اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک

 

اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک  در سال 2018 آیا امریست شدنی؟ با ما همراه باشید .. امروزه یکی از بهترین روش های اقامت در یک کشور , سرمایه گذاری و خرید ملک میباشد زیرا با این کار سرمایه فرد علاوه بر انکه حفظ میشود , با توجه به بالارفتن سالانه قیمت مسکن , بالا نیز میرود و یک سرمایه گذاری مطمئن به حساب میاید

یکی از کشورهایی که بسیار مورد توجه افراد خارجی برای سرمایه گذاری میباشد کشور سنگاپور است زیرا کشوری مدرن و رو به پیشرفت بسیار میباشد

در این مقاله به نحوه سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سنگاپور و اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک  خواهیم پرداخت:

 

در سال 1973، دولت سنگاپور محدودیت هایی را برای مالکیت خارجی تمام ملک مسکونی خصوصی در سنگاپور اعمال کرده است و فقط به کسانی تبعه کشور سنگاپور بودند  اجازه خرید و فروش املاک داده میشد.

 

قانون مالکیت مسکونی RPA در تاریخ 19 جولای 2005 اصلاح می شود تا اجازه دهد خارجیان برای خرید آپارتمان بدون مشکل اقدام نمایند .

 

برای اقامت محدود مانند زمین خالی، ملک های دارای مالکیت مانند خانه های ییلاقی، خانه های نیمه مستقل و تراس، اگر خارجی ها مایل به خرید هستند مشکلی نیز برای این کار وجود ندارد.

خارجی ها قبل از خرید باید از اداره زمین سنگاپور برای تأیید درخواست کنند.

 

واجدین شرایط برای خرید HDB Property و اجاره آپارتمان اجرایی :

 

HDB Flats آپارتمانهایی هستند که توسط هیئت توسعه مسکن HDB  ساخته و نگهداری می شوند. بیش از 80٪ سنگاپوری ها در خانه های مسکونی HDB زندگی می کنند. محوطه های مسکونی HDB اغلب شهرک هایی هستند که خود شامل کلینیک ها، مدارس، سوپرمارکت ها، مراکز مواد غذایی، و همچنین امکانات ورزشی و تفریحی هستند. برای طبقه بندی آپارتمانهای HDB، اتاق نشیمن به عنوان یک اتاق شمارش می شود.

 

برای خرید یک آپارتمان به طور مستقیم از HDB، باید یک شهروند سنگاپور باشید، باید یکی دیگر از شهروندان سنگاپور یا ساکنان مستعمره سنگاپور را برای تشکیل یک هسته خانواده تشکیل دهید. برای خرید یک آپارتمان از بازار فروش مجدد، باید یک شهروند سابق سنگاپور یا اقامت دائم در سنگاپور باشید. شامل حداقل یک اشخاص ذکر شده که ساکن دائمی سنگاپور یا شهروند سنگاپور هستند.

 

Condominiums اجرایی EC  برای ارائه خدمات به سنگاپورها، به خصوص جوانان فارغ التحصیل و حرفه ای که می توانند بیش از یک مسکن HDB را داشته باشند ، اما مالکیت خصوصی را از دسترس خود خارج کنند. EC ها در طراحی و تسهیلات به آپارتمان های خصوصی قابل مقایسه هستند، زیرا آنها توسط توسعه دهندگان خصوصی به فروش می رسند.

 

اولین مالک یک مجتمع اجرایی مجاز به فروش مجدد واحد خود در بازار ثانویه در 5 سال اول نیست. پس از 5 سال اول، صاحبان مجاز به فروش واحدهای خود به سنگاپورها هستند. خارجی ها فقط می توانند یک مجتمع اجرایی پس از 10 سال خرید کنند که تمام محدودیت ها لغو خواهد شد.

 

برای آپارتمانهای HDB، آپارتمان HDB و آپارتمان اجرایی، واجد شرایط بودن تحت پوشش هیئت مسکن و توسعه است. خریداران علاقه مند می توانند به طور مستقیم به HDB متصل شوند و در مورد واجد شرایط بودن آنها برای خرید یک واحد HDB و یا واحد اجرایی  تحقیق کنند.

 

 

 

سرمایه گذاری ملک برای درخواست دائم اقامت

 

تحت برنامه سرمایه گذاران جهانی GIP که توسط اداره اقتصادی EDB اداره می شود، می تواند برای اقامت دائم PR خارجی مورد توجه خارجی ها قرار گیرد، در صورتی که حداقل مبلغی معین را در ساختارهای کسب و کار و یا سایر ابزارهای سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری صندوق های سرمایه، بنیادها یا اعتماد که بر توسعه اقتصادی تمرکز دارند.

 

سرمایه گذاری های خصوصی مسکونی برای درخواست اقامت دائم در نظر گرفته می شود. اگر سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون دلار در ساختارهای کسب و کار، سایر وسایل نقلیه سرمایه گذاری مانند صندوق های سرمایه گذاری، بنیادها  یا املاک مسکونی خصوصی، بتواند به عنوان یک سرمایه گذار شناخته شود, تا 50٪ از سرمایه گذاری می تواند در مالکیت خصوصی مسکونی باشد

 

مشارکت یک مسکن

 

یک نماینده املاک حرفه ای در سنگاپور به شما کمک می کند و از خرید شما در طول خرید از سرمایه فرد محافظت می کند، پیشنهاد را برای شما در بهترین قیمت ممکن تضمین می کند. با دانش بسیار بالا از سنگاپور، مشاور ,ملکی که از نظر موقعیت و قیمت در شرایط مطلوبی باشد را پیشنهاد خواهد داد . او همچنین اطمینان می دهد که تمام اسناد مرتب شده است و شما با صاحب قانونی مالکیت خواهید بود .

 

 

محل

 

با توجه به اینکه شما در حال خرید ملک برای اقامت خود یا سرمایه گذاری هستید، مکان نقش مهمی را ایفا می کند. سرمایه گذاری در حومه ها دارای قیمت پایین تر هستند و ممکن است برای اقامت بسیار مناسب باشند. اگر شما می توانید ملک را برای سرمایه گذاری خریداری کنید، املاک در مناطق اصلی مانند منطقه 09، 10، 11 یا منطقه تجاری مرکزی امن ترین مکان برای خرید است. املاک و مستغلات با منظره دریا در ساحل شرقی همچنین برای خانه های رفت و آمد یا سرمایه گذاری عالی است.

 

آخرین حکم MAS اجازه می دهد تا خریدار تا 80٪ از ارزش گذاری یا قیمت خرید، هر کدام که پایین تر است. 10٪ باید به صورت نقدی پرداخت شود و 10٪ دیگر می تواند با استفاده از CPF یا نقدی پرداخت شود.

 

وظیفه تمبر خریدار BSD

 

وظیفه تمبر بر اساس قیمت خرید یا ارزش بازار، هر کدام که بالاتر است:

 

هر 100 دلار یا بخشی از آن 180 هزار دلار – 1 دلار است

هر 100 دلار یا بخشی از آن 180 هزار دلار – 2 دلار است

هر 100 دلار یا بخشی از آن باقی مانده – 3 دلار است

 

برای سهولت محاسبه، اگر قیمت خرید بیش از 300،000 دلار باشد، پرداخت مالیات تمبر قابل پرداخت خواهد بود:

3٪ از قیمت خرید منفی 5400 دلار

 

 

پروفایل خریداران ABSD از 12 ژانویه 2013 تا 2018

FR خرید ملک مسکونی 15٪

SPR خرید ملک مسکونی 1 ساله 5٪

SPR خرید دومین و پس از فروش مسکونی 10٪

SC خرید اولین ملک مسکونی نیل

SC خرید دومین املاک مسکونی 7٪

SC خرید ملک سوم و پس از آن مسکونی

 

رونق اجاره

 

اگر شما در حال خرید ملک برای سرمایه گذاری هستید و قصد دارید از املاک اجاره دریافت کنید، عملکرد اجاره سالانه در مقایسه با قیمت خرید را محاسبه کنید. در ناحیه 09، 10 و 11 به راحتی بیشترین بازده اجاره را به دست می آید.

 

ارزیابی و وام

 

 

برای فردی که هیچ وام مسکنی نگرفته است، وام دهی LTV بیش از 30 سال یا 80 درصد و یا 60 درصد در صورت داشتن وام دهی بیش از سن بازنشستگی وام گیرنده 65 ساله خواهد بود.

 

ب) برای افرادی که وام مسکن دوم را دریافت می کنند، میزان وام به ارزش (LTV) 50 و 30 درصد است اگر وام دهی بیش از 30 سال یا دوره وام بیش از سن بازنشستگی وام گیرنده 65 سال باشد.

 

ب) برای افرادی که وام مسکن سوم یا بعدی را دریافت می کنند، اگر وام دهی بیش از 30 سال و یا دوره وام بیش از سن بازنشستگی وام گیرنده 65 ساله، محدودیت LTV 40 و 20 درصد باشد.

 

د) برای وام گیرندگان غیر شخصی، حد LTV 20٪ خواهد بود.

 

برای HDB آپارتمان، شما ممکن است بخواهید واجد شرایط دریافت وام از طریق HDB باشید .

اگر شما مجاز به دریافت وام از HDB نیستید، راه دیگری این است که آن را توسط یک بانک تجاری تامین مالی کنید.

 

 

 

 

گزینه ای برای خرید

 

اگر تصمیم گرفتید یک ملک بخرید باید 1٪ از قیمت خرید (به عنوان یک معامله) را در اختیار خریدار از فروشنده قرار دهید. گزینه ای برای خرید معمولا توسط وکیل فروشنده (فروشنده) یا نمایندگی املاک تهیه می شود. شما معمولا 14 روز برای تصمیم گیری در مورد خرید یا خرید به شما داده می شود. اگر تصمیم به ادامه دارید، با ثبت نام در دفتر وکالت خود، گزینه را با استفاده از وکیل فروشنده، همراه با 4٪ یا 9٪ دیگر (قرارداد بین فروشنده و خریدار) از قیمت خرید، تحویل بگیرید.

 

پیشنهاد به خرید

 

متناوبا می توانید از  مشاورخود بخواهید که پیشنهاد خرید را تهیه و به فروشنده ارائه دهد. واضح بودن قیمت، تاریخ تکمیل فروش و دیگر موارد را مشخص می کند. شرایط و ضوابط را می توان توسط وکیل یا مسکن خود طراحی کرد.

 

تکمیل فروش

 

از آن پس، آن را به وکیل خود برای تکمیل فروش، که در حدود 8 تا 10 هفته به اتمام می رسد (قرارداد بین فروشنده و خریدار) را امضا میکنند. وکیل شما در مورد اموال، با مقامات مالی، هیئت مدیره CPF در صورت لزوم، مدارک وام مسکن را آماده می کند.

 

هزینه تمبر در مدت 14 روز پس از استفاده از گزینه خرید و یا امضای توافقنامه فروش و خرید در هنگام خرید از یک توسعه دهنده ملک، به اداره مالیات داخلی سنگاپور پرداخت می شود. برای پرداخت مالیات بر تمبر، به مقالات “تمدید تمبر خریدار BSD و تمدید تمبر خریدار اضافی ABSD مراجعه کنید.

 

برای آپارتمانهای HDB نیز 21 روز برای خریدار وجود دارد تا در مورد خرید مورد نظر بررسی شود تا بتواند واجد شرایط بودن آن، جنبه های تامین مالی و مسائل دیگر نظیر اینکه آیا آپارتمان تحت تأثیر بازسازی / ارتقاء قرار می گیرد، مسئولیت پرداخت ارتقاء هزینه / هزینه و غیره. اگر خریدار تمایل به خرید آپارتمان فروش مجدد نداشته باشد، او می تواند اجازه دهد گزینه منقضی شود و فقط هزینه ی هزینه را از دست می دهد. برای اطمینان از یک عمل استاندارد شده، HDB دستورالعمل های زیر را برای مدت زمان انتخاب، سپرده و گزینه در اختیار دارد:

 

هزینه انتخاب – مبلغی که بیش از 1000 دلار نیست

سپرده – مبلغی که بیش از 5000 دلار (شامل هزینه حقوقی)

دوره انتخاب – 14 روز کاری

 

برای HDB آپارتمان ها، HDB بازرسی را از منزل انجام خواهد دادو بازسازی غیر قانونی را ثبت میکنند. فروشنده بایستی شرایط منزل را  دوباره به شرایطی که قبل از خرید HDB اجاره داده شده است، بازگرداند.

درپایان میتوان گفت هیچ راه غیر قانونی برای ثبت املاک وجود ندارد و افراد بر اساس میزان سرمایه گذاری باید مالیات تعیین شده از طرف دولت را پرداخت نمایند

در صورتی که خانه بدون اطلاع و مجوز دولت , بازسازی شود جریمه سنگین را در بر دارد و حتی میتواند به غیر قابل فروش شدن خانه بیانجامد .

وکلا و مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار در ایران طبق ساعات کاری اعلام شده آماده پاسخگوئی به سوالات شما عزیزان در ارتباط با مهاجرت به سنگاپور و اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک  و اقامت دائم سنگاپور و راههای مهاجرت به دیگر کشورها و سرمایه گذاری در آنها هستند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.