اقامت دندانپزشکان در اروپا و بررسی شرایط آن

اقامت دندانپزشکان در اروپا ، اقامت کاری دندانپزشکان در اروپا و اقامت تحصیلی دندانپزشکان در اروپا در این مقاله مورد نقد و تحلیل علمی قرار می گیرد. همواره سوالاتی در زمینه مهاجرت پزشکان به اروپا پیش می آید از جمله اینکه آیا دندانپزشکان ایرانی می توانند در اروپا مشغول به کار شوند؟ راه های اخذ اقامت دندانپزشکان در اروپا چگونه است؟ شرایط تحصیل دندانپزشکان به چه ترتیب است؟ این نوشتار که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش به رشته تحریر درامده است سعی دارد تا از طریق علمی به پرسش هایی نظیر آنچه طرح شد پاسخ گو باشد. اقامت دندانپزشکان در اروپا از راه های مختلفی نظیر  کار دندانپزشکی در اروپا یا ادامه تحصیل جهت اخذ مدرک تخصصی دندانپزشکی در اروپا و حتی سرمایه گذاری در اروپا امکان پذیر می باشد. دندانپزشکان در ابتدا بایستی مراحل معادل سازی مدرک خود را در کشور مورد نظر انجام دهند و این فرآیند ممکن است در کشورهای مختلف اروپا  با هم متفاوت باشد با مطالعه ادامه مقاله می توانید در این خصوص اطلاعات تکمیلی را اخذ نمایید. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی شما همراهان گرامی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید.

 • اقامت دندانپزشکان در اروپا و شرایط عمومی
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق کار
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تحصیل
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تولد
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق ازدواج
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق پناهندگی
 • اقامت دندانپزشکان در اروپا و هزینه های زندگی
اقامت دندانپزشکان در اروپا اقامت دندانپزشکان در اروپا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت دندانپزشکان در اروپا و شرایط عمومی

اقامت دندانپزشکان در اروپا همواره از مسائلی بوده که از سوی دندانپزشکان گرامی مورد پرسش قرار گرفته و ابهاماتی برای این قشر عزیز و زحمتکش جامعه وجود داشته است. لازم به ذکر می باشد که موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کانال تلگرامی مخصوص اطباء به آدرس t.me/MIEmedical به بسیاری از دغدغه های این عزیزان پاسخ گفته است. دندانپزشکان گرامی می توانند با مراجعه به این کانال تلگرامی اطلاعات مبسوطی درخصوص راه های ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی تخصصی در اروپا و یا اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق کار یا سرمایه گذاری به دست آورند.

همچنین موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش به زودی یک ویدئوی آموزشی جدید در خصوص آموزش و راهنمایی شما متقاضی گرامی جهت تحصیل دندانپزشکی در قسمت محصولات ویدئویی سایت خود قرار خواهد داد. در این فیلم آموزشی کارشناسان ما تمامی نکات و موارد آموزشی تخصصی در رابطه با تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا و همچنین کار دندانپزشکی در اروپا به آگاهی شما عزیزان خواهند رساند و ابهامات شما دندانپزشکان در این خصوص مرتفع خواهد شد. جهت اطلاع یافتن از آماده شدن این محصول بی نظیر می توانید با دنبال کردن سایت ها و کانالهای تلگرامی موسسه و صفحه رسمی اینستا گرام مجموعه به آدرس mie.malekpour@ از آماده ارائه شدن این محصول آگاهی کسب نمایید.

مهاجرت برای پزشکان و دندانپزشکان

countries europe map اقامت دندانپزشکان در اروپا

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق کار

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق کار و کسب درآمد از طریق تخصص دندانپزشکی که حرفه اصلی این عزیزان می باشد خواسته اصلی بسیاری از دندانپزشکان ایرانی می باشد. دندانپزشکان گرامی می توانند از طریق کار به اروپا مهاجرت نموده و اقامت اروپا را اخذ نمایند اما این مهم مستلزم این نکته است که در ابتدا مدرک دندانپزشکی خود را معادلسازی نموده و در دوره های یکسان سازی در کشور مقصد شرکت کنند و اگر در این فرآینده آزمونی وجود داشته باشد حتماً در آن آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر می باشد که چون در حرفه دندانپزشکی این عزیزان با مردم عادی در هر کشور مقصد مراوده دارند باید به زبان آن کشور مسلط باشند تا بتوانند با مراجعه کننده خود ارتباط کلامی خوبی برقرار نموده و مشکل وی را حل نمایند.

به عنوان مثال جهت معادلسازی مدرک دندانزشکی در انگلستان بایستی در آزمون Overseas Registration Exam یا به طور خلاصه شده ORE شرکت نمایند. این آزمون دو مرحله ایی بوده و در مرحله اول آزمون کتبی بوده و پس از اخذ قبولی در این مرحله بایستی در مرحله بعدی آزمون که عملی می باشد شرکت نمایند و در کشوری مثل ایتالیا بایستی در آزمون iMAT شرکت نموده و فرآیند معادلسازی مدرک خود را طی نمایند. اما در برخی از کشورها ابتدا بایستی مدرک دانشگاهی آنها مورد تأیید در کشور مقصد باشد سپس وارد فرآیند معادلسازی مدرک شوند و تا دانشگاه مبدأ تأیید نشود متقاضی نمی تواند معادلسازی مدرک خود را انجام دهد.

کار در اروپا

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تحصیل

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تحصیل به دو صورت امکان پذیر است؛ یکی اینکه مدرک دندانپزشکی خود را از یک کشور اروپایی گرفته و در همان کشور مشغول به کار شوند تا بتوانند اقامت اروپا را اخذ نمایند لازم به ذکر است که در کشورهای اروپایی به صرف تحصیل نمی توان اقامت اروپا را اخد نمودو اگر آن تحصیل منجر به کار شود و به واسطه کار در اروپا و پرداخت مالیات می توان اقامت اروپا را دریافت کرد. حالت دوم این است که دندانپزشکان ایرانی به واسطه ادامه تحصیل در دوره های تخصصی دندانپزشکی در اروپا و پس از آن در همان کشور مقصد مشغول به کار شوند تا اقامت اروپا را اخذ نمایند. اقامت دندانپزشکان در اروپا به واسطه ادامه تحصیل مستلزم آن است که در ابتدا دانشگاهی که در ایران مدرک دندانپزشکی را اخذ نموده اید مورد تأیید در کشور مقصد باشد و مدرک خود را معادلسازی نمایید پس از آن می توانید در دوره های تکمیلی و نخصصی ادامه تحصیل داشته باشید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر می باشد. دندانپزشکان گرامی معمولاً به واسطه تلاش چندین ساله و کسب علم و تخصص حاصل تلاش خود را یافته و از قشر پردرآمد جامعه ایرانی می باشند و یکی از بهترین مسیرهای مهاجرتی برای این عزیزان سرمایه گذاری در اروپا می باشد. سرمایه گذاری در اروپا برای دندانپزشکان می تواند در زمینه های مختلف صورت پذیرد. موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه MIE اتریش به واسطه چند سال تلاش و ممارست در عرصه سرمایه گذاری در اروپا این آمادگی را دارد تا برای اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق سرمایه گذاری خدمات لازم را ارائه نماید. سرمایه گذاری در اروپا روشهای متفاوتی مانند خرید ملک در اروپا، ثبت شرکت در اروپا، سرمایه گذاری در اوراق قرضه در اروپا و اقامت خود حمایتی و این کار در کشورهای مختلفی برای موسسه حقوقی ملک پور میسر می باشد. لازم به یادآوری می باشد که هر سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت نمی شود و اکیداً توصیه می شود به دلیل حفظ سرمایه و جلوگیری از هر نوع سوء استفاده احتمالی بهتر است با مشورت یک وکیل معتبر و آشنا به تجارت بین الملل صورت پذیرد.   

سرمایه گذاری در اروپا

female associate dentist ltr 0 اقامت دندانپزشکان در اروپا

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تولد

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق تولد می تواند رخ دهد. هرگاه اخذ اقامت از طریق تولد مطرح می گردد باید در نظر داشت که همه کشورها از دو قاعده پیروی می نمایند؛ قاعده خون و قاعده خاک. قاعده خون به این مفهوم است که هرگاه شخصی در هر کشوری متولد شود اگر پدر و مادرش تابعیت کشوری را داشته باشند طفل متولد شده از آنها نیز به صورت اتوماتیک تابعین آن کشور را اخذ می نماید اما در قاعده خاک  هر طفلی در خاک کشوری که از این قاعده پیروی می کند متولد گردد آن طفل تابعیت آن کشور را اخذ می نماید. در این قاعده فقط کودک متولد شده تابعیت می گیرد اما پدر و مادر بعد از اینکه طفل به سن قانونی برسد می توانند تابعیت آن کشور را اخذ نماید. تقریباً همه کشورهای اروپایی از قاعده خون پیروی می نمایند فقط کشور پرتغال تحت شرایطی از قاعده خاک تبعیت می نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت دندانپزشکان در اروپا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تولد

audio اقامت دندانپزشکان در اروپا

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق ازدواج

اخذ اقامت دندانپزشکان از طریق ازدواج اگر به صورت صحیح و واقعی باشد می تواند یکی از راه های مناسب جهت اخذ اقامت اروپا باشد. چرا که یک فرد خارجی که تمایل به اخذ اقامت کشوری در اروپا را دارد با یک فرد که تابعیت آن کشور را دارد ازدواج نماید می تواند اقامت اروپا را اخذ نماید. البته این ازدواج بایستی اثبات شود که صوری نبوده و طرفین از قبل همدیگر را می شناختند. اگر برای مقامات یک کشور محرز شود که ازدواج صورت گرفته صوری بوده و صرفاً به دلیل اخذ اقامت آن کشور است می تواند تبعات سنگینی برای فرد خاطی به دنبال داشته باشد، تبعاتی نظیر لغو تابعیت و اخراج از آن کشور و عدم اجازه ورود به آن کشور برای مادام العمر شود. پیشنهاد می شود مقاله زیر را در زمینه ازدواج مطالعه نمایید.

اقامت از طریق ازدواج

اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق پناهندگی

اخذ اقامت دندانپزشکان در اروپا از طریق پناهندگی به هیچ وجه مناسب نبوده و نمی تواند در شأن یک دندانپزشک باشد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه اقدامی در خصوص پناهندگی نداشته و بارها توصیه نموده است که اگر عزیزانی که نمی توانند از راه های قانونی مهاجرت نمایند بهتر است از مهاجرت صرف نظر کنند. پناهندگی یکی از راه های پر خطر در امر مهاجرت بوده و در این راه ممکن است شخص هم سرمایه خود را از دست بدهد و هم در این راه جان خود را از دست دهد. اگر هم  بتواند جان سالم به در برد برای پناهنده شدن در آن کشور باید دروغ گفته و از این طریق کرامات انسانی افراد زیر سئوال می رود. پناهنده به افرادی اطلاق می شود که به واسطه ابراز عقیده و یا اختلاف نژادی یا رنگ پوست خود بیم جان داشته باشد و اگر در کشور مبدأ ادامه زندگی داشته باشد منجر به زندان یا کشته شده وی گردد و چاره ای جز این کار نداشته باشد. متأسفانه بسیاری از افراد گمان می کنند که پناهندگی ساده ترین راه برای مهاجرت می باشد و در این راه ممکن است طعمه افراد سودجو شوند. برای اطلاع از راه های قانونی مهاجرت متناسب با شرایطتان، ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه و مشاهده نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت دندانپزشکان در اروپا و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در هر کشوری ارتباط مستقیم با سبک زندگی افراد دارد. اقامت دندانپزشکان در اروپا نیز از این قانون مستثنی نمی باشد اما معمولاً برای هر کشوری یک استانداردهایی جهت زندگی در نظر گرفته شده است. شاخص هزینه های زندگی در اروپا بسیار متغیر است در جدول زیر می توان در خصوص هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی اطلاعات دقیق تری کسب نمود:

ردیف اسم کشور شاخص هزینه زندگی ردیف اسم کشور شاخص هزینه زندگی
1 سوئیس 131.39 11 فنلاتد 70.81
2 ایسلند 123.96 12 اتریش 81.47
3 نروز 113.70 13 ایتالیا 79.06
4 لوکزامبورگ 96.56 14 انگلستان 75.85
5 دانمارک 93.30 15 آلمان 74.35
6 ایرلند 85.45 16 مالتا 70.92
7 فرانسه 83.86 17 یونان 63.15
8 سوئد 83.70 18 اسپانیا 61.75
9 بلزیک 83.35 19 اسلوونی 59.65
10 هلند 82.69 20 استونی 57.65
نمودارشاخص هزینه زندگی در اروپا اقامت دندانپزشکان در اروپا

شاخص هزینه زندگی در اروپا

در این نمودار کشورهایی که به رنگ سبز می باشند از هزینه زندگی پایین تری برخوردارند.

اقامت اروپا
اقامت دندانپزشکان در اروپا و سخن پایانی

اقامت دندانپزشکان در اروپا ، اقامت کاری دندانپزشکان در اروپا و اقامت تحصیلی دندانپزشکان در اروپا در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. راه های اخذ اقامت اروپا برای دندانپزشکان به تفکیک هر 6 روش رایج مهاجرتی توضیح داده شد. هزینه های زندگی در اروپا به صورت علمی مورد نقد و بررسی واقع شد. همچنین عنوان شد که دندانپزشکان گرامی جهت ادامه کار در حرفه دندانپزشکی و اخذ اقامت در اروپا ابتدا بایستی فرآیند معادلسازی مدرک خود را انجام دهند تا بتوانند به کار حرفه ای خود در اروپا مشغول شوند. امید است این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تهیه و تذوین شده است توانسته باشد ابهامی که در این خصوص در ذهن شما همراهان همیشگی موسسه قرارداشت را برطرف نموده باشد. درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت دیدگاه پرسش های خود را مطرح نموده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریابید.

2 پاسخ
 1. Hossein mohammadi گفته:

  عرض سلام و ادب
  من دانشجوی دندانپزشکی در اوکراین دانشگاه بوگاملتس در کیف پایتخت این کشور هستم. ایا میتوانم بعد از اتمام تحصیل برای کار در یک کشور اروپایی مثل آلمان – اتریش -ایتالیا – دانمارک و… اقدام کنم؟
  آیا کشور های اروپایی مدارک و واحد های درسی کشور اوکراین را به دلیل اینکه در اتحادیه اروپا نیست تابید میکنند؟
  با تشکر.

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در هر جای دنیا به عنوان پزشک باید مدرک شما پذیرفته شود. داشتن مدرک زبان آن کشور الزامی ست و باید آزمون معادل سازی رو با موفقیت پشت سر بگذارید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4