اقامت دومینیکا

 • اقامت دومنیکا و شرایط عمومی آن
 • اقامت دومنیکا از طریق کار
 • اقامت دومنیکا از طریق تحصیل
 • اقامت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت دومنیکا از طریق ازدواج
 • اقامت دومنیکا از طریق پناهندگی
 • اقامت دومینیکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت دومنیکا و هزینه های زندگی در دومنیکا
 • اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت دومنیکا
اقامت دومینیکا اقامت دومینیکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت دومنیکا و مقدمه ای بر آن

اقامت دومنیکا، شرایط اخذ اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت دومنیکا از طرق مختلف در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. بهترین روش اخذ اقامت دومنیکا کدام است؟ آیا  خرید پاسپورت دومنیکا شرط حضور هم دارد؟ می توان از طریق ازدواج در دومنیکا اقامت این کشور را کسب کرد؟ اقامت کشور دومنیکا از جهات بسیاری قابل بحث خواهد بود که به صورت ساده و خلاصه، اساسی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن، خدمت شما دوستان گرامی ارائه می شود. کشور دومنیکا به دلیل فروش پاسپورت و شرایط آب و هوایی و هزینه های پایین زندگی مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است. امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده، تمامی سئوالات و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید و اطلاعات کاملی در باب اقامت دومنیکا و شرایط اخذ اقامت دومنیکا خدمت شما دوستان ارجمند ارائه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.  

اقامت دومنیکا و شرایط عمومی آن

دومنیکا یکی از جزایر از مجموع الجزایر حوزه کارائیب می باشد که تا سال 1978 مستعمره انگلستان بود و از این سال به بعد استقلال خود را به دست آورد و تحت عنوان کشور مشترک المنافع دومنیکا شناخته می شود. پایتخت آن روسو می باشد و مساحت این کشور 750 کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 71293 نفر دارد. درختان خرما، سواحل بی نظیر و جاذبه های رنگارنگ و آفتابی فقط چند جنبه از جاذبه های این کشور است. در گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس این کشور بدون مجوز اقدام به اعطای اقامت می کردند اما در حال حاضر این امر زیر نظر دولت بوده و تحت تدابیر ویژه صورت می پذیرد.

دومنیکا نیروی نطامی منظمی ندارد و همچنین این کشور دارای رتبه 66 از نظر کیفیت زندگی در دنیا می باشد. هر متقاضی که قصد اقامت طولانی ( بیش از 2 ماه ) در دومنیکا را دارد باید مجوز اقامت دریافت دارد، برای این منظور دو راه وجود دارد : یکی اینکه متقاضی از کشور خود اقدام به اخذ مجوز اقامت نماید و برای این منظور باید حداقل 60 روز زودتر از سفر این کار را انجام داده باشد و روش دوم این است که پس از ورود به دومنیکا حداکثر تا 30 روز فرصت دارد تا درخواست اقامت موقت طولانی خود را ارائه نماید. برای دریافت مجوز اقامت دومنیکا که برای یکسال صادر می شود در ابتدا بایستی یک تقاضا نامه به وزارت امورخارجه این کشور زده و برنامه اقامت خود در این کشور را توضیح دهید در این نامه باید نام و نام خانوادگی کامل، آدرس محل اقامت و ملیت خود را شرح دهید.

 • معمولاً درخواست ها باید در خصوص یکی از موارد زیر باشد تا شانس تایید درخواست شما بالارود:
 1. شما یک ریشه دومنیکایی دارید ( اقامت دومنیکا از طریق اصل خاک )
 2. شما یک سرمایه دار بوده و قصد سرمایه گذاری در دومنیکا دارید ( اقامت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری)
 3. با یک دومنیکایی قصد ازدواج دارید ( اقامت دومنیکا از طریق ازدواج )
 4. فرزند شما در دومنیکا متولد شده است ( اقامت دومنیکا از طریق تولد فرزند )
 5. قصد کار کردن در دومنیکا را دارید ( اقامت دومنیکا از طریق کار )
 • پس از ارائه نامه باید مدارک زیر را آماده کرده و ارائه نمائید:
 1. تکمیل فرم 509 با ترجمه به انگلیسی
 2. پاسپورت معتبر با دونسخه کپی از آن
 3. گواهی پزشکی به زبان اسپانیایی
 4. گواهی عدم سوء سابقه
 5. گواهی تولد
 6. گواهی اداره مهاجرت در خصوص آخرین ورود شما به دومنیکا
 7. گواهی تمکن مالی از بانک ( اختیاری )
 8. گواهی پرداخت صورت حساب های مالیاتی
 9. کارت توریستی ( در صورت لزوم )
 10. نامه قرارداد کاری شما
 11. مدارک بازنشستگی ( در صورت لزوم )
 12. گواهی ازدواج
 13. گواهی تولد فرزند با تأییدیه معتبر
 14. سه قطعه عکس پاسپورتی
 15. پرداخت هزینه بررسی به مبلغ 125 دلار آمریکا
 16. بیمه معتبر و مورد تأیید در دومنیکا
 17. مجوز اقامت موقت
 18. ارائه یک نفر به عنوان ضامن : رابطه بین متقاضی و ضامن باید مشخص باشد و ضامن متعهد می شود که در صورت عدم پرداخت هزینه ها توسط متقاضی کیه هزینه ها را پرداخت نماید. این مدرک باید در دفتر اسناد رسمی تهیه شود.

از آنجایی که این مدارک برای ادارت مختلفی مانند: اداره مبارزه با مواد مخدر، اینترپل و اداره پلیس کشوری جهت اخذ تأییدیه ارسال می گردد باید در 4 نسخه تهیه شود.

پاسپورت باید حداقل 6 ماه از تاریخ اعتبار آن باقی مانده باشد. در صورت هر نوع نقص در مدارک درخواست متقاضی پذیرفته نخواهد شد.

زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد که به زبان اسپانیایی هم در این کشور صحبت می شود.  افرادی که موفق به کسب پاسپورت دومنیکا شوند بدون ویزا می توانند به 118 کشور رفت و مد داشته باشند و تا 90 روز در این کشورها حضور داشته باشند، علاوه بر موارد ذکر شده جهت اخذ اقامت کاری در کشورهایی نظیر استرالیا و کانادا شرایط راحت تری خواهند داشت.می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

اقامت دومنیکا از طریق کار

اقامت دومنیکا از طریق کار در چند سال اخیر رونق داشته است. با افزایش کارخانه ها در چند سال اخیر در مناطق آزاد این کشور سبب شده است که کارگران حرفه ای از کشورهایی نظیر آمریکا و آسیا به این کشور مهاجرت داشته باشند. مجوز های اقامت کاری دومنیکا برای 1 سال صادر می شود و بعد از 5 سال می توان درخواست اقامت دائم کرد. میزان حقوق در دومنیکا از ساعتی 1.33 دلار تا 2.03 دلار بوده و در هفته 40 ساعت کار مجاز در این کشور اعلام شده است. افرادی که تمایل دارند به اقامت دومنیکا از طریق کار دست یابند بایستی در ابتدا مجوز کار داشته باشند برای این منظور در ابتدا بایستی مدارک زیر را آماده کرده و ارسال نمایند:

 • تکمیل فرم LI12

 • گواهی سلامت از پزشک و گواهی اینکه در 3 سال گذشته از هیچ نوع بیماری واگیرداری رنج نمی بردید

 • نامه اشتغال کارفرما که در آن نوع اشتغال، دستمزد (روزانه، هفتگی، ماهانه)، مسئولیت و پیشنهاد شغل برای یک سال

 • گواهی تمکن بانکی به این منظور که متقاضی توانایی خرید بلیط بازگشت خود را دارد

 • دو قطعه عکس پاسپورتی

 • پرداخت هزینه های درخواست به مبلغ 29500 دلار

 • کپی از گواهی پرداخت هزینه ها

 • گواهی ازدواج

 • دو نسخه معرفی نامه که یکی از آنها باید حتماً از سوی کارفرما قبلی باشد

 • سه کپی از روزنامه ای که در آن نشان دهد برای فرصت شغلی متقاضی نبوده است

 • کپی از صفحات پاسپورت

پس از ارسال مدارک فوق و تایید مدارک یک مجوز کار یکساله صادر شده که تحت شرایطی قابل تمدید می باشد و تا 5 سال این مجوز به صورت سالیانه صادر می شود و پس از آن کارگر می تواند درخواست اقامت دائم نماید و بعد از 7 سال می تواند تقاضای تابعیت نماید. هزینه های صدور ویزای کار ی دومنیکا 12500 دلار آمریکا می باشد. نرخ بیکاری در جمهوری دومنیکا 5.6 درصد می باشد. شخصی که در دومنیکا کار پیدا کند و قرارداد قانونی داشته باشد می تواند درخواست الحاق همراه داده و همسر و فرزندان زیر 18 سال وی می توانند به وی ملحق شوند.

1 2 اقامت دومینیکا

مهاجرت کاری به دومینیکا

اقامت دومنیکا از طریق تحصیل

اقامت دومنیکا از طریق تحصیل به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد به جز اینکه پس از اتمام تحصیل، متقاضی تحصیل در دومنیکا بتواند کارفرما پیدا کرده و مشغول به کار شود. دومنیکا 12 دانشگاه دارد که اکثر آنها خصوصی می باشند که بر دو نوع دانشگاه های علوم پایه و دانشگاه های علمی و کاربردی تقسیم می گردند و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می گردد. زبان تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی انگلیسی بوده در عین حال در اکثر دانشگاه های امکان گذراندن واحد های زبان اسپانیایی فراهم می باشد.  قبل از اینکه متقاضی درخواست ویزای تحصیلی دومنیکا را انجام دهد باید یک پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های دومنیکا داشته باشد، در صورت داشتن پذیرش تحصیلی باید مدارک زیر را جهت اخذ ویزای تحصیلی دومنیکا لازم است:

 • فرم درخواست ویزا

 • پاسپوزت معتبر به همراه دو کپی از آن

 • شناسنامه به همراه کپی

 • گواهی پزشکی. این مدرک باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود و تأییدیه محضری داشته باشد

 • در صورتی که در کشور دیگری به جز کشور خودتان اقامت داشته باشید کارت اقامت دوم به همراه کپی از آن

 • گواهی عدم بدهی مالیاتی

 • یک قطعه عکس پاسپورتی

 • نامه پذیرش دانشگاه

 • نامه تمکن مالی

در مورد افرادی که زیر سن قانونی باشند اجازه والدین احتیاج است و در دومنیکا باید یک سرپرست داشته باشند.

ویزای تحصیلی یک ساله است و دانشجو باید هر سال آن را تمدید کند. نامه درخواست ویزای تحصیلی دومنیکا باید نام، ملیت، محل اقامت شخص درخواست کننده برای اداره مربوطه ارسال می گردد. هزینه های صدور ویزای دانشجوی دومنیکا 11500 دلار آمریکا می باشد. هنگام تحصیل در دومنیکا برای دانشجویان امکان کار به صورت نیمه وقت وجود دارد.

این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.در دومنیکا دانشگاه هایی از کشورهای دیگر نظیر انگلستان یا آمریکا وجود دارد و این دانشگاه ها کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهند در مجموع در دومنیکا بورسیه های تحصیلی متنوعی وجود دارد و عمده این بورسیه ها برای مقطع کارشناسی ارشد به بالا امکان پذیر است و مبالغ این بورسیه ها با توجه به رشته و دانشگاه مختلف است. در ادامه به برخی از این بورسیه ها اشاره می کنیم:

اسم بورسیه تحصیلی مبلغ اختصاص یافته اشخاص هدف
بورسیه بنیاد لیکلی 15000دلار دانشجویان کشورهای در حال توسعه
بورسیه دانشگاه گلاسکو در دومنیکا 5000 پوند برای دانشجویان شاخص و برتر
بورسیه sfiar 5000 دلار برای تحقیقات کشاورزی دانشگاه سوئیس

همانگونه که ذکر شد از ظریق تحصیل نمی توان اقامت دومنیکا را اخذ کرد و لازم است که بعد از تحصیل از یکی از روشهایی که منجر به اخذ اقامت و  تابعیت دومنیکا مانند :کار، سرمایه گذاری و … می شود اقدام به اخذ اقامت دائم دومنیکا یا تابعیت دومنیکا نمائید.

تحصیل در دومینیکا

اقامت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری یکی از قدیمی ترین راه جهت اخذ اقامت و تابعیت دومنیکا می باشد. این روش از سال 1993 شروع شده و تاکنون تعدادی بالغ بر 5000 نفر از این روش تابعیت دومنیکا را دریافت کرده اند. از مزایای سرمایه گذاری دومنیکا می توان به این نکات اشاره کرد که با داشتن پاسپورت دومنیکا امکان سفر به 118 کشور بدون ویزا برای شما فراهم است و سرمایه گذاری در دومنیکا شرط حضور ندارد و هیچ گونه مدرک زبان، شرایط سنی و مدرک تحصیلی نیاز ندارد. جهت انجام پروسه سرمایه گذاری در ابتدا بایستی یک نماینده مجاز که مورد تأیید در کشور دومنیکا باشند استخدام کنید، لازم به ذکر است که کلیه اطلاعات شما محرمانه می باشد و هزینه وکیلی که استخدام کرده اید با توجه به پیچیدگی های پرونده متغییر است. روش های  سرمایه گذاری در دومنیکا متفاوت است و این روشها عبارتند از:

 1. اقامت دومنیکا از طریق خرید ملک

جهت اخذ اقامت دومنیکا از طریق خرید ملک، باید حداقل مبلغ 200.000 دلار آمریکا در املاک در این کشور سرمایه گذاری نمائید و حداقل سه سال باید ملک را در اختیار داشته باشید.

هزینه های دولتی جهت اخذ اقامت دومنیکا از طریق خرید ملک :

 • نفر اصلی : 25.000 دلار
 • نفر اصلی به همراه همسر : 35.000 دلار
 • خانواده چهار نفره : 35.000 دلار
 • خانواده شش نفره : 50.000 دلار
 • خانواده هفت نفره : 70.000 دلار

علاوه بر هزینه های قانونی و دولتی این پروسه هزینه های جانبی زیر هم احتیاج است:

هزینه پردازش : برای هر برنامه  1000 دلار

هزینه پرداختی : نفر اصلی : 7500 دلار – همسر : 4000 دلار – افراد وابسته بالاتر از 16 سال : 4000 دلار – گواهی فرم حقوقی : 250 دلار – هزینه صدور پاسپورت : 1200 دلار برای هر نفر

پس از موفق بودن پروسه خرید ملک در دومنیکا متقاضی بعد از یک هفته پاسپورت از طریق پست برای وی ارسال می گردد.

 1. اقامت دومنیکا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های سرمایه گذاری در دومنیکا ثبت شرکت در این کشور می باشد. شرکتها در دومنیکا انواع مختلفی دارد که به عبارت زیر است:

 • شرکت های سهامی خاص
 • شرکت های سهامی عام
 • شرکت های غیر انتفاعی

هر شخصی که بالای 18 سال سن داشته باشد و سابقه بدهی بانکی و سباقه ورشکستگی نداشته باشد می تواند اقدام به ثبت شرکت نماید اما به این نکته باید توجه داشت که صرف ثبت شرکت منجر به اعطای اقامت و تابعیت نمی گردد. هزینه های ثبت اولیه شرکت در دومنیکا 1250 دلار آمریکا می باشد و برای سال های بعد 1090 دلار هزینه سالیانه ثبت شرکت می باشد. مالیات برای شرکت ها حدود 35% می باشد.

جهت ثبت شرکت مدارک زیر مورد نیاز است:

 • اساسنامه شرکت
 • تکمیل فرمA2 جهت درخواست ثبت نام شرکت
 • تکمیل فرم 23 وکالتنامه به وکیل مورد تأیید در دومنیکا
 • تأییدیه وکیل
 • پرداخت هزینه های ثبت شرکت معادل 5700 دلار آمریکا

حداقل میزان سرمایه جهت ثبت شرکت مبلغ  بسته به نوع شرکت و نوع خدمات از 100.000 دلار آمریکا به بالا می باشد.

 1. اقامت دومنیکا از طریق سرمایه گذاری در صندوق توسعه ملی

در این نوع سرمایه گذاری، متقاضی باید در یک پروژه ملی و توسعه ای در این کشور سرمایه گذاری نماید این پروژه ها می تواند در قسمتهای ساخت مدارس، بازسازی بیمارستان یا ساخت استادیوم ورزشی هزینه می شود و غیر قابل بازگشت می باشد. این مبالغ به ترتیب زیر است :

 • متقاضی اصلی : 100.000 دلار
 • خانواده دو نفره : 175.000 دلار
 • خانواده چهار نفره : 200.000 دلار
 • در صئرت بیشتر از چهار نفر به ازای هر نفر 25.000 دلار افزوده می گردد.

علاوه بر سرمایه اولیه ذکر شده هزینه های جانبی این پروسه به قرار زیر است:

هزینه پردازش : 1000 دلار

هزینه پرداختی نفر اصلی : 7500 وابسته دلار – همسر : 4000 دلار – هر نفر وابسته بالای 16 سال : 4000 دلار

گواهی هزینه زندگی : 250 دلار  – هزینه پاسپورت : 1200 دلار

 1. خرید پاسپورت در دومنیکا

دومنیکا این امکان را برای سرمایه گذاران قرارداده است تا خیلی سریعتر و راحت تر بتوانند پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. در این روش که به خرید پاسپورت معروف است  شخص می تواند برای خود و همسر و فرزندان خود و افراد وابسته به خود از این طریق پاسپورت کشور دومنیکا را کسب نماید.در ادامه هزینه های خرید پاسپورت به حضورتان اعلام می گردد:

 • نفراصلی : 175.000 دلار
 • خانواده دو نفره : 225.000 دلار
 • خانواده 4 نفره با فرزندان زیر 18 سال: 250.000 دلار
 • به ازای هر نفر همراه 50.000 دلار به مبالغ فوق افزوده می گزدد.

البته در حال حاضر پروسه های خرید پاسپورت در دومنیکا با افزایش قیمت 75.000 دلاری مواجه بوده است.

نکته مهم: در پروسه خرید پاسپورت دومنیکا مبلغی برگشت داده نخواهد شد و لذا سرمایه گذاری با همین مبلغ در کشورهایی نظیر پرتغال و اسپانیا و کشورهای دیگر مقرون به صرفه تر خواهد بود. جهت کسب مشاوره رایگان در خصوص سرمایه گذاری در دومنیکا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید.

یکی از مسائل بسیار مهمی که در پروسه های سرمایه گذاری باید درنظر گرفت مالیات در دومنیکا می باشد که در ادامه برای علاقمندان سرمایه گذاری در دومنیکا تشریح می شود.

مالیات در دومنیکا متنوع است و افرادی که تبعه این کشور باشند و در این کشور زندگی نمی کنند معاف از مالیات می باشند. در مجموع در دومنیکا مالیات ها پایین است و همچنین در این کشور مالیات بردرآمد سرمایه وجود ندارد، و برای این منظور می توانید به جدول های زیر توجه فرمائید:

نرخ مالیات درصد
مالیات شرکت ها 25%
مالیات بر ارزش افزوده  در تمامی کالاها و خدمات 15%
مالیات بر ارزش افزوده  در اقامت هتل 10%
زیست محیطی 1.5% – 1%
خرید زمین افراد خارجی 10% از کل اموال
هزینه خدمات گمرکی 4%
مالیات بر ارزش افزوده وسائل نقلیه موتوری 28%

جدول بررسی مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی در دومنیکا

حدود درآمد درصد
از 0 تا 30.000 دلار در ماه 0%
از 30.000 دلار تا 45.000 دلار در ماه 15%
از 45.000 دلار تا 75.000 دلار در ماه 25%
از 75.001 دلار به بالا تر در ماه 35%

در ادامه به برخی از شاخص های مهم اقتصادی در دومنیکا جهت اطلاع بیشتر شما عزیزان که قصد سرمایه گذاری در دومنیکا را دارند ذکر می شود:

پارمترهای اقتصادی 2013 2014 2015
تولید ناخالص داخلی 437.24 دلار 455.54 دلار 447.38 دلار
نرخ رشد اقتصادی 1.91% 3.71% 2.49%
نرخ تورم 0.05% 0.80% 0.75%

خرید پاسپورت دومنیکا یکی از بهترین و امکان پذیر ترین روش جهت اخذ پاسپورت دوم یک کشور برای ایرانی ها می باشد موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد تا در این خصوص ارائه دهنده خدمات به شما همراهان همیشگی باشد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه  MIE اتریش در ایران تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

طبق قوانین دومنیکا یک سرمایه گذار خارجی می تواند هراه خود را به دومنیکا باخود ببرد همراه در این قانون عبارت است از:

 • همسر متقاضی اصلی

 • فرزندان اگر وابستگی به پدر و مادر داشته باشند تا 28 سال

 • دختر متاهل که با پدر و مادر خود زندگی می کند

 • پدر و مادر متقاضی اصلی اگر بالای 55 سال سن داشته باشند

مدارک مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در دومنیکا به شرح زیر می باشد:

 • کپی از پاسپورت رسمی

 • کپی گواهی تولد

 • نامه عدم سوء پیشینه از کشور مبدأ

 • دو نفر معرف

 • گواهی ازدواج

  در صورت لزوم

 • نامه های تأییدیه بانکی

 • نامه اشتغال

  در صورت لزوم

 • صورت حسابهای مالی حسابرسی شده جهت کسب و کار

 • آخرین مدرک تحصیلی

 • تأییدیه اعلام منع منابع مالی

 • تسویه حساب های مالیاتی

 • ارائه برنامه کاری

 • 8 قطعه عکس برای هر متقاضی

سرمایه گذاری در دومینیکا

اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت از طریق تولد را باید اینگونه تشریح نمود که تمامی کشورها در این امر از دو اصل پیروی می کنند. این دو اصل مهم عبارتند از :

 • اصل خون: مبنای این اصل اعطای تابعیت این است که هرگاه فرزندی از پدر و مادری متولد می شوند ملیت آن فرزند بستگی به ملیت پدر و مادر دارد و به صورت خودکار تابعیت پدر و مادر خود را اخذ خواهد کرد.
 • اصل خاک: این اصل بیانگر این قانون است که هرگاه فرزندی در قلمرو و یا خاک کشوری متولد شود تابعیت آن کشور را اخذ خواهد کرد.

دومنیکا از اصل خاک پیروی می کند و فرزندی در خاک این کشور متولد شود فارغ از اینکه پدر و مادر وی تابعیت هر کشوری را داشته باشند تابعیت دومنیکا را کسب خواهد کرد اما این امر تأثیری در اخذ تابعیت والدین وی نخواهد داشت. البته این قانون برای کودکان متولد شده در این کشور که والدین شان دیپلمات یک کشور دیگر باشند استثناء دارد. همچنین کودکی که در خارج از دومنیکا متولد شده باشد و یکی از والدین اش تابعیت دومنیکن را داشته باشند می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و مشاوره رایگان درخصوص راه های اخذ اقامت دومنیکا می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان داشته باشید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت دومینیکا

اقامت دومنیکا از طریق ازدواج

اقامت دومنیکا از طریق ازدواج یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دومنیکا می باشد، هر فرد خارجی که با یک نفر دومنیکایی ازدواج کند می تواند بعد از سه سال تابعیت دومنیکا را کسب نماید به شرطی که این اقامت 3 ساله وی قانونی باشد. یکی از مهمترین شروط ازدواج در دومنیکا سن زوجین می باشد که باید بالای 18 سال داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ازدواج در دومنیکا به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر به همراه یک کپی از صفحه اول آن

 • گواهی تجرد

 • تکمیل فرم مربوط به ازدواج و امضاأ این فرم توسط دو نفر شاهد

 • نامه درخواست که نام و نام خانوادگی خود را نوشته باشید

 • مدارک هویتی هر دو نفر شاهد

 • اگر قبلاً ازدواج کرده اید و طلاق گرفته باشید نامه نهایی طلاق را نشان دهید

 • اگر بیوه باشید نامه فوت همسر قبلی باید باشد

 • اگر یکی از طرفین خارج از دومنیکا است حضور 2 روز قبل از روز ازدواج در دومنیکا

 • ترجمه کلیه مدارک به انگلیسی

هزینه های ازدواج در دومنیکا به شرح زیر می باشد:

 • تمبرهای فرم درخواست : هر تمبر : 7.50 دلار
 • هزینه درخواست مجوز: 30.000 دلار
 • هزینه درخواست اقامت دو روز زودتر : 20.000 یورو
 • هزینه پردازش: 20.400 دلار
 • تمامی اسنادی که اصل نباشند باید کپی برابر با اصل شوند.

دومنیکا ازدواج همجنس گرا ها را به رسمیت نمی شناسد و درخواست اقامت و تابعیت برای پارتنر هم در دومنیکا قانونی نیست.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا

اقامت دومنیکا از طریق پناهندگی

اقامت دومنیکا از طریق پناهندگی یکی از مسیر های اخذ اقامت دائم این کشور است. موسسه حقوقی ملک پور به هیچ وجه این روش از راه های اخذ اقامت را توصیه نکرده و در این خصوص هیچ گونه خدماتی ارائه نمی نماید در این نوشتار هم صرفاً جهت آگاهی برای افرادی که قصد دارند اطلاعات خود را افزایش دهند بصورت خلاصه توضیحاتی ارائه می نماید.

جمهوری دومنیکا به کنوانسیون 1951 مربوط به وضعیت پناهندگان ملحق شده است اما این کشور روش رسمی تعیین وضعیت پناهندگی (RSD) را ندارد و به همین دلیل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اطلاعات دقیقی در خصوص تعداد پناهندگانی که در این کشور نگهداری می شوند ندارد. در قانون اساسی دومنیکا به طور خاص در خصوص پناهندگان قانون تصویب شده مشخصی ندارد. دومنیکا در واقع مشکل زیادی درخصوص مهاجران غیرقانونی نداردو جمعیت پناهندگان در این کشور محدود است. در حال حاضر هم اکثر پناهندگانی که در این کشور حضور دارند از کشورهایی نظیر هائیتی، کوبا، ونزوئلا، سوریه و سریلانکا می باشند. با بررسی نمودار زیر می توان به فراوانی تعداد پناهندگان در چند سال اخیر در دومنیکا پی برد:

2 اقامت دومینیکا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت دومینیکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

اقامت دومینیکا برای هنرمندان و افراد فوق موفق در صورتی میسر است که متقاضی توانایی های فوق العاده ای در علوم، هنر، آموزش، کسب و کار یا ورزش داشته باشد. این نوع اقامت تنها به افرادی که موفقیت فوق العاده ای در صنعت فیلم و تلویزیون، یا دستاوردهای ملی و بین المللی دارند اعطا می شود. بهترین روش انتخاب شما برای اخذ این نوع اقامت رزومه و سوابق هنری شما خواهد بود و اخذ اقامت از طریق ویزای هنرمندان و افراد فوق موفق به سادگی امکان پذیر نخواهد بود. اقامت دومینیکا از این طریق در حال حاضر در دومینیکا ارائه نمی شود و میسر نیست.

اقامت دومنیکا و هزینه های زندگی در دومنیکا

اقامت دومنیکا قطعاً با هزینه هایی برای زندگی نیاز دارد و افرادی که متقاضی اقامت دومنیکا باشند باید هزینه های زندگی در این کشور را بدانند تا بهتر بتوانند تصمیم بگیرند در ادامه نرخ برخی از کالاها و خدمات به حضورتان عنوان می گردد:

مایحتاج قیمت دلار آمریکا مایحتاج قیمت دلار آمریکا
آب یک بطری 1.5 لیتری 1.76 دلار کرایه تاکسی ماهانه 22.20 دلار
برنج 1 کیلو 1.63 دلار سیب زمینی 1 کیلو 2.45 دلار
گوشت 1 کیلو 12.24 دلار پیاز 1 کیلو 1.63 دلار
مرغ 1 کیلو 12.24 دلار تخم مرغ 12 عدد 3.33 دلار
سیب  1 کیلو 8.57 دلار اجاره آپارتمان 1 خوابه مرکز 41.936 دلار
موز 1 کیلو 1.75 دلار اجاره آپارتمان 1 خوابه حومه 20و351 دلار
گوجه فرنگی 1 کیلو 4.08 دلار متوسط درآمد خالص ماهانه 500.02 دلار

اقامت دومنیکا و اخذ تابعیت دومنیکا

اخذ تابعیت دومنیکا از جهات بسیاری می تواند قابل توجه باشد. در صورت اقامت کاری در دومنیکا بعد از 5 سال می توانید درخواست اقامت دائم نمائید و پس از اخذ اقامت دائم این کشور و طی شدن دو سال دیگر می توان تابعیت این کشور را اخذ کرد. این بدان معنا است که بعد از 7 سال اقامت در دومنیکا می توان تابعیت این کشور را کسب کرد. در پروسه های سرمایه گذاری خرید پاسپورت همانگونه که از اسم این پروسه روشن است تابعیت و پاسپورت این کشور را می توان خرید. دومنیکا دو تابعیتی را می پذیرد. پاسپورت دومنیکا 10 ساله است و تابعیت این کشور به هیچ وجه باطل شدنی نیست همچنین پاسپورت برای افراد زیر 16 سال 5 ساله صادر می گردد.  

جهت دریافت اقامت دائم دومنیکا مدارک زیر احتیاج است:

 • فرم درخواست اقامت دائم

 • تأییدیه پزشکی

 • عدم سوء پیشینه

 • دو نفر شاهد

 • 4 قطعه عکس پاسپورتی

در ادامه این روند برای اخذ تابعیت دومنیکا باید مراحل زیر را طی کرد:

ارائه درخواست شهروندی به وزارت کشور و پس از  2 هفته باید اسناد مربوط به این امر را پر کرد و سپس مامور اداره مهاجرت به منزل متقاضی جهت انجام مصاحبه مراجعه می کند این مصاحبه به زبان اسپانیایی صورت می پذیرد. ظرف 5 ماه بعد از مصاحبه باید سوگند جهت اخذ شهروندی یاد کرد و دو ماه بعد از آن باید مدارک گواهی شناسایی و گواهی تولد را ارائه داد و پس از طی کردن این مراحل تابعیت دومنیکا را اخذ خواهید کرد.

اقامت دومنیکا و سخن پایانی

اقامت دومنیکا و شرایط اخذ آن در این نوشتار بررسی شد. از آنجا که اقامت دومنیکا به سبب شرایط ویژه ایی که برای خرید پاسپورت دارد مدنظر برخی از افراد قرار گرفته است.، ذکر این نکته لازم است که در حال حاضر بهترین نوع اقامت به جمهوری دومنیکا برای ایرانی ها خرید پاسپورت این کشور می باشد و با توجه به میزان مبلغی که این پروسه نیاز دارد و این مبلغ غیر قابل بازگشت است می توان از سرمایه گذاری های مشابه در اروپا و حتی با مبالغ کمتر نیز اقامت و تابعیت یک کشور اروپایی را کسب کرد. در این مقاله مطالب مهم راجع به اقامت دومنیکا و تابعیت دومنیکا مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبان همیشگی ما باشد. شرایط اقامت از طریق کار، سرمایه گذاری و هزینه های زندگی در دومنیکا و اخذ تابعیت و پاسپورت دومنیکا در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سئوالات شما در باب اقامت دومنیکا را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمائید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

law اقامت دومینیکا
2 پاسخ
 1. sajjad گفته:

  با سلام خدمت شما جناب دکتر
  برا ویزای کار دومنیکا مدرک زبان انگلیسی رو حتما باید داشته باشیم،ممنون از راهنمایی شما

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز تمام ویزاهای کاری نیازمند دانش زبانی شما می باشند لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.