اقامت رومانی

اقامت رومانی

اقامت رومانی ، راه های اخذ اقامت کشور رومانی ، راه های مهاجرت به کشور رومانی و شرایط اخذ اقامت کشور رومانی در این مقاله به تفصیل مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

در این مقاله علمی با تمرکز بر راه های اخذ اقامت کشور رومانی، تلاش نموده ایم تا مهاجرت به این کشور را به طور دقیق و کارشناسی شده مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

اخذ اقامت کشور رومانی و مهاجرت به این کشور از چندین روش امکان پذیر است. در ادامه به شرح و بررسی این طرق می پردازیم.

 1. اخذ اقامت رومانی از طریق کار و اخذ اقامت کاری رومانی

بر طبق آخرین از منابع رسمی، نرخ بیکاری در کشور رومانی 4.3 درصد است. آیا شما برای اخذ اقامت کاری رومانی واجد شرایط هستید؟

باید توجه داشته باشید که اخذ اقامت کاری کشور رومانی تا حد زیادی به شرایط و قابلیت های شما بستگی دارد. به این منظور مهارت هاو تخصص های شما باید به نسبت مشاغل مورد نیاز در رومانی ارزیابی شود و وضعیت بنگاه ها و آژانس های کاریابی در کشور رومانی نیز مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد. عواملی که اخذ اقامت کاری کشور رومانی را تحت الشعاع قرار می دهند، سن، تحصیلات، سابقه کار، وضعیت سلامت جسمانی، سطح زبان متقاضی کار در رومانی و مواردی از این دست می باشند.

در این خصوص، مقاله جامعی در همین وب سایت تدوین و منتشر گردیده که می توانید به آسانی در همین وبسایت بیابید یا این که با جستجوی عنوان شرایط کار در رومانی و اخذ اقامت کاری رومانی در گوگل با کلیدواژه ملکپور به مطلب مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. خاطرنشان می کنیم برای دریافت اطلاعات و مقاله در خصوص کاریابی یا کار در رومانی باید حتما از کلیدواژه موسسه ملکپور یا MIE در پایان عبارت های جستجو استفاده بفرمایید. برای مثال، برای سرچ در گوگل، می بایست درج کنید: کاریابی در رومانی با موسسه ملکپور. مطمئن باشید اطلاعات جامع و ضروری در همین وبسایت برای شما تهیه و فراهم گردیده است.

 1. اخذ اقامت رومانی از طریق تحصیلی و اخذ اقامت تحصیلی رومانی

طبق آخرین آمار، کشور رومانی 19547264 نفر جمعیت دارد. کشور رومانی زیرساخت ها را برای تامین نیازهای تحصیلی و آموزشی این جمعیت تعبیه دیده و فراهم کرده است و دانشگاه ها و مراکز آموزشی متناسب با این جمعیت را راه اندازی نموده است. شما نیز با دارا بودن شرایط، می توانید نسبت به اخذ اقامت تحصیلی کشور رومانی و تحصیل در این کشور اقدام فرمایید. زبان آکادمیک و تحصیل در کشور رومانی، زبان رومانیایی و انگلیسی است. معمولا یکی از الزامات اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور رومانی داشتن مدرک زبان است. البته شماری از دانشگاه ها نیز در صورتی که متقاضی از سطح خاصی از زبان انگلیسی یا رومانیایی بهره مند باشد این امکان را در اختیار وی قرار می دهند تا پیش از شروع دوره اصلی در کلاس های آمادگی زبان شرکت کند. رزومه تحصیلی دانشجو نیز برای اخذ پذیرش از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تهیه و فراهم نمودن رزومه و cv تحصیلی مناسب می توانید به مقاله جامعی که در همین وبسایت در این زمینه تدوین و منتشر شده مراجعه فرمایید و همچنین می توانید از ویدئوها و فایل های صوتی ما در رابطه با اقامت تحصیلی رومانی  که به رایگان در دسترس شما قرار گرفته اند استفاده نمایید. به هر روی، پس از ارسال و تسلیم مدارک مورد نیاز به دانشگاه مد نظرتان در کشور  رومانی و در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، می توانید نسبت به اخذ اقامت و ویزای تحصیلی کشور رومانی مبادرت فرمایید. برای کسب اطلاعات در مورد شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور  رومانی، بهره مندی از بورسیه های تحصیلی  رومانی و اخذ ویزا و اقامت تحصیلی کشور رومانی می توانید از مقالات تهیه شده در همین سایت استفاده نمایید.

 1. اخذ اقامت رومانی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور رومانی طیف وسیعی دارد. طبیعتا، سرمایه گذاران دارای طرح های تجاری مبتکرانه و موفق که از ظرفیت راه اندازی کسب و کار سودمند برای اقتصاد  رومانی برخوردارند می توانند از مزیت اقامت در کشور رومانی بهره مند شوند. اخذ اقامت رومانی از طریق سرمایه گذاری مستلزم این است که حداقل مبلغی در این کشور سرمایه گذاری شود که حداقل 10 شغل تمام وقت را برای مدت دست کم 5 سال برای اتباع رومانیایی ایجاد کند.

در هنگام بررسی کشور  رومانی برای سرمایه گذاری باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که اهم آنها به این قرار است:

 • اقتصاد کشور رومانی می تواند رشد کند و پایداری دارد.
 • کشور رومانی عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (NATO)، عضو اتحادیه اروپا (EU)، عضو صندوق پول بین الملل و بانک جهانی و از اعضا و بنیانگذاران سازمان تجارت جهانی است.
 • استانداردهای دوجانبه و چندجانبه تجارتی که کشور رومانی یک طرف آن است رعایت می گردد.
 • ایران در کشور رومانی در شهر بخارست دارای سفارت است و کشور رومانی نیز در ایران در نشانی تهران، خیابان مشکی، دارای سفارت خانه است.
 • همانطور که قبلا بیان شد، جمعیت کشور رومانی 19547264 و نرخ بیکاری در آن 4.3 درصد می باشد.

شما می توانید اطلاعات کامل در خصوص اقتصاد کشور رومانی و اخذ اقامت کشور رومانی از طریق سرمایه گذاری را در همین وبسایت به طور رایگان دریافت کنید یا همانطور که پیش از این بیان شد، مقالات ما را در گوگل با کلیدواژه ملکپور یا MIE جستجو نمایید.

 1. اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج

ازدواج با یک تبعه کشور رومانی به اقامت موقت سه ساله برای همسر وی رهنمون می شود. البته همانطور که بیان شد این اقامت، موقت و منوط به دوام ازدواج است. به این معنی که در صورت جدایی و طلاق، اقامت فرد نیز تمدید نخواهد شد. در صورت پایدار ماندن ازدواج، پس از سه سال می توان درخواست اقامت دائم و تابعیت کشور رومانی را تسلیم کرد.

اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج شرایط خاصی دارد. بنابرین پیش از اقدام حتما با وکلای دادگستری در سطح بین الملل مشاوره نمایید تا از آثار نکاح در حقوق ایران و رومانی مطلع شوید. شما می توانید با مراجعه به مقالات و ویدئوهای ما در همین وبسایت نسبت به اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج اطلاعات لازم را کسب نمایید. همین طور می توانید عنوان مورد نظر خود را به همراه کلیدواژه ملکپور یا MIE در گوگل جستجو نمایید.

نکات مهم در خصوص اخذ اقامت رومانی از طریق ازدواج

 • حتما وضعیت و اسناد اقامتی فرد مقیم رومانی بررسی شود.
 • پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز را بررسی کنید.
 • شرایط نکاح را قبل از اخذ اقامت رومانی به کمک یک حقوق دان بررسی نمایید.
 • مدارک نیاز باید ترجمه شده و به تایید دادگستری و سفارت رومانی رسیده و سپس به سفارت  رومانی تقدیم گردد.
 • مسائلی نظیر مهریه، نفقه و … گاها به خاطر تفاوت های حقوقی ایران و رومانی مورد تعارض و ابهام قرار می گیرند. در این خصوص حتما با وکلای متخصص در حوزه بین الملل مشورت نمایید.
 • در صورتی که در اثر ازدواج اقامت کشور رومانی را به دست آورید از حق کار بهره مند خواهید شد.
 1. اخذ اقامت رومانی از طریق تولد

طبق قانون پارلمان کشور رومانی، تابعیت از طریق خون به فرزند منتقل می گردد. به عبارت دیگر، همه کودکانی که از خون اتباع رومانیایی متولد می شوند، تابعیت این کشور را به دست می آورند. خواه این کودک در داخل یا خارج از قلمرو رومانی متولد شده باشد. بنابرین، با توجه به این قانون، صرف تولد کودک در خاک رومانی، اقامت رومانی و تابعیت رومانی به وی منتقل نمی شود، مگر این که پدر یا مادر وی رومانیایی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مقالات و ویدئوهای رایگان مرتبط با اقامت از طریق تولد در رومانی استفاده کنید یا این که همین عبارت را با قید کلیدواژه ملکپور در گوگل جستجو بفرمایید.

 1. اخذ اقامت رومانی از طریق پناهندگی

اخذ اقامت رومانی از طریق پناهندگی به غالب افراد توصیه نمی شود. افرادی که درخواست پناهندگی می کنند مشمول کنوانسیون ژنو، مشهور به کنوانسیون پناهندگی نمی شوند. دلایل مخالفت ما با پناهندگی به این قرار است:

 • پناهندگی شرایط بسیار مبهمی دارد.
 • شخص پناهنده در غالب اوقات از رفاه اجتماعی بالایی بهره مند نمی گردد.
 • امکان بازگشت به کشور خود را نخواهید داشت.
 • در غالب موارد، مجبور به ادعای دروغ و کذب نسبت به کشور خود و کشور مقصد خواهید شد.
 • پناهندگی و راه های سخت تنها راه های ممکن برای مهاجرت نیستند. چرا از راه های قانونی و درست اقدام نکنیم؟

علی رغم ین که در رابطه با کنوانسیون ژنو اشراف و اطلاعات کاملی در اختیار داریم و پرونده های بسیاری را در خصوص پناهندگی در کشور رومانی مورد ملاحظه و مطالعه قرار داده ایم، مایل به ارائه خدمات در زمینه پناهندگی در کشور رومانی نیستیم. به این دلیل که بالغ بر ۸۰ درصد از افرادی که راه پناهندگی را برای اخذ اقامت رومانی انتخاب می کنند شرایط و ملزومات گزینه های بهتر و قانونی را در اختیار دارند و پناهندگی مسیر درستی به این منظور نمی باشد. بنابرین توصیه می کنیم قبل از اقدام به عنوان پناهنده، خطرات و نکات مربوط به این گزینه را در همین وبسایت یا جستجوی گوگل با کلیدواژه ملکپور یا MIE بررسی کنید.

 1. اقامت کوتاه مدت رومانی یا ویزای توریستی رومانی

مدت اقامت توریستی کشور رومانی بنا به درخواست متقاضی و صلاح دید مامور سفارت تعیین می شود. در ادامه به برخی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور رومانی اشاره می کنیم.

 • پاسپورت ایرانی امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار باقیمانده.
 • 2 عکس پاسپورتی
 • بیمه سلامت
 • پرینت بانکی
 • رزرو هتل
 • دعوتنامه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در شرکت ملکپور تماس بگیرید یا در همین وب سایت از مقالات و ویدئوهای رایگان استفاده نمایید. همچنین می توانید عنوان مورد نظر خود را با کلیدواژه ملکپور یا mie در گوگل جستجو نمایید و از اطلاعات سودمندی که در اختیارتان گذاشته می شود بهره ببرید.

جمع بندی در مورد اقامت رومانی

یکی از نکات مهم در خصوص اخذ اقامت کشور رومانی این است که صرف تولد در این کشور متضمن اخذ اقامت و تابعیت نمی باشد. سیستم اعطای تابعیت در رومانی از طریق خون است.

موضوع مهم دیگر این است که پیش از هر اقدامی با وکلای موسسه ملکپور یا همکاران MIE در سرتاسر جهان مشورت نمایید. ما شما را به وکلای متخصص و متبهر در امور مربوط به شما متصل خواهیم کرد.

باید توجه داشته باشید که اخذ اقامت رومانی در این مقاله به طور اختصاری و در چند تیتر خلاصه گردیده است. مسائل مهمی چون مشاغل مورد نیاز در کشور  رومانی، نحوه رسیدگی به پرونده، مبلغ مورد نیاز برای اخذ اقامت رومانی برای شما،  نحوه برخورد سفارت  رومانی با ما ایرانیان و اساسا چگونگی هزینه ها در  رومانی و بسیاری از سوالات دیگر نیز نیاز به تحلیل و بررسی دارند. توصیه اکید ما این است که سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به طور رایگان مطرح نمایید. در زیر همین مقاله این امکان برای شما فراهم شده که سوالات خود را بپرسید و نه تنها ما به صورت مکتوب به پرسش ها در مورد مهاجرت به رومانی و نحوه اخذ اقامت رومانی پاسخ می دهیم، بلکه در پاره از اواقات وکلا و مشاورین همکار ما، پاسخ سوالات را به صورت ویدئو و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر می نمایند. ضمنا، بسیاری از هموطنانی که سوالات شما را مشاهده می کنند امکان پاسخگویی به این سوالات را خواهند داشت. به همین منظور و جهت رفاه حال شما، نه تنها در ذیل مقاله، که در صفحه اصلی سایت نیز بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده و همه مردم در کنار ما و مشاورین می توانند به پرسش و پاسخ و تبادل اطلاعات در زمینه مهاجرت بپردازند. امیدوارم از مقاله مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت رومانی نهایت استفاده را برده باشید.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ