر و فرزندان زیر 18 سال خانوداه اطلاق می شود.

مدارک و شرایط لازم برای اخذ ویزای کار سوئد به شرح زیر می باشد.

 • برای مجوز کار، شما باید یک پیشنهاد شغلی به صورت رسمی از سمت یک کارفرمای سوئدی دریافت نمایید.
 • در این پیشنهاد شغلی باید میزان حقوق ذکر شده باشد که حداقل آن باید ماهیانه 13،000 کرون باشد.
 • متقاضیان باید از یک گذرنامه معتبر برخوردار باشند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که واجد شرایط برای دریافت مجوز کار می باشند می توانند به صورت جداگانه برای همسر و فرزندان خود در خواست مجوز اقامت دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای همراه یا الحاق به خانواده در کنسولگری سوئد که باید اضافه گردد شامل موارد زیر می باشد.

 • سند ازدواج
 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه و مدارک هویتی لازم

به طور کلی متقاضیان می توانند قبل از ورود به سوئد در خواست خود را ارسال کنند، همچنین می توانند از داخل سوئد این در خواست را در کنسولگری داشته باشند.

در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری سوئد را در 10 سال گذشته مشاهده نمایید.

اقامت سوئد اقامت سوئد

در سال 2018 نرخ بیکاری در سوئد 6.6 درصد اعلام شد. البته با توجه به نمودار بالا مشخص می شود که وضعیت بیکاری در سوئد رو به بهبودی می باشد اما در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نمی توان گفت که از کمترین نرخ بیکاری بر خوردار است ولی با این حال در برخی مشاغل شرایط کار مناسب تر می باشد.

کار در کشور سوئد

اقامت سوئد از طریق تحصیل

تحصیل در سوئد و اخذ اقامت سوئد از طریق تحصیل یکی از روش های محبوب برای ورود به این کشور می باشد. سطح آموزش و رنک بالای دانشگاه های سوئد و سیستم آموزشی آن همیشه مورد توجه دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. اقامت سوئد از طریق تحصیل شامل اقامت تحصیلی و اقامت پس از تحصیل می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در سوئد را دارند می توانند در زمان فراغت از تحصیل به مدت 6 ماه در این کشور اقامت گزینند و به جستجوی کار مشغول گردند. افرادی که بتوانند در این مدت استخدام شوند و توانایی ورود به کار را داشته باشند می توانند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر دهند.

 • تحصیل در مدارس سوئد

  تمام کودکان از سن 7 سالگی در مدرسه عمومی شرکت می کنند. مدرسه عمومی یک دوره اجباری است که جزئی از سیستم آموزشی سوئد می باشد. تحصیل اجباری در سوئد از سن 6 سالگی شروع می شود که کودکان در این سنین می توانند در کلاس های پیش دبستانی شرکت کنند. تحصیلات اجباری در سوئد شامل 9 سال تحصیلی می باشد دانش آموزان در این سنین می توانند وارد مدارس شوند و تحصیلات ابتدایی خود را به سرانجام برسانند. دانش آموزانی که بعد از 3 سال تحصیل در دبیرستان واجد شرایط برای ورود به دوره های آموزش عالی شوند.

 • تحصیل در مقطع لیسانس

  مقطع کارشناسی شامل یک دوره 4 ساله می باشد. یکی از نقاط مثبت برای تحصیل در سوئد، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور می باشد. دانشجویان با داشتن IELETS 6.5 می توانند در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه شوند.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس

  مقطع کارشناسی ارشد در سوئد شامل یک دوره 2 ساله می باشد و بنا به دوره انتخابی و رشته تحصیلی داشتن مدرک زبان انگلیسی IELETS 6.5 & 7 الزامی می باشد. دانشجویان اجازه خواهند داشت که ضمن تحصیل بتوانند کار دانشجویی داشته باشند تا بخش عمده ای از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. می توان گفت سوئد یکی از کشورهای گران در اروپا می باشد که برای ادامه تحصیل در این کشور باید پشتوانه مالی مناسبی داشته باشید.

 • تحصیل در مقطع دکتری

  تحصیل در مقطع دکتری بین 3 الی 5 سال به طول می انجامد که در مدت زمان تحصیل دانشجویان می توانند کارهای پژوهشی و علمی انجام دهند. تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم به زبان سوئدی امکان پذیر است که بسته به رشته های تحصیلی متقاضیان می توانند به هر دو زبان تحصیلات خود را ادامه دهند. داشتن مدرک زبان انگلیسی IELETS 7  برای تحصیل در این مقطع الزامی می باشد. افرادی که برای مقطع دکتری اقدام می کنند باید تاییدیه استاد راهنما یا سوپروایزر را داشته باشند، از این رو همچنین داشتن نمره IELETS بالا و مقالات ISI الزامی می باشد.

بورسیه تحصیلی در سوئد و کمک هزینه تحصیل در سوئد به دانشجویان بین المللی اعطا می گردد. که این بورسیه ها در دو نوع بورسیه های دولتی و بورسیه های دانشگاهی و موسسات در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. به طور کل بورسیه تحصیلی در سوئد بیشتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اهدا می گردد. بورسیه های تحصیلی می توانند هزینه های تحصیل و یا بخشی از هزینه های زندگی متقاضیان را پوشش می دهد. باید خاطر نشان کرد که بورسیه تحصیلی در سوئد به افراد واجد شرایط اعطا می شود.

یکی دیگر از روش های اخذ بورس تحصیلی بدین شکل می باشد که متقاضیان پس از اخذ پذیرش و راه یابی به سوئد از مزایای دانشکاه های این کشور همانند استفاده از بورس تحصیلی بهره مند شوند. در مقطع دکتری به مراتب اخذ بورسیه آسان تر انجام می شود. دانشگاه های سوئد شرایطی را برای اعطای بورسیه در نظر گرفته اند و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت رسمی و معتبر دانشگاه های سوئد از شرایط آن آگاه شوند.

دانشگاه های سوئد طیف وسیعی از برنامه ها برای دانشجویان بین المللی در جهت کمک به هزینه های تحصیل و زندگی در نظر گرفته اند. بورس تحصیلی بسته به دانشگاه ها متفاوت است. در لیست زیر دانشگاه هایی که به دانشجویان بین المللی بورس اعطا می کنند، معرفی شده اند.

 • موسسه فناوری بلکینگ
 • دانشگاه صنعتی چالمرز
 • دانشگاه دالارنا
 • دانشگاه هالمستاد
 • دانشگاه کارلستاد
 • دانشگاه کریستین اشتاد
 • دانشگاه لینا
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه مالمو
 • دانشگاه استکهلم
 • دانشگاه ملباسن
تحصیل در سوئد

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

سوئد یکی از کشورهای تولید کننده در اروپا و جهان می باشد که می توان آن را به عنوان یکی از رقبای اصلی در زمینه سرمایه گذاری در اروپا دانست. سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور از بسیاری جهات بهره مند شوند. سوئد با توجه به تاریخچه و پتانسیلی که در کارآفرینی قوی در زمینه روابط بین الملل، تکنولوژی و فن آوری های ویژه در صنایع، فناوری اطلاعات و علوم زیستی دارد به عنوان دومین کشور نوآور دنیا شناخته شده است. جریان سرمایه گذاری خارجی در سوئد به صورت پیوسته از سال 2013 در حال افزایش می باشد که در سال 2017 به 15.4 میلیارد دلار رسید. سه کشور اتحادیه اروپا هلند، انگلیس و لوکزامبورگ بزرگترین سرمایه گذاران در سوئد هستند که 45 درصد از کل سهام سرمایه گذاران خارجی را تشکیل داده اند. بر اساس اطلاعات اولیه سرمایه گذاری خارجی که به صورت مستقیم در سوئد انجام شد در سه ماه اولیه سال 2018 مبلغی معادل 9.96 میلیارد یورو بوده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته (7.43 میلیارد یورو) بسیار افزایش یافته است. از این رو دولت سوئد اقداماتی را جهت توسعه و حمایت از سرمایه گذاران خارجی انجام داده است.

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری فرد را قادر می سازد که مقدار مشخصی از اموال خود را در یک پروژه سرمایه گذاری نماید و از این طریق واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم در سوئد گردد. البته هر کشور مبلغ مشخصی را برای صدور ویزا از طریق سرمایه گذاری تعیین کرده است.

سرمایه گذاران خارجی که قصد دارند تجارت خود را در سوئد آغاز کنند می توانند یک شرکت با مسئولیت محدود در سوئد راه اندازی کنند. برای ثبت شرکت در سوئد حداقل میزان سرمایه 500،000 کرون می باشد که حداقل سهام هر سرمایه گذار باید به 50،000 کرون برسد.

این شرکت باید در دفتر ثبت شرکت سوئدی (Bolagsverket) و اداره مالیات سوئدی (Skatteverket) ثبت گردد. مراحل ثبت شرکت در سوئد به شرح زیر می باشد.

 • شرکت با مسئولیت محدود باید دارای یک هیئت مدیره باشد که شامل رئیس و یک مدیر اجرایی باشد و این افراد باید اقامت دائم سوئد را داشته باشند.

 • شرکت هایی که با مسئولیت محدود در سوئد ثبت گردیده اند باید حساب های سالیانه خود را ارائه دهند که این فرآیند باید توسط یک حسابرس و مطابق با مقررات حسابداری در سوئد انجام شود.

 • برای ثبت شرکت در سوئد باید یک نمونه از اطلاعات اولیه از نوع کسب و کار را برای مطالعه و اعتبار سنجی ارائه دهند.

 • این شرکت باید یک حساب بانکی در سوئد داشته باشد که بتوانند سرمایه لازم را به طور کامل در بانک های سوئد سپرده گذاری کنند.

 • ثبت شرکت با نام تجاری در دفتر ثبت شرکت سوئد صورت پذیرد.

 • مجوز ثبت شرکت و سرمایه گذاری در سوئد تا زمانی که از سرمایه گذاری در این کشور جلوگیری نشده و یا این نوع شرکت توقیف نشده است، معتبر می باشد. گرفتن مجوز بین 15 تا 30 روز کاری به طول می انجامد.

 • مقامات سوئدی باید از سود دهی شرکت اطمینان حاصل نمایند و این امر به مدت یک سال به طول می انجامد.

 • سرمایه گذاران می توانند بعد از 5 سال اقامت در سوئد در خواست اقامت دائم و شهروندی این کشور را داشته باشند.

نمودار ریسک مصادره اموال و رشد اقتصادی در سوئد جهت بررسی امنیت و استانداردهای سرمایه گذاری در زیر نمایش داده شده است. خطر مصادره اموال در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی می شود که عدد 1 کمترین میزان ریسک را نشان می دهد و نرخ رشد اقتصادی بیان گر درصد رشد نسب به سال گذشته می باشد.

نمودار نرخ رشد اقتصادی در سوئد

اقامت سوئد 2 اقامت سوئد

نمودار خطر مصادره اموال در سوئد

اقامت سوئد 1 اقامت سوئد

سرمایه گذاری در سوئد

اقامت سوئد از طریق ازدواج

بنابر قوانین بین المللی و طبق نظام حقوق بین الملل در کثیری از کشورها اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج امکان پذیر می باشد. برای ازدواج با تبعه سوئدی شما باید نکاتی را برای در نظر داشته باشید.

 • شریک زندگی شما باید تابعیت سوئد را داشته باشد و یا کارت اقامت دائم سوئد را داشته باشد.

 • فردی که در سوئد زندگی می کند باید بتواند از نظر مالی شما را حمایت کند. همچنین باید ثابت کند که یک خانه با اندازه استاندارد و مکفی برای زندگی مشترک دارد.

 • متقاضیان باید درخواست خود را در قالب یک فرم به صورت کتبی در کنسولگری پر کنند.

بعد از موافقت با در خواست، برای متقاضی اجازه اقامت به مدت 2 سال صادر می گردد. اگر پس از مدت 2 سال ازدواج پابرجا باشد و دولت سوئد متقاعد شود که متقاضی قصد ادامه زندگی با فرد سوئدی را دارد، متقاضی می تواند در خواست اقامت دائم سوئد دهد. اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق ازدواج در لیست زیر بیان شده است.

 • پاسپورت معتبر و کپی از صفحات آن
 • گواهی ازدواج و یا معادل آن
 • هر سندی که نشان دهد که ازدواج در کشور مبدا و مقصد بلامانع است.
 • اگر شما و فرد سوئدی در کشور مبدا یا کشور دیگری با هم زندگی کرده اید و اسنادی از آن وجود دارد می توانید آن را ضمیمه پرونده خود کنید.
 • شما می توانید اسنادی از رابطه خود و فرد سوئدی را ارسال کنید؛ این موضوع بر روی تصمیم گیری اداره مهاجرت سوئد تاثیر گذار می باشد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت سوئد
قوانین ازدواج در سوئد

اقامت سوئد و اخذ تابعیت از طریق تولد

تولد در سوئد یکی از روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد. با تغییر قوانین در کشورهای مختلف بر اساس اعطای اقامت و تابعیت باید نکات و قوانین سال های اخذ اقامت از طریق تولد را مورد بررسی قرار داد. اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد در سوئد از قانون خون پیروی می کند.

کودکانی که بعد از 1 آوریل 2015 به دنیا آمده اند، می توانند تابعیت سوئد را به دست آورند در صورتی که یکی از والدین شهروند سوئدی باشند و بدون در نظر گرفتن محل تولد کودک به وی تابعیت سوئد اعطا می شود. 

همچنین کودکی که در سوئد متولد می شود در صورتی که هویت والدینش مشخص نگردد برای جلوگیری از بی تابعیتی دولت سوئد به کودک تابعیت این کشور را اعطا می کند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت سوئد
تابعیت از طریق تولد در سوئد

اقامت سوئد از طریق پناهندگی

 • موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی و حتی مشاوره ای در این زمینه ارائه نمی دهد و این بخش از مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما و اطلاع رسانی در خصوص خطرات ناشی از پناهندگی در سوئد می باشد.

افرادی که با عدم آگاهی و اطلاعات دقیق، این امر غیر قانونی را بر می گزینند خطرات زیان بار و جبران ناپذیری را متحمل خواهند داشت. کشور سوئد در عضویت کنوانسیون ژنو می باشد که در این باب افرادی که ترس از جان و ترس از مورد آزار و اذیت قرار گرفتن در کشورهای خود را بنا بر عقاید فردی در زمینه سیاسی و اجتماعی و دینی را دارند می توانند در کشورهای عضو ژنو پناه جویند. که بعد از انجام تمامی مراحل توسط یک مقام مربوطه در یک مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از مصاحبه برای این امر مقامات ذیربط تصمیمات لازم را اتخاذ می نمایند. که در صورت قبولی شخص به مدت 3 سال می تواند در این کشور اقامت گزیند و در صورت رد شدن پرونده شخص می بایست مجدد به کشور خودش باز گردد.

پناهندگی در سوئد

اقامت سوئد و هزینه های زندگی در سوئد

هزینه های زندگی در سوئد همیشه مورد توجه متقاضیان قرار گرفته است. هزینه زندگی برای افرادی که سوئد را به قصد مهاجرت و زندگی انتخاب می کنند بسته به نوع زندگی و بسته به شهر متفاوت می باشد.

البته جای تعجب نیست که در شهر های بزرگ مانند استکهلم، مالمو و گوتنبرگ هزینه های زندگی بیشتر از شهرهای دیگر می باشد. پایتخت این کشور استکهلم گران ترین شهر سوئد می باشد. مسکن و تامین آن جز مهم ترین بخش برای مهاجرات تلقی می گردد که هزینه اصلی را نیز شامل می شود. زندگی در حومه اتکهلم آسان تر و ارزان تر از زندگی در استکهلم می باشد.

اقلام هزینه ها
بطری آب 1 لیتری 16.95 کرون
1 لیتر شیر 11.14 کرون
1 کیلو گرم برنج 23.36 کرون
پنیر 84.19 کرون
1 کیلو گوشت قرمز 135.47 کرون
1 کیلو سیب 24.45 کرون
1 کیلو موز 21.19 کرون
بلیط 1 طرفه 30 کرون
1 کیلومتر تاکسی 15.20 کرون
1 لیتر بنزین 15.08 کرون
اجاره آپارتمان 1 خوابه 8029.84 کرون
اجاره آپارتمان 1 خوابه ( خارج از مرکز شهر) 5447.19 کرون

اقامت سوئد و اخذ تابعیت سوئد

تمامی افرادی که قصد مهاجرت به سوئد را دارند و در صدد کسب اقامت و تابعیت سوئد می باشند باید بدانند برای دستیابی به تابعیت این کشور در ابتدا نیاز به اخذ اقامت دائم سوئد خواهند داشت. البته باید خاطر نشان کرد که اخذ تابعیت شیوه های متفاوتی دارد که در این مقاله به طور مختصر به آن ها پرداخته شد.

اقامت دائم در سوئد منجر به اخذ تابعیت می گردد، بنابراین افرادی که بتوانند به مدت 5 سال در سوئد زندگی کنند و درآمد داشته باشند و از این طریق مالیات پرداخت کنند واجد شرایط برای دریافت تابعیت خواهند بود. افرادی که اقامت تحصیلی سوئد را دارند در صورت اشتغال به کار در این کشور و گذران زندگی به مدت 5 سال می توانند از این طریق اقدام نمایند.

همینطور افرادی که با یک تبعه سوئدی ازدواج کردند، در ابتدا یک اقامت 2 ساله خواهند داشت، که در نهایت با رای مثبت از دولت سوئد و ادامه زندگی به مدت 3 سال دیگر در سوئد می توانند برای تابعیت این کشور درخواست دهند

اقامت سوئد و سخن پایانی

اقامت سوئد و راه های اخذ اقامت آن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. در واقع اقامت رابطه مادی و حقوقی است که بدون در نظر گرفتن تابعیت اشخاص به دست می آید. بنابراین افرادی که بتوانند از طرق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… مهاجرت کنند و در مدت مشخصی زندگی کنند می توانند اقامت خود را به دست آورند. در این مقاله سعی شد راه های اخذ اقامت سوئد را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. افرادی که قصد مهاجرت دارند قبل از هر اقدامی باید از تمام شرایط آن آگاه شوند چرا که منطقه جغرافیایی، استاندارد زندگی و موقعیت آب و هوایی و هزینه های زندگی در آن باید مورد توجه قرار گیرد. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در باب اخذ اقامت سوئد و راه های آن با مشاورین مجرب و خبره ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره صحیح به صورت رایگان بر خوردار شوید. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE‌ می تواند شما متقاضیان گرامی را در خصوص مهاجرت و حقوق خصوصی بین الملل راهنمایی کند. همچنین شما می توانید از طریق طرح سوالات خود در بخش دیدگاه های همین مقاله، پاسخ خود را به سرعت دریابید.