اقامت دانمارک

اقامت دانمارک

اقامت دانمارک از طریق راههای مختلفی امکان پذیر است که هر یک از این راهها و اخذ اقامت کشور دانمارک از این مسیر ها نیز شرایط مختلفی دارد که در این مقاله علمی ، اهم راههای مهاجرت و شرایط اخذ اقامت دانمارک برای اتباع و مهاجرین خارجی را بطور تفصیلی مورد بحث و بررسی قرار میدهیم.

اقامت دانمارک به طور کلی از طرق متفاوتی است که اهم آن به شرح زیر می باشد :

اقامت دانمارک از طریق کار

کشور دانمارک دارای 3.9 درصد نرخ بیکاری می باشد. احتمالا شما هم در این مورد سوال  دارید که آیا می توانید در دانمارک از طریق کار مهاجرت کنید ، آیا راه هایی برای اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در دانمارک وجود دارد!

دقت بفرمایید برای مهاجرت کاری در دانمارک باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود برای کاریابی در کشور مقصد را بسنجید و بنگاههای کاریابی و موسسات اصلی کاریابی در کشور دانمارک را تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید.

از جمله عواملی که در خصوص مهاجرت کاری به دانمارک اهمیت دارد میتوان به سن متقاضی ، اوضاع جسمانی ، تحصیلات متقاضی کار در دانمارک و نکات مشابه نظیر سابقه کار و سطح زبان شما اشاره نمود . علاوه بر آن اگر رشته تحصیلی شما در لیست مشاغل مورد تایید کشور دانمارک باشد و شما از کشور دانمارک دعوتنامه کاری داشته باشید ، شما میتوانید بدون تایید اداره کار دانمارک در آن کشور کار کنید ، اما شما بطور حتم به دعوتنامه کاری نیازمندید . در غیر اینصورت اگر شغل شما در لیست مشاغل مورد تایید کشور دانمارک نباشد با وجود دعوتنامه کاری بایستی اداره کار کشور دانمارک تایید دهد که هیچ فرد دانمارکی وجود ندارد که به جای شما از عهده آن موقعیت شغلی بربباید.

در این خصوص مقاله ی جامعی در همین وب سایت در خصوص کار در دانمارک تهیه و تنظیم گردیده است که شما میتوانید به آسانی و با جستجو در گوگل با عنوان شرایط اخذ ویزای کاری در دانمارک با کلید واژه ی ملک پور این مقاله را بیابید . خاطر نشان میکنیم که برای کاریابی و کار در دانمارک یا هر موضوع دیگری حتما بایستی از کلید واژه ی موسسه ی Mie یا ملک پور در آخر کلمات جستجو استفاده بفرمایید . برای مثال مقرون بفرمایید کاریابی در دانمارک موسسه ملک پور یا کاریابی در دانمارک موسسه MIE

اقامت دانمارک از طریق تحصیل

چنانکه میدانید کشور دانمارک دارای 5.77 میلیون نفر جمعیت میباشد . حتما این جمعیت نیاز به تحصیل داشته و دانشگاه های کشور دانمارک برای پاسخگویی به این نیاز شهروندان خود تشکیل و راه اندازی گردیده اند. شما نیز می توانید در صورت دارا بودن شرایط لازم ، برای تحصیل در دانمارک اقدام بفرمایید . زبان تحصیل در کشور دانمارک زبان دانمارکی و انگلیسی می باشد.

دانشگاه های دانمارک برای ورود غالبا مدرک زبان و همچنین cv تحصیل شما را نیاز دارند. شاید سوال شما این باشد که چگونه cv تحصیل خود را تهیه کنید. در همین خصوص مقاله کاملی در همین وبسایت تهیه و آماده گردیده است یا می توانید ویدئو ها یا فایل های صوتی رایگان ما را در خصوص تحصیل در کشور دانمارک ملاحظه بفرمائید.

در صورتی که شما مدارک پیش نیاز خود را به دانشگاه مقصد خود در دانمارک تقدیم نمایید، و موفق به اخذ پذیرش تحصیل در کشور دانمارک شوید. سپس می توانید در خصوص مهاجرت تحصیلی ، اخذ پذیرش ویزای تحصیلی و اقامت و تحصیل به کشور دانمارک اقدام بفرمائید.

از نکات مثبت در مورد کشور دانمارک میتوان به این موضوع اشاره کرد که فرد همراه در کشور دانمارک از همان ابتدا اجازه کار تمام وقت دارد و همچنین ، دولت دانمارک برای فرد دانشجو و همراه او نیز دوره های آموزش زبان دانمارکی را بصورت رایگان برگزار میکند و بعد از تحصیل به شما 6 ماه زمان میدهند در کشور دانمارک بمانید و دنبال کار بگردید .

توضیحات بیشتر، مدارک مورد نیاز، و شرایط اقدام برای تحصیل در کشور دانمارک و همچنین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور دانمارک را در مقالات همین سایت مطالعه بفرمایید.

اقامت دانمارک از طريق سرمايه گذاري

در خصوص مهاجرت سرمايه گذاران در دانمارک توضیحات مفصل لازم است اما قطعا سرمايه گذاران موفق كه داراي طرح هاي تجاري مفيد براي كشور دانمارک هستند اين امكان را دارند كه در اين كشور اقامت ناشي از سرمايه گذاري دريافت نمايند .

نكات مهم در خصوص سرمايه گذاري و اخذ اقامت از اين طريق در دانمارک:

 1. اقتصاد دانمارک اقتصادي رو به رشد مي باشد .
 2. كشور دانمارک عضو سازمان تجارت جهاني است .
 3. استانداردهاي سرمايه گذاري در اكثر معاهدات دو جانبه يا چند جانبه كه دانمارک عضو آن مي باشد ، رعايت گرديده است .
 4. ايران در كشور دانمارک داراي سفارت مي باشد و همچنين كشور دانمارک در ايران داراي سفارتخانه مي باشد .

آدرس سفارتخانه دانمارک در ایران : http://iran.um.dk/

 1. جمعيت كشور دانمارک چنانچه قبلا اشاره گرديد 5.77 میلیون نفر مي باشد و نرخ بيكاري در اين كشور 3.9 مي باشد.

شما مي توانيد اطلاعات جامع در خصوص اخذ اقامت دانمارک و مهاجرت به دانمارک از طريق سرمايه گذاري را در همين وب سايت بيابيد يا همانطور كه پيشتر گفته شد مقالات ما را در گوگل با كليد واژه ملك پور یا mie جستجو بفرماييد.

اقامت دانمارک از طريق ازدواج

بر اساس قوانين حقوق بشر كشور دانمارک مانند ساير كشورهاي عضو اين پيمان ، موظف است به هر فردي كه با يك تبعه دانمارکی ازدواج كند با دريافت شواهد و مستندات دال بر واقعي بودن اين ازدواج ، اقامت موقت به آن فرد اعطا كند .

اگر در زمان اقامت موقت ، آن ازدواج به طلاق منتهي گردد ، اقامت موقت ديگر قابل تمديد نمي باشد اما اگر شخص پس از دو يا سه سال همچنان در عقد نكاح شخص تبعه ي دانمارکی باشد مي تواند اقامت دائم دريافت نمايد. بديهي است اقامت دائم بعد از مدتي تبديل به تابعيت كشور دانمارک مي گردد .

پيشنهاد ما به شما اين است كه قبل از ازدواج با يك تبعه دانمارک حتما با وكلاي دادگستري متخصص امر ازدواج مشاوره فرماييد و از آثار نكاح و حقوق كشور خود و دانمارک مطلع گرديد . شما مي توانيد كليه مقالات ما و ويديوهاي مارا در همين وب سايت بيابيد و يا مقالات مارا در گوكل با كليد واژه ي ملك پور جستجو بفرماييد .

نكات مهم در خصوص ازدواج در كشور دانمارک  و مهاجرت به کشور دانمارک :

 1. حتما وضعیت اقامتی شخص مقیم دانمارک بررسی شود .
 2. پیش از مهاجرت اسناد مورد نیاز بررسی شود .
 3. شرایط نکاح را قبل از ازدواج و مهاجرت به دانمارک با یک حقوقدان بررسی فرمایید .
 4. مدارک مورد نیاز باید ترجمه رسمی و مورد تایید دادگستری و سفارت کشور مقصد شود و تقدیم سفارتخانه گردد.
 5. مسائلی نظیر نفقه و مهریه گاها تحت تاثیر قوانین ایران و دانمارک در تعارض قرار میگیرد ، حتما با وکلای حقوق بین الملل بصورت حضوری مشاوره نمایید .

دقت بفرمایید درصورتی که از طریق ازدواج با فردی دانمارکی به دانمارک مهاجرت کنید به شما حق کار اعطا میگردد .

اقامت دانمارک از طریق پناهندگی

بر اساس کنوانسیون ژنو مهاجرت اجباری و پناهندگی برای افرادی است که کشور خود را به دلیل ترس از آزار و شکنجه به سبب نژاد و ملیت و یا  بدلیل عقاید سیاسی یا عضویت در یک گروه اجتماعی ترک کرده اند و یا به علت تهدید مجازات اعدام و یا شکنجه و سایر رفتارهای بی رحمانه غیر انسانی که ادامه زندگی را برای آنها سخت کرده است کشور خود را رها کرده و به کشوری دیگر پناه میبرند .

ما این راه را به دلایل زیر به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم :

 1. اکثر اشخاصی که درخواست پناهندگی میکنند مشمول کنوانسیون ژنو نمیگردند
 2. پناهندگی دارای شرایط مبهمی است
 3. پناهنده از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست
 4. امکان بازگشت به کشور خود را ندارید
 5. در خیلی از موارد مجبور به گفتن دروغ به کشور خود و کشور مقصد هستید
 6. پناهندگی و راههای سخت تنها راه اقدام به مهاجرت نیست ، چرا از راههای قانونی اقدام نکنید!

هرچند ما در رابطه با پناهندگی و کنوانسیون ژنو اطلاعات کامل و جامعی داریم و موارد و پرونده های زیادی را در خصوص پناهندگی در کشور دانمارک مشاهده کردیم مایل به ارائه خدمات پناهندگی به کشور دانمارک نیستیم زیرا اکثر افرادی که از طریق پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا پیش از هر اقدامی از امکان های قانونی خود آگاه شوید.

جمع بندی موضوع اقامت دانمارک

نکته مهم در خصوص اقامت دانمارک ، دقت بفرماید صرف تولد درکشوردانمارک سبب اعطای تابعیت نمی شود یعنی سیستم اعطای تابعیت دردانمارک از طریق خون می باشد.

نکته مهم دوم در خصوص اقامت دانمارک پیش از هر اقدامی با وکلای موسسه ملک پور یا همکاران MIE در سراسر جهان مشورت بفرمایید. ما شما را به وکلای درست و متخصص در امور مورد نیاز شما وصل خواهیم نمود .

نکته مهم سوم در خصوص اقامت دانمارک، راههای مهاجرت به دانمارک تنها به طور اختصار و کلی و تنها در قالب چند تیتر در این مقاله بررسی گردید. نکات بسیار مهمی نظیر مشاغل مورد نیاز دردانمارک ، چگونگی بررسی پرونده شما، مبلغ مورد نیاز مهاجرت به دانمارک برای پرونده شما، نحوه ی برخورد سفارت دانمارک با مهاجرت و اساسا چگونگی هزینه ها در کشور دانمارک و بسیاری از سوالات مرتبط نیاز به تحلیل و بررسی دارد.

توصیه ی اکید میکنیم سوالات خود را با بهترین مشاورین ما به صورت رایگان مطرح بفرمایید .

در زیر همین مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوالات خود را بپرسید و نه تنها در بعضی اوقات ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص مهاجرت به دانمارک و اخذ اقامت این کشور پاسخ میدهیم ، بلکه گاها وکلا و مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت ویدئو و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر مینمایند.

ضمنا بسیاری از هموطنان که سوالات شما را ملاحظه میکنند امکان پاسخ به سوالات شما را خواهند داشت.

به همین منظور و برای رفاه حال شما ،نه تنها در قسمت زیرین این مقاله بلکه در صفحه ی اصلی سایت نیز بخش پرسش و پاسخ همگانی فراهم گردیده که مردم میتوانند در کنار ما و مشاورین به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند .امیدوارم از مقاله مرتبط با مهاجرت به دانمارک  و اخذ اقامت کشور دانمارک لذت برده باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. رویا گفته:

  با سلام
  من و همسرم مدرک دندانپزشکی را از بلاروس گرفته ایم و قصد داریم همسرم برای کار در رشته دندانپزشکی و بنده برای ادامه تحصیل در تخصص دندانپزشکی در دانمارک یا آلمان یا هر کشور اروپایی که امکان پذیر باشد اقدام کنیم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست عزیز
   مدارک تحصیلی پزشکی شما در هر کشوری که مهاجرت نمایید نیاز به مععادل سازی دارد تا پروانه طبابت به شما داده شود.

   پاسخ